Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WNIEBOWZIĘCIE MARII – A to ci dopiero herezja jest!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Twojej półce leży Biblia...

 

Prawdę o Wniebowzięciu Marii do Nieba ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus":

"... Powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". (Breviarium fidei VI, 105).

//brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-15a.php3


Nie wiem czy zauważyłeś Czytelniku kłamstwo zastosowane w „ogłoszonej prawdzie”.

Podaje ją do publicznej wiadomości papież, ponoć powagą Pana Jezusa Chrystusa, jednakże tenże Pan Jezus i Jego Apostołowie milczą na powyższy temat. W Piśmie Świętym nie znajdziesz najmniejszej choćby wzmianki o tym, że Maria cieleśnie zabrana mogła być do Nieba.

atem na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją kłamliwą tezę?

Odpowiedź jest bardzo prosta...

Papież, każdy papież, nie tylko Pius XII, nie głosi Bożej Nauki. Woli zaufać katolickiej tradycji niźli wiernym być Bożemu Słowu. Papież, każdy papież, nie tylko Pius XII, służy szatanowi a nie Zbawicielowi, dlatego zamiast dostosować się do Boskiej Woli dygnitarze kościelni wprowadzili mnóstwo nauk, które określili mianem „tradycja katolicka”.


 

15 sierpnia pójdziesz więc do kościoła odświętnie ubrana by paść na kolana przed majestatem tego, komu od stuleci służą Twoi kapłani, biskupi i papieże.

Zaufasz nieomylności papieskiej nauki, ponieważ uważasz, że, kto, jak kto, ale w dogmatyce to papież bezapelacyjnie „wie, co robi”.

Jednak 15 sierpnia wyjdzie na jaw jeszcze jedna sprawa której nie jesteś świadoma. Tego właśnie dnia udowodnisz Panu Jezusowi, że Jego Nauki kompletnie Cię nie interesują i wolisz zaufać człowiekowi.

W tym miejscu pomocne mogą być słowa Apostoła Pawła. Posłuchaj:

10 A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa”.


List Apostoła Pawła do Galatów 1:10

//biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1013


No cóż, Boży Apostoł nie chciał przypodobać się ludziom.

Ty niestety nie możesz tak uczynić.

Co by to było gdyby sąsiadka dowiedziała się, że właściwie to na temat nauczania papieskiego myślisz inaczej? Co by to było gdyby Twoja Teściowa zamknęła Ci drzwi przed nosem a ludzie dotąd nastawieni do Ciebie życzliwie i przyjaźnie, ni stąd ni zowąd zaczęliby Cię wytykać palcami?

Nie możesz do tego dopuścić! Zbyt wiele miałabyś do stracenia!


 

Na Twojej półce leży Biblia. Masz ją, szczycisz się Nią czasami przed znajomymi a przed ich wizytą odkurzasz Ją skrupulatnie z centymetrowego kurzu.

Jesteś żałosna. Spójrz w lustro. Tak wygląda żałosna kobieta. I Ty nią jesteś!


Gdybyś jednak zechciała, gdybyś znalazła choć chwilkę czasu, przed każdą wizytą u fryzjera, lub sąsiadki i poświęciłabyś Tej Księdze kilka minut dziennie na początek, to zapewne zrozumiałabyś wtedy jak mocno np. papież Franciszek Cię oszukuje.


Wniebowzięcie Marii do Nieba to heretycka nauka! To nauka niezgodna z Bożym nauczaniem. Wiedzą o tym Adwentyści, różnej maści Badacze Pisma, Świadkowie…, ale na łamach tegoż i innych portali wolą przypatrywać się igrzyskom, niż brać w nich udział.

Pan Jezus Ustanowił Swój czas zabrania ludzi wierzących do Siebie. Stanie się to dopiero wtedy, gdy przyjdzie drugi raz, w mocy i chwale.


Tak właśnie powiedział Apostołom. To właśnie im przyrzekł. Jego Słowa znajdziesz w Ewangelii według Jana 14/1-3.

ą dwie wzmianki w Biblii na temat zabrania ludzi z tego ziemskiego padołu. Mowa jest tutaj o Eliaszu i o Enochu (Henochu), którzy zachowani są jako świadkowie swoich czasów… Jednak zauważ, że Pismo Święte wyraźnie o nich i tylko o nich wspomina. Milczy jednak Ta Święta Księga na temat tak zacnej osoby jaką była Maria!


Postawiłem powyżej pytanie:

Zatem, na jakiej podstawie papież Pius XII wysnuł swoją heretycką tezę?".

W tym miejscu proponuję swój artykuł z innej strony internetowej, pt.

MARIA, NIEBIAŃSKA KRÓLOWA - PAPIESKIE KŁAMSTWO!”.


//57kerenor.nowyekran.pl/post/17986,maria-niebianska-krolowa-papieskie-klamstwoPowrócę do tematu:


ak wspomniałem wyżej, nauka o wniebowzięciu Marii do Nieba to nauka heretycka, niezgodna z Ewangelią Pana Jezusa Chrystusa. A początki tejże, sięgają, co najmniej wieku piątego.

W książce pt.: „Wniebowzięcie Bogarodzicy w wierze i teologii współczesnego kościoła”, pióra księdza Piotra Kremera, z roku 1918, czytamy:


Zaczynamy od tradycyi* z V wieku. Jan Damasceński w Homilii II De Dormitione B. M. V. opowiada, jak Pulcherya cesarzowa (od roku 450) zbudowała kościół ku czci N. Maryi Panny w Konstantynopolu, zwany in Blachernis, i prosiła listownie biskupa jerozolimieskiego Juvenalisa o relikwie (Marii), zwłaszcza o szczątki Jej Ciała, gdyż miała zamiar je umieścić w nowozbudowanej świątyni. Lecz Juvenalis odpowiedział cesarzowej, że relikwii (Marii) wcale niema, gdyż Jej Ciało jest wzięte do nieba, o czem jak mówi, ``wiemy ze starożytnego i bardzo pewnego podania”.


Następnie w liście swym opowiada, jak Apostołowie którzy się rozeszli po świecie dla głoszenia Ewangelii, jednak powrócili na czas śmierci (Marii) do Jerozolimy.

trzy dni po śmierci otworzono grób (Marii)  ale Ciała nie znaleziono.

Wtedy zdumieni brakiem Ciała Maryi Apostołowie „to tylko mogli pomyśleć”, że Ten, któremu się podobało wziąć Ciało z Dziewicy Maryi i stać się człowiekiem – i który zachował nienaruszonem Jej Dziewictwo nawet po porodzeniu, Ten Sam raczył po śmierci uczcić Jej Ciało w ten sposób, iż uchronił je od skażenia i przeniósł (do nieba)** przed powszechnym zmartwychwstaniem”. (Str. 34)

Tradycyi* - Pisownia oryginalna.

(do nieba)** - Przypis ówczesnej Redakcji.


 

Wnioski:

  Piąty wiek i mnóstwo niejasności: „Starożytne i bardzo pewne podania”, Apostołowie „to tylko mogli pomyśleć” i przypis Redakcji sugerujący, że ciało Marii zabrane zostało do Nieba.

Z powyższej książki przytoczę na zakończenie jeszcze jeden fragment:

1) Bardzo wielu Ojców nauczało, że Marya jest wniebowzięta. 2) Niektórzy Ojcowie nie mówią o tej nauce wcale, choć niema* między nimi takiego, któryby Wniebowzięcia Maryi zaprzeczył. 3) Bardzo nieliczni z Ojców wahają się w tej sprawie. 4) Ojcowie pierwszych pięciu stuleci nie mówią nic o Wniebowzięciu, przynajmniej wprost”.  (Str. 36)


Szczególnie podoba mi się punkt nr 4., ale Ty Droga Czytelniczko nie lubisz zastanawiać się nad swoją pseudo wiarą prawda?

Zatem 15 sierpnia założyć ładne ciuchy by o ustalonej porze, na głos „piszczałki, lutni i symfonału”, paść na kolana przed…

No właśnie, jak myślisz, przed kim?


Na koniec:


www.youtube.com/watch

 

 

 

KOMENTARZE

 • Niech ją toczy robactwo
  Bardzo spodobało mi się tak otwarte pisanie o herezji wniebowzięcia. Dogmaty to fałsz i zakłamanie w najgorszej postaci.
  Mam jednak pewną uwagę.
  Jestem za tym, żeby jednak nie odkurzać bibli, niech leży w ostatnim kącie na strychu, niech przykryje ją kurz i toczy robactwo, tak jak na to zasługuje każda inna książka pełna kłamstw i herezji.
 • @tańczący z widłami
  JESTEŚ ŻAŁOSNY!

  Szpec od nieodkurzania rzekł:


  //Jestem za tym, żeby jednak nie odkurzać bibli, niech leży w ostatnim kącie na strychu, niech przykryje ją kurz i toczy robactwo, tak jak na to zasługuje każda inna książka pełna kłamstw i herezji.//

  Widzę że lepiej wchodziłaby ci do głowy jakaś bajka Andersena czy opowiadania Braci Greem niż Biblia!

  Jesteś zapewne jednym z tych , który większość czasu na lekcjach, odwiedzał kąt !

  Może byś spróbował odkurzyć chociaż swój umysł, to taka rada, zanim pokarzesz swoje IQ!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 14:54:46
  Wy ŚJ i Zielonoświądkowcy zawsze z namaszczeniem całowaliście żydowską książkę.
  Trudno o szacunek do ludzi, którzy upokarzają się z własnej woli przed żydowskimi herezjami.
  Ale będę się starał. Będę się starał dostrzec w was choćby cień czegoś dobrego.
  Wiem, że będzie mi trudno to COŚ znaleźć.
 • @60grzegorz 14:54:46
  na głos „piszczałki, lutni i symfonału”, paść na kolana przed… Do jutra. :)
 • @tańczący z widłami
  TWOJA NIEKONSEKWENCJA SPOZIERA I TU, I TAM...

  Tańczący, czy nie uważasz, że jesteś ciut niedoinformowany?
  No popatrz, nie jesteśmy Świadkami... Twój pierwszy błąd!
  Nie jesteśmy zielonoświątkowcami! Twój drugi błąd!

  Spodobało się Tobie podobno moje pisanie o herezji wniebowzięcia ale przecież owe pisanie oparłem na TEJ KSIĘDZE, Która u mnie się nie zakurzy. No zobacz, TA KSIĘGA pełna ponoć kłamstw i herezji, Którą według Ciebie przykryć powinien kurz udowadnia herezję katolicką a Tobie moje pisanie w tym kontekście się PODOBA!

  Nadążasz może, czy rozjaśnić!? Otóż, (dam na maxa głośniki), podoba Ci się pewien fragment mojego tekstu oparty na Księdze, która Ci się... nie podoba!

  Jam chyba szalony! Tu trzeba przynajmniej wychylić kufel miodu by to zrozumieć!

  Zatem Twoja niekonsekwencja spoziera spod każdej Twojej literki postawionej na moim blogu! Ale nic to, zatem staraj się zrozumieć i pisz dalej, jeśli chcesz oczywiście!

  Tymczasem narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Repsol 21:45:27
  A TOŚ MNIE ROZWESELIŁ TYM ABSURDEM KATOLICKIM, ZRESZTĄ TU TRZEBA PŁAKAĆ!

  Napisałeś:

  //na głos „piszczałki, lutni i symfonału”, paść na kolana przed… Do jutra. :)//

  Takie coś robią tylko ci co hołdują tradycji katolickiej, robią to ci którzy kompletnie nie znają Nauk Pana Jezusa, POGAŃSTWO , POGAŃSTWO I RAZ ....

  Tyle razy mówię, nie czytać katolickich bajkopisarzy , czasami zadaję sobie pytanie, może katolicy czytać nie umieją, kto wie!?

  Tylko sobie czoła nie rozwal jutro jak będziesz oddawał pokłony BAŁWANOM!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @ kolejne katolickie kłamstwo !!!
  Wniebowzięcie Marii jest to kłamstwo wymyślone przez katolickich nauczycieli , jest to ich święto niezgodne z nauczaniem Pana Jezusa .

  Każdy może to sprawdzić czytając Pismo Święte. Dla człowieka prawdziwie wierzącego jest tylko Jednorodzony Ojcowski Syn , a nie Maria ???

  15 sierpnia na całej kuli ziemskiej rozbrzmiewa szyderczy śmiech szatana. 15 sierpnia , pogański , bałwochwalczy dzień . 15 sierpnia wszyscy katolicy będą oddawać pokłon Marii , a nie Panu Jezusowi .

  15 sierpnia jak co roku katolicy nie będą wykonywać Woli Boga Ojca , upadną na kolana przed swoją królową , będą czcili fałszywego bożka.

  Maria nie żyje ! pokłon należy się tylko Panu Jezusowi ! Bo tak zadecydował Bóg Ojciec !

  A katolicy tylko TRADYCJA , TRADYCJA i TRADYCJA ????????

  Czytelniku i ty możesz to sprawdzić , że Marii nie ma w Niebie i że nie było żadnego Wniebowzięcia Marii , to jest KŁAMSTWO wymyślone przez nauczycieli katolickich .

  Pan Jezus rzekł ; „ Ja jestem Droga , Prawda i Żywot „ .Idzmy więc do Niego prosząc Go o pomoc .

  Bóg Ojciec Dał nam swego Syna, Jezusa Chrystusa, Boga, abyśmy tylko do Niego się udali i tylko Jemu pokłon złożyli , Bóg Ojciec nikogo innego nie posłał do ludzi tylko i tylko swego umiłowanego Syna.

  Pokłon należy się Panu Jezusowi , a nie Marii , która śpi w prochu ziemi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY