Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
536 postów 2159 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MODLITWA- UŚMIECH MIŁOŚCI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie tak ma być z modlitwą. Ona nie polega na bezrozumnym powtarzaniu słów. Nie uwiążesz u Jej palików chorągiewek by modlitwę słały za Ciebie.

 

Modlitwa to nie tylko rozmowa z Synem Boga Ojca ale rozmowa z Nim przede wszystkim. Gdy jest Ci źle, lub gdy chcesz się wyżalić a przede wszystkim gdy Go chcesz wielbić i wysławiać to używasz języka zrozumiałego i pięknego. I nie chodzi tutaj o cudowny dobór słów, bo kimże jestem by sądzić, że moje adoracje wychodzące z moich ust są doskonałe?

Modlitwa to również spojrzenie w Kosmos. To westchnienie gdy co dnia idziesz do pracy. Wieczorem patrzysz i podziwiasz układ gwiazd. Spoglądasz w serce Drogi Mlecznej i dostrzegasz tam Moc tak Tajemniczą i Cudowną, że ślesz w tę potężną przestrzeń uśmiech miłości. To szacunek i pokłon dla Niewidzialnego. To milczenie i ukorzenie się przed Jego Majestatem.

Modlitwa „Ojcze Nasz” nie ma absolutnie nic wspólnego z mantrą i powtarzaniem tylko słów. Ten kto tak odmawia Boże Słowa to ich nie rozumie. Ileż to razy mówiąc Modlitwę Pańską nie dobrnąłem do Jej końca? Ileż to razy przerwałem Ją i zacząłem wielbienie od początku? Dziesiątki razy... Nie chcę Jej mówić jak wiersza wykutego na blachę. Nie tak ma być z modlitwą. Ona nie polega na bezrozumnym powtarzaniu słów. Nie uwiążesz u Jej palików chorągiewek by modlitwę słały za Ciebie.

Ale możesz „wiatrowi" rozkazać by poniósł Twoje słowa w daleką dal a literki omijając szczyty gór i morza dotrą przed Tron Syna Bożego!


eszcze raz napiszę o tej szczególnej modlitwie polegającej na milczeniu, na podziwianiu tego wszystkiego wokół mnie co ukształtowała Moc Przedwiecznego.

Gdy spadają krople deszczu z nieba świecąc w porannym blasku słońca, gdy pada śnieg lub trzaska siarczysty mróz, to Go dostrzeżesz i gdy z oczu Twoich spłynie łza to... Go zrozumiesz! 


 

Możliwość modlenia się do Syna Boga Ojca wiąże się z Jego Łaską. Nigdy, przenigdy nie wiedziałbym do kogo kierować swoje chwalby gdyby pewnego dnia On nie powiedział do mnie: Oto JESTEM!

I Ten szczególny Rozkaz Starodawnego, który poruszył moje serce: „To jest Syn Mój Umiłowany, Jego słuchajcie!”.

Modlitwa to nie tylko rozmowa z Synem Boga Ojca ale rozmowa z Nim przede wszystkim.KOMENTARZE

 • @
  Po raz pierwszy wpiszę się właśnie ja. Po prostu pięknie to jest napisane. Szkoda, że tak krótko. Ode mnie 5
 • @ autor
  Napisz jeszcze coś, to takie piękne. Można czytać w nieskończoność.
 • @57KerenOr
  PAN JEZUS, BÓG OJCIEC TO STWORZYCIELE NIEBA I ZIEMI!


  Napisałeś:

  //Modlitwa to również spojrzenie w Kosmos. To westchnienie gdy co dnia idziesz do pracy. Wieczorem patrzysz i podziwiasz układ gwiazd. Spoglądasz w serce Drogi Mlecznej i dostrzegasz tam Moc tak Tajemniczą i Cudowną, że ślesz w tę potężną przestrzeń uśmiech miłości. To szacunek i pokłon dla Niewidzialnego. To milczenie i ukorzenie się przed Jego Majestatem.//

  Kiedy to przeczytałem co napisałeś powyżej, zaraz moje ''oczy'' skierowały się na List do Hebrajczyków 11/1-3

  ''(1) A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.

  (2) Wszak jej zawdzięczają przodkowie chlubne świadectwo.

  (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.


  ... iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk... To prawda, to prawda a człowiek świecki, szuka , szuka i dopatruje się jakiegoś kosmicznego dziwoląga imieniem natura, ewolucja lub coś innego, która niby to wszystko stworzyła a odpowiedź jest taka prosta!

  Tylko przez te ''okulary'' zwane WIARĄ , można dostrzec to , co przed wieloma ludźmi zostało zakryte!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @
  Oj ! nie wszyscy dzisiaj , chcą modlić się do Pana Jezusa ! modlą się bezpośrednio do Boga Ojca , do Marii i do różnych innych osób tzw. / świętych /, którzy tak naprawdę nie są osobami świętymi i nigdy nie byli ? np. do św. Antoniego ? lub do papierzy ? lub jeszcze innych wymyślonych . Taka modlitwa nigdy nie zostaje wysłuchana , dlatego że nie jest skierowana do Pana Jezusa !!!!

  A przecież ukochany Bóg Ojciec dał ludziom na całej kuli ziemskiej tylko swego umiłowanego Syna Pana i Boga Jezusa Chrystusa nikogo innego nie posłał do ludzi ;

  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zginął , ale miał żywot wieczny . / Ew. Jana 3,16 /

  Każda modlitwa , która wychodzi z ust i z serca , powinna być skierowana do Pana Jezusa , bo tak zadecydował Bóg Ojciec. Przekazując to trzem apostołom na świętej górze przemienienia ;

  Ten jest Syn mój umiłowany , którego sobie upodobałem , Jego słuchajcie . / Ew. Mateusza 17,5 /

  Dziękuje dziś Panu Jezusowi za to , że dzięki Jego łasce mogę moją modlitwę kierować do Niego i prosić Go o cokolwiek w imieniu Jego i to dzięki Panu Jezusowi mogę wykonywać wolę Boga Ojca : A Wolą Boga Ojca jest aby wszyscy szli i modlili się do Syna , Pana i Boga Jezusa Chrystusa .

  Modlitwa , która płynie z czystego serca i jest skierowana tylko do Pana Jezusa , taka modlitwa na pewno będzie wysłuchana i taki człowiek zostanie wysłuchany przez Zbawiciela .

  Nie każdy , kto do mnie mówi : Panie , Panie , wejdzie do Królestwa Niebios : lecz tylko ten , kto pełni Wolę Ojca Mojego , który jest w niebie . / Ew. Mateusza 7,21- 23 /

  Keren napisał ;
  //Modlitwa to nie tylko rozmowa z Synem Boga Ojca ale rozmowa z Nim przede wszystkim. //
  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Modlitwa to także podziwianie tego co Pan Jezus razem ze swoim Ojcem stworzyli , cały świat i wszystko co na nim jest i nas otacza . Dziś dzięki Panu Jezusowi żyje i dzięki Niemu mogę widzieć , przejrzeć i podziwiać to wszystko co stworzył razem ze swoim Tatą .


  Pozdrawiam !
 • @ autor
  Dlaczego nie napisałeś nic więcej. To piękne co można przeczytać, ale można by tak czytać i czytać... A tu tak malutko. Chociaż tekst zniknął z 1 strony jednak go odszukałem, bo myślałem, że coś tam jest dopisane.
 • @topstopjuve 20:16:14
  Napisz jak się modlisz, ile razy na dzień się modlisz. Czy tak zwane klepanie Ojcze nasz jest Bogu niemiłe, jak jeden to klepie, poświęca czas Bogu, a drugi w tym czasie wypija dwa piwa. Może inaczej nie umie, nie potrafi się modlić, poświęca jednak czas Bogu a nie na jakieś przyjemności.
 • @topstopjuve
  MARIA NIE WSTAWIA SIĘ ZA ŻADNYM CZŁOWIEKIEM U PANA JEZUSA!

  Witaj!

  Zastanawiasz się zapewne dlaczego nie wysłuchałem prośby w sprawie napisania jeszcze paru zdań na temat słów modlitwy.
  Twoje wynurzenie o wstawiennictwie Marii jest tego przyczyną!

  26.12.2017 roku napisałeś:

  „Modlę się raczej o wstawiennictwo Marii do Jezusa niż do niej samej”.

  http://m.neon24.pl/b98f6e94dad3195b297dd02ca37477b3,11,1.png

  Po prostu fałszem jest myślenie, iż człowiek musi modlić się do Marii o jakiekolwiek wstawiennictwo! Maria zgodnie z Prawem Bożym musiała kiedyś umrzeć, lecz mając nadzieję w sercu wiedziała, że pewnego dnia zmartwychwstanie do nowego życia!

  Pan Jezus wyraźnie zaznaczył, że zabranie ludzi wierzących nastąpi z chwilą Jego powrotu. (Zobacz: Ewangelia według Jana 14/1-3)!

  Ci, którzy uważają, że należy prosić Marię o wstawiennictwo u Pana Jezusa nie znają Ewangelii i tak w istocie kpią sobie w żywe oczy ze Słów Syna Boga Ojca!
  Pan Jezus wielokrotnie zaznaczył, że ludzie mają pójść „do Niego” bezpośrednio.

  Jeden przykład! Zbawiciel rzekł:

  „(39)  Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;  (40)  ale mimo to DO MNIE przyjść nie chcecie, aby mieć żywot”.

  Ewangelia według Jana 5/3 9, 40

  Pan Jezus jest Jedynym Arcykapłanem Nowego Przymierza i Pośredniczy pomiędzy Bogiem Ojcem a człowiekiem! Pan Jezus nie jest ani Twoim ani moim Pośrednikiem. Pan Jezus Jest Pośrednikiem Boga Ojca!

  Powtórzę się: Kto potrzebuje „dodatkowych pośredników”, pośredniczących pomiędzy człowiekiem a Zbawicielem, kompletnie nie zna Nauki Syna Bożego.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 15:41:00
  Nadajemy chyba na innych falach, czy co? Zadaję Ci proste pytania, a Ty nie odpowiadasz na nie tylko przytaczasz moje wypowiedzi z zeszłego roku. Właśnie jeżeli nie trzeba się modlić do Maryi, to chciałem wiedzieć jak Ty to robisz. Czy robisz to w tych samych porach dnia, czy może spontanicznie. Nie chodzisz do Kościoła, to chyba musisz klękać przed krzyżem. A Ty wytykasz mi jakieś wypowiedzi z zeszłego roku, zamiast uświadomić, poprowadzić we właściwym kierunku.
 • @topstopjuve
  MODLĘ SIĘ DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA I TYLKO DO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

  On jest moim Bogiem i Orędownikiem przed Ojcowskim Obliczem. Modlę się różnymi słowami a także moja modlitwa oparta jest na braku słów, czyli na westchnieniu czy podziwianiu Jego Dzieł.

  Kocham Zbawiciela i kocham Boga Ojca. Wiem o tym bardzo dobrze, że Syn Boga Ojca Jest nam dany od Ojcowskiego Majestatu. Izajasz prorokuje, że ludzie wierzący zwać będą Syna Bożego Bogiem Mocnym, więc Pan Jezus jest Bogiem Mocnym! Jest również Zbawiciel Księciem Pokoju a także Przedziwnym Doradcą.

  Jest też Arcykapłanem... I Jemu oddaję swoje serce. Zbawiciel jest Moim Tatusiem.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:44:07
  No wreszcie się odblokowałeś. Dzięki
 • @topstopjuve
  NO POWIEDZMY...

  ZATEM CZAS NA CIEBIE. Chętnie wysłucham Twoich poglądów dotyczących Twojej wiary...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:10:54
  Ale dokładnie o co Ci chodzi. Przecież wiesz już, że moją świadomość kształtował od ponad 50 lat KRK. Chodzę do Kościoła, ale od czasu jak czytam Ciebie siadam po prawej stronie, gdzie jest wizerunek Jezusa. Po lewej jest wizerunek Maryi. To co piszesz jest dla mnie szokujące, bo przez całe życie człowiek istniał w przekonaniu, że to co robi KRK jest dla zbawienia potrzebne. A tu niestety, wiele rzeczy przemawia za tym, że wygląda to całkiem inaczej, a może nawet odmiennie. Nawet wziąć te litanie do wszystkich świętych ... kto wie oprócz Boga który z nich zasługuje na świętość? Na razie ograniczyłem swoje modły do Ojcze nasz. Odpadło całkowicie Zdrowaś Mario i Pod twoją obronę moje dawne podstawowe modlitwy. To nie jest takie łatwe się przestawić. Patrzę w Kościele jak ludzie klęczą z różańcem i mam już mieszane uczucia. No na razie to tyle.
 • @topstopjuve 20:28:54
  I jeszcze jedno. Ksiądz, który mówi z ambony, że datki po kolędzie są tylko dla niego przeznaczone, nie jest wart wpuszczenia przez próg domu. Na szczęście u mnie jest inaczej (kpucyni0. No ale tak jak inni, oni też modlą się do Maryi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TAGI

ULUBIENI AUTORZY