Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ZBAWICIEL SWÓJ "KOŚCIÓŁ" BUDUJE NA SOBIE A NIE NA PIOTRZE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czego obawiali się tłumacze katoliccy?

 

Do tematu pt: "O błędach w przekładzie tzw. Biblii Tysiąclecia".

 

//pedant.neon24.pl/post/144159,o-bledach-w-przekladzie-tzw-biblii-tysiaclecia 

No cóż, błędy w tłumaczeniach były i niestety będą. Ale przecież czymś zupełnie gorszym jest świadome przemycanie własnych ideologii!

 

W żadnym znanym przekładzie Biblii nie ma prawidłowego określenia "uczniowie Chrystusowi" z Dziejów 11/26, tylko dziwoląg "chrześcijanie". W żadnym tłumaczeniu nie ma "zanurzenia" tylko dziwoląg "chrzest". W żadnym tłumaczeniu nie ma "Jana Zanurzającego" tylko "Jan Chrzciciel"! Abstrakcja goni abstrakcję.

 

 

Ale jeżeli mówimy już, (bo przecież mówimy), o  błędach w Biblii Tysiąclecia to na uwagę zasługuje koszmarne wręcz podejście tłumaczy do Ewangelii według Mateusza 16/18!

 

Ale, ale... 


To nie tylko koszmar jest ale i świadome oszustwo!

 

   Cytuję zaproponowany fragment w szerszym trochę kontekście:


"13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?14 A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków"


 15 Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?16 Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 

 

 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała],  i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w Niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w Niebie". 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem".

 

Ewangelia według Mateusza 16/13-20

 

//www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.php Biblia Tysiąclecia 

Gdy Syn Boży pyta uczniów za kogo ONI  Go uważają to wyrywa się Apostoł Piotr stwierdzając: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego".

 

No i rozumiem Piotra. I wyznanie które wyrzucił szybko z siebie zasługuje na pochwałę. Jednak tłumacze katoliccy sugerując, iż wyraz Piotr (Petros) oznacza dokładnie słowo "Skała" wprowadzają Czytelnika w błąd. Otóż wyraz "skała" w języku greckim to "petra" a nie "Petros"!

 

To nie wszystko!  Tym dopiskiem wskazującym na Piotra (czyli Skała), kierują katolika w stronę człowieka a nie w stronę... Pana Jezusa Chrystusa!

 

No bo  gdyby Piotr był Skałą na której buduje Syn Boży swój "kościół", to przecież bez ogródek Zbawiciel rzekłby do Niego: "Ty jesteś Piotr, i  na  tobie  zbuduję  Kościół mój".  Na tobie... Piotrze!

 


 

Czego obawiali się tłumacze katoliccy? Ano być może tego, że gdy nie będzie tego nawiasowego przypisu (bo przecież nie powinno go tam być), to katolicy "skapną się", iż zdanie "na Tej Opoce", nie dotyczy żadnego człowieka  tylko...  Bożego Syna!

 

No to z pozdrowieniami!


 

PS

 

A wiecie co jest najważniejsze? Otóż to, że tak zwany prymat Piotrowy jest bardzo ale to bardzo łatwo obalić!  Tylko czy Wam katolicy się chce....?

 

Uzupełnienie!  Wyrazy znajdujące się w tekście, które zgodnie z greką powinny być przetłumaczone inaczej:

 

1/ Kościół – powinno być: "wywołani", (zgromadzenie) wywołanych.

2/ Błogosławiony – powinno być: "Szczęśliwy".

3/ Bramy piekielne – powinno być: "bramy hadesu".


 


KOMENTARZE

 • PRAWDZIWA SPOŁECZNOŚĆ BOŻA STOI NA PANU JEZUSIE !!!
  Witam!


  Katolicy i inne wyznania na ziemi , kpią sobie z Nauki Pana Boga , nie wykonują Woli Boga Ojca i odrzucają najdoskonalszy dar , którym jest Pan i Bóg Jezus Chrystus Syn Boga Ojca , którego posłał Bóg Ojciec do ludzi , aby świat był przez Niego Zbawiony .

  Społeczność Boża stoi na Panu Jezusie , a nie na Piotrze . Jeśli było by inaczej to Bóg Ojciec nie posłał by do ludzi swego Syna Pana Jezusa . Jeśli społeczność Boża miała być budowana na Piotrze czyli na człowieku , a nie na Panu Bogu to taka społeczność się nie ostoi ,to społeczność budowana na piasku .

  Dla człowieka prawdziwie wierzącego liczy się tylko prawdziwa skała , na której jest budowane Boże Zgromadzenie ludzi wywołanych z tego świata . Społeczność Boża jest budowana dzięki Łasce , Miłości , Mocy i Potędze Pana Jezusa , a nie dzięki człowiekowi / Piotrze/.

  Szkoda ,że ludzie wierzą swoim nauczycielom , którzy zamykają przed nimi drzwi do owczarni , którzy nie mówią im prawdy o Panu Jezusie , którego posłał Bóg Ojciec , aby na Nim była budowana Społeczność Boża , a nie na Piotrze . Liczy się tylko Zbawiciel i liczy się Wola Boga Ojca , a nie wola człowieka .

  Tak i tak , któregoś dnia wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej dowiedzą się prawdy na kim była budowana Społeczność Boża , wtedy bardzo wielu będzie zdziwionych .

  On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was , budujących, On stał się kamieniem węgielnym / Dzieje Apostolskie 4,11 /

  Przystąpcie do Niego , do kamienia żywego , przez ludzi wprawdzie odrzuconego , lecz przez Boga wybranego jako kosztowny . I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w DOM DUCHOWY , w kapłaństwo święte , aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa / I List Piotra 2,4-5 /

  I to cała prawda Boża , to Pan Jezus jest skałą odrzuconą przez ludzi , którzy budują swoją społeczność i swój kościół , a Naukę Bożą i Wolę Boga Ojca mają za nic .

  I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości ; lecz kres ich taki , jakie są ich uczynki / II List Pawła do Koryntian 11,14 /

  Prawdziwą Skałą jest Pan Jezus i Prawdziwa Społeczność Boża jest budowana Na Zbawicielu Panu Jezusie , a nie na Piotrze tak zdecydował Pan Jezus i Bóg Ojciec .
 • @jassy27
  ANI KATOLICY ANI ŚWIADKOWIE... NIE SŁUCHAJĄ PIOTRA!

  Dziękuję Jassy! Bardzo ładny i mądry wpis!

  Ważne Twoje zdanie:

  „Społeczność Boża jest budowana dzięki Łasce, Miłości, Mocy i Potędze Pana Jezusa, a nie dzięki człowiekowi”.

  Oczywiście! Zresztą Apostoł Piotr nigdy nawet słowem nie wspomniał, że spośród Apostołów to on jest skałą na której wznosi się Boży Gmach!

  Przytoczyłeś słowa Apostoła z jego Listu w którym namawia by ludy przystąpiły do Syna Bożego!

  Jeszcze raz:

  „Przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny”.

  Zatem ludy narody i języki posłuchajcie Piotra. On wyraźnie namawia Was byście wreszcie zgięli swoje spiżowe kolana przez Synem Boga Ojca a nie przed Marią czy... człowiekiem który cały swój pontyfikat Was kłamał! Mam tutaj papieża Jana Pawła II na myśli oczywiście!

  Zresztą Piotr również do Was mówi Świadkowie... Tak, tak również do Was!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr Jassy !
  NA TEJ SKALE ZBUDUJĘ KOŚCIÓŁ (PRAW. ZGROMADZENIE) !

  Jest coś takiego dziwnego w tym przekazie, oczywiście nie jest on łatwy dla wielu ludzi, dlatego z łatwością katolicy i inne wyznania namieszały tak, że nawet sam Piotr gdyby dzisiaj żył, śmiałby się z tego!

  To może coś wytłumaczmy sobie:

  Dokładnie to wygląda tak:

  Pan Jezus, za kogo mnie uważacie, Piotr : Ty jesteś Syn Boga Żywego, Pan Jezus powiedział : "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony, bo sam od siebie nie mogłeś tego powiedzieć ( z własnego rozumu) tylko mój Ojciec tobie to Objawił!

  A jeśli ja Jestem Synem Boga Żywego a ty Piotr, to skoro tak mnie Objawiłeś przed chwilą to na tej Skale którą przed chwilą wyznałeś, CZYLI MNIE, zbuduję swoje zgromadzenie, A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ!

  Dla udowodnienia specjalnie napisałem z dużej litery: A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ!

  Otóż już za małą chwilę (mówimy o Piotrze) gdyby tą Skałą był Piotr, Zbawiciel nie byłby prawdomówny (a to jest niemożliwe), bo już za chwilę Piotra bramy piekielne przemogą, GDY ZAPRZE SIĘ ZBAWICIELA PO TRZYKROĆ.

  Tak więc, to nie o Piotra chodziło, lecz tylko o TEGO, KTÓRY STAŁ PRZED APOSTOŁAMI, BY OBJAWIĆ IM SKAŁĘ (SIEBIE) NA KTÓREJ ROZPOCZNIE SIĘ BUDOWA ZGROMADZENIA LUDZI WIERZĄCYCH!

  Tej Skały, bramy piekielne nie przemogą, bo tylko na Panu Jezusie zbudowana duchowa budowla, może się ostać, nie na człowieku, który już za chwilę zaprze się Zbawiciela!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @ALL
  "KOŚCIÓŁ" – OKREŚLENIE NIEZGODNE Z NAUKĄ PANA JEZUSA!

  "CHRYSTUS" – OKREŚLENIE ZUPEŁNIE NIEZROZUMIAŁE!

  W kopii greckiej Nowego Przymierza tam gdzie występuje wyraz "ekklesia", prawie zawsze tłumacze oddają jako "kościół"!

  Nie jest to dobre przetłumaczenie i piszę o tym kolejny już raz, ponieważ mnóstwo jest w języku polskim wyrazów które w 100% oddać mogą subtelność greckiej pisowni. I tylko upartość, i krnąbrność tłumaczy sprawia, że Czytelnik nigdy nie dowie się o tym, co tak na prawdę Syn Boży i Apostołowie mieli na myśli!

  Język polski i język grecki to na pozór dwa kompletnie niespójne ze sobą języki. I owszem ale w naszym codziennym życiu używamy wielu wyrazów greckich zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy!

  Ksiądz Remigiusz Popowski "Wielki Słownik Grecko - Polski Nowego Testamentu", str. 183, hasło "EKKLESIA":

  "(Społeczność) WYWOŁANYCH, (Społeczność) WEZWANYCH...".

  Dla ułatwienia katolicki Autor Słownika proponuje w nawiasie umieścić wyraz "społeczność" choć eklesja oznacza tylko i wyłącznie "wywołanych", ponieważ greckie "kaleo" znaczy "wołać", czy "wywoływać".

  I tak pewien fragment "z Mateusza" 16/18 by brzmiał:

  " 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję moją (społeczność) WYWOŁANYCH, a bramy hadesu nie przemogą JEJ".

  (O tym, dlaczego Piotr nie może być tą Skałą napisał powyżej 60grzegorz. Przecież za moment bramy hadesu przemogły Apostoła i ten zaparł się Pana Jezusa!).

  Spróbujmy jednak ten pomocniczy nawiasowy wtręt "społeczność" odrzucić i zobaczmy jak to brzmi "w oryginale" bez wyrazu pomocniczego:

  " 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję (osadzę? - dopisek mój) moich WYWOŁANYCH, a bramy hadesu nie przemogą ICH".

  Ważne jest to, że wyraz "wywołani" ("zawołani"), jest tutaj wyrazem PODSTAWOWYM bez którego cała Boża Myśl traci sens. Dlaczego? Ponieważ cząstka wyrazu ekklesia, posiada w sobie wyraz "kaleo" oznaczające "wołanie" "wywoływanie". I w rzeczy samej inaczej być nie może, ponieważ Syn Boży chodzi ścieżkami ludzkiego życia i "wywołuje" potomków Adama i Ewy z "tego świata" do Swojego Królestwa słowami: "Pójdź za Mną".

  Inna sprawa:

  Zawsze o Panu Jezusie mówimy "Chrystus" ale to jest spolszczenie greckiego "Christos". Jednak bardzo rzadko owe "Christos" zamienimy na "Pomazaniec" lub "Namaszczony". I tym sposobem Czytelnik dochodzi pewnego dnia do wniosku, że wyraz "Chrystus" jest czymś w rodzaju imienia a nie przyczyną pewnej Bożej Działalności. Pan Jezus został przez Boga Ojca Pomazany, Namaszczony na Tego, Który przychodzi i ratuje rodzaj ludzki.

  Namaszczony Syn Boży jest na Króla... Na Zbawiciela... Na Boga... Syn Boży jest Chrystusem czyli... Pomazany jest, mówiąc kolokwialnie, "na Pewne Stanowisko" i "do Pewnej Działalności".

  Co Syn Boga Ojca miał na myśli gdy Rzekł, że kiedyś przyjdą fałszywi chrystusowie? Otóż nic innego jak tylko to, że pewnego dnia powstaną "fałszywi pomazańcy", którzy chełpić się będą tym, że to oni zostali na to Piękne Stanowisko mianowani.

  I takimi fałszymi Pomazańcami (pseudo christos), są papieże, przywódcy Świadków... czy Szefowie Organizacji Adwentystów Dnia Siódmego.

  Jednak przyjdzie taki dzień, że kiedyś objawi się rodzajowi ludzkiemu inny chrystus i nie będzie on miał nic wspólnego z Synem Bożym, lecz ów będzie wysłannikiem szatana ponieważ będzie to fałszywy pomazaniec!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • sekciarksie dno i wodorosty
  tu es petrus et super hanc petram aedificabo ecclesiam meam

  orginał greckiL

  Κἀγὼ δέ σοι λέγω, ὅτι σὺ εἶ Πέτρος, καὶ ἐπὶ ταύτῃ τῇ πέτρᾳ οἰκοδομήσω μου τὴν ἐκκλησίαν, καὶ πύλαι ᾍδου οὐ κατισχύσουσιν αὐτῆς.

  a wszczególności:

  σὺ εἶ Πέτρος, καὶ ἐπὶ ταύτῃ τῇ πέτρᾳ οἰκοδομήσω

  - doucz sie synek języków jeśłi chcesz wogóle te tematy poruszać
 • @MacGregor
  SYNEK, DOUCZ SIĘ!?

  Posłuchaj szpecu, skopiować i wkleić to mój wnuczek też potrafi, jest natomiast coś co on ma a ty nie, potrafi być grzeczny a swoją drogą , meliskę wypij sobie!

  Napisałeś:

  //orginał greckiL//

  Czy mógłbyś wytłumaczyć, zresztą nie, bo jak tak wygląda u ciebie język polski to nie wyobrażam sobie obcych przekładów w twoim wykonaniu, szpecu!

  Miłego wieczoru!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY