Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Dlaczego nie obchodzę świąt "Bożego Narodzenia"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Grudniowy czas, to czas kłamstw...

 

"Pamiętaj, że to, co słuszne, nie zawsze jest popularne, a to, co popularne, nie zawsze jest słuszne.``(...) ``Rób to, co należy, niezależnie od tego, co pomyślą inni".


H. Jackson Brown, Jr. "Mały Poradnik Życia - tom II"!

"
Manipulacja: Oddziaływania pedagoga na wychowanków prowadzące do ich uprzedmiotowienia, czyli poddania szczególnej kontroli i wpływowi, dzięki którym można skrycie realizować zamierzone cele...". 

Będzie to bardzo niepopularny artykuł ale to nie ma znaczenia.
Niektórzy nazwą go sekciarskim ale o to również nie dbam.

Już wiele lat temu Boży Apostoł ostrzegał w Liście do Galatów:

"A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym". (1:10)

Idąc za radą Apostoła i ja postanowiłem nie przypodobać się ludziom. W tym wypadku owi ludzie do których nie chcę się uśmiechać pisząc te słowa, pochodzą z dwóch znanych wyznań. Pierwszymi są katolicy drugimi zaś Adwentyści Dnia Siódmego. 

 
Zatem zaczynam:


Już niedługo najbardziej oczekiwane święto katolickie.
Jedni nazywają je "Gwiazdką", inni "Bożym Narodzeniem".
Grudniowy czas to czas prezentów... Przepraszam, źle napisałem, ten artykuł miał być niepopularny a ja zaczynam od łakoci i "pod choinkowych" niespodzianek.

Zacznę jeszcze raz:


Grudniowy czas to czas kłamstw. Zaczynają się one już na początku miesiąca, gdy niepozorny staruszek, lekko przy kości, wpadając do milionów domów, zapewne przez komin, zostawi w skarpetkach dzieciom prezenty. Ten sam, lub może inny... wskoczy jeszcze raz 24 grudnia.


Wtedy to w momencie pojawienia się pierwszej "gwiazdy" na nieboskłonie, zacznie się wigilia, wielkie coroczne oczekiwanie na Narodziny Zbawiciela.

Zamykam oczy by wyobrazić sobie coś niewyobrażalnego.
Oto w ten tak ważny grudniowy dzień, na osiołku do Poznania, Warszawy, czy Sękocina wjeżdża ciężarna kobieta, a obok, trzymając postronek kroczy jej mąż.


Niestety nigdzie nie ma miejsca by zdrożeni wędrowcy mogli wypocząć a w szczególności kobieta która już za moment na świat wyda Małego Chłopczyka.
Wszędzie słychać przygotowania do wieczerzy, dzieci krzątają się wraz z ojcami przy ubieraniu choinek i nikt nie słyszy dzwonka do drzwi. No chyba, że sąsiad zaprosi sąsiada "na kielicha". Ale ja nie o takim dzwonku czy kołataniu do drzwi tutaj piszę.

Gdzieś w oddali jakieś dziecko, zapewne poganiane przez matkę, zanuci kolędę i niebawem zacznie się najważniejsza kolacja w roku.

A potem będą życzenia no i... łamanie się opłatkiem. Matka ucałuje swoje dziecko życząc mu powodzenia w szkole i w życiu codziennym. Ojciec przytuli córkę, choć ona wie, że jeszcze wczoraj "jej stary" przyszedł pijany do domu i wyzwał ich wszystkich.
ednak najważniejszejest to by Ten Dzień przeżyć w zgodzie i radości.
W tym wspaniałym dniu nikt nawet nie zauważy, że ciężarna kobieta i jej mąż omijają dom za domem, chatkę, za chatką i willę za willą. Wszędzie drzwi pozamykane i nawet na dźwięk dzwonka nikt nie otwiera.

Zejdźmy trochę na ziemię:

Czy wiecie katolicy, że Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia?
Adwentyści Dnia Siódmego wiedzą o tym, choć w ich niektórych salkach, czy w kościołach stoją również, podobnie jak u Was w domach, choinki pięknie przyozdobione.
Ich prorokini Pani Ellen White pisała w swej książce, że to nic takiego, bo Pan Bóg z takiej przybranej choinki i prezentów "dużych i małych" jest bardzo zadowolony.
Pewnie jesteście zaskoczeni tymże faktem prawda?


A... Wy nie wiecie kto to jest Pani Ellen White? To taki odpowiednik papieża u Adwentystów.

Pozwólcie, że swój artykuł zacznę  
po raz trzeci. Przyrzekam, że będzie to po raz ostatni:

Krótko mówiąc data Narodzin Mojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa jest nieznana. O ile nie można podać dokładnego roku ani miesiąca to wyznaczenie dnia jest wręcz niemożliwe.


"(...) Stąd też problemem jest wyjaśnienie ustanowienia daty Bożego Narodzenia na dzień 25 grudnia, obchodzonego przez chrześcijan, jako dzień święty
 dopiero od końca III wieku lub początku wieku IV. Kościół pierwotny sprawą tą, jako nieistotną w zbawczym dziele Chrystusa, nie zaprzątał sobie głowy.


Według najbardziej rozpowszechnionej interpretacji chrześcijanie III wieku nie znając faktycznej daty narodzin Chrystusa celowo obrali tę datę symboliczną, a mianowicie dzień przesilenia zimowego. Chodziło o to, by obchodzonemu w tym dniu w Rzymie pogańskiemu świętu narodzin boga Słońca (...) przeciwstawić narodzenie Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa - "Słońca sprawiedliwości" (Malachiasz 3,20).(...)


//www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/kiedy_bn.html
Jak widzicie, na podstawie Waszej katolickiej strony łatwo udowodniłem, że Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia.
No i oczywiście Małego Zbawiciela odwiedzili Mędrcy ze wschodu a nie Trzej Królowie, jak przez wieki wmawiali Wam papieże i biskupi. Proponuję tutaj zapis Ewangelisty Mateusza:


"(1) Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto  
Mędrcy ze Wschodu  przybyli do Jerozolimy (2) i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król judzki? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon". (2:1, 2)


W 1986 roku pojawił się na polskim rynku Słownik Nowego Testamentu Xaviera Leona-Dufour, w Przekładzie BISKUPA KAZIMIERZA ROMANIUKA. Imprimatur, Jerzy Stroba Arcybiskup Metropolita Poznański.


W Słowniku tym czytam: "MAGOWIE - greckie `magos` (...) o których mówi Mateusz, są to mędrcy (...)Nie można jednak powiedzieć, że byli królami, albo, że było ich trzech".  Str.380

W ten oto sposób setki lat nauki o Trzech Królach, (którym nawet nadano fałszywe imiona: Kacper, Melchior i Baltazar) odwiedzających Małego Pana Jezusa legło w gruzach. Peleryny, złote korony i buławy, poszły do lamusa, a Wy, katolicy, nie usłyszeliście żadnego "przepraszam"!


Hm... 

Czy doprawdy macie zamiar Mojemu Stwórcy "robić urodziny" oparte na podwalinach kłamstwa?

O, wybaczcie to ja KerenOr miałem odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule.
Nie obchodzę "katolickich świąt gwiazdkowych" ponieważ 25 grudnia nie urodził się Pan Jezus. Nie obchodzę "katolickich świąt gwiazdkowych", ponieważ kłamstwem jest wmawianie ludziom, że odwiedziło mojego Mistrza Trzech Króli!
Kłamstwem i pogardą skierowaną mojemu Panu Bogu prosto w Twarz jest udawanie, że owe święta są na Jego Cześć!

Przeważnie piszę o katolickim kościele.
Zatem ciekawostka ze strony Adwentystów Dnia Siódmego:

"
Adwentyści nie obchodzą świąt Bożego Narodzenia  z uwagi na brak wyraźnych podstaw biblijnych ku takiej praktyce, a ponadto z powodu niemożności ustalenia daty narodzin Chrystusa i niewątpliwie pogańskiego pochodzenia daty 25 grudnia, kiedy to w starożytnym Rzymie obchodzono doroczne święta ku czci "niezwyciężonego boga słońca"".


Wspaniały zapis i zgadzam się z nim. Niestety parę wersów dalej zdruzgotany czytam:

"Jednak w wielu krajach świata, zwłaszcza w USA, adwentyści zachowują pewne formalne, zewnętrzne elementy obrzędowości, bez faktycznych obchodów Bożego Narodzenia. Ma tu znaczenie zagadnienie specyficznej kulturowości, które Polakom może być obce:  
ktoś kto nie wystawia w tym czasie drzewka (choinki), jest zwykle postrzegany jako niechrześcijanin.


Adwentyści doceniają zatem potrzebę uczczenia tak wielkiego wydarzenia, jakim było narodzenie się Syna Bożego w ciele, ale same święta stają się dla nich raczej okazją do rozważania tajemnicy inkarnacji, narodzenia się na nowo dla Chrystusa, a ponadto do zastanowienia się, co mogą ofiarować "pod choinkę" Chrystusowi - wręczając dary bliskim, współwyznawcom, czy ludziom potrzebującym".

W tym miejscu chcę zwrócić uwagę na słowa Szanownej Pisarki Pani Ellen White:


"
Ktoś kto nie wystawia w tym czasie drzewka (choinki), jest zwykle postrzegany jako niechrześcijanin".


Wow, wybaczcie, że zacznę tym amerykańskim okrzykiem, czyli Adwentyści boją się głosić Ewangelię? Boją się, że będą postrzegani jako "niechrześcijanie"?


No cóż, przypomnę zatem co mówił Apostoł Paweł:


"Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym".

Na temat przybranych pięknie choinek u Adwentystów, jeszcze jedna, mała wzmianka.


Cytuję:


"(...) Bóg byłby wielce zadowolony, gdyby podczas świąt Bożego Narodzenia w każdym kościele znajdowała się choinka, na której wisiałyby ofiary, duże i małe, na rzecz tych domów modlitwy".

Zresztą, co ja będę "gryzmolił"? Sami przeczytajcie, o czym pisze Ellen Gould White.


//www.pt.maranatha.pl/art17.html 

Upssssss... Nie przeczytacie! Usunęli niestety stronę!


I pomyśleć, że jeszcze tak niedawno Adwentyści wydawali Swoje "Znaki Czasu" z Bożymi, Prawdziwymi Przykazaniami a na drugiej szpalcie widniały nieprawdziwe katechizmowe, katolickie, tak dla porównania.

Powrócę do Was katolicy!
Jesteście okłamywani! Ale cóż, niedługo Wasze święto. W szkołach i przedszkolach Trzej Królowie, Kacper, Melchior i Baltazar, założą swoje złotem kapiące peleryny. Na głowy włożą iskrzące się korony a w prawych rękach dzierżyć będą królewskie buławy i przyjdą się pokłonić do stajenki!

Zastanawiam się nad tym komu katolicy i Adwentyści każdego roku składają pokłon?
No bo jeśli na Uroczystości nie ma Głównego Solenizanta ponieważ w tym dniu się nie urodził, to 
przed kim padają na kolana i składają "czoło bicia"?

Dlaczego ja, KerenOr, nie obchodzę tzw. świąt "Bożego Narodzenia"?
Nie powiedziałem jeszcze? O, przepraszam!
Dlatego, że chcę służyć Panu Jezusowi, Synowi Boga Ojca a nie kłamliwej i oszukańczej tradycji.

Apostoł Piotr powiedział między innymi o Was i o Waszych ekumenicznych Przyjaciołach, Adwentystach Dnia Siódmego. 

Posłuchajcie:

"I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. Z chciwości wykorzystywać was będą przez 
zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie".


 
(2 List Apostoła Piotra 2/2, 3)


O, owych, jak pisze Apostoł, zmyślonych opowieściach napisałem powyżej.


Zobacz także:


//57kerenor.neon24.pl/post/141656,szpan-i-gwiazdkowe-poganstwo

 

 


KOMENTARZE

 • @
  ''BLASK'' OŚLEPIA PRAWIE WSZYSTKICH!

  Troszeczkę z innej beczki, był kiedyś taki Niemiecki skoczek narciarski o nazwisku Hanavald.

  Był bardzo dobry i prawie każdy Niemiec z dumą oglądał jego skoki. Zarówno ci co siedzieli przed telewizorami jak i ci którzy mieli z tego niezły interes, byli dumni z jego formy!

  Kiedy forma jego opadła i nastroje się zmieniły, ci za telewizorem rozumieli to ale sponsorzy i TV usilnie dążyli do tego, by ten wystąpił bo może coś się zmieni, może coś jakiś łut sprawi że oglądalność , znowu wróci !

  Co się nie robi dla interesu, czego to ludziom nie podaje się by mieć zysk kosztem innego! Ich nie interesował tak naprawdę los tego chłopaka, który o mało co skończył by źle.

  No tak , ale jak to ma się do sprawy Narodzin Zbawiciela!?

  No właśnie ma, ponieważ tu powtarza się podobny wątek ale o dużo większym znaczeniu, również związany z komercją i niesamowitymi zyskami tylko po to, by oni mieli zysk a reszta cieszyła się nie z blasku fleszy, tylko choinkowych świecidełek!

  Wprowadza się dni, by te przynosiły zyski i nie ważne jest czy jest to zgodne z Ewangelią czy nie, ważne są interesy!

  Gdyby jednak ktoś, chciałby mi zarzucić że dawno temu kiedy Zbawiciel i długo przed Nim, nie dbano o zysk, przypomnę coś co jest tego dowodem, przypomnę coś co zawsze było i kierowało człowieka na przysłowiowe manowce.

  (23) W owym czasie powstała niemała wrzawa z powodu drogi Pańskiej.

  (24) Albowiem pewien złotnik, imieniem Demetriusz, który wyrabiał srebrne świątynki Artemidy i zapewniał rzemieślnikom niemały zarobek,

  (25) zebrał ich oraz robotników podobnego rzemiosła i rzekł: Mężowie, wiecie, że z tego rzemiosła mamy nasz dobrobyt;

  (26) widzicie też i słyszycie, że ten Paweł nie tylko w Efezie, lecz nieomal w całej Azji namówił i zjednał sobie wiele ludzi, mówiąc, że nie są bogami ci, którzy są rękami zrobieni.

  (27) Zagraża nam tedy niebezpieczeństwo, że nie tylko nasz zawód pójdzie w poniewierkę, lecz również świątynia wielkiej bogini Artemidy będzie poczytana za nic, i że ta, którą czci cała Azja i świat cały, może być odarta z majestatu.

  (28) A gdy to usłyszeli, unieśli się gniewem i krzyczeli, mówiąc: Wielka jest Artemida Efeska.

  (29) I napełniło się miasto wrzawą, i ruszyli gromadnie do teatru, porwawszy z sobą Gajusa i Arystarcha, Macedończyków, towarzyszów Pawła.

  (30) Gdy zaś Paweł chciał wyjść do ludu, nie pozwolili mu uczniowie;

  (31) nawet niektórzy życzliwi mu przedstawiciele władzy posłali do niego i prosili, żeby się nie udawał do teatru. (32) Tymczasem jedni to, drudzy owo wykrzykiwali, bo zebranie odbywało się w nieładzie, a większa część nawet nie wiedziała, z jakiego powodu się zebrali

  (Dzieje Apost. 19:1-32, Biblia Warszawska)

  Po latach zapytany o dalsze swoje życie, Hanavald nie chciał odpowiedzieć, ale wraz jego twarzy i nerwowe zachowanie dało wielu ludziom do myślenia, że przyczyną jego choroby, była komercja, było zwykłe ludzkie pasożytnictwo.

  Ile to czasu musi upłynąć by człowiek zrozumiał, że nie wszystko co się świeci, jest złotem!

  A teraz zgodnie z komercją i powszechnym interesem, życzę każdemu w dzisiejszym dniu, 24-12-2017, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin tych ludzi, którzy się jeszcze nie narodzili albo którzy już umarli!

  Nawet gdybym ten artykuł napisał z wieloma błędami i złą składnią czy innymi błędami, to i tak pod względem prawdy powinien on znaleźć uznanie dla tych, którzy mogą się odrodzić i nie pozwolą na to, by blask fleszy zaciemnił ich serce i oślepił ich oczy!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Husky
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI...

  Cóż Hasky, według tradycji a nie według prawdy, życzę tobie wszystkiego najlepszego z okazji twoich urodzin!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  O PASOŻYTACH!

  Witaj Grzegorzu. Wpis do którego się odnosisz został wyrzucony. Nie lubię kpin ale Twoja wypowiedź i nawiązanie do pasożytów którzy wykończyli Hanavalda jest ciekawa.

  Był kiedyś taki piłkarz Jarosik z Zagłębia Sosnowiec. Ale gdy odmówił Kaziowi G. no to Jego kariera się skończyła. Był taki Łuszczek i wielu wielu innych takich było!

  No ale pasożyci dzisiaj zasiądą wspólnie do stołu ponieważ jest taki jeden dzień w roku w którym nie wolno się kłócić.

  To dopiero jest parodia!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  O KOCIARZACH!

  Tak Hasky, Wasze życzenia tak zwane świąteczne to kpina z Majestatu i Powagi Syna Bożego. Jesteście kłamcami i oszustami w ten Wasz świąteczny czas!

  Jesteście poganami i wymyślacie własną historię o wymyślonym dniu narodzin Pana Jezusa i o trzech królach, którym nadaliście z kapelusza imiona Kacper, Melchior i Baltazar. Zatem to nie ja jestem kociarzem. Kropka!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Husky 18:56:03
  Skoro Autor nie obchodzi świąt, to składanie mu "życzeń"jest, delikatnie mówiąc, nietaktowne
  Wyobrażasz sobie życzenia z okazji 10 kwietnia smoleńskiego?
 • Ja też nie obchodzę świąt - Bożego Narodzenia ponieważ te święta są nieprawdziwe!!!
  Dlatego , że te święta nie są prawdziwe !

  Dlatego, że te święta poniżają Pana Jezusa !

  Dlatego , że te święta kpią z Nauki Zbawiciela !

  Dlatego ,że 25 grudnia nie narodził się Pan Jezus !

  Dlatego ,że nigdzie w Piśmie Świętym nie przeczytałem , że ludzie mają obchodzić urodziny Zbawiciela !

  Dlatego , że mojego Boga ,Pana Jezusa nigdy nie odwiedziło trzech króli i jest to kłamstwo !

  Dlatego , że drzewko / choinka / nie ma nic wspólnego z Panem Bogiem i jego urodzinami !

  Dlatego , że jedzenie czy obżarstwo nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Jezusa !

  Dlatego , że nigdy nie było żadnego mikołaja czy gwiazdora to tylko wymysł ludzki !


  Dlatego, ja nie obchodzę świąt / Bożego Narodzenia / ponieważ chcę służyć Panu Jezusowi , a nie religiom czy wyznaniom zarejestrowanym na ziemi , które nie prowadzą do Pana Jezusa !

  Dlatego , że Pana Boga należy czcić w duchu i prawdzie , a nie w literze czy obrzędach wymyślonych przez ludzi !

  Dawno temu prorok Izajasz , który był natchniony Duchem Chrystusowym powiedział ;

  Nie składajcie już ofiary daremnej , kadzenie , nowie i szabaty mi obrzydły , zwoływanie uroczystych zebrań – nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości . Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza , stały mi się ciężarem , zmęczyłem się znosząc je .

  Obmyjcie się , oczyśćcie się , usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu , przestańcie żle czynić !

  / Księga Izajasza 1,10-20 /

  Dlatego ja jassy nie obchodzę świat / Bożego Narodzenia /

  Pozdrawiam!
 • @Husky 20:13:14
  Nawzajem wszystkiego dobrego, przez cały rok
 • @jassy27
  WITAJ JASSY!

  Dziękuję za Twój wpis poparty wersetami z Pisma Świętego.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @roux 20:52:34
  ale jak widzisz moich życzeń już nie ma
  została godzina
 • @Husky 21:39:34
  To po co wkleiłeś opłatek?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY