Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 2159 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Moje komentarze

 • @topstopjuve
  NO POWIEDZMY...

  ZATEM CZAS NA CIEBIE. Chętnie wysłucham Twoich poglądów dotyczących Twojej wiary...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  MODLITWA- UŚMIECH MIŁOŚCI!
 • @topstopjuve
  MODLĘ SIĘ DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA I TYLKO DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

  On jest moim Bogiem i Orędownikiem przed Ojcowskim Obliczem. Modlę się różnymi słowami a także moja modlitwa oparta jest na braku słów, czyli na westchnieniu czy podziwianiu Jego Dzieł.

  Kocham Zbawiciela i kocham Boga Ojca. Wiem o tym bardzo dobrze, że Syn Boga Ojca Jest nam dany od Ojcowskiego Majestatu. Izajasz prorokuje, że ludzie wierzący zwać będą Syna Bożego Bogiem Mocnym, więc Pan Jezus jest Bogiem Mocnym! Jest również Zbawiciel Księciem Pokoju a także Przedziwnym Doradcą.

  Jest też Arcykapłanem... I Jemu oddaję swoje serce. Zbawiciel jest Moim Tatusiem.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  MODLITWA- UŚMIECH MIŁOŚCI!
 • @topstopjuve
  MARIA NIE WSTAWIA SIĘ ZA ŻADNYM CZŁOWIEKIEM U PANA JEZUSA!

  Witaj!

  Zastanawiasz się zapewne dlaczego nie wysłuchałem prośby w sprawie napisania jeszcze paru zdań na temat słów modlitwy.
  Twoje wynurzenie o wstawiennictwie Marii jest tego przyczyną!

  26.12.2017 roku napisałeś:

  „Modlę się raczej o wstawiennictwo Marii do Jezusa niż do niej samej”.

  http://m.neon24.pl/b98f6e94dad3195b297dd02ca37477b3,11,1.png

  Po prostu fałszem jest myślenie, iż człowiek musi modlić się do Marii o jakiekolwiek wstawiennictwo! Maria zgodnie z Prawem Bożym musiała kiedyś umrzeć, lecz mając nadzieję w sercu wiedziała, że pewnego dnia zmartwychwstanie do nowego życia!

  Pan Jezus wyraźnie zaznaczył, że zabranie ludzi wierzących nastąpi z chwilą Jego powrotu. (Zobacz: Ewangelia według Jana 14/1-3)!

  Ci, którzy uważają, że należy prosić Marię o wstawiennictwo u Pana Jezusa nie znają Ewangelii i tak w istocie kpią sobie w żywe oczy ze Słów Syna Boga Ojca!
  Pan Jezus wielokrotnie zaznaczył, że ludzie mają pójść „do Niego” bezpośrednio.

  Jeden przykład! Zbawiciel rzekł:

  „(39)  Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;  (40)  ale mimo to DO MNIE przyjść nie chcecie, aby mieć żywot”.

  Ewangelia według Jana 5/3 9, 40

  Pan Jezus jest Jedynym Arcykapłanem Nowego Przymierza i Pośredniczy pomiędzy Bogiem Ojcem a człowiekiem! Pan Jezus nie jest ani Twoim ani moim Pośrednikiem. Pan Jezus Jest Pośrednikiem Boga Ojca!

  Powtórzę się: Kto potrzebuje „dodatkowych pośredników”, pośredniczących pomiędzy człowiekiem a Zbawicielem, kompletnie nie zna Nauki Syna Bożego.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  MODLITWA- UŚMIECH MIŁOŚCI!
 • @
  HEKTOLITRY WODY!

  Gdy przypomniałem cytat zaproponowany przez Grzegorza to chciałem wykazać, że zwykłe słowa tamtych ludzi mówią wyraźnie, że Syn Boga Ojca nie pobierał żadnych nauk w ludzkich szkołach. Zresztą kto miałby Go nauczyć i kto miałby Go za rękę prowadzić skoro Jego "uczoność" powalała na łopatki samych wielkich tuzów świata antycznego?

  Zatem skoro Zbawiciel od Młodości Głosił Naukę Swojego Taty, to obrazą byłoby puszczenie Małego Pana Jezusa do jakichś szkół!

  Wymysły Pana Krzysztofa oparte są na imaginacjach zatem bardzo trudno cokolwiek na ten temat napisać. Nie dyskutuje się przecież łatwo z człowiekiem, który wymyślił własną historię wydarzeń i umieścił ją w ramach niby to realizmu.

  Nie dyskutuje się przecież łatwo z człowiekiem, który w pierwszym rzędzie sam pisze historię świata i umieszcza tam Osobę z zupełnie innej Księgi!

  Jezioro utworzone przez hektolitry wody, którą Autor wylał na "kartkę papieru" przybiera powoli postać morza. No cóż...

  Autor napisał:

  "Są apokryfy Biblii i Ewangelii; dlaczego nie brać ich pod uwagę?
  To często starsze zapisy od tych kanonicznych. Kto decyduje o tym, które są prawdziwe?".

  Oczywiście założenie tychże dwóch pytań jest bardzo słuszne! Apokryfy to wielokrotnie również zapis historyczny Spraw Bożych lecz nie tylko historyczny. I tutaj polecam Księgę etiopską Henocha lub Księgę Syna Syracha albo Księgę Mądrości!

  Kto decyduje o tym, które Apokryfy są PRAWDZIWE?

  Odpowiem głupio: JA!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Ewangelia a Biblia (4)
 • @Krzysztof J. Wojtas
  NIE WOLNO ODRZUCAĆ HISTORYCZNEGO PRZEKAZU BIBLIJNEGO!

  Otóż Ewangelię również należy czytać pod kątem lat minionych i wypowiedzianych przed wiekami słów i zdań. To samo dotyczy Starego Przymierza. Właśnie na podstawie słów historycznych zapisanych w Starym Przymierzu dowiadujemy się o Niniwie czy przede wszystkim o takim "zaginionym" mieście jak Sodoma a przecież nowożytne odkrycia potwierdziły ich istnienie!

  A i jedno z najstarszych miast świata czyli Jerozolima jest żywym rytem historycznym niepodlegającym żadnej dyskusji. Wspomnę tutaj również o Jerychu, Damaszku i Ur Chaldejskim!

  Starego i Nowego Przymierza jako ciągu zdarzeń historycznych nie wolno nam odrzucać pod żadnym pozorem ponieważ "Obie Księgi" pod względem naukowym choćby, są kopalnią wiadomości o ludzkich pierwotnych siedzibach na kuli ziemskiej!

  Przypomnę co napisałeś:

  "Ewangelie, jak i Biblię, należy rozpatrywać co do przekazu, a nie co do litery zapisu".

  Otóż jeśli mówimy o historycznej literze zapisu to tylko laik odrzucić może to, co i tak potwierdziły nam wykopaliska.
  W Biblii "znajdziemy" miasta, państwa, lasy i rzeki, które kiedyś istniały i istnieją nadal! W Biblii znajdziemy historycznego Heroda oraz cesarza Augusta oraz innych...

  Nie, pod żadnym pozorem nie wolno odrzucać historycznych wzmianek Biblijnych o antycznych czasach Bliskiego Wschodu. I to właśnie te wzmianki wielokrotnie więcej światła wnoszą do tematu niż eposy takich myślicieli jak Tacyt, Józef Flawiusz czy Seneka!

  A jeśli nie odrzucamy zapisków co do miast, rzek i wojen, to nie mamy żadnej podstawy do tego, żeby nie wierzyć prorokom, Apostołom a przede wszystkim Panu Jezusowi jako osobom przez historyczny zapis udokumentowanym!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Ewangelia a Biblia (4)
 • @
  POGNIEWALI SIĘ NA ZAPIS HISTORYCZNY!

  No cóż, trudno tutaj od takich pisarzy jak Zawisza Niebieski, czy Pan Wojtas żądać pokornego spojrzenia na zapis historyczny wyrażony w Ewangelii. Oni mają swoje klocki z gumy z możliwością naciągania w różne strony!

  Oczywiście, że Pan Jezus nie pobierał żadnych nauk w szkołach i mówią o tym dokładnie świadkowie tamtych czasów. Grzegorz przytoczył słuszny cytat na ten temat a ja go teraz przypomnę.

  http://m.neon24.pl/3643656bbfe5a15e2517c3eb5a440c55,0,0.png

  No i... pozamiatane!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Ewangelia a Biblia (4)
 • @topstopjuve
  NIE NAZWAŁBYM WOJTASA BARANEM, bo to nie za bardzo ładne określenie jest.

  Raczej rzekłbym, że to greenhorn, czy człek zielony i kompletnie nieznający się na Ewangelii Pana Jezusa Chrystusa. Dodałbym, iż Pan Wojtas podobnie jak imć Zawisza, zabłysnąć raczej chce na Neonie niźli powiedzieć prawdę.

  Zauważ, że w twórczej pracy Pana W. jest mnóstwo niedomówień i domysłów. Jak taki człowiek zdobył prawa do wydawania jego książek? 

  Imć Pan W. tyle H2O wlewa w swoje arty, że pewnego dnia sam się w niej zachłyśnie.

  A z drugiej strony patrząc czas przestać rzucać perły pomiędzy wieprze!!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  TRZEJ KRÓLOWIE – KATOLICKIE SZALBIERSTWO!
 • @roux
  TWOJE GŁUPOTY NA TEMAT MAGÓW!

  Wy Świadkowie... nie kochacie Pana Jezusa i nie podoba się Wam, że jacyś mędrcy (magowie) mogli przemierzyć połacie krain by oddać Synowi Boga Ojca pokłon.

  Wręcz idiotyzmy piszesz stwierdzając, że "magowie donieśli mordercy Herodowi o narodzinach Jezusa". Wiem dlaczego tak piszesz. Powiedz to ludziom wprost. Wy uważacie przecież, że magowie ze wschodu byli wysłannikami szatana! Czego się boisz, zrób to jednoznacznie. Napisz, co tak naprawdę myślisz o magach ze wschodu.

  Błądzisz uważając, że starożytny wyraz "magoi" dotyczy tylko tych, którzy parali się wróżbiarstwem i czarami.

  Wy Świadkowie... błądzicie sugerując ludziom, iż starożytny wyraz "astrologia" przynależy tylko tym którzy w gwiazdach dostrzegli jakąś wróżbę lub przepowiednię!

  Jeszcze jedno na koniec: Magów oddających pokłon Synowi Boga Ojca masz czelność nazywać "pożytecznymi idiotami"?

  To kim Ty jesteś skoro Ty i Twoi współbracia nie macie najmniejszego nawet zamiaru paść na kolana przed Panem Jezusem. Kim TY jesteś skoro Zbawiciel nazwany jest Twoim Oblubieńcem a Ty nigdy swojemu Oblubieńcowi nie wyznasz swojej miłości?

  Kim Ty jesteś skoro Zbawiciel uratował Ci życie a Ty nigdy bezpośrednio nie skierujesz do Niego słów swojej podzięki? Kto Ciebie roux posłał skoro Ci, którzy oddali pokłon Synowi Boga Ojca nazwani są przez Was wysłannikami szatana?

  Czyimi wysłannikami Wy jesteście?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  „Pożyteczni idioci” z Betlejem?
 • @Husky
  WIEM HUSKY - ZABOLAŁO! OJ BARDZO CIĘ ZABOLAŁO! MOŻE PO TWOIM POWYŻSZYM WPISIE ZAWISZA I INNI ZACZNĄ TROCHĘ MYŚLEĆ?!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzędzie judaizacji (3)
 • @Zawisza Niebieski
  KRZYWY TWÓJ OBRAZ W ZWIERCIADLE!

  Przekaz historyczny mówi o świeczniku SZEŚCIORAMIENNYM, ale Ty nie zgadzasz się z tym zapisem, zatem nie wytykaj innym, ponieważ sam jesteś bezwzględnie niepoprawnym "historykiem" naginającym cytaty do własnego widzimisię.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  KOŚCIÓŁ KATOLICKI - NARZĘDZIE JUDAIZACJI!
 • @Husky Zawisza i inni
  DLACZEGO SKASOWAŁEM KOMENTARZE!

  A może napiszesz prawdę Husky o tym, że ja zadałem Ci proste pytanie: Skąd wiesz, że było sześciu magów, a Ty odwzajemniłeś mi się idiotycznym skrótem do „yutuba” i do wypowiedzi pewnego polityka, który mówił o owych „sześciu”?

  Zatem dlaczego skasowałem Twój wpis? Powiem Ci: Ponieważ ja prowadziłem dyskusję poważną, opartą na historycznym przekazie ewangelicznym a Ty zacząłeś od kpin!

  Zawisza napisał:

  „Widzisz Bara-bar, nie wiem co Husky napisał KerenOr, czy było to mądre, czy też nie, bo ten oczywiście komentarz skasował”.

  Jak nie wiesz, to się nie wymądrzaj Zawiszo Niebieski i nie zabieraj głosu w tym temacie, bo... po prostu sam przyznajesz, że nie wiesz!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzędzie judaizacji (3)
 • @Husky
  CÓŻ KOLEGO, JESTEŚ BARDZO ALE TO BARDZO CHORYM CZŁOWIEKIEM!

  ŻEGNAJ!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  TRZEJ KRÓLOWIE – KATOLICKIE SZALBIERSTWO!
 • @Husky
  NA TEMAT SZEŚCIU KRÓLI!

  HUSKY, PYTANIE ZASADNICZE BRZMI:

  Skąd wiesz, że tychże było sześciu. Masz jakieś dowody na ten temat? To po pierwsze! Po drugie, według Ewangelii wg Mateusza nie byli to królowie tylko mędrcy lub mówiąc dokładniej, magowie i jak przypomniał Grzegorz, nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar.

  Zatem mowa o królach składających hołd Synowi Bożemu jest kłamstwem! Wierutnym kłamstwem!

  Czekam za odpowiedzią!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  TRZEJ KRÓLOWIE – KATOLICKIE SZALBIERSTWO!
 • @
  POWINIENEŚ OPOWIADAĆ DZIECIOM BAJKI NA DOBRANOC. W TYM JESTEŚ BARDZO DOBRY.

  Czytelników odsyłam do moich komentarzy na temat kłamstwa Autora!

  http://cygnus.neon24.pl/post/141805,dekalog-narzedzie-judaizacji-1#comment_1432582


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzedzie judaizacji (2)
 • @ DO AUTORA I DO WSZYSTKICH
  http://m.neon24.pl/f1f294b2b07a2a3719d2e5a0c96f86c1,0,0.png

  PAN KRZYSZTOF WOJTAS KŁAMIE!

  No cóż, nie ma o czym z Tobą rozmawiać....

  Dziwię się tylko niektórym tuzom na Neonie, że nie zauważyli fałszywego wpisu Autora do którego się odniosłem. No ale kłamstwo widać Wam nie przeszkadza. Na tego właśnie typu kłamstwach katolicy i inni (niektórzy) budują swoje "mocne i bite poglądy".

  Konkludując: Autor oszukał Czytelników pisząc:

  "Czy widać analogię między Sargonem i Mojżeszem? Może taką, że haggada Mojżesza jest „szyta grubymi nićmi” i brak tam dbałości o szczegóły – TAKIE CHOĆBY JAK TEN, ŻE MATKA MOJŻESZA WYKLEIŁA KOSZYK BITUMEM (klajstrem czy tp.).

  Ja przytoczyłem dowód ze Starego Przymierza właśnie na temat tego, że Autor się myli i matka Mojżesza wykleiła jednak koszyk jakąś nieprzemakalną mazią. Jednak Wy wolicie kłamstwa... Trudno.

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzędzie judaizacji (1)
 • @Krzysztof J. Wojtas
  POPEŁNIŁEŚ BŁĄD!

  Oj, Krzysztofie!

  Kurczak odpowiada:

  Wykazałem Autorowi kłamstwo ale Autor się z lekka zdenerwował ponieważ Autor zauważył, że jednak kurczak udający lwa ma rację.

  No i zaiste w dość zawrotnym tempie Autor przebiegł Ziemię Egipską by zauważyć, że w żadnym tam miejscu nie ma czegoś w rodzaju żywicy, która mogłaby koszyk zaimpregnować.
  Sam Szanowny Autor w swoim Artykule użył skrótu t.p.... "tym podobne".

  ...Ale żeby zaraz od razu w pierwszym wejściu lwa nazwać kurczakiem? Hmmmm... Bardzo mocno musiało Cię Krzysztofie zaboleć prawda? Nie ma jak to być nieomylnym. Człowiek się męczy i męczy, i męczy...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzędzie judaizacji (1)
 • @Krzysztof J. Wojtas
  KOSZYK POWLEKŁA ŻYWICĄ I SMOŁĄ! CZYTAJ UWAŻNIEJ!

  Napisałeś:

  "Czy widać analogię między Sargonem i Mojżeszem? Może taką, że haggada Mojżesza jest „szyta grubymi nićmi” i BRAK TAM DBAŁOŚCI O SZCZEGÓŁY – TAKIE CHOĆBY JAK TEN, ŻE MATKA MOJŻESZA WYKLEIŁA KOSZYK BITUMEM (klajstrem czy tp.)".

  *

  http://m.neon24.pl/f1f294b2b07a2a3719d2e5a0c96f86c1,0,0.png

  NIEDOKŁADNIE CZYTASZ!

  Ja zaś w Starym Przymierzu znajduję słowa następujące:

  "(2) Kobieta ta poczęła i urodziła syna, a widząc, że jest piękny, ukrywała go przez trzy miesiące. (3) A gdy nie mogła ukrywać go dłużej, SPORZĄDZIŁA DLA NIEGO KOSZYK Z TRZCINY I POWLEKŁA GO ŻYWICĄ I SMOŁĄ, a włożywszy weń dziecko, położyła go w sitowiu na brzegu Nilu".

  Księga Wyjścia 2/3

  http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  Jednak gwiazdeczka ode mnie. :)


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Dekalog - narzędzie judaizacji (1)
 • @
  NARÓD LECHA TO MIŁUJĄCE LUDZI PLEMIĘ!

  Bardzo się cieszę, że na tym Portalu nie ma antysemitów. Te ogromne ilości wpisów są tego bezapelacyjnie świetnym dowodem. A już myślałem, że w Polsce panuje antyizraelska nienawiść.

  Z dumnym i podniesionym czołem przyznaję wszem, iż jestem Polakiem. I będę rozpowiadał od morza do morza, że naród Lecha to miłujące ludzi plemię!

  Tak, tak, jak to dobrze, że antysemityzm został w Rodzinie Lachów wypleniony w czasach już dawnych, gdy tury przemierzały bezkresne połacie zielonych borów nad Vistulą.

  Niech ten radosny wpis oznajmi Germanom, Frankom czy Anglosasom, że dobrodziejstwa nauczyć się TUTAJ mogą i wielkiej pokory!

  http://2.bp.blogspot.com/-ax94TKv4l_A/UiUXaa8iz7I/AAAAAAAAAOA/m6lDFYven6I/s1600/uk%C5%82on-w-Japonii2.gif


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  Drogi Przyjacielu Izraelito…
 • @topstopjuve 60grzegorz jassy27
  TRZY RAZY RACJA!

  Topstopjuve napisał:

  "Rzeczywiście, odnośnie Maryi nigdzie nie ma w Piśmie Świętym o tym, że Pan Jezus ją w jakiś sposób wywyższył. Zawsze była traktowana jako matka, jako człowiek, jako ktoś, kto pełni tylko jakąś misję. Nawet z opisu ukrzyżowania wynika, że zamiast ją wywyższyć, to odwrotnie wskazał jej miejsce w szyku...".

  60grzegorz o ostrzeżeniu Zbawiciela napisał:

  "Dlatego to Jego ostrzeżenie biegnie od dwóch tysięcy lat w przyszłość aż do końca świata, byś ty, ja czy każdy inny człowiek mógł i umiał wyciągnąć wnioski, oczywiście pozytywne a negatywne OMIJAĆ".

  To prawda, "rzeczywiście, odnośnie Maryi nigdzie nie ma w Piśmie Świętym o tym, że Pan Jezus ją w jakiś sposób wywyższył". Przynajmniej nie tak, jak to swoim wiernym wpoić chcą papieże i biskupi.

  Jassy27 napisał:

  "BŁOGOSŁAWIONY TEN , KTÓRY CZYTA ,I CI , KTÓRZY SŁUCHAJĄ SŁÓW PROROCTWA I ZACHOWUJĄ TO , CO W NIM JEST NAPISANE". /Objawienie Jana 1,3/.

  Ale po co czytać , jak można się świetnie bawić i objadać , a zarazem poniżać majestat Pana Jezusa . To nie jest ważne , że owe święta /Bożego Narodzenia/ oparte są na kłamstwie ważne jest to , by wszyscy się świetnie bawili".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  SZPAN I GWIAZDKOWE POGAŃSTWO!
 • @topstopjuve
  http://m.neon24.pl/d11a2df76c0ba4f4d10d2820b96aa364,0,0.png

  POWIEDZ LUDZIOM PRAWDĘ!

  Chcesz się wyspowiadać? Zrób to w zaciszu domowym przed Majestatem Pana Jezusa a nie przed oszustami w czarnych habitach.

  Chcesz służyć Synowi Boga Ojca? Odejdź od tych, którzy modlą się do Marii czy do papieża Jana Pawła II. Przestań padać na kolana przed obrazami i figurami niby to Pana Boga. Nie choć do kościoła w którym uczą fałszywej nauki. Pozbądź się wszystkich tak zwanych "świętych obrazków", które są w Twoim domu. Zacznij mówić innym ludziom o Tej Nauce, Którą wprowadził Pan Jezus.

  Nie zapraszaj Mamy na wigilię tylko powiedz Jej prawdę, że data Narodzin Zbawiciela w Twoim kościele to oszustwo. Powiedz Jej, że Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli tylko mędrcy lub magowie ze wschodu. Zaznacz, że nie byli to Kacper, Melchior i Baltazar.

  Chcesz służyć Panu Jezusowi? To mów wszystkim, że to On jest Drogą do Boga Ojca i że wszystkie modlitwy powinni ludziska kierować do Syna Bożego.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
  SZPAN I GWIAZDKOWE POGAŃSTWO!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TAGI

ULUBIENI AUTORZY