Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
617 postów 2666 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

„MYŚLI MOJE NIE SĄ MYŚLAMI WASZYMI”! Źle rozumiany cytat!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

My jesteśmy Myśli Chrystusowej.

 

 

est taki bardzo ważny fragment, którego mnóstwo ludzi nie rozumie. Tegoż  fragmentu  nie  rozumie  również  Barbara, która, choć wydawać by się mogło, że posiada jednak dużą wiedzę Biblijną, to po prostu Jej egoistyczne nastawienie nie pozwala rozumować logicznie a przede wszystkim, duchowo.

 

Zresztą, Barbara ostatnio swoimi wpisami obraża Majestat Boga Ojca oraz Boga Syna pisząc rzeczy wręcz nieprawdopodobne!

 

 

//bar-bara.neon24.pl/post/135566,ja-wierze-zbawicielowi#comment_1350472

 

Pod powyższym adresem Barbara zaznaczyła:

 

Nigdy nie przypisujmy Bogu naszych ludzkich cech! Jeśli nie potrafisz wybaczyć twojemu wrogowi, to nie mów, że Bóg jak ty też nie przebaczy, lecz zabije!  Bo On w niczym do nas nie jest podobny!.


Dla potwierdzenia słuszności swojej uwagi, Autorka dodała Mowę Pana Boga zapisaną w proroctwie Izajasza 55/8, 9:

 

(8)  Bo myśli Moje NIE są myślami waszymi ani wasze drogi Moimi drogami- wyrocznia Pana. (9) Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi Moje - nad waszymi drogami i myśli Moje - nad myślami waszymi’’.

 


Pytania, które sobie postawiłem brzmią:  Czy  drogi człowieka wierzącego powinny być Drogami Pana Boga?  Czy  człowiek wierzący Synowi Boga Ojca, zna Boskie Myśli czy też pozostawiony jest tylko domysłom i dociekaniom?  Czyż  Drogi Boże i Myśli Boże nie powinny być również myślami człowieka?  Co takiego  prorok Izajasz miał na myśli?


eżeli swoje wywody Barbara przybiła cytatem z Izajasza udowadniając  podobno, że Boskie Myśli są nam obce, to jak należy rozumieć mowę Apostoła Pawła o treści następującej:


(16) Bo któż poznał Myśl Pana? Któż może Go pouczać?  Ale my jesteśmy Myśli Chrystusowej.


1 list Ap. Pawła do Koryntian 2:16, Biblia Warszawska


//biblia.info.pl/biblia.php

 

My jesteśmy Myśli Chrystusowej”! Warto ten werset zapamiętać!

 

  
By tak naprawdę wyjaśnić to, co Pan Jezus miał na myśli Mówiąc o Swoich Drogach prorokowi Izajaszowi, należy ze spokojem zaznajomić się z większą częścią tekstu.

 

Jeszcze więc raz przypomnę proroctwo Izajasza. Proponuję cały rozdział 55.

 

(1) Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko! (2) Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co nie syci? Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy, a tłustym pokarmem pokrzepi się wasza dusza!

 

(3Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze, z niezłomnymi dowodami łaski okazanej niegdyś Dawidowi! (4) Jak jego ustanowiłem świadkiem dla narodów, księciem i rozkazodawcą ludów, (5) tak ty wezwiesz naród, którego nie znasz, a narody, które nie znały ciebie, będą śpiesznie podążać do ciebie przez wzgląd na Pana, twojego Boga, i przez wzgląd na Świętego Izraelskiego, gdyż cię wsławił. 

 

(6)  Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko! (7)  Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!

 

 (8) Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, (9) lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak  moje drogi są wyższe niż drogi wasze i  myśli moje niż myśli wasze. 

 

(10) Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb, (11) tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem. (12) Bo z radością wyjdziecie i w pokoju zostaniecie przyprowadzeni. Góry i pagórki wybuchną przed wami okrzykami radości, a wszystkie drzewa polne będą klaskać w dłonie. (13) Zamiast głogu wyrośnie cyprys, zamiast pokrzywy wyrośnie mirt. I będzie to dla Pana chlubą, znakiem wiecznym, który nie zniszczeje”. 

 

//biblia.info.pl/biblia.php


Ks. Izajasza 55:1-13, Biblia Warszawska

 


Zauważ Czytelniku następujące słowa:

 

Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy... Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie... Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!... Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana... Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan...

 

Czy już rozumiesz?

 

Izraelici częstokroć grzeszyli. Izraelici występowali przeciwko Panu Bogu jak i przeciwko posłanym przez Niego prorokom.  Ich drogi nie były Drogami Pana Boga a być powinnyIch myśli nie pokrywały się z Myślami  Zbawiciela  ponieważ nie żałowali swoich złych czynów, dlatego Pan Bóg Zwraca im uwagę na fakt, iż nie kroczą Jego Boską Ścieżką!

 

Żeby poznać Myśli Pana i żeby wejść na Jego Drogę, bezbożny musi porzucić swoje bezbożne postępowanie, a przestępca swoje zamysły! Żeby poznać Myśli Pana i żeby wejść na Jego Drogę należy Pana Boga wzywać dopóki jest blisko!

 

Izraelici zgrzeszyli! Izraelici upadli. Kłaniali się bożkom i bałwanom! Jednak Pan Bóg, Syn Boga Ojca, daje ludowi nadzieję:

 

Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze, z niezłomnymi dowodami łaski okazanej niegdyś Dawidowi!”.

 

 

eżeli z Tobą, a także z Tobą nieznajomy Czytelniku, Syn Boga Ojca zawrze Przymierze Miłości, wtedy Jego Drogi staną się również Twoimi Drogami i Poznasz Jego Myśli. Tak, tak,  wtedy, jak uczy Apostoł Paweł, „będziesz Myśli Chrystusowej”!KOMENTARZE

 • Stary Tetanent jest mitologią napisana w formie żydowskiej "poprawnej"historii czyli Hagady
  Ma wartość jedynie jako jedno ze źródeł przypowieści ewangelicznych.
  Sjoniści "izraeliccy" a głównie kolonizatorzy Palestyny z Polski i ZSRR kosztem ogromnych nakladów starali się szukać w Palestynie naukowych dowodów swych biblijnych korzeni i wyniki tych badań wskazują, że nie bo króla Salomona, ucieczki Żydów z Egiptu i jakiegokolwiek istotniejszego wydarzenia historycznego opisanego w Starym Testamencie.
  Shmul Sand profesor Uniwersytetu "izraelickiego" napisał książkę "Naród wymyślony" sugerując, że sjonistyczni kolonizatorzy Palestyny sa potomkami Chazarów a prawdziwi Żydzi to Palestyńcycy.
  Zastępowanie prawd i nakazów Ewangelii interpretacjami "świętych tekstów" starotestamentowych i talmudycznych to przywilej i zadanie talmudycznie rasowych " Żydów" i sekt luterańskich.
 • @telewidzacy
  ARABSKIE PODBOJE!

  A ja myślałem, że dzisiejsi Arabowie Palestyńscy to potomkowie najeźdźców z Półwyspu Arabskiego. No ale TY wiesz lepiej. Przecież jesteś Telewidzący! No ja wiem, że w wieku VII Arabowie zaczęli podbijać tereny (TAKŻE) Izraela, zdobyli Jerozolimę a potem wielką hordą powędrowali aż pod Hiszpanię. Ale co ja tam wiem? Przecież to Ty jesteś Telewidzący ale chyba z historią jesteś trochę jakby na bakier!

  Jednak zapoznałem się z Twoim zdaniem!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @telewidzacy
  HISTORIA BIBLIJNA!

  Ciekawe zatem dlaczego nie piszesz o Egipcjanach, których historia, aczkolwiek ciekawa, była w kolejnych pokoleniach wymazywana przez następnego faraona. Znasz zapewne zazdrość tamtych władców!? Wstępując na „faraonowy tron” wielu z nich niszczyło historię swojego poprzednika.

  Skoro zaś owa zazdrość dotyczyła faraonów egipskich, to który z nich pozwoliłby na to, by „zostawić przy życiu” historię obcego ludu, który ich poniżył i doprowadził do zabrania ich bogactwa?

  Hmmm... Skoro Egipcjanie ledwo dbali o swoją historię, to jak mogli dopuścić do objawienia historii ludu, który ich „ośmieszył”?

  Pozostaje więc historia Biblijna, opowiadająca o rzeczach dobrych i złych! Ciekawe na jakiej to podstawie niektórzy „naukofcy” ją odrzucają?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY