Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2746 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

CIEMNA STRONA ARJANKA OSKARŻAJĄCEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowe Prawo z którym przychodzi Pan Jezus od Boga Ojca, to nie prawo talionu a prawo uniżania się i miłości.

 

Adres do arjankowego artykułu:

 

//arjanek.neon24.pl/post/142594,ciemna-strona-jezusa-czesc-1-ideologia 

Już na samym szczycie artykułu widnieje kłamstwo!

 

Oto cytat:  "Mój ojciec nałożył na was ciężkie jarzmo; Ja uczynię je jeszcze cięższym. Mój ojciec smagał was biczami; Ja będę was smagał skorpionami".


Zasugerowanie Czytelnikowi, że tego typu Myśli przebiec mogły przez głowę Panu Jezusowi jest przeinaczaniem faktów z Nowego Testamentu. Autor kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Starym jak i w Nowym Przymierzu Bogiem Historii był Pan Jezus. Panu Jezusowi służył Mojżesz i Izajasz...I o ile Prawo Starego Przymierza zawierało mnóstwo mocnych i twardych przepisów, to dla miłujących Pana Boga ludzi nie stanowiły one żadnego problemu. Nowe Prawo z którym przychodzi Pan Jezus od Boga Ojca, to nie prawo talionu a prawo uniżania się i miłości.


Gdyby to Prawo stosowali mordercy, cudzołożnicy i zabójcy a także politycy, to na świecie nie byłoby wojen i nienawiści międzyludzkiej. Prawo przyniesione przez Pana Jezusa w Nowym Przymierzu uderza w sumienia ludzkie. Jednak ludzkie sumienie, (także sumiennie autora tekstu), buntuje się przeciwko sprawiedliwości.


Ludzkie sumienie chciałoby kraść i dopisywać sobie godziny u swojego pracodawcy. Człowiek chce być zły! Klnie, bierze Imię Pana Boga na darmo a w niedzielę w dobrze skrojonym garniturze pełza jak oszust do kościoła by poczuć się lepiej!


 

Podobno, jak czytam a Artykule, ideały Pana Jezusa nie mogą być wprowadzone praktycznie w życie! Co za bzdura! Pytanie jedynie brzmi, czy człowiek chce wprowadzić „ideały” Pana Jezusa w życie? Czy człowiek w ogóle chce spróbować... Syn Boga Ojca zaproponował człowiekowi Dwa Prawa Miłości i owe Prawa nie są Prawami ciężkimi. Pierwsze Prawo mówi o miłości do Pana Boga, Drugie zaś o miłości do bliźniego! I to wszystko i nic więcej!


 

a to mnóstwo bzdur i duchowej katorgi dla rodzaju ludzkiego wprowadził Kościół katolicki! Może jego nauki Autor tekstu ma na myśli!? Więcej fałszywej nauki na rogach ulic przedstawiają Świadkowie... Może Autor tekstu pomylił Naukę Syna Bożego z naukami fałszywych religii? Być może!


I punkt kolejny:


ednostronność Nauki Pana Jezusa. Tutaj głos sumienia Autorowi bardzo przeszkadza! Bo nie o okaleczoną moralność chodzi, lecz o miłość. Pan Jezus jak Dobry Ojciec chce byśmy wyrzekłszy się złych słów i niepotrzebnych emocji, naśladowali Jego Postępowanie! Sam zdaje sobie sprawę z naszej ułomności i dlatego w naszym życiu nie szykuje dla nas tortur i Inkwizycji! Jednak jednocześnie ostrzega, że jednych pewnego dnia spotka nagroda a innych kara, ponieważ Pan Bóg nie da się z Siebie naśmiewać!


Inna bolączka Autora: „Pan  Jezus jest Bogiem separacji”. I owszem, ale ową separację należy odpowiednio zrozumieć. Czy ojciec nie chciałby by jego syn był uczciwy? Czy matka nie wolałaby by jej córka szła przez życie z pozytywnymi i dobrymi wartościami w sercu? Czy rodzice nie chcieliby, by ich dzieci nie wpadły w złe towarzystwo? Jednak to nie do rodziców Autor tekstu ma pretensję! Nie wnosi Autor swoich pretensji do ojca Stefana czy matki Weroniki!  Winny znowu jest Pan Jezus, który chce by Jego uczniowie i uczennice „przestawali z tymi, którzy dobrze czynią”.


W Nauce Syna Bożego istnieje także słowo: Nienawiść! Owa nienawiść do ojca, do matki czy do jakiegokolwiek człowieka nie ma podłoża literalnego, cielesnego, dosłownego!

 

est to nienawiść duchowa.  Jest to nienawiść do tego, co swoimi poglądami matka czy ojciec reprezentują. Gdy wierzący syn ma matkę katoliczkę, to ów nienawidzi pogańskich nauk wprowadzonych przez papieży i biskupów. Gdy miłująca Zbawiciela córka jest córką Świadków... to owa córka nienawidzi poglądu własnej matki mówiącego o tym, że do Pana Jezusa nie wolno się bezpośrednio modlić! Jednak i córka i syn nadal kochają własnych cielesnych rodziców lecz miłość do Syna Bożego jest dla nich ważniejsza!


 

Autor zadaje kolejne pytanie: „Dlaczego więc na świecie Jezus oczekuje, że będziemy biedni, aby osiągnąć jego królestwo?”.


Autor jakby na przekór własnemu pytaniu przeczy sam sobie podając wcześniej przykład Zacheusza, który wcale nie zrezygnował z własnego bogactwa, tylko jego częścią postanowił się z bliźnim podzielić a także mu zadośćuczynić!


Jeszcze raz:  Autor stara się wmówić Czytelnikowi, że bogacze nie wejdą do Królestwa Bożego. Autor kolejny raz przeczy sam sobie podając odpowiedni cytat Biblijny jednak go nie rozumiejąc. Przypominam postawę Zacheusza. Ów bogaty człowiek postanowił oddać część swojego majątku. Tak powinni postępować bogacze. Powinni również swoimi dobrami służyć potrzebującym.


Mamy tutaj jako posiłkowy, przykład Apostoła Piotra, który ponoć tak jak inni Apostołowie „pozostawił wszystko” a jednak w rzeczy samej, nie pozostawił swojego domu, żony, czy teściowej! Duch a nie litera w Słowach Syna Bożego miała i ma nadal podstawowe znaczenie! Wielokrotnie Słowa Pana Jezusa posiadają znaczenie przenośne a nie dosłowne!


W dalszej części Swojej Pracy Autor chce na siłę wmówić Czytelnikom, że to tzw. naturalna gospodarka została zakłócona przez chrześcijańskie ideały.


    Pomijając fakt, że to są Chrystusowe ideały a nie chrześcijańskie, to raczej owe Chrystusowe ideały zakłócone zostały przez drapieżną gospodarkę. To bezpardonowe rządy władców i mocarstw doprowadziły do wyrzucenia Myśli Bożej z serca człowieka. To Chrystusowe Prawa zostały zastąpione pieniądzem i władzą.

Autor dalej snuje domysły:


Innym aspektem materializmu Jezusa jest fakt, że kiedy opisuje "swojego ojca" (żydowskiego boga), to prawie tak, jakby opisywał finanse w naszym systemie gospodarczym”.


No cóż, nie śmiem nawet jednego zdania napisać na ten temat, choćby z tej przyczyny, iż może pewnego dnia Autor zrozumie jakie głupoty wypisuje...


Następny fragment:


"Problem z grzechem.
Inną centralną częścią nauczania Jezusa jest jego koncepcja grzechu i przebaczenia. Wśród naszych przodków nie było takiej perwersji jak koncepcja grzechu. Ludzie mieli obowiązki wobec swoich bliźnich, a przetrwanie każdego zależało od  istniejących obowiązków społecznych
”.


Kolejne kłamstwo!  Koncepcja grzechu istnieje od pradziejów. Po prostu jedni nazwą zły uczynek grzechem a inni złym postępowaniem ale nie patrząc na nazwę, owe złe postępowanie zawsze uderza w Pana Boga i bliźniego!


 

I tutaj Autorze nie chodzi o naszych tylko przodków ale i o przodków... każdego pokolenia ludzkiego! No i na jakiej podstawie sądzisz, że wszyscy nasi przodkowie żyjący w chaszczach i gęstwinach ówczesnej Polandii posiadali dokładnie takie same zasady moralne?


Dlaczego sądzisz, że te „istniejące obowiązki społeczne” były w jakiś sposób scentralizowane a nie było tutaj na ziemiach polan takich ludzi, którzy usłyszawszy o Nauce Mistrza z Nazaretu przyjęli Jego Zasady? Dlaczego uważasz, że wszyscy oddawali cześć Czterogłowemu i wszyscy z samego ranka kłaniali się Słońcu?


I dalej Autor mówi o Panu Jezusie, że wszystkie grzechy według Niego były równe. Chociaż pod pewnym względem przyznałbym Autorowi rację to w tym wypadku powiem:  Nie! Pan Jezus w Dwóch Przykazaniach Miłości wyraźnie określił, że wystąpienie przeciw Boskiemu Majestatowi jest czymś poważniejszym niż wystąpienie przeciwko bliźniemu.I na koniec: Przypowieść o talentach...


Przypominam Autorowi tekstu, że Syn Boga Ojca opierał się na ludzkich mizernych wzorach i przykładach, dlatego by człowiek mógł Go lepiej zrozumieć a Autor źle interpretując Jego Nauki bezzasadnie Zbawiciela oskarża!


Otóż od Pana Jezusa człowiek wierzący otrzymał „Ducha zrozumienia”, „Ducha wzrostu”, „Ducha wiary”. Ten Boży Dar to załóżmy „pięć talentów”. Gdy Syn Boga Ojca powtórnie przyjdzie to rozliczy nas z tego  JEGO DARU, który nam został dany! Sprawdzi, czy pięć talentów zostało pomnożone. Sprawdzi również czy pomnożony został jeden talent Bożego Daru! W przypowieści Pana Jezusa człowiek z darowanym jednym talentem ukrył go do powrotu Mistrza. Nie dbał ów człowiek o interesy Swojego Pana. Nie pomnażał duchowego Daru Bożego, który został mu kiedyś dany.

asnął ów człowiek odrzucając Bożą Łaskę. Dlatego ten jeden talent zostanie mu zabrany ponieważ zawiódł „Swojego Pracodawcę”! Syn Boży kiedyś pozbawi go tej Wielkiej Łaski, którą od Niego ten człowiek otrzymał.


No cóż, przypowieść o talentach nie ma absolutnie nic wspólnego z określoną ilością złotego czy srebrnego kruszcu!


Podsumuję:


Autorowi tekstu obce są zdania i myśli wyrażone przez Syna Boga Ojca, dlatego bezpodstawnie w swoim artykule co chwilę to Syna Bożego Autor oskarża.

 

Okazuje się jednak, że wielu ludziom Nauka Syna Bożego się podoba i z utęsknieniem czekają za Jego Powrotem modląc się do Niego każdego dnia.


Oni lepiej rozumieją Słowa Pana Jezusa.  Im Syn Boga Ojca nie przeszkadza. Syn Boży przeszkadza zaś tym, którzy Go nie kochają!KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  BYŁO CYMBALISTÓW WIELU...

  (12) Oni to są zakałą na waszych ucztach miłości, w których bez obawy biorą udział i tuczą siebie samych, chmurami bez wody unoszonymi przez wiatry, drzewami jesiennymi, które nie rodzą owoców, dwakroć obumarłymi, wykorzenionymi,

  (13) wściekłymi bałwanami morskimi, wyrzucającymi hańbę swoją, błąkającymi się gwiazdami, dla których zachowane są na wieki najgęstsze ciemności.

  (14) O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,

  (15) aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy.

  (List Judy 9-12-15, Biblia Warszawska)

  ..............................................................................

  ...ZA WSZYSTKIE ICH BEZECNE SŁOWA, JAKIE WYPOWIEDZIELI PRZECIWKO NIEMU BEZBOŻNI GRZESZNICY...CHMURY BEZ WODY...TUCZĄ SAMYCH SIEBIE...

  To tylko tyle, i może aż tyle Keren, co można napisać o tym gościu!


  ...mene, mene, tekel...


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  LUDZIE LUBIĄ KŁAMSTWA!

  Okazuje się, że "piątki", które Autor otrzymał to bezmyślność tychże, którzy te piątki dali.

  Ludzie wolą kłamstwa typu:

  1/ Istniała kiedyś wieża Babel

  2/ Króla Salomona odwiedziła królowa Saba

  *

  Tak, ludziska lubią być kłamani, ponieważ i oni także serwują kłamstwa innym. I tak życie katolików, Świadków... czy Adwentystów Dnia Siódmego toczy się dalej. Byle tylko jak najdalej od Nauk Syna Boga Ojca!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Ostrzeżenie przed fałszywymi nauczycielami !!!
  Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem , jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele , którzy wprowadzać będą ZGUBNE NAUKI i zapierać się Pana , który ich odkupił , sprowadzając na się rychłą zgubę .

  I wielu pójdzie za ich rozwiązłością , a DROGA PRAWDY , będzie przez nich pohańbiona . Z chciwości wykorzystywać was będą przez ZMYŚLONE OPOWIEŚCI ; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie .
  / II List Piotra 2,3 /

  Arjanek , który pisze w swoim artykule o Zbawicielu Panu Jezusie , nie ma pojęcia żadnego o NAUCE PANA JEZUSA i o Jego Posłannictwie od Boga Ojca . Nie ma zielonego pojęcia kim tak naprawdę jest Pan Jezus . Szkoda tylko , że ludzie lubią kłamstwa i nie sprawdzają innych co piszą na temat wiary . A przecież jest tu na Neon24pl. Tak wiele ludzi , którzy się uważają za ludzi wierzących , a nikt nie staje w obronie Zbawiciela Pana i Boga Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Daru . Nikt z ludzi nie sprawdza co napisał Ajranek ???


  Bo kto chce być zadowolony z życia i oglądać dni dobre , ten niech powstrzyma język swój od złego , a wargi od mowy zdradliwej ./ I List Piotra 3,10-12 /

  Bądzcie trzeźwi , czuwajcie ! Przeciwnik wasz , diabeł , chodzi wokoło jak lew ryczący ………. Przeciwstawcie mu się , mocni w Wierze ……….. / I List Piotra 5, 6-11 /

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY