Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
555 postów 2282 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Moje komentarze

 • @ALL
  „NAJPIERW” TO JEST PAN JEZUS A NIE CZŁOWIEK!

  Cytat:

  „18  Gdy Jezus zobaczył tłum dokoła siebie, kazał odpłynąć na drugą stronę.  19  Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: "Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz".  20  Jezus mu odpowiedział: "Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć".

  21  Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: "Panie, pozwól mi NAJPIERW pójść i pogrzebać mojego ojca!".
  22  Lecz Jezus mu odpowiedział: "Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!".

  Ew. wg Mateusza 8/18-22

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/8.php

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Jeżeli Panu Jezusowi na Jego zaproszenie odpowiesz, że jeszcze NAJPIERW musisz coś zrobić, to znaczy, że tak naprawdę masz problemy z wiarą!

  NAJPIERW, na pierwszym miejscu, jest Syn Boga Ojca a nie ciocia, mama, praca, czy Twój bliski, któremu właśnie musisz wyprawić pogrzeb.

  Syn Boży chce wyzwolić Ciebie z więzienia bez krat! Pan Jezus mówiąc „pójdź za Mną” chce dać Ci Skarb – Zbawienie! A Ty zamiast się cieszyć zajmujesz się przyziemnymi sprawami.

  http://m.neon24.pl/116035c45241ed97197ea07799762a18,0,0.jpg

  PRZYKŁAD, OCZYWIŚCIE WYMYŚLONY!

  Jutro ma odbyć się pogrzeb Twojego ojca. Kochałeś go i wiesz, że zawsze miło będziesz go wspominać. Już za kilkanaście godzin, jako głowa rodziny, będziesz na pogrzebie pełnić bardzo ważną rolę! Przeczytasz kilka istotnych zdań... Ksiądz nad grobem odprawi swoje obrzędy a Ty jako katolik zgodzisz się z tym, iż dusza Twojego ojca zabrana została do Nieba.

  Ty jako katolik będziesz już za kilkanaście godzin brał udział w ceremonii, która należy TYLKO I WYŁĄCZNIE do liturgii Twojego Kościoła!

  To będzie typowa katolicka uroczystość tylko... poza murami kościoła!

  http://m.neon24.pl/0fc9f9a84547b660e71c7d7e6cad2ed4,0,0.jpg

  Jednak nie wiesz o tym, (no bo skąd masz o tym wiedzieć), że dzisiaj w nocy nie będziesz mógł spać! To Syn Boży „odgoni sen od Ciebie”. Ni z tego ni z owego, sięgniesz po Biblię, która stoi zakurzona w szeregu z innymi książkami. Będziesz wertował z zapartym tchem kartka po kartce.

  Dowiesz się z Niej, że Bóg Ojciec tylko Syna Swego rodzajowi ludzkiemu Dał i nikogo więcej. Nie znajdziesz tam pozwolenia na modlitwy do Marii czy do papieża Jana Pawła II.

  Przeczytasz o tym, że bałwochwalstwem jest wykonywanie obrazów i figur niby to Pana Boga!

  … A gdy rano wstaniesz, to ostatnia „nocna łza” spłynie po Twoim policzku! Będziesz wiedział, że właśnie wszystkie Twoje plany dotyczące katolickiego pogrzebu legły w gruzach. Będziesz już przekonany o tym, że zmartwychwstanie ludzi wierzących nastąpi z chwilą powtórnego przyjścia Zbawiciela. Ze smutkiem stwierdzisz, że Twój Ojciec i Twoja Matka byli w błędzie!

  Tak, przed Tobą bardzo ważny dzień, MUSISZ POWIEDZIEĆ Swojej Mamie, że NAJPIERW jest Pan Jezus! No i... No i... że nigdy już Twoja noga nie postanie na katolickim pogrzebie!

  PS

  Oczywiście przykład opisany w Ewangelii według Mateusza nie dotyczy tylko pogrzebu, lecz każdej, dokładnie każdej scenki z naszego życia.

  Dzieje się to wtedy, gdy Synowi Boga Ojca mówimy, żeby spokojnie zaczekał, ponieważ mamy przedtem inne sprawy do zrobienia!

  Zastanówmy się nad tym, ileż to razy używamy w sposób nieodpowiedni słowa: „NAJPIERW”!


  http://m.neon24.pl/9d5626237aa13fe4cee10a69273c95dc,0,0.jpg
  NIENAWIŚĆ DO OJCA I DO MATKI!
 • @topstopjuve
  DAWNY WERSET KTÓRY MNIE "DOBIŁ"!

  Witaj i dzięki za wpis!

  Pamiętam a było to dość dawno, jak mnie "dobił" pewien werset Biblijny, który pokazał mi mój znajomy.

  Zacytowałem go powyżej i przypomnę teraz:

  "24 BÓG, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, NIE MIESZKA W ŚWIĄTYNIACH ZBUDOWANYCH RĘKĄ LUDZKĄ".

  Dzieje Apostolskie 17/24

  A potem dowiedziałem się, że nie wolno robić obrazów i figur przedstawiających Pana Boga oraz, że nie wolno padać przed nimi na kolana.

  Ale to, że Syn Boży jest Jedyną Drogą do Boga Ojca, to była dla mnie największa i najwspanialsza sprawa i za to wszystko jestem Synowi Boga Ojca bardzo wdzięczny!

  To taki maleńki fragment z mojego życia ale jakże ważny!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  NIE POWINNIŚMY SĄDZIĆ, ŻE BÓSTWO JEST PODOBNE DO ZŁOTA ALBO DO SREBRA, ALBO DO KAMIENIA, WYTWORU RĄK I MYŚLI CZŁOWIEKA!

  ORAZ: BÓG... NIE MIESZKA W ŚWIĄTYNIACH ZBUDOWANYCH RĘKĄ LUDZKĄ!

  http://m.neon24.pl/65c9f3aef03e560446ea8168664b9241,0,0.png

  22 "Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. 23 Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.

  24 BÓG, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, NIE MIESZKA W ŚWIĄTYNIACH ZBUDOWANYCH RĘKĄ LUDZKĄ 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.

  26 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. 28 Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: "Jesteśmy bowiem z Jego rodu".

  http://m.neon24.pl/96c80f76d4524b562aa44d4ebc51b0bb,0,0.png

  29 BĘDĄC WIĘC Z RODU BOŻEGO, NIE POWINNIŚMY SĄDZIĆ, ŻE BÓSTWO JEST PODOBNE DO ZŁOTA ALBO DO SREBRA, ALBO DO KAMIENIA, WYTWORU RĄK I MYŚLI CZŁOWIEKA. 

  30 Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, 31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym SPRAWIEDLIWIE BĘDZIE SĄDZIĆ ŚWIAT PRZEZ CZŁOWIEKA, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych". 

  Dzieje Apostolskie 17/22-24-29-31

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/17.php


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  NIE CHCECIE PRZYJŚĆ DO PANA JEZUSA ABY MIEĆ ŻYCIE!

  "39 Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. 40 A PRZECIEŻ NIE CHCECIE PRZYJŚĆ DO MNIE, ABY MIEĆ ŻYCIE".

  Ewangelia według Jana 5/39, 40

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/5.php

  http://m.neon24.pl/59291812a12205be17efae60b5fb000e,0,0.png

  *

  "28 PRZYJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a JA WAS POKRZEPIĘ. 29 Weźcie MOJE jarzmo na siebie i UCZCIE SIĘ ODE MNIE, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo MOJE jest słodkie, a MOJE brzemię lekkie".

  Ew. wg Mateusza 11/28-30

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/11.php

  *

  "37 WSZYSTKO, CO MI DAJE OJCIEC, DO MNIE PRZYJDZIE, A TEGO, KTÓRY DO MNIE PRZYCHODZI, PRECZ NIE ODRZUCĘ, 38 ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale WOLĘ TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ.

  39 JEST WOLĄ TEGO, KTÓRY MIĘ POSŁAŁ, ABYM ZE WSZYSTKIEGO, CO MI DAŁ, NICZEGO NIE STRACIŁ, ALE ŻEBYM TO WSKRZESIŁ W DNIU OSTATECZNYM. 40 To bowiem jest WOLĄ OJCA MEGO, aby KAŻDY, KTO WIDZI SYNA I WIERZY W NIEGO, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym". 

  Ew. wg Jana 6/37-40

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/6.php

  *

  Bardzo ważne Słowa Syna Bożego:

  "JEST WOLĄ TEGO, KTÓRY MIĘ POSŁAŁ, ABYM ZE WSZYSTKIEGO, CO MI DAŁ, NICZEGO NIE STRACIŁ...".
  "JEST WOLĄ TEGO, KTÓRY MIĘ POSŁAŁ, ABYM ZE WSZYSTKIEGO, CO MI DAŁ, NICZEGO NIE STRACIŁ...".
  "JEST WOLĄ TEGO, KTÓRY MIĘ POSŁAŁ, ABYM ZE WSZYSTKIEGO, CO MI DAŁ, NICZEGO NIE STRACIŁ...".
  "JEST WOLĄ TEGO, KTÓRY MIĘ POSŁAŁ, ABYM ZE WSZYSTKIEGO, CO MI DAŁ, NICZEGO NIE STRACIŁ...".

  Bóg Ojciec Dał rodzaj ludzki Swojemu Synowi... Nie Marii, lecz tylko Swojemu Synowi a wy nie chcecie do Niego przyjść aby mieć Życie!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  PRZED PANEM JEZUSEM ZDAWAĆ BĘDZIEMY SPRAWĘ A NIE PRZED BOGIEM OJCEM!

  „21 Nie każdy, który MI MÓWI: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 WIELU POWIE MI w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!".

  Ew. według Mateusza 7/21-23

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/7.php

  http://m.neon24.pl/96c80f76d4524b562aa44d4ebc51b0bb,0,0.png

  TO BÓG SYN SĄDZI A NIE BÓG OJCIEC!

  „22  OJCIEC bowiem NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI,  23  aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”.

  Ew. według Jana 5/22, 23

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/5.php

  WAŻNE SŁOWA:

  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...
  OJCIEC NIE SĄDZI NIKOGO, LECZ CAŁY SĄD PRZEKAZAŁ SYNOWI...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  PAN JEZUS ZASIADŁ NA TRONIE BOGA OJCA!

  CZŁOWIEK WYBRANY ZASIĄDZIE NA TRONIE BOGA SYNA!


  "20 Oto stoję u drzwi i kołaczę: 
  jeśli kto posłyszy MÓJ GŁOS i drzwi otworzy, 
  wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, 
  a on ze Mną. 

  http://m.neon24.pl/502f2facfcc0552c828d50676ce3d3ed,0,0.jpg

  21 Zwycięzcy DAM ZASIĄŚĆ ZE MNĄ NA MOIM TRONIE, 
  jak i Ja zwyciężyłem i ZASIADŁEM Z MYM OJCEM NA JEGO TRONIE". 

  Apokalipsa 3/20, 21

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/3.php

  ***

  Zauważ Czytelniku rzecz jakże ważną: Pan Jezus zasiadł na Tronie Boga Ojca, ludzie wierzący zaś, nie zasiądą na Tronie Ojcowskim tylko na Tronie Syna Bożego!

  Tego zapewne Świadku... chodzący od domu do domu, nigdy Cię nie uczono, prawda?

  TAK! ZWYCIĘZCA ZASIĄDZIE NA TRONIE Z PANEM JEZUSEM A NIE NA TRONIE Z BOGIEM OJCEM!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  ODŁĄCZCIE SIĘ OD FAŁSZYWYCH RELIGII!

  http://m.neon24.pl/65c9f3aef03e560446ea8168664b9241,0,0.png

  „17 Przeto wyjdźcie spośród nich 
  i odłączcie się od nich, mówi Pan, 
  i nie tykajcie tego, co nieczyste, 
  a Ja was przyjmę 

  18 i będę wam Ojcem, 
  a wy będziecie moimi synami i córkami - 
  mówi Pan Wszechmogący”.

  2 List Apostoła Pawła do Koryntian 6/17, 18

  http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Kor/6.php


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @ALL
  WAŻNA MOWA PROROKA IZAJASZA NA TEMAT PANA JEZUSA, WEDŁUG PRZEKŁADU NOWEGO ŚWIATA!

  I BĘDĄ GO ZWAĆ IMIENIEM... POTĘŻNY BÓG!

  "6 Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju".

  Izajasz 9/6

  https://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/izajasza/9/


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • ALL
  SZCZEGÓLNE FRAGMENTY BIBLII!

  Czy można z wielką dozą prawdopodobieństwa wyznaczyć najważniejsze fragmenty znajdujące się w Piśmie Świętym?

  Czy są takie fragmenty, które uznane być mogą za najwłaściwsze? Najwłaściwsze? Hmm... To dziwne stwierdzenie jest, skoro każda Mowa Boga Ojca i Boga Syna jest WŁAŚCIWA!

  Jednak spróbuję kilka takich ważnych Słów przypomnieć!

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  CYTAT 1, Rozkaz Boga Ojca:

  "5 Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «TO JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY, W KTÓRYM MAM UPODOBANIE, JEGO SŁUCHAJCIE!»"

  Ew. wg Mateusza 17/5

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=260

  CYTAT 2, Mowa Pana Jezusa:

  "16 Tak bowiem BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, że SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

  Ew. wg Jana 3/16

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=342

  CYTAT 3. Syn Boży Powiedział do Tomasza:

  "6 Odpowiedział mu Jezus: «JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO PRZEZE MNIE".

  Ew. wg Jana 14/6

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=353

  CYTAT 4. Znowu Słowa Syna Bożego:

  "27 WSZYSTKO PRZEKAZAŁ MI OJCIEC MÓJ. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, KOMU SYN ZECHCE OBJAWIĆ".

  Ew. wg Mateusza 11/27

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=254


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @Jan Paweł
  JESTEŚ ZŁYM CZŁOWIEKIEM... BARDZO ZŁYM!

  Cześć!

  https://i.pinimg.com/originals/87/18/8f/87188fe1cfe96e99fe188f524906859b.gif


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Miłosierdzie nie jest dla tych, którzy Nim gardzą”...
 • @Jan Paweł
  NORMALNIE OPADAJĄ RĘCE!

  Janie Pawle czekam za Twoim ustosunkowaniem się do moich komentarzy.
  Napisałem wyraźnie że sama Maria Ci zaprzeczyła więc może wreszcie zdobędziesz się na odwagę i napiszesz kilka słów?

  A jeśli o kłamstwa Świadków... chodzi, to nie mam z nimi nic wspólnego! Oni poniżają Boga Ojca i Jego Syna!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Miłosierdzie nie jest dla tych, którzy Nim gardzą”...
 • @Jan Paweł
  O TWOIM BRAKU WIEDZY BIBLIJNEJ!

  Janie Pawle, to jest po prostu bardzo smutne... Nie potrafisz wziąć do ręki Biblii i odpowiedzieć? Nie potrafisz obronić swoich poglądów? Rozumiem! Potrafisz dywagować z katolikami, może ze Świadkami...
  Jednak nie wiesz, co powiedzieć człowiekowi, który w czyn chce wprowadzić Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca!

  Prawda jest inna...? Nie Janie Pawle, to właśnie Wy, katolicy, wprowadzacie swoje Nauki, nieoparte na Ewangelii Syna Bożego.

  Sama Maria Ci zaprzeczyła. Ona była służebnicą Pańską ale TY sługą Bożym nie jesteś. Sługa Boży powinien znać Nauki Swojego Nauczyciela. Sługa Boży powinien Pana Jezusa wychwalać a nie propagować modlitwy do Marii. Czy mówiłem już, że powinieneś porzucić katolickie farmazony? Skoro nie, to mówię teraz: Porzuć fałszywą katolicką TRADYCJĘ i zwróć się o pomoc do Pana Jezusa. Taka jest Wola Boga Ojca!

  Na koniec: Po ostatnim wpisie Twoi koledzy katolicy chyba się zastanowią nad Twoją niemocą Biblijną!

  Janie Pawle, to jest po prostu bardzo smutne.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Miłosierdzie nie jest dla tych, którzy Nim gardzą”...
 • @Jan Paweł
  PRZESTAŃCIE KPIĆ Z BOGA OJCA!!!

  Janie Pawle, nie gniewam się na Ciebie za to, że zakpiłeś sobie z mojego wpisu w zasadzie nie odnosząc się do niego.
  Jednak widzisz Kolego, muszę nazwać Cię oszustem. No po prostu muszę i koniec. Po pierwsze dlatego, że Maria dawno temu wyraźnie prorokowała, iż narody zwać ją będą "szczęśliwą między niewiastami" a nie Królową Apostołów, Królową jakiegoś kraju czy Królową Aniołów!

  Ty, kompletnie nie jesteś posłuszny jej słowom zatem mówiąc Twoim językiem "nie kochasz jej", ponieważ uczysz inaczej niż ona uczyła!

  Po drugie! Piszesz:

  "Ale to nie kto inny a właśnie nasz Pan Jezus Chrystus dał nam tu na Ziemi Swoją Matkę słowami "Oto Matka twoja" i jednocześnie powierzył Jej nas tu na Ziemi slowami "Oto syn Twój ".

  I w tym miejscu występuje Twoje największe kłamstwo. I tutaj mam do Ciebie pretensję! No bo jeżeli ktoś oskarża Mojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa o to, że chociaż Zbawiciel swoje słowa skierował tylko do Jana to należy uważać, że skierował je do wszystkich, to ja wyraźnie mówię, że taki ktoś jest oszustem!

  Ta sama sprawa dotyczy słów skierowanych TYLKO do Marii, która miała być wzięta przez Jana pod opiekę. W ten sposób możesz pisać do katolików ale nie do mnie Janie Pawle!

  Parę słów o Marii!

  Maria była wspaniałą, wybraną kobietą. Spośród wielu niewiast to ją spotkało to wielkie błogosławieństwo. To ona miała urodzić Pana Boga według ciała! Maria bez dwóch zdań będzie wzbudzona z martwych zgodnie z obietnicą Syna Bożego.
  Stanie się to z chwilą powtórnego przyjścia Pana Jezusa.

  Jednak i Maria popełniała błędy. Pierwszym błędem było wymuszenie na Panu Jezusie cudu w Kanie Galilejskiej!
  Drugim zaś błędem było przeszkodzenie Synowi Bożemu w głoszeniu Ewangelii.

  No i na koniec. Maria nie jest matką Boga. Pan Jezus jest Synem Boga Ojca. Przestańcie sobie wreszcie z Boga Ojca robić kpiny!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Miłosierdzie nie jest dla tych, którzy Nim gardzą”...
 • @Jan Paweł
  MARIA, SZCZĘŚLIWĄ MIĘDZY NIEWIASTAMI!

  Janie Pawle, modlitwy do Marii są niezgodne z Ewangelią Pana i Boga Jezusa Chrystusa.

  Jest tylko Jedna Osoba dana ludziom, Która jednocześnie Jest Ojcowskim Pośrednikiem. To Pan Jezus który umarł i zmartwychwstał.

  Apostoł Piotr o Zbawicielu powiedział:

  "12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".

  Dzieje Apostolskie 4/12

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/4.php

  http://m.neon24.pl/49ed570d70161b419beb7ee948f430ab,0,0.jpg

  Nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia!

  http://m.neon24.pl/50ac82944b5cb3303bc37ef98f0cd443,0,0.jpg

  Nie ma w Biblii najmniejszej nawet wzmianki mówiącej o tym, że do Marii można się modlić. Nie ma choćby z przyczyny opisanej powyżej jak i z tej, że tej kobiety zgodnie z Bożym Prawem nie ma w Niebie.

  Pan Jezus ustanowił swój dzień zmartwychwstania dla rodzaju ludzkiego. On zmartwychwstał blisko 2000 lat temu a wszyscy ludzie przez Niego wybrani odziedziczą żywot wieczny w dniu powtórnego Jego przyjścia.

  Ewangelia według Jana 14:2, 3

  "2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/14.php

  Zwróć uwagę na słowa: "Przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie!".

  http://m.neon24.pl/e0fb1428766bcc94cb248cbabfcafe7b,0,0.jpg

  Oraz 2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:8

  "7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 8 Na ostatek ODŁOŻONO DLA MNIE WIENIEC sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Tm/4.php

  A tutaj zauważ co mówi Paweł "Odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan!".

  http://m.neon24.pl/0ab356c3d2795d2a7ff9a4db8f561bf4,0,0.jpg

  Maria nigdy nie życzyłaby sobie takich hołdów jakie oddają jej Polacy.
  Mówiąc dobitniej, Polacy i inni rozsiani po świecie katolicy nie zgadzają się z wyżej wymienioną.

  "Szczęśliwą zwać mnie będą wszystkie pokolenia ziemi" - oto jej prorockie słowa wypowiedziane blisko 2000 lat temu zapisane "u Łukasza" 1/47!

  Katolik jednak kompletnie ignoruje jej proroctwo. Dla niego Maria jest:
  Królową Niebios, Pośredniczką, Orędowniczką, Pocieszycielką, Królową Aniołów, Królową Apostołów, Królową Polski...

  http://m.neon24.pl/3e978e3468248af31b02b4cb2d37c592,0,0.png

  I pomyśleć, że Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Syna Swego dał rodzajowi ludzkiemu przed którym ludy narody i języki zgiąć powinny swoje kolana...

  Katolickie kolana są jednak ze spiżu!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Miłosierdzie nie jest dla tych, którzy Nim gardzą”...
 • @Jaromir
  U MNIE NIE MA MIEJSCA NA KATOLICKIE HEREZJE!

  ZBYT MOCNO ZABOLAŁ CIĘ WPIS GRZEGORZA. NIE TYLKO CIEBIE BOLĄ WPISY TAKICH LUDZI, KTÓRZY POSIADAJĄ WIĘCEJ MIŁOŚCI DO SYNA BOGA OJCA NIŹLI TY I ZAWISZA NIEBIESKI!

  A szkoda, bo przecież Syn Boga Ojca może Wam pomóc, no ale skoro Ty nie wierzysz w tę pomoc to trudno. Ty myślisz, zresztą niezgodnie z Nauką Pana Jezusa, że ów Duch Święty dany Apostołom to może jakaś trzecia osoba boska z Nieba? Uczysz tutaj na Neonie, że Pan Jezus nie kazał nauczać ludzi dziś żyjących? Oooo! Kompletnie, ale to kompletnie nie znasz Nauki Syna Bożego.

  Owszem Syn Boga Ojca jest Niebie ale wysyła swoim uczniom i uczennicom Ducha Swojego Świętego i nie jest to jakaś dodatkowa osoba boska z Nieba tylko jest to Boża Moc, Chrystusowe Tchnienie, Które ciągle nam przypomina i uczy nas byśmy pewnego dnia godnie mogli stanąć przed Panem.

  No ale nie tylko człowiek potrzebuje tego Bożego Ducha. Syn Boga Ojca tegoż Ducha również otrzymał od Swojego Taty! Tak, może o tym nie wiesz, ale Pan Jezus od Boga Ojca otrzymał DUCHA MĄDROŚCI I ROZUMU, DUCHA RADY I MĘSTWA, DUCHA WIEDZY I BOJAŹNI.

  Proroctwo Izajasza rozdział 11:1, 2

  "1 I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, 
  wypuści się odrośl z jego korzeni. 
  2 I spocznie na niej Duch Pański, 
  duch mądrości i rozumu, 
  duch rady i męstwa, 
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej". 

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/11.php

  I ten Duch Ojcowski, Duch Święty od Boga Ojca, był zawsze z Panem Jezusem. I nie była to żadna jakaś trzecia postać Jaromirze tylko był to wpływ Ojcowskiej Mocy na Swojego Syna! Ojcowska Opieka! Ojcowska Mądrość!

  Grzegorz przypomniał Ci ostatnią Wolę Zbawiciela:

  "(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) UCZĄC JE PRZESTRZEGAĆ WSZYSTKIEGO, CO WAM PRZYKAZAŁEM. 
  A OTO JA JESTEM Z WAMI PO WSZYSTKIE DNI AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA". 

  (Ew. wg Mateusza 28:19-20, Biblia Warszawska)

  Ludzie wierzący powinni uczyć bliźniego swego Drogi Bożej. Ludzie wierzący powinni uczyć ludzi tych nauk, które Syn Boży przekazał a nie herezji o modlitwach do "Marii". Nie herezji na temat modlitw do papieża Jana Pawła II! Nie herezji na temat chrztu niemowlaków. Nie herezji na temat obrazów i figur niby to świętych.

  Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć, skoro piszesz, że Pan JEZUS NIE KAZAŁ NAUCZAĆ LUDZI DZIŚ ŻYJĄCYCH? Czasy Inkwizycji i morderstw Twojego Kościoła tymczasem się skończyły. Jednak zabijacie ludzi nadal w innej formie. Niszczycie ich wnętrze. Wpajacie im Nauki, które z Naukami Pana Jezusa i Boga Ojca nie mają nic wspólnego.

  I Wy mi się dziwicie, że przychodzi taki moment, że wyrzucam Was z mojego bloga? Dziwicie się, iż jakiś tam sekciarz nie chce słuchać jak obrażacie Pana Jezusa i Boga Ojca?!

  Jaromirze, napisłeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Upsss... No cóż, z tego wynika, że nie modlisz się do Syna Boga Ojca o zrozumienie!

  Cytat:

  "(13) O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. (14) UFNOŚĆ, KTÓRĄ W NIM POKŁADAMY, POLEGA NA PRZEKONANIU, ŻE WYSŁUCHUJE ON WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB ZGODNYCH Z JEGO WOLĄ. (15) A JEŚLI WIEMY, ŻE WYSŁUCHUJE WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB, PEWNI JESTEŚMY RÓWNIEŻ POSIADANIA TEGO, O COŚMY GO PROSILI".

  1 List Jana 5/13-15

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  Podsumowanie! Napisałeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Z Twojego wpisu można również wywnioskować, że Pan Jezus także nie mógł o nic zapytać Boga Ojca bo On Był na Ziemi a Jego Tata w Niebie...

  Idź tymczasem do Siebie, ponieważ nie ma tu miejsca na katolickie herezje!

  KONIEC ROZMOWY!

  http://m.neon24.pl/59291812a12205be17efae60b5fb000e,0,0.png


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  O TAKIM JEDNYM CO PRZESTAWIAŁ ZIEMIĘ!
 • @Jaromir
  TROCHĘ O TŁUMACZENIU GRECKIEGO SŁOWA I O POTOMKACH ADAMA I EWY!

  Jaromirze i na tym właśnie polega pójście na łatwiznę! Na mój dość szeroki komentarz odpowiedziałeś takim sobie "zbyciem mnie".

  Podam stronę:

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/word/id/%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B9

  Pytanie brzmi: Dlaczego zawsze wyraz makarioi tłumaczony jest na "szczęśliwi" a w nawiasie występuje wyraz "błogosławieni"?
  Ponieważ Happy (szczęśliwy) to prawidłowy przekład a w nawiasie podany jest zupełnie niepotrzebnie wyraz obiegowy i na tym tłumaczenie traci wyrazistość i jasność.

  Zobacz:

  "Tam gdzie polskie tłumaczenie podaje „błogosławieni”, tekst grecki czyta „makarioi” – szczęśliwi".

  http://mateusz.pl/pow/pow_990116.htm PORTAL KATOLICKI "MATEUSZ".

  "Greckie „makarioi” znaczy dosłownie „szczęśliwi”

  http://gosc.pl/doc/2785896.Szczesliwi-i-blogoslawieni gość.pl

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Zadałeś pytanie:

  Ile dzieci zgodnie z Biblią miał Adam i Ewa?

  Księga Rodzaju 4, wymienia Kaina i Abla jako przykład dziecka dobrego i złego... i Seta, następcę Abla wtedy gdy Adam miał już 130 lat. Ile dzieci Adam z Ewą miał wcześniej nie wiemy.

  Księga Rodzaju 5 mówi o potomkach Adama i Ewy zaczynając dopiero od Seta, pomijając zupełnie Kaina i Abla, i dodaje, że "po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i MIAŁ SYNÓW ORAZ CÓRKI. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści".

  1 Księga Kronik 1, mówi także tylko o Secie tak samo nie wspominając Kaina i Abla, ponieważ Set został wybrany przez Pana Boga do szeregu osób prowadzących w prostej linii do Pana Jezusa!

  Tak właśnie ułożona jest chronologia narodzin w prostej linii prowadząca do czasów Zbawiciela, którą również poznajemy w Nowym Przymierzu!

  Przeczytaj: Ewangelia według Łukasza 3/23-38!

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Zauważ, że z 1 Księgi Kronik 1/24, wynika, że syn Noego Sem miał swojego syna Arpachszada. Niejeden kłóciłby się na podstawie tego fragmentu, że Sem nie miał już innych dzieci. Lecz to nieprawda. Sem miał mnóstwo potomstwa, lecz, jak pisałem wyżej, z jego dzieci tylko Arpachszad został wybrany do szeregu osób prowadzących do Pana Jezusa.

  Ile w ogóle mógł mieć dzieci Sem? Odpowiada trochę na to pytanie Księga Rodzaju 11/10-26

  "10 Ci są potomkowie Sema. 
  Gdy Sem miał sto lat, urodził mu się syn, Arpachszad, w dwa lata po potopie. 11 PO URODZENIU SIĘ ARPACHSZADA SEM ŻYŁ PIĘĆSET LAT I MIAŁ SYNÓW I CÓRKI". 

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/11.php

  A ile dzieci miał Sem przed potopem? Również nie wiemy! Jedno wiemy na pewno: Spośród wszystkich synów Sema wybrany został Arpachszad.

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Pytasz ile dzieci może urodzić jedna kobieta? No cóż, nawet biorąc pod uwagę trudne dzisiejsze czasy może niewiasta urodzić dużo dzieci a wspominając o tym że warunki po wyjściu Adama i Ewy z raju były w porównaniu z dzisiejszymi o wiele lepsze, (mam tutaj zatrucie organizmu ludzkiego na myśli), to Ewa mogła urodzić mnóstwo dzieci tym bardziej że Adam i Ewa dostali od Pana Boga polecenie rozmnażania się i napełniania Ziemi.

  A skoro otrzymali taki rozkaz, to znaczy, że go wypełniali. No i spośród mnóstwa ich dzieci poznaliśmy historię tylko niektórych, Kaina, Abla i Seta.

  Na zakończenie:

  Chronologie Biblijne w zasadzie zajmują się tylko i wyłącznie męską linią rodowodową ale jak wiesz owi protoplaści mieli jednak także córki!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  O TAKIM JEDNYM CO PRZESTAWIAŁ ZIEMIĘ!
 • @Jaromir
  "MĄDRZY LUDZIE" OD TŁUMACZENIA PISMA ŚWIĘTEGO!

  Witaj! Bardzo dobrą rzeczą jest sprawdzić, czy owa interpretacja innych ludzi jest zgodna z Biblią.
  Masz rację, że nasze bazy wyjściowe są różne. Baza Niebieskiego to baza naukowa ze wzrokiem skierowanym również na naukę papieży i księży. Sam często podkreśla, że miał mądrego księdza..
  Moja baza to najpierw Nauka Syna Bożego a potem dopiero nauka ludzka.

  No weźmy przykład... Zawisza orzekł, że trzecim synem Adama i Ewy był Set. To raczej zupełnie niemożliwe, ponieważ nigdzie nie jest napisane, że Kain był pierworodnym synem Adama i Ewy. O Secie żaś napisano, że został dany Adamowi i Ewie zamiast zabitego Abla i co ważne, Set urodził się wtedy gdy Adam miał 130 lat. Z Zawiszy główkowania zatem wynika, że po 130 latach Adama, nasi Prarodzice mieli tylko trzech synów a właściwie dwóch ponieważ Abla już nie było bo zabił go Kain!

  I w tym miejscu nawet dopisek katolicki jakby stanął przeciwko rozumowaniu Zawiszy tylko, że ów, kolejny już raz nie chce przyznać się do nieprawidłowego rozumowania. Ale co tam? ... Podobno czytałeś ten fragment również.

  W razie czego podam jednak adres:

  http://zawisza.neon24.pl/post/143289,zstapil-do-piekiel#comment_1455499

  Napisałeś jeszcze do mnie:

  "Biblię tłumaczyli mądrzy ludzie nie domorośli fachowcy".

  No cóż, nie wiem, czy sprawdzałeś tych mądrych ludzi ale coś tutaj chyba ściemniasz, jak to mówi młodzież.

  Przykład: Biblia Tysiąclecia 5, tak zwane błogosławieństwa! Ja przytoczę tylko jedno!

  "3 "BŁOGOSŁAWIENI UBODZY W DUCHU, albowiem do nich należy królestwo niebieskie".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/5.php

  W tym zdaniu są dwa błędy. Pierwszym jest fałszywe tłumaczenie wyrazu greckiego "makarioi" na "błogosławionych".

  Otóż ów grecki wyraz nie oznacza wcale "błogosławionych" ale "szczęśliwych".

  Drugim, potężniejszym błędem jest stwierdzenie, że "ubogi w duchu jest szczęśliwy". Według Nauki Pana Jezusa szczęśliwym jest bogaty W DUCHU! Owszem, człowiek wierzący może być ubogi cieleśnie. Może nie mieć pieniędzy, może nie mieć domu... Ok! Jednak duchowo człowiek wierzący nie jest ubogi.

  Otóż wyraz "ptochoi" tłumaczony jako "ubogi" tak w istocie w swym pierwszym znaczeniu oznaczał... ŻEBRAKA a to wielka różnica jest.

  Zatem "szczęśliwi są żebrzący duchowo" Jaromirze!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  O TAKIM JEDNYM CO PRZESTAWIAŁ ZIEMIĘ!
 • @Jaromir
  JAKBYŚ CZYTAŁ...

  No ćóż, jakbyś czytał wpisy tego kogoś, to wiedziałbyś dobrze, że ten ktoś kłamie. I tutaj wcale nie chodzi o pogonienie kota tylko o jałową dyskusję tego kogoś, który będąc katolikiem jest tak w istocie poganinem.

  Tenże Z. odrzuca dziesiątki zapisów wyrażonych w Biblii. Hmmm... To raczej katolicy powinni się czuć dotknięci, to raczej im Imć Z. pogonił kota. To On jako katolik "nie mówi po katolicku". Przeczytaj moje komentarze i odnośniki na Jego stronie to może zauważysz, że tenże mataczy.

  Jężeli jednak nie jesteś w temacie to nie możesz wiedzieć, że ja lub On w tym zakresie piszemy prawdę!

  Nie możesz ani przyklaskiwać, ani "nieprzyklaskiwać"...

  Ja prowadzę blog Biblijny a Imć sądzi, że zjadł rozum we wszystkich zakresach. Może kiedyś będziesz miał czas...

  Adresat tego "poematu" ze względu na ciągłe kłamstwa, nie ma wstępu do mnie ale przecież jeśli chce, to może pisać u Siebie. Nikt Mu tego nie zabroni. Ty przecież nie jesteś u mnie zablokowany, prawda?

  Przyznaję, że czasami wpakuję się niepotrzebnie w dyskusję... Ale zdarza mi się to coraz rzadziej! Szkoda tylko, że tutaj na Neonie tak mało jest obrońców Bożego Słowa. Nie TRADYCJI, czy ludzkich nauk, TYLKO BOŻEGO SŁOWA!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  O TAKIM JEDNYM CO PRZESTAWIAŁ ZIEMIĘ!
 • @Zawisza Niebieski
  PISZESZ NIEZGODNIE Z HISTORIĄ BIBLIJNĄ ZAWISZO NIEBIESKI!

  Trochę zakpiłeś sobie z mojego poprzedniego wpisu...

  Ciągle odpowiadasz nie na podstawie Pisma Świętego tylko na podstawie własnych domysłów. W sumie to Ty odrzucasz nawet tłumaczenie Twojego Kościoła.

  Ze względu, że niepoważnie podchodzisz do moich komentarzy to na razie robię przerwę. Myślałem, że o synach bożych "zwinę to jakoś w temat" i wrzucę pod moim ostatnim komentem ale skoro odrzucasz dowody Biblijne... to, to pisanie zaczyna być już smutne!

  Napisałeś: "Konflikt między Kainem i Ablem to konflikt między rolnikami i pasterzami a nie dwoma ludźmi".

  Nie znasz Biblii Zawiszo. Uczynki Kaina były złe a Abla dobre!

  Byle tylko nie przyznać racji, co? Nie Zawiszo, konflikt pomiędzy dobrym i złym bratem to konflikt spowodowany zadrością. Obie ofiary składane Panu Bogu były równoważne i Kaina, i Abla ale ofiara Kaina nie została przyjęta ponieważ Kain nie był dobrym człowiekiem!

  Jeżeli nie rozumiesz takiej podstawowej sprawy to jak możesz zrozumieć Prawdziwe Synostwo Pana Jezusa? Jak możesz zrozumieć to, że Pan Jezus jest Synem Bożym zupełnie innym niż wszyscy ci, którzy mienią się także synami boga?

  Napisałeś jeszcze:

  "Jeśli weźmiemy Biblię, to Set jest trzecim wymienionym tam dzieckiem Adama i Ewy, to, że Adam i Ewa mieli więcej dzieci to tylko nasze przypuszczenie".

  Nieprawdę piszesz i znowu potwierdzasz to, iż Pismo Święte jest Ci obce! Nigdzie nie stoi napisane, że Kain był pierworodnym synem Adama i Ewy a jeżeli uważasz, że przez 130 lat Adam i Ewa mieli tylko trzech synów to znaczy, że nie tylko Biblii nie znasz ale także jej nie rozumiesz! No ale skoro Abel został zabity przez Kaina to według Ciebie w 130 roku życia Adam miał tylko dwóch synów! No i oczywiście nie miał żadnej córki a Kain wziął sobie żonę z Kosmosu!

  Czyli według Ciebie z 1 Księgi Kronik wynika, że Adam i Ewa nie mieli żadnej córki ponieważ 1 Księga Kronik R. 1 mówi tylko o synach. A nie jest tam przecież napisane, że Adam i Ewa mieli także niewiasty!

  Jednak z Księgi Rodzaju wynika inna rzecz, niezrozumiała dla Ciebie. Otóż okazuje się, że po zrodzeniu Seta w 130 roku Adam miał również synów i córki. Hmm, czyli według Ciebie Adam i Ewa nie mieli córek przed 130 rokiem Adama bo "nie jest napisane".

  Takie sobie Zawiszo kpiny urządzasz, że głowa boli!

  Dalej piszesz: "Biblia nie obejmuje najdłuższego okresu egzystencji człowieka na ziemi, czyli kultur łowiecko-zbierackich, ok. 200.000 lat przed Chrystusem".

  A może Ty jesteś zwolennikiem ewolucji i Wielkiego Wybuchu Niebieski, co? No bo z Twojego wpisu wynika że Adam nie był pierwszym człowiekiem na Ziemi! W tym momencie zaprzeczyłeś Panu Jezusowi i Apostołom. Może to nie ja wierzę w bajki a Ty? W zasadzie po Twoich słowach powinieneś być wyrzucony z Twojego Kościoła!

  No ale skoro Twój Przyjaciel papież Jan Paweł II dopuszczał, iż powstanie człowieka może być z jakiejś małpy to nie dziwię się, że Twoim przodkiem był jakiś małpolud! No i skoro papież takie głupoty gadał...

  Napisałeś: "Musisz brać pod uwagę to, że dla człowieka tamtych czasów każde gwałtowne zjawisko przyrodnicze było gniewem Boga"

  O ile sobie Zawiszo przypominam to Ty nie zgadzasz się z postępowaniem Pana Boga w Starym Testamencie. A tym BOGIEM Był nie kto inny tylko Pan Jezus. Zatem nie zgadzasz siez Panem Jezusem Zawiszo?
  Skoro takie kpiny sobie urządzasz to powtórzę: O Synach Bożych pisałem już wcześniej. Ci, którzy opuścili mieszkanie w Niebie to byli aniołowie. Podałem cytaty... Poszukaj sobie.

  Po Twoich wpisach nieopartych na Piśmie Świętym tylko na własnych domysłach doszedłem do jednego wniosku:

  O Bogu Ojcu i o Jego Niebiańskim Synu powiem innym razem, gdy uznam, że przestałeś widzieć w lustrze nieomylnego i zadufanego w sobie Zawiszę!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Zstąpił do Piekieł
 • @Marcin Kotasiński
  FAŁSZYWA DOKTRYNA!

  No tak a ta fałszywa powłoka to powłoka szatana, który przyjmując postać anioła światłości pokazuje się jako idealne i doskonałe bóstwo!

  On, (o szatanie teraz mowa), zatem on lub jego wysłannik objawić się może człowiekowi pod postacią fałszywej doktryny a nawet przyjmując ludzką postać zwiedzie człowieka poprzez obraz młodej dziewczyny, izraelitki o imieniu "Maria".

  Jednak fałszywa doktryna zawsze pozostanie mirażem tylko a jej słabe włókna spłoną w ogniu Prawdy Boga Syna i Prawdy Boga Ojca. To oczywiste. Sąd Boży bardzo często odłożony jest "na później".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  BO TO JEST SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TAGI

ULUBIENI AUTORZY