Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

O TAKIM JEDNYM CO PRZESTAWIAŁ ZIEMIĘ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jego imieniem kolor niebieski albo po prostu z angielska "blu"...

 

Wspomnienia!

 

 

 

 

Był taki facet co nie miał racji

A wszystkim mówił że rację ma

Raz przy obiedzie lub przy kolacji

Krzyczał że on tylko... a nie że ja


I wszystko zmieniał wszystko poprawiał

I udowadniał że nie jest tak

I Ziemię w innym miejscu ustawiał

I że nie szpak drapał bociana lecz inny ptak


Raz zajrzał w lustro bo lustro miał

I spostrzegł dziwnie pokraczną twarz

I przy tym lustrze do dziś by stał

Gdyby nie Neon ten Portal "nasz"!


Stanął więc w szranki z pisarzy tłumem

I mądrość wylał aż po sam brzeg

Chcąc się popisać własnym rozumem

Pisarski włączył swój pierwszy bieg


Jego imieniem kolor niebieski

Albo po prostu z angielska "blu"

Obrażał Boga bez żalu łezki

I Zbawiciela obrażał TU...

 

(...)

 
KOMENTARZE

 • Piękny poemat
  Czyżby lwu kota pogoniono? A adresat tego poematu może ci odpowiedzieć czy ujadasz jak pies za płotem. Bezpiecznie i większemu można naszczekać?
 • @Jaromir
  JAKBYŚ CZYTAŁ...

  No ćóż, jakbyś czytał wpisy tego kogoś, to wiedziałbyś dobrze, że ten ktoś kłamie. I tutaj wcale nie chodzi o pogonienie kota tylko o jałową dyskusję tego kogoś, który będąc katolikiem jest tak w istocie poganinem.

  Tenże Z. odrzuca dziesiątki zapisów wyrażonych w Biblii. Hmmm... To raczej katolicy powinni się czuć dotknięci, to raczej im Imć Z. pogonił kota. To On jako katolik "nie mówi po katolicku". Przeczytaj moje komentarze i odnośniki na Jego stronie to może zauważysz, że tenże mataczy.

  Jężeli jednak nie jesteś w temacie to nie możesz wiedzieć, że ja lub On w tym zakresie piszemy prawdę!

  Nie możesz ani przyklaskiwać, ani "nieprzyklaskiwać"...

  Ja prowadzę blog Biblijny a Imć sądzi, że zjadł rozum we wszystkich zakresach. Może kiedyś będziesz miał czas...

  Adresat tego "poematu" ze względu na ciągłe kłamstwa, nie ma wstępu do mnie ale przecież jeśli chce, to może pisać u Siebie. Nikt Mu tego nie zabroni. Ty przecież nie jesteś u mnie zablokowany, prawda?

  Przyznaję, że czasami wpakuję się niepotrzebnie w dyskusję... Ale zdarza mi się to coraz rzadziej! Szkoda tylko, że tutaj na Neonie tak mało jest obrońców Bożego Słowa. Nie TRADYCJI, czy ludzkich nauk, TYLKO BOŻEGO SŁOWA!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:10:03
  Właśnie sobie poczytałem tekst i dyskusję i dość słabo ci poszło. W dobie internetu dość łatwo można sprawdzić podawane dane i ich wiarygodność. Macie różne bazy wyjściowe. On pisze w oparciu o wiedzę naukową ty w oparciu o swoje rozumienie Biblii. W niektórych sprawach błędnie interpretujesz jak z aniołami. Masz interpretację w adnotacji do Biblii ale twierdzisz inaczej. Biblię tłumaczyli mądrzy ludzie nie domorośli fachowcy.
 • @Jaromir
  "MĄDRZY LUDZIE" OD TŁUMACZENIA PISMA ŚWIĘTEGO!

  Witaj! Bardzo dobrą rzeczą jest sprawdzić, czy owa interpretacja innych ludzi jest zgodna z Biblią.
  Masz rację, że nasze bazy wyjściowe są różne. Baza Niebieskiego to baza naukowa ze wzrokiem skierowanym również na naukę papieży i księży. Sam często podkreśla, że miał mądrego księdza..
  Moja baza to najpierw Nauka Syna Bożego a potem dopiero nauka ludzka.

  No weźmy przykład... Zawisza orzekł, że trzecim synem Adama i Ewy był Set. To raczej zupełnie niemożliwe, ponieważ nigdzie nie jest napisane, że Kain był pierworodnym synem Adama i Ewy. O Secie żaś napisano, że został dany Adamowi i Ewie zamiast zabitego Abla i co ważne, Set urodził się wtedy gdy Adam miał 130 lat. Z Zawiszy główkowania zatem wynika, że po 130 latach Adama, nasi Prarodzice mieli tylko trzech synów a właściwie dwóch ponieważ Abla już nie było bo zabił go Kain!

  I w tym miejscu nawet dopisek katolicki jakby stanął przeciwko rozumowaniu Zawiszy tylko, że ów, kolejny już raz nie chce przyznać się do nieprawidłowego rozumowania. Ale co tam? ... Podobno czytałeś ten fragment również.

  W razie czego podam jednak adres:

  http://zawisza.neon24.pl/post/143289,zstapil-do-piekiel#comment_1455499

  Napisałeś jeszcze do mnie:

  "Biblię tłumaczyli mądrzy ludzie nie domorośli fachowcy".

  No cóż, nie wiem, czy sprawdzałeś tych mądrych ludzi ale coś tutaj chyba ściemniasz, jak to mówi młodzież.

  Przykład: Biblia Tysiąclecia 5, tak zwane błogosławieństwa! Ja przytoczę tylko jedno!

  "3 "BŁOGOSŁAWIENI UBODZY W DUCHU, albowiem do nich należy królestwo niebieskie".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/5.php

  W tym zdaniu są dwa błędy. Pierwszym jest fałszywe tłumaczenie wyrazu greckiego "makarioi" na "błogosławionych".

  Otóż ów grecki wyraz nie oznacza wcale "błogosławionych" ale "szczęśliwych".

  Drugim, potężniejszym błędem jest stwierdzenie, że "ubogi w duchu jest szczęśliwy". Według Nauki Pana Jezusa szczęśliwym jest bogaty W DUCHU! Owszem, człowiek wierzący może być ubogi cieleśnie. Może nie mieć pieniędzy, może nie mieć domu... Ok! Jednak duchowo człowiek wierzący nie jest ubogi.

  Otóż wyraz "ptochoi" tłumaczony jako "ubogi" tak w istocie w swym pierwszym znaczeniu oznaczał... ŻEBRAKA a to wielka różnica jest.

  Zatem "szczęśliwi są żebrzący duchowo" Jaromirze!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 16:10:51
  Ile dzieci zgodnie z Biblią miał Adam i Ewa? Ile dzieci może urodzić jedna kobieta? Nie znam starożytnej Greki ale zwykle słowa mają po kilka znaczeń. Biblia oblubienica podaje dwa znaczenia szczęśliwi i błogosławieni.
 • @Jaromir
  TROCHĘ O TŁUMACZENIU GRECKIEGO SŁOWA I O POTOMKACH ADAMA I EWY!

  Jaromirze i na tym właśnie polega pójście na łatwiznę! Na mój dość szeroki komentarz odpowiedziałeś takim sobie "zbyciem mnie".

  Podam stronę:

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/word/id/%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B9

  Pytanie brzmi: Dlaczego zawsze wyraz makarioi tłumaczony jest na "szczęśliwi" a w nawiasie występuje wyraz "błogosławieni"?
  Ponieważ Happy (szczęśliwy) to prawidłowy przekład a w nawiasie podany jest zupełnie niepotrzebnie wyraz obiegowy i na tym tłumaczenie traci wyrazistość i jasność.

  Zobacz:

  "Tam gdzie polskie tłumaczenie podaje „błogosławieni”, tekst grecki czyta „makarioi” – szczęśliwi".

  http://mateusz.pl/pow/pow_990116.htm PORTAL KATOLICKI "MATEUSZ".

  "Greckie „makarioi” znaczy dosłownie „szczęśliwi”

  http://gosc.pl/doc/2785896.Szczesliwi-i-blogoslawieni gość.pl

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Zadałeś pytanie:

  Ile dzieci zgodnie z Biblią miał Adam i Ewa?

  Księga Rodzaju 4, wymienia Kaina i Abla jako przykład dziecka dobrego i złego... i Seta, następcę Abla wtedy gdy Adam miał już 130 lat. Ile dzieci Adam z Ewą miał wcześniej nie wiemy.

  Księga Rodzaju 5 mówi o potomkach Adama i Ewy zaczynając dopiero od Seta, pomijając zupełnie Kaina i Abla, i dodaje, że "po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i MIAŁ SYNÓW ORAZ CÓRKI. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści".

  1 Księga Kronik 1, mówi także tylko o Secie tak samo nie wspominając Kaina i Abla, ponieważ Set został wybrany przez Pana Boga do szeregu osób prowadzących w prostej linii do Pana Jezusa!

  Tak właśnie ułożona jest chronologia narodzin w prostej linii prowadząca do czasów Zbawiciela, którą również poznajemy w Nowym Przymierzu!

  Przeczytaj: Ewangelia według Łukasza 3/23-38!

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Zauważ, że z 1 Księgi Kronik 1/24, wynika, że syn Noego Sem miał swojego syna Arpachszada. Niejeden kłóciłby się na podstawie tego fragmentu, że Sem nie miał już innych dzieci. Lecz to nieprawda. Sem miał mnóstwo potomstwa, lecz, jak pisałem wyżej, z jego dzieci tylko Arpachszad został wybrany do szeregu osób prowadzących do Pana Jezusa.

  Ile w ogóle mógł mieć dzieci Sem? Odpowiada trochę na to pytanie Księga Rodzaju 11/10-26

  "10 Ci są potomkowie Sema. 
  Gdy Sem miał sto lat, urodził mu się syn, Arpachszad, w dwa lata po potopie. 11 PO URODZENIU SIĘ ARPACHSZADA SEM ŻYŁ PIĘĆSET LAT I MIAŁ SYNÓW I CÓRKI". 

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/11.php

  A ile dzieci miał Sem przed potopem? Również nie wiemy! Jedno wiemy na pewno: Spośród wszystkich synów Sema wybrany został Arpachszad.

  http://m.neon24.pl/78c1a37cdb006e6b0acd91b6b77e089d,0,0.gif

  Pytasz ile dzieci może urodzić jedna kobieta? No cóż, nawet biorąc pod uwagę trudne dzisiejsze czasy może niewiasta urodzić dużo dzieci a wspominając o tym że warunki po wyjściu Adama i Ewy z raju były w porównaniu z dzisiejszymi o wiele lepsze, (mam tutaj zatrucie organizmu ludzkiego na myśli), to Ewa mogła urodzić mnóstwo dzieci tym bardziej że Adam i Ewa dostali od Pana Boga polecenie rozmnażania się i napełniania Ziemi.

  A skoro otrzymali taki rozkaz, to znaczy, że go wypełniali. No i spośród mnóstwa ich dzieci poznaliśmy historię tylko niektórych, Kaina, Abla i Seta.

  Na zakończenie:

  Chronologie Biblijne w zasadzie zajmują się tylko i wyłącznie męską linią rodowodową ale jak wiesz owi protoplaści mieli jednak także córki!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:21:11
  Ja korzystam z telefonu. Nie mam możliwości długich komentarzy. ADAM I Ewa: mieli na pewno 3 dzieci. Ile ich mieli w sumie, nie wiemy. W dyskusji z Niebieskim ominąłeś sprawę kazirodztwa. We wszystkich tłumaczeniach podawane są dwie wersje. Błogosławiony i szczęśliwy. Czy błogosławiony, czyli ten który znalazł uznanie Boga jest szczęśliwy? Piszesz o nauce Pana Boga. Można by zapytać gdzie Bóg naucza? Ty tak określasz swoją interpretację Biblii a to juź podszywanie się pod Boga.
 • @Jaromir 20:30:37
  Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. Nikt nie ma możliwości zapytania Boga czy dobrze rozumie. Tylko w dyskusji możemy porównywać rozumienie i szukać najlepszego. Więc nie nazywaj swego rozumienia Biblii nauką Boga.
 • @Jaromir
  OTO JESTEM Z WAMI PO WSZYSTKIE ...

  Jaromir napisał:

  //Więc nie nazywaj swego rozumienia Biblii nauką Boga//

  A powiedz Jaromirze, dlaczego moje rozumienie Biblii nie może być Nauką Pana Jezusa, skoro Pan Jezus gdy Odchodzi do swego Ojca, mówi do Apostołów następujące i zrozumiałe dla mnie słowa:

  (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem.
  A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

  (Ew. Mateusza 28:19-20, Biblia Warszawska)

  Chyba nie trudno wychwycić ostatni werset mówiący o tym że Pan Jezus Jest ze swymi uczniami po wszystkie dni aż do skończenia świata!!

  Pan Jezus nie pozostawia swych uczniów którzy przyjdą po apostołach w dalszych czasach i nie będą oni opuszczeni, będą cały czas duchowo przebywać z Bogiem i zapewniam ciebie, że do dnia dzisiejszego żyją tzw ''nowi'' apostołowie, zresztą byli oni zawsze w każdych czasach i będą do dnia ostatecznego!

  Ja śmiało z czystym sumieniem mogę rzec że Naukę którą posiadam to Nauka mego Boga Jezusa Chrystusa i obojętnie kto co powie i napisze , zaprzeczając mi, powiem: NIE MASZ RACJI CZŁOWIEKU, NIE MASZ W SOBIE BOŻEGO POSIEWU, DLATEGO TEGO NIE ROZUMIESZ!

  Cóż, Jaromirze, wiara nie jest sprawą wszystkich tak mówi Paweł, a ja dodam i wszyscy myślą że mają wiarę, że mają poznanie a przecież Nauka Pana Jezusa nie jest Nauką pochodzącą z ziemi tylko z nieba, dlatego nie wszyscy mają dane ją zrozumieć!

  I nie obchodzi mnie czy ktoś zarzuci mi zarozumialstwo czy coś innego, bo z reguły jak ktoś czegoś nie rozumie to najłatwiej nazwać takiego gościa, sekciarzem, to takie łatwe i bardzo szybkie ale bardzo głupie, tylko dlatego , że wiara nie jest sprawą wszystkich!!

  Wyobraźmy sobie sytuację gdzie w szkole na lekcji matematyki dwóm osobom dane było( byli zdolni) rozwiązać bardzo trudne zadanie, reszta oblała!
  Czy zadaniem reszty jest podnieść swój poziom o ile się jest w stanie to pojąć, czy pójść na łatwiznę i obrażać i nawymyślać uczniom którzy tylko sami to rozwiązali !?

  Odpowiedz znasz, najłatwiejsze, najprościejsze będzie obrażanie, tylko dlatego, że mój umysł, nie może pojąć tego , że oni rozwiązali to zadanie a inni nie! Taka jest ludzka filozofia!

  Miłego wieczoru!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:18:27
  Co Jezus pozostawił uczniom przed Wniebowstąpieniem? Pozostawił Ducha Świętego, który spłynął w formie płomyków. Jezus nie naucza. Czym jest posiew Boży. Duchem świętym przyjmowanym w KRK w sakramencie Bierzmowania. JEZUS DZIŚ NIE NAUCZA. Pomocą dla zrozumienia jest nasza wiedza i Duch Święty.
 • @Jaromir 23:17:14
  Nasza wiedza to pisma pokoleń chrześcijan i jej rozumienie, a nie tych, coswoje widzenie jako naukę Boga chcą przekazać. Jezus obiecał powrót w dniu Sądu Ostatecznego a nie by nauczać ludzi dziś żyjących. Tak więc swoją interpretację nazywajcie swoją interpretacją a nie nauką Boga, bo z nauką Boga nic niea w
 • @Jaromir 23:17:14
  Pół tekstu mi nie zapisało. Wasze rozumienie Biblii nie jest 'nauką Boga' a tylko waszym jej rozumieniem bez znajomości realiów w jakich powstała.
  .
 • @Jaromir
  U MNIE NIE MA MIEJSCA NA KATOLICKIE HEREZJE!

  ZBYT MOCNO ZABOLAŁ CIĘ WPIS GRZEGORZA. NIE TYLKO CIEBIE BOLĄ WPISY TAKICH LUDZI, KTÓRZY POSIADAJĄ WIĘCEJ MIŁOŚCI DO SYNA BOGA OJCA NIŹLI TY I ZAWISZA NIEBIESKI!

  A szkoda, bo przecież Syn Boga Ojca może Wam pomóc, no ale skoro Ty nie wierzysz w tę pomoc to trudno. Ty myślisz, zresztą niezgodnie z Nauką Pana Jezusa, że ów Duch Święty dany Apostołom to może jakaś trzecia osoba boska z Nieba? Uczysz tutaj na Neonie, że Pan Jezus nie kazał nauczać ludzi dziś żyjących? Oooo! Kompletnie, ale to kompletnie nie znasz Nauki Syna Bożego.

  Owszem Syn Boga Ojca jest Niebie ale wysyła swoim uczniom i uczennicom Ducha Swojego Świętego i nie jest to jakaś dodatkowa osoba boska z Nieba tylko jest to Boża Moc, Chrystusowe Tchnienie, Które ciągle nam przypomina i uczy nas byśmy pewnego dnia godnie mogli stanąć przed Panem.

  No ale nie tylko człowiek potrzebuje tego Bożego Ducha. Syn Boga Ojca tegoż Ducha również otrzymał od Swojego Taty! Tak, może o tym nie wiesz, ale Pan Jezus od Boga Ojca otrzymał DUCHA MĄDROŚCI I ROZUMU, DUCHA RADY I MĘSTWA, DUCHA WIEDZY I BOJAŹNI.

  Proroctwo Izajasza rozdział 11:1, 2

  "1 I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, 
  wypuści się odrośl z jego korzeni. 
  2 I spocznie na niej Duch Pański, 
  duch mądrości i rozumu, 
  duch rady i męstwa, 
  duch wiedzy i bojaźni Pańskiej". 

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/11.php

  I ten Duch Ojcowski, Duch Święty od Boga Ojca, był zawsze z Panem Jezusem. I nie była to żadna jakaś trzecia postać Jaromirze tylko był to wpływ Ojcowskiej Mocy na Swojego Syna! Ojcowska Opieka! Ojcowska Mądrość!

  Grzegorz przypomniał Ci ostatnią Wolę Zbawiciela:

  "(19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) UCZĄC JE PRZESTRZEGAĆ WSZYSTKIEGO, CO WAM PRZYKAZAŁEM. 
  A OTO JA JESTEM Z WAMI PO WSZYSTKIE DNI AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA". 

  (Ew. wg Mateusza 28:19-20, Biblia Warszawska)

  Ludzie wierzący powinni uczyć bliźniego swego Drogi Bożej. Ludzie wierzący powinni uczyć ludzi tych nauk, które Syn Boży przekazał a nie herezji o modlitwach do "Marii". Nie herezji na temat modlitw do papieża Jana Pawła II! Nie herezji na temat chrztu niemowlaków. Nie herezji na temat obrazów i figur niby to świętych.

  Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć, skoro piszesz, że Pan JEZUS NIE KAZAŁ NAUCZAĆ LUDZI DZIŚ ŻYJĄCYCH? Czasy Inkwizycji i morderstw Twojego Kościoła tymczasem się skończyły. Jednak zabijacie ludzi nadal w innej formie. Niszczycie ich wnętrze. Wpajacie im Nauki, które z Naukami Pana Jezusa i Boga Ojca nie mają nic wspólnego.

  I Wy mi się dziwicie, że przychodzi taki moment, że wyrzucam Was z mojego bloga? Dziwicie się, iż jakiś tam sekciarz nie chce słuchać jak obrażacie Pana Jezusa i Boga Ojca?!

  Jaromirze, napisłeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Upsss... No cóż, z tego wynika, że nie modlisz się do Syna Boga Ojca o zrozumienie!

  Cytat:

  "(13) O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. (14) UFNOŚĆ, KTÓRĄ W NIM POKŁADAMY, POLEGA NA PRZEKONANIU, ŻE WYSŁUCHUJE ON WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB ZGODNYCH Z JEGO WOLĄ. (15) A JEŚLI WIEMY, ŻE WYSŁUCHUJE WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB, PEWNI JESTEŚMY RÓWNIEŻ POSIADANIA TEGO, O COŚMY GO PROSILI".

  1 List Jana 5/13-15

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą".

  Podsumowanie! Napisałeś:

  "Dziś mamy Biblię i naszą jej interpretację. NIKT NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPYTANIA BOGA CZY DOBRZE ROZUMIE".

  Z Twojego wpisu można również wywnioskować, że Pan Jezus także nie mógł o nic zapytać Boga Ojca bo On Był na Ziemi a Jego Tata w Niebie...

  Idź tymczasem do Siebie, ponieważ nie ma tu miejsca na katolickie herezje!

  KONIEC ROZMOWY!

  http://m.neon24.pl/59291812a12205be17efae60b5fb000e,0,0.png


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Jaromir
  JAK ŚLEPY ŚLEPEGO PROWADZI, OBAJ W DÓŁ WPADNĄ!

  Napisałeś:

  //Czym jest posiew Boży. Duchem świętym przyjmowanym w KRK w sakramencie Bierzmowania. JEZUS DZIŚ NIE NAUCZA. Pomocą dla zrozumienia jest nasza wiedza i Duch Święty.//

  Chłopie i ja mam ciebie poważnie traktować jak ty wypisujesz takie brednie!
  To co napisałeś jest kompletnym brakiem podstawowych wiadomości biblijnych, zapamiętaj sobie coś co na pewno ciebie zdenerwuje, ale skoro Nic nie robisz sobie z Nauk Pańskich a przedstawiasz mi MORDERCZĄ ORGANIZACJĘ SZATAŃSKĄ ZA JAKIŚ WZÓR WIARY, to mogę z tobą pogadać o klockach lego, co sądzisz i nie myśl że żartuje !

  Właśnie jesteśmy świadkami wiedzy jaką reprezentujesz i żal mi ciebie, żal!

  Pytanie które mogę zadać wszystkim czytającym, myślicie że organizacja która zabijała ludzi przez 700 lat , naprawdę jest następcą i tu nie dopiszę, bo śmiać mi się chce!

  KK nie ma nic wspólnego z Nauką Pana Jezusa, kk to kłamcy, podłe diabelskie kameleony a ich ofiarami są właśnie tacy ludzie, którzy nie potrafią dojrzeć , zrzucania skóry lub dopasowania się do otoczenia!

  A teraz napiszę to w sposób łopatologiczny, ONI ROBIĄ Z WAS CIEMNOTĘ I BARDZO DOBRZE IM TO WYCHODZI!

  Nie myśl że moim zadaniem jest obrażanie kogokolwiek ale skoro nie czytacie Pisma Świętego i odrzucacie wszystko co możliwe, to jak można do was dotrzeć , skoro uszy wasze zwiędły i oklapły!

  Czy tak ciężko sprawdzić tych nauczycieli, czy Pan Jezus nie przestrzegał o takich którzy będą się podszywali pod Jego Nauki, czy nie powiedział że mamy ich sprawdzać po owocach, a wy nadal ślepi jesteście, co można jeszcze napisać, skoro wszystko depczecie i bandytów wybielacie!

  Tragedia, goni tragedię, ślepiec prowadzi ślepca, tragedia!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @
  WERSETY BIBLIJNE PRZERYWANE W POŁOWIE , WPROWADZAJĄ ZŁE ROZUMOWANIE!

  Spotykam się codziennie z wieloma ludźmi którzy znając tylko pierwszą część niektórych wersetów biblijnych , oczywiście zasłyszanych gdzieś w kościele czy na ulicy, czy też w tv, zarzuca mi że OSĄDZANIE LUDZI!

  Otóż katolicy, wzorując się na nie do końca zacytowanych wersetach, sądzą że nie powinno osądzać się ludzi!

  I tu jako przykład, werset którym się posługują to:

  (1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

  Otóż oznajmiam, że ten chytrze przedstawiony i niedokończony werset , ma swoją drugą stronę , którą wielu ludzi nie zna, bądź po prostu nie chce znać, a brzmi on dalej, tak:

  (2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.

  Logicznie rzecz patrząc, nie trzeba tutaj żadnego mądrali, by stwierdzić fakt, iż jeśli sprawiedliwie podchodzę do omawianego tematu, to SPRAWIEDLIWIE MNIE OSĄDZĄ!

  I tak w prosty sposób spoglądając w karty biblii mam prawo, mam obowiązek pisać prawdę , choćby nawet bolała, i żaden ktoś nie zamknie mi chytrze buzi, bo mam biblijny obowiązek, BRONIĆ TO, CO SPRAWIEDLIWE!!

  I gdyby ktoś powiedział że to co napisałem nie jest sprawą potrzebną, to oświadczam że właśnie przez takie niedomówienia i nie zrozumienie Biblijnego ''Rytmu'' ludzie nie godzą się na ''wyrzucanie'' im swoich błędów!

  Sumując, jeśli widzę prawdę a ktoś jej nie widzi, jeśli mogę kogoś uratować a ktoś tego nie widzi, jeśli ktoś kroczy po bezdrożach bałwochwalstwa a tego nie widzi, jeśli ktoś łamie Boże Prawo a tego nie widzi, czemu próbuje zatkać mi usta strasząc mnie niedokończonym wersetem, którego dalej nie zna!

  Dostałem ostatnio bardzo ładny list i powiedziałem sobie, że wielu jest tutaj takich ludzi, którzy tego problemu nie rozumieli, więc postanowiłem go publicznie wyjaśnić!

  (1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

  (2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.

  (3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

  (4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim?

  (5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

  (Ew. Mateusza 7:1-5, Biblia Warszawska)

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • A POSPOLITYCH I BABSKICH BAŚNI UNIKAJ , ĆWICZ SIĘ NATOMIAST W POBOŻNOŚCI !
  WITAM !

  Bóg Ojciec , ukrył w synu swoim , Panu Jezusie Chrystusie , wszystkie skarby mądrości i poznania . Bóg Ojciec przykazał apostołom Pana Jezusa na świętej górze , aby słuchali tylko Pana Jezusa i aby przestrzegali jego naukę ; Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi , i pod ziemią / I List Pawła do Filipian /

  On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności .

  On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane.

  On jest początkiem , pierworodnym z umarłych , aby we wszystkim był pierwszym.

  On jest obrazem Boga niewidzialnego , pierworodnym wszelkiego stworzenia.

  Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko , co jest na niebie i na ziemi , rzeczy widzialne i niewidzialne , czy to trony , czy panowania, czy nadziemskie władze , czy zwierzchności ; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone . / List Pawła do kolosan 1,15- 20 /

  Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie...

  No ale są tu na neonie tacy , którzy zawierzyli ludzkiej nauce i tradycji ojców czy jakimś zapiskom historycznym, a naukę Bożego Syna i Boga Ojca mają za nic . Wezmy tutaj np. Zawiszę Niebieskiego , który zawierzył nauce ludzkiej i który trzyma się tradycji i obrzędów wymyślonych przez ludzi , które nie mają nic wspólnego z nauczaniem Pana Jezusa i z wolą Boga Ojca . To Zawisza Niebieski należy do sekty ludzi , którzy wyśmiewają się i poniżają naukę i prawo Boże , które wprowadził Bóg Ojciec i Bóg Syn . To Zawisza Niebieski robi sobie szydere z woli Boga Ojca i z Ojcowskiego rozkazu .

  Do wszystkich ; Wyznania , religie , sekty, organizacje i ludzkie nauki nie nauczą cię niczego , nie wskażą Tobie prawdziwej drogi , którą jest tylko Pan Jezus nikt inny . Religie i wyznania kłamią i wprowadzają ludzi w błąd nie mówiąc im prawdy o Panu Jezusie , bo to On Pan Jezus jest ; Drogą , Prawdą i Życiem Wiecznym tak zadecydował Bóg Ojciec i nikt z ludzi tego nie zmieni .


  Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem , jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele , którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana , który ich odkupił , sprowadzając na się rychłą zgubę . I wielu pójdzie za ich rozwiązłością , a DROGA PRAWDY będzie przez nich pohańbiona…………… / II List Piotra 2, 1-3 /

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY