Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
571 postów 2376 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MALOWANY LIS ZAWISZA ZWANY NIEBIESKIM!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A ja nie lubię prawosławia...

 


http://zawisza.neon24.pl/post/136292,katolicyzm-polski-a-prawoslawie 

Napisałeś:


Polska kultura chrześcijańska jest kulturą styku dwóch wielkich odłamów chrześcijaństwa, katolicyzmu i prawosławia, stąd w poznawaniu tych dwóch głównych nurtów chrześcijaństwa i wierzeń przedchrześcijańskich tkwi klucz do zrozumienia wiary Polaków”.


I owszem, klucz zrozumienia wiary Polaków nie jest na pewno możliwy porównując ową wiarę z nauczaniem Pana Jezusa. To fakt bezsprzeczny.


Napisałeś:


Lubię prawosławie z kilku powodów”.


A ja nie lubię prawosławia z jednego tylko powodu. Otóż w prawosławiu, podobnie jak w katolicyzmie, obrażany jest Pan Jezus oraz Bóg Ojciec! Powiem więcej, bałwochwalcze ubóstwianie „Marii” jest podobne a może nawet potężniejsze niźli w katolicyzmie! Do tego dochodzi kult obrazów, który jest zaprzeczeniem nie tylko Starego Przymierza, ale przede wszystkim Przymierza Nowego.


Wiem, że nie lubisz Pawła i dostajesz „na jego widok wysypki”, ale co mi tam, podam cytat:

 

 29 Będąc więc z rodu Bożego,nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka30 Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, 31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych". 


Dzieje Apostolskie 17/29-31


http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/17.php


I dalej chcę zaznaczyć, że:


Cyryl i Metody nie byli w żadnej mierze ewangelistami, jeśli wszem i wobec głosili fałszywą naukę o tak zwanej „trójcy”, to jest o Bogu Ojcu, Bogu Synu oraz o trzeciej osobie boskiej znajdującej się ponoć w Niebie, o bogu Duchu Świętym.


Napisałeś jeszcze:


Po trzecie bardziej podoba mi się podejście prawosławia do samych świątyń”.


Chłopie, przecież bałwochwalstwo w owych świątyniach aż kipi, a oddawanie czci ikonom jest po prostu straszne! Czy Ty czasami nie występujesz sam przeciwko sobie? Tak tylko pytam, pro forma!


Na temat bałwochwalstwa prawosławnych i katolików stwierdziłeś:


No cóż, życie jest poszukiwaniem, świadomy chrześcijanin, katolik czy też prawosławny potrafi rozdzielić to co jest zapisem biblijnym od tego co jest zapisem wynikającym z tradycji chrześcijańskiej”.


I to Ciebie ekscytuje?Oczywiście malowane lisy, do których i Ty należysz, nie potrafią kategorycznie sprzeciwić się pogańskim poglądom. Ale nic to, to przecież Twoje wyrachowane zachowanie od początku jest... He, jesteś żałosny! 

Słyszysz? Nie dosyć, że tchórz z Ciebie sowity, to kotek Ci mówi, żeś po prostu żałosny! Oczywiście wiem, wiem, lubisz malownicze kościółki... pełne pogaństwa wewnątrz się znajdującego!KOMENTARZE

 • Ach biedny kotku, chyba w widzeniu Boga zasługi uzyskałem
  Bo jeśli połączyłem skrajnych katolików i chrystusowych to przecież wielka to zasługa dla ekumenizmu. Tak, potrafię docenić postępowanie zgodnie z nauką Jezusa wśród różnych odłamów chrześcijaństwa, ty zaś nie widzisz, że Jezus łączył ludzi, nie dzielił. Rozmawiał z pogardzaną przez żydów, w tym Jego uczniów Samarytanką, czyżby nie? Więc błądź w swym świecie nienawiści do inaczej myślących niż ty chrześcijan, bo tylko twa wiara, pozbawiona Ducha Świętego. Ja będę łączył zgodnie z Jezusową zasadą nastawiania drugiego policzka. Ja będę szukał tego, co chrześcijan łączy.
  Tak jestem "lisem" dla człowieka, co zadufany w swej wierze nauki Jezusa już nie pojmuje. Osiągnąłeś poziom tych, co mordowali katarów, bo ośmielili się widzieć Jezusa inaczej. Więc "malowany lis" nadstawia drugiego policzka "strachliwemu kotkowi". Uciekniesz znów w bana?
 • @Netwalker
  A CZEMU TYLKO ŚWIADKOWIE!

  Przecież watykan, czy adwentyści, zielonoświątkowcy, czy inne kasty również to robią, jedne w mniejszym stopniu, drugie w większym, taka jest prawda i te wszystkie mieszczą się w jednym worku!

  Jaka jest różnica między złodziejem a mordercą, oboje źle czynią i oboje nie słuchają Nauk Zbawiciela, tak jest w przypadku WIELKIEJ EKUMENII czy świadków, wszystko to co oni reprezentują to nic innego jak szatańska nauka oparta tylko i wyłącznie na tradycji, którą wprowadził człowiek, a nie Bóg.

  To jest zwykłe pogaństwo i tyle!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Netwalker
  FAŁSZYWI PROROCY!

  Ty tak przytakujesz Zawiszy, ponieważ wiesz, czy wydaje Ci się, że wiesz?

  A jeśli o fałszywych proroków chodzi, to nie tylko o katolikach i Świadkach... mowa, ale i o Adwentystach Dnia Siódmego, a także o tych wszystkich wyznaniach, które poniżają Majestat Boga Ojca oraz Jego Syna!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:49:52
  'A ja nie lubię prawosławia... " No tak jak mam to skomentować ?. Pewnie jak Chazar i Muzułmanin wiesz co dla nas jest lepsze . Po prostu strach się bać . :( http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/854558,Upadek-Konstantynopola-Koniec-Cesarstwa-Wschodniego .Więcej tu komentował nie będę . Przykro mi.
 • @57KerenOr 21:49:52
  Jest coś tak dalekie, od tego co Ty głosisz, nazywa się ono nauką Jezusa, że nie potrafisz zrozumieć. Oto nagle głoszący siebie katolikiem Zawisza mówi, co podoba mu się w drugim głównym odłamie chrześcijaństwa, prawosławiu. Nie chwyta za miecz, nie krzyczy, "nada ich rezati". Bo co, inaczej mszę odprawiają, z kilkoma dogmatami się nie zgadzają? Jest taki Zawisza co potrafi pójść do księdza prawosławnego, prace jaką włożył w cerkiew docenić, porozmawiać o tym, co Oni mają do powiedzenia, zapytać się dlaczego Oni wierzą w coś inaczej niż katolicy? Poczytaj historię, to się dowiesz jak niewiele w wierze i jak wiele w żądzach ludzkich doprowadziło do podziału (schizmy wschodniej). Tobie się w głowie nie mieści, wszyscy mają wierzyć jak Ty, a opornych "nada rezati". Dlatego zakrzyknąłeś "malowany lis Zawisza", zakrzyknąłeś, bo twa wiara jest na poziomie wojen krzyżowych, a przed paleniem innowierców, moja o kilkaset lat później. Z pewnością spalił byś Zawiszę a przy okazji Jezusa, bo przecież jakże mógł poprosić o wodę kobietę i do tego Samarytankę? Szukasz czystości wiary, jak robili to faryzeusze, saduceusze, stoisz w swoim blogu i krzyczysz patrzcie, jak ja prawidłowo wierzę, wy się mylicie, nie pojmujesz nauki Jezusa. Wiesz jak takich Jezus ocenił? Myślę, że wiesz.
 • @Zawisza Niebieski
  JESTEŚ KŁAMCĄ!

  TY SIĘ LEPIEJ ZAWISZO USPOKÓJ I PRZESTAŃ PISAĆ GŁUPOTY. NIE ZGADZASZ SIĘ Z BOGIEM STAREGO PRZYMIERZA, NIE PASUJE CI APOSTOŁ PAWEŁ, NIE INTERESUJĄ CIĘ BIBLIJNE ZAPISKI DOTYCZĄCE WŁAŚNIE CZYSTOŚCI WIARY I TY MNIE POSĄDZASZ O TAK NIECNE CZYNY O KTÓRYCH PISZESZ?

  TO PRZECIEŻ TY NALEŻYSZ DO SEKTY, KTÓRA PALIŁA INNOWIERCÓW, TO TY NALEŻYSZ DO ORGANIZACJI MORDUJĄCEJ PRZECIWNIKÓW KATOLICKIEJ WIARY. TO TWOI NAUCZYCIELE SĄ PEDOFILAMI. TO TWÓJ PAPIEŻ JAN PAWEŁ II UKRYWAŁ WIADOMOŚCI O NICH. TO TWOI PAPIEŻE ŁAMIĄ BOŻE PRZYKAZANIA. TO TWOI PAPIEŻE ROZKAZUJĄ WIERNYM MODLIĆ SIĘ DO MARII.

  TO TWOI PAPIEŻE KŁAMIĄ SUGERUJĄC LUDZIOM, ŻE PAN BÓG DAŁ NA GÓRZE SYNAJ PRZYKAZANIE O BRZMIENIU: "PAMIĘTAJ ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ".

  TO TWOI PAPIEŻE ODDALAJĄ LUDZI OD PANA JEZUSA! PO PROSTU GŁUPOTY PISZESZ I USTANOWIŁEŚ SOBIE JEDNEGO BOŻKA. SPÓJRZ W LUSTRO. W BŁĄD WPROWADZASZ CZYTELNIKÓW. KŁAMIESZ JAK NAJĘTY. NIE WIERZYSZ W TO, ŻE PAN JEZUS STWORZYŁ ŚWIAT. NIE WIERZYSZ W TO, ŻE ZBAWICIEL JEST JEDNORODZONYM SYNEM BOŻYM, KTÓRY ZASIADŁ PO PRAWICY BOGA OJCA.

  INTERESUJĄ CIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE POGAŃSKIE OBRZĄDKI SŁOWIAŃSKIE. OSKARŻASZ MNIE O TO, ŻE UWAŻAM IŻ BÓG OJCIEC I BÓG SYN TO TA SAMA OSOBA, A TO JEST WIERUTNE KŁAMSTWO MALOWANY LISIE ZAWISZO NIEBIESKI!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Repsol
  JA NIE UŻYWAM MIECZA ANI STOSÓW!

  Repsol a dlaczego miałbym lubić prawosławie, skoro poniżany tam jest Pan Jezus i Bóg Ojciec?

  A Ty lubiłbyś organizację, która poniża Twoich Rodziców! Repsol, myśl trochę. Ja nie napisałem, że nie lubię ludzi. Ja po prostu nienawidzę niektórych ludzkich poglądów.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • :))
  Ciemnogród:))
 • @trybeus
  OCZYWIŚCIE ŻE KATOLICYZM I TA CAŁA EKUMENIA TO CIEMNOGRÓD, ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @trybeus 10:29:34
  Ciemnogród i internetowy terroryzm. Bywaj z Bogiem.
 • @57KerenOr 23:04:20
  Prawda dla kłamcy jest kłamstwem. Popatrz sam, by swe kłamstwo przykryć musiałeś napisać komentarz wielkimi literami, choć zwykle tego nie robisz.
  Jak sam czujesz, choć się do tego nie przyznasz punktuję teza po tezie to co kłamliwie głosisz, stąd twoje zbulwersowanie, stąd konieczność pisania wielką literą, by oszukać maluczkich.
  Ty, Grzegorz jesteście na poziomie wojen krzyżowych. Ci co spostrzegają, że nawet mimo różnic należy szukać tego co nas łączy, nauka Jezusa. Stąd w swej bezsilności włączasz caps lock.
  Jezus łączył nie dzielił, Jezus wspierał tych odrzuconych. Wy sprzeciwiacie się nauce Jezusa, jak faryzeusze szukacie czystości, a Jezus mówił, "nie bądźcie jak faryzeusze...". Mam nadzieję, że gniew Twój sprowadzi Ciebie na drogę nauki Jezusa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY