Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
617 postów 2666 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

POGAŃSKIE, KATOLICKIE PIĘĆ ZŁOTYCH! JEDNYM ZDANIEM!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fałszywa moneta!

        I oto Rząd bezczelnie wprowadził, kłamliwe, pogańskie, oszukańcze, katolickie, papieskie, zabójcze, pachnące cudzołóstwem, tragedią, paszkwilem i nienawiścią oraz buńczucznością i oznaką degeneracji społecznej, nowe 5 złotych, które jest policzkiem zadanym Bożemu Słowu wyrażonemu przez Boga Ojca, Boga Syna oraz przez wybranych Apostołow, głoszących nauki o tym, iż w Boskim Niebie nie istnieje żaden dodatkowy "trzeci Bóg" zwany przez pogan Bogiem Duchem Świętym a boskimi mieszkańcami Nieba są tylko i ostatecznie Bóg Ojciec oraz Pan Jezus, który przybrawszy ludzką powłokę złożył na krzyżu Drogocenną Ofiarę z Własnego Ciała ku Miłej Wonności Bogu Ojcu a zmartwychwstając udowodnił rodzajowi ludzkiemu, oraz anielskiemu, iż jest Panem Życia a Tron Swój dzieli jedynie ze Swoim Tatą i żaden inny bóg zwany przez pogan katolickich i protestanckich bogiem duchem świętym po Ich Prawicy czy po lewicy nie zajmuje tego zaszczytnego Boskiego Miejsca, które zajmować może tylko i wyłącznie Przedwieczny oraz Jego Doskonałe Dzieło! 

 


 

  

 

 

KOMENTARZE

 • Trojca Swieta.
  No ale Duch Święty jako trzecia osoba z Trójcy Świętej przebywa tam gdzie Bóg Ojciec i Jezus Chrystus czyli w Niebie.
 • Nie widziałem tej monety, ale nie wiem co tak mocno Ciebie zbulwersowało
  Duch święty jest jak najbardziej biblijny, występuje w Starym Testamencie np. w akcie stworzenia człowieka [Rdz 2, 7]. Jest obecny w Trójcy z Bogiem Ojcem i Synem w postaci gołębicy w czasie Chrztu. Aktualnie przebywa na ziemi, gdyż w Wieczerniku [J 20,22] został zesłany na apostołów, a ci przekazują Ducha Świętego z pokolenia na pokolenie w sakramencie bierzmowania, tak jak uczynił to Ananiasz z Pawłem [Dz 9, 12]. Dzięki temu sakramentowi Duch Święty obecny jest w Kościele po dzień dzisiejszy. Mówi się o Nim w wielu miejscach w Biblii. Czyżby dla Ciebie Biblia była pogańska?
 • @Zawisza Niebieski
  DLA NAS ISTNIEJE TYLKO BÓG OJCIEC ORAZ TYLKO BÓG SYN!

  Witaj Zawiszo! Wierz mi, że pisząc powyższy artykuł nie byłem wcale zbulwersowany. Tymczasem przysnęło towarzystwo w dziale „Religie” i postanowiłem trochę podgrzać sytuację.

  Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że nie ma Ducha Świętego! Oczywiście, że w akcie stworzenia człowieka był obecny, ale czy dobrze rozumiesz tę obecność? Gdy uważnie przeczytasz moją pracę, to zauważysz, iż chodzi mi o katolicko-protestancką karkołomną naukę mówiącą o tym, że w Niebie są TRZY OSOBY BOSKIE a mianowicie, że jest tam BÓG OJCIEC, ORAZ BÓG SYN, a także dodatkowa TRZECIA OSOBA poza Ojcem i Synem, którą zowią - „BÓG DUCH ŚWIĘTY”.
  I w dodatku owa nauka o tej TRZECIEJ BOSKIEJ OSOBIE mówi, że ów BÓG DUCH ŚWIĘTY razem z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę!

  Tej protestancko-katolickiej nauce sprzeciwia się Sam Pana Jezus, który w Ewangelii według Mateusza wyraźnie zaznacza, że gdy przyjdzie po raz drugi, to będzie to przyjście w Chwale Boga Ojca z Aniołami Mocy Jego. Nic, absolutnie nic nie wspomina Zbawiciel, że Jego Przyjście na ziemię będzie w chwale innego jeszcze Boga albo, że człowiek jakiemukolwiek innemu bogu miałby oddawać cześć!

  Zresztą, w tym słowie również i Apostoł Paweł jest z Panem Jezusem zgodny. Wyraźnie Apostoł zaznacza, że dla nas istnieje TYLKO BÓG OJCIEC oraz TYLKO PAN JEZUS!

  Papież Jan Paweł II zniekształcił mowę Pawła sugerując, że oprócz Boga Ojca i Pana Jezusa Apostoł mówi także o Bogu Duchu Świętym!
  Pisałem o tym wielokrotnie na tym Portalu...

  Katolickie bierzmowanie nie ma nic wspólnego Nauką Syna Boga Ojca. W katolickiej nauce nie uświadczysz Mocy Bożego Ducha, ponieważ Pan Bóg nie daje Swojego Ducha grzesznikom, chyba, że chce tych grzeszników zmienić i skierować na Dobrą Drogę!

  Owszem Duch Święty jest obecny ale pośród tych uczniów i uczennic, którzy poddani są Bożemu Słowu. Ci ludzie nie modlą się do Marii, czy do papieża Jana Pawła II. Ci ludzie nie kłaniają się bałwanom kamiennym i obrazom, które są dziełem rąk ludzkich! Ci ludzie zgodnie z Nauką Boga Ojca udają się w swoich modlitwach do Jego Syna! Tak czynią Ci, którzy należą do Bożej społeczności!

  Papieże oszukują swoich wiernych głosząc Nauki sprzeczne z Wolą Boga Ojca i Jego Syna. Katolicy łamią Boskie Przykazania...

  PS

  Monetę można poszukać w Internecie.

  Marek 13... Ale chyba masz jakieś wsparcie... Biblijne?

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:05:41
  Powiem ci szczerze, będąc całkowicie trzeźwy i zdrowy na umyśle, jakoś Twojego tekstu zrozumieć nie mogłem, no dobrze, może moja ułomność.
  Dla mnie oczywistym jest, że Duch Święty, nie przebywa w "Domu Ojca Jezusa, gdzie mieszkań wiele" a pośród ludzi wierzących. Tu między nami nie ma Jezusa, nie ma Boga Ojca, jest Duch Święty. Może pamiętasz, nazwałem Go kiedyś "tchnieniem Boga" patrząc na starotestamentowy opis stworzenia człowieka. Jest to mądrość Boża, która ma towarzyszyć Kościołowi (mówię tu o wierzących, nie hierarchii) gdy podejmuje decyzje dotyczące wiary. Czy "Mądrość Boża" nie ma odbierać naszego uwielbienia i chwały? Duch Święty jest częścią Boga Ojca, którą Jezus zesłał apostołom, by ci przekazali ją kolejnym pokoleniom, za darmo (pamiętasz o Szymonie Magu, co chciał ją kupić).
  Przyjmuję, że dla Was "ISTNIEJE TYLKO BÓG OJCIEC ORAZ TYLKO BÓG SYN!". OK, wyszły ci dwie Osoby Boskie, nie wierzysz, że chrześcijaństwo to monoteizm?
  Wbrew Biblii pomijacie wyraźnie wyróżnioną, pozostającą wśród ludzi cząstkę Boga, która ma pomóc ludziom, by nie odeszli od ustaleń "Nowego Przymierza", skoro już raz odeszli od ustaleń "Starego Przymierza" i potrzebne było przyjście Jezusa, Zbawiciela.
  Tak więc dla mnie, podobnież nie do końca katolika :) istnieje Bóg Ojciec, Jezus syn Boży i wyraźnie wskazany Duch Święty, mądrość Boga pozostawiona nam byśmy nie pobłądzili do dnia Sądu Ostatecznego. I też nie jest to monoteizm, póki nie wypowiem słów "a wszystko jednym się stało". Każdej z tych trzech Osób (postaci Boga) należy się cześć.
  A co, jak co, interesuję się trochę wiarami przedchrześcijańskimi, i wiem, że akurat te sprawy wynikają prosto z chrześcijaństwa, z Biblii, więc nazwać ich "pogańskimi" - przedchrześcijańskimi nie możesz.

  Słowa "pogańskie" nie lubię i staram się nie stosować, bo stosując takie słowo musiałbym nazwać Ciebie "zaprzańcem", człowiekiem, który wyparł się wiary, w której został ochrzczony. A tego na pewno nie zrobię, gdyż szanuję wiarę innych, choćby z moją była niezgodna.
 • @57KerenOr 20:05:41
  Hej, właśnie tak to wygląda, jak napisał Zawisza Niebieski. Istnieje Trójca Święta a Duch Święty jest teraz na ziemi ale to dalej ta sama Trójca.
  Nie podpieram się teraz być może Biblia, ale wracam pamięcią do lekcji religii.
  Jako dzieciaki byliśmy bardzo szczęśliwi z tej kombinacji: po szkole do domu coś przekąsić, potem na 16.30 religia i do wieczora granie w piłkę.
  Czułem wtedy obecność Najwyższego w ruchu, w życiu.
  Az pojawili się "uczeni w piśmie", zaczęli Boga rozkładać na pierwiastki pierwsze, dyskutować i przekonywać. Sila rzeczy jeśli chce o Nim powiedzieć muszę przenieść się pamięcią w czasy dzieciństwa, wraca wtedy to samo uczucie więzi z Nim. No I przy okazji: dobrze pamiętam, katecheta wyraźnie mówił, ze jest Pan Bóg, Syn Boży i Duch Święty.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @marek13
  DUCH ŚWIĘTY WYPŁYWA BEZPOŚREDNIO OD BOGA SYNA I JEGO TATY!

  Ja również Ciebie Marku pozdrawiam, ale to, o czym piszesz, to jest raczej wiara w Twoje poglądy a nie w poglądy Pana Jezusa, Ojcowskiego Syna.
  Rzucasz takie slogany jak „katecheta wyraźnie mówił”, „religia”, ale to przecież papieże i biskupi, i również ów katecheta, sprawili, że do mieszkańców Nieba, czyli Boga Ojca, Boga Syna, oraz niezliczonej masy Aniołów, dołączono postać BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO i uznano jako trzecią osobę boską!

  Owa fikcja literacka oparta jest tylko na domysłach i złym zrozumieniu Słów Pana Jezusa Chrystusa.

  Owszem, Zbawiciel posłał Ducha Pocieszyciela do swoich uczniów i uczennic! Owszem, Zbawiciel posłał Ducha Świętego do wybranych osób i napełnił ich mądrością oraz sprawiedliwością. Tenże Boży Duch Święty, uczy, napomina, i daje wskazówki. Jednak ów Duch „wypływa” bezpośrednio od Syna Bożego i nie jest Osobą, lecz Czynem!

  Gdy mówimy o kimś, że ktoś mówił pod natchnieniem Ducha Bożego, czy Ducha Świętego, to mówimy o tym, iż w tym człowieku przebywają Myśli Chrystusowe i przykładowo moc uzdrawiania, lub jak to było wcześniej, moc różnych języków. Tenże Duch Święty wypływa bezpośrednio od Boga Syna i Jego Taty i nie jest dodatkową boską osobą zamieszkującą Sfery Niebiańskie lecz błogosławieństwem spoczywającym na człowieku wybranym.

  Wyobraź sobie, że również Pan Jezus będąc na ziemi, posiadał tego właśnie Ojcowskiego Ducha Świętego, o którym krótko powyżej napisałem. Przez Zbawiciela nie działała żadna dodatkowa trzecia osoba boska, lecz Ojcowska Moc, która objawiała się Sprawiedliwością i Dobrocią!

  Gdy otworzysz 11 rozdział proroctwa Izajasza, i spojrzysz na wersety 1 i 2, to przeczytasz o Panu Jezusie następujące słowa:

  „1. I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, 
  wypuści się odrośl z jego korzeni. 
  2. I spocznie na niej Duch Pański, 
  duch mądrości i rozumu, 
  duch rady i męstwa, 
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej”. 

  Ja więc widzisz i na Panu Jezusa zstąpił Duch Święty, czyli Ojcowska Opieka, która dała Mu „Ojcowskiego Ducha Rozumu i Mądrości”, a także, „Ojcowskiej Rady i Męstwa”, a także „Wiedzy i Bożej bojaźni”.

  Głupotą jest zatem stwierdzanie, że w istocie czy to w Niebie, czy w Niebie i na ziemi, występują TRZY ODDZIELNE OSOBY BOSKIE. Głupotą i brakiem zrozumienia. Jednak nie może tych spraw pojąć przykładowo człowiek, który łamie Boże Przykazania i Polecenia. Nie pozna tych Boskich tajemnic człowiek, który modli się do Marii. Nie zrozumie tego ten, który oddaje pokłony obrazom i glinianym figurkom.

  Nie może więc być Ducha Świętego w rzymskim kościele, a skoro go tam nie ma to owszem, ale inny duch w tymże kościele kształtuje myśli ludzkie.
  Dlatego czytamy „u Jana”, że człowiek powinien badać duchy, czy pochodzą od Pana Boga, czy od... szatana!

  Nauka o trzeciej, dodatkowej osobie boskiej przebywającej w Niebie, jak pisałeś w swoim pierwszym komentarzu, lub nauka o trzecim bogu poza Bogiem Ojcem i Bogiem Synem jest po prostu kłamstwem.

  Apostołowie bardzo łatwo określili od kogo zależy nasz żywot. Wymienili tylko Boga Ojca i Boga Syna. Pan Pan Jezus wyraźnie zaznaczył w swoich naukach, że Bóg Ojciec jest naszym Bogiem i Jego Bogiem.
  Czy gdziekolwiek Zbawiciel Powiedział, że Bóg Ojciec jest również Bogiem BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO? NIE!

  Niestety ale i Ty oraz Zawisza Niebieski, nieprawidłowo rozumiecie pojęcie Świętego Ducha działającego w ludziach wierzących i Dar Boży traktujecie jako dar oddzielnej istoty!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @marek
  NIE ISTNIEJE ŻADEN BÓG, ZWANY DUCHEM ŚWIĘTYM!!!

  Napisałeś:

  //Hej, właśnie tak to wygląda, jak napisał Zawisza Niebieski. Istnieje Trójca Święta a Duch Święty jest teraz na ziemi ale to dalej ta sama Trójca.
  Nie podpieram się teraz być może Biblia, ale wracam pamięcią do lekcji religii.//

  ................................................................

  Bzdura kompletna nie istnieje żadna trójca święta a to co wy piszecie lub wam wykładają na lekcjach religii to jak nazywa to Paweł, to EWANGELIA ODMIENNA.

  Skoro zaś apostoł nazywa ją ODMIENNA, znaczy że jest PRZEKLĘTĄ a jeśli jest PRZEKLĘTA , ZNACZY TO, ŻE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NAUKĄ PANA JEZUSA!

  Tak więc panowie, jeśli słuchacie ŚLEPCÓW NA LEKCJACH RELIGII I ICH KATECHIZMOWO-BAJKOWYCH REGUŁEK, nigdy do prawdy nie dojdziecie.

  Keren napisałeś:

  //Owszem Duch Święty jest obecny ale pośród tych uczniów i uczennic, którzy poddani są Bożemu Słowu. Ci ludzie nie modlą się do Marii, czy do papieża Jana Pawła II. Ci ludzie nie kłaniają się bałwanom kamiennym i obrazom, które są dziełem rąk ludzkich! Ci ludzie zgodnie z Nauką Boga Ojca udają się w swoich modlitwach do Jego Syna! Tak czynią Ci, którzy należą do Bożej społeczności!

  Papieże oszukują swoich wiernych głosząc Nauki sprzeczne z Wolą Boga Ojca i Jego Syna. Katolicy łamią Boskie Przykazania...//

  ...................................................

  Oczywiście, Duch Święty czyli Nauka Pana Jezusa, Jego Jednomyślność, Jego Opieka , Jego... Jego... Jego i jeszcze raz Jego powiem Siła i MOC jest obecna pośród uczniów i uczennic, którzy poddają się Bożemu Słowu!

  Jeśli zaś wiarę swoją katolicy opierają na pustych i pospolitych waśniach, pozostaje im tylko współczuć, gdyż WIARA nie jest sprawą wszystkich!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 12:13:03
  Nie ma trzech Bogów, nie ma dwóch Bogów. Chrześcijaństwo to monoteizm. Masz za to 3 osoby Boskie "A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie»" [Mt 3 16,17]
 • @57KerenOr 10:47:40
  Witaj Karenie.
  Ja tylko mowie, jak mnie uczył katecheta na religii. Dlaczego miałby kłamać? Ja mowie, ze istnieje Trójca, a Ty ze Bóg Ojciec i Syn Boży a Duch Święty jest, o ile dobrze zrozumiałem, mocą sprawcza. W ostatecznym rachunku to nie ma znaczenia- jeśli ja dzięki wyobrażeniu Boga w Trójcy się do Niego zbliżam poprzez bycie dobrym dla mojego najbliższego otoczenia, to znaczy, ze jestem na właściwej drodze. Jeśli Ty również jesteś dobry dla Twojego najbliższego otoczenia dzięki wiedzy, ze jest Bóg Ojciec i Syn Boży a Duch Święty nie jest osoba tylko Darem Bożym to znaczy, ze jesteś na właściwej ścieżce również.
  Dla mnie bardziej istotny jest ten feeling przy kontakcie z Duchem Świętym niż sama definicja.
 • @60grzegorz 12:13:03
  Witaj. Widze, ze masz taki sam pogląd na istotę Boga jak Karen, dlatego odpowiedz powyższa do niego jest tez odpowiedzią dla Ciebie.
  Wiem, ze to Cie przerazi, ale ja bardzo lubię ikony prawosławne, szczególnie Jezusa Pantokratora. Tak jak nauka o Trójcy Świętej przybliża mnie do Boga, to w dodatku mam taka mala ikonę z zakonu na Ukrainie. Czasami na nią patrze, rozmyślam o Bogu, zestrajam się z Nim emocjonalnie, jeśli tak to mogę określić, dzięki temu feelingowi podejmuje właściwe decyzje w życiu codziennym.
  Pozdrawiam.
 • @
  Witam .

  Nie istnieje żadna trójca święta , ani nie ma takiego określenia ,,trójca święta ,, . Nigdzie w Piśmie Świętym tego nie przeczytałem . Nigdy apostołowie Pana Jezusa nie używali takich wyrazów , ani określeń .

  Przeczytałem natomiast w Piśmie Świętym w I Liście Pawła do Koryntian w rozdziale 8 , że dla ludzi wierzących w Pana Jezusa istnieje tylko Bóg Ojciec oraz Bóg Syn . Nie istniej natomiast żaden Bóg zwany Duchem Świętym .

  Cytat;

  Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec , z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy , i jeden Pan , Jezus Chrystus , przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy ( I list Pawła do Koryntian 8,6 )

  Człowiek wierzący natchniony Duchem Chrystusowym powie , że społeczność jest tylko w Bogu Ojcu i w Bogu Synu , a nie ma trzeciej osoby( tzw. Trójcy ). Bez pomocy Pana i Boga Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Syna człowiek nic nie zrozumie , ani nic uczynić nie może.

  Tak pod względem zbawienia istnieje tylko Bóg Ojciec i tylko Bóg Syn.

  Dla czystych wszystko jest czyste , a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste , ale pokalane są zarówno ich umysł , jak i sumienie. Utrzymują, że znają Boga , ale uczynkami swymi zapierają się go ( List Pawła do Tytusa 1- 15/16 ).

  Dobrze napisał również 60grzegorz ;
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  // Jeśli zaś wiarę swoją katolicy opierają na pustych i pospolitych waśniach, pozostaje im tylko współczuć, gdyż WIARA nie jest sprawą wszystkich!! //
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Tak sprawa Wiary nie jest sprawą wszystkich ludzi , Oj nie wszystkich !!! ale niektórzy uważają inaczej .

  POZDRAWIAM.
 • @marek13
  KATECHETA, ALBO PAN JEZUS! RADZĘ WYBRAĆ ZBAWICIELA!

  Grzegorz Ci napisał, że ten kto głosi nauki odmienne od nauk Pana Jezusa i Apostołów jest pod przekleństwem. Ty niestety ale nadal wprowadzasz własne prawo i decydujesz za Pana Boga, co jest dobre a co złe. Tymczasem dodałeś następny niezgodny z Nauką Zbawiciela jakiś obrazek w którym znalazłeś swoje upodobanie.
  Jedyną Drogą do Boga Ojca Jest Pan Jezus a zakaz bałwochwalstwa był już dawno temu wyrażony w II Przykazaniu danym kiedyś Mojżeszowi.

  Przykazanie to z wersji katechetycznej wyrzucili papieże i biskupi, i tym samym oszukali katolików. Oszukiwał papież Jan Paweł II, oszukiwał Benedykt i oszustem jest papież obecny.

  Słabo masz ugruntowany pogląd na temat wiary skoro „na zgodę” w temacie chcesz podać mi rękę pomimo, że mamy tak mocno odmienne zdanie. Pomódl się do Pana Jezusa, Syna Ojcowskiego, a być może On spojrzy na Ciebie łaskawym okiem.

  Piszesz o miłości do bliźniego? A gdzie Przyjacielu miłość do Pana Jezusa? Czyż to nie ON powinien być przez naszą Matką, Ojcem, Żoną, czy Znajomym?

  Piszesz źle! Pamiętaj, że nauka Syna Bożego jest najważniejsza i nie ma zgody duchowej tam, gdzie łamie się Jego Prawa.

  Napisałeś:

  „Ja tylko mówię, jak mnie uczył katecheta na religii. Dlaczego miałby kłamać?”.

  A ja myślałem, że Największym Twoim Nauczycielem nie ma być jakiś katecheta tylko Pan Jezus! Zastanów się nad tym, co w Twoim życiu jest najważniejsze. A katecheta uczył Cię dokładnie takiej samej tradycyjnej nauki jaką kiedyś usłyszał od swojego katechety! Zacznij słuchać Syna Bożego!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  PYTANIE DO ZAWISZY NA TEMAT BOSKOŚCI!

  Zawiszo, moje pytanie jest bardo proste:

  http://m.neon24.pl/0ec1477516a142497ac0c5d2ceefc76a,0,0.png Czy Ojciec Pana Jezusa jest Bogiem i czy Pan Jezus jest Bogiem?

  Dobrze byłoby byś swoją odpowiedź oparł na Biblii!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 11:07:23
  Jest jeden Bóg, w trzech osobach, Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wszystkie trzy osoby spotykamy w czasie chrztu Jezusa w Jordanie, cytat z Biblii podałem wyżej.
 • @57KerenOr 11:07:23
  Wcześniej odpowiedziałem krótko, bo i czasu nie było.Teraz mam trochę więcej czasu, trochę sprawę rozszerzę.
  Chrześcijaństwo to monoteizm, nie ma Boga Ojca, Boga Syna, Boga Ducha Świętego. Jest jeden Bóg, bo monoteizm, to wiara w jednego Boga.
  Kluczem do tego są słowa "To jest mój Syn umiłowany. W Nim złożyłem swoje postanowienia. Słuchajcie Go" (Mt 17,5) oraz słowa Piotra "Ty jesteś Mesjasz, Syn żyjącego Boga" [Mt 16, 16] Syn Boga, nie Bóg.
  Jest jeden Bóg, Jezus jest jego Synem, Duch Święty mądrością, tchnieniem Boga pozostawionym w Kościele, by drugi, Nowy Testament, Nowe Przymierze zostało dochowane. Stąd mówimy nie o trzech Bogach, a o jednym Bogu w trzech osobach. Bóg jest w Bogu Ojcu, Bóg jest w Jezusie (W Nim złożyłem swoje postanowienia) i w Duchu Świętym (tchnieniu, mądrości Boga). JEST JEDEN BÓG, bo chrześcijaństwo to monoteizm, jedynobóstwo.
  Teraz już wybiegnę poza Biblię, jeśli to obraża Twoje, lub kogokolwiek czytającego te słowa uczucia, niech skończy czytanie w tym miejscu.
  Plemiona semickie miały jednego, niewymownego, będącego ponad wszystkim Boga "El". JHWH, to wojowniczy Bóg plemienny, którego Mojżesz wybrał dla scalenia Izraelitów w jeden lud. Temu bogowi było miło, gdy wymordowano 3000 Izraelitów, którzy woli Mojżesza się sprzeniewierzyli. Patrząc z tej perspektywy wszystko staje się jasne. Bóg El jest w Ojcu JHWH, jest w Synu (w którym znalazł upodobanie) i w Duchu Świętym, Jego mądrości i tchnieniu. Jest jeden Bóg w trzech osobach... a nie trzech Bogów. Kogo wzywa Jezus z Krzyża "Eli, Eli, lama sabachthani? - "Boże mój (El), Boże mój (El), czemuś mnie opuścił?" (Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34);"
 • @Zawisza Niebieski
  OJCIEC PANA JEZUSA JEST BOGIEM I PAN JEZUS RÓWNIEŻ JEST BOGIEM!

  Zadałem Ci Zawiszo bardzo proste pytanie ale widać po Twojej odpowiedzi jak z prostej sprawy można zrobić idealny mis masz. Twoje słowa nie tyle oparte są na Biblii - a przecież o to Ciebie prosiłem - a na Twoich domysłach, czyli na katolickiej i protestanckiej tradycji. Werset, owszem, dobry przytoczyłeś na końcu, ale przecież ja nigdy nie powiedziałem, iż Bóg Ojciec i Pan Jezus to ta sama osoba. Zatem z krzyża padają słowa skierowane do Boga Ojca.

  *

  BÓG OJCIEC JEST BOGIEM – Ewangelia według Jana 17/1-3

  „1 To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: "Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył 2 i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. 3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego BOGA, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa”.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/17.php

  *

  PAN JEZUS JEST BOGIEM - Izajasz 9/5

  „5 Albowiem Dziecię nam się narodziło, 
  Syn został nam dany, 
  na Jego barkach spoczęła władza. 
  Nazwano Go imieniem: 
  Przedziwny Doradca, BÓG MOCNY, 
  Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju”. 

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/9.php

  *

  Sam Pan Jezus przestrzega, by w swoich dociekaniach nie opierać się na zwodniczej tradycji ludzkiej:

  „8 Ten lud czci Mnie wargami, 
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. 
  9 Ale czci mnie na próżno, 
  UCZĄC ZASAD PODANYCH PRZEZ LUDZI".

  Ew. wg Mateusza 15/8, 9

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/15.php

  Zaś Apostoł Paweł w Liście do Kolosan dodaje:

  „8 Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, OPARTĄ NA LUDZKIEJ TYLKO TRADYCJI, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie”.

  2/8

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Kol/2.php

  PS

  Na końcu piszesz:

  „Patrząc Z TEJ PERSPEKTYWY wszystko staje się jasne. Bóg El jest w Ojcu JHWH, jest w Synu (w którym znalazł upodobanie) i w Duchu Świętym, Jego mądrości i tchnieniu”.

  Właśnie między innymi Zawiszo o takiej filozofii pisze Paweł, a podobno „philosofia” to umiłowanie mądrości!

  Zauważ, że to TY wytyczyłeś sobie SWOJĄ PERSPEKTYWĘ w tym dociekaniu. Nie zważasz na zapiski Biblijne tylko zaufałeś swojej mądrości!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:49:56
  Na początku zaznaczę, że nie chodzi mi o podważanie pozycji Boba Ojca, czy też jego Syna, mówimy o tym, co zapisano w Biblii,
  Otóż nadinterpretujesz słowa proroka Izajasza [Izajasz 9/5] Prorok nie powiedział, że Jezus jest Bogiem, a, że będzie nazwany "Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, BÓG MOCNY... " Jezusa nazywano różnymi imionami, jeśli byś zerknął do jakiekolwiek litanii poświęconej Jezusowi zobaczył byś ile tych imion. Był między innymi nazywany imionami solarnymi, jak "Słońce Sprawiedliwości" i to nie przez nikogo innego jak przez wyznawcę "Słońca Niezwyciężonego" Konstantyna Wielkiego który zatwierdził nam kanon Nowego Testamentu.
  Czy Jezus kiedyś sam określił się Bogiem? Wyraźnie powiedział "Ja jestem Bogiem"?
  Co do tego iż jego czcić mamy, nie ma wątpliwości, wszakże jest Synem Boga.

  Nie wszyscy podzielają twoje zdanie co do tego, kogo z krzyża wzywał Jezus. Współcześni Jezusowi nie byli tego zdania. "Lecz inni mówili: «Poczekaj! Zobaczymy, czy przyjdzie Eliasz, aby Go wybawić»." [Mt 27, 49] czy też "Niektórzy ze stojących obok, słysząc to, mówili: «Patrz, woła Eliasza»." [Mk 15, 35] Mówią o Eliaszu, nie o Bogu Ojcu. Eliasz, jak podaje biblia linearna to jest "JHWH jest Bogiem", przy czym wyraźnie w samym brzmieniu słowa pobrzmiewa Bóg "El", ten który jest ponad wszystkim. Z pewnością jednak Jezus nie wzywał "Ojcze", "Boże Ojcze" i nie "JHWH".

  Co do filozofii, to akurat tak jak Ty mówisz, mówią przywódcy sekt i kiepscy kapłani. Masz przyjąć to, co ja ci mówię, bo inaczej przeciwstawisz się słowom (tu lista cytatów wyrwanych z kontekstu). Ja zostałem na sekty i ich metody uodporniony. Więc Paweł, uczeń Barnaby nie o moim podejściu do sprawy mówił.

  Jezus mówi o tradycji, ja wyraźnie rozróżniam tradycję od nauki Jezusa, nie jeden mój tekst o tradycji i wierzeniach słowiańskich w sferze profanum świąt katolickich. Jestem zupełnie spokojny, że za wytykanie ci błędów Jezus mnie nie potępi. No cóż, Bóg po to dał człowiekowi rozum, by z niego korzystał, by zdobywał mądrość. Fałszywi prorocy zaś szukają tych, którym mądrość jest obca, tych najłatwiej przekonać, że mają iść za ich wykładnią "ichniej prawdy".

  Ja miałem mądrego księdza, nauczyciela, który nie kazał nam młodym wtedy chłopakom wierzyć w to co płynie z ust innych ludzi, a odważać się szukać. Nie jedno kółko różańcowe by go potępiło, bo był człowiekiem nietuzinkowym. Dlatego wykrywam fałszywego proroka, który mówi, że mam siedzieć cicho i jego słuchać. Sam potrafię czytać Biblię, czytać prace dotyczące historii chrześcijaństwa, nie muszę ślepo wierzyć innym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY