Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
617 postów 2666 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

FANABERIE ALFY.COM.HEL NA TEMAT MAGÓW ZE WSCHODU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

GWIAZDA JEGO....

 

 

Do artykułu wyżej wymienionej, który znajduje się pod adresem:

 

//alfa.com.hel.neon24.pl/post/137676,sprostowanie-klamstw-kerena

 

 

Sugerujesz, że Mędrcy ze wschodu posiadali działanie spiskowe, to znaczy, że nie byli wysłannikami Pana Boga i ich wyruszenie w podróż, z Mocą Bożą nie miało nic wspólnego. Zatem powiadam Ci, że piszesz nieprawdę, a stwierdzając, że na podstawie koniunkcji wyruszyli w swoją podróż, wykazujesz tylko i wyłącznie swoją ignorancję, i brak wiedzy.

 

a rozumiem, zapewne i Tobie nie podoba się, (podobnie jak Świadkom...), że wyżej wymieni złożyli dary Małemu Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi. Rozumiem to, ponieważ i szatanowi takie postępowanie ludzkie się nie podoba.

 

Zresztą, uważny Czytelnik po Twoim odniesieniu się do Mędrców stwierdzi, że Twoje sugestie są bardzo, ale to bardzo dziwne.

 

 

Powracając do Ewangelii według Mateusza:

 

Ciekawe, że ewangelista nazywa znak niebiański prowadzący Mędrców, gwiazdą Zbawiciela. Tak, to bardzo ciekawe, ponieważ i Alfie, i Alfy kolegom Świadkom..., Mateusz zaprzecza wyraźnie!

 

Cytat:


1  Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy 2  i pytali: "Gdzie jest nowo narodzony król judzki? Ujrzeliśmy bowiem  jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon".

 

2/1, 2

 

//www.nonpossumus.pl/ps/Mt/2.php 

 

auważ Czytelniku, że Mędrcy, znak niebiański wskazujący im drogę nazywają „gwiazdą Jego”, czyli gwiazdą Pana Jezusa. Zwróć uwagę również na to, że ewangelista Mateusz przytaczając ich słowa nie przeczy im i nie prostuje natychmiast mówiąc, że jednak Mędrcy się mylili i należy ową gwiazdę uznać za znak szatana! Nie! Z ust Mateusza tego rodzaju słowa nie padają.

 

A dlaczego ów znak niebiański zaprowadził Mędrców najpierw do Heroda? Oooo! To pytanie nie do mnie powinno być skierowane a do Zamysłu Bożego!


Bardzo znamienne jest to, że Herod, szatański władca, owej gwiazdy wcale nie widział.  Tak, ten szatański znak, (szatański według Alfy.com.hel i według Świadków...) był dla oczu Heroda znakiem niewidocznym!

 

Okazuje się więc, że Mędrcy ze wschodu, owszem, przebyli daleką drogę by oddać hołd Mistrzowi i ofiarować Mu swe dary, ale najpierw wstąpiwszy do Jerozolimy ogłosili wszem, że szukają króla, który się narodził. Przybyli po to, by pokłonić się Synowi Boga Ojca, jednak Duch Boga Żywego zaprowadził ich najpierw do miasta położonego 8 kilometrów wcześniej! 

Chcę jeszcze na coś zwrócić Twoją uwagę Czytelniku. Ewangelista Łukasz, Apostoł Piotr, czy Apostoł Paweł piszą wyraźnie o działalności szatana, objawiając Jego zamierzenia. A ewangelista Mateusz miałby to ukryć przed oczami czytającego? Ewangelista Mateusz miałby zataić tak straszną wiadomość? Ewangelista Mateusz ani przez mały moment nie wspomniałby o tym, że owi Mędrcy byli sługami zła?

 

To może niebawem i Alfa oraz Świadkowie... dojdą do makabrycznego wniosku, że i sam ewangelista Mateusz nie był uczniem Syna Boga Ojca, a uczniem szatana!?

 

To całkiem możliwe, że niebawem usłyszymy i o tym!

 

 

Kilka pytań do poduszki:

 

Skąd szatan wiedział, że dokładnie o tej a nie o innej porze poprowadzi Mędrców do Małego Pana Jezusa? Skąd wiedział, że urodzi się Zbawiciel dokładnie w tym czasie, a nie w innym?

 

Dlaczego  tego szatańskiego znaku na niebie nie widział Herod ani jego świta?!


Dlaczego ani Józef ani Maria, nie sprzeciwili się tym szatańskim nieuczciwym odwiedzinom? Dlaczego przede wszystkim tym, ponoć szatańskim gościom ze Wschodu, nie sprzeciwił się Bóg Ojciec dopuszczając do tego, że owi nieznajomi zakpili sobie z Jego Syna składając swoje dary nie z miłości tylko z szydery?


Dlaczego, (skoro owi magoi byli wysłannikami zła), zostali ostrzeżeni w nocy przez Pana Boga i inną drogą wrócili do krainy swojej?

 

Dlaczego  wszyscy wokół zostali przez (ponoć) nieuczciwych magów oszukani?

 

 

Tak! Ten, kto już u wrót życia Małego Zbawiciela dopatruje się szatańskiego podstępu może tylko i wyłącznie być sługą szatana!

 

Jednak cała tajemnica tego ludzkiego postępowania ma inny charakter:

 

Mędrcy ze Wschodu (magowie ze Wschodu), przybyli po to by oddać pokłon Panu Jezusowi, a nie Marii czy Józefowi! A przecież według proroctw Pan Jezus zniszczy dzieło szatana. No i oczywiście zniszczy również dzieło Alfy.com.hel oraz Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach!

 

No i przypomnę, że Świadkowie... nigdy nie oddaliby takiego hołdu Zbawicielowi jak zrobili to Mędrcy. Nigdy przed Panem Jezusem nie zgięliby kolan. Tylko z tego względu a nie żadnego innego, według wyznania Świadków Mędrcy byli wysłannikami szatana!

 

 

Kim więc jest Alfa.com.hel?

 

No przecież wyraźnie dałem do zrozumienia, że sługą szatana, przed którą Czytelniku również Cię ostrzegam!

KOMENTARZE

 • @ 57KarenOr
  „Według proroctw Pan Jezus zniszczy dzieło szatana. No i oczywiście zniszczy również dzieło Alfy.com.hel oraz Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach!”

  Tylko że „Alfa.com.hel” nie chodzi od domu do domu z fałszywą nauką na ustach!
 • @Zdzich
  CZYTAJ UWAŻNIEJ!

  Zauważ, co napisałem:

  „Pan Jezus (…) zniszczy również dzieło Alfy.com.hel ORAZ Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach!”.

  Wyraźnie oddzieliłem Alfę od Świadków... wyrazem „oraz”. Chyba zauważasz?

  Wiem przecież, że Alfa nie chodzi od domu do domu ale Alfa kluczy i występuje nawet przeciwko „swoim” papieżom i biskupom, sugerując, iż Mędrcy ze Wschodu byli wysłannikami szatana. Zatem kim tak naprawdę jest heretyczka Alfa? Katoliczką? Świadkiem...? Alfa podobnie jak Świadkowe... rozsiewa tu i tam naukę heretycką i pogańską.

  A ten, kto uczy, że Małego Pana Jezusa odwiedzili wysłannicy szatana, jest poganinem i człowiekiem, który za nic ma Opiekę Boga Ojca nad Jego Synem!

  No i taką heretyczką jest Alfa.com.hel! Kolejny raz się okazało, że Alfa kompletnie za nic ma Naukę Ojcowskiego Syna i to, o czym czytamy „na Kartach Ewangelii”.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  A' PROPOS KATOLICKIEGO BAŁWOCHWALSTWA!

  OCZYWIŚCIE SZANOWNEMU ADMINOWI brakuje odwagi by rozmawiać na tematy biblijne, zatem po tchórzowsku znowu doczepia do mojego artykułu pogański katolicki bałwochwalczy obrazek!

  Żal mi Ciebie człowieku! Szkoda tylko, że Pan Opara nie zauważa TEGO, iż takie klocki tutaj zaistniały!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Czytelniku również Cię ostrzegam!...........
  ,,Kim więc jest Alfa.com.hel?

  No przecież wyraźnie dałem do zrozumienia, że sługą szatana, przed którą Czytelniku również Cię ostrzegam!,

  57KerenOr .. skoro zwracasz się do czytelnika .. pozwolę sobie na uwagę .
  To że poruszasz tu tematy religijne , i tłumaczysz z polskiego na nasze ..mi nie przeszkadza . To że wcześniej... wiedza świętych ksiąg , była ograniczana dla da przeciętnego śmiertelnika , było to właściwe .
  Danie tej wiedzy , niektórych ogłupia . Tu już nie chodzi o sens wiary , a o czepianie się pierdół .... by udowodnić swoją mądrość rozumowania . Podobno wierzycie w tego samego boga .. nakazuje ON wam kochać nawet nieprzyjaciół . w czym jest tu problem .
  ... nie mów fałszywego świadectwa przeciw ...............

  Nie ja będę Ciebie tego uczył , bo się na tym nie znam ...

  Pisanie że ... Alfa.com.hel ...jest sługą szatana ... jest nadużyciem i powinieneś z tym wpisem wylądować w lochu ...
  Nie wiem jaką wy książkę czytacie ..niby ta sama a każdy co innego wyczytuje . Nie o treść tej książki chodzi ..ale o personalny atak na osobę i Jej obrażanie .
  Jeśli czytanie wciąż tego samego , nie pozwala Ci racjonalnie myśleć ...zrób sobie przerwę ... bo będziesz musiał zasięgać rady specjalisty .

  Pomyśl o tym ..że jest jeszcze normalny świat i normalni ludzie ... okres palenia na stosie przeminął ... dzieci już się nie boją baby jagi .

  pozdrawiam ...
 • @fabi 20:29:24
  Podobnie myślę . Pozdrawiam.
 • @fabi
  DUCHOWY MAŁŻONEK!

  Każdy człowiek, który poniża Pana Jezusa i Boga Ojca wykonuje dzieło szatana. Alfa.com.hel jest katoliczką jak uparcie twierdzi. Zatem jej herezje z katolicyzmem są związane ale nie wszystkie!

  Przykładowo:

  1/Modlitwy do Marii to czystej krwi herezja. Bóg Ojciec Dał tylko i wyłącznie rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna!

  2/ Przedstawianie Pana Boga pod postacią obrazu lub glinianej figury jest bałwochwalstwem.
  Katolicy (także więc Alfa) ukradli II Boże Przykazanie z Góry Synaj zabraniające wykonywania obrazów i figur Pana Boga.

  3/ Katolicy (w tym Alfa.com.hel) wyrzucili z Dekalogu Boskie Przykazanie na temat sabatu i zastąpili Je pogańskim brzmieniem: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

  4/ Tylko Słowo Pana Jezusa, Który jest Bogiem Potężnym i tylko Słowo Boga Ojca, jest podstawą nauczania a nie przepisy ludzkie i ludzkie przykazania. Tak uczy Zbawiciel!

  (…)

  A jeśli o temat poruszony chodzi, to Alfa pisze głupoty sugerując, iż Pana Jezusa odwiedzili wysłannicy szatana. Pisałem o tym w artykule oraz w komentach.

  Sprawdzałeś chyba?

  To proste fabi, ten kto nie jest z Panem Jezusem, ten jest przeciwko Niemu!

  Jak myślisz fabi, papież Jan Paweł II głosił prawdę o Panu Jezusie i o Jego Boskich Naukach, czy kłamał katolików?

  Jesteś gotowy odpowiedzieć na to pytanie?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:20:07
  ,,Jak myślisz fabi, papież Jan Paweł II głosił prawdę o Panu Jezusie i o Jego Boskich Naukach, czy kłamał katolików?,,

  Nie bardzo chciałbym wchodzić w takie dyskusje , bo i pytanie prowokacyjne . Musiałbym dać logiczną odpowiedź ...niestety poruszamy się w świecie wiary .
  Watykan rządzi się swoimi prawami , ponoć z papieżem się nie dyskutuje i to by było tyle. Tak się jakoś składa że to wierni łamią tą zasadę . Wielu należy do kościoła jednocześnie ma swoje pojęcie co do wyznawanej wiary . Wielu mówi ja nie wierzę w księdza , ja wierzę w Boga , nie rozumieją swojego kościoła . Papierz jest głową kościoła i on decyduje i naucza ... poprzez księży . Na przestrzeni wieków nauki się zmieniały , zmiany są również obecnie .. co to znaczy...
  Spisane ewangelie tez nie są wyrocznią i nie należy traktować jak podręcznik matematyki . Z wielu sprzecznych przekazów powstała obecna wersja , o wydaniach biblii i tłumaczeniach nie wspominając .

  Nie szczegóły .. a sens przekazu tu chodzi.. no i tu są sprzeczności .
  Nie można pogodzić Stary i Nowy Testament a jednak to funkcjonuje .
  I to nie jest tak jak piszesz ... ,, ten kto nie jest z Panem Jezusem, ten jest przeciwko Niemu! ,, no niestety kochajmy nieprzyjaciół swoich .
  Nie musisz wyciągać miecza jak w ogrodzie oliwnym przy Jego pojmaniu ... bo On sobie tego nie życzył .
  Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami ...tylko o tym zapominamy .
 • @ Autor - dałem 5*
  Pan R.Opara nie ma żadnego wpływu na ten portal.
 • @Zdzich
  ZDZICH NAPISAŁ:


  „57KerenOr pała nienawiścią do Katolików, rzuca obelgi, oszczerstwa (...) kłamie”.

  Poproszę o dowody, ponieważ w swoim egoizmie uważam, że kłamiesz!

  Czekam spokojnie!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @fabi 20:29:24
  Dziekuje- mój szacunek.
 • Keren jak Naftali
  No proszę, Pan Keren wylądował w lochu, czyli tam, gdzie jego miejsce. Loch nie loch, Pan Keren wszędzie się odnajdzie i to w najlepszej formie. Wszak Promień Światła nie takie ciemności rozświetlał, by akurat teraz wyczerpała się jego energia. Tym niemniej miejsce jest właściwe, bo nawet tak tolerancyjny portal jakim jest Neon24 nie może przeginać pały i łamiąc wymogi politycznej poprawności dopuszczać na swoje kolumny ewidentną mowę nienawiści. Bo przecież nie za samą notkę Pan Keren został spuszczony na samo dno! Ale za wykorzystywanie jej do nienawistnego ataku na tutejszą zasłużoną dla wiary chrześcijańskiej blogerkę i znawcę przedmiotu (z wykształcenia teolog) panią alfa.com.hel
  Pan panie Keren, nie cofasz się przed niczym i za nic pan masz ludzi, nie ważne czy ułomnych czy starszych, zupełny brak szacunku, brak refleksji, brak dystansu do innych punktów widzenia. Był już tutaj osobnik pańskiego pokroju Naftali, i już go dawno niema. Co poddaję panu pod rozwagę, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ i może nie mieć znaczenia pański dorobek publicystyczny. Może pójść on na zieloną trawkę razem z panem, panie Keren.
 • @57KerenOr
  FANABERIE NIE TYLKO ALFY!

  Żałość człowieka ujmuje, kiedy takie bzdury w necie wypatruje!!!

  Dawno już temu pisałem o tym Keren, że jeśli oni trzymają się świerszczyków to nie mogą żadną miarą pojąć tego co jest napisane w Biblii!

  Tych domokrążców i podobnie myślących jest tutaj wielu i trzeba po prostu strzepnąć proch z szat swoich i iść dalej!

  Chyba odpowiednim wersetem będzie: ''nie rzucać pereł między wieprze''!

  FABI:

  //Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami ...tylko o tym zapominamy .//


  Nie wyobrażam sobie bym dzielił wspólną ''ławkę'' z osobami które depczą Naukę Pana Jezusa a za chwilę usłyszał słowa skierowane do mnie typu: ''Bracie"!

  Takich braci wyprasza się ze zborów by Zbór został zachowany, ale kto z nich to wie skoro w broszurkach tego nie ma!!!


  P.s

  Masz rację Keren, każdy człowiek który wykrzywia Proste Drogi Pańskie jest sługą szatana i taką jest również alfa , świadkowie, katolicy i cała ta reszta!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg

  Pozdrawiam!
 • @fabi
  O TYCH, KTÓRZY UKRYWAJĄ SIĘ POŚRÓD RODZAJU LUDZKIEGO!

  Oj fabi , fabi, czegóż to się nie robi by przypodobać się ludziom tutaj będącym, prawda? Być może znasz bardzo dobrze odpowiedź na zagadnienia, które poruszyłem. Wiesz o tym, że papieże kłamią i ów kłamliwy przykład idzie z góry, ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że ryba psuje się od głowy!

  Napisałeś: „Nie bardzo chciałbym wchodzić w takie dyskusje, bo i pytanie prowokacyjne . Musiałbym dać logiczną odpowiedź” .

  No właśnie, Ty i wielu innych, musielibyście dać logiczną odpowiedź, ale nie stać Was na to.
  Nie stać także tych, którzy mienią się ludźmi wierzącymi i z lubością przypatrują się igrzyskom na Neonie!

  Ciekawe co by było gdyby blisko 2000 lat temu tak odrzekł Paweł, Piotr, czy Jan Panu Jezusowi: „Nie bardzo chciałbym wchodzić Panie w takie dyskusje z Ateńczykami, czy innymi poganami ponieważ stawiają pytania prowokacyjne. Musiałbym dać im logiczną odpowiedź”.

  No cóż, nie myśl, że uciekniesz przed własnym odbiciem! Kiedyś i tak ktoś Cię zmusi do tego, byś wyszeptał swoje zdanie! I obyś nie sprzedał się za jakieś marne grosze!

  Grzegorz o tym napisał, więc dodam tylko kilka zdań: „Nie jest moim bratem ten, kto łamie Boże Nauki! Nie jest moją siostrą ta osoba, która gardzi Słowem Bożym. Tak Uczył Pan Jezus!

  Za to wszyscy ludzie są moimi bliźnimi. Może ja dla nich nie jestem bliźnim – ich sprawa- lecz oni dla mnie na pewno!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY