Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2746 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

O PSACH CO MNIE DOPADŁY NA POLU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po prostu Pan Jezus - Syn Boga Ojca, uratował mi wtedy życie i jestem Mu za to bardzo wdzięczny.

 

Udało mi się doczytać pewien Artykuł do samego końca. Jak na mnie to i tak potężne osiągnięcie jest, ponieważ Art Dżona nafaszerowany jest głupotami jak kaszanka kaszą.

 

Oto on: //gibson.neon24.pl/post/142840,krotka-modlitwa-uratowala-od-ciezkiego-poranienia

 


 

Nie dałem jednej gwiazdki ponieważ nie mogłem.  Żeby dostać gwiazdkę jedną od KerenOra trzeba choć tyciu zabłysnąć smykałką pisarską.  I nie piszę tutaj o kunszcie dobierania odpowiednio skrojonych słów, hiperbol, wykrzykników i różnej maści słownych ewolucji.


a tutaj piszę o prawdzie!  Piszę o tym, że każdy autor tekstu powinien dążyć w rzeczy samej do prawdy i do spójności tematycznej. A skoro owa praca jest według mnie typowym krzykiem blagiera (nie mylić z blogerem), to postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.

 

Świetne zdanie teraz zacytuję. No normalnie, gdyby nie powaga sytuacji to padłbym na glebę jak pies Huckleberry ze znanej kreskówki! Ale nie padłem. Nadal siedzę sobie przy kompie i wrzucam to tu, to tam, jakieś słówko.

 

Uwaga, już teraz, ten tego, cytuję Johna:

 

Jak wiemy z danych nam przekazów w czasie odprawiania egzorcyzmów, złe duchy bardzo nie lubią języka łacińskiego, szczególnie jego specjalnej odmiany liturgicznej”.

 

To może ja powtórzę jeszcze raz w innym porządku:

 

czasie odprawiania egzorcyzmów, złe duchy bardzo nie lubią języka łacińskiego, szczególnie jego specjalnej odmiany liturgicznej. 

Teraz już wiesz Czytelniku, że Dżon ostrzega Cię byś raczej po łacinie gaworzył, to zła istota nie będzie miała na Ciebie tak wielkiego wpływu.  No ale złe duchy zapewne nie lubią również greki, czy też aramejskiego, ponieważ w tych językach głosili Ewangelię Apostołowie a przede wszystkim Pan Jezus.  Gdy został zesłany Duch Święty na Apostołów i uczniów Syna Bożego, to Ci przekazywali Dobrą Nowinę ludziom różnej narodowości w ich rodzimym języku!

 

No tak ale Dżon wie jednak swoje.

 

araz zaraz, czyż nad głową ukrzyżowanego Zbawiciela nie było napisu w trzech językach? I tenże szatan albo jego posłaniec ponoć nienawidzący języka łacińskiego, po łacinie skreślił na tabliczce kilka słów?

 

Napiszę inaczej:  Szatan tak bardzo nienawidzi łaciny, że z tej nienawiści umieścił nad Głową Syna Bożego napis między innymi w języku... łacińskim?!

 

Nie no, to powyższe zdanie to istny klasyk jest!

 

 

 Byłem  swego czasu w bardzo ale to bardzo podobnej sytuacji. Przez nieuwagę właściciela sfora psów dopadła mnie na polu po zbiorze pory. Widziałem przekrwione ślepia „bestii” i poczułem szybsze bicie swojego serca. Stanąłem jak wryty gdy piątka, albo szóstka „morderców” mnie otoczyła. Choćbym nawet chciał uciekać to i tak nie mogłem. Zdrętwiałem jak po zastrzyku w kręgosłup.

 

ednak po „sekundzie” nie wiedząc czemu zacząłem psiory głaskać a te ocierały się o moje nogi. Gdy zziajany właściciel tychże dobiegł wreszcie do mnie, (no bo psy są jednak szybsze) to przeraziłem się nie na żarty. Tak, przeraziłem się! Mina właściciela piesków (już nie boję się tak o nich napisać) była nietęga. „Panie, panie nic się nie stało?  Te psy nienawidzą obcych i są...”.

 

Nie pamiętam co gościu powiedział dalej. Może krzyknął, że te psy są straszne albo zaczepne lub... niegrzeczne (!)... No nie pamiętam! Jednak musiało coś być na rzeczy z tymi psami skoro ich pan był biały jak kartka kredowego papieru!

 

I powiem również szczerze, że nie pamiętam czy wtedy się modliłem.  Nie kłamię! Nie pamiętam! Jednak wiem coś na pewno. Nie używałem wtedy łaciny. Mam łaciński język tutaj na myśli, by nie było wątpliwości.

 

Myślę, że to nie języka tego lub owego zlękły się tamtego dnia te „potulne pieski”. No i mnie również się nie zlękły!

 

Po prostu Pan Jezus - Syn Boga Ojca, uratował mi wtedy życie i jestem Mu za to bardzo wdzięczny.

 

(…)!

KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  PSY SZCZEKAJĄ CZY ABY NA PEWNO TYLKO PSY, BO TA KARAWANA ...

  Muszę przyznać że, ja również spróbowałem przeczytać ten artykuł i mimo dużych chęci i samozaparcia nie dotrwałem do końca.

  Mimo wielkiego powstrzymywania śmiechu i chęci zrozumienia tego czego ludzie ‘’doznają’’ dochodzę do wniosku że z tej wielkiej opresji obronną ręką wyszły psy a ludziska zamiast dziękować komu innemu, zaczęli szczekać nie pojęte rzeczy!

  Tak oto, role się zamieniły!

  Spoglądając na to wszystko oczyma tzw. humoreski, możemy dokładnie prześledzić jak tworzą się bajania katolickie, które prędzej pójdą drogą Braci Greem niż nauczaniem Zbawiciela.

  To właśnie z bajań katolickich dowiemy się o spluwaniu przez lewe ramię czy inne formy zacofanych zabobonów w które wierzą tylko ci, co nigdy nie znali Nauk Zbawiciela.

  Dobra, nie będę więcej pisał bo szkoda na te bzdury atramentu.

  I jeszcze jedno, zacytuję ciebie:

  //Świetne zdanie teraz zacytuję. No normalnie, gdyby nie powaga sytuacji to padłbym na glebę jak pies Huckelberry ze znanej kreskówki//

  Zapewne pies Huckellberry, gdyby to usłyszał, uśmiałby się jak fretka i zdziwiłby się że ludzie też potrafią szczekać!

  Oj, ile tutaj na tym portalu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, tylko czytać i podziwiać, oczywiście nie żałując przy tym śmiechu, nie, nie.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • Pytanie
  Skoro o łacinie to może uzupełnienie warte zapoznania się:
  "W codziennej mowie przestała być stosowana po upadku Cesarstwa na zachodzie, chociaż w większości krajów Europy była nadal używana jako język urzędowy, liturgiczny i literacki[1].

  Do XVIII wieku łacina była stosowana powszechnie w Europie jako język komunikacji międzynarodowej, nauki, kultury i sztuki. W Polsce była językiem urzędowym do rozbiorów. Liturgię Kościoła katolickiego sprawowano niemal wyłącznie po łacinie aż do Soboru Watykańskiego II[2].

  Współcześnie nadal stosuje się łacinę, chociaż w ograniczonym zakresie, w wielu dziedzinach nauki. W języku łacińskim wydawane są liczne publikacje, funkcjonuje również łacińskojęzyczna Wikipedia[3]. Terminologia naukowa i techniczna zazwyczaj tworzona jest na bazie łaciny. Łacina jest używana w mediach i kulturze masowej. Podczas prezydencji Finlandii (w latach 1996 i 2006) oficjalne dokumenty Unii Europejskiej były publikowane po łacinie. Pozostaje też językiem urzędowym Państwa Watykańskiego[4].

  Znajomość łaciny uważana jest za niezbędną w poznawaniu historii europejskiego dziedzictwa kulturowego, sięgającego korzeniami antyku. Chociaż jest to w większości antyk grecki, znamy go za pośrednictwem Rzymian, którzy wykazali zdolności i wolę, by przyswoić we własnej mowie osiągnięcia Greków a później prześcignąć mistrzów. Na owych osiągnięciach opiera się łacińska tradycja w literaturze i nauce, prawie i religii – sięgająca poprzez średniowiecze i renesans do XVIII wieku, a niekiedy aż do współczesności. Według Leibniza łacina była jedyną mową, która przekroczyła granice czasu i przestrzeni (lingua universalis et durabilis ad posteritatem). Umożliwia bowiem kontakt z mistrzami przeszłości, wstęp do ponadczasowej res publica litterarum. W języku tym tworzyli przecież między innymi Cyceron, Tacyt, Hieronim, Augustyn, Einhard, Tomasz z Akwinu, Dante, Petrarka, Erazm, Luter, Kopernik, Kepler oraz Newton[5].

  Wśród językoznawców nie ma zgody, czy łacina jest językiem żywym, martwym czy też wegetującym. Co prawda nie jest już językiem ojczystym dla nikogo, więc nie podlega zmianom we fleksji i słownictwie, typowym dla języków żywych, lecz jej znajomość nie wygasła. Naucza się jej w szkołach i uczelniach na całym świecie. Regulowana jest przez Papieską Akademię Języka Łacińskiego, która poszerza zakres słownictwa na potrzeby dokumentów wydawanych przez Stolicę Apostolską[6]."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81acina

  Czy szatan nie może mieć upodobań jak człowiek?
  Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?
  Liturgię Kościoła katolickiego sprawowano niemal wyłącznie po łacinie aż do Soboru Watykańskiego II.
 • @Autor
  Do czego to doszło. Nasz Neonowy lew tylko cudem uratował się przed psim atakiem.
  Widać - pies zaszczeka, a lwy się chowają do budy.
  O czasy....
 • @Franek Ganek
  PSY SZCZEKAJĄ CZY ABY NA PEWNO TYLKO PSY, BO TA KARAWANA ..

  Napisałeś:

  //Czy szatan nie może mieć upodobań jak człowiek?
  Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?
  Liturgię Kościoła katolickiego sprawowano niemal wyłącznie po łacinie aż do Soboru Watykańskiego II.//

  Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, otóż szatan jest duchem więc nie jest człowiekiem, skoro więc jest bytem duchowym nie potrzebuje i nie ma takich potrzeb jak człowiek i nie myśli jak człowiek. Byt duchowy nigdy nie zniży się do wartości człowieka, by z niego brać przykład, ZŁY byt duchowy A TAKIM JEST SZATAN, jest bardzo mądry i przebiegły!

  Jedyna ISTOTA Duchowa Która Przyjęła wartości człowieka to Pan Jezus i nikogo innego nie znam!

  Szatanowi nie zależy kto mówi w jakim języku, ma w przysłowiowym nosie gdzieś działania człowieka, jego zadaniem jest skłócanie ludzi i podawanie im na tacy SWOICH NAUK!

  Napisałeś:

  //Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?//

  Słuchaj Franek , kościół katolicki to jest jego dzieło, to właśnie pod tym szyldem szatan zwodzi ludzi.

  Kościół katolicki to jest jego drugi dom, TO JAK MOŻE NIE LUBIĆ SWOJEGO DOMU!?

  Do Krzysztof Wojtas:

  Chłopie, zapewne całe popołudnie zajęło tobie myślenie, co tu napisać, wcale nas nie zaskoczyłeś, no bo czym, tym wybitnym myśleniem!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:10:32
  //PSY SZCZEKAJĄ CZY ABY NA PEWNO TYLKO PSY, BO TA KARAWANA .//
  Tego nie rozumiem. Co Autor ma na myśli? Proszę bezpośrednio bardziej.

  //Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, otóż szatan jest duchem więc nie jest człowiekiem, skoro więc jest bytem duchowym nie potrzebuje i nie ma takich potrzeb jak człowiek i nie myśli jak człowiek. Byt duchowy nigdy nie zniży się do wartości człowieka, by z niego brać przykład, ZŁY byt duchowy A TAKIM JEST SZATAN, jest bardzo mądry i przebiegły!//

  Cóż za pewność swojej racji (,,Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta"). Czy aby ma to umocowanie w rzeczywistości?
  Zobaczmy. Niewiele tu, moim zdaniem, argumentów biblijnych bo zdaje się, że wyłącznie takimi się tu Panowie podpieracie, podkreślając nawet wyłączność.
  Zgadzamy się, że to byt duchowy. Ale czy to szatan ma brać przykład z człowieka czy to raczej on jest inicjatorem? Nie on kusi, czy nie za jego sprawą człowiek czyni sobie samemu szkodę? To raczej wygląda jakby z niego brano przykład (siła nawyku).

  Nieprawdziwe wydają się być Twoje słowa:
  //skoro więc jest bytem duchowym nie potrzebuje i nie ma takich potrzeb jak człowiek i nie myśli jak człowiek.//
  Jak mógłby władać człowiekiem gdyby nie "nadawał na tych samych falach"?

  Inna sprawa. Piszesz, że zły jest mądry...? Nie może wykorzystać mądrości do powrotu do Boga? Bo zdaje się jest upadłym aniołem, czy się mylę...? "Mądry i przebiegły" więc umie rozróżniać i wybierać? Czyli już blisko do stwierdzenia o upodobaniach złego ducha?

  W poniższym zdaniu może wyraźniej widać wewnętrzną sprzeczność:
  //Szatanowi nie zależy kto mówi w jakim języku, ma w przysłowiowym nosie gdzieś działania człowieka, jego zadaniem jest skłócanie ludzi i podawanie im na tacy SWOICH NAUK!//
  Szatanowi nie musi zależeć... (Czy na pewno?) wystarczy, że człowiekowi zależy kto w jakim języku mówi.
  Ale naprawdę nie wiem jak mógłby skłócać ludzi i skąd wiedzieć jakie nauki są fałszywe nie interesując się człowiekiem... Jak wie, które nauki są fałszywe bez odniesienia do prawdziwych?
  Jest to bardzo niejasno opisane.

  Dalej:
  "Czy nie może szczególnie nie lubić Kościoła katolickiego?/"

  //Słuchaj Franek , kościół katolicki to jest jego dzieło, to właśnie pod tym szyldem szatan zwodzi ludzi.//

  To byśmy właśnie rozpatrywali. Póki co nie ma na to dowodów tutaj. A mowa była o przesłankach mówiących, a zresztą wszyscy chyba wiemy jak wiele jest niechęci do Kościoła katolickiego (a w tym pewnie łaciny - jego języka).

  //Kościół katolicki to jest jego drugi dom, TO JAK MOŻE NIE LUBIĆ SWOJEGO DOMU!?//

  Więc ma upodobania czy nie ma?
 • @Franek Ganek
  SZATAŃSKI PLAN ŚWIADKÓW... I PAPIEŻY!

  Ja nic nie mam do łaciny jako do języka wymarłego czy wegetującego? Zauważyłem tylko, że kolega Jan pisze dziwne sprawy posądzając szatana (a co za tym idzie również złych szatańskich wysłanników) o to, iż łacina w jakiś doskonalszy sposób odpędzić może zło od człowieka.

  Jak to zauważył Grzegorz „szatanowi nie zależy na tym kto mówi w jakim języku”, co starałem się w moim wpisie wykazać. Zależy mu jednak bezapelacyjnie na okłamaniu rodzaju ludzkiego.

  W tej materii nie tylko katolicki kościół jest pod szatańskim władaniem ale również Świadkowie..., którzy nigdy (powtarzam), nigdy bezpośrednio do Pana Jezusa nie wypowiedzą ani jednego słowa! A to już jest szalbierstwo...
  Jakże to może być, by oblubienica nie wyznała miłości swojemu oblubieńcowi? Ano, w szeregach Świadków... jest to jednak możliwe!

  Bóg Ojciec tylko Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu i uczynił Pana Jezusa Arcykapłanem Nowego Przymierza. Bóg Ojciec uczynił Zbawiciela Pośrednikiem pomiędzy Sobą a ludźmi. A owi ludzie bardzo często zapominają o tym, że Pan Jezus jest Ojcowskim Pośrednikiem a nie naszym!

  Mowa o Panu Jezusie:

  „12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". 

  Dzieje Apostolskie 4/12

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/4.php

  http://m.neon24.pl/1bd5fe37d5e16890fbe2b890e5ea7527,0,0.jpg

  Franku, szatan przede wszystkim dąży do tego by synowie i córki Adama i Ewy sprzeciwili się Ojcowskiej i Synowskiej Woli. Dlatego ów Boży przeciwnik dodatkowo „postanowił”, iż pośrednikiem pomiędzy Zbawicielem a człowiekiem może być również Maria.

  Maria oczywiście była wierzącą i wybraną kobietą! Maria była „szczęśliwą między niewiastami”, jednak kiedyś kobieta ta zgodnie z postanowieniem Stwórcy umarła.
  I owa Maria pewnego dnia zmartwychwstanie.

  Tylko Syn Boży jest Ojcowskim Pośrednikiem, ponieważ „nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia”!

  Jednak szatański plan jest inny. Ten Boży przeciwnik ustanowił jeszcze wielu innych pośredników, w tym „Marię”. I miliard ludzi padło na kolana przed jego fałszywą nauką!

  PS

  Do Krzysztofa J. Wojtasa

  Widzę Krzysiu, że ze zrozumieniem tekstu masz mały problem. Rozumiem, nie możesz nic napisać na temat Nauki Pana Jezusa i swoją niewiedzę ukrywasz pod kołdrą żartu. Ok! Nawet nieźle Ci to wychodzi!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 11:19:52
  //o to, iż łacina w jakiś doskonalszy sposób odpędzić może zło od człowieka.//

  "Co nie znaczy jednak, że modlitwy w jezykach narodowych mają mniejszą moc."
  http://gibson.neon24.pl/post/142840,krotka-modlitwa-uratowala-od-ciezkiego-poranienia
  Może po prostu specyficznie reaguje na łacinę?


  //W tej materii nie tylko katolicki kościół jest pod szatańskim władaniem ale również Świadkowie...//

  Można by to (nawiązując do myśli artykułu) uzasadnić? Bo właśnie nie wiadomo...
  Jeśli szatan szczególnie nie lubi (bądź "lubi") - w każdym razie (rzekomo) atakuje Kościół katolicki to pewnie, w pewnym sensie włada nim... Inaczej Kościół nie robiłby sobie nic z tych działań szatana, nie byłyby to dla niego żadne ataki ani w ogóle działanie, które ma wpływ (szczególny). Jednak wyróżnia się Kościół i szatana z tego czym to jest. Musi być jakiś kościół w czystej istocie by szatan miał czym władać... Choćby jego potencjał. Czy "nienaruszona część". Inaczej byśmy tak nie mówili... Czyż nie? Może powiesz, że nie ma żadnego Kościoła czy żadnych Świadków...?


  //Jak to zauważył Grzegorz „szatanowi nie zależy na tym kto mówi w jakim języku”, co starałem się w moim wpisie wykazać.//

  Bez urazy ale właśnie tego nie widzę stąd dopytywałem.


  Co do sposobów modlitwy Świadków... Dokładnie nie wiem jak to robią, może by sami powiedzieli... Bo jednak nazywają się chrześcijanami a to do Chrystusa, do Pana Jezusa nawiązuje raczej... Mówią, że wierzą w Pana Jezusa Chrystusa.

  Co do Marii. Jeśli chodzi o "trend" zasłaniania Pana Jedynego przeróżnymi osobami (świętymi) to zgoda. Istnieje taki i nie wydaje się to pozytywnym zjawiskiem. Ale owi święci wydają się być jakby uzupełnieniem nieopisanych cech Pana Jezusa Chrystusa - ich i Jego (specyficznymi) emanacjami, być może potrzebnych konkretnym ludziom w konkretnych sytuacjach, czasach. Moim zdaniem jeśli już to modlitwa nie powinna się na nich kończyć a le należy zaznaczać, że ostatecznie kierujemy je do Pana i Boga. Może dlatego nie chcą Świadkowie wyróżniać Go z pośród Świętych, jeżeli nie chcą? Tylko kogo czy co konkretnie? Jezusa - człowieka, Jezusa Chrystusa? Pana Jezusa (Chrystusa)???
 • @57KerenOr 11:19:52
  Niewiadomych jest więcej.
  Czy zło jest duchem? Duch to coś niematerialnego, bez formy bo kształt nawiązuje do materii... Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego...
  Jeśli mowa o jakimś (konkretnym) duchu jak Duch święty czy zły duch to można mówić o jego formie - widzialnej dla oka bądź nie, tylko dla umysłu...
  Wtedy można by takie zło "odpędzić" czy zneutralizować, pozbawić formy...
  Wtedy sprawa dotyczy tego czy wierzymy w istnienie w formie materialnej i niematerialnej, (że tu takie znaczenie przypiszę temu pojęciu "materialne").
  Należałoby rozróżnić pojęcia - zgodnie z Biblią - według konkretnego kryterium, schematu.
 • @Franek Ganek
  LUDZKIE IMAGINACJE!

  Posłuchaj Franek, w poprzednim komentarzu swoje słowa starałem się poprzeć cytatem z Nowego Przymierza. Bóg Ojciec tylko i wyłącznie rodzajowi ludzkiemu w celach zbawczych dał Swojego Syna.

  Gdy będziesz mniej snuł własnych domysłów a oprzesz się na cytatach Biblijnych wtedy lepiej będzie szła nasza rozmowa. Póki co, piszesz o tym co Ty byś chciał a zupełnie nie liczysz się ze Słowem Bożym!

  Zatem rozmawiamy na temat ludzkich fantazji, czy na temat Bożego Słowa? Żeby nie być gołosłownym podaję teraz Twoje dywagacje. Najpierw piszesz:

  „Co do Marii. Jeśli chodzi o "trend" zasłaniania Pana Jedynego przeróżnymi osobami (świętymi) to zgoda. Istnieje taki i nie wydaje się to pozytywnym zjawiskiem”.

  Ale zaraz ów niepozytywny trend bronisz pisząc:

  „Ale owi święci wydają się być jakby uzupełnieniem nieopisanych cech Pana Jezusa Chrystusa - ich i Jego (specyficznymi) emanacjami, być może potrzebnych konkretnym ludziom w konkretnych sytuacjach, czasach. Moim zdaniem jeśli już to modlitwa nie powinna się na nich kończyć a le należy zaznaczać, że ostatecznie kierujemy je do Pana i Boga”.

  Po prostu ręce opadają! Niestety ale piszesz niezgodnie z Ewangelią.

  Wyraz „filozofia” sam w sobie nie jest zły. Oznacza on umiłowanie mądrości!

  Zatem proszę byś przestał wymyślać. Mój blog dotyczy Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca a nie ludzkich imaginacji!

  A jeśli o Świadków... chodzi, to namawiam Cię do przeczytania Nowego Testamentu a przede wszystkim do modlitwy do Syna Bożego. Gdy Syn Boży zechce Ci pomóc, to wtedy zrozumiesz, iż owi głosiciele nie są ani nigdy nie byli posłani przez Pana Jezusa Chrystusa!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 13:45:32
  Wydawało się, że wystarczająco dobitnie to ja tu prosiłem Ciebie o wyjaśnienia... poparte lub nawet nie cytatami biblijnymi. Nie ja tu mam przedstawiać teorie czy analizę Biblii ale myślałem, że Ty. Ja żadnego swojego poglądu nie próbuję przedstawiać a przyjrzeć się Twojemu raczej... Co wiąże się z tym, że muszę (siłą rzeczy) przedstawić swoje rozumienie przynajmniej podstawowych z pojęć, którymi mamy chyba zamiar się wspólnie posługiwać. Normalne jak mniemam, że dla każdego dane pojęcie oznacza nie dokładnie to samo, gdyż jest związane z innymi zasłyszanymi (różnie przez różne osoby) ideami. Ich znaczenie jest umowne.

  Ja widzę cytaty ale nie widać Twojego powiązania ich z omawianymi zagadnieniami.
  Moim zdaniem zbyt pochopnie ucinasz oceniając słowa adwersarza imaginacjami i wymysłami. Sam używam w stosunku do siebie zwrotów typu "wydaje się" itp. ale zdaje się właśnie , że kolega nie rozumie co za tymi słowami się kryje - nie akceptuje tego rozumienia... Oczywiście można powiedzieć także, że to ja (czy ktoś inny) wymyśla... Nawet z takim zamiarem tu jestem. Byśmy wymyślili co sądzimy o swoich myślach, różnych poglądach, skonfrontowali je... Po co innego miałbym tu być?
  Autorze, moim zdaniem omijasz sam zaczęte przez siebie wątki przekierowując uwagę czytelników na swoje obsesje, które każdy ma - wszystko z tym w porządku.
  Rozumiem, że dyskusji nie będzie i opuszczam to miejsce pozostawiając Gospodarza z pytaniami.
  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek
  ZATEM TY PODAJ DOWODY BIBLIJNE!

  Napiszę inaczej: Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Swojego Syna Dał rodzajowi ludzkiemu. Mówi o tym przykładowo Apostoł Piotr w cytacie podanym przeze mnie w poprzednim komentarzu. Mówi zaś przede wszystkim o tym sam Pan Jezus w Ewangelii według Jana 3/16-19.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/3.php

  Cytuję:

  „16 Tak bowiem BÓG umiłował świat, że SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 ALBOWIEM BÓG NIE POSŁAŁ SWEGO SYNA NA ŚWIAT PO TO, ABY ŚWIAT POTĘPIŁ, ALE PO TO, BY ŚWIAT ZOSTAŁ PRZEZ NIEGO ZBAWIONY.

  18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. 19 A sąd polega na tym, że ŚWIATŁO PRZYSZŁO NA ŚWIAT, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki”.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/3.php

  Pismo Święte jednoznacznie określa postanowienie Boga Ojca., Który posyła do rodzaju ludzkiego TYLKO Swojego Syna.
  Ani Bóg Ojciec ani Syn Boży nie ustanowili żadnych dodatkowych pośredników jak „Maria' i inni, do których człowiek miałby się modlić o wstawiennictwo!

  Zaprzeczyłeś sam sobie, ponieważ najpierw piszesz że „co do Marii. Jeśli chodzi o "trend" zasłaniania Pana Jedynego przeróżnymi osobami (świętymi) to zgoda. Istnieje taki i nie wydaje się to pozytywnym zjawiskiem” a potem sobie sam zaprzeczasz stwierdzając, że „owi święci wydają się być jakby uzupełnieniem nieopisanych cech Pana Jezusa Chrystusa - ich i Jego (specyficznymi) emanacjami, być może potrzebnych konkretnym ludziom w konkretnych sytuacjach, czasach. Moim zdaniem jeśli już to modlitwa nie powinna się na nich kończyć ale należy zaznaczać, że ostatecznie kierujemy je do Pana i Boga”.

  Zauważyłem, że nie napisałeś dobrze... a Ty się obrażasz? Przecież swoich wywodów nie poparłeś żadną Nauką z Pisma Świętego.
  Franku możesz „u mnie” nie pisać jeśli nie chcesz ale jeśli temat, który został poruszony dotyczy wiary i poglądów moich, Twoich, czy kogokolwiek innego, to opierajmy się na Księdze a nie na domysłach!

  Zatem jeśli oczywiście chcesz to napisz mi w którym miejscu jest napisane w Nowym Testamencie, że można modlić się o wstawiennictwo do Marii czy do jakiegokolwiek człowieka!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @
  LUDZISKA PISZĄ SWOJĄ EWANGELIĘ!

  (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie,

  (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.

  (8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce FILOZOFIĄ i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;

  (List do Kolosan 2:6-18, Biblia Warszawska)

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:55:05
  Ja się nie obrażam i mogę podjąć proponowany przez Ciebie wątek choć w artykule nie zarzucałeś Janowi Pawłowi, że propaguje modlenie się do Marii ale temat był wokół używania łaciny w modlitwie.
  Najpierw jednak może wyjaśnię bo zaszło nieporozumienie.
  Oczywiście Pan Jezus Chrystus wskazuje nam drogę do Ojca, to Jego pełne oddania się Bogu życie o Nim zaświadcza i poucza. On posiada wszelkie atrybuty i nie potrzeba nam naśladować czy wielbić nawet Jego naśladowców kiedy On Żyje.
  Nie przeczę sobie.
  „owi święci wydają się być [DLA TYCH KONKRETNYCH LUDZI] jakby uzupełnieniem nieopisanych cech Pana Jezusa Chrystusa - ich i Jego (specyficznymi) emanacjami, być może potrzebnych konkretnym ludziom w konkretnych sytuacjach, czasach. Moim zdaniem jeśli już to modlitwa nie powinna się na nich kończyć ale należy zaznaczać, że ostatecznie kierujemy je do Pana i Boga”.

  Dopisałem w nawiasie dużymi literami niedopowiedzenie, które powinno być widoczne... Chodzi o tych "konkretnych ludzi", o których mowa w tym zdaniu. Myślę, że tak to widzą. Ścieżki życia świętych wyglądały (w pewnym sensie) inaczej niż Pana Jezusa i konkretne wydarzenia w życiu jego wyznawców bardziej przypominają im o zdarzeniach z życia świętych nie widząc, że te są tylko naśladowaniem Pana - jak radzenie sobie z jakimiś trudnymi sytuacjami w konkretny (upodobany?) sposób. Biblia zaleca wspominanie dokonań czy żywotów jak wolisz świętych więc o skojarzenia nie trudno. Napisałem dalej, że "jak już" to powinno się pamiętać, że należy się modlić do Boga przez Jezusa Chrystusa, z Nim się identyfikować, Jego naśladować. Bo to On ostatecznie wysłuchuje wszelkich modlitw.
  Nie chcę za to namawiać czy mówić komuś co ma robić, co zmienić. Może wystarczy by robił to co robi ale świadomie (tego co robi). To Jego ma być decyzja co zrobi, jak będzie się zmieniał.
  To próba zrozumienia toku myślenia (upodobań) tych ludzi - nie identyfikacja z kimś czy popieranie kogoś. Ja nie identyfikuję się tu z żadnymi poglądami zbiorowości. Staram się bezstronnie przyjrzeć postawie ludzi, którzy nie kierują swoich modlitw do Boga Żywego jakiego swym życiem doskonale ukazał Sam Jezus Chrystus - Pan nasz - jak mówi Biblia. Nawet jeśli to tak brzmi to nie znaczy, że tak jest - jeśli nie zna się Pana Jezusa Chrystusa. Skojarzenia takich ludzi są cielesne bo i na potrzebach przyziemnych się skupiają. Stąd różni święci na różne okazje. Ale od czegoś trzeba zacząć. A ilu ludzi modli się do różnych świętych kompletnie nic o ich życiu nie wiedząc. To nie do nich się modlimy ale raczej przy nich - z pamięcią o nich.

  //Zauważyłem, że nie napisałeś dobrze... a Ty się obrażasz? Przecież swoich wywodów nie poparłeś żadną Nauką z Pisma Świętego. //

  Ja znowu odniosłem wrażenie, że to Ty wyszedłeś z wywodami (pisząc artykuł), do podważenia których nie potrzeba argumentów w postaci bezpośrednich prawd z Biblii. A w artykule właśnie nie popierasz się bezpośrednio Biblią jak i w próbie jego wspólnej analizy też na moje pytania nie odpowiedziałeś cytatami. Odpowiedzi na nie byłyby potrzebne do logicznego przyjrzenia się czy Twoja gwałtowna krytyka Jana Pawła ma podstawy. Pomijając różne domysły i udawanie, że tak samo rozumiemy konkretne stwierdzenia (symbole). Co ja miałbym uzasadnić w ten sposób (cytując) to nie widzę (i chyba teraz Ty też już nie).
  Pozdrawiam.
 • @ DO WSZYSTKICH !
  Witam!


  Keren napisał :
  // O psach co mnie dopadły na polu //

  // Po prostu Pan Jezus - Syn Boga Ojca, uratował mi wtedy życie i jestem Mu za to bardzo wdzięczny. //
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  W życiu człowieka ,niemal prawie każdego wydarzyła się jakaś sytuacja lub wydarzenie , które zagrażało jego życiu czy zdrowiu człowieka np. ,, Zamyśliłem się i przeszedłem na czerwonym świetle ,, żyje! , ktoś powie to jakiś cud ??? czy ,, myjąc okna kobieta wypadła z 1 piętra i nic jej się nie stało ,, ona też przeżyła upadek i żyje ??? tych przykładów jest bardzo dużo , każdy z nas ludzi je przechodził czy doświadczył w swoim życiu.

  Szkoda tylko ,że nikt z ludzi nie zastanowi się dlaczego ? nikt z ludzi nie podziękuje Zbawicielowi Panu Jezusowi za uratowanie życia czy zdrowia ! nikt nie zegnie swoich kolan przed Panem Jezusem i mu nie podziękuje !!!

  Nieważne jest w jakim języku jest modlitwa , polskim, niemieckim czy łacińskim ? Ważne jest i to bardzo ważne do kogo jest kierowana modlitwa i komu człowiek dziękuje! Przecież Bóg Ojciec posłał do ludzi tylko Pana Jezusa nikogo innego nie posłał . To Pan Jezus nikt inny ratuje życie człowieka . Nie Maria , która dawno temu umarła i śpi w prochu ziemi , nie żaden z papieży czy to inni przez ludzi wymyśleni ?

  Tylko Pan Jezus Błogosławiony Syn Boga Ojca został posłany , aby uratować rodzaj ludzki i aby przez niego świat był zbawiony: Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi i pod ziemią / List Pawła do Filipian 2,10 /

  Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny / Ew. Jana 3,16 /

  Tak jest napisane w Piśmie Świętym i tak uczy Pan Jezus .
  Czytelniku pamiętaj , że jest Pan Jezus Zbawiciel i to on nikt inny może tobie pomóc , uratować ciebie z najgorszej sytuacji , która ci się przydarzy w życiu, nikt inny ciebie nie wyratuje . Tak zadecydował Bóg Ojciec i taka jest Jego Wola .

  Pozdrawiam.


  Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i
  dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który
  jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który
  jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie
  Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem
  i życiem wiecznym. / I Jana 5,20 /
 • @jassy27
  TYLKO PAN JEZUS, TYLKO ON, NIKT INNY!!

  Napisałeś:

  //Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny / Ew. Jana 3,16 /

  Tak jest napisane w Piśmie Świętym i tak uczy Pan Jezus .
  Czytelniku pamiętaj , że jest Pan Jezus Zbawiciel i to on nikt inny może tobie pomóc , uratować ciebie z najgorszej sytuacji , która ci się przydarzy w życiu, nikt inny ciebie nie wyratuje . Tak zadecydował Bóg Ojciec i taka jest Jego Wola .//

  To cała prawda jaką tu my w osobie twojej i Kerena ujęliśmy w sposób Biblijny!

  Teraz mała ciekawostka Biblijna na którą ludzie wcale nie zwracają uwagi, nie zwracają bo nie czytają lub mają to zasłonięte!

  (13) Wtedy rzekł Kain do Pana: Zbyt wielka jest wina moja, by można mi ją odpuścić.

  (14) Oto dziś wypędzasz mnie z tej ziemi i muszę ukryć się przed obliczem twoim. Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi, a każdy, kto mnie spotka, zabije mnie.

  (15) I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.

  (16) I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.

  (Ks. Rodzaju 4:13-16, Biblia Warszawska)


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Franek Ganek
  POPROSZĘ O CYTAT FRANKU!

  To może jeszcze raz bo chyba nie zauważyłeś!

  http://m.neon24.pl/0f63de684457b14330c0b0af16583261,0,0.png

  W którym miejscu jest napisane w Nowym Testamencie, że można modlić się o wstawiennictwo do Marii CZY DO JAKIEGOKOLWIEK CZŁOWIEKA?

  Tymczasem ja z Tobą teraz rozmawiam a nie z Dżonem! Jak widzisz Dżon milczy ponieważ nie ma kompletnie nic do powiedzenia w temacie!

  PS

  Jassy, Grzegorzu... Dzięki za podjęcie jakże ważnej dyskusji. Oczywiście znowu tutaj niewielu jest takich, którym zależy na Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca. Czy ja napisałem: NIEWIELU?

  Hmm... Znacie może kogoś jeszcze oprócz nas?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:11:34
  Nawet jakby było po 10000 przekładów w każdym języku to nie znajdziesz w Biblii każdego z możliwych twierdzeń czy prawd (czy w ogóle kombinacji znanych ludzkości wyrazów, słów).
  Nie ma w Biblii tego zwrotu: "można modlić się o wstawiennictwo do Marii CZY DO JAKIEGOKOLWIEK CZŁOWIEKA"

  Podobnie nie ma tam złożonych przez Ciebie słów, które tak autorytatywnie przedstawiasz jako tożsame znaczeniowo z cytowanymi z Biblii twierdzeniami.
  Może Wam się wydawać, że istnieją tylko proponowane przez Was interpretacje...
  Ale nie zamierzam się wracać, pisałem o tym nieco wyżej jednak nie podjął nikt wyzwania i nie spróbował przeanalizować tych twierdzeń od podstaw.
  Mi nie daje to podstaw do dalszej dyskusji... Chyba, że pozwolę sobie jak do tej pory na narzucanie coraz to nowych wątków i stałe przekierowywanie myślenia. Nie widzę w tym sensu... W kompromitowaniu swoich dyskutantów. Nie bawi mnie wrażenie "ścigania" kogokolwiek, gaszenia...
  Czy aby na pewno nie przyjmujecie idei np. katolickich? Wygląda czasami, jakbyście tylko zmieniali wektor na przeciwny - wprost odwracali znaczenie na odwrotne bądź po prostu zaprzeczali różnym dogmatom proponując swoje. Całe myślenie pozostaje takie same.
 • @Franek Ganek
  JEŻELI ZATEM NIE CHCESZ ROZMAWIAĆ NA BLOGU BIBLIJNYM O NAUKACH PANA JEZUSA TYLKO O SWOICH WYMYSŁACH TO MÓWIĘ GRZECZNIE:

  ŻEGNAJ!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:11:34
  Podsumowując: Jak możecie zaprzeczać np. katolikom jak nie wiecie o czym oni mówią? JAK? Kiedy oni sami nawet nie mogą tego wiedzieć co mówią. To odgórnie narzucone (od dziecka) myślenie... Pewne idee brzmią znajomo i tyle.
 • @57KerenOr 09:34:27
  Kolejny doskonały przykład tego o czym właśnie mówię, "odwracanie kota ogonem".
  Chciałem porozmawiać na tym blogu (nie koniecznie biblijnym) ale zdecydowanie unikasz moich pytań... Na tym właściwie kończę to zdanie bo to praktycznie same pytania były... Na jedno chociaż odpowiedziałeś zamiast snuć wymysły na temat Słowa Bożego?
  I nie szukaj tak pretekstu do kategorycznego ucięcia dyskusji ze mną z powodu nieradzenia sobie w tym... Dobrze wiadomo, że starcza Ci byle pretekst... Nie udawaj. Wiemy jak mało wymagający jesteś... Dla rzekomo słabszych.
  Ja się nie żegnam. Oby Wam pozostawione przeze mnie pytania dźwięczały w głowie jak najmocniej. Tego Wam z serca życzę.
 • @Franek Ganek
  POSŁUCHAJ FRANEK:

  Twój następny wpis będzie na temat który został przeze mnie poruszony w komentarzu albo będziemy musieli się pożegnać!

  Napisałem powyżej, że to jest blog Biblijny!

  Oto zagadnienie:

  "W którym miejscu jest napisane w Nowym Testamencie, że można modlić się o wstawiennictwo do Marii CZY DO JAKIEGOKOLWIEK CZŁOWIEKA?".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr Jassy!
  DYSKUTUJEMY NA PODSTAWIE PISMA ŚWIĘTEGO A NIE NA PODSTAWIE LUDZKICH WYMYSŁÓW!

  Bez żadnego przymilania się tobie Keren, sądzę że pytanie które zadałeś jest bardzo dobre, a to dlatego że jest to bardzo czuły punkt katolików i ważne jest to, by to co nauka katolicka naucza, wyjaśnić!

  Nie można wyjaśnić tego własnym widzimisię , ale na podstawie słów zapisanych w Biblii można wiele się nauczyć. Sądzę że jak zwykle przedstawiciele kk będą kierować w stronę Prawdy dziwne uwagi a najlepiej wychodzą im uniki, które od dwóch tysięcy lat stosują!

  Jeśli więc kk mówi że jest następcą apostoła Piotra proszę wykazać na podstawie Pisma Świętego, gdzie napisane jest że Bóg Ojciec KAZAŁ zwracać się do Marii a nie do Zbawiciela!

  Ci ludzie , miotani wiatrem ludzkiej głupoty, nawet nie wiedzą o tym że, podważając Słowa BOGA OJCA, ROBIĄ Z NAJWYŻSZEJ OSOBY WE WSZECHŚWIECIE, KŁAMCĘ!!

  Ta podłość oparta na unikach granic ludzkiej głupoty może być zauważona tylko przez tych , którym Światło Ewangelii Jezusa Chrystusa
  do dnia dzisiejszego , przyświeca i nie wyrządza szkody !

  Tym zaś, którym światło to nie świeci, głupoty gadać będą i do poznania prawdy daleko im!

  Za słowami Pawła rzec można: ''jeśli zaś do Pana się nawrócą, ZASŁONA zostanie im z oczu zdjęta".

  KAŻDY CZŁOWIEK KTÓRY MODLI SIĘ DO OSOBY KTÓRA DAWNO TEMU UMARŁA, A BYŁA NIĄ MARIA, JEST BAŁWOCHWALCĄ I BOŻEJ PRAWDY W TAKIM CZŁOWIEKU NIE MA!

  Gdyby ktoś chciał zarzucić mi kłamstwo, to zanim to zrobi, niech zada sobie pytanie: dlaczego Mędrcy ze Wschodu Słońca nie oddali pokłonu Marii, TYLKO PANU JEZUSOWI, a przecież wiadomo jest że kierowani byli Duchem Bożym, jeśli zaś takim Duchem się kierowali, wiedzieli bardzo dobrze co robią i Komu ten Pokłon się należy!!

  Ludzie OBUDŹCIE SIĘ !!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 11:32:43
  Ludzie OBUDŹCIE SIĘ !!

  Proponuję nadrobić zaległości w edukacji i dorosnąć w końcu do roli... Proszę się nauczyć słuchać!

  "(21) Mówił im dalej: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? (22) Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. (23) Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha. (24) I mówił im: Uważajcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. (25) Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co ma."
  (Ew. Marka 4:21-25, Biblia Tysiąclecia)
 • @Franek Ganek
  POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM!

  No cóż, ten kto jednocześnie zajmuje się wersetami Biblijnymi oraz nauką Buddy, daleko jest od podstawowych Nauk Syna Bożego. Widzę, że chciałbyś przypodobać się wszystkim a tak nie można.

  Jakoś tak nie widzę u Ciebie stanowczego zdania. Był już tu kiedyś taki qsaw, który na Neonie ksywek kilka miał. Pisał podobnie do Ciebie: Trochę o Buddzie i parę wersetów z Pisma Świętego.

  Jakby to powiedział Yoda: "Usunąć Cię stąd muszę byś przemyśleć sprawę mógł!".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY