Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

KONSTYTUCJA 3 MAJA - RZĄDY PRAWA CZY INKWIZYCJI!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby król Stanisław August przeczytał kiedykolwiek Nowy Testament to nie podpisałby herezji!

 

Przypomnienie tematu...

 

Tak zwana "Konstytucja 3 Maja" to uchwalona właśnie tego dnia i miesiąca 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów!

No i dosyć encyklopedycznego wstępu. O zawiłości ówczesnej polityki Czytelnik może sobie poczytać spokojnie przy kominku!

 

 

Ja przejdę do kilku zdań tam zawartych by niektórym Czytelnikom przedstawić ciemną stronę tego tak chwalebnego zapisu!

Oczywiście ten kto chce może w tym czasie sobie wywieszać flagi przy oknach, balkonach, czy drzwiach. Ja tego robił nie będę, ponieważ uważam, że owa Konstytucja uchwalona ponad 200 lat temu trafia w Godność Boga Ojca oraz Boga Syna!

 

 

Wiem, że za moment posądzony będę o herezję, czyli służbę Belzebubowi. Nie wzrusza mnie to. Mojego Mistrza i Boga oskarżano bezpodstawnie o mnóstwo niecnych spraw. Siano tu i ówdzie o Nim fałszywe wieści to i na mnie może spaść złość katolików i nie tylko!

 

Przejdę do wstępu, czyli do preambuły Konstytucji:

Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r.

 

PREAMBUŁA

"W imię Boga, w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski...".

Ledwo Czytelniku zacząłeś czytać, ledwo Twój rozum zaczął rozpoznawać literki pozostawione "na papierze" a oto Twoim oczom ukazało się kłamstwo. Cóż to jest za określenie: "Bóg w Trójcy Świętej  Jedyny"?

Wiesz może?

Gdyby król Stanisław August przeczytał kiedykolwiek Nowy Testament to być może zauważyłby, iż w Piśmie Świętym tylko Bóg Ojciec oraz Bóg Syn zasługują na miano nazwania Ich Bogami zamieszkującymi Niebo! Żaden inny Bóg równy w Chwale Ojcu i Synowi nie zamieszkuje Sfer Niebiańskich. Żadna dodatkowa boska osoba!


Oto bowiem oczyma wiary możesz zobaczyć, że Apostoł Tomasz, nazywa Zbawiciela Bogiem, (ale ponad wszystko Bóg Ojciec Jest Bogiem), a także zauważysz Pawła, który orzekł, że w Zbawicielu mieszkała cała pełnia Bóstwa cieleśnie! (Lecz przed każdym Bóg Ojciec Jest Bogiem)!

A może... Tak, a może zapragniesz się dowiedzieć, iż już w Starym Przymierzu prorok Izajasz mówi, że będą w przyszłości tacy, którzy Pana Jezusa będą zwać Bogiem Mocnym? (Choć Bóg Ojciec był pierwej...)!


Może zapragniesz, ale czyż najdoskonalszy dowód przeczący nauce o tak zwanej "trójcy" nie wyszedł z Ust Naszego Stwórcy? I owszem!

No bo któż nam lepiej objawić może ile Osób Boskich Niebo zamieszkuje?

 

 

A teraz usiądź wygodnie i rozłóż ręce na ołbokach Twojego fotela. Za moment Zbawiciel udowodni Ci, że Nieba nie zamieszkuje żadna boska trójca tylko Bóg Ojciec oraz Bóg Syn. No i... niezliczona ilość Bożych Aniołów! 

Cytat: 

"27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie  w Chwale Ojca  swego  razem z Aniołami  swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania".

Ewangelia według Mateusza 16/27

//www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.php

 

 

Czy już wiesz co miałem Ci do powiedzenia?  Oto król Stanisław się mylił i "jego" preambuła do Konstutucji jest kłamstwem.  Pewnego dnia, u kresu czasów, przyjdzie Zbawiciel w Chwale Swojego Ojca z Aniołami Swoimi.

 

Może w tym miejscu zadasz sobie pytanie:  Dlaczego Syn Boży nie przyjdzie kiedyś niosąc w Sobie również Chwałę Boga Ducha Świętego?  I to będzie bardzo dobre pytanie! 

Wiesz co? Choć Apostoł Paweł na tym Portalu jest znienawidzony, to co tam, ja przypomnę jego słowa przeczące tak zwanej "Trójcy Świętej", o której rzekł król August! 

Posłuchaj Pawła: 

"6 dla nas istnieje  tylko  jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy,  oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy".  

1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8/6

//www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/8.php

 

No cóż, dla mnie i dla każdego człowieka zamieszkującego ten ziemski padół powinien istnieć  tylko Bóg Ojciec oraz tylko Bóg Syn.

auważ:  Apostoł nic nie wspomina, że dla nas istnieje także  Bóg Duch Święty! A może po prostu takiej postaci boskiej w Niebie nie ma! Jak myślisz?

 

Skoro herezja Augusta została położona na łopatki, przejdę do jeszcze jednego fragmentu tej dawnej "Konstytucji!". Posłuchaj co Przywódca Ówczesnego Narodu miał do powiedzenia na temat wiary swoich poddanych:

 

"I. RELIGIA PANUJĄCA.


Religią narodową panujacą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami;  przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji.  Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy i dlatego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych warujemy".


Niby to król August był strażnikiem także innych obrządków religijnych ale jednocześnie imć władca zachowuje się jak Inwkwizytor jakiś stwierdzający, że nikt nie ma prawa opuścić katolicyzmu pod groźbą kar apostazji. Spytasz Czytelniku: "Jakich kar?". Oooo! Wyobraż sobie, że żyjesz w czasach, gdy jeszcze nie zgasły stosy Inkwizycji!  Taka wyobraźnia wystarczy!

 

Summa Summarum:

 

Od niepamiętnych czasów ludzkość poniża i obraża Majestat Boga Ojca i Jego Syna! Królowie, papieże, biskupi, czy szlachta polska spędzali czas na swawolach, hulankach, a także gwałtach i mordach. Zawsze w każdym polskim zapisie liczyła się tylko i wyłącznie religia katolicka! Religia pełna fałszywej Tradycji i Nauk wręcz heretyckich. Myślę, że prawdziwe jest stare stwierdzenie, iż historię kształtują zwycięzcy. Do czasu... Do pewnego czasu...

 

No ale Wy przecież możecie wywieszać flagi. Jesteście potomkami zwycięzców, zatem to Wy dzielicie łupy!


 

KOMENTARZE

 • Jewrejski bzdury
  Przyjacielu. Przestań cytować te żydowskie bzdury zawarte w Nowym Czymś tam. Śmiać mi się chce i płakać zarazem, gdy inteligentny teoretycznie człowiek powołuje się na jakieś żydowskie gusła i słowa jakiś żyjących albo zmyślonych 2 tyś lat temu żydków.
  Polak jesteś ? To myśl po polsku i odrzuć te zakłamane syjonistyczne idiotyzmy mające jedynie za cel ogłupianie "gojów"
 • Jedno jest pewne
  Chcemy w to wierzyć, czy nie, Konstytucja 3-go Maja była dziełem polskiej masonerii.
 • @tańczący z widłami 14:35:53
  nie wiem jakiej wiary czy denominacji jest Autor tego bloga, ale rzeczywiście trzeba być chyba tańczącym z widłami i mieć tyle szarych komórek ile widły zębów, żeby mieszać Nowy Testament z syjonizmem.

  No i to chamskie pisanie "Nowym Czymś tam" - ledwo wszedł i już słomę z butów wysypał
 • Autor
  "27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w Chwale Ojca swego razem z Aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania".

  - to o kogo chodzi tutaj:

  Zapowiedź Pocieszyciela (parakleitos)

  15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

  patrz też:

  http://www.reformowani.info/chrzest-w-imie-ojca-syna-i-ducha-swietego/

  Mat. 28:19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;

  oraz Didache:

  .
  1. Co zaś do chrztu, to tak chrzcijcie: to wszystko naprzód powiedziawszy, chrzcijcie w imię Ojca, Syna, i Ducha Świętego w wodzie bieżącej.

  2. Jeżeli zaś nie masz wody bieżącej, chrzcij w inne j wodzie; jeżeli nie możesz w zimnej, to w ciepłej. Jeżeli zaś nie masz ani jednej, ani drugiej (w ilości dostatecznej), wylej na głowę trzy razy wodę w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.

  Więc co to za głoszenie jakichś herezyj???
 • ***
  //Gdyby król Stanisław August przeczytał kiedykolwiek Nowy Testament to być może zauważyłby, iż w Piśmie Świętym tylko Bóg Ojciec oraz Bóg Syn zasługują na miano nazwania Ich Bogami zamieszkującymi Niebo! Żaden inny Bóg równy w Chwale Ojcu i Synowi nie zamieszkuje Sfer Niebiańskich. Żadna dodatkowa boska osoba! //
  Czyli Ty chcesz po niemal 2 tys latach zrewidować podstawy religii chrześcijańskiej ?
  Czy tak trudno zrozumieć , że ta religia potrzebowała kilku wieków by opracować program na tyle różny od innych religii by do siebie przekonać jak największą liczbę wiernych ? Stąd ciągle spory o naturę Ojca i Syna
  Czy w sytuacji gdy niemal od samego początku nie było jednej wersji wiary bo przecież arianizm był przez kilka wieków równie popularny jak wersja rzymska , była możliwość sprowadzenia dogmatu tylko do samego Boga Ojca i Syna jako tej samej postaci ?
  bo skoro w samym NT istnieją informacje wzajemnie się wykluczające , t zn atrybuty Jezusa mają różny wymiar , to chyba też ustalenie Jego pozycji wcale nie było takie proste ? Poza tym pozostawienie ST jako księgi natchnionej w chrześcijaństwie tym bardziej zagmatwało kwestie doktrynalne bo przecież , ten nie przewidywał awansu bożego syna na Boga .Dokooptowanie do Boga i Syna , Ducha świętego, jest jak najbardziej uprawnione bo przecież sam Jezus Go swoim wyznawcom obiecał
  Kto przebywa w niebie nie ma tu znaczenia bo ważna pozostaje jedynie postawa i wiara samych wierzących
 • Kolejne brednie heretyka.
  "Dz 2:1-4
  1. Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu.
  2. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali.
  3. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden.
  4. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.
  (BT)"

  To Kim zostali napełnieni????

  Widłowy.
  Weź sobie i obejrzyj film G.Brauna o Lutrze i korzeniach herezji protestanckiej.
  Pokazuje sprawy w najłagodniejszy z możliwych sposobów.

  "stosy Inkwizycji" idioto???
  Się martw ofiarami kalwinizmu i luteranizmu, oraz ich pokłosia - rewolucji antyfrancuskiej i hitleryzmu.

  Miliony ofiar, zamordyzm, wyzysk, zbrodnia.
  To jest właśnie owoc herezji.
 • @MacGregor 17:01:48
  Proszę zauważyć do czego prowadzi protestantyzm.
  Każdy może wymyślać co chce.
  Wydawałoby się, że przecież do zrozumienia Pisma nie trzeba guru czy przewodnika - ja protestanci twierdzą.
  No i pewnie nie trzeba, ale trzeba pokory, czasu i spokoju, a nie odkrywania rewelacji, jak w przedmiotowym artykule.

  Tyle jest szczekania wśród protestantów na KK, ale przecież, gdyby nie On, to nie byłoby protestantów, bo nie byłoby nawet w pewnych ramach skodyfikowanego Nowego Testamentu, nie mówiąc o rozpowszechnieniu go po świecie.

  No i na zasadzie zaprzeczenia powstania świata z niczego w drodze ewolucji, każde następne przekształcenie, każda przemiana czy adaptacja, traci informację a nie ją zyskuje.
  Zatem w protestantyzmie nie ma niczego dobrego, czego wcześniej nie byłoby w Kościele Katolickim.

  Tej zasady nie można zastosować do przekształcenia ze Starego Testamentu, żydowskiego mozaizmu, w chrześcijaństwo, bo tu była ingerencja z zewnątrz.
  Aczkolwiek tylko wypełniająca i uzupełniająca stosownie do czasów.

  Wracając do artykułu.
  Puszczony w eter zapewne znajdzie wielu zwolenników, ba nawet może doprowadzić do kolejnej denominacji protestanckiej.
  Która będzie zażarcie zwalczać inne denominacje.
  No bo jak pogodzić np. te "rewelacje" autora, z Zielonoświątkowcami?
  Dlatego konieczne jest magisterium Kościoła - co prawda to też nie jest proste takie, ale jest konieczne.
 • @MacGregor
  PAPIEŻ JAN PAWEŁ II OSZUKAŁ LUDZI W TEMACIE DUCHA ŚWIĘTEGO!

  Witaj MacGregor!

  Katolicy i protestanci przyjmują, iż w Niebie są:

  1/ Bóg Ojciec jako Osoba
  2/ Bóg Syn jako Osoba
  3/ Bóg Duch jako Osoba

  Ale, ale, czy o czymś czasami nie zapomniałem? Przyjmijmy dla ułatwienia, że jesteśmy w roku 30 przed naszą erą. Nie został jeszcze zesłany Duch Święty w "formie języków z ognia" i przede wszystkim nie urodził się jeszcze Pan Jezus jako człowiek!

  Jednak z Pism wiemy jakie postacie znajdują się w Niebie i możemy je wymienić:

  1/ Bóg Ojciec - Księga Daniela 7/9-14, Psalm 2
  2/ Bóg Syn - Księga Daniela 7/9-14, Psalm 2
  3/ Aniołowie Boży - Psalm 8/6, Psalm 34/8

  Czyli w roku 30 przed naszą erą mieszkańcami Nieba są według protestantów i katolików:

  1/ Bóg Ojciec jako Osoba
  2/ Bóg Syn jako Osoba
  3/ Bóg Duch jako Osoba
  4/ oraz NIE ZAPOMINAJMY, także niezliczona ilość Aniołów!

  Ja podałem cytat:

  "27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie  w Chwale Ojca  swego  razem z Aniołami  swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania".

  Ewangelia według Mateusza 16/27

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.php

  Zatem jak na razie to ja mam rację! W Niebie jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Aniołowie! Nie mają zaś racji katolicy i protestanci mówiący o jeszcze jednym Bogu zwanym Bogiem Duchem Świętym!

  Podałeś cytat:

  "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego...".

  Ewangelia wg Mateusza 28:19

  Zatem według powyższego cytatu ludzie mają nauczać innych ludzi zanurzając ich w imię:

  1/ Boga Ojca
  2/ Boga Syna
  3/ Ducha Świętego

  To prawda! Ludzie wierzący mają głosić Ewangelię w Imię mieszkańców Nieba. A owi mieszkańcy Nieba to Bóg Ojciec Bóg Syn i Aniołowie czyli Święte Boskie Duchy zgodnie z tym, co Mówi Pan Jezus.

  Co jest bardzo ważne? To, iż protestanci i katolicy ustanowili w Niebie dodatkową osobę boską? Nie! To oczywista herezja ale nie to jest najważniejsze! Najważniejsze jest to, że ów "trzeci BÓG" Duch Święty, podobno "WSPÓLNIE Z OJCEM i SYNEM ODBIERA UWIELBIENIE I CHWAŁĘ!".

  I ta nauka to pogaństwo nad pogaństwa, ponieważ żadna istota, nigdy nie będzie od człowieka odbierała WSPÓLNIE z Ojcem i Synem uwielbienia i chwały. To po prostu demoniczna nauka jest!

  Teraz głos ma Apostoł Paweł. W każdym swoim Liście Apostoł śle pozdrowienia od... Boga Ojca i Boga Syna ale ani razu tenże Paweł nie zasyła pozdrowień od BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO! NO CÓŻ, DLACZEGO? Ponieważ takiego BOGA po prostu nie ma!

  Jeszcze raz Apostoł Paweł:

  "6 dla nas istnieje  tylko  jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy,  oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy". 
   
  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8/6

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/8.php

  Paweł dokładnie mówi to, co Pan Jezus. Dla człowieka wierzącego istnieje tylko i wyłącznie "JEDEN Bóg, Ojciec" oraz " JEDEN Pan, Jezus Chrystus".

  Ten, kto uczy, że oprócz Boga Ojca oraz Boga Syna, potrzebny nam jest jakiś dodatkowy BÓG zwany BOGIEM DUCHEM ŚWIĘTYM, który wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę jest kłamcą i sprzeciwia się Woli Boga Ojca, który rodzajowi ludzkiemu TYLKO SYNA SWEGO DAŁ!

  W tym miejscu przytoczę nieprawdziwy cytat podany przez papieża Jana Pawła II w Katechizmie Kościoła katolickiego. Ów papież nie wiedząc do końca jak udowodnić tak zwaną trzecią osobę boską postanowił oszukać społeczeństwa świata.

  Katechizm Kościoła katolickiego, Nauka nr 258:

  "Cała ekonomia Boża jest wspólnym dziełem TRZECH OSÓB BOŻYCH. Podobnie bowiem, jak TRÓJCA ma jedną i tę samą naturę, tak ma również jedno i to samo działanie 78 . "OJCIEC, SYN I DUCH ŚWIĘTY nie są trzema zasadami stworzeń, ale jedną zasadą" 79 . KAŻDA JEDNAK OSOBA BOŻA wypełnia wspólne dzieło według swojej osobowej właściwości.

  W ten sposób Kościół, POWOŁUJĄC SIĘ NA NOWY TESTAMENT (80), wyznaje: "JEDEN jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi; JEDEN Pan Jezus Chrystus, dla którego jest wszystko; JEDEN DUCH ŚWIĘTY, w którym jest wszystko" (81) . Właściwości Osób Boskich objawiają się przede wszystkim w Boskich posłaniach wcielenia Syna i daru Ducha Świętego".

  Papież by udowodnić istnienie "trzeciej osoby boskiej", podobno powołuje się na Nowy Testament a dokładnie na słowa Apostoła Pawła, które... przytoczyłem wyżej!
  Jednak zauważ, że papież kłamie i zniekształca mowę Pawła!

  Słowa Pawła: "Jeden jest BÓG I OJCIEC, od którego wszystko pochodzi; jeden PAN JEZUS CHRYSTUS, dla którego jest wszystko..".

  Zatem Ap. Paweł wymienia Boga Ojca i Pana Jezusa!

  Słowa Pawła według papieża Jana Pawła II:

  "Jeden jest BÓG I OJCIEC, od którego wszystko pochodzi; jeden PAN JEZUS CHRYSTUS, dla którego jest wszystko; JEDEN DUCH ŚWIĘTY, w którym jest wszystko" .

  OT I SZALBIERSTWO I DEMONIZM PAPIEŻA JANA PAWŁA II!

  Ów papież zwany Wielkim postanowił zmienić mowę Apostoła Narodów i poza Bogiem Ojcem oraz Jego Synem dodał do słów Pawła także osobę DUCHA ŚWIĘTEGO.

  Ze względu na to, że w tym miejscu zawsze jak cytuję tego polskiego oszusta podnosi mi się ciśnienie, to tymczasem kończę by nie użyć niepotrzebnego słowa.

  Teraz przemówi Syn Boży a nie kłamol papież Jan Paweł II!

  "27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie  w Chwale Ojca  swego  razem z Aniołami  swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania".

  Ewangelia według Mateusza 16/27

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.ph p

  1/ Syn Człowieczy
  2/ Ojciec
  3/ Aniołowie!

  Na razie tyle, cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @puuuq
  MIĘDZY INNYMI IZAJASZ "PRZEWIDZIAŁ" AWANS SYNA BOŻEGO!

  Napisałeś do mnie:

  "Czy tak trudno zrozumieć, że ta religia potrzebowała kilku wieków by opracować program na tyle różny od innych religii by do siebie przekonać jak największą liczbę wiernych ? Stąd ciągle spory o naturę Ojca i Syna".

  Ależ mnie nie interesują spory dotyczące Boga Ojca i Pana Jezusa. Ot przykładowo: Bóg Ojciec Jest Bogiem i Pan Jezus również jest Bogiem! Dlaczego? Ponieważ Syn Boży jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały.

  Tomasz nazywa Pana Jezusa BOGIEM i Paweł również a Izajasz prorokuje, że Pana Jezusa ludzie nazywać będą BOGIEM MOCNYM! No więc w tym względzie ja wypełniam to proroctwo. PAN JEZUS JEST BOGIEM MOCNYM LUB WEDŁUG NIEKTÓRYCH PRZEKŁADÓW: BOGIEM POTĘŻNYM! Zatem Ojciec i Syn posiadają Naturę Boską!

  Oczywiście gdy piszę o Bogu Ojcu oraz o Bogu Synu, to nadmieniam o DWÓCH POSTACIACH a nie o jednej!

  Jeszcze piszesz:

  "Poza tym pozostawienie ST jako księgi natchnionej w chrześcijaństwie tym bardziej zagmatwało kwestie doktrynalne bo przecież, TEN NIE PRZEWIDYWAŁ AWANSU BOŻEGO SYNA NA BOGA".

  Przed chwilą Ci zaprzeczyłem. Właśnie prorok Starego Testamentu Izajasz "przewidział" taką sytuację! W jego proroctwie czytamy:

  "5 Albowiem Dziecię nam się narodziło, 
  Syn został nam dany, 
  na Jego barkach spoczęła władza. 
  NAZWANO GO imieniem: 
  Przedziwny Doradca, BÓG MOCNY, 
  Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju". 

  Izajasz 9/5

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/9.php

  Napisałeś na koniec:

  "Dokoptowanie do Boga i Syna, Ducha świętego, jest jak najbardziej uprawnione bo przecież sam Jezus Go swoim wyznawcom obiecał".

  No i tutaj jest coś czego niektórzy nie rozumieją. Pan Jezus obiecał zesłanie Ducha Świętego ale nigdy nie Powiedział, że TEN, KTÓREGO POSYŁA JEST BOGIEM I W DODATKU TRZECIĄ OSOBĄ BOSKĄ MIESZKAJĄCĄ W NIEBIE!

  Złe zrozumienie pewnych cytatów doprowadziło do tego, że po prostu wyznania zaczęły się gubić w swoich wywodach... A niektórych spraw nie można już było cofnąć, ponieważ byłoby to przyznanie się do błędu. Dlatego ludzie zaczęli na ten temat kłamać. O kłamstwie papieża Jana Pawła II przed chwilą pisałem w innym komentarzu!

  To, o czym piszesz na końcu, jest mówiąc delikatnie, bardzo dziwne:

  "Kto przebywa w niebie NIE MA TU ZNACZENIA bo ważna pozostaje jedynie postawa i wiara samych wierzących".

  Postawa i wiara samych wierzących? Hmm... Czyli wiara w kogo, skoro nie ma znaczenia kto przebywa w Niebie? No i to nie wierni ustanawiają zasady wiary a Pan Jezus i Bóg Ojciec ale jeżeli nie ma znaczenia kto jest w Niebie to ja wysiadam... To może niektórzy z chęcią wprowadziliby do Nieba jeszcze 12 bogów i byłoby ok. Każdy zadowolony!

  Nie puuuq, to zagadnienie jest bardzo istotne. Bardzo ważne jest kto w Niebie zajmuje miejsce po prawicy Boga Ojca i jakie Bóg Ojciec polecenia Dał ludziom na ten temat! I ważne jest to, że Jest tylko Bóg Ojciec i tylko Bóg Syn...

  Na razie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @AlexSailor
  NO CÓŻ, OWE MAGISTERIUM KŁAMIE!

  Nie należę i nigdy nie należałem do żadnej organizacji protestanckiej...

  Napisałeś jeszcze: "Dlatego konieczne jest magisterium Kościoła - co prawda to też nie jest proste takie, ale jest konieczne".

  A ja myślałem, że napiszesz, że w takich sytuacjach potrzebna jest pomoc Syna Bożego. No ale Ty uważasz, że magisterium Kościoła jest ważniejsze!

  Niedawno pisałem w komencie o Twoim Najwyższym "magistrze", papieżu Janie Pawle II, który po prostu kłamał!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @MacGregor 16:27:54
  Przede wszystkim nie słoma, lecz onuce, a po drugie Nowe Coś tam, to zwykły żydowski stek bzdur, stosowany przez czarną mafię od stuleci jako narkotyk dla głupich mas.
 • @57KerenOr 20:19:25
  Izajasz niczego nie przewidział albo się pomylił bo po fragmencie tu przywołanym mamy taki tekst:
  // Wielkie będzie Jego panowanie
  w pokoju bez granic
  na tronie Dawida
  i nad Jego królestwem //
  Nic takiego nie nastąpiło ,przynajmniej do tej pory czyli jeśli żydzi intronizują Jezusa na króla Izraela i zapanuje na bliskim wschodzie pokój , wtedy dopiero wypełni się proroctwo Izajasza
 • @puuuq
  PAN JEZUS BYŁ I JEST BOGIEM OD SAMEGO POCZĄTKU!

  Przecież napisałeś:

  "Poza tym pozostawienie ST jako księgi natchnionej w chrześcijaństwie tym bardziej zagmatwało kwestie doktrynalne bo przecież, TEN NIE PRZEWIDYWAŁ AWANSU BOŻEGO SYNA NA BOGA".

  Czyż nie stwierdziłeś wyraźnie że Stary Testament "NIE PRZEWIDYWAŁ AWANSU BOŻEGO SYNA NA BOGA"?

  Podałem Ci cytat, że jednak ów "awans" Pana Jezusa na Boga opisał w Starym Przymierzu prorok Izajasz:

  "5 Albowiem Dziecię nam się narodziło,
  Syn został nam dany,
  na Jego barkach spoczęła władza.
  NAZWANO GO imieniem:
  Przedziwny Doradca, BÓG MOCNY,
  Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju".

  IZAJASZ 9/5

  Dodam tutaj, że Pan Jezus jest Bogiem od samego początku swojego Istnienia. To Syn Boży stworzył świat i również Synowi Bożemu służył Mojżesz. No i to Pan Jezus za pośrednictwem swojego Anioła prowadził lud izraelski przez pustynię.

  Panu Jezusowi służył Dawid a także Abraham... i inni prorocy!

  Napisałeś:

  "Nic takiego nie nastąpiło, przynajmniej do tej pory czyli jeśli żydzi intronizują Jezusa na króla Izraela i zapanuje na bliskim wschodzie pokój, wtedy dopiero wypełni się proroctwo Izajasza".

  Izraelici w tym znaczeniu nie mają "nic do gadania". Przecież pomimo nawoływania proroków i tak nie uwierzyli jako Naród, że Pan Jezus dawno temu przyszedł! Ale owszem, pewnego dnia znowu przyjdzie w Chwale i w Mocy i POZWOLI IM SIĘ POZNAĆ. Lecz do tych czasów jeszcze trochę...

  Póki co, to Naród Pana Jezusa jest krnąbrny i uparty i 2000 lat temu Naród ów nie uwierzył w to, że "Dziecię się narodziło" i tylko nieliczni nazwali To Dziecko Bogiem Mocnym, Księciem Pokoju czy Przedziwnym Doradcą.

  Nieliczni tylko Mu zaufali!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @AlexSailor 18:50
  //To Kim zostali napełnieni????//

  Na sali było ok 120 uczniów Chrystusa, na których „spoczął” Duch w postaci języków ognia - 120 płomyków i którym zostali „napełnieni”

  Czyli co, „osoba” Ducha św podzieliła się na 120 cząstek? Czy można napełniać osobą120 innych osób?
  I wreszcie, używając logiki trynitarskiej, czy zamiast mitycznej Trójcy, nie powstało nowe 123-osobowe „bóstwo”?
 • @57KerenOr 22:35:53
  Nie kombinuj bo Izajasz wyraźnie napisał ,że to narodzone dziecię będzie królem Izraela czyli zgodnie z oczekiwaniami żydów ,ten się jeszcze nie narodził , dlatego wg mnie , ST został niepotrzebnie przez chrześcijan zaadoptowany , bez niego o wiele łatwiej ustalono by priorytetową pozycję Jezusa jako jedynego Boga ,należało pominąć wszystkie odniesienia do religii żydów , tak chciał Marcjon ale uznano go za heretyka , chyba już wtedy jakieś żydowski lobby miało duży wpływ na poczynania chrześcijańskiego kleru
 • @puuuq
  DLACZEGO CHCIAŁBYŚ SIĘ POZBYĆ HISTORII BIBLIJNEJ PUUUQ?!

  NO PRZECIEŻ ZAPRZECZASZ SAM SOBIE! NAPISAŁEŚ, ŻE "STARY TESTAMENT NIE PRZEWIDYWAŁ AWANSU BOŻEGO SYNA NA BOGA"?

  JA PODAŁEM SŁOWA PROROKA IZAJASZA NA TEMAT TEGO, ŻE DZIECIĘ SIĘ NARODZIŁO I TO DZIECIĘ CZYLI PANA JEZUSA NAZWANO BOGIEM MOCNYM.

  I to wszystko! Przecież to Ty rozpocząłeś temat! Zapomniałeś!? Pan Jezus jako DZIECKO urodził się "z Marii" i o ten okres w Izajaszu 9/5 chodzi. W Przekładzie Nowego Świata jest to werset 6. Zatem Stary Testament przewidywał jednak "awans Bożego Syna na Boga".

  Wydaje mi się to bardzo proste. Potem dodałem, że w Starym Przymierzu Mojżesz służył Panu Jezusowi a przecież Mojżesz zwracał się do Niego "Boże". I Dawid służył Synowi Bożemu i Abraham, czy Izajasz. Podałem tych świętych ludzi dlatego, żeby udowodnić, że Syn Boży otrzymał od Boga Ojca Władzę Boską już bardzo dawno temu, "na samym początku".

  JEDNAK PEWNEGO DNIA Syn Boży przyszedł do swojej własności jako Człowiek. I niektórzy zauważyli, że przyszedł na ziemię Pan Bóg, zgodnie z proroctwem Izajasza 9/5 ( W Przekładzie Nowego Świata jest to werset 6).

  No, dla mnie to bardzo prosta wiadomość jest i nic nie kombinuję. Zresztą napisz mi w którym miejscu napisałem kłamstwo!

  Nie wiem dlaczego świadectwo Izajasza 9/5 (PNŚ 9/6) Ci przeszkadza, skoro proroctwo wybiega w przyszłość do czasów Marii i Józefa!?

  No i król przyjechał na ośle puuuq, jak prorokuje Zachariasz i proroctwo się spełniło. I Umarł ZBAWICIEL według proroctwa...

  Napisałeś jeszcze:

  "Dlatego wg mnie, ST został niepotrzebnie przez chrześcijan zaadoptowany, bez niego o wiele łatwiej ustalono by priorytetową pozycję Jezusa jako jedynego Boga, należało pominąć wszystkie odniesienia do religii żydów".

  I dobrze, że Twoja Wola i Marcjona nigdy się nie spełniły, ponieważ i Pan Jezus, i Apostołowie bardzo często powoływali się na proroków i pisarzy starotestamentowych, którzy byli izraelitami. Zresztą, Nowy Testament z Testamentem Starym pięknie się zazębia. Hmmm... Dziwne rzeczy piszesz, raczej niemające zbyt wiele wspólnego z wiarą puuuq.

  Ale przecież i w Nowym Testamencie mamy zaznaczone to, że Syn Boży jest Bogiem! Czy odrzucając Stary Testament jesteś w stanie Synowi Boga Ojca prosto w oczy powiedzieć: "Przestań cytować proroków bo mi to nie pasuje?".

  Kim jest człowiek, by rozkazywał Panu Bogu puuuq!

  Czy taki człowiek może być nazwany człowiekiem wierzącym? Nie puuuq, nie może!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @puuuq
  KRÓL JADĄCY NA OŚLE...

  "(9) Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto TWÓJ KRÓL przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i JEDZIE NA OŚLE, na oślęciu, źrebięciu oślicy".

  Zachariasz 9/9

  http://biblia.info.pl/biblia.html


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  U SIĘ URODZIŁEM, TU WYCHOWAŁEM ALE....

  Napisałeś:

  //Czy już wiesz co miałem Ci do powiedzenia? Oto król Stanisław się mylił i "jego" preambuła do Konstutucji jest kłamstwem. Pewnego dnia, u kresu czasów, przyjdzie Zbawiciel w Chwale Swojego Ojca z Aniołami Swoimi.

  Może w tym miejscu zadasz sobie pytanie: Dlaczego Syn Boży nie przyjdzie kiedyś niosąc w Sobie również Chwałę Boga Ducha Świętego? I to będzie bardzo dobre pytanie! //

  Syn Boży Przyjdzie w Swojej Chwale, nie będzie niósł chwały czegoś, co nie istnieje a takim czymś jest duch katolicki.

  Pomimo że jestem za tym krajem i życzę wszystkiego najlepszego wszystkim ludziom, umiem rozróżnić co ODDAĆ, CESARZOWI A CO ODDAĆ BOGU!

  Z moich obserwacji wnioskuję że największym błędem rządów światowych jest chęć budowania wzajemnego porozumienia oparta na myśli ludzkiej i myśli duchowej!

  I tak, omawiany Poniatowski nie mający należytej wiedzy biblijnej by przypodobać się tłumowi, lub watykanowi, wprowadza coś co jest kompletną bzdurą i dzisiaj po latach mamy efekty takie, że ja, widząc dzisiejszą Polskę która zrobiła ogromny krok do przodu, muszę zamknąć gębę tylko przez to że Poniatowski gadał bzdury!

  Z tego co mnie uczono, to ptak może pokochać rybę ale gdzie oni zbudują swoje gniazdo.

  I tak jest w omawianym krótko przeze mnie temacie, kocham ten kraj i oddaję mu to co się należy, oddaje cesarzowi to co cesarskie ale jeśli ktoś wtrąca biblijne głupoty do podłoża świeckiego, WPIERW ODDAJE BOGU TO CO BOSKIE.

  Wtedy to ale nie z mojej winy lecz tych wysoko zasiadających, którzy dopuścili się takiego wybryku, staje się nagle wrogiem tego kraju, gdyż górę wzięła ludzka głupota, która nas skłóciła!

  Co mi pozostaje, oczywiście zawsze na pierwszym miejscu wybiorę Naukę Pana Jezusa i życzyć by NOWO MYŚLĄCA POLSKA NIE SZŁA DALEJ POGAŃSKIMI ŚCIEŻKAMI!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:39:43
  //napisz mi w którym miejscu napisałem kłamstwo!//
  Nie zarzucam Ci kłamstwa lecz pewien typ kombinatorstwa bo podajesz cytat z Izajasza ale nie cały czyli tylko tę część , która pasuje do Jezusa resztę pomijasz bo jest niewygodna i wcale nie dotyczy Jezusa :
  / Wielkie będzie Jego panowanie
  w pokoju bez granic
  na tronie Dawida
  i nad Jego królestwem //
  Czyli jak już pisałem w poprzednim komentarzu , Jezus nigdy nie panował w Izraelu więc Izajasz się pomylił albo w najlepszym razie dopiero to nastąpi , co jednak podważyłoby cały sens chrześcijaństwa ,przynajmniej z perspektywy "żydowskiej"
 • @puuuq
  PRZECZYTAJ!

  Cześć!

  Ja mam tylko nadzieję, że TY jednak czytasz moje komentarze no i ten ostatni pt: "DLACZEGO CHCIAŁBYŚ SIĘ POZBYĆ HISTORII BIBLIJNEJ PUUUQ?", również przeczytałeś.

  Dlaczego tak piszę? Hmmm... Jestem pewny, że podszedłeś do tego komentarza całkowicie nieprofesjonalnie! Przeczytaj jednak, co?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 22:46:14
  //"DLACZEGO CHCIAŁBYŚ SIĘ POZBYĆ HISTORII BIBLIJNEJ//
  Już na to odpowiedziałem czyli chodzi tylko o ST
  // bez niego o wiele łatwiej ustalono by priorytetową pozycję Jezusa jako jedynego Boga ,należało pominąć wszystkie odniesienia do religii żydów //
  Gdyby tak się stało,to pozycja samych żydów w świecie byłaby o wiele słabsza , podobna do Cyganów czy innych marginesowych nacji bo tylko dzięki ST historia żydów jest powszechnie znana ,stąd ich popularność ale co ważniejsze , ta ich wyjątkowość z uwagi na biblijne wzmianki o narodzie wybranym , innymi słowy gdyby ST nie był powszechnie znany , to generalnie tylko sami żydzi by o tym wybraństwie wiedzieli ,nikogo by to nie obchodziło , tak samo jak nikogo nie obchodzą wierzenia innych bliskowschodnich ludów
 • @puuuq
  NIE MOŻNA ODIZOLOWAĆ KSIĄG STAREGO TESTAMENTU OD NASZEGO DUCHOWEGO ŻYCIA!

  Wybacz ale poprzednim wpisem wykazałeś dużo niewiedzy. Jeśli chodzi o samą historię Narodu Wybranego, to w znamienitym i szerokim zakresie znajdujemy ciekawe zapisy w Nowym Testamencie. Najszerzej chyba przedstawia historię Narodu Wybranego Szczepan w Dziejach Apostolskich 7/1-60.

  Szczepan rozpoczyna opowiadanie powołaniem Abrahama w Mezopotamii a kończy na zbudowaniu przez Salomona świątyni. To szmat historii...

  W Ewangelii według Łukasza 3/23-37 wykazana jest chronologia Starotestamentowa prowadząca od Zbawiciela do Adama!

  A powoływanie się Pana Jezusa i Apostołów na wiele proroctw ze Starego Testamentu również byś usunął z Biblii?

  A skąd wiedzielibyśmy jak brzmiały Przykazania na Synaju? Albo na jakiej podstawie moglibyśmy oszacować postępowanie bohaterów Starego Przymierza bez dojścia do zapisów?

  O czym TY piszesz puuuq? Zagalopowałeś się nieco!

  Ja przykładowo szanuję nie tylko zapisy ze Starego Testamentu nam dostępne ale i tak zwane Księgi wtórnokanoniczne jak Księgę Syna Syracha, czy Księgę Mądrości... No i oczywiście czytam, a jakże, Apokryfy, np. Etiopską Księgę Henocha.

  No cóż, nie można odizolować Ksiąg Starego Testamentu od naszego duchowego życia. Jesteś, wybacz, w kolosalnym błędzie!

  Mi nie przeszkadza to, że znam historię bliskowschodnią zapisaną w Starym Testamencie. Powiem więcej, dumny jestem z poznania tych wiadomości.
  Jestem wręcz niepoprawnym egoistą, ponieważ uważam, że historia zapisana w Starym Przymierzu jest mi potrzebna...

  Proroctwa, zapisy, Przykazania, zawarcie Przymierza pomiędzy Panem Bogiem a izraelitami, niewola egipska i wyprowadzenie z niej...

  Kończę puuuq, bo mi grzywa puchnie!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz
  NALEŻY WYBRAĆ SYNA BOŻEGO!

  60grzegorz napisał:

  „Pomimo że jestem za tym krajem i życzę wszystkiego najlepszego wszystkim ludziom, umiem rozróżnić co ODDAĆ CESARZOWI A CO ODDAĆ BOGU!”.

  I oto właśnie chodzi: Należy na pierwszym miejscu wybrać Naukę Pana Jezusa i Boga Ojca. Należy na pierwszym miejscu wybrać Zbawiciela, ponieważ to w Nim można znaleźć ukojenie i spokój. Należy na pierwszym miejscu wybrać Pana Jezusa, ponieważ tak zadecydował Bóg Ojciec!

  I sprawy dotyczące wiary w Syna Bożego ważniejsze są od każdej sprawy ludzkiej! Po prostu w miłości do Pana Boga nie ma innej opcji!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY