Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

CIEKAWOSTKI BIBLIJNE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli myślisz, że myślisz, to może się okazać, że tylko tak myślisz...

 

 

"Pamiętaj, że to co słuszne, nie zawsze jest popularne, a to, co popularne,

nie zawsze jest słuszne”.

 

Rób to co należy, niezależnie od tego, co pomyślą inni”.

 

H. Jackson Brown Jr.> Mały Poradnik Życia – tom II <

 

 

1/ Małego Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli, lecz byli to Mędrcy ze Wschodu a liczba ich jest nieznana. Faktem jest, że przynieśli Zbawicielowi trzy dary: Złoto, kadzidło i mirrę. /Zobacz: Ew. Wg Mateusza rozdział 2/

 

2/ Nigdy nie było wieży Babel! Tak nazywało się miasto, w którym wieżę budowano. /Zobacz: Księga Rodzaju 11/1...8, 9/

 

3/ Królowa, która odwiedziła Salomona, nie miała na imię Saba. Owa królowa przybyła do Salomona z Królestwa Sabejskiego położonego na Południu Półwyspu Arabskiego. /Zobacz: 1 Księga Królewska 10, 1...13/

 

4/ Menora, czyli świecznik który Pan Jezus rozkazał sporządzić Mojżeszowi nie był świecznikiem siedmioramiennym. Świecznik ów był świecznikiem o sześciu ramionach i... siedmiu lampach! /Zobacz: Księga Wyjścia 25, 31-32...37-40/

 

 

CIEKAWOSTKI NIE ZWIĄZANE Z BIBLIĄ!

 

1/Myślisz, że w kuchni posiadasz cukier waniliowy? Nie! Idź sprawdź i dokładnie przeczytaj. To jest cukier wanilinowy a nie waniliowy. I zobacz: 99% ludzi się myli!

 

2/ Mówisz, że właśnie Słońce zaszło? Oczywiście jest to nieprawda. Słońce nie zaszło. To co widzisz, to pozorny widok z Ziemi która się... obraca!

 

Myśl: Kiedy potrzebujesz fachowej porady szukaj jej u fachowców a nie u znajomych”.

 


 

I ZNOWU WRACAM DO BIBLII:

 

5/ Jest takie miasto w Izraelu. Nazywa się Jerycho. I myślisz, że Stary Testament mówi, iż Jerycho padło na dźwięk trąb izraelitów? No, tak się mówi, ale to nie jest prawdą. Jerycho upadło na donośny krzyk ludu izraelskiego a nie na dźwięk trąb! Jednym słowem, to był Boży cud! /Zobacz: Księga Jozuego 6, ...20/ 

 

Czasami wydaje się nam, że wiadomości, które posiadamy są ostateczne i nie do podważenia. Przecież znajdujemy je w encyklopediach czy w słownikach zatem powinny być opracowane sumiennie.


 ednak tak nie jest. Owe encyklopedie i słowniki piszą ludzie, którzy często opierają się na obiegowych stwierdzeniach, które nie muszą mieć nic wspólnego z prawdą.

 

Ot, choćby niezgodny z Biblią wyraz "chrześcijanin", który zgodnie z kopiami greckimi powinien brzmieć "Chrystusowy".

 

Ot, choćby niezgodny z Biblią wyraz "chrzest", który zamieniony być powinien na "zanurzenie".

 

No i wisienka na torcie! Okazuje się, że ludzie wierzący są ponoć ludźmi "ubogimi w duchu". /Zobacz: Ewangelia według Mateusza 5, 3/

 

O nie! Gdy Syn Boga Ojca pozwoli Ci się poznać, to bez dwóch zdań nie jesteś już "ubogim w duchu". Może ubogim cieleśnie ale nie ubogim w duchu. Może masz mało pieniędzy ale jesteś bogaty wewnętrznie. Jakże możesz być ubogim w duchu skoro jesteś ubogacony Nauką Zbawiciela? No jakże...?

 

atem zgodnie z kopią grecką jesteś człowiekiem "żebrzącym duchowo". Tym jesteś na pewno, ponieważ klęczysz u Nóg Zbawiciela oczekując od Niego duchowego datku! Przecież Bóg Ojciec nam Dał Swojego Syna. No jakże więc możesz Mu powiedzieć, że jesteś nadal ubogim w duchu? 

 

"Pamiętaj, że to co słuszne, nie zawsze jest popularne, a to, co popularne,

nie zawsze jest słuszne”.

Rób to co należy, niezależnie od tego, co pomyślą inni”!


 
KOMENTARZE

 • @
  I TAK CIĄGLE POWTARZANE KŁAMSTWO...

  Kiedyś dawno temu również dowiedziałem się o zawaleniu się murów na odgłos trąb a tu pomyśleć że Pismo Święte wykazuje nam że na odgłos Izraelitów!

  Jest jeszcze mnóstwo takich stwierdzeń które ciągle powtarzane, staje się , no właśnie , czym!?

  Oczywiście że kłamstwem, bo czym innym!?

  Cukier wanilinowy, kto by pomyślał a najważniejsze to ci mędrcy, których nie wiadomo ilu było i jak mieli na imię!

  Świecznik sześcioramienny, też ciekawostka ale to znałem już dawno temu, tak jak sprawa dotycząca mędrców czy Królowej z Saby!

  Wszystko to jest ciekawe i popatrz że nawet w programie Jeden z Dziesięciu , popełnili błąd wskazując winę na TRĄBY JERYCHOŃSKIE!

  Tak, ciągle powtarzane kłamstwo, staje się, no właśnie, prawdą, chyba do czasu, ciężko to nazwać ale zostaną przy kłamstwie, bo jak inaczej!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • a propos terminologii
  to takie troche pipeprzenie w bambus - NT nie był spisany po polsku, więc nie było tamsłowa chrzest, jeno greckie baptisma, co znaczy zanurzenie, ale tez i chrzest (np. chrzest w Duchu Świętym)

  Co ciekawe, wierni mówiący po łącinie zachowali słowo "baptisma" i nie używali "submersio" (zanurzenie)

  Polskie słowo chrzest pochodzi ostatecznie od słowa "Krzyż"

  Mówimy po polsku, to i używamy terminologii polskiej,a nie jakiejś pseudo-greckiej

  PS
  Widziałem autorskie tłumaczenia Ewangelii z orginały, tłumaczone np. w ten sposób 'kata joannen" - w dół Jana - można i tak, ale po co ?

  pozdr
 • @60grzegorz
  DLA MILIONÓW KATOLIKÓW KŁAMSTWO WAŻNIEJSZE OD PRAWDY JEST! Ale przecież również i dla Świadków..., i dla kucharzy, i kucharek...

  No cóż, zostaną przy kłamstwie, ponieważ tak jest wygodniej i tak jest łatwiej. Ja tam wolę płynąć pod prąd, zgodnie z kierunkiem, który nadaje Syn Boga Ojca a nie człowiek. Nie mam najmniejszego zamiaru komukolwiek się przymilać.

  Weźmy taki cukier WANILINOWY... Powie ktoś, że skoro miliony ludzi uważa inaczej i nazywa ów cukier WANILIOWYM, to jaki to problem jest? Po prostu żaden!

  A ja powiem, że jednak ów cukier zwany poprawnie wanilinowym a nie waniliowym, stanowi niezbity dowód na to, że fałszywa nazwa zasłyszana ma potęgę i moc. No i kto by tam tak drobno poustawianym literkom się przyglądał. A jednak, a jednak!

  Ów cukier wanilinowy Drodzy Czytelnicy, jest bezapelacyjnie dowodem na to, że sędziowie, profesorowie, nauczyciele, kucharze (!), gospodynie domowe, sportowcy, naukowcy, pisarze, historycy, mądrzy ludzie i kolejni mądrzy, a także papieże, biskupi, księża, katecheci, katechetki, żołnierze, piloci samolotów pasażerskich, taksówkarze i taksówkarki, muzycy, emeryci i emerytki, sprzedawcy i wszyscy ci, którzy u sprzedawców kupują... są w błędzie!

  Zatem wysnujmy logiczny wniosek: Jeżeli ktoś Ci coś powie, a będzie to wiadomość o podłożu Biblijnym, to sprawdź zaraz "czy tak się rzeczy mają" ponieważ wielu ludzi uważa, że własna mądrość doprowadzi ich do prawdy! No i będzie to mądrość sędziów, profesorów, nauczycieli, kucharzy, gospodyń domowych... papieży, biskupów i obecnych tutaj katolików, oraz Świadków...

  Dalej ciągnąc temat powiem, że uczeń Pana Jezusa jest uczniem Chrystusowym a nie chrześcijaninem! Świecznik siedmioramienny okazuje się jednak świecznikiem sześcioramiennym itd. itp. A ludzie, którzy idą w zaparte i kłócą się na ten temat z Panem Bogiem są po prostu dziecinni, (mówiąc oczywiście delikatnie).

  http://m.neon24.pl/1d8b2c864c048c10d5b115b4b8672fcf,0,0.png

  @MacGregor

  Proszę byś wyrażał się ładniej na moim blogu...

  Obowiązkiem naszym jest zastąpienie obiegowego stwierdzenia takim aby był jak najbardziej zgodny z oryginałem. Przytoczony przez Ciebie przykład "chrztu" jest dowodem, że, no nie za bardzo interesuje Cię prawda wyrażona w Ewangelii.

  Przykład o Ewangelii według Jana jest doskonałym dowodem na to, że rozumiesz o co chodzi ale dalej piszesz niedobrze, ponieważ ciężko jest przyznać rację, że powinniśmy wrócić do oryginału.

  Tacy Anglicy, czy Hiszpanie, prawidłowo w swoich przekładach oddali greckie "mathetas Christianos" jako "uczniowie Chrystusowi", lub jako "Chrystusowi".

  Zatem można? Oczywiście, że można tylko najpierw by nazwać się uczniem Chrystusowym, trzeba tegoż Chrystusa kochać i szanować!

  Jeszcze jedno: Nie należy wszystkiego tłumaczyć dosłownie, przecież wiem o tym! Jednak okazuje się, że dla języka polskiego "greka" jest bardzo przyswajalna... I tutaj powinna odzwierciedlona być mądrość tłumaczy a nie ich głupota.

  No i na koniec: Nie jestem ubogim w duchu! Chyba, że inni ale nie ja!

  Serwus!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  IDĄC TROPEM APOSTOŁA PAWŁA...

  Można a nawet powinno się zacytować słowa które padły z jego ust:

  '' (11) Albowiem wiadomo mi o was, bracia moi, od domowników Chloi, że wynikły spory wśród was.

  (12) A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy.

  (13) Czy rozdzielony jest Chrystus?

  (1 list do Koryntian 1:9-13, Biblia Warszawska)

  Z powyższego tekstu nie trudno zrozumieć że Paweł miał żal do ludzi którzy przekazaną Naukę Pana Jezusa, przypisywali tym osobom którzy Naukę Zbawiciela im tłumaczyli!

  Dlatego ludzie mylnie mówili że Naukę dał jednemu, Apollos, drugiemu Kefas, trzeciemu Paweł, przecież wiadomo (nie do wszystkich) że gdyby nie Pan Jezus, ani Paweł ani Kefas czy Apollos, czy Onezym, nauki Pana Jezusa by nie mogli tłumaczyć, bo to jest zasługa tylko i wyłącznie Pana Jezusa i wszyscy którzy ją dostali nie powinni mówić ja jestem Kefasowy, Pawłowy itd.

  POWINNI JASNO I WYRAŹNIE OKREŚLIĆ SIĘ MIANEM, CHRYSTUSOWEGO UCZNIA!

  Dlatego Paweł pyta ludzi, czy rozdzielony jest Chrystus?

  Do czego zmierzam , ano do tego, że Gregor nie widzi w tym poważnego niebezpieczeństwa a mianowicie CHRZEŚCI-JANIN to wyraz który w swej starej dawnej polszczyźnie, zawiera imię JANA!

  Jeśli więc zawiera imię Jana to chrześcijanie są WYZNAWCAMI Jana!

  Idąc dalej tym tropem na podstawie mowy Pawła zadać można sobie pytanie: CZY ROZDZIELONY JEST CHRYSTUS?

  Tak, własnie robiąc sobie taką nazwę, odseparowali się od ucznia CHRYSTUSOWEGO, ODSEPAROWALI SIĘ OD NAUK ZBAWICIELA I OBRALI SOBIE JANA, JAKO WZÓR!

  Jest takie pogańskie powiedzenie; szatan tkwi w szczegółach i to jest prawda, bo właśnie o to mu w tym chodziło, by mały szczegół zmienił daną przynależność!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  WYZNANIE ŻOŁNIERZA PANA JEZUSA!

  Dzisiaj w 21 wieku i według słownictwa teraz obowiązującego za Apostołem Pawłem powiem:

  "Ja jestem Chrystusowy".

  Jeżeli jestem żołnierzem Pana Jezusa, to znaczy, że należę do swojego Dowódcy, którym jest Chrystus Pan. Zatem jestem Chrystusowy!

  Herodianie byli żołnierzami Heroda zatem od swojego dowódcy brali swoją nazwę. Byli więc Herodianami!

  To proste i...logiczne!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Ludzie nie mają czasu dla Zbawiciela , ludzie nie czytają Biblii , ludzie nie sprawdzają co tam jest napisane !
  KTO NIE MA DUCHA CHRYSTUSOWEGO , TEN NIE JEST JEGO!

  Dlatego , każdego dnia modlę się do Pana Jezusa o pomoc i o poznanie i zrozumienie Jego Nauki , bo to w Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania . Zrozumienie i poznanie jest tylko w Panu Jezusie , bo tak zadecydował Bóg Ojciec .

  Cale Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki , do wykrywania błędów , do poprawy , do wychowywania w sprawiedliwości , aby człowiek Boży był doskonały , do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany /II list św. Pawła do Tymoteusza 3,16-17 /

  W Piśmie Świętym jest też zle przetłumaczony wyraz ,, kościół ,, inaczej eclesja to znaczy zgromadzenie , wywołanych . Ten wyraz jest zle przetłumaczony i wprowadza czytelników w błąd .

  Wyraz /błogosławieni/ można przeczytać na szczęśliwi , tak samo wyraz / żyd/ można przeczytać , Judejczyk , hebrajczyk czy izraelita .

  Jeszcze wspomnę o tym ,że w niektórych przekładach Pisma Świętego jest wyrzucone Święte imię Pana Boga ,, YHWH ,, , ,, JAHWE ,, i to imię jest zastąpione wyrazem ,,PAN,, jest to bardzo przykre dla Zbawiciela Pana Jezusa , który oddał swoje życie i przelał swoją krew na krzyżu za rodzaj ludzki , a człowiek podeptał Święte Imię i je po prostu wyrzucił z Biblii jest to tragedia .

  Tych przykładów w Biblii jest jaszcze więcej szkoda tylko , że nikt z ludzi nie chcę tego sprawdzić , nikt z ludzi nie ma na to czasu i wolą być okłamywani przez swoich nauczycieli.

  Cieszę się, że nie należę do owego miliarda ludzi, którzy nie znają Nauk Pana Jezusa.

  Każdego dnia czytam o Bożej Prawdzie, o Bożym Słowie.
  Każdego dnia dowiaduję się z Niej, że Jedyną Drogą do Boga Ojca Jest Tylko Pan Jezus Chrystus, /Ewangelia według Jana 14:6/

  Dziękuje dziś Panu Jezusowi Chrystusowi za to , że to Pan Jezus pozwolił mi wybrać dobrą drogę , że pozwolił się poznać , że objawił mi samego siebie !!!!

  Pozdrawiam!
 • @jassy27
  WYWOŁANI Z KATOLICYZMU!

  Tak, wyrzucenie przez tłumaczy kilku tysięcy wyrazów Bożego "Imienia" YHWH, jest ich największą tragedią. Tym sposobem nieobeznany "lud polski" ma pretensję do tych, którzy o Panu Bogu mówią. I nie piszę tutaj o Świadkach... którzy z fałszywą wiadomością wkraczają pod strzechy. Polak często kpi sobie z Bożego "Imienia" a na wyraz "Jahwe", lekki uśmieszek pojawia się w kącikach ust tegoż!

  Podjąłeś temat wyrazu "kościół". Masz rację pisząc, że ów grecki wyraz ekklesia oznacza (zgromadzenie) "wywołanych". "Kaleo" znaczy "wołać", "wywoływać".

  Zatem Syn Boży wywołuje ludzi "z tego świata".

  Napisałeś na końcu:

  "Dziękuje dziś Panu Jezusowi Chrystusowi za to, że to Pan Jezus pozwolił mi wybrać dobrą drogę, że pozwolił się poznać, że objawił mi samego siebie!".

  Właśnie, ja również jestem Synowi Boga Ojca bardzo wdzięczny za to, że mnie kiedyś "wywołał" z katolicyzmu!

  Pozdrawiam!

  PS

  Przypominam także kibicom piłkarskim i nie tylko, że zdanie "glori, glori Alleluja", (Glory, glory, hallelujah) oznacza ni mniej ni więcej a "wychwalanie JAH", czyli wychwalanie Pana Boga JAH(WE).

  Ale przecież Polak potrafi i zawsze do tak poważnego duchowego zawołania doda sobie:

  "Piwko w kuflach niech się buja".

  http://www.winka.net/piesn/glory-glory-alleluja.html

  Niczego papieże Was nie nauczyli? Żadnego szacunku do Pana Boga!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY