Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Oświadczenie rezerwisty, ucznia Pana Jezusa na temat wojny!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wyobrażam bowiem sobie, bym będąc żołnierzem Samego Stwórcy, mógł zagłuszyć moje duchowe sumienie!

 

Ja, niżej podpisany kapral rezerwy, stwierdzam, że w razie wojny z jakimkolwiek wrogiem Państwa, do obrony Ziemi Ojczystej zwanej Polską nie stanę, ubiorem wojskowym oblec się nie dam i nijakiej broni krzywdzącej mojego bliźniego do ręki nie wezmę!

Oświadczenie moje nie posiada motywacji politycznej i nie ma w nim nieuczciwych podtekstów.

 

Moja tożsamość podlega tylko pod jednego Dowódcę, Który z ziemską taktyką wojskową nie ma nic wspólnego. Mój Dowódca Rzekł, iż podległy Mu żołnierz powinien Go kochać z całych sił i darzyć miłością wszystkich ludzi a tym samym nie mieć nienawiści do tych, którzy chcieliby mi i moim bliskim czynić krzywdę!


Jednakowoż gdybym w kamasze porwany być musiał i wezwanie Władzy do rąk otrzymał to pierwszą intencją mojego rozumu będzie ucieczka z „jednego miasta do drugiego”, jak to czytam w Świętej Księdze. 
 

Nie wyobrażam bowiem sobie bym będąc żołnierzem Samego Stwórcy, mógł zagłuszyć moje duchowe sumienie poleceniami i rozkazami ludzi, którzy zmuszaliby mnie do oddania ciosów mojemu bliźniemu. 

Moja tarcza i moja broń posiadają wymiar duchowy, zatem mój żołnierski miecz i pancerz są niepodlegającym pod ludzkie dekrety rynsztunkiem Chrystusowego żołnierza. 

Salwując się więc ucieczką i nie stawiając się w miejscu bratobójczej zbiórki, spełnię wymóg, który nakreślił w moim życiu mój Dowódca, Pan i Bóg – Jezus Chrystus, Syn Błogosławionego Boga Ojca!


57KerenOr 


 


   

KOMENTARZE

 • @
  PIĘKNY ŻOŁNIERZ PANA JEZUSA CHRYSTUSA!

  "(3) Cierp wespół ze mną jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa. (4) Żaden żołnierz nie daje się wplątać w sprawy doczesnego życia, aby się podobać temu, który go do wojska powołał. (5) Bo nawet jeśli ktoś staje do zapasów, nie otrzymuje wieńca, jeżeli nie walczy prawidłowo".

  2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 2/3-5

  http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/303734f99d1a5faedbe73f738471e24b,0,0.png
 • @
  KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!

  Art. 54. Zasada wolności poglądów

  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

  (...)


  http://m.neon24.pl/303734f99d1a5faedbe73f738471e24b,0,0.png
 • @Autor
  I to jest przykład bezpośredniego działania psychotronicznego sił Polsce obcych: zadusić w obywatelach polskich poczucie odpowiedzialności i wolę walki.
  Psychotronicznie wprowadzony w umysł słabych psychicznie jednostek nakaz odbierany jako głos Boga: poddaj się i służ przeciwnikowi jako niewolnik.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  NIE BĘDĘ ODBIERAŁ BLIŹNIEMU ŻYCIA!

  Ja Ciebie Krzysztofie nawet staram się zrozumieć. Ty wziąłbyś karabin czy nóż. Zapewne poszedłbyś na pierwszą linię frontu. Ok! Być może w ekstremalnych warunkach poderżnąłbyś jednemu czy drugiemu gardło. Oczywiście! Poszedłbyś zabijać rodzaj ludzki ponieważ posiadasz poczucie odpowiedzialności i wolę walki.

  Nie ratowałbyś własnego życia, ponieważ wartości które pielęgnujesz w swoim wnętrzu nie zasługują na uznanie w Twoich oczach!

  Sam dla siebie jesteś wrogiem. Zrobiono Ci mydło z osobistego jestestwa, które rozpływa się przy lada okrzyku!

  Zatem niech krzyczą, niech wrzeszczą, niech nienawidzą się miedzy sobą. Ważne, że jeden z tych patriotów na górze, który tchórzliwie schowa się w przeciwatomowym schronie "podniesie słuchawkę" i wezwie jednego czy drugiego by nadstawił za niego karku!

  Ja nie mam najmniejszego zamiaru wykonywać poleceń wojskowych dowódców... Oczywiście pewnego dnia i moja wiara w ogniu zostanie wypróbowana ale ufam Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi. Ufam Bogu Ojcu, Który Syna Swego Dał...

  A czy Ty, możesz powiedzieć to samo?


  http://m.neon24.pl/303734f99d1a5faedbe73f738471e24b,0,0.png
 • *
  Wielki znawca biblii a takie dyrdymały pisze bo ani w starym ani w nowym testamencie nie ma żadnych zakazów podjęcia walki , gdyby chrześcijanie siedzieli po domach i tylko się modlili i czekali na koniec świata , to by w ogóle nigdy nie zaistnieli ,nawet w jakimś wymiarze lokalnym .Ty zanim coś napiszesz , to się zastanów chociaż na chwilę bo takimi apelami szkodzisz Polsce ,tego typu "mądrości" propagujecie sobie we własnym gronie a nie w sieci
 • @puuuq
  KTO MIECZEM WOJUJE TEN OD MIECZA GINIE!

  Cześć!

  Puuq nie denerwuj się! Przecież i tak Ty, jak i Krzysztof zrobicie po swojemu i moje pisanie nie będzie na to miało żadnego wpływu. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

  Stary Testament to prawo talionu: Oko za oko i ząb za ząb! Nowy Testament to prawo bezwzględnej miłości. Najpierw miłości do Pana Boga a potem do bliźniego!

  Poszukaj choć jednego dowodu w Nowym Testamencie na to, że wolno mi z „karabinem maszynowym” wyjść naprzeciw innym ludziom i ich zabijać!

  Znasz może taki fragment?

  Cześć Kolego!


  http://m.neon24.pl/303734f99d1a5faedbe73f738471e24b,0,0.png
 • @57KerenOr 14:12:45
  //Znasz może taki fragment?//
  Znam bo gdyby Piotr miał w ogrodzie Getsemani nie miecz a rewolwer albo tym bardziej karabin maszynowy , to też by go użył .
  Sam typ broni nie ma znaczenia zaś by uchronić walory jakiejś religii czy idei ludzie od zawsze mają ją pod ręką . Historia człowieka to historia walki a nie jakiegoś marudzenia po kątach
 • @puuuq
  SCHOWAJ MIECZ DO POCHWY!

  Oj puuuq, ten fragment z zachowaniem się Piotra ma być dowodem?
  Przecież postawa Piotra Apostoła była typową postawą człowieka wychowanego na Zakonie! Tak puuuq, PAN JEZUS JESZCZE NIE UMARŁ ZATEM OBOWIĄZYWAŁ STARY TESTAMENT, STARE PRAWO.

  No więc wyobraź sobie, że obojętnie jak na to spojrzysz, to uderzenie przez Piotra mieczem było chybione. Apostoł uciął Malchosowi ucho. Nie, nie mówię, że to było dobre, co zrobił Piotr. Mówię tylko, że miał... nie trafić śmiertelnie, ponieważ musiało się wypełnić proroctwo ale to inny temat!

  Cytat:

  "10 Wówczas Szymon Piotr, mając przy sobie miecz, dobył go, uderzył sługę arcykapłana i odciął mu prawe ucho. A słudze było na imię Malchos. 11 Na to rzekł Jezus do Piotra: "SCHOWAJ MIECZ DO POCHWY. Czyż nie mam pić kielicha, który Mi podał Ojciec?".

  Ewangelia według Jana 18/10, 11

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/18.php


  http://m.neon24.pl/303734f99d1a5faedbe73f738471e24b,0,0.png
 • @57KerenOr 16:08:13
  /OBOWIĄZYWAŁ STARY TESTAMENT, STARE PRAWO. //
  Ty to piszesz na poważnie czy jakieś jaja sobie robisz bo niby od którego momentu zaczęło się to nowe prawo?
  Zaraz po zmartwychwstaniu a może z chwilą pojawienia się ducha świętego , a może dopiero po redakcji listów św Pawła?
  A może jednak dopiero po edykcie mediolańskim , gdy cesarz awansował chrześcijaństwo do religii państwowej ?
  Prosiłbym o zachowanie elementarnego rozsądku bo "prawo mojżeszowe " ( zmodyfikowane) obowiązuje do dzisiaj ortodoksyjnych żydów a miało nie tylko sakralny charakter ale regulowało wszystkie sfery życia,zaś przesłanie Jezusa a raczej , to co z niego inni zapamiętali i przekazali dotyczy wyłącznie sfery wiary i dopiero św Paweł zaproponował pierwszym chrześcijanom pewien system zachowań , o wiele mnie restrykcyjny od "żydowskiego " , w każdym razie nowa religia nie mieszała się we wszystkie aspekty życia czyli generalnie dopiero w okolicach VIII -IX wieku gdy chrześcijaństwo stanowiło najważniejszą siłę polityczną w Europie można mówić o "prawie nowego testamentu" przy czym , to "prawo" już wtedy by być skuteczne musiało ewoluować w kierunku rozwiązań bardziej siłowych , tym bardziej z uwagi na zagrożenie ze strony islamu . Ty sobie możesz dzisiaj apelować w/s pacyfizmu tylko dlatego ,że kiedyś chrześcijanie nie modlitwą ale militarnie zdołali uchronić przed islamem Europę i dlatego tym bardziej ten Twój apel należy zdecydowanie potępić , jesteś nieodpowiedzialnym obywatelem ale zawsze możesz zmienić zdanie czyli w tym przypadku już nigdy czegoś podobnego nie publikować
 • @puuuq
  JA MYŚLAŁEM ŻE....

  Napisałeś:

  //bo niby od którego momentu zaczęło się to nowe prawo?
  Zaraz po zmartwychwstaniu a może z chwilą pojawienia się ducha świętego , a może dopiero po redakcji listów św Pawła?
  A może jednak dopiero po edykcie mediolańskim , gdy cesarz awansował chrześcijaństwo do religii państwowej ?
  Prosiłbym o zachowanie elementarnego rozsądku bo "prawo mojżeszowe " ( zmodyfikowane) obowiązuje do dzisiaj ortodoksyjnych żydów//

  No nie, powiedź że żartujesz, bo byłem przekonany że co jak co, ale ty nie wiesz od którego momentu obowiązuje albo jak wolisz , zostało wprowadzone NOWE PRAWO!?

  Bardzo jestem ciekawy, bo zapewne Keren odpowie ale ja bardzo chciałbym posłuchać co inni, lub ty, mają do powiedzenia, oczywiście na ten temat!

  Napisałeś:

  //jesteś nieodpowiedzialnym obywatelem ale zawsze możesz zmienić zdanie czyli w tym przypadku już nigdy czegoś podobnego nie publikować//

  Chłopie, czy ty w ogóle wiesz co piszesz, wiesz o co chodzi w ogóle!?

  Nie no, czy naprawdę nie ma tu takiego, który nie będzie robił to co nakazuje mu dzisiejszy świat, czy jest tu ktoś taki, który nie chodzi w obcym jarzmie z niewiernymi, chyba nie, daremne więc moje pisanie, daremne nawoływanie, nie macie uszu, nie macie Zbawiciela w sercu, dlatego NIC NIE ROZUMIECIE!

  Poza niektórymi!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @puuuq
  KOMPLETNIE NIE ZNASZ NAUKI BOŻEJ PUUUQ!

  Oj puuuq, Ty w ogóle nie znasz Ewangelii Pana Jezusa. Może i Prawo Mojżeszowe jest główną nauką ortodoksyjnych izraelitów ale tylko dlatego, że owi izraelici nie uwierzyli w Śmierć i Zmartwychwstanie Bożego Syna. Jako katolik powinieneś raczej o tym wiedzieć!

  „Do swej własności przyszedł Syn Boży ale swoi Go nie przyjęli”. Zatem Ci obecni ortodoksi należą do tej grupy ludzi, którzy nie wierzą według Nowego Prawa, które wprowadził Pan Jezus! Dla nich najważniejszą Nauką jest „Mojżeszowa” Tora!

  Kiedy przestał obowiązywać Stary Testament? Wtedy gdy Syn Boży Umarł na krzyżu!

  Cytat:

  „16 Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament. 17 TESTAMENT bowiem PO ŚMIERCI NABIERA MOCY, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament.

  List do Hebrajczyków 9/16, 17

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Hbr/9.php

  *

  Tak puqq, TESTAMENT BOWIEM PO ŚMIERCI NABIERA MOCY, NIE MA ZAŚ ZNACZENIA, GDY ŻYJE TEN, KTÓRY SPORZĄDZIŁ TESTAMENT!

  Ty w ogóle czytałeś kiedykolwiek Nowy Testament?

  Zgodnie ze słowami autora Listu do Hebrajczyków właśnie wtedy gdy Syn Boży wydał ostatnie tchnienie to „zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół”.

  To jest dokładny moment wprowadzenia Nowego Przymierza. Ta zasłona świątynna oddzielająca Miejsce Święte od Miejsca Najświętszego rozdarła się od góry do dołu. Ludzie wierzący jak i Ci znajdujący się w Pierwszym Przybytku na własne oczy dostrzec mogli Arkę Przymierza i znajdujące się tam przedmioty! Wystarczy poczytać List do Hebrajczyków i List do Galacjan puuuq.

  Napisałeś:

  „W każdym razie nowa religia nie mieszała się we wszystkie aspekty życia czyli generalnie dopiero w okolicach VIII -IX wieku gdy chrześcijaństwo stanowiło najważniejszą siłę polityczną w Europie można mówić o "prawie nowego testamentu" przy czym , to "prawo" już wtedy by być skuteczne musiało ewoluować w kierunku rozwiązań bardziej siłowych , tym bardziej z uwagi na zagrożenie ze strony islamu”.

  Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Czy zatem posądzasz Syna Bożego o to, że Jego Śmierć na krzyżu jest zbyt mało ważna by mógł Pan Jezus z Ludem Bożym zawrzeć Nowe Przymierze? Z kim ja rozmawiam? Czyż nie Mówił Syn Boży swoim uczniom „oto Krew Nowego Przymierza”?

  Czy Panu Jezusowi kiedykolwiek chodziło o to, by Jego Społeczność stanowiła NAJWAŻNIEJSZĄ SIŁĘ POLITYCZNĄ? Co Ty za herezje wygadujesz?

  Popatrz sobie trochę w historię. To na bazie umowy pomiędzy niektórymi biskupami Rzymu a Cesarstwem Rzymskim pojawił się twór zwany dzisiaj Kościołem katolickim! To owi biskupi ukrywając się pod zasłoną władzy świeckiej, mordowali i grabili ościenne „kościoły”.

  To za ich namową wojska wyruszały by walczyć z poganami. To oni błogosławili krucjaty i wysyłali na rzeź małe dzieci! Ale to nie prawdziwi ludzie wierzący brali udział w tych krucjatach!

  Prawdziwi uczniowie Zbawiciela nie walczyli mieczem tylko Bożym Słowem! Prawdziwi uczniowie Zbawiciela nie sprzymierzyli się z Cesarstwem Rzymskim!
  Prawdziwi uczniowie Zbawiciela nie palili ludzi na stosie, nie wyrywali im języków a kobiet nie zamykali w klatkach nabitych od wewnątrz ćwiekami!

  To „pradziadowie” obecnych papieży zawarli przymierze z cesarską bestią.

  Kompletnie ale to kompletnie nie znasz Nauki Pana Jezusa!

  I jak chcesz możesz potępić moje pisanie! Masz do tego prawo. Gwarantuje Ci to Konstytucja a ja Przyjacielu będę nadal publikował artykuły i komentarze na temat Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca, ponieważ dozwolonymi mi środkami i zgodnymi z Prawem, będę walczył z oszustami i kłamcami zza spiżowej bramy!

  Trzymaj się!

  PS

  60grzegorz napisał:

  „Nie no, czy naprawdę nie ma tu takiego, który nie będzie robił to co nakazuje mu dzisiejszy świat, czy jest tu ktoś taki, który nie chodzi w obcym jarzmie z niewiernymi, chyba nie, daremne więc moje pisanie, daremne nawoływanie, nie macie uszu, nie macie Zbawiciela w sercu, dlatego NIC NIE ROZUMIECIE!

  Poza niektórymi!”.

  Tak jest, poza niektórymi ale jakże mało tych niektórych!


  http://m.neon24.pl/9465d740ec6f5c31bd9af462bee9f49f,0,0.png
 • @57KerenOr 01:32:35
  / Wystarczy poczytać List do Hebrajczyków //
  Nie wystarczy bo trzeba poznać nie tylko samą treść ale wszystkie okoliczności jego powstania a to już są same spekulacje bo nikt dokładnie nie wie kto i kiedy go napisał , w każdym razie przyjmowanie za fakt rozdarcie zasłony przybytku trzeba potraktować jako wyjątkową ufność , nie mnie tu oceniać stopień Twojej wiary , tym bardziej ,że nie o wiarę mi tu chodzi lecz o propagowanie pacyfizmu czyli jeszcze jednej utopi , z której nic dobrego nie może wyniknąć , przynajmniej na obecnym etapie rozwoju ludzi , może przez kilka tysięcy lat będzie się sukcesywnie zmieniał metabolizm człowieka z równoczesnym wzmocnieniem "ośrodków duchowych " co pozwoli ludziom zaniechać walki , osobiście w to wątpię ale chciałbym się mylić
 • Do Wszystkich ; Dobry żołnierz , Pana Jezusa Chrystusa !!!
  Witam !


  Dziś mamy kolejny dowód na to jak panowie katolicy i inne wyznania zarejestrowane na ziemi czytają Pismo Święte i jakie posiadają wiadomości na temat wiary .

  Pan Jezus uczy , aby nadstawić prawy czy lewy policzek , gdy ktoś cię uderzy , a nauka ludzka , która pochodzi od ludzi uczy , ząb za ząb czy oko za oko . A tak być nie powinno , Pan Jezus uczy , aby nikt z ludzi nie sprzeciwiał się złu , aby każdy miłował bliźniego swego jak siebie samego .

  Na to bowiem Pan Jezus dał nam ludziom Przykazania miłości , a nie nienawiści , zemsty czy poniżania bliźniego . Na to bowiem Pan Jezus dał nam ludziom Naukę swoją , aby każdy z ludzi był pouczony przez Pana Boga , a nie przez ludzi .

  Pan Jezus uczy ;

  A Ja wam powiadam ; nie sprzeciwiajcie się złu , a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek , nadstaw mu drugi . / Ew. Mateusza 5,39 /

  Słyszeliście , iż powiedziano przodkom ; Nie będziesz Zabijał , a kto by Zabił , pójdzie pod sąd . A Ja wam powiadam , że każdy , kto się gniewa na brata swego , pójdzie pod sąd , a kto by rzekł bratu swemu ; Racha , stanie przed Radą Najwyższą , a kto by rzekł ; Głupcze , pójdzie w ogień piekielny /Ew. Mateusza 5, 21-22 /

  A Ja wam powiadam ; Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych , którzy was prześladują . abyście byli synami Ojca waszego , który jest w niebie , bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych . / Ew. Mateusza 5,44-45 /

  Nauka Zbawiciela Pana Jezusa, przechowana jest w sercach tych ludzi, których wywołał z tego świata, by stanowili Jego zgromadzenie . Tych ludzi , którzy uwierzyli w Pana Jezusa i w Jego Naukę Świętą . Tych ludzi , którzy dziś wykonują Wolę Boga Ojca . Tych ludzi ,którzy znają i przestrzegają Prawa i Przykazania Boże . I to jest aż tyle , tylko tyle , a dla niektórych jest to bardzo dużo ? A Pan Jezus powiedział w ewangelii Mateusza ;

  ALE SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I SPRAWIEDLIWOŚCI JEGO , A WSZYSTKO INNE BĘDZIE WAM DODANE . / Ew. Mateusza 6,33 /

  A ja radzę każdemu , aby się pomodlić do Pana Jezusa i poprosić Go o pomoc . Pan Jezus to Cudowny Doradca , to Książe Pokoju , Ojciec Odwieczny i Bóg Mocny / Księga Izajasza 9,5 /. A od wyznań , religii i różnych organizacji i ludzi , którzy wprowadzają w błąd człowieka trzymałbym się z daleka .

  Ludzie ci ,to zródła bez wody i obłoki pędzone przez wicher ; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok . Obiecując im wolność , chociaż sami są niewolnikami zguby ; czemu bowiem ktoś ulega , tego niewolnikiem się staje . / II list Piotra 2,17-19 /.

  Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc , połóżcie całkowicie nadzieję waszą w lasce , która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa . / I list Piotra 1,13 /.

  Cieszę się , że dziś mogę być żołnierzem Pana Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Syna , że dziś mogę bronić Jego Nauki Świętej w sposób duchowy, a nie w literalny , nie wyrządzając nikomu krzywdy . I nie jest to moja zasługa pomógł mi Zbawiciel Pan Jezus , którego posłał do ludzi Ukochany Bóg Ojciec , aby przez Niego świat był zbawiony .

  Cieszę się, że nie należę do owego miliarda ludzi, którzy nie znają Nauk Pana Jezusa. Każdego dnia czytam o Bożej Prawdzie, o Bożym Słowie.
  Każdego dnia dowiaduję się z Niej, że Jedyną Drogą do Boga Ojca Jest Tylko Pan Jezus Chrystus, /Ewangelia według Jana 14:6/. Jak dobrze dziś być : żołnierzem : dobrym żołnierzem Jezusa Chrystusa ,Ojcowskiego Syna .


  Pozdrawiam.
 • @jassy27
  STARE PRZYMIERZE NIE OBOWIĄZUJE!

  Widzisz jassy, dobrze napisałeś, tylko, że tutaj i nie tylko tutaj nie podoba się niektórym ludziom to, że są tacy, którzy chcą pielęgnować Naukę Boga Syna i Boga Ojca!

  Ta Nauka różni się od Zasad podanych Mojżeszowi w Starym Przymierzu. Stare Zasady muszą odejść by na ich miejsce przyszło Prawo Doskonalsze i... duchowe.

  Podałeś jako przykład Mowę Pana Jezusa zapisaną w Ewangelii według Mateusza 5. Już wtedy Pan Jezus dawał Apostołom do zrozumienia, że Prawo zostanie zmienione: „Powiedziano przodkom...” „a Ja wam Powiadam...”.

  Pierwsze Prawo z Góry Synaj przyniósł Mojżesz a Drugie Prawo z Góry Syjon czyli z Nieba przyniósł Pan Jezus. Jednak niektórzy obrażają Majestat Boga Ojca sugerując, że Prawo dane Mojżeszowi nie zostało zmienione!

  Zobacz: List do Hebrajczyków 12/18-29

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Hbr/12.php

  No i powtórzę: Pan Jezus wziął wino i Rzekł, że jest to kielich NOWEGO PRZYMIERZA dając nam jasno do zrozumienia, że już za moment STARE PRZYMIERZE zawarte między Synem Boga Ojca a Mojżeszem przestanie obowiązywać!

  No ale są również pośród rodzaju ludzkiego tacy, jak Adwentyści Dnia Siódmego, którzy na podstawie Zakonu „Mojżeszowego” obchodzą sabat od zachodu Słońca w piątek do zachodu Słońca w sobotę. Owi oni, wybierają ciut ciut z Zakonu przyniesionego przez Mojżesza i ciut ciut z Zakonu przyniesionego przez Bożego Syna. Nie zważają na to, że Syn Boga Ojca powiedział, że NOWE WINO, należy lać do NOWYCH BUKŁAKÓW!

  No cóż, tak postępują Ci, dla których Krew Syna Bożego przelana na krzyżu nie ma żadnego znaczenia.

  No i dodam, że teraz Ludu Bożego nie obowiązuje Prawo talionu. Żadne oko za oko ani ręka za rękę.

  Na koniec: Pewnego dnia, jak Uczy Syn Boży, ludzie wierzący usłyszą wieści wojenne. Jeżeli więc USŁYSZĄ uczniowie i uczennice Pana Boga wiadomości o wojnach, to znaczy, że nie będą w nich brali udziału...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @puuuq
  NIE MIEJCIE NIC WSPÓLNEGO Z BEZOWOCNYMI UCZYNKAMI ZŁEGO!

  Nie zabijaj, nadstaw drugi policzek, kto mieczem wojuje od miecza ginie, szanuj bliźniego swego jak siebie samego, miłujcie nieprzyjaciół swoich itd., itp.!

  To tylko mała dawka przypominająca o tym że, Bóg i Zbawiciel ludzkości, Jezus Chrystus Zostawił nam Swoje Nauki , które zagoszczą i będą zrozumiane tylko w sercach uczniów Jego!

  Daremne jest jakiekolwiek przekomarzanie się i wymienianie wersetami, jeśli spośród wielu nauk Zbawiciela, człowiek nie dostrzeże tego, z czym Przyszedł na ziemię Pan Jezus!

  ‘’I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże’’

  To prawda, Pawle, mogę dodać jeszcze od siebie, to prawda Panie Jezu, NIC MI TO NIE POMOŻE, NIC JEŚLI WSZYSTKO BYM MIAŁ ALE CIEBIE NIE, gdybym wszystko posiadał ale ciebie bym nie miał!

  Z ust Pawła padają bardzo ważne słowa, ‘’nic mi to nie pomoże’’, sądzę że w tym jest jakiś ważny podtekst mówiący o wyborze, jaki ma dany człowiek DOKONAĆ na przestrzeni swego życia!

  Więc jeśli mam cokolwiek robić to robić to tak, bym miał z tego pożytek ale zapewniam że nie chodzi o materialny, tylko duchowy, o pożytek który sprawi że będzie sprawiedliwy i miły Bogu!

  Dobrze, dosyć już tych spraw które was nie interesują, przejdźmy do faktów które nie tylko przemówią ale będą wspaniałym odzwierciedleniem tego, przed czym Zbawiciel nas ostrzega: „kto mieczem wojuje od miecz ginie”.

  Jeśli mnie nie zawodzi moja pamięć, to jak mawiał pewien historyk, każda wojna, konflikt, czy spór zapalny i tu przejdę do szybkiego określenia, ma charakter osobisty, czyli ludzie stojący na wyższych stanowiskach, WYWOŁUJĄ WOJNY, mogą również to być korporacje, konsorcja, przemysł!

  W wielu przypadkach sprawy osobiste człowieka stojącego na czele jakiś organizacji, robią ludziom krzywdę i mało tego, każą im walczyć, za coś za co czasami i w wielu przypadkach szeregowy żołnierz nie wie!

  A nawet gdyby wiedział za co walczy, to po czasie okazać się może że jego walka stała się jego gwoździem do trumny, lub bezcelowa!

  I tu jako przykład mogę podać żołnierzy polskich, czyli lotników walczących za Anglię która potem ta Anglia wypięła się na nich nawet nie zapraszając ich na paradę zwycięstwa, wspomnę Sobieskiego który uratował Europę przez imperium Osmańskim i w zamian za to Europa podziękowała nam rozbiorami Polski!

  W wielu przypadkach śmierć ludzka nie miała zawartego jakiegoś sensu, o ile można nazwać jakikolwiek sens za cenę ludzkiego życia!

  Wietnam, przykład tragicznej ludzkiej głupoty w wyniku której zabito mnóstwo ludzi za nic, a najlepszym przykładem tego są amerykańscy żołnierze którzy jako ci agresorzy, do dnia dzisiejszego mają wyrzuty sumienia które pójdą za nimi do samej śmierci i powiem, że wielu z nich, broni by już do ręki nie wzięło!!

  Najgorsze jest to, że każdy człowiek nie chce słuchać innych a już na pewno Boga, bo gdyby słuchał, i WYKONYWAŁ JEGO ROZKAZY, WOJEN ŻADNYCH BY NIE BYŁO!

  Ileż to ludzi poginęło dla jakiejś durnej idei która potem okazała się bezcelowa!

  Tych przykładów można mnożyć!

  Wszystkie konflikty wojenne nie mają sensu i Zbawiciel dokładnie w swych wypowiedziach naucza nas i przestrzega, byśmy nie zabijali i nie mieli nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ZŁEGO!!

  I tu znowu przytoczę : ‘’BO, NIC MI TO NIE POMOŻE’’.

  Wybór należy do człowieka, niech każdy sam w swoim sumieniu przemyśli to sobie, ja WIEM, że kto mieczem wojuje, NIC MU TO NIE POMOŻE!

  Jest takie polskie powiedzenie: bóg, honor, ojczyzna, powiedzcie mi o jakiego tutaj boga chodzi, skoro Bóg Pan Jezus nie ma nic i nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi którzy chcą zabijać!

  Jeśli więc idziesz zabijać, wyraz bóg powinien być na trzecim miejscu, bo ludzki honor i ojczyzna zrzuciła go tam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  CZŁOWIEK, NAJWIĘKSZY POTWÓR NA ZIEMI!

  60grzegorz między innymi napisał:

  „Wszystkie konflikty wojenne nie mają sensu i Zbawiciel dokładnie w swych wypowiedziach naucza nas i przestrzega, byśmy nie zabijali i nie mieli nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ZŁEGO!”.

  Podałeś kilka przykładów: Wietnam, Polskie lotnictwo w Anglii...

  Ja dorzucę coś jeszcze: Bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki, poligon atomowy na atolu Mururoa, detonacja największej bomby wodorowej na Bikini czy dokonanie przez Związek Radziecki najpotężniejszego wybuchu bomby termojądrowej w dziejach rodzaju ludzkiego w roku 1961, gdzie stopiło się wiele wysepek. Była to tak zwana car bomba!

  Grzyb atomowy po wybuchu tejże bomby miał wysokość ponad 40.000 metrów. Przypomnę Czytelnikowi, że Mount Everest, najwyższa góra świata ma 8848 metrów.

  https://v.wpimg.pl/MTU1MjMxJD16fmJceUw1YWQEYg5jDz09OFZjGiFXdWxgBnhdfUt4eXgJell-TnhlbQViBCwSOj0wWj4QKFU6LTdELgI0VTotN0QuAmMIIzM=

  *

  @ALL

  Okazuje się, że największym potworem na planecie Ziemia nie jest żadne zwierzę, lecz CZŁOWIEK. To człowiek niszczy przyrodę. To człowiek wywołuje wojny. To człowiek człowiekowi podrzyna gardło!

  Ale gdy kiedykolwiek spotkacie mnie na swojej drodze, to nie martwcie się. Z mojej strony nic Wam nie grozi. No... Jedynie ze względu na to, że poniżacie Boga Ojca i Boga Syna, nazwę Was sekciarzami!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY