Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

UCZĄ, ŻE SYN BOŻY NIE LEŻAŁ DO ZMARTWYCHWSTANIA W GROBIE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z Nowym Przymierzem zapisanym na Tablicach Serc zstąpił z samych Niebios Syn Boga Ojca!

Ewangelia to Dobra Nowina. Ta Dobra Nowina była głoszona również w Starym Przymierzu choć mało się na ten temat mówi.

Jednak nasze myśli kierują się przede wszystkim do Tego, Który dawno temu przyniósł nam Dobrą Nowinę od Samego Boga Ojca.

 

 

 

Mojżesz z Dziesięcioma Przykazaniami  wypisanymi na Dwóch Tablicach Kamiennych przyszedł dużo wcześniej. Po nim przyszedł ktoś ważniejszy. Po nim przyszedł ktoś "większy niż Mojżesz".

 

Z Nowym Przymierzem zapisanym na Tablicach Serc zstąpił z samych Niebios  Syn Boga Ojca!  On przyszedł do Ciebie z bardzo ważną wiadomością.

On przyszedł po to by umrzeć, ponieważ śmierć gładzi grzechy.

 

Tak było także w Starym Przymierzu. Tak było za czasów Mojżesza. Baranka składano w ofierze ku miłej wonności dla Pana.

 

 

ednak Pan i Bóg Jezus Chrystus jest ponad tą ludzką marnością. Czyż można porównać śmierć Syna Bożego do śmierci ofiarniczej zwierzęcia? Odpowiedź sama się przecież nasuwa. Oczywiście, że nie można. Krew przelana na krzyżu jest drogocenniejsza a ofiara złożona z Syna Boga Ojca jest Ofiarą Ostateczną.

 

Dobra Nowina: "Przyszedłem umrzeć i zmartwychwstać!".

 

Pan Jezus złożył Swoje Ciało za nasze grzechy. Złożył Je na Ołtarzu Przebłagalnym ku miłej wonności dla Boga Ojca.

Zgrzeszyliśmy, wystąpiliśmy przeciwko Boskiemu Prawu, wiec przyszedł by dać nam jeszcze jedną szansę!

 

  Gdy jednak będziesz miał ciągle wątpliwości czy Zbawiciel na prawdę umarł, to nie znajdziesz uznania w oczach Syna Bożego. Gdy będziesz ciągle podważał Jego przebywanie w grobie, to być może nie uzyskasz miłosiedzia i ukojenia.

 

A Ty tak właśnie robisz! I nie tylko Ty ale również a może przede wszystkim Twoi papieże, biskupi, księża, katechetki, katecheci i wszelkiej maści katoliccy nauczyciele.


 

Wyobraź sobie, że papieże nie wierzą w śmierć Syna Bożego. Przytoczę Ci pewien fragment z Pisma Świętego a potem coś jeszcze dodam.

 

Apostoł Piotr pisze w swoim Pierwszym Liście na temat zmartwychwstania Pana Jezusa:


 "18  Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem19 W nim  poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę".

 

3/18-20

 

//www.nonpossumus.pl/ps/1_P/3.php


 


Powyżej "stoi napisane", że Pan Jezus "zabity został na ciele" ale  powołany został do życia Duchem  i że w nim, to jest  w nowym zmartwychwstałym ciele duchowym  już a nie w cielesnym, poszedł ogłaszać zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu.

 

ednak nie tak mówią Twoi papieże!


Otóż w dopisku do powyższego cytatu w Bibli Tysiąclecia czytamy:


 "Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł", tj. do Otchłani, nastąpiło po Jego śmierci, a  przed zmartwychwstaniem".


To orzeczenie znajdziesz po prawej stronie pod adresem:

 

//biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1051


Tak, podstwowa nauka katolicka, której może nawet nie znasz głosi, że Pan Jezus nie leżał oreśloną ilość dni w grobie tak jak przyrzekł Apostołom. Nad marami Zbawiciela płakała Maria i Apostołowie a także wiele innych osób ale Zbawiciela tam w tej "ciemnej czeluści" nie było. Wyobraź sobie, że Syn Boży w tym czasie żył i przyjmując postać niewidzialnego bytu ogłaszał zbawienie  innym.


Taka nauka wynika z fałszywie pojętego cytatu. Taka nauka obraża Godność i Majestat Boga Syna oraz Boga Ojca.


Ale czy Ciebie interesuje Słowo Boże? Przecież wmówiono Ci od młodości, że to papieże i biskupi wykładają prawidłowo Naukę Pana Boga. Wmówiono Ci, że owi papieże są następcami Apostołów.


atem powiedz mi, czy Pan Jezus do momentu zmartwychwstania leżał nieżywy w grobie z całym swoim jestestwem  czy zgodnie z nauką papieży w pewnym momencie pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem głosił komuś Ewangelię? Powiedz, jeśli stać Cię na odwagę katoliku i katoliczko i przyznaj wreszcie rację  Panu Jezusowi a nie papieżom!


 

 

Pod poniższym adresem napisałem Artykuł o kłamstwie papieży i biskupów na temat śmierci i nadałem mu tytuł "Gdzie była dusza Symeona? Pytanie do katolika".

//57kerenor.neon24.pl/post/143130,gdzie-byla-dusza-symeona-pytanie-do-katolika
KOMENTARZE

 • Bredzisz tak samo jak teolodzy kosciola powszechnego -nie rozumiesz najprostszych slow
  SLUCHAJ IZRAELU JHAHWE JEST JEDEN JAHWE JEDEN JEST I NIE MA INNEGO POZA MNA I NIEMA INNEGO BOGA, To jest fundament Starego, i Nowego Testamentu, -Druga mowa św. Piotra

  12 Na ten widok Piotr przemówił do ludu: «Mężowie izraelscy! Dlaczego dziwicie się temu? I dlaczego także patrzycie na nas, jakbyśmy własną mocą lub pobożnością sprawili, że on chodzi? 13 Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego4, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. 14 Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego,-
  tak to brzmi w orginale hebrajskim-Ksiega Powtorzonego Prawa 18 -15 Biblia Tysiaclecia II wydanie Poprawione w przekladzie z jezykow orginalnych

  Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Jahwe , Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

  Według tego, jak prosiłeś Jahwe, Boga twego, na Horebie, w dniu zgromadzenia, mówiąc: Nie chciałbym już słyszeć głosu Jahwe Boga swego, i patrzeć nadal na ten wielki ogień, abym nie zginął,

  Jahwe rzekł do mnie: Słusznie powiedzieli.

  Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.

  Ktokolwiek nie usłucha jakichkolwiek słów proroka, które on będzie wypowiadał w moim imieniu, to Ja wywrę zemstę na nim. [ a chcesz mienic sie nauczycielem ]
 • @jan
  BÓG OJCIEC JEST BOGIEM I SYN BOŻY RÓWNIEŻ JEST BOGIEM!

  No cóż, wielokrotnie słyszałem, że ktoś napisał, że bredzę. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Odnosząc się do twojego wpisu dodam, że tym prorokiem o którym mowa w Starym Przymierzu, jest Pan Jezus, Syn Boga Ojca.

  Pan Jezus również w Starym Przymierzu (za pośrednictwem Swojego Anioła) prowadził lud izraelski. Synowi Bożemu służył także prorok Izajasz i król Dawid, i inni.

  W zasadzie tymczasem to wszystko, ponieważ nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi. Myślę, że z głównym "moim" tematem Twój wpis ma niewiele wspólnego ale mam szacunek do wersetów Biblijnych, zatem zachodzę w głowę, o co Ci chodzi? Może Twój następny komentarz będzie jaśniejszy i mniej emocjonalny.

  Może Ty nie uznajesz, że Pan Jezus również jest BOGIEM? Być może, ale jeśli tak, to się mylisz. Pan Jezus, owszem, jest BOGIEM i od Boga Ojca odziedziczył również Jego Święte Imię YHWH! (JAHWE).

  Cytat na zakończenie:

  "10 Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę. 11 Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał DUCH CHRYSTUSA, KTÓRY W NICH BYŁ I PRZEPOWIADAŁ CIERPIENIA [PRZEZNACZONE] DLA CHRYSTUSA I MAJĄCE POTEM NASTĄPIĆ UWIELBIENIA. 12 Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną Aniołowie".

  1 List Apostoła Piotra 1:10-12

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_P/

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • jak nie czarne, albo nie ciemne, dają 1 gwiazdkę
  xD no właśnie właśnie... a argumentów nie mają, za to epitetami obrzucić potrafią... "po owocach ich poznacie" xD
 • Masz kilka tematów, 4, może 5 które zarzucasz KRK
  Ciągle je powtarzasz w nowej wersji. Ale jeśli KRK popełnił tylko tyle błędów w ciągu swojej 2000 letniej misji przekazywania wiedzy Jezusa, to nie jest tak źle.
  Masz 2 popieraczy, wiele wskazuje, że obaj to ty. Grzegorz, podobna szata graficzna, jessy już bez niej, lecz myś podobna. I w tym gronie siebie popieracie szukając niewykształconego, by go zachwycić kilkoma "prawdami". Ludzi wykształconych, co ci od razu to, że bredzisz wykażą, banujesz. Boisz się wiedzy, boisz się prawdy, bo kłamstwo głosisz. Bo w kłamstwie żyjesz. Mało kto odpowiada na twe tezy, bo zarzucasz sieć, a ona dziurawa.
  Wiara, nauka Jezusa oraz prawda historyczna to nie to, co ty głosisz. Znasz Biblię, brak ci jednak wiedzy, by ją prawidłowo odczytać. Dlatego 1* z uzasadnieniem, byś się nie denerwował dlaczego.
 • @Jaromir
  CZYŻBYŚ NIE MIAŁ BIBLIJNYCH ARGUMENTÓW?

  JAROMIRZE, jedynkami to ja się nie przejmuję ale póki co, po Twoim wpisie mam prawo sądzić, że kompletnie nie orientujesz się w temacie, który został przeze mnie podjęty.

  A'propos banowania:

  Szczególnie banuję tych, którzy klną na moim blogu a także tych, którzy kłamią w żywe oczy i wypisują rzeczy, których nigdy nie powiedziałem. Takim oszustem przykładowo jest Zawisza Niebieski!

  Nie interesują mnie również pochlebstwa a większość tutaj będących ludzi po prostu łamie podstawowe Zasady Boże. Inni natomiast zajmują się naszą polityką, która mnie (wybacz) nie pociąga!

  Rozumiem że dałeś mi jedynkę. No problemo. Jednak nie Twoja ocena mojego artykułu jest tutaj ważna. Ważne jest to, że nie masz kompletnie nic do powiedzenia w temacie... I to podobno ja mam brak wiedzy. Chyba żartujesz! Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Leon. 23:40:55
  Kolejny wylniały Lew? Lubisz Keren te zwierzę, choć ono w pojęciu ludzi ma cechy pozytywne, a twoja postawa daleka od cech lwa.
 • @Jaromir
  JAK WIDZĘ NADAL NIE MASZ ZAMIARU ODNIEŚĆ SIĘ DO MOJEGO TEMATU NA PODSTAWIE NAUKI BIBLIJNEJ!

  Katolicy, co z Wami? Przecież swoimi wpisami udowadniacie, że papieże, biskupi, czy księża kompletnie nic Was nie nauczyli.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:14:15
  Czytam to co robisz, czytam jak uciekasz przed tymi co ci wykazują niewiedzę. Kłamcą nazwiesz tego, którego słowa obalić nie potrafisz. Czytałem Zawiszę niebieskiego, to jedna z osób przed której wiedzą tchóżliwie uciekasz. Niewielu więcej chce twe brednie komentować. Trafi się na tekst jedna osoba. Ot tyle. Skrytykuje, ty odpowiesz i dalej brniesz w swoje opowieści.

  W temcie atrykułu się wypowiedziałem, masz kilka rzeczy, które możesz zarzucić KRK, i je powielasz po wielokroć. W tych rzeczach możesz mieć rację, że są niezgodne z Biblią, tyle, że to drobiazgi. Drobiazgi które da się logicznie uzasadnić, nauka Jezusa była dla ludzi I wieku naszej ery. Dziś mamy inne problemy, więc trzeba tę naukę dostosować do dzisiejszych czasów. Jak widzisz, twoje teksty odwiedzają osoby, które z dużą dozą prawdopodobieństwa są tobą samym. Sam siebie chwalisz, sam potwierdzasz swoje słowa. Reszta wejdzie, jedynkę postawi i dalej tego co w swoim gronie siebie samego chce chwalić po prostu olewa. Dlatego do jedynek jesteś przyzwyczajony. Taka prawda o twej wierze, twojej nauce, bronić jej nie masz odwagi, ban ci zasłoną i kłamliwe słowo "kłamstwo". A z tchórzem nikt nie chce rozmawiać, zostaje Grzegorz, Jassy i czasem ktoś inny, co ci błędy wytknie. W biblii są przecież tchórze, św. Piotr po trykroć się Jezusa wyparł. Możesz i ty za banem siedzieć, będziesz biblijny, lecz niewiarygodny.
 • @Jaromir
  OSTATNI RAZ ŁADNIE PROSZĘ!

  I znowu Jaromirze żadnego odniesienia się do głównego tematu, który został przeze mnie zaproponowany. Pisałem o tym, że katolicy uważają, że Pan Jezus nie leżał cały czas martwy w grobie. Pisałem o tym, że według papieży Syn Boży gdy umarł to ponoć gdzieś tam głosił Ewangelię.

  Tą kpinę z Nauki Pana Jezusa ja nie nazywam drobiazgiem, ponieważ ten kto nie wierzy, że Syn Boga Ojca leżał od momentu śmierci do momentu zmartwychwstania w grobie jest osobą niewierzącą!

  Napisałeś do mnie:

  "W temcie atrykułu się wypowiedziałem, masz kilka rzeczy, które możesz zarzucić KRK, i je powielasz po wielokroć. W tych rzeczach możesz mieć rację, że są niezgodne z Biblią, tyle, że to drobiazgi". 

  Moim zdaniem w temacie artykułu się nie wypowiedziałeś...

  Jeszcze raz:

  Sprawa śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa nie jest drobiazgiem, ponieważ jeżeli według Was Pan Jezus pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem gdzieś jeszcze przebywał, to, to nie jest drobiazg tylko kpina z Pana Boga!

  Jeżeli stwierdzacie, że Syn Boga Ojca gdzieś jeszcze przebywał pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem to znaczy, że drwicie sobie w żywe oczy z Jego słów!

  Jeżeli stwierdzacie, że Syn Boga Ojca gdzieś jeszcze przebywał pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem to znaczy, że tak na prawdę nie wierzycie w sens śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela i nazywacie Go kłamcą!

  Piszesz o drobiazgach które poruszam! Powyższa Wasza nauka, którą opisałem, to nie jest drobiazg tylko śmiech szatana z Bożej Mocy i z Bożego przyrzeczenia danego Apostołom!

  Ostatni raz proszę byś odniósł się do mojego zagadnienia na podstawie Nauki z Pisma Świętego!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Jaromir
  NAUKA KATOLICKA A NAUKA BIBLIJNA!

  Może byś tak wziął w rękę Pismo jak będziesz miał czas i poczytaj przykazania, poczytaj Listy Piotra, Pawła , może jak będziesz miał czas i do reszty nie zgnuśniejesz , spróbuj to sprawdzić.

  To że jak piszesz z tchórzem nikt nie chce rozmawiać jest tylko i wyłącznie waszą winą gdyż wy swoje brednie opieracie na świerszczykach katolickich. To jak można komentować i zabierać głos gdy już na samym początku rozmowy robicie z siebie nieuków!

  Chłopie obudź się i zanim coś napiszesz na temat Biblii z punktu katolickiego, weź to sprawdź z WIELOMA WERSETAMI W BIBLII i zobacz czy one GRAJĄ ZE SOBĄ!

  Większość z was cytuje wersety i uderza nimi jak rolnik cepem, nie sprawdzając z dalszymi Naukami!

  Ploty (nauki) zasłyszane gdzieś na waszych mszach dumnie powielacie , nie sprawdzając to z Duchem Ewangelii , wszystko co wam guru powie powielacie i roznosicie te ploty jak plotkarka na wsi która tyle tylko wie, co plotka niesie!

  Keren pisze byś się odniósł do tematu a ty, zamiast odpisać coś z sensem , stajesz przed tablicą , stajesz przed klasą i oczy w słup!

  Tyle właśnie przekazali wam mądrości wasi ŚLEPI NAUCZYCIELE KATOLICCY!

  Chłopie , pośmiewiska z siebie nie rób, lepiej jest napisać prawdę i nie znaleźć poklasku, niż głupotą dzielić się z wieloma!

  Mówisz że w Biblii są tchórze i Apostoł Piotr jest takim, to skoro APOSTOŁ JEST TCHÓRZEM to, kim ty jesteś że schowałeś się ponoć za parawanem katolickiej opoki, kim jesteś że schowałeś się za apostolską katolicką kiecą!?

  Schowałeś się za tchórzem!?

  Gdyby ktoś z was chciałby mi zarzucić jakiekolwiek teraz uniesienie z mej strony, to wiedźcie że człowiek wierzący ma Biblijne Prawo i Obowiązek , POWYWRACANIA STOŁÓW!!

  I jeszcze jedno, wielu z was siedzących przed komputerem, zarzuca nam że Keren, Jassy i tam jeszcze ktoś to, jedna i ta sama osoba, nie obchodzi mnie to co ludzie w tej materii myślą, ale jeśli ktoś z was rozumuje coś na temat Pisma Świętego, niech wie, że jednomyślność to coś co Daje Zbawiciel, jednomyślność to takie same myślenie i choćby tacy ludzie byli oddaleni od siebie tysiące kilometrów to będą się rozumieć i pisać tak samo jak wytłumaczył im to Pan Jezus.

  To jest właśnie jednomyślność, która jeśli jest prawdziwa, pochodzenie swoje bierze od Boga Ojca i od Jego Syna!

  Jestem z tego dumny że Pan Jezus Postawił na mojej drodze tych ludzi!

  To tyle!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @ALL
  DO KATOLIKÓW KOLEJNY RAZ! MŁODZIEŻ POWIEDZIAŁABY: "ROBIĄ WAS W KONIA!".

  Dziwnym jesteście narodem. Papieże, biskupi i księża wykorzystują Waszą naiwność do własnych celów. Kłamią Was i Wasze dzieci. Nawet teraz milczycie gdy udowodniliśmy Wam, że Pan Jezus nie mógł głosić komukolwiek Ewangelii pomiędzy swoją śmiercią a zmartwychwstaniem. Musiało się to stać po Jego wzbudzeniu zgodnie z cytatem "u Piotra".

  Nie potraficie się bronić! Nie potraficie z księżmi rozmawiać! Nauczono Was, że w kościele nie zadaje się pytań. Nauczono Was, że macie się nie odzywać.

  Zauważcie, że Pan Jezus i Jego uczniowie rozmawiali codziennie z izraelitami. A Wasi kapłani rozmawiają z Wami na temat zbawienia? Przychodzą do was w jakiś dzień poza kolędą?

  Nie! Ponieważ ich w codziennym życiu nie interesujecie. W zasadzie pasterz powinien opiekować się owieczkami a Wy (owieczki) opiekujecie się pasterzem!

  ... A później na takim Portalu jak ten, nie macie zupełnie nic do powiedzenia.
  Całe szczęście, że tutaj jeszcze mają coś do dodania Grzegorz i Jassy! Poza tym totalna pustka!

  I na koniec: Dlaczego pod naszymi artykułami tak mało jest wpisów? Dlaczego nie ma tutaj gromady katolików? Powiem Wam: Ponieważ musielibyście przyznać, że Nauki Pana Jezusa wśród Was nie ma! Dlatego wolicie kpiny, docinki czy po prostu... milczycie!

  I kto tutaj należy do sekty, ja czy Wy!? To Wam nie wolno się odzywać, mi wolno! To Wy musicie głosić nauki, które Wam poda papież i biskupi. Ja modlę się w tej sprawie do Pana Jezusa i używam... głowy! To Wy macie "nad sobą" guru, którego musicie słuchać. Moim Panem jest bezpośrednio Syn Boga Ojca i nie podlegam pod żadnego człowieka!

  No i kto tutaj jest sekciarzem?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 09:47:30
  Tak jak ci napisałem, ja ci już odpowiedziałem w sprawie tematu poruszanego w artykule. Ale chcesz łopatologicznie proszę.

  Tak, w Biblii nigdzie nie napisano co działo się z Jezusem, gdy jego ciało złożono w grobie. Czyli opierając się na Biblii nie wiemy nic. Mogło być jak opisujesz ty, mogło być jak opisują katolicy. Biblia tego nie rozstrzyga.

  Akurat ja tego nie wiem, na czym opierają Katolicy słowa "...wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał..." Pewnie gdyby się tacy pojawili co wiedzą i potrafią uzasadnić, to byś ich zbanował.
  Potrafisz słowami Biblii uzasadnić, że Jezus nie zstąpił do piekieł?

  Co wiemy, ciało Jezusa złożono do grobu, uczniowie wierzyli, że Jezus zginął, że wszystko przepadło. Kobiety, które szły olejkami namaścić ciało zmarłego dowiadują się, że On zmartwychwstał. Piotr nie wierzy w to, inny, znów nie znany nam z imienia uczeń uwierzył. Tyle wiemy. Możesz mieć rację, możesz się mylić. Czytając Biblię tego nie rozstrzygniemy, bo tam tej informacji nie zapisano, ale masz rację, obaj nie wiemy dlaczego katolicy twierdzą, że Jezus "zstąpił do piekieł". To jednak znaczy tylko, że obaj nie wiemy.

  Czy wystarczająco wyjaśniłem ci zgodnie z moją wiedzą? Gdybyś odważył się słuchać innych, a nie banował, to może więcej by na ten temat powiedzieli.
 • SYN BOŻY LEŻAŁ DO ZMARTWYCHWSTANIA W GROBIE I NIKT Z LUDZI TEGO NIE ZMIENI !
  Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. / Ewangelia według Mateusza 7,15 /

  Dla mnie to wielka radość, gdy mogę porozmawiać, lub napisać o Wielkim Wysłanniku Boga Ojca, Panu i Bogu, Jezusie Chrystusie.

  I pomyśleć, że papieże nie wierzą w Śmierć Pana Jezusa Chrystusa.

  Polak katolik, oddał się pod władzę papieży i biskupów, a nie Pana Boga. Polak katolik, jest bałwochwalcą. Przed Zmartwychwstaniem, Pan Jezus leży w grobie i nikomu się nie ukazuje .

  Pan Jezus umarł i leżał trzy dni w grobie , a trzeciego dnia Bóg Ojciec wzbudził go do życia i to jest cala tajemnica zmartwychwstania Zbawiciela i nic więcej .

  Zbawiciel Pan Jezus uczy , że najpierw następuje śmierć, a potem będzie zmartwychwstanie. A katolicy i inne wyznania zarejestrowane na ziemi sprzeciwiają się Prawu Bożemu i głoszą swoje nauki , które są niezgodne z tym co powiedział i nauczał Pan Jezus . Oni lepiej wiedzą od Samego Pana Boga.

  Pan Jezus powiedział ; Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego , a wszystko inne będzie wam dodane / Ew. Mateusza 6,33 /

  Keren napisał;

  // I kto tutaj należy do sekty, ja czy Wy!? To Wam nie wolno się odzywać, mi wolno! To Wy musicie głosić nauki, które Wam poda papież i biskupi. Ja modlę się w tej sprawie do Pana Jezusa i używam... głowy! To Wy macie "nad sobą" guru, którego musicie słuchać. Moim Panem jest bezpośrednio Syn Boga Ojca i nie podlegam pod żadnego człowieka! //


  Tak Syn Boga Ojca może tobie pomoc nikt inny ! Taka jest Wola Boga Ojca ! warto się do niego pomodlić i poprosić o przebaczenie , a na pewno cię nie odrzuci i nie okłamie .

  SYNOWI BOŻEMU MAJĄ SŁUŻYĆ WSZYSTKIE LUDY , NARODY I JĘZYKI.

  Pan Jezus to – Cudowny Doradca – Bóg Mocny – Książe Pokoju- Ojciec Odwieczny / Księga Izajasza 9,5-6 /

  A od nauki papierzy czy innych wyznań trzymał bym się jak najdalej , to drogi do nikąd . Bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi .
 • @Jaromir
  PAN JEZUS GŁOSIŁ EWANGELIĘ DUCHOM PO ZMARTWYCHWSTANIU!

  Nareszcie uczciwa odpowiedź i gdyby takie lub podobne były odpowiedzi innych, to nigdy bym ich nie zbanował. Nigdy! Ale ja banuję za klątwy, za kpiny i za... oszustwa! Ja banuję za to, że ktoś znika i po pewnym czasie pojawia się znowu, by oszukać Czytelnika, że to lub tamto powiedziałem. Tak postępuje Zawisza.... Ale dosyć o tym!

  Jak napisałem wyżej: Wrzuciłeś bardzo dobry komentarz! Niech on zatem nazwie się łopatologicznym wyjaśnieniem. Nie gniewam się, ponieważ to jest wyjaśnienie Twoich myśli!

  NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIE!

  Napisałeś: "Tak, w Biblii nigdzie nie napisano co działo się z Jezusem, gdy jego ciało złożono w grobie. Czyli opierając się na Biblii nie wiemy nic. Mogło być jak opisujesz ty, mogło być jak opisują katolicy. Biblia tego nie rozstrzyga".

  Otóż widzisz Jaromirze, Biblia zdecydowanie daje nam odpowiedź na pytanie gdzie był Pan Jezus wtedy gdy leżał w grobie. Sam Pan Jezus o tym mówił a Słowa Pana Jezusa dla mnie ważniejsze są od słów papieża, czy biskupa.

  Posłuchaj:

  "40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak SYN CZŁOWIECZY BĘDZIE TRZY DNI I TRZY NOCE W ŁONIE ZIEMI".

  Ewangelia według Mateusza 12/40

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/12.php

  Zatem, ten kto wierzy Panu Jezusowi przyzna rację Zbawicielowi, że przez owe "trzy dni" był w grobie! I to wszystko!

  Ale papieżom i biskupom ta wypowiedź Syna Bożego przeszkadza. Przecież owi papieże od wielu lat wpajają swoim uczniom i uczennicom, że dusza człowieka wierzącego zabrana zostaje do Nieba! A cóż dopiero "dusza Pana Jezusa", która "po śmierci" do Nieba przecież nie wstąpiła?!

  I tutaj "przychodzi z pomocą" papieżom fragment z 1 Listu Apostoła Piotra 3/18-20.

  Otóż okazuje się, że Pan Jezus nie tylko głosił Ewangelię ludziom, jak mamy to opisane przez Mateusza, Marka, Łukasza i Jana ale również "duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka...".

  Podstawowe pytanie zatem brzmi: Kiedy Syn Boga Ojca głosił Ewangelię owym duchom, które kiedyś zgrzeszyły? Czy było to w czasie trzydniowego przebywania w grobie, czy... później?!

  W swoim Artykule przytoczyłem wyjaśnienie katolickie na ten temat i mam nadzieję, że "byłeś pod adresem", który podałem. Przypomnę wyjaśnienie papieskie:

  "Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł", tj. do Otchłani, nastąpiło po Jego śmierci, a  przed zmartwychwstaniem".

  Następuje więc dylemat: Albo człowiek wierzy Słowom Pana Jezusa, że tą określoną ilości dni Jego Całe Jestestwo leżało w grobie, tak jak powiedział, albo uznamy, że Zbawiciel okłamał swoich uczniów przyrzekając im, że będzie w grobie, ale Sam zstąpił do Otchłani (tak jak głoszą papieże i biskupi)!

  Powtórzę:

  Fałszywie wytłumaczony werset Biblijny doprowadził do tego, że dzisiaj uważa się, że jakieś tam jestestwo Pana Jezusa nigdy nie umarło.

  W zasadzie pozostaje teraz odpowiedzieć na pytanie: Kiedy Syn Boży ogłaszał Dobrą Nowinę tym "duchom zamkniętym w więzieniu", lub inaczej według nauki katolickiej: Kiedy nastąpiło "Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł"?".

  I w tym miejscu proponuję wszystkim Czytelnikom by przeczytali 1 List Apostoła Pawła do Koryntian, rozdział 15/12-58. Tam wyraźnie napisane jest zdanie Apostoła na temat śmierci i zmartwychwstania. By nie przeciągać powiem tylko, że zmartwychwstanie ludzi wierzących będzie w "ciele duchowym" "niezniszczalnym".

  Skoro więc Pan Jezus, jak powiada Pismo, jest "pierwszym w zmartwychwstaniu", to daje nam przez to przykład... Stworzone zostało przez Syna Bożego ciało cielesne. Dokładnie takie na jakie patrzymy w lustrze prócz skaz, wad i naszych zewnętrznych błędów. Jednak wzbudzone zostanie ciało duchowe, doskonałe, bezbłędne.
  Skoro Pan Jezus jest Pierwszym w zmartwychwstaniu i jest przykładem, to wystarczy teraz "lepiej od papieży i biskupów" wytłumaczyć to, co Apostoł Piotr miał na myśli.

  Zatem jeszcze raz:

  Apostoł Piotr pisze w swoim Pierwszym Liście na temat zmartwychwstania Pana Jezusa:

   "18  Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. 19 W nim  poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, 20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę".
   
  3/18-20
   
  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_P/3.php

  Werset 18 między innymi mówi o tym, że Pan Jezus został zabity w ciele w którym przyszedł na ziemię. To jest oczywiste! Lecz następna część jest jeszcze ważniejsza: Pan Jezus wprawdzie umarł w ciele ale POWOŁANY DO ŻYCIA ZOSTAŁ DUCHEM. Czyli Syn Boga Ojca umarł w ciele ale Jego zmartwychwstanie, które nastąpiło "po trzech" dniach nie było już cielesne tylko DUCHOWE!

  Werset 19 mówi wyraźnie, że W NIM (czyli w tym wzbudzonym ciele duchowym a nie cielesnym) poszedł ogłosić zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu.
  I tak uczy Pismo Święte ale nie tak uczą papieże.

  Podsumowanie:

  Pan Jezus, jak powiada Piotr “zabity był na ciele”. Potem, po określonym czasie Bóg Ojciec wzbudził Go W CIELE DUCHOWYM. I w tym ciele duchowym poszedł Syn Boga Ojca głosić zbawienie duchom zamkniętym w Otchłani, wiezieniu, lub jak gloszą to nieprawidłowo papieże, “w piekle”.

  I tym samym nauka katolicka posypała się jak domek z kart!

  Jassy27 napisał:

  “SYN BOŻY LEŻAŁ DO ZMARTWYCHWSTANIA W GROBIE I NIKT Z LUDZI TEGO NIE ZMIENI!”.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Jaromir
  WHERE ARE YOU?

  Napisałeś powyżej:

  "Potrafisz słowami Biblii uzasadnić, że Jezus nie zstąpił do piekieł?".

  Uzasadniłem i gdzie jesteś Jaromirze?

  Zobacz również tutaj:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/143193,pan-jezus-glosil-ewangelie-duchom-po-zmartwychwstaniu


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY