Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Moje komentarze

 • @marek500
  FANTASTYCZNA ODPOWIEDŹ NA MÓJ KOMENTARZ. NORMALNIE "MIODZIO"!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  POBOŻNOŚĆ LUDOWA CZYLI ZŁOTY CIELEC KOLEGI JANA PAWŁA!
 • @Jan Paweł
  I WCIĄŻ TA SAMA PŁYTA JANIE PAWLE! NIE ZNASZ NAUKI PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @Jan Paweł
  DLA NAS ISTNIEJE TYLKO BÓG OJCIEC ORAZ TYLKO BÓG SYN!

  Coś Janie Pawle z Tobą jest nie tak. Najpierw posądzasz mnie wielokrotnie, że podszywam się pod dwa nicki, 57KerenOr oraz 60grzegorz a potem jest Ci to obojętne i kpisz sobie nie ze mnie tylko tak faktycznie z samego siebie ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że się pomyliłeś!

  Oto następne Twoje pudło: Posądzasz mnie o to, że jestem protestantem... zwolennikiem Lutra? Żartujesz sobie Kolego! Was katolików coś więcej łączy z protestantami. Tak Wy, jak i protestanci posiadacie wspólną podwalinę wiary. Nazywa się owa podwalina wiarą w TRÓJCĘ!

  Źle rozumując pewne cytaty doszliście do makabrycznego wniosku, że poza Bogiem Ojcem oraz Bogiem Synem jest jeszcze dodatkowa osoba boska BÓG DUCH ŚWIĘTY.

  Niestety między innymi Apostoł Paweł wam przeczy! W 1 Liście do Koryntian 8/5, 6 jest napisane:

  "(5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) DLA NAS ISTNIEJE TYLKO JEDEN BÓG, OJCIEC, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz JEDEN PAN, JEZUS CHRYSTUS, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy".

  Zatem pod względem wiary i mocy zbawienia posiadamy TYLKO i WYŁĄCZNIE BOGA OJCA ORAZ BOGA SYNA. To, że jakiś BÓG DUCH ŚWIĘTY wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę jest herezją do kwadratu!

  Po prostu z jakichś przyczyn Pan Jezus nie objawia Ci Bożej Prawdy i jesteś człowiekiem niewierzącym!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @Jan Paweł
  NO TO TY SOBIE TYMCZASEM MYŚL A JA NAPISZĘ, ŻE mój nick to 57KerenOr a nie 60grzegorz!

  Zatem jak widzisz nie jest tak jak piszesz! Gdybyś ciut więcej się skupił to bez dwóch zdań wiedziałbyś o tym wcześniej!

  Gdybyś ciut ciut mnie znał to bez dwóch zdań po prostu byś wiedział...

  No ale Ty zamiast odpowiadać na podstawie Nauki Pana Jezusa oraz Boga Ojca, bawisz się w jakieś wyimaginowane podchody!

  No i ja nie jestem "KarenOr" tylko "KerenOr". To w rzeczy samej jest kolosalna różnica. Kolosalna!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @Jan Paweł
  JESTEŚ DOPRAWDY NIEZŁYM ŻARTOWNISIEM!

  Tak, masz rację:

  Świadkowie... mają Pismo Święte przetłumaczone najpierw przez jakiegoś tam "człeka" na język angielski a potem dopiero z tego angielskiego przetłumaczyli na wszystkie języki świata, by w ten sposób zarazić świat tymi herezjami. Zgadzam się z Tobą.

  Jednak z Ciebie również niezły żartowniś jest, że sądzisz iż Grzegorz może być Świadkiem...

  Ty w ogóle nie czytasz chyba o czym ludziska na Neonie piszą!
  Wtrąciłem się, ponieważ ha ha, mnie często z Grzegorzem mylą ale nie powiem, Gościu pisze zgodnie z Wolą Pana Jezusa i Boga Ojca za to TY, no niestety, wprowadzasz Czytelników swoimi artami i komentami w błąd!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @marek500
  ZADEKLAROWANY ATEISTA I... UCZEŃ CHRYSTUSOWY!

  Hmmm... Przyznaję Ci rację, zadeklarowany ateista nie może, wręcz nie ma prawa dyskutować o wierze w Pana Boga, o relacji pomiędzy Panem Bogiem a człowiekiem a także pomiędzy człowiekiem a Panem Bogiem!
  Zadeklarowany ateista jest nastawiony "przeciw Bogu" jak sama nazwa wskazuje! Dlatego Marku z logicznego punktu widzenia nie możesz wiedzieć czy rację mam czy też jej nie mam.

  I znowu dobrze piszesz, że "jak świat istniał lud zawsze musiał mieć jakieś materialne świadectwo istnienia Boga".

  Ale nie masz racji wrzucając cały ów lud do jednego worka, ponieważ Pan Jezus w każdej części istnienia tego świata powoływał swoich wybranych do głoszenia Jego Ewangelii. Pytanie zatem brzmi, czy owe materialne przedstawienie Pana Boga jest zgodne z Jego Wolą. I nie piszę teraz w tym miejscu o tak zwanych bałwanach rytych oraz obrazach lecz o spędzeniu życia zgodnie z Wolą Najwyższego.

  A jaka jest Wola Boga Ojca? Otóż okazuje się, że Bóg Ojciec TYLKO I WYŁĄCZNIE RODZAJOWI LUDZKIEMU DAŁ SWOJEGO SYNA!

  Ten, kto mówi, że Maria jest pośredniczką łask wszelkich czy pocieszycielką, jest człowiekiem niewierzącym.

  Gdy więc piszemy o pobożności ludowej to może się okazać, że ta pobożność jest czystym pogaństwem, które rozłożyło się nad Wisłą.

  Mój znajomy przed wieloma laty rzekłby, że pojęcie trójcy to "kicz i popelina". To, że setki milionów osób w to wierzy, to momentalnie nie daje im gwarancji prawdy! Po prostu większość niekoniecznie musi mieć rację. Po prostu ta większość (jeśli chodzi o sprawy wiary), racji... nie ma!

  Oto jeden dowód Biblijny:

  Ewangelia według Mateusza 16/27

  "(27) Albowiem SYN CZŁOWIECZY przyjdzie w chwale OJCA SWEGO z ANIOŁAMI swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego".

  Zatem w powyższym cytacie mamy przedstawionych mieszkańców Nieba. Są nimi:

  1/ Bóg Ojciec
  2/ Bóg Syn
  3/ Aniołowie

  Dlaczego Pan Jezus Chrystus nie powiedział, ze pewnego dnia przyjdzie również W CHWALE BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO? Ponieważ "takiego boga" w Niebie nie ma i nigdy nie było. Ponieważ taka istota nie istnieje!

  Jednak nie jestem przekonany czy Ty, zadeklarowany ateista, cokolwiek zrozumiesz ze Spraw, o których piszę!

  Piszesz jeszcze:

  "Na mój gust niech wierzący PO SWOJEMU celebrują swoją wiarę, bo takie dosłowne stosowanie kanonów mogło by przynieść więcej szkody niż pożytku".

  Nie! Nie! I jeszcze raz : Nie!

  Ludzie nie powinni celebrować swojej wiary według własnego widzimisię (po swojemu), tylko ich postępowanie powinno być potwierdzone zaleceniami i rozkazami Pana Boga! Nie ma w tym względzie wolnej amerykanki. Tak właśnie chcieli przed laty zrobić izraelici, którzy "ulali" sobie bożka ze złota. Zastosowali się do własnych przekonań, które okazały się niesłuszne!

  Często piszę do katolików na temat świąt grudniowych. Co roku piszę o tym zwyczaju. Każdego roku stwierdzam, że katolicy szatanowi oddają część a nie Panu Jezusowi Chrystusowi i Bogu Ojcu ale przecież również Adwentyści Dnia Siódmego obchodzą swoje grudniowe święta. Tak tak, robią to również Adwentyści. Owe pomieszanie z poplątaniem jest bardzo widoczne i do tego dochodzi również... ateizm Marku! Także ateizm! Ateizm ukryty lub ateizm jawny, zadeklarowany taki jak u Ciebie!

  Dlatego nie przejmuję się tym, że katolikom, Adwentystom czy Świadkom... nie podobają się moje wpisy!

  Napisałeś na wstępie: "Myślę że nie ma Pan racji".

  A ja myślę, że ją mam, tylko jak może TO zrozumieć ateista zadeklarowany?

  3maj się!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  POBOŻNOŚĆ LUDOWA CZYLI ZŁOTY CIELEC KOLEGI JANA PAWŁA!
 • @Jan Paweł
  MOJA PROPOZYCJA JEST LEPSZA OD TWOJEJ!

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcTjwfEHZyw0UoHD1HMrQvmw6I5Jo6NtdX-vN-9-ul5AJI9Kfayr_YxQJjDtRFzMlHsiYnAdyRy8yTX_oDJjPzeSRdCvCvWxIcH8YpQIuY4&usqp=CAE

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @
  U JANA PAWŁA TOCZY SIĘ DYSKUSJA!

  Adres:

  http://gibson.neon24.pl/post/151173,czy-poboznosc-ludowa-uratuje-kosciol-a-wiec-i-swiat

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  POBOŻNOŚĆ LUDOWA CZYLI ZŁOTY CIELEC KOLEGI JANA PAWŁA!
 • @Jan Paweł
  "Uczeń wziął ją DO SIEBIE"! KATOLICKA MANIPULACJA!

  Cytat:

  "(25) A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. (26) Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn TWÓJ. (27) Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka TWOJA. I od tej godziny uczeń wziął Ją DO SIEBIE". 

  Ewangelia według Jana 19/25-27

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Szczerze mówiąc wiedziałem, że przytoczysz ten tekst, oczywiście zmanipulowany na katolicką wersję!

  Otóż Pan Jezus mówi wyraźnie do Jana: "Oto matka TWOJA".
  A do Marii zaś: "Oto syn TWÓJ".

  I dalej dowód najważniejszy: "I OD TEJ CHWILI uczeń WZIĄŁ JĄ DO SIEBIE!".

  Zatem wyraźnie tutaj mamy napisane, że Panu Jezusowi chodziło o to by Jan Marią się zaopiekował jako syn i by dla niego Maria stała się matką. Nic więcej!

  Twoje stwierdzenie mówiące, że należy ów tekst rozumieć jako: "Oto matka WASZA" jest niezgodne z Wolą Pana Jezusa. Po prostu nie piszesz prawdy i jest to manipulacja a manipulacja nie jest niczym dobrym Janie Pawle. Wiesz przecież, że czeka Cię kara jeśli dalej tak będziesz czynił. Ostrzegam Cię!

  W żadnym miejscu Pan Jezus ani Bóg Ojciec nie stwierdzili, że wolno do Marii się modlić! W ani jednym. Za to w wielu miejscach jest zaznaczone, że naszym Królem, Pasterzem, Tatusiem, Bogiem, Panem, Zbawicielem, Orędownikiem, Ojcowskim Pośrednikiem jest Pan Jezus Chrystus.

  A ja Ciebie proszę Janie Pawle byś Ty nagiął się do nauk Biblijnych zaś ostrzegam Cię przed tym byś Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca nie naginał do WŁASNYCH PRZEKONAŃ!

  Podsumowanie:

  Obok krzyża stały następujące osoby:

  1/ Maria
  2/ Siostra Marii
  3/ Żona Kleofasa
  4/ Maria Magdalena
  5/ Jan
  6/ (…)

  Gdyby Panu Jezusowi chodziło o to, że od tego momentu Maria miała być „matką ludzi”, to Syn Boga Ojca użyłby liczby mnogiej mówiąc: Oto matka WASZA. Wtedy słowa te nie byłyby skierowane tylko do Jana ale także do wszystkich osób stojących obok krzyża.

  Pilnuj się Janie Pawle... i oddaj chwałę Synowi Boga Ojca!

  PS

  Jak chcesz mogę być oddzielnym sekciarzem, ponieważ z Oraczem nie mam nic wspólnego!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @Jan Paweł
  PISZESZ NIEZGODNIE Z NAUKĄ PANA JEZUSA ORAZ NIEZGODNIE Z NAUKĄ BOGA OJCA!

  To chyba dobry powód by TU przybyć, nie uważasz?!

  Podałem Ci również skrót do mojego arta! Tam napisałem o Twojej nieznajomości Nauk Ewangelii. No cóż, lepszego pretekstu nie musiałem szukać.

  A swoją drogą, pozwól, że postawię pytanie: W którym miejscu Pisma Świętego Bóg Ojciec lub Bóg Syn pozwalają modlić się do... Marii?

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @All
  PARĘ SŁÓW W SPRAWIE BAŁWOCHWALSTWA!

  Witajcie!

  Pod poniższym adresem napisałem artykuł. Jest to swoisty sprzeciw... Jest to kontra... ponieważ Jan Paweł napisał niezgodnie z Ewangelią. Jan Paweł poniżył Pana Jezusa oraz obraził Boga Ojca, który Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/151180,poboznosc-ludowa-czyli-zloty-cielec-kolegi-jana-pawla

  ***

  Zastanawiające jest to, że przez moment ów niezgodny z Ewangelią wpis był na „jedynce”!

  No cóż, bywają takie dramaty! Tak! Wpis Jana Pawła to dramat katolika. Katolika oszukanego i poniewieranego przez instytucję watykańską.

  Jednak Syn Boży (jeśli zechce), to może zawładnąć człowieczym sercem i wykrzesać wielkie pokłady wiary i zrozumienia w potomkach Adama i Ewy! Tak! Jeśli tylko zechce!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @ALL
  http://57kerenor.neon24.pl/post/151180,poboznosc-ludowa-czyli-zloty-cielec-kolegi-jana-pawla
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @krzysztofjaw
  PRZYPOMNIENIE!

  Nie zainteresowało Cię moje pytanie w pierwszym komentarzu? Pamiętasz, napisałem:

  "A CZY ZNALAZŁEŚ MIEJSCE DLA PANA JEZUSA W SWOIM ARTYKULE?".

  PS

  Wican Kolego, witaj!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  Jak stopniowo odchodziłem od wiary
 • @krzysztofjaw
  WIDZĘ, ŻE TOBIE RÓWNIEŻ TRZEBA PRZYPOMINAĆ O TYM, ŻE NIE NALEŻĘ DO ŻADNEJ ZAREJESTROWANEJ ORGANIZACJI RELIGIJNEJ, do żadnej sekty!

  Nie jestem więc Świadkiem...
  Nie jestem Badaczem...
  Nie jestem Adwentystą Dnia Siódmego...
  Nie jestem Zielonoświątkowcem...
  Nie jestem katolikiem...
  Nie jestem...

  Rozumiem, że z Lwem nie jest Ci po drodze! Lew nie łamie Bożych Praw a TY, owszem! Ot przykład Twojej nieznajomości do Ewangelii:

  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/149653,szatanskie-dreczenie-nekanie-opetanie-jak-sie-bronic

  A tutaj jest moja odpowiedź na Twoje fanaberie:

  https://57kerenor.neon24.pl/post/149654,kpisz-sobie-krzysztofiejaw-z-woli-boga-ojca

  Masz rację, kościół katolicki przetrwał wszystkie zawieruchy! Szczególnie bardzo była mu w tym pomocna silna ręka Inkwizycji!

  Ale zło, które reprezentowane jest przez ten pogański kościół o którym piszesz pewnego dnia zostanie objawione. No bo przecież szatańskie nauki kiedyś zostaną zniszczone, czyż nie?

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
  Jak stopniowo odchodziłem od wiary
 • @ALL
  CHODZI O BRACI W WIERZE A NIE O WSZYSTKICH LUDZI!

  "(34) Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: PÓJDŹCIE, BŁOGOSŁAWIENI OJCA MOJEGO, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! (35) Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; (36) byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. 

  (37) Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? (38) Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? (39) Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? (40) A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co UCZYNILIŚCIE JEDNEMU Z TYCH BRACI MOICH najmniejszych, Mnieście uczynili". 

  Ewangelia według Mateusza 25/34-40

  Zatem pytanie brzmi: O kim w powyższym fragmencie Pan Jezus mówi? O wszystkich ludziach, którym pomagamy, czy TYLKO O BRACIACH I SIOSTRACH?

  Zawisza pomógł alkoholikowi i kupił mu bułkę a nie dał pieniędzy. To słuszna decyzja! Jednak w wyżej wymienionym cytacie MOWA JEST O BRACIACH, którym pomagamy a nie o wszystkich ludziach!

  Zatem cokolwiek uczyniliśmy BRACIOM Pana Jezusa, zostanie to "zapisane"!

  Chodzi więc o spragnionego BRATA W WIERZE!
  Chodzi więc o głodnego BRATA W WIERZE!
  Chodzi więc o przybysza BRATA W WIERZE!
  Chodzi więc o więźnia BRATA W WIERZE!

  Pomagać w różnym stopniu należy każdemu, jednak Pan Jezus mówi o pomocy pomiędzy braćmi i siostrami w wierze!

  Dowód nr 2: "JAKO UCZNIA"!

  "(41) Kto przyjmuje proroka jako proroka, otrzyma zapłatę proroka; a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, otrzyma zapłatę sprawiedliwego. (42) A ktokolwiek by napoił jednego z tych maluczkich tylko kubkiem zimnej wody JAKO UCZNIA, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej".

  Ewangelia według Mateusza 10/41, 42

  Zatem Zawisza nie pomógł wierzącemu człowiekowi tylko była to pomoc udzielona bliźniemu spotkanemu w sklepie! Z drugiej strony sam Zawisza nie ufa Synowi Boga Ojca, nie zgadza się z niektórym postępowaniem Pana Boga w Starym Przymierza... czyli powyższy fragment nie mówi ani o Zawiszy ani o spotkanym przez Niego człowieku tylko o... ludziach wierzących, o ludziach postępujących zgodnie z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca!

  PS

  Zawisza Niebieski wielokrotnie podkreśla, że mądrość swoją zdobył od pewnego mądrego księdza. To żałosna wypowiedź, ponieważ księża kłamią i postępują niezgodnie z Ewangelią.
  Jednak gdy mówię o Ewangelii i jej przestrzeganiu to nie mówię o Zawiszy, który będąc katolikiem, nie zgadza się również z katolikami i to w sprawach podstawowych! Jednak Zawisza Niebieski przede wszystkim nie zgadza się z Panem Jezusem – Bogiem i Zbawicielem!

  Zawisza Niebieski napisał o mnie:

  „On chce czytać Biblię umysłem człowieka XXI w "!

  Nie! Ja nie chcę czytać Biblii umysłem człowieka XXI wieku!
  Ja chciałbym przy pomocy Pana Jezusa czytać Biblię JEGO UMYSŁEM! Jednak Zawisza nie może wiedzieć o czym piszę!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  Jak stopniowo odchodziłem od wiary
 • @ALL
  ŁYK HISTORII SPRZED PONAD 2020 LAT!

  "(1) Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: (2) Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon. (3) Gdy to usłyszał król Herod, zatrwożył się, a z nim cała Jerozolima. (4) I zgromadziwszy wszystkich arcykapłanów i nauczycieli ludu, wypytywał ich, gdzie się ma Chrystus narodzić?

  (5) A oni mu rzekli: W Betlejemie Judzkim; bo tak napisał prorok: (6) I ty, Betlejemie, ziemio judzka, wcale nie jesteś najmniejsze między książęcymi miastami judzkimi, z ciebie bowiem wyjdzie wódz, który paść będzie lud mój izraelski. (7) Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy. (8) I posłał ich do Betlejem i rzekł: Idźcie, dokładnie się dowiedzcie o dziecięciu, a gdy je znajdziecie, donieście mi, abym i ja poszedł oddać mu pokłon.

  (9) Oni zaś, wysłuchawszy króla, odeszli. A oto gwiazda, którą ujrzeli na Wschodzie, wskazywała im drogę, a doszedłszy do miejsca, gdzie było dziecię, zatrzymała się. (10) A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali. (11) I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę. (12) A ostrzeżeni we śnie, by nie wracali do Heroda, inną drogą powrócili do ziemi swojej. (13) A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi i rzekł: Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i uchodź do Egiptu, a bądź tam, dopóki ci nie powiem, albowiem Herod będzie poszukiwał dziecięcia, aby je zgładzić.

  (14) Wstał więc i wziął dziecię oraz matkę jego w nocy, i udał się do Egiptu. (15) I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego. (16) Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców. (17) Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego: (18) Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.

  (19) A gdy Herod umarł, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie, mówiąc: (20) Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i idź do ziemi izraelskiej, zmarli bowiem ci, którzy nastawali na życie dziecięcia. (21) Wstał więc, wziął dziecię oraz matkę jego i powrócił do ziemi izraelskiej. (22) Ale gdy usłyszał, że Archelaus króluje w Judei po ojcu swoim, Herodzie, bał się tam iść, ostrzeżony jednak we śnie, udał się w strony Galilei. (23) A przyszedłszy tam, zamieszkał w mieście zwanym Nazaret, aby się spełniło, co powiedziano przez proroków, iż Nazarejczykiem nazwany będzie".

  Ewangelia według Mateusza 2/1-23

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html BIBLIA WARSZAWSKA

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  NIE OBRAŻAJ KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA! (cz. 2)
 • Autor
  A CZY ZNALAZŁEŚ MIEJSCE DLA PANA JEZUSA W SWOIM ARTYKULE?

  Uno momento!

  Czy TY piszesz o odejściu od katolicyzmu czy od prawdziwej Biblijnej i Ewangelicznej wiary?!
  Ile razy w swoim artykule użyłeś słowo "Jezus"? Ile razy użyłeś słowo "Bóg"?

  Ani razu! I Ty Kolego Krzysztofie piszesz artykuł który powiązany jest z Bogiem i nie używasz tych ważnych określeń lub substytutów takich tak: Potężny, Mocny, Jedyny, Wszechmocny...?
  No cóż, za to "u Ciebie" sprawy katolickie stoją na pierwszym miejscu. Zatem znalazł się "u Ciebie" papież Jan Paweł II a także Popiełuszko i czysto katolickie określenia jak spowiedź i msza...

  A to, to już jest żałosne...! Twoje słowa w wierszu do Popiełuszki:

  "Dziękuję Ci za to księże Kapelanie!".

  Wypadałoby raczej powiedzieć: „Dziękuję Ci Panie Jezu” ale Twój ksiądz Jerzy, jest jak widać dla Ciebie ważniejszy!

  Nie wiem dlaczego tak zwani "obrońcy wiary" nie pojawiają się na Twoim blogu. Przecież wielokrotnie piszesz tak niezgodnie z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca, że aż głowa puchnie!

  Owszem, jak każdy masz swoje mniej ważne i bardzo ważne przeżycia ale artykuł który napisałeś bez dwóch zdań sugeruje, że piszesz o... wierze. Oczywiście (niestety) o wierze katolickiej ma się rozumieć a nie o wierze w Pana Jezusa i w Boga Ojca!

  Hmm... Bywaj!

  PS

  Jak zobaczysz jedną gwiazdkę, to wiedz, że to nie moja jest ocena. Po prostu Neon24 nie dysponuje taką oceną jaką mógłbym „obdarzyć” Twój wpis!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  Jak stopniowo odchodziłem od wiary
 • @Zawisza Niebieski
  PA, PA!

  Poboczny to jest Twój wpis u mnie! Jeżeli nie interesuje Cię fakt historyczny zapisany w Ewangelii według Mateusza to zajmij się... polityką KATOLIKU, który nie wierzysz w naukę... katolicką!

  Bywaj!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  NIE OBRAŻAJ KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA! (cz. 2)
 • @Oracz
  CZEŚĆ!
  Moje pielgrzymowanie na Jasną Górę... (1)
 • @Oracz
  ILE JUŻ RAZY PROSIŁEM CIĘ BYŚ ODPOWIEDZIAŁ MI NA CYTAT, KTÓRY PRZYTOCZYŁEŚ Z LISTU DO GALATÓW? JEDEN RAZ? 5 RAZY? DZIESIĘĆ?

  Dla Ciebie te sprawy o których mówi Apostoł Paweł i Piotr bez dwóch zdań są trudne i przeinaczasz je według własnego widzimisię.

  Oskarżyłeś Pawła pisząc: "Jeśli przyjąć że UCZYNKI SĄ BEZ ZNACZENIA, to i bałwochwalstwo nie ma znaczenia, bo zbawieni jesteście z łaski".

  Ja zaś napisałem, że Apostoł Paweł pisze o uczynkach wynikających z ZAKONU, ponieważ wyraźnie takie słowa "u Pawła" występują. No i kolejny raz nie odnosisz się do mojego wpisu na ten temat, tylko względem postępowania Pawła nauczyłeś się jednego określenia: Paweł to kłamca.

  Całe szczęście (a nieszczęście dla Ciebie), że Piotr Ci zaprzecza! Zaprzeczają Ci inni uczniowie Chrystusowi o których Apostoł Piotr wspomina.

  Trzymaj się Oracz i choć piszesz niezgodnie z Duchem Nowego Przymierza i obrażasz Syna Bożego i Jego Ojca to jednak spokojnie mówię Ci: Cześć!

  Oczywiście do następnego razu...

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
  Moje pielgrzymowanie na Jasną Górę... (1)

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY