Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2746 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PAN JEZUS NIE JEST ARCHANIOŁEM MICHAŁEM. ROUX KŁAMIE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie Wielki Książę Anielski - Michał, oddał życie za rodzaj ludzki!

Przypomnienie tematu z innej strony!

 

Dużo, bardzo dużo dziwnych nauk tak zwanych religijnych spotyka się na Neonie24. Właściwie taki fakt jest zrozumiały, ponieważ piszą tutaj różni ludzie tacy jak Świadkowie..., katolicy a także ludzie niewierzący.

 

 

atem pisarze z zakrzywionymi poglądami, które narzuca im Watykan będą wychwalać Marię, wielbić ją i udowadniać innym, że ona jest pośredniczką łask wszelkich choć owi pisarze wiedzą bardzo dobrze o tym, że przecież to Pan Jezus jest Jedynym Ojcowskim Pośrednikiem.

Inni którym brakuje wiedzy Biblijnej oskarżają Apostoła Pawła, iż tenże człowiek był bardziej przeciwnikiem Bożym niźli Jego uczniem!

                                                                                .

No i są wymienieni wyżej Świadkowie...

Im to, prosto z Ameryki od Ciała Kierowniczego przysłano wiadomość, którą powielają od jednego zakątka świata do drugiego. Oto okazało się bowiem, że mój Pan i Bóg Jezus Chrystus, Umiłowany Syn Boga Ojca w ich mniemaniu stał się Archaniołem Michałem.


Być może wiesz Czytelniku, że Archanioł Michał kilkakrotnie wymieniony jest w Piśmie Świętym i jest to jedyny tak określony zwierzchni, lub starszy przywódca Anielski zaznaczony w Świętej Księdze. Żaden inny Boży Anioł nie jest bezpośrednio nazwany Archaniołem lecz po prostu Aniołem.


Czy na podstawie stwierdzenia, iż Michał jest nie tylko Aniołem, ale i Archaniołem, można wywnioskować, że Michał to ta sama osoba, co Pan Jezus? Jasne, że nie, no chyba, że w oczach Świadków...

 

 

 

Gdyby Pan Jezus był Archaniołem Michałem, to czyż  Anioł zwany Gabrielem nazwałby  Pana Jezusa w pewnym momencie historii, po prostu "jednym z najprzedniejszych książąt" (Zobacz: Księga Daniela 10/13, 21- Przekład Nowego Świata).

//www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksi%C4%99gi-biblijne/daniela/10/

 

 

 

Tak, tak Czytelniku, czyżby Gabriel (Księga Daniela 9/21)  starał się poniżyć Syna Bożego i przyrównać Jego Moc i Potęgę, do innych książąt Anielskich, nazywając Go jednym z najprzedniejszych książąt, a nie Najpotężniejszym Księciem?


//www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksi%C4%99gi-biblijne/daniela/9/

 

Co za oskarżenie, co za hańba! Jednak Świadkowie... w swojej pysze uważają, że Michał z Księgi Daniela i Michał z Apokalipsy, to Pan Jezus Chrystus!

 

 

Prorok Izajasz nazwał Pana Jezusa Bogiem Potężnym, Apostoł Jan, Bogiem, Apostoł Paweł przypisał Bożemu Synowi Bóstwo ale nie Świadkowie... Dla nich, Pan Jezus jest Archaniołem Michałem, jednym z najprzedniejszych  książąt.


atem skoro Zbawiciel jest jednym z najprzedniejszych, to znaczy, że istnieją również inni Boży książęta równi Mu Mocą! To prosta konkluzja!


Skoro Archanioł Michał jest, jak uczy natchniony Duchem Świętym Anioł Gabriel, jednym z najprzedniejszych książąt, (o Michale teraz piszę, a nie o Panu Jezusie), to znaczy, że istnieją również inni Aniołowie równi mu pod względem Posłannictwa i skoro On nazywa się Archaniołem to są i inni Aniołowie, którzy również Archaniołami powinni być nazwani.

Przekłady, które posiadamy nie wymieniają ich imion i nie nazywają Archaniołami chyba, że ktoś sięgnie do niektórych Apokryfów... 

Jedno jest pewne: Archanioł Michał jest jednym z najprzedniejszych książąt,  czyli jednym z wielu, a Pan Jezus Jest Bogiem Potężnym, Panem panów i Królem królów.  Dywagacje Świadków... są więc błędne!

 

Dlaczego zatem w Księdze Daniela 12, Michał nazwany jest tym, który stawia się w obronie rodzaju ludzkiego? Myślę, że to jest bardzo dobre pytanie!


//www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksi%C4%99gi-biblijne/daniela/12/

 

Niektórzy znowu dopatrują się w tym fragmencie Osoby Pana Jezusa, ale by się nie powtarzać napiszę: Dajmy już spokój tym bredniom płynącym z Ameryki!

 

 

 

Dlaczego więc Michał, (o księciu Anielskim piszę teraz, a nie o Panu Jezusie), nazwany jest tym, który stawia się w obronie rodzaju ludzkiego? Ponieważ jak sama nazwa go określa, jest Posłańcem Pana Jezusa, który przemierzając historię wyznaczony jest do tego, by stał na straży ludzkości. W Starym Przymierzu ujął się z Rozkazu Pana Jezusa za Ludem Wybranym a w Nowym Przymierzu z Rozkazu Pana Jezusa stoi przy boku społeczności ludzi wywołanych z tego złego świata.


Zaraz, zaraz, o kimś zapomniałem...


Jest i szatan, książę wielki, anioł ciemności, potęga nienawiści, skierowanej do Pana Jezusa i do człowieka. On niech będzie świadkiem....


Księga Judy 1/9  Przekład Świadków..., czyli Przekład Nowego Świata!


Przeczytaj uważnie Czytelniku ten fragment i zadaj sobie pytanie o treści następującej: Dlaczego szatan toczy rozprawę na temat ciała Mojżesza z Archaniołem Michałem, (o Aniele teraz piszę), a nie z jakimkolwiek innym Aniołem, np. z Gabrielem?

Powtórzę: Dlaczego szatan  wybrał Archanioła Michała?

                                                 .

Zakończenie:


Pan Jezus Chrystus jest Moim Bogiem. Z Woli i z Mocy Boga Ojca Zbawiciel odwiedził ten cielesny świat przybrawszy postać człowieka. Jednak ta cielesna powłoka którą okrył Swoje Ciało nie zabiera Mu Godności Bożego Syna, ani Bóstwa, Które posiadał od Początku.


To przecież Syn Boży ukształtował istotę ludzką której nadał imię Adam. To Syn Boży stworzył pomocną Adamowi Ewę. To Syn Boży przyjdzie sądzić żywych i umarłych bo jest Potężnym Bogiem. Tak nazywa Go prorok Izajasz. Tak nazywam Go ja!


To nie Wielki Książę Anielski - Michał, oddał życie za rodzaj ludzki!


Michał i miriady miriad Boskich Posłańców, zwanych Aniołami, upadłszy na kolana przed Obliczem Syna Bożego oddają Mu hołd należny Bogu, Królowi, Mistrzowi, Ojcu (Tacie)...


Ale roux i inni Świadkowie...chodzący od domu do domu z fałszywą nauką na ustach, po prostu prawdziwej Nauki o Synu Bożym nie znają!


 KOMENTARZE

 • Może zechcesz odpowiedzieć, na podstawie Biblii
  ilu jest Archaniołów?
  Zadałem chyba proste pytanie?
  Dlaczego sprawia Ci taką trudność?
 • @roux
  KSIĄŻĘ MICHAŁ JEDNYM Z NAJPRZEDNIEJSZYCH ANIOŁÓW!

  Jeżeli w kółko będziesz zadawał tylko pytania i nie podejmiesz merytorycznej dyskusji na temat artykułu to będę zmuszony wycinać Twoje komentarze.

  Z mowy Anioła Gabriela wyraźnie wynika, że Archanioł Michał jest "jednym z najprzedniejszych książąt". A skoro On jest "JEDNYM Z najprzedniejszych" a nie "najprzedniejszym" to oznacza, że istnieją inni równie "najprzedniejsi" Aniołowie. Skoro zaś Michał jest Archaniołem i jest jednym z nich to pozostali owi "najprzedniejsi" również są Archaniołami czyli Starszymi Posłańcami!

  Zatem nie może Michał być Panem Jezusem ponieważ Pan Jezus nie jest JEDNYM Z NAJPRZEDNIEJSZYCH a NAJPRZEDNIEJSZYM A W DODATKU JEST SYNEM BOGA OJCA. TAKIEGO ZASZCZYTU NIE DOSTĄPIŁ ŻADEN ANIOŁ!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @DO ADMINISTRATORA
  BAŁWOCHWALCZE MALUNKI!

  http://m.neon24.pl/ffaa30726d2a7ab3a8c854f41f482d85,0,0.png

  PROSZĘ O USUNIĘCIE NIEZGODNEGO Z NAUKĄ PANA JEZUSA BAŁWOCHWALCZEGO OBRAZKA "PRZYCZEPIONEGO" DO MOJEGO ARTYKUŁU.

  http://www.neon24.pl/

  http://www.neon24.pl/category/20,religie

  NIE ŻYCZĘ SOBIE TAKICH KATOLICKICH MALUNKÓW!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:18:32 właśnie staram się podjąć dyskusję merytoryczną
  Nie pytałem o Michała lecz o liczbę archaniołów w wymienionych w Biblii.
  To raczej Ty unikasz dyskusji, tak się wydaje
  PS
  jeśli wytniesz mój komentarz, to się skompromitujesz
 • @roux
  PRZECIEŻ CI ODPOWIEDZIAŁEM ROUX! ZACHOWUJESZ SIĘ JAK DZIECKO!

  Skąd mam wiedzieć, ilu jest Archaniołów? Wiem, że Bóg Ojciec i Pan Jezus o tym wiedzą. Wiem również, że oprócz Archanioła Michała są również inni Archaniołowie, czyli Starsi Posłańcy.

  A wiem to stąd, że Michał nazwany jest "JEDNYM Z najprzedniejszych" a nie "najprzedniejszym". Skoro więc Michał jest "jednym Z..." TO SĄ I INNI. To chyba prosta konkluzja nie uważasz?

  W każdym razie Archaniołem Michałem nie jest Pan Jezus Chrystus, Syn Boga Ojca!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:51:57
  Proponuję wpisać w internetowej Biblii słowo "archanioł" i zobaczyć, że w całej Biblii występuje tylko jeden raz.

  "(9) Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!" (Judy 1:9 BT)
 • @roux
  CZY TY CHOCIAŻ PRZEZ MOMENT ZASTANAWIASZ SIĘ NAD TYM, CO NAPISAŁEM?

  Napisałem powyżej, że Archanioł Michał jest "JEDNYM Z najprzedniejszych".

  Jak rozumiesz słowa "JEDEN z najprzedniejszych"?

  I choć Biblia wymienia jednego Archanioła z Imienia (Michał), to istnieją również inni, którzy "z imienia" nie są w Biblii przedstawieni. Zatem w Konkordancji ich nie poszukasz, ponieważ Konkordancja jest spisem wyrazów w Biblii występujących a ci inni Archaniołowie "zamykają swoją obecność" w słowach "NAJPRZEDNIEJSI".

  W Konkordancji wyraz "archanioł" występuje tylko jeden raz "u Judy 1/9" ale przyznasz chyba, że owym Archaniołem jest również Michał występujący u Daniela, prawda!?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  PAN JEZUS, BOGIEM ABRAHAMA, IZAAKA...BOGIEM MICHAŁA, GABRIELA...

  Keren napisałeś:

  //Ale, ale... Skoro Archanioł Michał jest, jak uczy natchniony Duchem Świętym Gabriel, jednym z najprzedniejszych książąt, (o Michale teraz piszę, a nie o Panu Jezusie), to znaczy, że istnieją również inni Aniołowie równi mu pod względem Posłannictwa i skoro On nazywa się Archaniołem to są i inni Aniołowie, którzy również Archaniołami powinni być nazwani.

  Przekłady, które posiadamy nie wymieniają ich imion i nie nazywają Archaniołami chyba, że ktoś sięgnie do niektórych Apokryfów...

  Jedno jest pewne: Archanioł Michał jest jednym z najprzedniejszych książąt, czyli jednym z wielu, a Pan Jezus Jest Bogiem Potężnym, Panem panów i Królem królów. //

  ................................................................................

  To może ja przypomnę jeszcze Rouxowi, bo kiedyś o tym już wspominaliśmy !

  Oczywiście, że są inni aniołowie równi pod względem posłannictwa a są to między innymi: Dokiel , Pyruel Michał, Gabriel, Suriel, i Uriel, Rafał Sariel , Hieremiel, Brebeel, Owel, Fanuel.

  To jest tylko mała garstka, tych o których mówią apokryfy, ale zapewne dla co niektórych, apokryfy są niewiarygodne. Gdyby czasami okazało się że są niewiarygodne, to musicie z nich usunąć MICHAŁA, bo on występuje w Biblii jak i w apokryfach!

  Dobrze mówisz Kerenie, że ich jest mnóstwo(archaniołów), apokryf mówi:

  ''20. 1 Mężowie ci unieśli mnie stamtąd i zaprowadzili mnie do siódmego nieba. Ujrzałem wielkie światło i całą ognistą armię bezcielesnych, ARCHANIOŁÓW, aniołów i stacje błyszczących otanim . Przeraziłem się i zadrżałem.'' II KSIĘGA HENOCHA TZW. HENOCH SŁOWIAŃSKI

  Tak, świadkowie celowo i z premedytacją chcą Panu Jezusowi odebrać należną MU cześć!

  Skoro Izajasz im przeszkadza, to o czym można z nimi dyskutować, no chyba że o armagedonie. Ale też nie, bo najpierw trzeba szukać Królestwa Bożego, a wszystko inne zostanie wam dodane. Tak jest prawidłowa Biblijna kolejność !

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @roux 21:26:56
  No cóż! Widzę, że twoi adwersarze posługują się katolicką argumentacją i apokryfami. Czy to nie dziwne ?
 • @reflexión
  PAN JEZUS NIE JEST ARCHANIOŁEM MICHAŁEM A WY ZAPRZECZACIE ANIOŁOWI GABRIELOWI!

  REFLEXION, zostało Wam udowodnione na podstawie Pisma Świętego, że Archanioł Michał nie jest Panem Jezusem Chrystusem. Powalona na łopatki została nauka Świadków...

  Archanioł MICHAŁ jest jednym z najprzedniejszych Aniołów, co wyraźnie zaznacza Anioł Gabriel, który lepiej wie o tym niż Ty i roux.

  Nikt nie musi się posiłkować apokryfami, jednak słusznie moim zdaniem napisał o tym grzegorz, ponieważ apokryfy jako takie nie mają nic wspólnego z kościołem katolickim! Sam posiadam Biblię tak zwaną protestancką, która do apokryfów ma swój osobny dział. Tak zwani protestanci już ponad 200 lat temu posiadali w swoich przekładach owe księgi!

  Widzę, że raczej nie jesteś w temacie ponieważ wyobraź sobie, że w Księdze Judy w Nowym Testamencie wyraźnie autor tekstu nawiązuje do zapisów apokryficznych!

  Jak napisałem powyżej, nikt nie musi się posiłkować apokryfami, jednak Księga Daniela to nie apokryf i właśnie w Księdze Daniela Anioł Gabriel wyraźnie zaprzeczył Waszej nauce!

  Znamienne natomiast jest to, że wtrąciłeś się dopiero wtedy gdy Grzegorz zaproponował fragment o apokryfach. Nie miałeś natomiast nic do powiedzenia wcześniej, gdy przytoczyłem Księgę Daniela co oznacza, że nie chcecie słuchać podstawowych zasad wynikających z Biblii na temat Syna Boga Ojca!

  Nie macie najmniejszego zamiaru nazywać Go Bogiem, chociaż Pismo Święte Pana JEZUSA BOGIEM NAZYWA. W dodatku Pan Jezus jest stworzycielem ale o tym również z ludźmi nie rozmawiacie. Szczepan modlił się do Pana Jezusa... Wy natomiast nigdy BEZPOŚREDNIO do Zbawiciela się nie odzywacie i ciekawe a zarazem smutne jest to, że nie potraficie Synowi Boga Ojca powiedzieć zwykłego "dziękuję za uratowanie życia".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  ALE KRZYWDA...

  Ale biedaczkowi Keren, wyrządziliśmy krzywdę, teraz wypłakuje się Roux u Bara-bary i jeszcze myli kto co napisał.

  Oberwało się Rubinkiewiczowi, ale świadek jak świadek, zawsze wie lepiej!

  Ja osobiście nie spotkałem się jeszcze ze świadkiem, który na temat Pana Jezusa przyznałby mi a raczej Biblii, rację!

  Napisałeś do reflexiona:

  //Znamienne natomiast jest to, że wtrąciłeś się dopiero wtedy gdy grzegorz zaproponował fragment o apokryfach. Nie miałeś natomiast nic do powiedzenia wcześniej, gdy przytoczyłem Księgę Daniela co oznacza, że nie chcecie słuchać podstawowych zasad wynikających z Biblii na temat Syna Boga Ojca!//

  O tym samym myślałem !

  Co za pranie mózgu!!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY