Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
617 postów 2666 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ANIOŁOWIE KLĘSKI GOTOWI NA WYKONANIE ROZKAZU SYNA BOŻEGO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po prostu dzieją się sprawy dziwne na które Zbawiciel pozwala.

 

 

Zadałem sobie pytanie: Keren, kto unicestwił rodzaj ludzki potopem?


Chciałem oskarżyć szatana jako mordercę i oszusta od początku, ale nie mogłem, ponieważ za potop nie wolno oskarżać, tylko przyznać rację!


Potop sprowadził Pan Jezus Chrystus, Syn Boga Ojca! Hmmm... Jednak z tego powodu na rozum nawet by mi nie przyszło, żeby mojego ukochanego Zbawiciela nazwać zabójcą! 

No i jeszcze z Woli Pana Jezusa śmierć zawładnęła Sodomą i Gomorą oraz okolicznymi miastami.

Hmmm... Z Woli Pana! To trudne zdanie, ponieważ zrozumienie Działalności Syna Boga Ojca jest trudne i często niezrozumiałe dla ludzkiego próchna.

 

Ot choćby wybór Babilończyków, którzy ukarali Jego Lud... Lub... Wybór Cyrusa, który Jego Lud „sprowadził” do Ziemi Ojców. Albo... Pozwolenie szatanowi by ten kusił Hioba!

 


 

 

Ale żeby Syna Boga Ojca nazwać zabójcą? To straszne, bardzo straszne słowa. Ja osobiście od takich oskarżeń trzymam się z daleka! Pan Bóg, nie zajmuje się tylko Izraelem i ludźmi posłusznymi Jego Woli.  Po prostu dzieją się sprawy dziwne na które Zbawiciel pozwala.

 

I 10 plag w Egipcie... Kto wykonał ten wyrok? Kto poraził „ciemięskimi razami” naród osadzony nad Nilem, Pan Bóg czy szatan? No przecież, że Pan Bóg, wybranym przez Siebie sposobem!

 

Coś zacytuję! Coś przypomnę z różnych przekładów na temat egipskiej kary!

 

Psalm 78/48

 

(48) Ich bydło wydał na pastwę zarazy, a na pastwę choroby ich trzody. (49) Zesłał na nich żar swojego gniewu: oburzenie, zapalczywość i udrękę - orszak zwiastunów klęski”.

 

Biblia Tysiąclecia

 

 (48) Wydał na pastwę gradu bydło ich, A stada ich błyskawicom. (49)Spuścił na nich zapalczywość swego gniewu, Popędliwość, zaciekłość i utrapienie, Poczet aniołów zagłady”.

 

Biblia Warszawska

 

(48) Stada ich bydła poraził zarazą, wytracił chorobą wszystkie ich trzody. (49) Wylał na nich czarę swego zagniewania i złości, oburzenia i wszelkich udręk, i posłał tłum cały zwiastunów klęski”.

 

Biblia Warszawsko-Praska

 

(48) I podał gradowi bydło ich, a majętność ich węglu ognistemu. (49) Posłał na nich gniew zapalczywości swojej, popędliwość, i rozgniewanie, i uciśnienie, przypuściwszy na nich aniołów złych”.

 

Biblia Gdańska

 

Tak, Aniołowie klęski są gotowi na wykonanie Rozkazu Syna Boga Ojca!


 

 

KOMENTARZE

 • @
  ANIOŁOWIE KLĘSKI GOTOWI NA WYKONANIE ROZKAZU SYNA BOŻEGO!

  Napisałeś:
  //Zadałem sobie pytanie: Keren, kto unicestwił rodzaj ludzki potopem?

  Chciałem oskarżyć szatana jako mordercę i oszusta od początku, ale nie mogłem, ponieważ za potop nie wolno oskarżać, tylko przyznać rację!

  Potop sprowadził Pan Jezus Chrystus, Syn Boga Ojca! Hmmm... Jednak z tego powodu na rozum nawet by mi nie przyszło, żeby mojego ukochanego Zbawiciela nazwać zabójcą!//


  Wielu ludzi zapomina z czym i po co przyszedł Pan Jezus na ziemię!! Ten Biblijny Garncarz, wraz ze swym Ojcem zaplanowali i stworzyli człowieka według ich zasad.

  Dali człowiekowi możliwość zobaczenia( w przyszłości) tego, co żadne oko ludzkie nie widziało, ale nie za darmo!

  Ten Garncarz który ulepił człowieka wprowadza pewne Prawa, obowiązki i nakazy które mają za zadanie, doprowadzić człowieka do wymierzonej nagrody a co gorsze kary!

  Pojęcie zabójca i określanie Go tym mianem w tym przypadku (zresztą nie ma żadnego innego przypadku by Go tak nazywać) jest co najmniej śmieszne, gdyż jest to pojęcie dotyczące tylko człowieka.

  Nie zabijaj, to jedno z przykazań które dostał człowiek, nie Bóg! Bóg jest poza Prawem ludzkim i może zrobić wszystko co zachce. Skoro więc stworzył człowieka a ten nie podporządkowuje się pod Jego Prawo, ma Prawo, bo kto Mu zabroni, go unicestwić!

  Pan Jezus Nie Przyszedł na ziemię ot, tak sobie.

  Poniżył się i przyjął postać sługi, skoro więc to zrobił, musiał cierpieć i znosić wiele obelg na ziemi. W tym swoim zachowaniu i postępowaniu, człowiek który chce IŚĆ JEGO ŚLADAMI, musi tak samo postępować jak Mistrz! Musi tak samo znosić obelgi i opluwania, by mógł kiedyś zasiąść u Jego boku!

  Nasuwa się pytanie: Skoro Pan Jezus wszystkim wybaczy, to po co Przyszedł na ziemię, skoro mógł za pośrednictwem anioła czy kogoś innego dać ludziom Prawa.
  Po co ta cała otoczka i celebra, po co śmierć, zmartwychwstanie, opluwania, bicie i poniżanie, pytam się po co, te cierpienia! Skoro Pan Jezus wszystkim by wybaczył!?

  Znając siłę i moc, mógł Pan Jezus bez zastanowienia i bez przychodzenia na ziemię dokonać wszystkiego co oko ludzie widziało.

  Ale On Obrał inną drogę, Obrał drogę według Swego życzenia i pokazał się jako człowiek, pokazał się jako mistrz i pokazał nam jak mamy walczyć do krwi, by dostąpić zbawienia na które trzeba zapracować!

  Dzisiaj wiem, że Jego Przyjście i Przelana krew na krzyżu nie była daremna, znalazła uznanie w Jego wybrańcach, których sobie obrał i których wywyższy!

  Jeśli więc cierpiał, męczył się, to wiem, że nie na darmo i wiem również że ci którzy nie cierpieli, bo Go ukrzyżowali i krzyżują do dnia dzisiejszego, będą unicestwieni. I to jest sprawiedliwe!

  Jego śmierć nie była daremna, Jego przyjście musiało nastąpić bo jest w tym pewien cel!

  Do ‘’zabójców’’, przestańcie wykrzywiać proste Drogi Pańskie!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  PRZELAŁ SWOJĄ KREW ZA WYWOŁANYCH!

  Witaj!

  Dziękuję za szeroki komentarz wywyższający Pana Jezusa i Boga Ojca.

  Jak wiesz, podobno głosimy bożka zabójcę. Tak oszacowała pewna Pani, jednak to nie jest prawdą.
  My (w tym i ja) nie głosimy Pana Boga niesprawiedliwego. My (także i ja) nie głosimy Pana Boga mordercy. Szatan za wszelką cenę chce sprawić by oskarżenie padło na tych, którzy w Panu Bogu widzą Sprawiedliwość a Sprawiedliwość to nie tylko nagroda, ale (jak napisałeś) również i kara!

  I tutaj stwierdziłeś:

  „Nie zabijaj, to jedno z przykazań które dostał człowiek, nie Bóg! Bóg jest poza Prawem ludzkim i może zrobić wszystko co zechce. Skoro więc stworzył człowieka a ten nie podporządkowuje się pod Jego Prawo, ma Prawo, bo kto Mu zabroni go unicestwić!”.

  No cóż, przecież każdy czytający Stary Testament (Stare Przymierze), wiedzieć powinien, że Izraelici byli mieczem w Ręku Pana Jezusa. To Zbawiciel w Starym Przymierzu wykonywał często wyrok Ręką Swojego Ludu.

  Tak, Działanie Syna Boga Ojca jest Tajemnicze!

  Napisałeś jeszcze:

  „Dzisiaj wiem, że Jego Przyjście i Przelana krew na krzyżu nie była daremna, znalazła uznanie w Jego wybrańcach, których sobie obrał i których wywyższy!”. 

  Przelana krew (Pana Jezusa) na krzyżu (…) znalazła uznanie w Jego wybrańcach, których sobie obrał i których wywyższy.

  No właśnie, Pan Jezus Przelał Swoją Krew za ludzi, których wywołał z tego świata.

  List do Efezjan 5/25

  „25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował WYWOŁANYCH i wydał za NICH samego siebie (...)”.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1032

  Słuszne są Drogi Pana Jezusa. Śmierć Syna Boga Ojca musi przynieść pożądany skutek. Apostoł Paweł pisze, że Pan Jezus wydał Samego Siebie za ludzi, których OSOBIŚCIE WYWOŁAŁ Z TEGO ŚWIATA.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  Dobry wieczór !

  Dziękuje dziś Panu Jezusowi za to , że pozwolił mi zrozumieć jego prawo , jego wolę , jego postępowanie , jego przykazania , jego posłannictwo i jego wielkość , której wiele ludzi nie rozumie i nie pojmuje . Tak jak opisuje w swoim artykule kerenor , że dzieją się sprawy bardzo dziwne dla nas ludzi i że Zbawiciel na to zezwala . Pan Jezus nie da się z siebie naśmiewać , ale niektórzy myślą inaczej , słuchają swoich nauczycieli , którzy wprowadzają ich w błąd i myślą że pewnego dnia Zbawiciel Pan Jezus wszystkim ludziom wybaczy . Jest to nieprawda !

  Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi i wtedy odda każdemu według uczynków jego / Ew. Mateusza 16,27 /

  Pan Jezus dał szanse zbawienia rodzajowi ludzkiemu , a to jest różnica. Pan Jezus chciałby zbawić wszystkich ludzi , ale nie wszyscy ludzie chcą mu być posłuszni , nie wszyscy ludzie chcą wykonywać wolę Boga Ojca .

  Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , że wszyscy ludzie będą zbawieni . Pan Jezus decyduje o tym kto zasługuje na nagrodę , a kto nie . To Pan Jezus wprowadził razem ze swoim Ojcem prawa i przykazania i chce aby człowiek je przestrzegał .

  Sprawiedliwe i słuszne są drogi Pana Jezusa , to On wie najlepiej jak sądzić ma ludzi i w jaki sposób , ale dla ludzi są to rzeczy dziwne i nie zrozumiałe. Pan Jezus wie najlepiej co ma robić .


  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY