Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WYKLUCZYĆ WSZETECZNIKA BY DUCH ZBORU BYŁ URATOWANY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W zgromadzeniu Bożym należy dokonać sądu by zgromadzenie oczyszczać z brudów tego świata.

 

Ad vocem Artykułu Basi pt: „Jaki jest Bóg?”.

 

//bar-bara.neon24.pl/post/144584,jaki-jest-bog

 

 

Basia jak zwykle nie rozumie kolejnego cytatu.  Na usprawiedliwienie swojego wymysłu dotyczącego uratowania wszystkich istot wszech czasów wyżej wymieniona pisze:

 

Tak więc nikt, absolutnie NIKT, czyli ani Piłat, ani Keren, ani papież, ani Grzegorz, ani jassy.., nie będą unicestwieni, lecz wszyscy będą uratowani przez Pana Jezusa Chrystusa!”.


Bardzo to ciekawa konkluzja. Bardzo! No i papież również zostanie według Basi uratowany. Na poparcie swojej imaginacji przypomina Autorka cytat z Pierwszego Listu Apostoła Pawła do Korymtian 5:5!

 

Przypomnę:

 

'' (5) wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku RATUNKOWI jego ducha w dzień Pana Jezusa''.  (1 Kor.5:5)!

 

I dalej Brabara dodaje mocnym i stanowczym głosem:

 RATUNKOWI, A NIE UNICESTWIENIU!”.  

 


 

atem ów wielkimi literami zapisany wrzask ma dać do zrozumienia, by Keren, Grzegorz i Jassy nie rzucali się z motyką na Słońce, ponieważ Ona, czyli Basia, wie bardzo dobrze, o czym pisze!  Otóż nie! Basia nie wie, o czym pisze kolejny już raz!  Ale do rzeczy!


 

Proponuję jednak szerszy fragment z Listu Pawła a nie tylko jego końcówkę. Tak dla uczciwości!


 

(1)  Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim  wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że  ktoś żyje z żoną ojca swego(2)  A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić iwykluczyć spośród siebietego, kto takiego uczynku się dopuścił. (3)  Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4)  Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5)     oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański


(6)  Nie macie się czym chlubić. Czy nie wiecie, że  odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza? (7)   Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus. (8)Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy. (9)  Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; (10)  ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. 


(11)  Lecz teraz  napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali(12)  Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem?  Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13)  Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie.  Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie'

(1 list do Koryntian 5:1-13, Biblia Warszawska) 

Był więc zbór w Koryncie i wyszło na jaw w tymże zgromadzeniu, że jakiś jego członek dopuszcza się strasznej zbereźności. Otóż ów on, zapłonął niecnym pożądaniem do żony swojego ojca. Niektórzy w tym miejscu sugerują, że raczej o macochę chodzi a nie o własną matkę...


Chodził więc ten grzesznik na spotkania Biblijne jednocześnie kultywując swój pogański proceder.  Tak zwani bracia powinni postawić sprawę jasno i na ostrzu noża.  Powinni, jak uczy Apostoł Paweł  „wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił”.


Mówiąc krótko,  taka osoba powinna zostać usunięta ze społeczności, ponieważ swym postępowaniem psuła cały zaczyn. Tak czyniąca osoba przynosiła hańbę zgromadzeniu Bożemu i stawiała Samego Pana Boga w złym świetle.


Werset piąty wyraźnie rozkazuje by takiego zbereźnika i cudzołożnika pozostawić szatanowi a przede wszystkim wykluczyć go ze zboru Bożego, ponieważ  jak to nie zostanie zrobione to Duch zgromadzenia, Duch zboru nie zostanie uratowany w Dzień Pański!

 


 

Innymi słowy:


W zgromadzeniu Bożym   należy dokonać sądu   by zgromadzenie oczyszczać z brudów tego świata. Jeżeli zgromadzenie nie wykaże się odwagą i nie wykluczy grzesznika ze swojej społeczności to w Dzień Pański odpowiedzą wszyscy za swój brak stanowczości!


Duch tego ponoć Chrystusowego Zboru nie zostanie uratowany!KOMENTARZE

 • @ALL
  BARBARA UWIERZYŁA WĘŻOWI!

  Barbara w swoim artykule do którego powyżej podałem adres, napisała:

  "Tak więc nikt, absolutnie NIKT, czyli ani Piłat, ani Keren, ani papież, ani Grzegorz, ani jassy..., nie będą unicestwieni, lecz wszyscy będą uratowani przez Pana Jezusa Chrystusa!".

  Powyższa wypowiedź naszej Internetowej Znajomej przypomina mi przyrzeczenie węża dane Ewie w Edenie. Tam, szatan również starał się wmówić kobiecie, że Pan Bóg się pomylił. Tam, szatan przybierając postać węża przyrzekł kobiecie, że na pewno z Adamem nie umrą.

  "(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść? (2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu, (3) tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli. (4) Na to rzekł wąż do kobiety: NA PEWNO NIE UMRZECIE, (5) lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło".

  Księga Rodzaju 3/1-5

  http://biblia.info.pl/biblia.html BIBLIA WARSZAWSKA

  No i Basia podobnie jak szatan także przyrzeka, że co prawda NIE wszyscy będą w Królestwie Niebiańskim ale nikt nie zostanie nigdy unicestwiony.

  Mowa Barbary jest dowodem na to, że uwierzyła wężowi i uczy ta kobieta tu i tam, że Śmierć Pana Jezusa była na darmo!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  A WĄŻ BYŁ CHYTRZEJSZY NIŻ...

  Napisałeś:

  //No i Basia podobnie jak szatan także przyrzeka, że co prawda NIE wszyscy będą w Królestwie Niebiańskim ale nikt nie zostanie nigdy unicestwiony.//

  Gdyby ta kobieta miała w sobie Boży Posiew, nie pisała by takich bzdur, oboje wiemy że WIARA nie jest sprawą wszystkich, dlatego człowiek wierzący w Pana Jezusa musi ''znosić'' takie nikczemne nauki które w ''całej swej okazałości'' doprowadzają człowieka do upadku!

  Zawierzenie szatanowi, bo tak to trzeba nazwać, jest swoistym zaślepieniem tego , z czym Zbawiciel Przyszedł na ziemię i co w swej Nauce Chciał pokazać rodzajowi ludzkiemu, by ten uwierzywszy, poszedł za Nim a nie za nauką szatana!

  Tak więc , Biblijny płacz i zgrzytanie zębów, już niedługo dopadnie tych, którzy sądzą, że Zbawiciel wszystkim , wszystko wybaczy!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Bara-bar / SIĘ MYLI ... ZBAWIENI BĘDĄ TYLKO NIELICZNI !!! BO TAK ZADECYDOWAŁ PAN BÓG , A NIE CZŁOWIEK !!!
  Witam!

  Jest tu na Neon24 większość ludzi , którzy uważają siebie za ludzi wierzących , którzy czytają Pismo Święte , a nie chcą się z Panem Jezusem zgodzić i z Jego Nauczaniem , które przyniósł przecież od Boga Ojca z samego Nieba .

  Większość ludzi czytających Pismo Święte , nie rozumie Nauki Zbawiciela, nie rozumie po co Przyszedł 2000 lat temu Zbawiciel Pan Jezus na ziemie . Pan Jezus przyszedł tylko do tych ludzi , którzy przyjmują Jego Naukę . Pan Jezus przyszedł po to aby uratować rodzaj ludzki , ale niestety nie wszyscy ludzie chcą słuchać Pana Jezusa i nie wszyscy chcą być Zbawieni i nie wszystkich zbawi Pan Jezus .

  Pan Jezus będzie karać i będzie nagradzać , bo takie jest Jego postanowienia i takie jest Jego Prawo i nikt z ludzi tego zmienić nie może , bo takie jest postanowienie Boże i taka jest Wola Boża .

  No ale są tu na Neonie24 b. odważni ludzie tak jak koleżanka Pani Bara-bar, która myśli inaczej i nie chce się zgodzić z Panem Bogiem i z Jego Nauką .

  Bara-bar głosząc , że wszyscy ludzie będą Zbawieni kłamie i wprowadza ludzi w błąd , Pan Jezus wcale tego nie powiedział , że wszyscy będą Zbawieni . Pan Jezus chce aby wszyscy ludzie się upamiętali , chce aby wszyscy zawrócili z swej złej drogi i uwierzyli w Niego i Jego Naukę , z którą przyszedł 2000 lat temu na ziemię , aby świat był przez niego Zbawiony , a to jest różnica !!!

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne / Ew. Jana 3,16 /

  Pan Bóg umarł na krzyżu , przelewając swoją drogocenną krew tylko za ludzi , którzy uwierzyli w Niego i którzy przestrzegają Jego Prawo i Jego Naukę Świętą . Zbawiciel , Pan Jezus umarł na krzyżu tylko za ludzi wierzących , tylko za tych , których wywołał z tego świata . Nie wszyscy ludzie będą zbawieni .

  I obchodził miasta i wioski , nauczając , i zdążał w kierunku Jerozolimy . I rzekł ktoś do Niego ; Panie czy tylko niewielu będzie ZBAWIONYCH ? On zaś rzekł do nich ; Starajcie się wejść przez wąską bramę , gdyż wielu , powiadam wam , będzie chciało wejść , ale nie będą mogli ……….. / Ew. Św. Łukasza 13,22-30 /

  No ale są tu tacy , którzy twierdzą inaczej i nie chcą się zgodzić z Panem Jezusem i wprowadzają swoje prawo i swoją naukę jest nią np. Pani Bara-bar , która z Nauki Pana Jezusa robi sobie kpinę , wprowadzając innych ludzi w błąd . Do Nauki Pana Jezusa nic nie można dodać , ani nic ująć , a kto tego nie rozumie temu brak jest Mądrości Bożej .

  NIE WSZYSCY LUDZIE BĘDĄ ZBAWIENI !!! ZBAWIENI BĘDĄ NIELICZNI !!!!!


  POZDRAWIAM !
 • @jassy27 16:09:08
  Najwyrazniej ty wierzysz, ze Pan Jezus Umarl TYLKO za WAS, za waszą trojce, czyli ciebie jassy, Kerena i Grzegorza!
 • @Pedant 16:26:31
  Ktory z komentujach powyzej jest Swiadkiem Jehowy?Kiepskie ma Pan rozeznanie
 • @Bara-bar 23:59:47
  Nie nasza sprawa(ludzi) jest osadzac kto zginie a kto nie.To,ze beda wykonywane wyroki smierci to pewnosc o ktorej mowi sam Jezus;szeroka i przestronna droga prowadzi na zatracenie i wielu jest tych,ktorzy ja znajduja,waska jest droga prowadzaca do zbawienia i niewielu jest tych,ktorzy ja znajduja.Ap.Piotr zas mowi,ze jezeli sprawiedliwy z trudem wejdzie do Krolestwa to gdziez niezbozny sie znajdzie?Jezus opisujac swoje przyjscie i sad nad swiatem wielokrotnie wskazywal na selekcje,odzielanie ZLA od dobra.Tolerowanie zla zaprzecza milosci
 • @Herkules 03:42:11
  Czyli ty też szatanowi wierzysz.
  Szatan jest zabójcą! Szatan zabija!

  Ja wierzę Panu Jezusowi Chrystusowi!
  Pan Jezus Chrystus jest Zbawicielem, jest Dawcą życia!
  Zbawiciel, Dawca życia NIE zabija!
 • @Herkules 03:42:11
  "Ktory z komentujach powyzej jest Swiadkiem Jehowy?"

  Każdy co wyznaje nauki Russella i Rutherforda. (chyba że należy do Badaczy Pisma Swiętego, małej grupy co nie zaakceptowała tego drugiego)

  Są wyliczone w moim tekscie:

  http://pedant.neon24.pl/post/144586,krotka-historia-swiadkow-jehowy-i-ich-specyficzna-doktryna

  Co jest dla mnie nowe, z czegoe nie zdawałem sobie sprawy, że stosują ketman i takiję w celach misyjnych i nie mają oporów w udawania kogo innego.

  https://gloria.tv/article/6ruhuV9nkyN4B22UjozqkfZB6
 • @Pedant 10:02:43
  "nie zdawałem sobie sprawy, że stosują ketman i takiję"

  Co znalazłem:

  „Skoro niechrześcijańskie ‘wilki’ wydają ‘owcom’ wojnę i chcą ‘walczyć w rzeczywistości przeciw Bogu’, jest słuszne, żeby niewinne ‘owce’ w interesie działa Bożego zastosowały przeciw ‘wilkom’ fortel wojenny. Nikt, przeciw komu ta strategia będzie stosowana, nie zostanie przez to w sposób niesprawiedliwy skrzywdzony, podczas gdy ‘owce’ zyskają ochronę (...) Jezus nie radził, że w ten sposób powinno się postępować wśród członków zboru ludu Jehowy, gdyż ci wszyscy są owcami (...) Ponieważ nie ma konieczności przechytrzania naszych braci, którzy są jak owce, ani stosowania względem ich fortelów wojennych, aby ich wyprowadzić w pole, tedy nie potrzebujemy używać udawania dla zakrycia właściwego postępowania” (Strażnica Nr 18, 1956 s. 12-13);

  „Gdy wcielamy w czyn wskazówki naszego Króla co do kazania w polu, chcemy też stosować się do jego rady, żebyśmy byli wśród wilków ‘ostrożni jak węże i niewinni jak gołębie’. (...) Chcemy rozmawiać z nimi w prawdzie ku ich zbudowaniu i ochronie, i nigdy nie wydamy ich w paszczę wilków. Jako owce wśród wilków chcemy pod pieczą Wielkiego Pasterza nadal kazać Słowo, aż wszystkie wilki ulegną zagładzie...” (Strażnica Nr 18, 1956 s. 15-16);

  „Wprawdzie złośliwe kłamstwo jest w Biblii stanowczo potępione, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawić prawdziwą informację ludziom, którzy nie są upoważnieni do jej otrzymania” (Przebudźcie się! Nr 10, 2001 s. 31)
 • @
  UWAGA GRASUJE KOLEJNY BAJKOPISARZ !

  Cóż, domysłów i pomówień nie brakuje tutaj panu PEDANTOWI, by dodać trochę więcej do zaistniałej sytuacji , którą wymieniony przeze mnie delikwent nie zamierza spuścić z tonu, dodam, że wyżej wymienieni, czyli Keren, Jassy i oczywiście niesforny Grzechu, należą zapewne do jakiejś tajnej organizacji, której dostrzeżenie lub rozszyfrowanie, nie przysporzyło Panu Pedantowi, żadnych problemów!

  Idąc dalej tym krokiem podejrzewam że zdolności psychologiczno taktyczne , nie opuszczają tego Pana! W związku z tym będąc z goła człowiekiem przewidującym postanowiłem od razu przyznać się do winy!

  By zaoszczędzić zbytnich domyśleń i nie przespanych nocy, ułatwię zadanie temu Panu i niemal zdradzając swoje ego powiem bez bicia, Keren to przedstawiciel obcej cywilizacji zamieszkałej w gwiazdozbiorze Alfa Centauri i przybył tu z tajną misją, Jassy kolejny wysłannik z gwiazdozbioru Byka, który przybył również z tajną misją, Grzechu, czyli ja, mieszkaniec jednej z wysp z Archipelagu Małych Antyli, oswobodzony przez tubylców zyskałem ich zaufanie i stałem się niemal ich ojcem!

  Tak, musiałem WYDAĆ MOICH NEONOWYCH KOLEGÓW, gdyż widząc tok rozumowania ONEGO PANA, wiedziałem że prędzej czy później taka łatka może zostać nam przyszyta!


  Z Archipelagu małych Antyli, pozdrawia Grzechu!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Bara-bar 23:59:47
  // Najwyrazniej ty wierzysz, ze Pan Jezus Umarl TYLKO za WAS, za waszą trojce, czyli ciebie jassy, Kerena i Grzegorza!//

  Bara-bar ja nie napisałem w komentarzu , że wierzę tylko w to , że Pan Jezus umarl na krzyżu za jassy , kerena i Grzegorza ?

  Napisałem tylko to , że ty klamiesz , oszukujesz i zwodzisz ludzi swoją lub wymyśloną przez Ciebie nauką ludzką .

  Napisałem , że Zbawieni będą nieliczni , a to jest różnica . Napisałem również w komentarzu , że Pan Bóg umarł na krzyżu , przelewając swoją drogocenną krew tylko za ludzi , którzy uwierzyli w Niego i którzy przestrzegają Jego Prawo i Jego Naukę Świętą , a to jest różnica , której ty nie rozumiesz , albo nie chcesz zrozumieć , albo ty nie chcesz tego przyjąć do wiadomości lub po prostu jesteś osobą niewierzącą .

  Bara-bar , Ja wierzę w Pana Jezusa i w Jego Naukę Świętą , Ja wierzę , że któregoś dnia przyjdzie Zbawiciel Pan Jezus i odda każdemu według uczynków jego i wierzę w to , że nie wszyscy ludzie będą Zbawieni , bo tak zadecydował PAN BÓG , a nie człowiek .

  Ja nie będę kłócił się z Panem Jezusem , ja nie będę zmieniał Jego Nauki i Jego Prawa Świętego , Ja nie będę przeciwstawiał się Zbawicielowi Panu Jezusowi i ja nie będę oszukiwał i wprowadzał ludzi w błąd głosząc nauki ludzkie , które nie prowadzą do Pana Jezusa , to drogi do nikąd .

  Bara-bar , Ja nie napisałem , że Pan Jezus Zbawi tylko mnie jassy, kerena i Grzegorza ! Napisałem natomiast , że ;

  NIE WSZYSCY LUDZIE BĘDĄ ZBAWIENI !!! ZBAWIENI BĘDĄ NIELICZNI !!!!!

  Bara-bar , a to jest wielka różnica , której Ty po prostu nie rozumiesz . Przykro mi , ale ja nie jestem tym , który daje poznanie i zrozumienie Nauki Bożej , jest nim NAJWYŻSZY I NAJWIĘKSZY ARCYKAPŁAN PAN I BÓG JEZUS CHRYSTUS UMIŁOWANY SYN BOGA OJCA , którego posłał do ludzi Ukochany Bóg Ojciec , i to Pan Jezus nikt inny daje poznanie i zrozumienie Jego Prawa i Jego Nauki , tak zadecydował Bóg Ojciec i taka jest Jego Wola .

  Bara-bar , a Ja radzę tobie pomodlić się do Pana Jezusa i poprosić Go o Pomoc i zrozumienie .

  Cześć !
 • @60grzegorz 13:50:14
  "Cóż, domysłów i pomówień nie brakuje tutaj panu PEDANTOWI, by dodać trochę więcej do zaistniałej sytuacji , którą wymieniony przeze mnie delikwent nie zamierza spuścić z tonu, dodam, że wyżej wymienieni, czyli Keren, Jassy i oczywiście niesforny Grzechu, należą zapewne do jakiejś tajnej organizacji, której dostrzeżenie lub rozszyfrowanie, nie przysporzyło Panu Pedantowi, żadnych problemów!"

  Proszę Pana, cytaty są z waszych publikacji jak Strażnica i Przebudźcie się.
  Wszystko jest udokuemntowane albo logicznie uzasadnione. Naprawdę uważacie innych za głupków? Jeśli tak to zwerbujecie tylko takich.

  "Napisałem tylko to , że ty klamiesz , oszukujesz i zwodzisz ludzi swoją lub wymyśloną przez Ciebie nauką ludzką."

  Co?! Russell i Rutherford to nie byli ludzie?
 • @60grzegorz 13:50:14
  "Tak, musiałem WYDAĆ MOICH NEONOWYCH KOLEGÓW, gdyż widząc tok rozumowania ONEGO PANA, wiedziałem że prędzej czy później taka łatka może zostać nam przyszyta!"

  Kolegów czy awatarów, "Ilu was, raz?" ;)

  Żadnych łatek nie przyklejam, tylko się pedantycznie wgryzam i wspomagany oraz pobudzany waszymi wypowiedziami, mam coraz jaśniejszy obraz. Bez waszych wysiłków poprzestałbym na oryginaalnej krótkiej notce, zresztą całkiem dla was życzliwej.
 • @Pedant 14:09:49
  Witam! Panie ,, Pedant,, niech się Pan trochę ogarnie w czytanie komentarzy raz cytuje Pan / 60Grzegorz / a drugi raz /jassy27/ w jednym komentarzu . Ja nie jestem 60Grzegorz . To że jesteśmy jednomyślni i jednej myśli Chrystusowej to nie znaczy , że jassy27 i 60Grzegorz to jest ta sama osoba . Zresztą sam Pan Może to sprawdzić u administratora , czy chociażby sprawdzić czas wrzucenia komentarzy o tej samej godzinie .
 • @ALL
  NIE NALEŻĘ DO ŚWIADKÓW...., KATOLIKÓW, ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO, MORMONÓW, BADACZY I INNYCH BADACZY A TAKŻE NIE NALEŻĘ DO PRAWOSŁAWNYCH, I NIE NALEŻĘ DO PROTESTANTÓW, I INNYCH PROTESTANTÓW.

  NIE NALEŻĘ DO ŻADNEJ ORGANIZACJI ZAREJESTROWANEJ NA TYM ZIEMSKIM PADOLE, PONIEWAŻ TO PADÓŁ SZATAŃSKI JEST A NA PADOLE SZATAŃSKIM ZAREJESTROWANI MOGĄ BYĆ PRZEZ NIEGO TYLKO ŚWIADKOWIE... KATOLICY, ADWENTYŚCI DNIA SIÓDMEGO, MORMONI, BADACZE I INNI BADACZE A TAKŻE PRAWOSŁAWNI I PROTESTANCI, I INNI PROTESTANCI!


  Przyszedłem z pracy a tu patrz, aż roi się od komentów. No i dobrze, myślę sobie i patrzę a tu znowu Pedant dziwne rzeczy nawija. A to, że tych trzech to tak naprawdę jeden jest... a to, że jakieś nauki Świadków... rozpleniamy tu i tam. I tak dumam, i dumam, o co tutaj chodzi.

  Przecież to bardzo proste jest - jak zauważył jassy - sprawdzić. Kłamstwo ma krótkie nogi a tymczasem od jakiegoś czasu Kolega Pedant tylko strzela z kapiszonów i myśli, że ludziska na Neonie się nabiorą.

  Jeden z punktów Regulaminu mówi by używać tylko jednego loginu. Byłbym absolutnym idiotą ryzykując usunięciem moich 575 postów. Byłbym absolutnym kretynem stawiając na tak cieniutkiej linii 2399 komentarzy!
  No ale domyślam się, że i tak moje tłumaczenie nic nie da.

  Jednak spróbuję:

  Pedancie Drogi, nauki Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach są naukami diabelskimi. Owi Świadkowie... nigdy bezpośrednio nie sklecą do Pana Jezusa nawet kilku zdań. Świadkowie... Pedancie Drogi, są podobno Oblubienicą a Pan Jezus podobno jest ich Mężem ale nigdy, przenigdy owi Oni do Swojego Męża się bezpośrednio nie odezwą. Prawda jakie dziwne to małżeństwo jest? A Tobie niedługo atramentu zabraknie od pisania tych bzdur!

  A może Ty po prostu ukrywasz swoją niewiedzę pod płaszczykiem tych głupich (sorry: niemądrych) zagrań? Zaiste, to jest raczej przyczyną Twojej dziwnej egzystencji na Neonie!

  *

  Grzegorzu, owszem zamieszkuję w gwiazdozbiorze Centaura ale ostatnio opuściłem małą planetkę przy Alfa Centauri i przeniosłem się blisko gwiazdy Proxima. Stamtąd lepiej widzę Wasze Słońce! A przybyłem tutaj w bardzo ważnej sprawie.... Przecież moja chatka tylko jeden parsek od Was jest. To po prostu żabi skok!

  Jassy odpowiedział Barbarze więc tymczasem do Koleżanki nie napiszę!

  Herkules napisał do Pedanta: "Który z komentujących powyżej jest Świadkiem?".

  Ja Ci coś Herkulesie powiem: Jest tutaj taki, który nie pisze tymczasem a tylko obserwuje. To prawdziwy Świadek... jest. I on bardzo, ale to bardzo dobrze wie, że ani ja, ani jassy, ani grzegorz, nie należymy do organizacji Świadków... To Szanowny roux... Tak, ten to dopiero potrafi przypodobać się i Barbarze, i Pedantowi, i innym. On wie... ale nie na rękę jest temu Gościowi przyznać się do tego, że Kolega Pedant nie ma racji!

  No i wie również Barbara i kilku innych Obywateli tego Portalu. Ale nic to... Nic to!

  Zatem dodam na koniec: Modlę się bezpośrednio do Syna Boga Ojca, a Świadkowie... tego nie czynią.

  Zmartwychwstanie nastąpi z chwilą powtórnego przyjścia Syna Bożego a według Świadków... Syn Boży już przyszedł i zmartwychwstanie pewnych ludzi już nastąpiło.

  Ale czy ta wiadomość dotrze do głowy Pedanta? A w ogóle czy Pedant to... pedant?

  Zatem żegnam tymczasem centuriańskim: ZZZIOYKLIKLOK!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 15:07:06
  "To że jesteśmy jednomyślni i jednej myśli Chrystusowej to nie znaczy , że jassy27 i 60Grzegorz to jest ta sama osoba ."

  Nie, nie znaczy. Ale nie znaczy też, że nie jesteście.

  Tak czy inaczej, wasza zgodność poglądów i ich zgodność z doktryną Russella, Rutherforda i z najnowszymi pouczeniami Strażnicy coś mówi.
 • @57KerenOr 23:19:22
  "nauki Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach są naukami diabelskimi"

  Proszę powiedzieć, z jakimi ich naukami Pan się nie zgadza.
 • @Pedant
  ŚWIADKOWIE... NIE CHCĄ PRZYJŚĆ DO PANA JEZUSA „ABY MIEĆ ŻYCIE”!

  ZOBACZ, powyżej napisałem o sprawach najważniejszych, ponieważ od nich należy zacząć!

  „Pedancie Drogi, nauki Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach są naukami diabelskimi. Owi Świadkowie... nigdy bezpośrednio nie sklecą do Pana Jezusa nawet kilku zdań. Świadkowie... Pedancie Drogi, są podobno Oblubienicą a Pan Jezus podobno jest ich Mężem ale nigdy, przenigdy owi Oni do Swojego Męża się bezpośrednio nie odezwą. Prawda jakie dziwne to małżeństwo jest?”.

  I dalej dodałem poniżej:

  „Zmartwychwstanie nastąpi z chwilą powtórnego przyjścia Syna Bożego a według Świadków... Syn Boży już przyszedł i zmartwychwstanie pewnych ludzi już nastąpiło”.

  Najważniejszą a zarazem najgorszą sprawą jest to, że chociaż Świadkowie... uważają, że Syn Boga Ojca uratował im życie ponosząc Śmierć na krzyżu (oni uważają, że na palu chociaż bardzo łatwo ów argument obalić), to nigdy, przenigdy Bożemu Synowi bezpośrednio nie złożą za to podziękowania.

  Świadkowie... owszem, podziękują mechanikowi za naprawę samochodu lub strażakowi za to, że uratuje im dziecko jednak nie zwrócą się BEZPOŚREDNIO do Pana Jezusa w podzięce za to, co dla nich uczynił!

  Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna - Ew. wg Jana 3/16
  Dany jest nam tylko Zbawiciel – Dzieje Apostolskie 4/12...

  Jednak Świadkowie... nie szanują Ojcowskiej Woli i ręce swe składają w modlitwie tylko do... Boga Ojca.

  Słusznie zatem Syn Boży między innymi o takich jak oni Powiedział:

  „(39) Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. (40) A PRZECIEŻ NIE CHCECIE PRZYJŚĆ DO MNIE, ABY MIEĆ ŻYCIE”.

  Ewangelia według Jana 5/39, 40

  To prawda: Świadkowie... nie chcą przyjść do Pana Jezusa „aby mieć życie”!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 11:03:03
  Ale Pan mataczy. Zapytałem się w czym się Pan nie zgadza ze Świadkami Jehowy i Pan na przykład napisał:

  "Jednak Świadkowie... nie szanują Ojcowskiej Woli i ręce swe składają w modlitwie tylko do... Boga Ojca."

  Świadkowie Jehowy zarzucili modlitwę "Ojcze Nasz ..." około 1986.

  Więc albo Pan odpadł Pan od nich wtedy, albo jest Pan pod wpływem czystych russellitów czyli Badaczy Pisma Świetego.

  To jest zakładając, że nie uprawia Pan takiji/ketmanu zwanego teokratyczną strategią wojenną.
 • @Pedant
  CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!

  W którym miejscu w poprzednim komentarzu pisałem o Modlitwie "Ojcze Nasz"?

  Pisałem natomiast, że Świadkowie... modlą się do Boga Ojca a nie modlą się do Pana Jezusa.

  I kto tutaj mataczy?

  No ale jak chcesz to mogę jeszcze 600.000 razy napisać, że nigdy nie byłem w żadnej sekcie Świadków... ani w żadnej sekcie do nich podobnej. Byłem owszem w sekcie katolickiej...

  Za kpiny, które sobie czynisz mogę wyrzucić Ciebie z mojego bloga. Wyobraź sobie, że w tej kwestii teraz Ty decydujesz!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  MASZ CHŁOPIE SPOKÓJ!!

  Naprawdę masz spokój, u mnie gdyby to zrobił, czyli bawił się bo tak trzeba to nazwać, wyleciał by już dawno!

  U niego w opisie pisze :

  //Obraźliwe lub zakłócające komentarze mogą być usunięte dla utrzymania poziomu. Autorzy takich wpisów są zachęcani do ponownego poprawionego wpisu. Każda opinia jest dozwolona jeśli jest wyrażona kulturalnie. Przewlekłe pyskówki nie.//

  Właśnie dla utrzymania POZIOMU i nie dla pyskówek, zrobiłbym to , ponieważ facet , sam wiesz, bardzo chętnie robi to u siebie, zresztą sam się przekonałeś, ja również!

  Kpiarzy wyczuwam przez ścianę !

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 13:05:13
  "Za kpiny, które sobie czynisz mogę wyrzucić Ciebie z mojego bloga. Wyobraź sobie, że w tej kwestii teraz Ty decydujesz!"

  To nie są żadne kpiny. Po prostu nie potraficie odpowiedzieć na dociekliwe pytania, albo nie chcecie.

  A decyzje na swoim blogu to Pan podejmuje. Chcecie Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, proszę bardzo.

  Jak mnie Pan zbanuję, będę rozwijał temat na swoim blogu.
 • @Pedant
  TROCHĘ CI SIĘ POMYLIŁO!

  Powyższe zdanie, które zacytowałeś napisałem ja, a nie Grzegorz!
  Oczywiście pisz na swoim blogu. Życzę Ci zdrowia i spokoju. No i jednak trochę logicznego myślenia by Ci się Pedancie przydało.

  Nie piszę tych słów ze złością. Twoje komenty często przypominają wpisy kilkulatków.

  Zatem rozwijaj temat u Siebie!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Pedant 13:17:08
  A ja radzę każdemu człowiekowi , aby nie polegał na własny rozumie i na własnej nauce ludzkiej .

  Albowiem nie siebie samych głosimy , lecz Chrystusa Jezusa ……… / II List Pawła do Koryntian 4,3-6 /

  Pedant już tyle razy miałeś odpowiedz na swoje pytanie szkoda tylko , że nie czytasz uważnie i ze zrozumieniem komentarzy i odpowiedzi . Przykro mi ja Ciebie tego nie nauczę . Ja jassy też nie należę do żadnej organizacji czy religii zarejestrowanej na ziemi . Szkoda , że ty tego zrozumieć nie potrafisz lub jest to do Ciebie za trudne do zrozumienia .

  Pedant mogę Ci tylko podpowiedzieć , że jeden z apostołów Pana Jezusa powiedział ;

  Radujcie się w Panu zawsze ; powtarzam , radujcie się . A pokój Boży , który przewyższa wszelki rozum , strzec będzie serc waszych i myśli waszych w CHRYSTUSIE JEZUSIE . / List Pawła do Filipian 4,4-7 /.

  Pan Jezus to ; Dobry Pasterz, Dobry Nauczyciel , Cudowny Doradca , to Bóg Potężny .A od wyznań , religii i fałszywych nauczycieli radzę trzymać się z dala i jak najdalej . Bo one nie prowadzą do Zbawiciela , który daje żywot wieczny .

  Jeśli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki , nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie . Kto go bowiem pozdrawia , uczestniczy w jego złych uczynkach / II List Jana 1,10 /.

  Człowiek otrzymał od Boga Ojca najpiękniejszy i najwspanialszy dar Pana i Boga Jezusa Chrystusa .Bóg Ojciec posłał do ludzi tylko swego umiłowanego Syna nikogo innego !!!

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne / Ew. Jana 3,16 /

  No to tyle Panie Pedant . CZEŚĆ ! i życzę powodzenia u siebie na swoim blogu . Jassy radzi , aby nie polegać na własnym rozumie .CZEŚĆ!
 • @jassy27 13:50:33
  Kłamiesz człowieku, bo Pan Jezus jest Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata (Jan.1:29)!

  Wszyscy będą zbawieni, natomiast nie wszyscy będą w 1000-letnim Królestwie niebieskim!

  Ty nawet nie widzisz różnicy między zbawieniem, a byciem porwanym do Królestwa niebieskiego!

  NA PEWNO zmartwychwstaną WSZYSCY ludzie, którzy kiedykolwiek żyli na ziemi - to jest zbawienie!


  Natomiast w 1000-letnim Królestwie niebieskim nie będzie wszystkich, lecz będą tylko narodzeni powtórnie, narodzeni z Ducha..

  Czyś narodzony powtórnie, z gory, z Ducha..? Czy znasz Pana Jezusa Chrystusa?

  Z pewnością NIE, ponieważ nie rozumiesz Biblii, ty jak faryzeusze oczekujesz zabijakę...!

  Szkoda.
 • @Bara-bar
  APOSTOŁ PAWEŁ CI ZAPRZECZA!

  Napisałaś:

  "NA PEWNO zmartwychwstaną WSZYSCY ludzie, którzy kiedykolwiek żyli na ziemi - to jest zbawienie!".

  Owszem, zapewne powstaną wszyscy ludzie żyjący kiedykolwiek na ziemi ale dla wielu z nich to nie będzie ZBAWIENIE! Zaczynasz kręcić Baśka! Zbawienie, wybawienie, czy uratowanie dotyczy tylko i wyłącznie ludzi wywołanych z tego świata.
  Ci, dla których przeznaczona jest zagłada w jeziorze ognia i siarki nie odziedziczą ZBAWIENIA!

  Kozły ustawione zostaną po lewicy a baranki po prawicy. Baranki zostaną zbawione. No i błogosławiony i święty jest ten, kto ma udział w PIERWSZYM zmartwychwstaniu ponieważ nad nim wtóra śmierć nie ma mocy. Czy mogą być zbawieni również ludzie, którzy zmartwychwstaną później. Oczywiście! To Pańska Wola nie moja!

  Jednak istnieje ciągle ta sama zasada: Pewnego dnia tylko i wyłącznie ci zostaną zbawieni, których wybrał Syn Boga Ojca.

  I o Śmierci Syna Bożego TYLKO ZA WYWOŁANYCH mówi Apostoł Paweł w Liście do Efezjan 5. Wyraźnie występujesz przeciwko Apostołowi!

  No i skończ wreszcie z tym oskarżeniem, że oczekujemy "zabijakę"... Piszesz bzdury. Demon przez Ciebie kobieto przemawia!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @topstopjuve
  A POSPOLITEJ, PUSTEJ MOWY UNIKAJ...

  Napisałeś:

  //To jakieś herezje, a nawet myślenie oparte na pewno nie na Biblii.//

  To, czego oni bronią, to tak naprawdę jest nawet kompletnie nie logiczne, dlatego dobrze napisałeś że, są to herezje nie oparte na Biblii!

  Cóż, przed takimi, przestrzega nas Apostoł Paweł i nie tylko on!

  (15) Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowo prawdy.

  (16) A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci, którzy się nią posługują, będą się pogrążali w coraz większą bezbożność,

  (17) a nauka ich szerzyć się będzie jak zgorzel;

  (2 List do Tymoteusza 2:15-17, Biblia Warszawska)

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @ALL
  PEDANT ZOSTAŁ WYŁĄCZONY!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY