Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
604 posty 2569 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

UKŁAD OKRESOWY - BOŻY PORZĄDEK W CHAOSIE LUDZKICH MYŚLI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właściwie to trochę głupio mi było, że oskarżyłem Zbawiciela o to, iż stworzył Ziemię bez węgla!

 

Wróciłem od znajomego lekko zdruzgotany. Rozmawialiśmy na temat pierwiastków znajdujących się w Ziemi i trafiło akurat na węgiel. Naoglądałem się jakichś bajek o powstaniu węgla z roślin a w innym wypadku sprawa dotyczyła ogromnych ciśnień podczas potopu i masz: Zacząłem ów news brać poważnie.


A siarka, szepnął znajomy, też powstała z "jakiegoś" "czegoś" poprzez wieloletnie reakcje? A miedź...?

 

Niektórzy stwierdzają, że "miliony lat" musiało minąć. Inni, że dziesiątki tysięcy. Tymczasem więc dałem sobie z tym spokój!

 

Właściwie to trochę głupio mi było, że oskarżyłem Zbawiciela o to, iż stworzył Ziemię bez węgla!  Głupio i basta! Przecież Syn Boży Rzekł, że wszystko co stworzył było dobre.

 Jednak nieraz różne myśli kołaczą się po głowie i bywa, że owe myśli mogą wprowadzić nas w błąd. Więc usiadłem przed kompem i zacząłem w Internecie szukać, szukać, wklepywać i... znowu szukać!

 

Nic mi to nie dało! Pod hasłem "węgiel", wujaszek Google jak zwykle swoje: "Przeobrażenia szczątków roślinnych".

 

A gdy Wujka G. zapytałem o złoto, to rzekł bez mrugnięcia okiem:

 

"Nasze prace pokazują, że większość metali szlachetnych, które leżą u podstaw naszej ekonomii i wielu kluczowych działań przemysłowych, pojawiły się na naszej planecie dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności,  kiedy Ziemia została zbombardowana przez 20 miliardów ton meteorytów– podsumowuje dr Willbold".

 

Ok! Domyślałem się, że z Wujkiem Google nie za bardzo potyskutuję ale chciałem dać mu jeszcze jedną szansę więc zadałem pytanie na temat mojego pochodzenia.

 

Ciocia Wiki od razu sypnęła z kapelusza:"Około 7 milionów lat temu (o umownej godzinie 23:58) w Afryce żyła mała małpa Sahelanthropus tchadensis,   która była ostatnim zwierzęcym przodkiem współczesnych ludzi  oraz blisko z nimi spokrewnionych szympansów karłowatych oraz szympansów. Potomkowie tylko dwóch odgałęzień tego gatunku przetrwali do czasów dzisiejszych. Krótko po rozdzieleniu się gatunku - z przyczyn, które ciągle są tematem spornym - członkowie jednej z gałęzi wykształcili dwunożność i  zaczęli chodzić w pozycji wyprostowanej...".

 

Owe określenie "7 milionów lat temu" mnie trochę rozbawiło! 

W myślach powróciłem do rozmowy z moim znajomym... Jedni mówią, że węgiel ukształtował się miliony lat temu a inni, że parę tysięcy a Pan Bóg stwarzając Ziemię Rzekł, że wszystko było dobre, czyli przygotowane do zamieszkania przez człowieka!

 

Tym tropem idąc postanowiłem poszukać porządku w chaosie ludzkich wiadomości!  W pewnym momencie moich poszukiwań dotarłem do Tablicy Pierwiastków Mendelejewa!  Przy okazji dowiedziałem się trochę o różnych masach atomowych pierwiastków czy ich atomowych liczbach. 

No właśnie... Te liczby atomowe mocno mnie zainteresowały i doprowadziły do wzrostu ciśnienia w moim ciele! Kiedyś przyglądając się owym "liczbom atomowym" pierwiastków kolejno po sobie następującym, myślałem, że są to liczby porządkowe od 1 do 94 wprowadzone dla ułatwienia przez Mendelejewa! O zgrozo, nie byłem dobry z chemii...

 

Otóż nie, otóż nie... Owszem owe liczby atomowe w Układzie Okresowym Pierwiastków  możemy śmiało uznać za porządkowe ale zgoła z innej przyczyny...

Tutaj mała ważna przerwa:       

 

Gdy byłem smykiem kilkuletnim, Mama posyłała mnie po zakupy do pobliskiego sklepu. Ze względu na moją "świetną pamięć" musiała mi napisać na kartce jakie "sprawunki" mam kupić! Punkt 1 – kostka masła. Punkt 2 – kilo cukru. Punkt 3 – trzy batony. Znając siebie, to chyba od batonów zacząłem a nie od masła ale to nie miało znaczenia. Produkty kupiłem według listy i było ok!

 

W Układzie Okresowym Pierwiastków ułożonym według liczby atomowej... nie wolno nic zmieniać, nie wolno nic przestawiać!  Pierwiastek o liczbie atomowej  1 musi być na pierwszym miejscu a pierwiastek o liczbie atomowej79  musi być na miejscu  siedemdziesiątym dziewiątym! Owa kolejność nie wynika z przypadkowości. Jeszcze raz: Owa kolejność nie wynika z przypadkowości! Napisałem wcześniej i przypomnę: Wodór musi być na pierwszym miejscu, ponieważ posiada liczbę atomową 1 a złoto trzeba ustawić na miejscu 79 dlatego, że jego liczba atomowa wynosi 79!

 

I teraz sprawa najważniejsza.  Szczerze mówiąc owa sprawa podniosła mi ciśnienie do maksymalnych granic. (Jeżeli w ogóle takie określenie istnieje).

 

Dlaczego wodór w Układzie Okresowym Pierwiastków jest na pierwszym miejscu? Ponieważ jego liczba atomowa określa, ile protonów znajduje się w jądrze  atomu  wodoru. Tak, w jądrze atomu wodoru jest  1  proton. W jądrze atomu złota protonów jest  79.

 

W jądrze atomu m iedzi liczba protonów wynosi  29  zatem w Tabeli Mendelejewa zajmuje miedź miejsce porządkowe o numerze  29. Cyna z  50. protonami zaszeregowana jest na  50. pozycji a tlen z  8. protonami usytuowano na  8. miejscu. Owa lista rosyjskiego uczonego nie ma nic wspólnego z moimi zakupami. Na tej liście nic zmieniać nie wolno!


 

Doświadczenie!

 

Mamy 94 klocki symbolizujące pierwiastki w przyrodzie. Tymczasem odrzucam pierwiastki odkryte później ale  uzyskane sztucznie.

 

Na każdym z tych klocków zapisana jest liczba atomowa określonego pierwiastka. Zrzućmy te wszystkie klocki z II piętra na ziemię. Niech roztrzaskają się na wszystkie strony. Potem zejdźmy po nie i powkładajmy do torby. W domu poukładajmy je w kolejności według liczby protonów znajdujących się w każdym pierwiastku. Prawda jakie to proste? W pół godziny odbudujemy cały Układ Okresowy Pierwiastków.

 

A teraz inny przykład:

 

Nie mamy Układu Okresowego Pierwiastków ale wiemy, że owe pierwiastki na Ziemi istnieją. Żyjemy w XII wieku... Wiemy, że istnieje złoto, jest miedź, jest węgiel, tlen, wodór... Dopiero po latach dowiemy się, że wszystkie te pierwiastki można  uszeregować według cudownego wzoru.

 

I chociaż będziemy pewni że niemożliwością jest by protony w atomach tych pierwiastków wzrastały w kolejności porządkowej przypadkowo,  to nigdy nie przyznamy racji Panu Bogu, że to On ten porządek wprowadził!

 

I chociaż bedziemy pewni, że niemożliwością jest by protony w atomach tych pierwiastków wzrastały w kolejności porządkowej przypadkowo, to  nadal będziemy uważać, że niektóre pierwiastki dobrnęly do nas poprzez super wybuchy gwiazd. Tylko... jak niemająca oczu ewolucja, lub jak ślepy przypadek mógł ułożyć klocki Mndelejewa od 1 do 94 nie tylko w kolejności numerycznej ale według niewidzialnych dla oka ludzkiego protonów?  Oto szekspirowskie jest pytanie!


 

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że bezsprzecznie Układ Okresowy Pierwiastków jest cudownym pokazaniem człowiekowi Bożego Porządku znalezionego w chaosie ludzkich myśli!

 

Pomoce:

 

Układ Okresowy Pierwiastków

 

//www.node81.tsi.net.pl/chemia/chemia.html kliknij na pierwiastek, to znajdziesz jego opis

 

Budowa atomu

 

//sciaga.pl/slowniki-tematyczne/2694/budowa-atomu/


 KOMENTARZE

 • W ziemi zachodza procesy, ktore stwarzaja pierwiaski jedne z drugich.
  Kopiemy i znajdujemy wegiel, rope , zloto, itp. Sa studia gdzie co znalezsc (geologia, gornictwo) ale nie ma studiow dlaczego tam a gdzie indziej sa diamenty czy miedz. Co spowodowalo umiejscowienia tych pierwiastkow, mineralow ? W naszej ziemi istnieje jakis proces, ktory sortuje by pierwiastki w postaci zloz bylu tam czy tu. Cisnienie, temperatura, wilgotnosc, czas, elektrycznosc? A moze jeszcze jakis inny czynnik??
  Pierwsza studnia z ropa naftowa w Bobrce nad Sanem istnieje do dzis. Wynalazek mego prapradziada Stefana Trzecieskiego do dzis produkuje rope. Czyzby ropa byla stale produkowana przez matke Ziemie i jest niewyczerpalna ?
  Syn mego brata z Detroit zainteresowal sie w wieku 15 lat procesem Cold Fusion. Zrobil eksperyment w piwnicy i udowodnil ,ze proces istnieje. Wystepowal w miejscowym radiu a nawet byl w filmie dokumentalnym, ktory zdobyl zloty medal na festiwalu w Chicago.
  https://blogs.scientificamerican.com/psi-vid/the-believers-cold-fusion-at-the-chicago-international-film-festival/
  Link jest do trailera tego filmu.W minutach : 1:48-1:59 wystepuje chlopak ze swym ojcem a mym bratem. Coz z tego ze film dostal nagrode. Nikt go nie widzial. Zadna stacja TV , zaden dystrybutor go nie kupil a na YouTube go nie ma. Temat zakazany.
  Chlopczyna sie nie poddal. Na jesien tego roku konczy 2 magisteria: z fizyki i z matematyki. Jako hobby robi kase na gieldzie. Z tego co wiem jest teraz wart $600K.
 • @staszek kieliszek
  JESTEŚMY W SYTUACJI MAŁEGO DZIECKA WCHODZĄCEGO DO OLBRZYMIEJ BIBLIOTEKI – Albert Einstein

  Kiedyś, dawno temu, dokonałem "odkrycia" podczas pracy. Miałem styczność z różnymi chemikaliami, z kwasem azotowym, siarkowym, z bezwodnikiem kwasu chromowego i jeszcze z kilkoma innymi, których tutaj specjalnie nie wymienię!

  "Odkryłem" moc chemii i zaciekawiłem się występującymi zjawiskami przypadkowo. Otóż wrzucając ściereczki i szmatki lekko nasączone tymi niektórymi chemikaliami do wiadra (przypadkowo oczywiście) doprowadziłem do "powstania ognia". Hm... W chemii to nic nowego ale wtedy ogień bez zapałek dla mnie to było coś, chociaż gdybym to zostawił w wiadrze przez noc to rano byłyby zgliszcza.

  Prawa chemii i prawa fizyki to rzecz wspaniała ale i niebezpieczna, bardzo niebezpieczna.

  Powyższy przykład podałem specjalnie! Okazuje się że pewna mieszanina połączona z drugą może doprowadzić do reakcji. Znowu piszę o rzeczy oczywistej! Podczas tej reakcji może powstać rzecz trzecia z tychże lub z mieszaniny wielu innych.

  Jednakowoż owa "Tablica Mendelejewa" w tym znaczeniu ma się dobrze i o żadnej przypadkowości być tutaj nie może. I chociaż luki spowodowane brakiem odkrycia zapełniane są często sztucznymi pierwiastkami jednak dzieje się to... według mówiąc bardzo skrótowo, modelu liczby atomowej.

  Wiedza, pojmowanie zjawisk, obserwacje, to rzecz wspaniała lecz często owe przypadkowe zawołanie Archidemesa "Heureka" doprowadza do odkrycia "czegoś nowego". No i pozostaje tutaj pytanie: Czyż słowo "odkrycie" nie oznacza zanaleziena czegoś co "było zakryte i niewidoczne"?

  Przecież protony i neutrony oraz elektrony istniały od początku. One były, tylko człowiek nie potrafił ich znaleźć. Były przed potopemi i były wtedy gdy Pan Bóg stworzył zwierzęta, ponieważ każde ciało zbudowane jest z atomów.

  Jednak z tymi odkryciami naukowców to ja bym również nie przesadzał... W tym miejscu dzięki za link do stronki i filmu...

  Niektóre prawa które są inspiracją dla nich w dzisiejszym świecie, za 5, lub 10 lat będą li tylko znikającym brzmieniem puzonu!

  No przykładowo taka ryba "latimeria". Miała być rybą wymarła, żyjącą przed hm... milionami lat a tu patrz: Pojawiła się "za naszych czasów". Albo znane oszustwo na temat pochodzenia człowieka: "Człowiek z Piltdown”.

  Nie poniżam tutaj naukowców. Mam szacunek do wiedzy. Jednak z tego, co wiem, istnieją również na Naszej Planecie ludzie zwani naukowcami a są podziwianymi oszustami, oraz są tacy, którzy rozpatrują tajemnicę świata w sposób nazwijmy to, kreacjonistyczny! Dla nich puszczeniem wahadła w ruch była Boża Myśl i Jego Moc!

  *

  "Jesteśmy w sytuacji małego dziecka wchodzącego do olbrzymiej biblioteki wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, iż ktoś musiał napisać te książki ale nie wie jak. Nie rozumie ono języków, w których książki te zostały napisane. Dziecko niewyraźnie dostrzega tajemniczy porządek w układzie ksiąg, ale nie wie, co to jest. Taki, wydaje mi się, jest stosunek nawet najbardziej inteligentnej istoty ludzkiej do Boga.” - Albert Einstein!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Porządek czyli zgodność
  Takich porządków można wymienić bardzo wiele, np.skąd wzięło się pojęcie Prawdy, dlaczego nas obchodzi? Pojęcie Prawdy tłumaczy się jako zgodność, spójrz na cały Byt, np. planety w naszym układzie dzięki niezwykle bogatej strukturze zgodności od miliardów lat biegną w zgodnym układzie, albo symetrie, prawa logiki jak prawo tożsamości, niesprzeczności - zauważ, że tu jest tylko porządek, a nieporządek należy do ludzi, bo jeszcze nie nauczyli się jak żyć zgodnie w sensie bardzo szerokim.
 • @Marcin Kotasiński
  TO PAN BÓG JEST BOGIEM PORZĄDKU!

  Napisałeś: "Porządek, czyli zgodność" O, tak! Masz rację! Lecz dla mnie, to Pan Jezus, Syn Boga Ojca jest Porządkiem i Zgodnością.

  Dalej zauważyłeś że "planety w naszym układzie dzięki niezwykle bogatej strukturze zgodności od miliardów lat biegną w zgodnym układzie".

  Lubię astronomię, przyznaję i choć wiem, że odległości w Kosmosie są potężne i trzeba je liczyć w latach świetlnych, to z tymi miliardami lat nie przesadzam.

  Naukowcy (nie wszyscy) lubią na podstawie różnych zjawisk powiedzieć to lub tamto... Taka rola naukowca... Ale często własne teorie dopasowują do ogólnie przyjętych poglądów lub wręcz... oszukują i podrzucają sobie przykładową... "świnię"! Tutaj bez obrazy... Było ponoć coś takiego!

  Taki naukowiec rzeknie:

  "Planeta Ziemia istnieje kilka miliardów lat a Wielkie Bum było wręcz lat temu kilkanaście miliardów".

  To raczej smutne zjawisko jest. Właściwie pomimo, że wiemy dużo a nawet bardzo dużo, to w zasadzie wiemy niewiele! I co ważne: Oszustwo dotyczące człowieka z Piltdown i szlachetna latimeria, to oszustwa, które ujrzały światło dzienne. A o ilu takich przekłamaniach zwykły śmiertelnik nie wie?

  I tutaj proponuję baaaaaaaaaaaaaaaaardzo ciekawą lekturę na temat jak to Szanowni (niektórzy) oszuści naukowcy nas... oszukują! Od wyboru do koloru...

  https://www.google.pl/search?q=oszustwa+naukowc%C3%B3w&oq=oszustwa+naukowc%C3%B3w&aqs=chrome..69i57.4036j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Zakończenie!

  Piszesz: "Planety...biegną w zgodnym układzie". Słusznie piszesz!

  A gdyby tak potężnego Jowisza ustawić jako ósmą Planetę od Słońca a nie piątą?
  Co działoby się na Ziemi? I... kto ustawił owe Planety w odpowiedniej kolejności?

  Zaznaczasz jeszcze: "Nieporządek należy do ludzi".
  To stwierdzenie akurat nie jest takie trudne do udowodnienia!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TAGI

ULUBIENI AUTORZY