Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PAN JEZUS GŁOSIŁ EWANGELIĘ DUCHOM PO ZMARTWYCHWSTANIU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Syn Boży powołany został do życia Duchem!

 

List do Jaromira!


Nareszcie uczciwa odpowiedź i gdyby takie lub podobne były odpowiedzi innych, to nigdy bym ich nie zbanował. Nigdy! Ale ja banuję za klątwy, za kpiny i za... oszustwa! Ja banuję za to, że ktoś znika i po pewnym czasie pojawia się znowu, by oszukać Czytelnika, że to lub tamto powiedziałem. Tak postępuje Zawisza.... Ale dosyć o tym!

Jak napisałem wyżej:  Wrzuciłeś bardzo dobry komentarz! Niech on zatem nazwie się łopatologicznym wyjaśnieniem. Nie gniewam się, ponieważ to jest wyjaśnienie Twoich myśli!

 

Zobacz Czytelniku:  //57kerenor.neon24.pl/post/143147,ucza-ze-syn-bozy-nie-lezal-do-zmartwychwstania-w-grobie

 


 

Najważniejsze zagadnienie!


Napisałeś: "Tak, w Biblii nigdzie nie napisano co działo się z Jezusem, gdy jego ciało złożono w grobie. Czyli opierając się na Biblii nie wiemy nic. Mogło być jak opisujesz ty, mogło być jak opisują katolicy.  Biblia tego nie rozstrzyga". 

Otóż widzisz Jaromirze, Biblia zdecydowanie daje nam odpowiedź na pytanie gdzie był Pan Jezus wtedy gdy leżał... w grobie. Sam Pan Jezus o tym mówił a Słowa Pana Jezusa dla mnie ważniejsze są od słów papieża, czy biskupa.

Posłuchaj:

"40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak  Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi". 

Ewangelia według Mateusza 12/40

//www.nonpossumus.pl/ps/Mt/12.php


atem, ten kto wierzy Panu Jezusowi przyzna rację Zbawicielowi, że przez owe "trzy dni" był w grobie! I to wszystko!

Ale papieżom i biskupom ta wypowiedź Syna Bożego przeszkadza. Przecież owi papieże od wielu lat wpajają swoim uczniom i uczennicom, że dusza człowieka wierzącego zabrana zostaje do Nieba!  A cóż dopiero "dusza Pana Jezusa", która "po śmierci" do Nieba przecież nie wstąpiła?!

I tutaj "przychodzi z pomocą" papieżom fragment z  1 Listu Apostoła Piotra 3/18-20.

Otóż okazuje się, że Pan Jezus nie tylko głosił Ewangelię ludziom, jak mamy to opisane przez Mateusza, Marka, Łukasza i Jana ale również "duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka...". 

Podstawowe pytanie zatem brzmi:

 

Kiedy  Syn Boga Ojca głosił Ewangelię owym duchom, które kiedyś zgrzeszyły? Czy było to w czasie trzydniowego przebywania w grobie, czy... później?!

W swoim Artykule przytoczyłem wyjaśnienie katolickie na ten temat i mam nadzieję, że "byłeś pod adresem", który podałem. Przypomnę wyjaśnienie papieskie:


"Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł", tj. do Otchłani, nastąpiło po Jego śmierci, a  przed zmartwychwstaniem".

Następuje więc dylemat:

 

Albo człowiek wierzy Słowom Pana Jezusa, że tą określoną ilości dni Jego Całe Jestestwo leżało w grobie, tak jak powiedział, albo uznamy, że Zbawiciel okłamał swoich uczniów przyrzekając im, że będzie w grobie, ale Sam zstąpił do Otchłani (tak jak głoszą papieże i biskupi)!

Powtórzę:

Fałszywie wytłumaczony werset Biblijny doprowadził do tego, że dzisiaj uważa się, że jakieś tam jestestwo Pana Jezusa nigdy nie umarło.

W zasadzie, pozostaje teraz odpowiedzieć na pytanie:  Kiedy Syn Boży ogłaszał Dobrą Nowinę tym "duchom zamkniętym w więzieniu", lub inaczej według nauki katolickiej: Kiedy nastąpiło "Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł"?". 

I w tym miejscu proponuję wszystkim Czytelnikom by przeczytali  1 List Apostoła Pawła do Koryntian, rozdział 15/12-58. Tam wyraźnie napisane jest zdanie Apostoła na temat śmierci i zmartwychwstania. By nie przeciągać powiem tylko, że zmartwychwstanie ludzi wierzących będzie w "ciele duchowym" "niezniszczalnym".

Skoro więc Pan Jezus, jak powiada Pismo, jest "pierwszym w zmartwychwstaniu", to daje nam przez to przykład... Stworzone zostało przez Syna Bożego ciało cielesne. Dokładnie takie na jakie patrzymy w lustrze prócz skaz, wad i naszych zewnętrznych błędów.  Jednak wzbudzone zostanie ciało duchowe, doskonałe, bezbłędne.


Czyli skoro Pan Jezus jest Pierwszym w zmartwychwstaniu i jest przykładem, to wystarczy teraz "lepiej od papieży i biskupów" wytłumaczyć to, co Apostoł Piotr miał na myśli.

atem jeszcze raz:

 

Apostoł Piotr pisze w swoim Pierwszym Liście na temat zmartwychwstania Pana Jezusa:


"18  Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. 19 W nim  poszedł ogłosić[zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, 20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę".
 
3/18-20
 
//www.nonpossumus.pl/ps/1_P/3.php


Werset 18  między innymi mówi o tym, że Pan Jezus został zabity w ciele w którym przyszedł na ziemię. To jest oczywiste! Lecz następna część jest jeszcze ważniejsza: Pan Jezus wprawdzie umarł w ciele ale  powołany do życia został Duchem. Czyli Syn Boga Ojca umarł w ciele ale Jego zmartwychwstanie, które nastąpiło nie było już cielesne tylko  DUCHOWE!

Werset 19  mówi wyraźnie, że  W NIM  (czyli w tym wzbudzonym ciele duchowym a nie cielesnym) poszedł ogłosić zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu.
I tak uczy Pismo Święte ale nie tak uczą papieże. 

Podsumowanie: 


Pan Jezus, jak powiada Piotr “zabity był na ciele”. Potem, po określonym czasie Bóg Ojciec wzbudził Go  W CIELE DUCHOWYM. I w tym ciele duchowym poszedł Syn Boga Ojca głosić zbawienie duchom zamkniętym w Otchłani, wiezieniu, lub jak gloszą to  nieprawidłowo  papieże, “w piekle”.


I tym samym nauka katolicka posypała się jak domek z kart! 

 Zobacz także:


57kerenor.neon24.pl/post/143147,ucza-ze-syn-bozy-nie-lezal-do-zmartwychwstania-w-grobie

 

 

 

KOMENTARZE

 • DO JEDYNKOWICZA!
  JESTEŚ WIĘŹNIEM WATYKANU!

  Twoja jedna gwiazdka nie robi na mnie żadnego wrażenia. To Ty masz problem z samym sobą, nie ja! To Ty nie kochasz Pana Jezusa i Boga Ojca, nie ja! To Ty kpisz sobie z Boskich Nauk, nie ja!

  Nie masz własnego zdania. Właściwie to TY nie masz w ogóle żadnego zdania. Papieże i biskupi zakazali Ci myśleć! Nawet nie wiesz o tym że jesteś niewolnikiem!
  Nawet nie wiesz, że żyjesz w więzieniu bez krat!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • KIEPSKO WAM IDZIE
  http://www.keystrokestranscription.com/img/static/headers/fivestars.jpg


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • ALL
  ZMARTWYCHWSTANIE WEDŁUG NAUKI ZBAWICIELA A NIE WEDŁUG PAPIEŻY!

  "20 Tymczasem jednak CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ JAKO PIERWSZY spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w CHRYSTUSIE WSZYSCY BĘDĄ OŻYWIENI, 23 lecz każdy według własnej kolejności. CHRYSTUS JAKO PIERWSZY, POTEM CI, CO NALEŻĄ DO CHRYSTUSA, W CZASIE JEGO PRZYJŚCIA".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 15/20-23

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/15.php

  http://s6.ifotos.pl/img/MOJ-komen_xpasape.jpg

  Prawo zmartwychwstania wprowadzone przez Syna Bożego jest następujące:

  1/ "Chrystus jako pierwszy" – stało się to blisko 2000 lat temu!

  2/ "Potem ci, co należą do Chrystusa, W CZASIE JEGO PRZYJŚCIA".

  Zatem zmartwychwstanie ludzi wierzących nastąpi dopiero w czasie PONOWNEGO PRZYJŚCIA PANA JEZUSA!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  SŁOWA PANA JEZUSA TO DUCH, NIE LITERA!

  Na powyższe zagadnienia zapewne nikt nie odpowie Keren a to dlatego że im się nie chce a nawet gdyby chcieli odpowiedzieć, to co napiszą!

  Nie piszę tego złośliwie oboje wiemy że Nauka Pana Jezusa to Duch nie litera i trzeba te sprawy rozstrzygać Duchowo. Wiele razy o tym pisałem to jest tak jakby, chirurg znając tylko swój zawód z teorii zaczął operować bez żadnej praktyki!

  Zrozumiałbym to, gdyby ludzie nie okazywali jakiegoś zarozumialstwa w tych sprawach ale występujący tu ludzie nie posiadają żadnej praktyki (brak Ducha Chrystusowego) a zachowują się jakby wszystkie rozumy pojedli.

  W prostych sprawach, dotyczących przykazań których nie wolno wyrzucić nikomu z kanonu Pisma Świętego, mają problem i broniąc swego narażają się na pośmiewisko!

  Zabierają się za odrabianie lekcji nie znając podstaw i nie mając Bożego Namaszczenia: mienili się mądrymi a stali się ...

  Zamienili chwałę Nieśmiertelnego Boga na chwałę przedstawiającą śmiertelnego człowieka i też nie widzą w tym czegoś złego a przecież to są podstawy nauczania klasy 1 lub 2 w szkole podstawowej!

  Udali się do niemych bożków i robiąc sobie figurki i malowidła , oddają im pokłon, zamiast oddać go tylko Panu Jezusowi i to bez żadnych malowideł czy podobizn!

  To są podstawy Keren a co tu dopiero sprawy dużo poważniejsze zobacz chociaż sprawa trójcy, tragedia, co robi z nimi szatan!

  To przykre ale na podstawie tego, coraz bardziej rozumie dlaczego w potopie zostało uratowanych tylko osiem osób, coraz bardziej to rozumiem!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  TROCHĘ O KATOLIKACH I TROCHĘ O PASIBRZUCHACH!

  Szczerze mówiąc, to masz rację. I nie piszę tych słów tylko dlatego, że kwestie postępowania naszego pod względem Nauki Syna Bożego są zbieżne!

  Piszę dlatego również, ponieważ "argumenty" katolików w pewnej chwili się wyczerpują. Spójrzmy na to z innej strony. Któż miałby nauczyć ich Drogi Bożej, skoro od niemalże oseska Pismo Święte stoi w kościele katolickim na... drugim miejscu?

  Najważniejszą przecież regułą życia katolików jest przywiązanie do TRADYCJI OJCÓW.

  CHRZEST MAŁYCH DZIECI!

  Jaki grzech posiadają te Małe Istoty? Kogo obraziły by darować im winę? Pana Boga? Nie, ponieważ są za małe by cokolwiek rozumieć lub uczynić. Obraziły może bliźniego? Również nie! Zatem dlaczego należy "ochrzcić" małe dziecko? Ze względu na pasibrzuchów, którzy z katolików zedrą ostatnią sukmanę!

  A katolik idzie ze spuszczoną głową i kłania się w pas "dobroczyńcy".

  (...)

  O, taki inny przykład: MOLESTOWANIE!

  Ludziska wiedzą dobrze o tym, że bestiom w sukmanach posyłają swoje dzieci. Robią to świadomie i teoretycznie nie pod przymusem. Potem takie dziecko molestowane przez wymienionego wyżej pasibrzucha ma traumę przez całe życie.

  Jeszcze inny przykład:

  Taki zakonnik męczy się za klasztorną furtą, ponieważ będąc młodym człowiekiem, nie wiedział, że tamże występuje iście wojskowy reżim!

  Albo taka zakonnica nie wiedziała, że wstępuje do gehenny, a nie do klasztoru!

  A co tutaj dopiero mówić o Naukach Syna Bożego?
  A co tutaj dopiero mówić o Rozkazie Boga Ojca?

  ALBO O NAUCZYCIELACH...

  Był taki jeden kłamca i oszust! Taki największy pasibrzuch spośród innych pasibrzuchów. Mydlił ludziom oczy... O kremówkach gadał i do "Marii" proponował się modlić a to przecież demon w ludzkiej skórze był! Oddalał pokolenie Adama i Ewy od Nauk Zbawiciela i Boga Ojca. Kłaniał się przed pogańskimi obrazami "Marii". Był po prostu poganinem.

  Piszesz o barbarzyńcach znad Tybru: "Zamienili chwałę Nieśmiertelnego Boga na chwałę przedstawiającą śmiertelnego człowieka i też nie widzą w tym czegoś złego a przecież to są podstawy nauczania klasy 1 lub 2 w szkole podstawowej!".

  Ale za to jaka kasa płynie z tych wszystkich bałwochwalczych świąt? Jaki demoniczny utarg?

  A Nauka Pana Jezusa jest od nich bardzo daleko. Powiedźmy tak daleko jak... Aaaa, nie ma co nawet dawać tutaj jakiegokolwiek porównania!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr ; UMIŁOWALI BOWIEM BARDZIEJ CHWAŁĘ LUDZKĄ NIŻ CHWAŁĘ BOŻĄ !!!
  A Duch wyrażnie mówi , że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystąpią do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich / I List Pawła do Tymoteusza 4,1 /

  Jeśli kto inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością , ten jest zarozumiały , nic nie umie , lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa , z czego rodzą się zawiść , swary , bluźnierstwa , złośliwe podejrzenia / I List Pawła do Tymoteusza 6,3- 5 /

  Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się NAUKI CHRYSTUSOWEJ , nie ma Boga . Kto TRWA W NIEJ , ten ma i Ojca , i Syna . Jeśli ktoś przychodzi do was i nie przynosi TEJ NAUKI , nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie / II List Jana 1,9-11 /

  Albowiem taka jest WOLA BOŻA , abyście dobrze czyniąc , zamykali usta niewiedzy ludzi głupich , jako wolni , a nie jako ci , którzy wolności używają za osłonę zła , lecz jako słudzy Boga / I List Piotra 2,15-16 /

  A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta , zasłonięta jest dla tych , którzy giną . W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących , aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa , który jest OBRAZEM BOGA / II List Pawła do Koryntian 4,3-4 /

  PAN JEZUS POWIEDZIAŁ ;


  Kto bowiem wstydzi się MNIE i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem , tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie , gdy przyjdzie w Chwale Ojca swego z aniołami świętymi / Ew. Marka 8,38 /

  Badacie Pisma , bo sądzicie , że macie w nich żywot wieczny ; a one składają świadectwo o mnie. Ale mimo to DO MNIE PRZYJŚĆ NIE CHCECIE , aby mieć żywot / Ew. Jana 5,39-40 /

  I rzekł im ; Idąc na cały świat , głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu . Kto uwierzy i ochrzczony zostanie , BĘDZIE ZBAWIONY , ale kto nie uwierzy , BĘDZIE POTĘPIONY / Ew. Marka 16,15-16 /

  To przykre jest , że ludzie odrzucają Ojcowski Dar , którym jest Pan i Bóg Jezus Chrystus Błogosławiony Syn Boga Ojca . Ludzie umiłowali bowiem bardziej chwalę ludzką niż chwałę Bożą . Szkoda , że dla ludzi liczy się tradycja ojców , a nauka Pana Jezusa ich nie interesuje !

  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zgiął , ale miał żywot wieczny / Ew. Jana 3,16 /
 • @jassy27
  TO PRZYKRE...

  Napisałeś:

  "To przykre jest, że ludzie odrzucają Ojcowski Dar, którym jest Pan i Bóg Jezus Chrystus Błogosławiony Syn Boga Ojca. Ludzie umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką niż chwałę Bożą. Szkoda, że dla ludzi liczy się tradycja ojców, a nauka Pana Jezusa ich nie interesuje!".

  Słusznie napisałeś: TO PRZYKRE...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY