Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

O MĘDRCACH ZE WSCHODU SŁOŃCA I NIE TYLKO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy, powtarzam, nigdy Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli.

 

Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli trzej królowie by oddać pokłon Mojemu Stwórcy.

Przez wiele lat zapatrzony w naukę papieży i biskupów uważałem, że tajemnicza gwiazda która prowadziła trzech króli, to była być może kometa lub jakaś koniunkcja miłosna planet. 

Teraz jestem szczęśliwy, że odszedłem od organizacji która nie przyznaje się do swoich błędów, która wielokrotnie winę za swoje niepowodzenia zrzuca na „tamtych” i częstokroć owszem przeprasza za „tamtych” a nie za dzisiejszych. Jestem szczęśliwy, że odszedłem od organizacji która swą wszechobecną tradycją, usprawiedliwia swoje odstąpienie od Nauk Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca.

ako młodzieniaszek brałem udział w przedstawieniu obrazującym (niby to) Narodzenie Pana Jezusa. Ubrany byłem, a owszem, w „kapiący złotem strój” a na głowie skrzyła się „złota korona”.

Moi Rodzice wykazali nie lada kunszt by swojego syna przyozdobić królewskimi insygniami. Kroczyłem dumnie z „darami” i brałem udział w przedstawieniu za które dzisiaj Pana Jezusa przepraszam.

Piszę do Ciebie młodzieńcze wychowany na katolickiej nauce. Jeżeli zależy Ci na Prawdzie, jeżeli interesuję cię wiara, jeżeli interesuje Cię Bóg Ojciec i Bóg Syn, to wiedz, że nigdy, powtarzam, nigdy Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli.

Nie dosyć, że tajemniczy mędrcy ze Wschodu Słońca, o których pisze Ewangelista Mateusz w rozdziale drugim, nie byli królami, to nawet nie można powiedzieć ilu tak na prawdę ich było. Ty jednak jako katolik ”wiesz bardzo dobrze”, że było ich trzech a na dodatek znasz ich imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

Nie przyjacielu... Muszę Ci powiedzieć, że papieże przez całe Twoje życie Cię kłamali, podobnie zresztą jak i swego czasu mnie. A jeżeli kiedyś rozkażą Ci założyć złocistą pelerynę i włożą Ci na głowę królewską koronę, to zrzuć to natychmiast by nie brać udziału w kłamstwie. 

Na moim biurku leży książka. Jest to Słownik Nowego Testamentu. Dla mnie to przydatna pozycja do dyskusji z katolikami. Autorem jest Xavier Leon-Dufour SJ. Przekładem do tegoż katolickiego Słownika zajęła się bardzo znana w światku katolickim osoba a mianowicie biskup Kazimierz Romaniuk.


 Gdybyś katoliku spytał czy ów egzemplarz posiada tzw. imprimatur Kościoła to powiem, że pozwolenie na druk i rozpowszechnianie wydał sam Arcybiskup Metropolita Poznański Jerzy Stroba 22 VI 1979 roku.

Ten mój dość długi wstęp do przedstawienia wymienionej pozycji nie jest przypadkowy. Za moment sam przedstawiciel kościoła katolickiego przyzna, że przez wiele lat mnie kłamał  w temacie "trzech króli" i nie myśl, że po tym wszystkim będzie jakieś "przepraszam".

Nie, nie, żadnego "przepraszam" nie będzie!

Na stronie 380, pod hasłem „Magowie”, między innymi czytamy:

„…Nie można jednak powiedzieć, że byli królami, albo, że było ich trzech”.

 

Ale co tam ja. Jestem zwykłym szeregowym człowiekiem. Tutaj przede wszystkim został obrażony Mój Pan Bóg Jezus Chrystus, ponieważ ci „następcy Apostołów” przez wiele lat poniżali Go ucząc fałszu. Powiem bardziej dosłownie: Ci tak zwani następcy nic sobie z prawdziwości zapisków Ewangelicznych nie robili i nadal nie robią.

Myślę, że wielu z Was nie zauważa jednej rzeczy. Mianowicie tej, o której nie Uczył Mój Zbawiciel. A o czym nie Uczył Mój Zbawiciel?

Otóż nie Uczył On o przypodobaniu się człowiekowi! Nie Uczył o przytakiwaniu! Nie Uczył o tym, by być tolerancyjnym względem kłamstwa. Nie Uczył o tym, by stawiać Pana Boga niżej od człowieka. Ekumenizm jednak, jako ogólny – nazwę to – nurt, zmierza do, jak się ktoś wyraził gdzieś na forum, „zatracenia tożsamości”.

Jako człowiek Chrystusowy jako uczeń Mojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa, krzyczę głośno:

"Papieże i biskupi, zacznijcie wreszcie uczyć Drogi Bożej a nie pogańskich tradycji. Papieżu Franciszku, tak Ty jak i Twoi poprzednicy, obrażacie Pana Boga. Nie Maria, nie ustanowieni przez Was święci, lecz Tylko i wyłącznie Pan Jezus Jest Osobą Posłaną Przez Boga Ojca. Kłamiecie, więc mówię Wam nawróćcie się do Zbawiciela". 

Polacy, modlitwa do Marii czy do papieża Jana Pawła II to bałwochwalstwo, to szalbierstwo. Zacznijcie wreszcie czytać Ewangelię i zacznijcie modlić się tylko do Pana Jezusa. Wasz Kościół łamie Boże Przykazania.

Ale przecież nie o katolików tutaj tylko chodzi:

Mahometanie nawróćcie się do Zbawiciela, do Pana i Boga Jezusa Chrystusa, Którego Posłał Bóg Ojciec. Porzućcie naukę niezgodną z Duchem Boga Ojca, ponieważ poniżacie Jego Syna. Co ja piszę!? Przecież wy wcale nie uznajecie, że allah posiada syna, prawda? Wasz więc bóg nie jest tym samym co Ukochany Ojciec Mojego Zbawiciela. 

Zastanawiam się nad tym czy napisałem tego arta ekumenicznie!

Gdybyście czasami nad tym również myśleli to proponuję spokojnie wysłuchać jak niektórzy obrażają Waszego cielesnego Ojca lub Matkę, albo inaczej, jak niektórzy mówią, że Wasz Ojciec cielesny nie ma syna, czy córki.

Proponuję wtedy (przez wiele lat) prowadzić z nimi spokojny dialog i być zadowolonym z tego, że Wasz adwersarz może wreszcie za 50 lat zrozumie ten niezaprzeczalny fakt i uzna, że jednak jesteś cielesnym synem, czy córką swojego ojca.

Co? Nie dyskutowalibyście na ten temat tyle czasu? I słusznie! Mielibyście rację. Dlaczego więc bierzecie Imię Pana Boga na darmo i bez przeszkód zasiadacie do stołu z tymi, którzy 50 lat temu i 20, i 10, i 5 i 2 lata temu i obecnie, mówią nadal, że Bóg Ojciec nigdy nie miał Syna?

Znowu zastanawiam się nad tym ilu z Was tak na prawdę wie, co to znaczy "głosić Ewangelię".

 

Nawróćcie się więc do tego, Który Umarł i Zmartwychwstał.

Pomimo, że moje słowa były całkowicie nieekumeniczne to mówię Wam: Nawróćcie się do Zbawiciela Posłanego Przez Prawdziwego Boga Ojca YHWH. Nawróćcie się do Pana Jezusa, ponieważ i On odziedziczył to Wspaniałe Ojcowskie Imię YAH!

Zakończę słowami z czołówki mojego artykułu:

Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli trzej królowie by oddać pokłon Mojemu Stwórcy”.

Przed paroma laty miałem Internetową ksywę, „Jastrząb” a powyższy wpis jest (prawie)  kopią tamtego.


 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Nigdy, powtarzam, nigdy Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli."

  Sprawa został niedawno i jednoznacznie wyjaśniona: było 6 króli!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  MATEUSZOWY ZAPIS JEDNOZNACZNY!

  Jednoznacznie, to mówi o tym Mateusz w Ewangelii w rozdziale Drugim. Otóż okazuje się, że "jego" zapis historyczny stwierdza wyraźnie, że do Pana Jezusa, do Betlejem, przybyli magowie ze wschodu z trzema darami.

  I to wszystko. Taki jest jednoznaczny zapis i to zapis historyczny! Nikt nie wie czy owych mędrców było dwóch, trzech czy sześciu!

  Stwierdzenie zaś mówiące o tym, że to byli królowie, to kolejne oszustwo papieży i biskupów z którego cichcem od paru lat się wycofują. A o kolejnym papieskim szachrajstwie czyli o nadaniu "królom" imion Kacper, Melchior i Baltazar... to nawet nie wspomnę!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 16:05:49
  Coś napiszę na temat, ale w okolicach "6 króli".
 • „Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli trzej królowie by..........
  i co takiego się zmieniło .. dalej wierzysz w gruszki na wierzbie .
  mimo wszystko 5* za wytrwałość .. wesołych świąt ..
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:33:58
  Dziwne jest to, że ateiści obchodzą Święta Bożego Narodzenia.
  Obdarowują bliskich prezentami z okazji narodzin Jezusa Chrystusa, w którego się nie wierzą.
  Czyż to nie cud.
 • @Husky 20:49:37
  ''@Krzysztof J. Wojtas 17:33:58
  Dziwne jest to, że ateiści obchodzą Święta Bożego Narodzenia.
  Obdarowują bliskich prezentami z okazji narodzin Jezusa Chrystusa, w którego się nie wierzą.
  Czyż to nie cud.''
  //

  Do jakiej organzacj religijnej należysz?
  Jaka organizacja religijna naucza, że wiara Chrystusowi Jezusowi polega na obdarywaniu się prezentami?

  Głupotę ludzką cudem nazywasz.
 • Mędrcy ze Wschodu :
  Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król judzki? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon .

  // Ew. Mateusza 2,1-2 //

  Nigdy mojego Zbawiciela Pana Jezusa , nie odwiedziło trzech króli , ewangelia mówi wyrażnie , że byli to Mędrcy ze Wschodu słońca , mówiąc dokładniej byli to magowie.

  Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z matką jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

  // Ew. Mateusza 2,11 //

  Mędrcy nie pokłonili się Marii , tylko Zbawicielowi Panu Jezusowi nikomu innemu . Zrobili to zgodnie z wolą Boga Ojca , który posłał do ludzi tylko Pana Jezusa nikogo innego nie posłał . Aby ludy na całej kuli ziemskiej kłaniali i zginali swe kolana przed Najwyższy Arcykapłanem , którym jest Zbawiciel Pan i Bóg Jezus Chrystus .

  Dawno temu wiedzieli już o tym magowie / mędrcy / , którzy nie byli królami , że pokłon należy się tylko Panu Jezusowi nikomu innemu . Wiedział również o tym Szczepan / kamieniowany / , który bezpośrednio w swojej modlitwie zwrócił się do Pana Jezusa , a nie do Boga Ojca .

  Niech Mu oddają pokłon wszyscy królowie , Niech Mu służą wszystkie narody ! Bo ocali biedaka , który woła o ratunek , i ubogiego , który nie ma pomocy . Zlituje się nad nędzarzem i biednym i wybawi dusze biednych.

  // Księga Psalmów 72, 10-15 //

  Ludzie dlaczego nie otworzycie Pisma Świętego i nie sprawdzicie co tam jest napisane , dlaczego nie poprosicie Pana Jezusa o pomoc .

  Szóstego stycznia jak co roku ludzie będą świętować trzech króli , których nigdy nie było i nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar . Jest to kłamstwo wymyślone przez katolickich nauczycieli . Wystarczy wziąć do ręki Pismo Święte i poprosić Pana Jezusa o pomoc i zrozumienie Jego Nauki , a na pewno Zbawiciel pokaże prawdziwą drogę , która prowadzi do Niego !


  Pozdrawiam!
 • @jassy27 00:42:34
  Skoro Pan taki oblatany, to niech Pan określi okoliczności które spowodowały wędrówkę mędrców ze wschodu.
  Bo co, na wschodzie wiedzieli? Co wiedzieli i dlaczego, że się wybrali w podróż?
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:45:43
  Oblatany ? nie jestem oblatany i co to za określenie ?

  Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi ! Mędrcy ze wschodu , którzy przybyli aby oddać pokłon Panu Jezusowi nie było ich trzech ani sześciu i nie byli żadnymi królami i nie mieli na imię – Kacper – Melchior czy Baltazar jest to kłamstwo wymyślone przez ludzi .Biblia nie opisuje ilu ich było dwóch trzech czy więcej ,widzę że nie przeczytałeś dokładnie postu lub go nie zrozumiałeś . Mędrcy ze wschodu byli astrologami , badaczami gwiazd i czytali też pisma i tylko oni nikt inny nie widział gwiazdy ,tylko Mędrcy ją widzieli ;

  Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon . A oto gwiazda , którą ujrzeli na Wschodzie , wskazywała im drogę , a doszedłszy do miejsca , gdzie było dziecię , zatrzymała się . A ujrzawszy gwiazdę , niezmiernie się uradowali / Ewangelia Mateusza 2, 1-12 /

  Gwiazdę ,którą widzieli tylko oni doprowadziła ich do nowo narodzonego Zbawiciela Pana Jezusa i to jemu oddali pokłon , a nie Marii. I to tyle , aż tyle i nie wiem czy zrozumiałeś , bo to Pan Jezus nikt inny otwiera oczy ,to Pan Jezus daje poznanie i zrozumienie i to w Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania tak zadecydował Bóg Ojciec , a nie człowiek . Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce / Ew. Jana 3,35 / .

  A od wyznań i religii radziłbym trzymać się z dala , ta droga nie prowadzi do Zbawiciela , to droga do nikąd. Zacznijcie wreszcie czytać Ewangelię i zacznijcie modlić się tylko do Pana Jezusa . Pan Jezus powiedział ; Ja jestem droga i prawda , i żywot , nikt nie przychodzi do Ojca , tylko przeze mnie / Ew. Jana 14,6 / I to tyle ,aż tyle , a ludziska wymyślają sobie jakieś inne drogi i inne nauki , które wcale nie prowadzą do Pana Jezusa …………..

  Cześć !
 • @Krzysztof J. Wojtas
  TO NIE JEST LEKCJA HISTORII CZY GEOGRAFII, ANI JARMARK!

  //Skoro Pan taki oblatany, to niech Pan określi okoliczności które spowodowały wędrówkę mędrców ze wschodu.
  Bo co, na wschodzie wiedzieli? Co wiedzieli i dlaczego, że się wybrali w podróż?//

  Obojętnie w jakiej formie by Jassy to napisał, to gwarantuję że byłoby źle!

  Te tematy Panie Wojtas nie są dla wszystkich, jak nie dla wszystkich jest wiara w Zbawiciela!

  To nie kabaret albo jakaś szkółka niedzielna tu zasiadają, tylko ludzie którzy szczerze podchodzą do spraw Bożych, nie kpiarze!

  Jassy napisałeś:

  //Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi ! Mędrcy ze wschodu , którzy przybyli aby oddać pokłon Panu Jezusowi nie było ich trzech ani sześciu i nie byli żadnymi królami i nie mieli na imię – Kacper – Melchior czy Baltazar jest to kłamstwo wymyślone przez ludzi .Biblia nie opisuje ilu ich było dwóch trzech czy więcej ,widzę że nie przeczytałeś dokładnie postu lub go nie zrozumiałeś . Mędrcy ze wschodu byli astrologami , badaczami gwiazd i czytali też pisma i tylko oni nikt inny nie widział gwiazdy ,tylko Mędrcy ją widzieli //

  Oczywiście, to prawda!

  Zakończę słowami Kerena:

  //Jako człowiek Chrystusowy jako uczeń Mojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa, krzyczę głośno:

  "Papieże i biskupi, zacznijcie wreszcie uczyć Drogi Bożej a nie pogańskich tradycji. Papieżu Franciszku, tak Ty jak i Twoi poprzednicy, obrażacie Pana Boga. Nie Maria, nie ustanowieni przez Was święci, lecz Tylko i wyłącznie Pan Jezus Jest Osobą Posłaną Przez Boga Ojca. Kłamiecie, więc mówię Wam nawróćcie się do Zbawiciela".


  Polacy, modlitwa do Marii czy do papieża Jana Pawła II to bałwochwalstwo, to szalbierstwo. Zacznijcie wreszcie czytać Ewangelię i zacznijcie modlić się tylko do Pana Jezusa. Wasz Kościół łamie Boże Przykazania.//

  Papieże i biskupi, zacznijcie wreszcie ...a wy katolicy, zacznijcie sprawdzać waszych nauczycieli!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas
  IDŹ SOBIE!

  Jak już, to pan memła, idź sobie stąd i wzoruj się dalej na świerszczykach katolickich!

  Co do : "Jestem Drogą, Prawdą, Życiem". Nie zrozumiesz, nawet gdyś pan chciał.

  Do tego potrzebne jest, ubranie się w człowieczeństwo.

  IDŹ SOBIE!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:45:43
  Święta Bożego Narodzenia, a może po prostu urodziny Pana Jezusa Chrystusa?

  Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że rok 2004 nie jest dwa tysiące czwartą rocznicą urodzin Pana Jesusa jak i dzień 25 grudnia nie jest dniem urodzin. Król Herod opisany w Biblii jako współczesny narodzinom Chrystusa zmarł przed świętem Paschy 5 kwietnia 4 roku p.n.e. Tak więc Jezus Chrystus też musiał narodzić się przed w/w datą. O dniu narodzin Jezusa Biblia mówi: „W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą.” Ew.Łk.2.8. A pasterze wyprowadzali stada na pastwiska na przełomie marca i kwietnia, a na polach przebywali do listopada. Tak więc jest bardzo mało prawdopodobne aby w dniu 25 grudnia pasterze byli w polu. Narodziny Pana Jezusa musiały być w innej porze roku. Jest wiele innych biblijnych i historycznych danych świadczących o innej niż obchodzona współcześnie dacie narodzin Pana Jezusa.
  Łatwo możemy się zorientować, że jeżeli Bóg dopuścił do ukrycia prawdziwej daty narodzin Pana Jezusa Chrystusa, to miał w tym jakiś cel. Jaki mógł to być ten cel?
  „Gdy zaś Jezus narodził się Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy”. Bardziej prawidłowym jest tłumaczenie „Mędrcy” jako „Magowie”, gdyż w greckim oryginale w Ew.Mt.2,1 brzmi „magoi”. Współcześnie magowie kojarzą się nam z uprawiającymi tajemne obrządki, zgłębiającymi sekretne nauki, czarownikami… A wg wszelkiego prawdopodobieństwa byli to pobożni Żydzi od wieków mieszkający poza Izraelem jako potomkowie uprowadzonych do niewoli przez Asyrię i Babilon. A żyjąc pobożnie potrafili odebrać bezpośrednie prowadzenie Boga tak jak miało to miejsce u wielu wcześniejszych proroków.
  Widzimy więc mędrców, magów, ludzi wtajemniczonych mających osobisty kontakt z Bogiem i rozeznanie duchowe… „Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.”Ew.Mt.2,10-11.
  Pierwsza lekcja: Mędrcy mogli oddać pokłon Marii, Marii i Jezusowi albo tylko Jezusowi.
  Musieli być naprawdę mądrymi ludźmi gdyż potrafili okazać prawdziwą cześć temu jedynemu zasługującemu na tę cześć. I to w sytuacji gdy był On tylko malutkim, niepozornym dzieckiem, a w rzeczywistości gdy jedynie to tylko On był godzien boskiej czci. W wielu innych miejscach Pismo Święte mówi, że pokłon aż do ziemi przynależny jest tylko Bogu.
  Druga lekcja: następna czynność Mędrców – złożenie przez nich darów, skierowana jest znowu pod adresem Pana Jezusa; „ofiarowali Mu dary”.
  Trzecia lekcja: Wymienione są konkretne 3 dary które złożyli Mędrcy: „złoto, kadzidło i mirrę.”. Biblia Święta jest księgą opisującą konkretne historyczne wydarzenia, ale jest też księgą niosącą ponadczasowe przesłania posługując się przy tym bogatą symboliką.
  Także te trzy dary: złoto, kadzidło i mirra będące skarbami samymi w sobie jednocześnie symbolizują inne, duchowe wartości.

  Najłatwiej odczytać symbolikę złota. W czasach biblijnych jest to najwartościowszy kruszec. Arka Przymierza wyłożona i obłożona była złotem, podobnie wystrój wnętrza Świątyni Salomona. Tak więc to co możemy mieć najcenniejszego dajmy Bogu jako Królowi. Ciekawe przesłanie niosą też inne wersety: a to że nie złoto ma być Bogiem, ale Bóg ma być kimś najcenniejszym; że poznanie ważniejsze niż złoto; że przynoszenie Bogu rzeczy cennych daje radość; że wiara winna być cenniejsza niż złoto bo samo złoto to coś znikomego. A tylko rzeczy trwałe i wartościowe przejdą zwycięsko próbę ognia w dzień sądny.

  Kadzidło jest składnikiem ofiary - woni miłej dla Pana i jest przynależne tylko Bogu. Modlitwa jest przyrównywana do kadzidła, a właściwie kadzidło do modlitwy która unosi się do Boga.

  Mirra – miła w zapachu, gorzka w smaku żywica pewnego gatunku drzewa balsamowego: składnikiem świętego oleju do namaszczania; król Salomon otaczał się wonią mirry i kadzidła; Tron Boga i Jego szaty przepojone zapachem mirry. Wino + mirra środkiem odurzającym.
  Nikodem przyniósł mirrę i aloes do grobu Jezusa.

  Tzw. Święta Bożego Narodzenia w większości domów są czasem radości, prezentów, spotkań rodzinnych, barwnej choinki, smacznych posiłków, wpatrywania się w telewizor, wypoczynku…
  Jednak nie dajmy się odwieść od pierwszego wydarzenia które stoi u podstaw dzisiejszego świętowania.
  Widzimy, że nie znamy dokładnej daty urodzin Pana Jezusa i że nie na świętowaniu rocznicy zależy Bogu, gdyż dzień urodzin został przed nami ukryty. Ale na szczęście nie zostało przed nami ukryte to, co najważniejsze z tamtego starożytnego wydarzenia.
  Na pewno będziemy mędrcami czasów współczesnych gdy to co mamy najcenniejszego, najwartościowszego, oddamy Bogu. W tym gdy zawierzymy Bogu także siebie samych, nasze życie. Dobrze gdy będziemy dążyć do poznania Boga, do wiary Bogu. Wtedy sprawy tego świata przestaną nas przytłaczać, pojawi się prawdziwa miłość w nas i wokół nas. Pokój będzie naszym udziałem.
  Wtedy będziemy też dobrze i uczciwie pracować, a pracodawcy będą nas rzetelnie wynagradzać.
  Modląc się do Pana Jezusa znajdziemy Boga i z radością będziemy odbierać obecność Boga w naszym życiu.
  A mirra? Jako składnik substancji do balsamowania zwłok przedłużała trwałość obumarłego ciała. Mirra jest symbolem życia wiecznego. Tak więc Mędrcy składając mirrę przed Panem Jezusem pokazali nam, że tylko w Nim możemy pokładać nadzieję życia wiecznego.
  Tylko Pan Jezus Chrystus - poprzez swoją ofiarę na krzyżu daje nam zbawienie.

  Wiele rodzin kultywuje jeszcze dwa inne znaczące wigilijne zwyczaje.
  Pierwszy to kładzenie na stole jednego kompletu zastawy więcej. W tradycji gościnnych polskich domów jest to dla jakiegoś zbłąkanego wędrowca, spóźnionego gościa…
  Tak naprawdę czekamy na powtórne przyjście Pana Jezusa Chrystusa, ale „Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę.” Hbr.13,2. A może nie czekając warto samemu wyjść z inicjatywą i zaprosić kogoś biedniejszego od nas?
  I takie jest też przesłanie zwyczaju dzielenia się opłatkiem. Dzielmy się nie tylko opłatkiem ale i posiłkiem. Dzielmy się nie tylko posiłkiem, ale karmmy się też pokarmem ponadczasowym.

  Niech czas Wigilii, czas wspominania narodzin Pana Jezusa będzie też czasem karmienia się Jego Słowem. Niech każdy ojciec jako głowa rodziny weźmie do ręki Słowo Boga i niech nakarmi nim swoją kochaną żonę, dzieci, gości…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY