Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
604 posty 2569 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WNIEBOWZIĘCIE MARII - KOLEJNA PAPIESKA BZDURA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Jezus Ustanowił Swój czas zabrania ludzi wierzących do Siebie.

 

Prawdę o Wniebowzięciu NMP ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus":


"... Powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". (Breviarium fidei VI, 105)

//brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-15a.php3

 Nie wiem, czy zauważyłeś Czytelniku kłamstwo zastosowane w „ogłoszonej prawdzie”.

Podaje ją do publicznej wiadomości papież, ponoć powagą Pana Jezusa Chrystusa, jednakże tenże Pan Jezus i Jego Apostołowie milczą na powyższy temat. W Piśmie Świętym nie znajdziesz najmniejszej choćby wzmianki o tym, że Maria cieleśnie zabrana mogła być do Nieba.


 


Zatem na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją heretycką tezę?

Odpowiedź jest bardzo prosta...


 

Papież, każdy papież, nie tylko Pius XII, nie głosi Bożej Nauki. Woli zaufać katolickiej tradycji, niźli wiernym być Bożemu Słowu. Papież, każdy papież, nie tylko Pius XII, służy szatanowi, a nie Zbawicielowi, dlatego, zamiast dostosować się do Boskiej Woli dygnitarze kościelni wprowadzili mnóstwo nauk, które określili mianem „tradycja katolicka”.


 

15 sierpnia byłaś więc w kościele odświętnie ubrana by paść na kolana przed majestatem tego, komu od stuleci służą Twoi kapłani, biskupi i papieże.

aufałaś nieomylności papieskiej nauki, ponieważ uważasz, że, kto, jak kto, ale w dogmatyce to papież bezapelacyjnie „wie, co robi”..

ednak 15 sierpnia wyszła na jaw jeszcze jedna sprawa, której nie jesteś świadoma. Tego właśnie dnia udowodniłaś Panu Jezusowi, że Jego Nauki kompletnie Cię nie interesują i wolisz zaufać człowiekowi.


W tym miejscu pomocne mogą być słowa Apostoła Pawła. Posłuchaj:

10 A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa”.


//www.nonpossumus.pl/ps/Ga/


List do Galatów 1:10


 

No cóż, Boży Apostoł nie chciał przypodobać się ludziom.


Ty niestety, nie możesz tak uczynić.


Co by to było gdyby sąsiadka dowiedziała się, że właściwie to na temat nauczania papieskiego myślisz inaczej? Co by to było, gdyby Twoja Teściowa zamknęła Ci drzwi przed nosem a ludzie dotąd nastawieni do Ciebie życzliwie i przyjaźnie, ni stąd ni zowąd zaczęliby Cię wytykać palcami?

Nie możesz do tego dopuścić, ponieważ zbyt wiele miałabyś do stracenia!Na Twojej półce leży Biblia. Masz ją, szczycisz się Nią czasami przed znajomymi a przed ich wizytą odkurzasz Ją skrupulatnie z centymetrowego kurzu.

Gdybyś jednak zechciała, gdybyś znalazła choć chwilkę czasu przed każdą wizytą u fryzjera, lub sąsiadki i poświęciłabyś Tej Księdze kilka minut dziennie na początek, to zapewne zrozumiałabyś wtedy jak mocno np. papież Franciszek Cię oszukuje.

 

 

Wniebowzięcie Marii do Nieba to heretycka nauka, niezgodna z Bożym nauczaniem.

Pan Jezus Ustanowił Swój czas zabrania ludzi wierzących do Siebie. Stanie się to dopiero wtedy, gdy przyjdzie drugi raz w mocy i w chwale.

Tak właśnie powiedział Apostołom. To właśnie im przyrzekł. Jego Słowa znajdziesz w Ewangelii według Jana 14/1-3.


Są dwie wzmianki w Biblii, na temat zabrania ludzi z tego ziemskiego padołu. Mowa jest tutaj o Eliaszu i Enochu (Henochu), którzy zachowani sąjako świadkowie swoich czasów… Jednak zauważ, że Pismo Święte wyraźnie o nich i tylko o nich wspomina. Milczy jednak Ta Święta Księga na temat tak zacnej osoby jaką była Maria!


 

Postawiłem powyżej pytanie:

Zatem, na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją heretycką tezę?”.

W tym miejscu proponuję swój artykuł z innej strony internetowej, pt:

MARIA, NIEBIAŃSKA KRÓLOWA - PAPIESKIE KŁAMSTWO!”.


//57kerenor.nowyekran.pl/post/17986,maria-niebianska-krolowa-papieskie-klamstwo


Powróćmy do tematu:

Jak wspomniałem wyżej, nauka o wniebowzięciu Marii do Nieba to nauka heretycka, niezgodna z Ewangelią Pana Jezusa Chrystusa. A początki tejże, sięgają co najmniej wieku piątego.

W książce pt.: „Wniebowzięcie Bogarodzicy w wierze i teologii współczesnego kościoła”, pióra księdza Piotra Kremera, z roku 1918, czytamy:

Zaczynamy od tradycyi* z V wieku. Jan Damasceński w Homilii II De Dormitione B. M. V. opowiada, jak Pulcherya cesarzowa (od roku 450) zbudowała kościół ku czci N. Maryi Panny w Konstantynopolu, zwany in Blachernis, i prosiła listownie biskupa jerozolimieskiego Juvenalisa o relikwie (Marii), zwłaszcza o szczątki Jej Ciała, gdyż miała zamiar je umieścić w nowozbudowanej świątyni. Lecz Juvenalis odpowiedział cesarzowej, że relikwii (Marii) wcale niema, gdyż Jej Ciało jest wzięte do nieba, o czem jak mówi, ``wiemy ze starożytnego i bardzo pewnego podania".

Następnie w liście swym opowiada, jak Apostołowie, którzy się rozeszli po świecie dla głoszenia Ewangelii, jednak powrócili na czas śmierci (Marii) do Jerozolimy.

trzy dni po śmierci otworzono grób (Marii), ale Ciała nie znaleziono.

Wtedy zdumieni brakiem Ciała Maryi Apostołowie ``to tylko mogli pomyśleć, że Ten, któremu się podobało wziąć Ciało z Dziewicy Maryi i stać się człowiekiem – i który zachował nienaruszonem Jej Dziewictwo nawet po porodzeniu, Ten Sam raczył po śmierci uczcić Jej Ciało w ten sposób, iż uchronił je od skażenia i przeniósł (do nieba)** przed powszechnym zmartwychwstaniem”. (Str. 34)

Tradycyi* - Pisownia oryginalna.

(do nieba)** - Przypis Redakcji.


 

Tak, piąty wiek i mnóstwo niejasności: „Starożytne i bardzo pewne podania”, Apostołowie „to tylko mogli pomyśleć” i fałszywy przypis Redakcji sugerujący, że ciało Marii zabrane zostało do Nieba.

Z powyższej książki przytoczę na zakończenie jeszcze jeden fragment:

Naukę o wniebowzięciu Marii do Nieba (zdanie moje) „można sprowadzić do punktów następujących: 1) Bardzo wielu Ojców nauczało, że Marya jest wniebowzięta. 2) Niektórzy Ojcowie nie mówią o tej nauce wcale, choć niema między nimi takiego, któryby Wniebowzięcia Maryi zaprzeczył. 3) Bardzo nieliczni z Ojców wahają się w tej sprawie. 4) Ojcowie pierwszych pięciu stuleci nie mówią nic o Wniebowzięciu, przynajmniej wprost”.(Str. 36)


Szczególnie w tym miejscu, „podoba mi” się punkt nr 4., ale Ty Droga Czytelniczko nie lubisz zastanawiać się nad swoją pseudo wiarą prawda?

Zatem 15 sierpnia założyłaś ładne ciuchy by o ustalonej porze, na głos „piszczałki, lutni i symfonału”, paść na kolana przed…

No właśnie, jak myślisz, przed kim?
 

 

 

KOMENTARZE

 • @DO WSZYSTKICH!
  DYSKUSJA!

  Nie, nie boję się katolickich straszaków, lecz na moim blogu nie będzie promowana fałszywa nauka papieska. Oczekuję od WAS dyskusji Biblijnej a nie wklejania katolickich głupot.

  WNIEBOWZIĘCIE MARII to herezja! Pan Jezus - Ojcowski Syn, wprowadził Swoje Prawo Zmartwychwstania. I On, i Apostołowie głoszą, że owe zabranie ludzi wierzących do Domu Ojca nastąpi dopiero, gdy Zbawiciel objawi się po raz wtóry!

  Zauważcie, że Syn Boży powiedział do Apostołów:

  "1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

  Ewangelia według Jana 14/1-3

  "Przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie". Ot i cała prawda o zmartwychwstaniu...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:42:13
  //Nie, nie boję się katolickich straszaków, lecz na moim blogu nie będzie promowana fałszywa nauka papieska. //

  w porządku
  A i na moim blogu już NIGDY nic z kociarstwa nie wkleisz, co robiłeś często i nigdy cię nie kasowałem
  Jak Kuba Bogu tak ....
  Z Bogiem
 • 5*
  Jak to w żydowskich religiach bywa wszystko zależy od interpretacji.

  Otóż:
  1. dogmat oznacza naukę wiary zawartą w Objawieniu, której poprawna interpretacja jest ściśle określona przez Kościół,

  2. według Katechizmu Kościoła Katolickiego dogmat to prawda-twierdzenie zawarte w Objawieniu Bożym, przedstawione członkom Kościoła przez Magisterium Kościoła,

  ale:

  3. dogmaty wiary ogłaszane są przez sobory wraz z papieżem lub przez samego papieża (pierwszym Soborem, na którym sformułowano dogmaty wiary był Sobór nicejski I - 325 r.)

  A zatem, Kościół - jego hierarchowie - maja prawo każdą bajkę przedstawić w formie dogmatu, a wyznawcy winni to uznać za obowiązującą prawdę.
  _____________________

  A mówiąc już całkiem poważnie: przecież każdą bajkę (tu religię), która nie ma żadnego związku z rzeczywistością, można opowiadać na dowolne sposoby, chodzi tylko o to, czy słuchaczom to odpowiada, czy się podoba - bo przecież nie jest to dziedzina nauk ścisłych, gdzie wszystko winno się składać w sprawdzalną całość.

  Smutne w tym wszystkim jest tylko to, że my Słowianie obracamy się w kręgu żydowskiej religii, której mentalny przekaz jest dla nas - dla naszego narodu i państwa - szkodliwy, wyniszczający, blokujący obronę naszych praw.
 • @Husky
  CYTATY POPROSZĘ KOLEGO!

  Jak widzę, zaproszenie do dyskusji Biblijnej bez pardonu odrzuciłeś! Tym samym przyznałeś, że Twoja katolicka Tradycja jest doskonalsza od Nauk Syna Bożego! I kto tutaj jest KOTEM? :)


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:25:46
  bez pardonu to odrzuciłeś cyniku moje komentarze
  pa,pa
 • @Husky
  I OTO KOLEJNY Twój koment w którym "nic z Biblii".

  Oczywiście, pa, pa...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Czas Boga jest zawsze i teraz może zabierać do siebie wiernych
  Prawdopodobnie mniej kocha wiernych łapaniu go za słowa
 • Bóg może nawet "zdradzić" Nowe Przymierze pastora Chojeckiego
  jak Jahve talmudycznej rasy wybierających się według Przymierza Starego
 • NIE TAKA BYŁA WOLA BOGA OJCA !!!!!!!
  Witam!


  Szkoda i jest to bardzo przykre , że katolicy , świadkowie , adwentyści i inne wyznania na kuli ziemskiej nie rozumieją tego, że Jedyną Drogą do Boga Ojca jest Pan Jezus Chrystus. Ukochany Bóg Ojciec Syna Swego nam dał nie Marię, tylko Syna Pana i Boga Jezusa Chrystusa nikogo innego nie posłał do ludzi . A ludzie zamiast umiłować Boską Chwałę , umiłowali własną naukę , którą nazywają tradycją , a naukę Bożą mają za nic . Bóg Ojciec Syna Swego Dał ;

  Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego Dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.//Ew. Jana 3,16 //

  Katolicy i inni dlaczego nie czytacie Pisma Świętego i nie sprawdzacie swoich nauczycieli !!!!

  Maria , miała być nazywana szczęśliwą między niewiastami , a nie królową. Miała być nazwana szczęśliwą między niewiastami , a nie pośredniczką i pocieszycielką. Maria dobrze znała naukę Zbawiciela , była szczęśliwa i była mu posłuszna. 15 sierpnia jak co roku katolicy nie będą wykonywać Woli Boga Ojca , upadną na kolana przed swoją ( królową ) , będą czcili fałszywego bożka.

  15 sierpnia , pogański , bałwochwalczy dzień. 15 sierpnia nie będzie należał do Boga Pana Jezusa, to nie będzie Jego godzina.15 sierpnia we wszystkich kościołach katolickich świata , upadną na kolana przed królową.15 sierpnia na całej kuli ziemskiej rozbrzmiewa szyderczy śmiech szatana.

  Ludzie zapomnieli całkowicie o Ojcowskim darze , którym jest Zbawiciel Pan Jezus , zapomnieli całkowicie o Woli Boga Ojca . Katolicy i inne wyznania nie wykonują Woli Boga Ojca !

  Dla człowieka prawdziwie wierzącego jest tylko Jednorodzony Ojcowski Syn , a nie Maria !

  Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane ,aby ludzie wierzący modlili się do Marii . Nie wolno się jej kłaniać , nie wolno się do niej modlić , nie wolno nazywać jej królową, pośredniczką i pocieszycielką , jest to bałwochwalstwo.

  Natomiast przeczytałem w Piśmie Świętym , że Ojcowskim darem dla człowieka jest Pan Jezus i że Wolą Boga Ojca jest aby wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej szli do Pana Jezusa i aby jemu oddali pokłon i aby jemu służyli ;

  Wiemy też , że SYN BOŻY przyszedł i dał nam rozum , abyśmy poznali tego , który jest prawdziwy . My jesteśmy w tym , który jest prawdziwy , w Synu jego , Jezusie Chrystusie . On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym . Dzieci wystrzegajcie się fałszywych bogów.// JANA 5,20 //

  Marii nie ma w niebie , Maria śpi w prochu ziemi i oczekuje na przyjście Zbawiciela Pana Jezusa i to Pan Jezus ustanowił swój czas zabrania ludzi wierzących do siebie , a nie człowiek. Wniebowzięcie Marii jest to kłamstwo wymyślone przez katolickich nauczycieli , jest to ich święto niezgodne z nauczaniem Pana Jezusa . Każdy może to sprawdzić czytając Pismo Święte , ale najpierw trzeba zgiąć kolana przed najwyższym Arcykapłanem Panem Jezusem , którego posłał do ludzi Bóg Ojciec i poprosić Go o pomoc i zrozumienie Jego Nauki . Bo to w Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania .


  POZDRAWIAM!
 • Od kiedy chazarstwo przejęło
  władzę i kontrolę nad tzw. obecnie kościołem- zaczęła się śmieszność, szyderstwo i dewiacja.
  Wyjący jajwaje są zawsze za i nawet przeciw.
 • @
  MARI NIE MA W NIEBIE, MARIA NIE ŻYJE!!

  Żaden człowiek na ziemi nie ma prawa ustanawiać nauk które godzą w Boży Majestat, żaden człowiek na ziemi nie ma prawa zastępować Nauki Pana Jezusa, naukami swoimi!

  Jeśli Pan i Bóg, Jezus Chrystus Powiedział w Ewangelii Jana 14/2 że, Przyjdzie znowu, powtórzę raz jeszcze, Przyjdzie znowu, to dlaczego mam Mu nie wierzyć, to dlaczego mam mój umysł kierować w stronę tych nauk, które głoszą coś innego, coś czego nie ma w Biblii a jest wymysłem ludzkim!?


  To fakt, Marii nie ma w niebie i jak większość tych którzy umarli w Chrystusie, pewnego pięknego dnia, kiedy Zbawiciel Przyjdzie po raz drugi, zostanie zabrana wraz ze wszystkimi wierzącymi ludźmi do nieba!

  Głoszenie o tym że, Maria jest w niebie jest kłamstwem a jeszcze większym jest głoszenie że została zabrana z ciałem i krwią i to są właśnie efekty i tragiczne skutki słuchania nauk ludzkich i opieraniu się na własnych domysłach!

  Apostoł Paweł powiedział:


  "(50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to,co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

  (1 list do Koryntian 15:50, Biblia Warszawska)

  PAN JEZUS POWIEDZIAŁ:

  ''(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
  (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

  (Ew. Jana 3:10-16, Biblia Warszawska)

  Człowiekowi któremu zależy na Zbawieniu powinien zadać sobie pytanie: Kto tu kłamie, bo ktoś musi, tylko kto!?

  Ja znam odpowiedź, dlatego odszedłem z tej organizacji, ponieważ powiela ona nauki szatańskie!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @
  ''WNIEBOWZIĘCIE MARII - KOLEJNA PAPIESKA BZDURA!''
  //

  Oczywiscie, ze bzdura i kazdy, kto choc raz, raz jedyny czytal Biblie o tym doskonale wie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TAGI

ULUBIENI AUTORZY