Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
580 postów 2448 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRAWDOMÓWNY POSŁANIEC. CZY ISTNIEJE ŻYCIE PO ŚMIERCI?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co mam powiedzieć na temat tych trzech dni Panie? Gdzie wtedy Byłeś?

 

Witaj Julio!

Zadałaś bardzo ważne pytanie: "Czy istnieje życie po śmierci?". 

Wyobraź sobie, że stoisz pomiędzy Apostołami w roku powiedzmy 28. naszej ery i przysłuchujesz się z wielkim zaciekawieniem Mowie Pana Jezusa na temat Jego Śmierci i Zmartwychwstania.

Już za moment będziesz chciała zdać relację ze Słów Mistrza swojej rodzinie. Nadstawiasz więc ucha.


"Syn Człowieczy będzie w łonie 
ziemi  trzy dni i trzy noce i trzeciego dnia  zmartwychwstanie"- słyszysz dobiegające Cię słowa.

Już wiesz, co powiesz swoim bliskim, już znasz tajemnicę zmartwychwstania Zbawiciela. Biegniesz więc co tchu, gubiąc po drodze kapcie, ponieważ wiadomość, którą niesiesz posiada wagę "życia i śmierci". 

Jednak nagle w połowie drogi się zatrzymujesz. Znika uśmiech z Twoich ust a serce napełnia trwoga.
Odwracasz się jakbyś patrzyła jeszcze na Zbawiciela. Przypominają Ci się Jego Słowa:

"Syn Człowieczy będzie w łonie  ziemi  trzy dni i trzy noce i trzeciego dnia  zmartwychwstanie".

"
No, a co powiem na temat tych trzech dni w grobie, przecież nic nie słyszałam by Pan Mówił coś o tym? Co powiem w domu, o życiu pozagrobowym Pana Jezusa? Co robił przez te trzy dni, gdzie przebywał?". 

Przybita myślami siadasz nad brzegiem jeziora. Nie pamiętasz ile czasu minęło ale gdy podnosisz głowę znad kolan, to widzisz Jego Postać. Stał patrząc w dal.
Chciałaś się podnieść, lecz nogi były zbyt ciężkie. Nie mogłaś się ruszyć. Błagalnie skierowałaś wzrok w Jego stronę: "Co  
mam powiedzieć na temat tych trzech dni Panie. Gdzie wtedy Byłeś?".

Wydawało Ci się, że Cię nie słyszy, że nie zwraca na Ciebie uwagi, ale Twoje serce znało już odpowiedź. W jakiś dziwny sposób zrozumiałaś to, co Powiedział:


"
Mów tylko to, co do Ciebie mówię. Tylko Moje Słowa, nic więcej".

Już wiesz, co powiesz swoim bliskim, już znasz tajemnicę zmartwychwstania Zbawiciela. Biegniesz więc co tchu, gubiąc po drodze kapcie, ponieważ wiadomość którą niesiesz posiada wagę "życia i śmierci".


Twój Pan Umrze i Zmartwychwstanie. Będzie Leżał w grobie, a Bóg Ojciec Wzbudzi Go do Życia.


Takie poselstwo zaniesiesz swoim bliskim,  nic więcej.
 

 

 

KOMENTARZE

 • Czy sam Jezus mowil co robil przez te trzy dni?
  W zasadzie to lepiej by przekazywalo te mysl slowo zmartwychwzbudzony jako, ze sprawca tego wydarzenia byl Ojciec a nie Syn,ktory bedac martwy nie mogl tego uczynic sam.
 • @Herkules
  KOLEJNOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA!

  Witaj Hekulesie!

  Pierwsza sprawa to owe "trzy dni". Nigdy nie mogłem doliczyć się tych dni licząc naszą rzeczywistością, dzień, noc, dzień, noc, dzień...

  Ale to nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma to, że Pan Jezus dokładnie Powiedział gdzie podczas Snu Śmierci będzie się znajdował. Otóż w grobie, w ziemi... I to wszystko! I nic więcej!

  Zatem gdy minął czas przebywania w grobie, Bóg Ojciec Syna Swego Wzbudził z martwych. W ten sposób Syn Boży stał się Pierwiastkiem (Pierwszym) Zmartwychwstania. Kiedy objawi się Zbawiciel kolejny raz "u schyłku wieków", to nastąpi przyobiecane zmartwychwstanie ludzi wierzących i przemienienie innych, którzy doczekają tych czasów!

  Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian 15/20-23, powiedział:

  "20 Tymczasem jednak CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ JAKO PIERWSZY spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. CHRYSTUS JAKO PIERWSZY, POTEM CI, CO NALEŻĄ DO CHRYSTUSA, W CZASIE JEGO PRZYJŚCIA". 

  https://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/15.php

  Powyżej Apostoł zaznacza następującą kolejność zmartwychwstania:

  1. Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy...
  2. Potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Może trochę nie na temat
  Moje 10 letnie dziecko zadało mi ostatnio takie pytanie: Ile dzieci mieli Adam i Ewa i skąd nas jest dzisiaj tak dużo na ziemi?
  Na lekcjach religii ma dość duży rygor i katechetka jest bardzo wymagająca. Jak tu dziecku odpowiedzieć na takie pytanie? Tego oczywiście na religii nie było, ale to pytanie wyszło od dziecka.
 • @topstopjuve
  NAJPIERW PAN JEZUS I BÓG OJCIEC A POTEM ADAM I EWA!

  To i ja odpowiem na temat, i nie na temat!

  Twoje Dziecko nie wie sprawy najważniejszej a mianowicie tej, że Pan Jezus Jest Jedyną Drogą do Boga Ojca. Zobacz: Ewangelia według Jana 14/6.

  Twoje Dziecko nie wie sprawy innej a mianowicie tej, że nie wolno nam modlić się do Marii ani do żadnej ludzkiej istoty, ponieważ Bóg Ojciec Dał ludziom tylko Imię Pana Jezusa. Zobacz: Dzieje Apostolskie 4/12.

  Twoje Dziecko jeszcze czegoś nie wie a mianowicie tego, że nie wolno wykonywać obrazów Pana Boga. Już w Starym Przymierzu Pan Bóg Dał Mojżeszowi na ten temat Przykazanie, które papieże i Pani Katechetka usunęli. Zobacz: Księga Powtórzonego Prawa 5/8-10, oraz Dzieje Apostolskie 17/29!

  Gdy Twoje Dziecko pewnego dnia (dzięki Łasce Syna Bożego) zrozumie to, o czym napisałem, to opuści katolicką organizację pełną fałszu...

  https://m.neon24.pl/bc5ad6b2df89b3a02b12d4f9635ef8e5,0,0.gif

  A teraz odpowiedź na Twoje pytanie. Pytasz, (Twoje Dziecko pyta), ile Adam i Ewa mieli dzieci. Odpowiedź jest bardzo prosta. Bardzo dużo. Spytasz skąd wiem? Zauważ, że Adam żył 930 lat i nigdy nie był dzieckiem. Tak samo Ewa...

  Gdy tylko owe Pierwsze Małżeństwo powołane zostało do życia, otrzymało od Pana Boga rozkaz by się... rozmnażać i napełniać ziemię. Ile mogli mieć dzieci? Mnóstwo! Lecz dwóch spośród nich (Kain i Abel) wybrał autor Księgi Rodzaju by przedstawić nam dobro i zło, miłość i nienawiść, zazdrość i ufność!

  Zauważ, że nigdzie, powtarzam, nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane, że Kain był pierworodnym dzieckiem Adama i Ewy.

  Zauważ, że Kain obawia się o swoje życie...
  Zauważ, że...

  Skąd nas jest dzisiaj tak dużo na ziemi? No właśnie stąd! Właśnie stąd! Wszyscy jesteśmy potomkami Adama i Ewy!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  NIC NIE DODAWAĆ I NIC NIE UJMOWAĆ!!!

  Napisałeś:

  //"Mów tylko to, co do Ciebie mówię. Tylko Moje Słowa, nic więcej".

  Już wiesz, co powiesz swoim bliskim, już znasz tajemnicę zmartwychwstania Zbawiciela. Biegniesz więc co tchu, gubiąc po drodze kapcie, ponieważ wiadomość którą niesiesz posiada wagę "życia i śmierci".

  Twój Pan Umrze i Zmartwychwstanie. Będzie Leżał w grobie, a Bóg Ojciec Wzbudzi Go do Życia.

  Takie poselstwo zaniesiesz swoim bliskim, nic więcej.//


  To tyle i aż tyle, bo człowiek zawsze lubił coś dołożyć, niestety dołożenie własnego wykładu do Słów Zbawiciela powoduje to czego dzisiaj jesteśmy świadkami jeśli chodzi chociażby o cmentarze i całą tę celebrę!

  Zastanawia mnie ten pan który zadał pytanie o Adamie i Ewie. Tak właśnie wygląda podejście ojców czy mam, do swoich pociech. Sami nie chcą sprawdzić i nie dociekają tego ale pociechy na religie wysyłają!

  Ale jak tu nie można w dzisiejszym świecie nie dostać na głowę słuchając oszustów, skoro na lekcji religii mówi się o tym że człowiek został stworzony przez Boga, papież mówi o ewolucji a za chwilę te biedne dziecko pójdzie na lekcje biologi i pani nauczycielka, zapewne katoliczka powie mu że człowiek pochodzi od małpy!

  Tych głupot którzy ludzie nie widzą jest mnóstwo, zadają więc pytanie w necie , by mieć spokój i dalej pchają swoje dzieci w ręce tych, którzy są otumanieni przez naukowców lub katolickich oszustów!

  I teraz tatuś ma ręce czyste bo już wszystko zrobił dla swej pociechy!
  Tatuś zapewne się tu nie odezwie, bo przecież zrobił już wszystko dla swej pociechy, która nadal tak jak on, będzie oszukiwana!

  Kogo więc mamy słuchać, mówi Piotr, Boga, czy człowieka!? Niech każdy sobie wybierze , ja już dawno temu wybrałem , dlatego wiem skąd pochodzimy i dokąd idziemy, a czystkę którą mam w głowie i spokój zawdzięczam Zbawicielowi, bo Mu zaufałem!

  https://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  TAK, PAPIEŻE POCHODZĄ OD MAŁPY! SAMI SIĘ DO TEGO PRZYZNALI!

  Napisałeś:

  "Tatuś zapewne się tu nie odezwie, bo przecież zrobił już wszystko dla swej pociechy, która nadal tak jak on, będzie oszukiwana!".

  No cóż, dzisiaj jest trzeci dzień od Jego wpisu. Myślałem, że do zagadnienia podszedł poważnie i zależy Mu na Swoim Dziecku... Niestety...

  I jeszcze dodałeś:

  "Ale jak tu nie można w dzisiejszym świecie nie dostać na głowę słuchając oszustów, skoro na lekcji religii mówi się o tym że człowiek został stworzony przez Boga, papież mówi o ewolucji a za chwilę te biedne dziecko pójdzie na lekcje biologi i pani nauczycielka, zapewne katoliczka powie mu że człowiek pochodzi od małpy!".

  To prawda? Tak piszą i tak mówią, czyli, że papież pochodzi od małpy. No ale my się z tym przecież nie zgadzamy, prawda? Jeśli jednak papież JPII uważał, że jego prarodzicami były małpy... Toż to szok jest po prostu!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @60grzegorz 11:34:33
  A właśnie, że się odezwę. Człowieku, to nie tak jak myślisz. W dzisiejszym świecie nie ma czasu na to, żeby na każde pytanie odrzucać wszystko i na przykład tak jak w tym przypadku studiować Biblię. Z tego co czytałem, to jest tam napisane tylko o dwóch synach Kainie i Ablu. No rzeczywiście nie pomyślałem o tym, że Adam I Ewa nigdy nie byli dziećmi i żyli tak długo. A zapytanie rzuciłem nie na forum jakimś wypaczonym, tylko właśnie tu, gdzie spodziewałem się fachowej odpowiedzi. I dzięki za to.
 • @topstopjuve 20:10:44
  A tak już inny temat mi się przypomniał. Nurtuje mnie to od paru miesięcy. Otóż ja należę do parafii całkowicie zarządzanej przez Kapucynów. Oni mają całkiem inny niż w reszcie kościołów krzyż. Zainstalowano nowy parę miesięcy temu. Jak zacząłem się mu przyglądać, odniosłem dziwne wrażenie, że na miejscu mięśni klatki piersiowej widnieje wielki, stojący penis z jądrami. Proszę się dokładnie przyjrzeć temu krzyżowi (ja nie jestem anatomem), ale wygląda to na obraz Pana Jezusa z wywalonym na wiernych stojącym penisem. Mało tego, odwiedził mnie jeden z braci w czasie "kolędy" i wręczył mi obrazek na pamiątkę. To modyfikacja tego samego krzyża tylko, że obraz jest jeszcze gorszy, jakby profanacja Pana Jezusa. Tu już nie ma żadnych złudzeń. Na miejscu mięśni klatki piersiowej widnieją genitalia. No i co tu o tym sądzić?
 • @topstopjuve
  TRZEBA SŁUCHAĆ BOGA A NIE LUDZI!

  Bardzo dobrze że odpisałeś, byłem prawie pewny że nie odpiszesz ale się myliłem. W większości forach, ludzie właśnie tak reagują, wlecą zadadzą pytanie i koniec!.

  Dlatego tak bardzo zachęcam ludzi do czytania Pisma Świętego i proszenie Zbawiciela o pomoc w zrozumieniu Jego Nauk!

  To, co teraz tobie napisałem jest po części odpowiedzią na twój drugi wpis o tym krzyżu!

  Kto zna Przykazania(dekalog), wie co mówi Przykazanie drugie, które w większości wszystkich wyznań, zostało wyrzucone z Pisma Świętego w bezczelny sposób!

  Przypomnę je:

  ‘’ (6) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  (7) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

  (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

  (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,

  (Ks. Powt. Prawa 5:6-9, Biblia Warszawska)

  To prawdziwie wierzącemu człowiekowi powinno wystarczyć!

  Prawdziwie wierzący człowiek, nigdy w życiu nie będzie robił nazłość Zbawicielowi, prawdziwie wierzący człowiek będzie szanował Jego Prawa!

  Prawdziwie wierzący człowiek wyuczony na Naukach Pana Jezusa, nigdy w życiu nie zrobi sobie żadnego bałwana, by oddawać MU hołd!

  Pytasz mnie :

  //No i co tu o tym sądzić?//

  Odpowiem, tobie tak, Pan Jezus Powiedział, że każdych nauczycieli poznasz po ich owocach, jeśli więc dopuszczają się twoi nauczyciele takiej DEWASTACJI SŁOWA BOŻEGO, to ja opuszczam takie towarzystwo!

  ''Wiara nie jest sprawą wszystkich'', wszyscy zaś prawie krzyczą że są wierzący, dlatego trzeba sprawdzać to, co sobą reprezentują, trzeba sprawdzać to z nauką Biblijną!

  P.s Do osiągnięcia zbawienia nie potrzebna jest żadna świątynia ani żaden człowiek, do Zbawienia jest potrzebny Pan Jezus, On Daje mądrość i POMOC!

  https://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:24:19
  Ja jestem typowym Polakiem. Chodzę do Kościoła (gdyby nie kapucyni to bym chyba nie chodził), tak jak każdy spowiadam się, biję się w piersi w pokorze za moje grzechy. Jakoś nie wyobrażam sobie zbawienia bez pośrednictwa Kościoła. Komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone, komu zatrzymacie są im zatrzymane. To się tyczy księży, to niestety bez nich nie da się wziąć komunii. Mam takie wrażenie, że w każdym Kościele najważniejszym momentem jest wyjście księży z tacą. Tu jedynie u kapucynów mówią, że nie musisz nic dawać, módl się chłopie o zbawienie swojej duszy.
 • @topstopjuve 22:07:43
  Nie miałem czasu wcześniej odpisać bo miałem w domu "święto rodzinne" czyli malowanie mieszkania. Nie stać mnie niestety na zatrudnienie odpowiednich ekip, tylko musiałem to zrobić we własnym zakresie.
 • @topstopjuve
  57KerenOr – TYPOWY POLAK!

  Myślę, że Grzegorz nie pogniewa się, że odpowiem pierwszy!

  Ja również jestem typowym Polakiem. Nie chodzę do kościoła (gdyby nie Syn Boga Ojca to bym nadal chodził), tak jak nie każdy wyznaję swoje grzechy przed Panem Jezusem i biję się w piersi w pokorze...

  Nie wyobrażam sobie zbawienia bez Pośrednictwa Pana Jezusa Chrystusa. Odpuszczam ludziom grzechy wymierzone we mnie, ponieważ jest napisane „Komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone, komu zatrzymacie są im zatrzymane”.

  To co się tyczy księży, to spokojnie można żyć bez ich fałszywego pośrednictwa. Jestem pewny, że nie ma żadnego znaczenia to, że księża wychodzą z tacą tu lub tam, lecz to, że zamiast namawiać ludzi do Zbawiciela kłamią ich ucząc modlitw do Marii i do ludzi, którzy dawno już pomarli np. do papieża Jana Pawła II!

  U kapucynów również modlą się do Marii a taka modlitwa niezgodna jest z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca, ponieważ Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Swojego Syna Dał rodzajowi ludzkiemu!

  Cytat:

  „12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". 
  Dzieje Apostolskie 4:12

  https://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/4.php Biblia Tysiąclecia

  Pozdrawiam!

  PS

  Ja również maluję mieszkanie we własnym zakresie ale w tej dyskusji to nie ma żadnego znaczenia!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 16:44:59
  Tak z ciekawości się zapytam, czy jak jest wizyta duszpasterska, tzw kolęda, przyjmujesz księdza?
 • @topstopjuve
  NAJPIERW ROZMOWA O WIERZE W PANA JEZUSA POTEM RÓŻNE INNE!

  Witaj!

  Bardzo chętnie Ci odpowiem, jeżeli NAJPIERW odniesiesz się do zagadnienia w moim komentarzu!

  SPRAWA WIARY POWINNA CIEBIE CIEKAWIĆ BARDZIEJ OD PYTANIA, KTÓRE ZADAŁEŚ!

  https://m.neon24.pl/f11b8adfe50f7a4114189a1722c3e604,0,0.jpg


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:37:35
  Nie, no ja zadałem proste, życiowe pytanie. Czy przyjmujesz księdza po kolędzie? Kwestia wiary jest tu na drugim planie bo jednak jest pukanie do drzwi i co?
 • @topstopjuve 22:36:39
  Ja wiem, że Bóg, wiara jest na pierwsym miejscu, ale co robisz gdy po kolędzie puka do ciebie ksiądz? Wpuszczasz go czy nie? To jest najprostsze pytanie.
 • @topstopjuve
  PIERWSZE PRZYKAZANIE!

  Napisałeś:

  "Kwestia wiary jest tu na drugim planie...".

  I również napisałeś:

  "Ja wiem, że Bóg, wiara jest na pierwszym miejscu!".

  Zatem zdecyduj się co dla Ciebie jest ważniejsze: Wiara, która jest na drugim planie, czy wiara która jest na pierwszym planie?

  Dla mnie, wiara w Bożego Syna jest na Pierwszym Miejscu dlatego proszę byś ustosunkował się do zagadnień wiary, które poruszyłem w swoim poprzednim wpisie! Sprawę księdza poruszę w dalszej kolejności!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 11:49:13
  Zadałem proste pytanie i nie otrzymałem odpowiedzi. Więcej nie poruszę tego tematu. Kwestia wiary nie ma tu nic do rzeczy, bo ministrant, który chodzi z księdzem puka do katolika jak i do byłego ubeka, czy do pani, która miała w swoim życiu 3 aborcje, albo też do takiego bolka, który kablował za komuny swoich kumpli. Wszędzie pukają, nie pytają się o wiarę. To było proste pytanie i już nawet nie chcę odpowiedzi na nie.
 • @topstopjuve
  OCZYWIŚCIE... NA RAZIE!


  https://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TAGI

ULUBIENI AUTORZY