Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed każdym przedsięwzięciem dotyczącym wiary powinna być modlitwa do Syna Bożego o zrozumienie Jego Nauk!

 

Ad vocem artykułu Zawiszy Niebieskiego "Czytać a zrozumieć Biblię", ze strony:

 

//zawisza.neon24.pl/post/144822,czytac-a-rozumiec-biblie

 

    

 

Wyobraź sobie Czytelniku, że nigdy na oczy nie widziałeś swojego Taty. Wyobraź sobie, że nigdy z Nim nie rozmawiałeś. I oto okazuje się, że tenże Tata ma spotkać się z Tobą jutro na dworcu w Ciechanowie.

Ciekawe po czym poznasz, że jakiś Gość w kapeluszu to Twój Tata? Nie posiadasz Jego zdjęcia, nie znasz Jego postury ani koloru włosów czy oczu. Jedno jest pewne: On o Tobie wie wszystko!

 

   Więc dam Ci radę: Stań jutro na dworcu w Ciechanowie i nikogo nie wypatruj, ponieważ Twoje oczy mogą wprowadzić Ciebie w błąd. Pozwól Twojemu Rodzicowi by... On znalazł Ciebie!

 

 

Wyobraź sobie, że jesteś w jakiejś organizacji religijnej.

Wyobraź sobie, że jesteś w jakiejś sekcie. Mówią tam o tym, że musisz modlić się nie tylko do Syna Bożego ale również do Marii czy do papieża Jana Pawła II. A może jesteś w takiej sekcie, gdzie rozkazują Ci byś nigdy nie śmiał pomodlić się bezpośrednio do Syna Boga Ojca!? Skąd zatem wiesz, że poznałeś Ojca? Skąd wiesz, że ten "Gość w kapeluszu w Ciechanowie" to Twój Rodzic?

 


 

Ogólny temat Naszego Internetowego Kolegi brzmi: "Czytać a zrozumieć Biblię". Wysnuwane są zatem różne wnioski mówiące o rysie kulturowym, historycznym, leksykalnym ale czyż na pierwszym miejscu nie powinien człowiek zgłosić się do Swojego Taty, by Ten wyjaśnił mu i... pomógł rozwikłać zagadkę życia i śmierci?

 

  Wiemy już przecież, że skoro dyskutujemy o wierze to sprawa dotyczyć może przede wszystkim Boga Ojca oraz Tego, którego Bóg Ojciec Posłał do rodzaju ludzkiego, czyli Pana i Boga Jezusa Chrystusa.

 

eżeli więc nie możesz Go rozpoznać "na dworcu w Ciechanowie", ponieważ nikt nie wskazał Ci prawdziwej drogi, to pomódl się do Niego. Poproś Syna Bożego o Dar Poznania Jego Dróg.

 

Jeżeli Syn Boga Ojca jest Przedziwnym Doradcą, Bogiem Mocnym, Odwiecznym Ojcem i Księciem Pokoju to spróbuj wyczulić swoje uszy na Jego Głos. Być może jutro czy pojutrze usłyszysz ten cichy i delikatny szept:  "Pójdź za mną!".

 


 

Wiesz co? Bardzo często gdy mówi się o wierze to zapomina się o Tej Osobie, Która może Ci pomóc w wyborze Twoich poglądów. Jeżeli Mu zaufasz, to sam zobaczysz ile będziesz potrafił czy potrafiła odrzucić fałszywych dogmatów i nauk, które niszczą Twoje życie. A ryt kulturowy i historyczny, owszem przyda Ci się ale dopiero... później! 

Przed każdym przedsięwzięciem dotyczącym wiary, przed każdą drogą historyczną i kulturową, przed każdym czytaniem różnych książek o Panu Bogu powinna być modlitwa do Syna Bożego o zrozumienie Jego wspaniałych Nauk!


Tego Ci życzy Adam!

 

 KOMENTARZE

 • Komentujesz artykuł Zawiszy Niebieskiego ale czy mu dasz odnieść się do
  Twego komentarza? Bo z tego co ostatnio pisałeś to nie. Tu popełniłeś błąd Biblijny. Modlić się o mądrość w sprawie wiary trzeba do Ducha Świętego, bo Jego dał nam Jezus a nie Jezusa. Jezus wróci jako sędzia sprawiedliwy a nie jako nauczyciel.
 • @Jaromir
  NIE PISZ GŁUPOT!

  Jaromir, obudź się!

  Znowu kolejny szpec od ''wysokich napięć się znalazł'', nie pisz bredni !

  Naszym drogowskazem jest Pismo Święte a nie jakieś świerszczyki katolickie !

  Wcale się nie zdziwię jak za kilka lat usłyszę że jest nim u was Jurand ze Spychowa!

  A Zawisza to może sobie pisać w dziale Humor i Satyra o ile taki dział jest, bo my satyryków tutaj w tym dziale nie potrzebujemy, zresztą to zależy od Kerena!

  Keren napisałeś:

  //Jeżeli Syn Boga Ojca jest Przedziwnym Doradcą, Bogiem Mocnym, Odwiecznym Ojcem i Księciem Pokoju to spróbuj wyczulić swoje uszy na Jego Głos. Być może jutro czy pojutrze usłyszysz ten cichy i delikatny szept: "Pójdź za mną!".//

  Muszę przyznać że bardzo ładnie ujęta notka ale nie tylko ta, ale i cały artykuł!

  My znamy kolejność i my jesteśmy pouczeni przez Boga Ojca i dlatego Wolę Jego wykonujemy idąc do Tego, Którego On wyznaczył, czyli do Pana Jezusa!

  A poganie będą dalej brnąc w kłamstwie i chaosie bo im Słowa Boga Ojca nie pasują, dlatego wybierają sobie to co im pasuje a nie Bogu Ojcu!

  I tu masz przykład tego Pana powyżej, który kompletnie nie znając Ducha Ewangelii Chrystusowej wypisuje takie banialuki!

  I tu zakończę twoimi słowami z którymi kompletnie się zgadzam!

  //Przed każdym przedsięwzięciem dotyczącym wiary, przed każdą drogą historyczną i kulturową, przed każdym czytaniem różnych książek o Panu Bogu powinna być modlitwa do Syna Bożego o zrozumienie Jego wspaniałych Nauk!//

  Bo jak to mówi Pismo:

  ''Beze mnie nic uczynić nie możecie''.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 11:00:37
  Ta inwokacja, świerszczyki pokazują słabość waszych argumentów. Nie Zawisza przed wami a wy przed nim uciekacie więckto opowiada tu bajki? Charyzmi Ducha Świętego to mądrość, poznanie, wiara. Tak jak wy pewnie jakieś pismo mówi tyle, że nie jest to Biblia. Wy
 • @60grzegorz 11:00:37
  znacie kolejność, jesteście pouczeni i pewnie macie certyfikat. Tylko na co? Na bajki biblijne? Bo gdyby nie były to bajki to KerenOr by je obronił a nie banował. Przypominam też byłem zbanowany jak i inni co brak wiedzy wam wykazują.
 • @Jaromir
  JAROMIRZE, DLACZEGO PISZESZ NIEZGODNIE Z NAUKĄ ZBAWICIELA?

  Pisałem już o tym, że Zawisza Niebieski u mnie jest zbanowany, ponieważ często ogłasza sprawy o których nigdy nie pisałem.

  Napisałeś do mnie: "Modlić się o mądrość w sprawie wiary trzeba do Ducha Świętego, bo Jego dał nam Jezus a nie Jezusa".

  Po prostu Przyjacielu ręce opadają! Odrzucasz zatem Moc Zbawiciela? Nie zgadzasz się z Bogiem Ojcem że Syna Swego nam Dał? Jeszcze może zabronisz mi modlić się do Pana Jezusa, który jest moim Panem, Bogiem, Tatusiem, Zbawicielem i Królem?

  Zaraz, zaraz.... Mówisz, że błędem jest powiedzenie Mojemu Mężowi Zbawicielowi, że Go kocham? A może błędem z mojej strony jest podziękowanie Synowi Boga Ojca za to, że uratował mi życie?

  Komu TY służysz? Jesteś żołnierzem Syna Bożego czy żołnierzem szatana?

  Ja wiem... Ja znam na te pytania odpowiedź!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  CHYBA KOLEGA JASSY OTRZYMAŁ PRZYMUSOWY "URLOP"!

  Oczywiście pozdrawiam i GŁOWA DO GÓRY!

  https://www.tapeciarnia.pl/tapety/na-telefon/tapeta-na-telefon-slodki-kotek-z-lapka-w-gorze.jpg


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:44:00
  Za co i kiedy był zbanowany Zawisza to wiem bo tego samego wieczoru i za to samo zbanowałeś i mnie. Za wiedzę i za Ducha Świętego. Pewnie i teraz mnie zbanujesz bo bzdury opowiadasz.
  Jak myślisz po co Jezus zesłał Ducha Świętego? Dlaczego Paweł otrzymał Ducha Świętego. Dlaczego Apostołowie tworząc nową gminę pozostawiają Ducha Świętego? By Biblia dłuższa była? Czy dlatego że Duch Święty to mądrość Boga mądrość nauki Jezusa. Tam gdzie jest Duch Święty tam jest nauka Jezusa. O mądrość zwracamy się do Ducha Świętego i nie umiejsza to chwałý Jezusa i Jego mocy.
 • @Jaromir
  TROSZKĘ SIĘ POGUBIŁEŚ, PRAWDA?

  Napisałeś: "(...) Duch Święty to mądrość Boga mądrość nauki Jezusa".

  No słusznie napisałeś, czyli nie powinieneś modlić się DO mądrości i DO nauki a O MĄDROŚĆ I O NAUKĘ do... Syna Bożego!

  To raczej logiczne, czyż nie? Czyli pomyśl trochę...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  RĘCE OPADAJĄ. DOBRZE NAPISAŁEŚ!

  Kogel mogel, pomieszanie z poplątaniem, masło maślane, oto efekty nauki katolickiej która swą wiarę opiera nie na Naukach Pana Jezusa a na tradycji, dobre i to ma być prawdziwa wiara, koń by się uśmiał!

  Z jednej strony to ich mi żal ale z drugiej strony słyszę Słowa Zbawiciela: ''WIARA NIE JEST SPRAWĄ WSZYSTKICH'' i to mnie uspakaja !

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  ''WIARA NIE JEST SPRAWĄ WSZYSTKICH''!

  Słusznie o TYM przypomniałeś!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 22:10:27
  A gdzie ty widzisz pogubienie? Chyba że jesteś poganinem wierzącym w trzech Bogów. Modlę się do Boga a o zrozumienie nauki proszę Mądrość Boga czyli Ducha Świętego. Ciężko to wam zrozumieć bo nie ma w was mądrości Boga. Oczywiście Jezusa można wielbić.
 • @Jaromir
  NOWO NARODZENIE!

  Jeśli chcesz poznać Naukę Pana Jezusa, musisz zmienić myślenie, musisz wyczyścić ze swego rozumu to co narosło w twojej głowie, musisz niczym Nikodem narodzić się na nowo!?

  Wiesz o czym piszę Jaromirze, wiesz!?

  Piszę o powymiataniu ze swego ega katolickich nauk które narosły w was od czasu kiedy się narodziliście!

  To właśnie tego nie rozumiał Nikodem myśląc że ma wejść do łona matki i powtórnie się narodzić!

  Nowo narodzenie, z greckiego Metanojas ma oczyścić twój stary skorumpowany umysł który zarażony katolicką nauką nie potrafi przełknąć prostych Nauk Zbawiciela gdyż panująca w nim nauka bez POMOCY ZBAWICIELA JEST NIE DO UPRZĄTNIĘCIA!

  Wiesz o czym piszę, piszę o kompletnym wyczyszczeniu twego umysłu z zarazy!

  To może tylko Pan Jezus i tylko jemu trzeba zaufać, to On stawia człowieka na twardym gruncie i Daje mu możliwości poznania Jego Nauk!

  Dobrze jest napisane w Piśmie: ''nauka ludzi szerzy się jak zgorzel' to jest własnie to co trzeba ze swego umysłu wyrzucić, zgorzel, wieloletni zgorzel który wrósł w organizm i niczym wirus , opanowuje każdego człowieka który jest twardy sercem do Zbawiciela!

  Człowiek który tego nie wyczyści , oczywiście z pomocą tylko i wyłącznie Pana Jezusa, będzie właśnie pisał takie bzdury jak ty napisałeś , gubiąc siebie i innych w kłamstwo wpędzając!

  To jest właśnie Jaromirze, ZGORZEL, ja na tym kończę i nie myśl że robię to z jakąś złością , robię to, bo tak Nauczał Pan Jezus, mój Bóg, do którego wy, macie jeszcze bardzo daleko!

  Spokojnej nocy!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 00:16:31
  I co mam przejść na waszą naukę w której nawet ja widze masę błędów? Której banami nie Biblia bronicie? To co proponujesz nazywa się praniem mózgów. Dziękuję pozostanę przy swojej wierze.
  Dobrej nocy
 • @Jaromir
  COŚ TOBIE POWIEM!

  Wielu z was właśnie widzi że to co piszemy to racja, jedna wielka racja, wasz problem polega na tym, że wasze niezrozumienie nas, jest niezrozumieniem przez was treści zawartej w Nauce Pana Jezusa!

  Po prostu wpojona nauka jaką macie nie potrafi przeforsować tego co my posiadamy, a posiadamy czystą Naukę Pana Jezusa!

  Ja ciebie nie mam najmniejszego zamiaru namawiać na jakiekolwiek przejście, ja mówię a WZROST DAJE PAN JEZUS I TO ODE MNIE ABSOLUTNIE NIE ZALEŻY!

  To co widzisz u nas, nazywając to błędami, to tylko twoje i innych spojrzenie na tę czy inną sprawę dotyczącą Nauk Zbawiciela, po prostu najłatwiej powiedzieć komuś że popełnia błąd , gdy się czegoś nie rozumie, ja to dobrze znam, sam to przechodziłem i tylko zgadzając się ze słowami Pawła, powiem; wszystko co kiedyś miałem (katolicyzm bo byłem w nim) UZNAJĘ ZA ŚMIECIE WOBEC NAUKI JAKA MI ZOSTAŁA OBJAWIONA!

  To tyle i życzę miłego dnia wszystkim!

  Jeszcze jedno, by udowodnić tobie i innym jaką siłę ma wasza tradycja która wypiera Naukę Zbawiciela, podam pewien przykład podając przykazanie które kościół katolicki wyrzucił z dekalogu:

  (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.

  (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą,

  (10) a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

  (Ks. Powt. Prawa 5:5-10, Biblia Warszawska)

  Nie chodzi mi o to, że kościół je wyrzucił bo mu nie pasowało, ale niech każdy z was zada sobie proste pytanie, czy watykanowi wolno było to zrobić skoro SAM BÓG, JEZUS CHRYSTUS , DAŁ JE LUDZKOŚCI, CZY MARNEMU PYŁOWI ZWANEMU CZŁOWIEKIEM, WOLNO POPRAWIAĆ BOGA!?

  Sprawdźmy to w Biblii co na ten temat mówi Pan Jezus:

  (23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.

  (24) Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.

  (Ew. Jana 14:23-24, Biblia Warszawska)


  (21) Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem

  (22) i otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego.

  (23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.

  (24) A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.

  (1 List Jana 3:21-24, Biblia Warszawska)

  (3) A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy.

  (4) Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.

  (5) Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy.

  (6) Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował.

  (1 List Jana 3:3-6, Biblia Warszawska)


  I ostanie, tzw perełka Biblijna:

  (10) Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a UCHYBI w jednym, stanie się winnym wszystkiego.

  (11) Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.

  (12) Tak mówcie i czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez zakon wolności.

  (13) Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia, miłosierdzie góruje nad sądem.

  (List Jakuba 2:10-13, Biblia Warszawska)

  Cóż, pisałeś że was namawiam, być może że tak jest, ale co jest w tym złego, że chcę za Słowami Pana Jezusa, aby wszyscy poznali Prawdę!

  Sumując, namawiam do czytania Pisma Świętego ale z modlitwą przedtem do Pana Jezusa aby ten Otwarł umysły i Wpoił wam Naukę której kompletnie nie znacie, ale jeśli już znacie, to macie problem by ją zastosować!

  Do niczego nie namawiam, tylko ostrzegam!

  Miłego Dnia!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @jassy27
  POZDROWIENIA DLA PRZYMUSOWEGO URLOPOWICZA! :-)


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY