Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MOJA WIELKANOC 2018!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla Ciebie Wielkanoc to umówione coroczne spotkania rodzinne, dla mnie codzienne życie zgodne z Ewangelią!

 

ardzo dawno temu przy wtórze radosnego płaczu Naród Boży opuszczał ziemię faraonów. Dziwna to była noc i jakże tajemnicza. Spakowane tobołki, żywność przygotowana wcześniej i… wreszcie przyszedł rozkaz wymarszu

 

430  lat niewoli miało się wreszcie skończyć. Naród Zbawiciela rozpoczął wędrówkę ku wolności, ku nie tak odległej przecież Ziemi Obiecanej.

 

ednak tematem tego wpisu nie będzie wędrówka Izraelitów przez pustynię czy samo już wkroczenie do Ziemi Kanaan. Nie będę tym razem dalej pisał na ten temat. Polaków nie interesuje Pismo Święte, nie interesuje ich Nauka Pana Jezusa, zatem teraz powiem coś na temat mojej Wielkanocy.


Tylko mały wpis, nic więcej:


a również obchodzę święta Wielkiej Nocy, lecz nie raz w roku. Nie! Nie! Ja obchodzę ten czas codziennie! Myślę tutaj nie tylko o nocnym Wyjściu Izraelitów z Egiptu. Myślę przede wszystkim o śmierci Pana Boga na krzyżu. Myślę o Jego zmartwychwstaniu.


Dla Ciebie Czytelniku Wielkanoc to umówione coroczne spotkania rodzinne, dla mnie codzienne życie zgodne z Ewangelią, bez obrzędów i baranka z masła, bez jajek i kropideł! Dla mnie ma znaczenie Duch a nie litera!


Cytat:


"(7) Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus".


1 List Apostoła Pawła do Koryntian, rozdział 5. (Biblia Warszawska)

 


Tak, na moją Wielkanoc został ofiarowany Pan Jezus i to ofiarowanie ważne jest każdego dnia.  Jednak nie do końca pewny jestem czy Ty w ogóle wiesz o czym KerenOr pisze!

 

Ty świętować będziesz dopiero za kilka dni. To smutne! Poleje się wódka jak to w Polskiej rodzinie, dużo wódki czy innego trunku! Jak każdego dnia będziesz brać Imię Pana Jezusa na darmo. W kościele zmówisz niezgodną z Ewangelią modlitwę do Marii i padniesz przed "jej wizerunkiem" na kolana. Kłaniać się będziesz również papieżowi Janowi Pawłowi II i całować będziesz zimny kamień.


A Pan Jezus Syn Błogosławionego Boga Ojca od Twojego domu będzie daleko, bardzo daleko…  To będą Twoje… "udane" święta.

 

ednak bez zrozumienia sensu Śmierci Zbawiciela, nie zrozumiesz także Jego Zmartwychwstania. Tak, dawno temu była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju Wielka Noc!  Pan Jezus Wstał z grobu. Pokonał śmierć i stał się Pierwszym w zmartwychwstaniu, "ponieważ upodobało się Bogu Ojcu by On we wszystkim był Pierwszy".


Jak więc widzisz i Ty, i ja obchodzimy święta Wielkiej Nocy!

 

 

 Było to coroczne przypomnienie tematu z innej strony...
KOMENTARZE

 • Keren
  OPOWIADANIA Z MCHU I PAPROCI!

  To że nie słuchają to wiemy, to że nie chcą słuchać, też wiemy ale dziwi mnie jedna sprawa, jak można być tak zaślepionym człowiekiem(chyba można) by nie dostrzec w ich opowiadaniach, szczególnie chodzi mi o tych w czarnych ubrankach, by nie dostrzec BRAKU jakiegokolwiek sensu wypowiedzi kompletnie nie opartych na Biblii a opartych na ich BREDNIACH!

  Dzisiaj podczas robienia śniadania słuchałem PR 1, spiker radiowy gościł akurat jakiegoś przedstawiciela kk i na zadane pytanie o sensie wielkanocny, ten odparł: że zajączek jest bardziej słodszy od baranka i tu trzeba dopatrywać się i tam coś i tam coś....

  Mówię sobie, Panie Jezu, dziękuję tobie że wyrwałeś mnie z tego świata i dzisiaj nie muszę kontynuować tych bredni , które tak zasiał szatan w katolicyzmie.

  Tak, na moją WIELKANOC OFIAROWANY ZOSTAŁ PAN JEZUS, I to ON , JEST TĄ MIŁĄ WONNOŚCIĄ DLA MEGO NOSA I SMAKIEM DLA MEGO PODNIEBIENIA!

  Kiedyś dawno temu, Izrael w WIELKĄ NOC wyszedł z Egiptu, każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa, powinien natychmiast opuścić szatańskie wyznania i podążyć KROKAMI ZA ZBAWICIELEM a nie za ślepymi nauczycielami , którzy miarę swej wiary, określają smakiem języka, jak to usłyszałem dzisiaj rano!

  Jedzą piją, lulki palą ... i tak kiedyś sami ją rozwalą !!

  Zakończę Keren twoimi słowami:

  //Ja również obchodzę święta Wielkiej Nocy, lecz nie raz w roku. Nie! Nie! Ja obchodzę ten czas codziennie! Myślę tutaj nie tylko o nocnym Wyjściu Izraelitów z Egiptu. Myślę przede wszystkim o śmierci Pana Boga na krzyżu. Myślę o Jego zmartwychwstaniu.


  Dla Ciebie Czytelniku Wielkanoc to umówione coroczne spotkania rodzinne, dla mnie codzienne życie zgodne z Ewangelią, bez obrzędów i baranka z masła, bez jajek i kropideł! Dla mnie ma znaczenie Duch a nie litera!\\


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas
  JAK BĘDZIESZ TROCHĘ SPOKOJNIEJSZY W SWOICH WYPOWIEDZIACH TO NIE USUNĘ TWOJEGO WPISU.

  TYMCZASEM MNIEMAM, ŻE POTRZEBUJESZ SPOKOJU. SPACER, SZCZEGÓLNIE POLECAM SPACER W TEN DESZCZOWY DZIEŃ!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @MOJA WIELKANOC TO .........
  Ja każdego dnia obchodzę święto / WIELKIEJ NOCY / na cześć i chwałę Bożego Syna . Tą WIELKĄ NOC człowiek wierzący w Pana Jezusa , będzie obchodził codziennie w Duchu i w prawdzie , a nie w obrzędach wymyślonych przez ludzi i przez nauczycieli różnych wyznań zarejestrowanych na ziemi . Ludzie umiłowali własną chwałę i własną tradycje i własny brzuch niż Pana Jezusa i Jego Naukę .


  Ja obchodzę tą Wielką Noc każdego dnia a nie tylko raz w roku. Dla mnie WIELKA NOC to codzienne życie zgodne z Ewangelią Pana Jezusa i Jego Nauczaniem .

  Do Wszystkich . Jeden z apostołów Pana Jezusa, Paweł pisze w pierwszym liście do Koryntian ;

  Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą Wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus . Obchodzmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności , lecz w przaśnikach szczerości i prawdy / I List Pawła do Koryntian 5,7-8 /

  Szkoda ,że dziś wielkanocne obyczaje to jajko , królik i itp. są to rzeczy , które nie mają nic wspólnego z Panem Bogiem , pokarm nic nie znaczy , a litera zabija . Papieże i katoliccy nauczyciele zakpili sobie z Prawa Bożego. Katechetki i katecheci nie znają Ewangelii i Prawo Boże mają po prostu za nic . Katolicy i inne wyznania nie czytają Pisma Świętego i nie sprawdzają swoich nauczycieli , którzy głoszą złą naukę , nieprawdziwą i niezgodną z nauczaniem Pana Jezusa .

  BŁOGOSŁAWIONY TEN , KTÓRY CZYTA ,I CI , KTÓRZY SŁUCHAJĄ SŁÓW PROROCTWA I ZACHOWUJĄ TO , CO W NIM JEST NAPISANE / Objawienie Jana 1,3 /

  Ja każdego dnia obchodzę święto / WIELKIEJ NOCY / na cześć i chwałę Bożego Syna !!!!  Zgadzam się z tym co napisał Grzegorz i zakończę słowami Grzegorza ;


  / Kiedyś dawno temu, Izrael w WIELKĄ NOC wyszedł z Egiptu, każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa, powinien natychmiast opuścić szatańskie wyznania i podążyć KROKAMI ZA ZBAWICIELEM a nie za ślepymi nauczycielami , którzy miarę swej wiary, określają smakiem języka, jak to usłyszałem dzisiaj rano! /
 • @jassy27 60grzegorz
  KILKA SŁÓW PRAWDY!

  Bardzo ważne zdanie Grzegorza:

  "Panie Jezu, dziękuję tobie że wyrwałeś mnie z tego świata i dzisiaj nie muszę kontynuować tych bredni, które tak zasiał szatan w katolicyzmie".

  Jassy27 dodał cytat z 1 Listu Ap. Pawła do Koryntian 5/7, 8:

  "Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą Wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus. Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy".

  I to wszystko.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @AgnieszkaS
  FAKTYCZNIE, NUDA !

  To wszystko co zapewne masz do napisania a szkoda, faktycznie powiało nudą!

  Wiesz, to ca napisałaś przypomina mi obecną sytuację w Polsce gdzie jacyś szpece, w podły sposób piszą o polskich obozach śmierci, tak właśnie rodzi się głupota.

  ....Historia o ucieczce Izraelitów z Egiptu jest tylko mitem... tak i zapewne mitem jest fakt o niemiecko- nazistowskich obozach śmierci !?

  Dziwisz się zapewne dlaczego przytoczyłem takie przykłady, otóż dlatego że ty powołując się na jakiś pismakach nie wierzysz w to co pisze Biblia, więc ja mam prawo powoływać się na co tylko zechcę a obecny przykład obozów jest znakomitym dowodem na to, jak tylko w przeciągu 70 lat ktoś próbuje zafałszować prawdę a co dopiero przykład WYJŚCIA IZRAELA!

  Dla podpowiedzi dodam, że oba przykłady mają wspólny mianownik, tym mianownikiem jest co ciekawe, państwo IZRAEL i nie myśl że to jest zwykły przypadek!

  // (7) A POSPOLITYCH i BABSKICH baśni unikaj, ćwicz się natomiast w pobożności. (8) Albowiem ćwiczenie cielesne przynosi niewielki pożytek, pobożność natomiast do wszystkiego jest przydatna, ponieważ ma obietnicę żywota teraźniejszego i przyszłego. (9) Prawdziwa to mowa i warta chętnego przyjęcia; (10) gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących.

  (1 List do Tymoteusza 4:7-10, Biblia Warszawska)

  ......................................................................................

  Cóż Keren, powtórzę to co napisałeś, bo to prawda :

  //"Bardzo dawno temu przy wtórze radosnego płaczu Naród Boży opuszczał ziemię faraonów. Dziwna to była noc i jakże tajemnicza. Spakowane tobołki, żywność przygotowana wcześniej i… wreszcie przyszedł rozkaz wymarszu"//

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @AgnieszkaS
  IZRAELICI W EGIPCIE WEDŁUG PISARZA EGIPSKIEGO MANETHONA!

  CZĘŚĆ 1

  http://m.neon24.pl/49bc540eaa113e990324dbc2f94441ef,0,0.jpg

  Agnieszko, dziękuję za skrót do artykułu pt: "Historia biblijnego wyjścia jest fikcją". Nie jest on, co prawda, budujący dla mnie, jednak może okazać się przydatny do tego by udowodnić jakimi to dziwnymi skrótami ludzie myślą. Ale owa Nuda Veritas, czyli Naga Prawda, w rzeczy samej wygląda zupełnie inaczej.

  http://m.neon24.pl/1a983e39553de3f264ac84f2bd5a6cb9,0,0.jpg

  W CZĘŚCI PIERWSZEJ przytaczam historyka izraelskiego. Ale, ale... zapewne niedobrze jest przytaczać Izraelitę by udowodnił lub cokolwiek napisał na temat niewoli egipskiej, prawda? Jeżeli tak, to również wszyscy historycy polscy nie powinni być brani pod uwagę, gdy napiszą coś na temat... powstania państwa polskiego na... Syberii!

  Zatem Józef Flawiusz, podobnie jak nasi historycy, powinien mieć również w tym udział! Jego wypowiedź może okazać się jeszcze wierniejszą gdy dodamy, że ów Józef F. bardziej czasami sprzyjał Rzymianom, niźli swoim izraelskim ziomkom!

  Otóż Józef Flawiusz w swojej rozprawce pod tytułem "Przeciw Apionowi", pisze:

  "Pierwszym autorem, którym się teraz zajmę, jest ten właśnie, którego świadectwem posłużyłem się nieco wyżej dla potwierdzenia naszego pradawnego pochodzenia. Jest nim mianowicie Manetos. Zapewniwszy, że historię Egiptu tłumaczy z ksiąg świętych, pisarz ten zaczyna od stwierdzenia, że przodkowie nasi przybyli do Egiptu w liczbie wielu dziesiątków tysięcy i wzięli ludność tubylczą pod swoją władzę.

  Następnie, jak sam wyznaje, po niejakim czasie, wygnani stamtąd, zajęli dzisiejszą Judeę, założyli Jerozolimę i wznieśli przybytek. Do tego miejsca trzymał się on wiernie kronik. Odtąd jednak pozwala sobie, pod pozorem przytaczania bajek i krążących opowieści o Judejczykach, na włączenie niewiarygodnych historii, pragnąc zmieszać z nami masę trędowatych Egipcjan i ludzi, którzy jako dotknięci innymi chorobami zostali skazani – jak sam utrzymuje – na wygnanie z Egiptu".

  Przeciw Apionowi Księga I, 26 (wersety 227, 228, 229)

  http://biblioteka.kijowski.pl/antyk%20rzymski/06.%20flawiusz%20j%E3%B3zef%20-%20przeciwko%20apionowi.pdf

  Kim był Manethon, egipski skryba, na którego piśmie oparł się Józef Flawiusz, Czytelnik znajdzie pod adresem:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Manethon

  http://m.neon24.pl/1a983e39553de3f264ac84f2bd5a6cb9,0,0.jpg

  Oto Agnieszko Józef Flawiusz przytacza dość bezkształtne opowiadanie Manethona na temat skrawka historii izraelitów w Egipcie. Gdy odrzucimy plewy od ziarna to dostrzeżemy kilka spójnych zagadnień potwierdzonych historią Starego Testamentu.

  Z powyższego fragmentu wynika, że Manethon opierał się na historii Egiptu a nie na księgach izraelskich i choć w jego zapisie znajduje się kilka błędów to może właśnie tym bardziej zasługuje owa historia egipska na uwagę.

  A co "u niego" jest takie ważne? Otóż to, jak nadmienia, że przodkowie Józefa Flawiusza, czyli izraelici "przybyli do Egiptu" oraz, że "wzięli ludność tubylczą pod swoją władzę". Owe "wzięcie ludności tubylczej" mogło być nawiązaniem do Starego Przymierza w którym opisana jest bojaźń Egipcjan przed rozmnażaniem się Narodu Izraelskiego, co doprowadziło do zabijania chłopców izraelskich.

  No i warto również zwrócić uwagę na słowa następujące: "Po niejakim czasie, wygnani stamtąd, zajęli dzisiejszą Judeę..." .

  Napisałaś Agnieszko, że "historia o ucieczce Izraelitów z Egiptu jest tylko mitem".

  To był pierwszy przykład, który przeczy Twojej tezie. Może po prostu zbyt mało szukałaś, albo uległaś "myślącym inaczej".

  Pozdrawiam!

  PS Grzegorz do Ciebie Agnieszko napisał:

  "Dziwisz się zapewne dlaczego przytoczyłem takie przykłady, otóż dlatego że ty powołując się na jakiś pismakach nie wierzysz w to co pisze Biblia".

  Słuszna uwaga! Do tego tematu Agnieszko jeszcze wrócimy!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @AgnieszkaS
  IZRAELICI BYLI W EGIPCIE A TY SIĘ MYLISZ!

  Agnieszko napisałaś: „Niezależny naukowiec i badacz Russel Gmirkin - autor Berossus and Genesis, Manetho and Exodus: Hellenistic Histories and the Date of the Pentateuch" (2006)- sugeruje...”.

  No cóź, widać, że w dzisiejszych czasach bardziej liczy się słowo niezależnego naukowca który coś sugeruje niż pióro starożytnego historyka.

  No ok! Zatem w części drugiej napiszę, że największym dowodem na to, iż izraelici byli w Egipcie jest zapis ze Starego Testamentu.
  Ty oczywiście będąc niewierząca odrzucisz tą prawdę ale nie będziesz miała racji. Księgi Starego Przymierza poza sprawami duchowymi są także historycznym przekazem tamtych czasów.

  Zatem izraelici byli w Egipcie a TY się mylisz ale jeśli chcesz możesz wierzyć niezależnym naukowco gadającym głupoty.

  Znałem takiego jednego! Nazywał się Hawking! Stephen Hawking!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY