Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może jakieś argumenty Biblijne?

 

Czytelniku, pod poniższym adresem znajdziesz mój artykuł, który zniknął nawet z lochu!

 

//57kerenor.neon24.pl/post/145010,wniebowziecie-marii-a-to-ci-dopiero-herezja-jest

 

 

eżeli zechcesz to przeczytaj również:

 

//57kerenor.neon24.pl/post/71006,15-sierpnia-poganski-balwochwalczy-dzien

 

//57kerenor.neon24.pl/post/71282,klamstwa-bajkopisarza-tsole-na-temat-marii

 

//57kerenor.neon24.pl/post/97053,wniebowziecie-marii-klamstwo-papieza-piusa-xii

 

Pozdrawiam!


 

KOMENTARZE

 • A może odpowiesz jak w Biblii umarła Matka Boska?
  Albo apostołowie. Piotr, Paweł? Nie jest opisana ich śmierć? To może nie umarli?
 • @Jaromir
  KONTROLUJESZ TO CO PISZESZ!?

  Napisałeś:

  //A może odpowiesz jak w Biblii umarła Matka Boska?
  Albo apostołowie. Piotr, Paweł? Nie jest opisana ich śmierć? To może nie umarli?//

  Może nie umarli, wczoraj na przykład widziano ich w Archipelagu Małych Antyli !? I co powiesz na to!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:44:15
  Czy to ja nie kontroluję? W Biblii nie ma opisów ani śmierci Matki Jezusa ani Apostołów, więc jak KerenOr chce na podstawie Biblii to rozstrzygać? Ograniczając się do wiedzy biblijnej nie przyjmując ani tradycji ani innej wiedzy nie ma dowodu że umarli. To jest właśnie absurd do którego sprowadzacie wasze myślenie ograniczając się do Biblii. Biblia opisuje przypadek wniebowzięcia więc nie ma biblijnej podstawy by odrzucicć wniebowzięcie Maryi.
 • @60grzegorz 21:44:15
  Pokażesz mi w Biblii słowo o śmierci Mary? Jak zmarła, gdzie zmarła, gdzie jej grób?
 • @Jaromir 22:37:41
  Po co w ogóle zabierasz głos, skoro Biblia nie jest dla Cebie autorytetem? Widać, że ignorujesz co Biblia mówi o Marii, a próbujesz przykładać większą wagę do kościelnych i pogańskich tradycji na jej temat. Biblia nie precyzuje, jak i gdzie zmarła matka Jezusa, ale dokładnie oznajmia jaką odegrała rolę. Tym bardziej nie mówi o jej wniebowzięciu „z ciałem i duszą”.
  Zresztą, świadek tamtych dni i wydarzeń, w natchnieniu ducha sw. pisze: „To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności.” 1Kor. 15:50 NW
 • @reflexión 23:17:44
  A które moje słowa pozwalają ci do takich wniosków dojść? Pytam konkretnie gdzie w Biblii opisano śmierć Maryi? I co się po niej działo? Nie ma takiego opisu, więc na podstawie Biblii nic na ren temat nie można powiedzieć a skoro odrzucacie tradycję chrześcijańską nie macie żadnych argumentów na wasze tezy. To co napisał KerenOr to tylko sekciarskie wymysły. Albo pokaż w Biblii jak umarła Maryja.
 • @reflexión 23:17:44
  Pytam o Biblijne argmenty: gdzie, jak, kto był obecny albo kto potwierdził śmierc Maryi? Ja twierdzę że na podstawie Biblii nic o śmierci Maryi nie można powiedzieć. Więc pytanie KerenOr jest bez sensu. I kto tu nie zna Biblii?
 • @Jaromir
  BOSKIE NAUKI A FAŁSZYWA TRADYCJA KATOLICKA na temat Marii!

  Witaj Jaromirze!

  Aby udowodnić, iż Maria nie mogła być wniebowzięta wcale nie potrzeba wielkich imaginacji. Przecież według papieży, biskupów, księży, katechetek i katechetów Maria ponoć zajmuje wspaniałe miejsce w Niebie obok Tronu Bożego Syna. Maria ponoć jest tam nawet królową Aniołów.

  Jednak gdy czytasz Apokalipsę rozdział 7 to zdumieć się możesz niepomiernie. Otóż tamże Jan pisze o objawieniu, które otrzymał a owe objawienie dotyczy PRZYSZŁOŚCI!

  Cytat:

  "9 Potem ujrzałem: 
  a oto wielki tłum, 
  którego nie mógł nikt policzyć, 
  z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, 
  STOJĄCY PRZED TRONEM I PRZED BARANKIEM. 
  ODZIANI SĄ W BIAŁE SZATY, 
  a w ręku ich palmy. 
  10 I głosem donośnym tak wołają: 
  «Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie 
  i u Baranka». 
  11 A WSZYSCY ANIOŁOWIE stanęli WOKÓŁ TRONU i Starców, i czworga Zwierząt, 
  i na oblicza swe padli przed tronem, 
  i pokłon oddali Bogu, 12 mówiąc: 
  «Amen. 
  Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen»". 

  Skoro Apostoł Jan nie otrzymał w swoim widzeniu jakiejś szczególnej roli dla Marii, to proszę byś nie siał herezji na moim blogu.

  Gdyby Maria była królową Aniołów to stałaby tak samo obok Tronu jak wszyscy Aniołowie. Gdyby Maria była królową Aniołów, to powyższy cytat uwzględniłby najpierw KRÓLOWĄ czyli Marię a potem jej poddanych czyli Aniołów.

  Zatem skoro Apostoł nie otrzymał od Pana Jezusa tak ważnej informacji to ja muszę wybrać pomiędzy Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca a herezją podyktowaną przez Kościół rzymskokatolicki.

  I w tym miejscu Ty robisz podstawowy błąd ponieważ odrzucając Naukę Syna Bożego stawiasz Tradycję katolicką ponad Boskie Poglądy!

  Postawiłeś pytanie:

  "Pytam konkretnie gdzie w Biblii opisano śmierć Maryi?".

  Oczywiście, że nigdzie. Tak samo nigdzie w Biblii nie jest napisane o śmierci wielu innych świętych ludzi.

  http://m.neon24.pl/492284d9145569a04604238cbff3324d,0,0.jpg Nie ma tam także wzmianki o śmierci Józefa, męża Marii ani nic nie pisze o śmierci ich dzieci. Zresztą, dlaczego ma tam akurat pisać cokolwiek o śmierci Marii, skoro MARIA NIE MUSIAŁA przecież wcale jeszcze umrzeć gdy Jan pisał Boskie Objawienie?

  Inny temat:

  Dobrze jest Jaromirze odrzucić Tradycję kościoła katolickiego. I każdego człowieka do tego namawiam. Twoja Tradycja to tradycja morderstw. Twoja Tradycja to tradycja stosów. To Twoi papieże wydawali rozkazy łamania kołem, rozkazywali wyrywać języki i z ich to przyczyny białogłowy spłonęły na stosie.

  Zatem nie marudź mi tutaj o jakiejś morderczej Twojej Tradycji, ponieważ udowadniając Waszą sukcesję płynącą ponoć od Piotra, przyznajecie się także do istnienia w Waszym łańcuchu morderców podpalających Europę.

  Zatem to Ty powinieneś opuścić katolicki Babilon a nie w nim tkwić!

  Tymczasem cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Jaromir
  OCZYWIŚCIE JAROMIRZE, ŻE TY NIE ZNASZ BIBLII!

  Pan Jezus wprowadził Swoje Prawo zmartwychwstania. To Prawo różni się od tego prawa które wprowadził człowiek!

  Gdy Syn Boga Ojca pojawi się drugi raz to wtedy zmartwychwstaną ludzie wierzący wszystkich czasów, począwszy od naszych Prarodziców. Wtedy również wzbudzeni będą Apostołowie. (Ew. wg Jana 14/2, 3)!
  Takie Prawo Wprowadził Pan Jezus.

  Człowiek zaś, kompletnie ignorując Boskie Myśli postanowił zaprzeczyć Synowi Boga Ojca. Pomyślał sobie ów człowiek (papież), że po zakończeniu życia część ludzkiego jestestwa (dusza) zabrana zostaje do Nieba by stanąć przed Tronem Najwyższego. Inn znowu człowiek, (inny papież), doszedł do wniosku, że Maria wraz z ciałem została zabrana do Pana Boga i odgrywa w Niebie kluczową i ważną rolę, będąc królową Aniołów.

  Co jeszcze wymyślił człowiek? Ano to, że oskarżył Syna Bożego o nieudolne panowanie. Okazało się, że Nowe Przymierze tłumaczy, że Pan Jezus wstawia się za ludźmi przed Ojcowskim Obliczem, ponieważ taka jest Ojcowska Wola, ale kłamliwemu papieżowi to nie wystarcza. Według tego oszusta, (np. papieża Jana Pawła II), Pan Jezus potrzebuje jeszcze pośredniczki pomiędzy Nim a człowiekiem. Oczywiście papież za namową szatana postawił w to miejsce... "Marię".

  Napisałem powyżej, że "Pan Jezus wstawia się za ludźmi przed Ojcowskim Obliczem ponieważ taka jest Ojcowska Wola".

  Cytat:

  "6 Odpowiedział mu Jezus: «JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM. NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA INACZEJ JAK TYLKO PRZEZE MNIE". 

  Ew. wg Jana 14-6

  I dalej:

  "39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił W DNIU OSTATECZNYM".

  Ew. wg Jana 6/39

  Powyżej widać sprawę oczywistą: Bóg Ojciec Dał Swojemu Synowi ludzi i Pan Jezus tych wybranych ludzi wskrzesi w DNIU OSTATECZNYM! Papieże zaprzeczają Bogu Ojcu sugerując, że jeszcze to tego pośrednictwa potrzebna jest Maria!

  Tak Jaromirze: Nie znasz Nauk Pana Jezusa Chrystusa!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:05:16
  Pozostaw reklamówki w stylu ty nie znasz Biblii, ty nie znasz nauki.
  Bo ja mogę napisać OCZYWIŚCIE KERENOR TY MAMIPULUJESZ BIBLIĄ.

  Chciałeś argumentów bo twój z apokalipsą dość słaby. Henyoch, Eliasz są w niebie a Jan ich nie wymienia tak samo jak Maryi. Pozostałe cytaty to prawda tyle, że jak to się ma do sprawy Maryi? Czy któryś zaprzecza wniebowzięciu?
 • @Jaromir 14:00:31
  Henoch i Eliasz nie są w niebie, Biblia mówi o tym wyraźnie, wystarczy przeczytać
 • @
  OBYDWOJE ZOSTALI ZABRANI DO NIEBA!

  Urywki wersetów mówiące o zabraniu Eliasza do nieba!

  (1) A gdy Pan zamierzał unieść Eliasza wśród burzy do nieba, wyszedł Eliasz z Elizeuszem z Gilgal. (...)

  (3) A wtedy wyszli uczniowie proroccy, którzy byli w Betelu, do Elizeusza i rzekli do niego: Czy wiesz, że dzisiaj Pan uniesie twego pana w górę?(...)

  (5) Wtedy przystąpili do Elizeusza uczniowie proroccy, którzy byli w Jerychu, i rzekli do niego: Czy wiesz, że dzisiaj Pan uniesie twego pana w górę? A on odpowiedział: Ja też to wiem, lecz wy milczcie! (...)

  (11) A gdy oni szli dalej wciąż rozmawiając, oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły ich od siebie i Eliasz wśród burzy WSTĄPIŁ DO NIEBA.

  2 Ks. Królewska 2:1-25, Biblia Warszawska)

  Jest w tej sprawie pewna różnica, większość ludzi przypisuje że jeśli Eliasz i Henoch zostali zabrani do nieba to również inni tam są!

  Otóż nie, tak nie jest, gdyby były tam inne osoby Pismo Święte by to ujęło, ale trzeba wiedzieć że zarówno Eliasz jak i Henoch zostali zabrani nie na zasadzie zbawienia, lecz na zasadzie pewnego planu który mają wykonać w późniejszych czasach, BO TAKI BYŁ ZAMIAR PANA BOGA!

  Zbawienie i ZABRANIE DO NIEBA o którym wspomniałem nastąpi dopiero wtedy kiedy Zbawiciel przyjdzie po raz drugi a zabranie do nieba Eliasza i Henocha miało kompletnie inny charakter, jak opisałem już wyżej!

  Roux, nie matacz, właśnie podałem wersety!

  Czytając ze zrozumieniem Apokalipsę, można znaleźć obydwu omawianych Bożych ludzi, którzy przed przyjściem Zbawiciela, muszą coś wykonać i na oczach ludzi...ale to już inna sprawa bo podejrzewam że to chodzi o nich, ale to jest moje zdanie!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:12:33
  Jeśli Eliasz i Henoch są w niebie to inni ludzie mogą tam być a nie są. Może być Maryja. Prorocy wykonali swe zadanie tak jak Maryja. Ewangeliści po ukrzyżowaniu Maryją się nie zajmowali. Stąd na podstawie Biblii tej kwestii nie da się udowodnić co kładzie dowód KerenOr. Nic więcej. Chciał argumentów to je ma.
 • @Jaromir
  SŁUCHAJ CZŁOWIEKU!

  ODEJDŹ STĄD I PRZESTAŃ PISAĆ GŁUPOTY!

  TO TYLE OSTRZEGAM!!!!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:12:33
  Ja nie dowodzę, że Maryja jest w niebie a tylko, to, że bez badania tradycji chrześcijańskiej i innych pism tego nie rozstrzygniemy. Tradycja zaś to rozstrzyga jednoznacznie. Taka jest różnica międz głosić a rozumieć Biblię. Wy jej nie rozumiecie a co więcej powołujecie się na naukę Jezusa.
 • @60grzegorz 17:11:18
  Dowody upadły trzeba banem postraszyć.
  Taka jest nauka sekty. Dlatego sekt należy się wystrzegać.
 • @60grzegorz 16:12:33 witaj
  /Roux, nie matacz, właśnie podałem wersety!/
  posłuchaj Pana i Króla, Jezusa Chrystusa:

  "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego" (Jn 3:13 BT)

  Chyba nie masz wątpliwości, że mówiąc "Syn Człowieczy", Jezus mówi o sobie?

  pozdro
 • --- MARII NIE MA W NIEBIE --- MARII NIE MA W NIEBIE --- MARII NIE MA W NIEBIE --- !!!!!!!!!!!!
  Wniebowzięcie Marii jest to kłamstwo !!! Jeszcze nie było żadnego wniebowzięcia Marii ??? Marii nie ma w niebie , Maria śpi w prochu ziemi i oczekuje na przyjście Zbawiciela Pana Jezusa i to Pan Jezus ustanowił swój czas zabrania ludzi wierzących do siebie , a nie człowiek.


  Cytat z Pisma Świętego;;;;;;;;

  {{ A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy. I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy / Ew. Jana 3, 13-14 / }}


  15 sierpnia jest to kolejne kłamstwo wymyślone przez katolików !!! 15 -go sierpnia nie było nigdy żadnego wniebowzięcia Marii ? jest to jakiś koszmar wymyślony przez katolików , po to aby wyśmiewać się i poniżać Majestat Najwyższego Arcykapłana Pana i Boga Jezusa Chrystusa .


  Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , że 15 sierpnia było jakieś wniebowzięcie Marii . Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , że należy modlić się do Marii czy oddawać jej cześć i chwałę ???


  Bóg Ojciec Syna Swego nam dał nie Marię, tylko Syna Pana i Boga Jezusa Chrystusa nikogo innego nie posłał do ludzi . Pan Jezus nikt inny i tylko On został posłany do ludzi przez Boga Ojca . Ludzie zapomnieli całkowicie o Ojcowskim darze , którym jest Zbawiciel Pan Jezus , zapomnieli całkowicie o Woli Boga Ojca !!!


  Cytat z Pisma Świętego;;;;;;;;;

  {{Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego Dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny./Ew. Jana 3,16 / }}


  Szkoda , że ludziska nie chcą iść do Pana Jezusa , umiłowali własną chwałę i własną tradycję , a Ojcowski dar mają za nic .
 • @roux
  ROUX, NIE UDAWAJ ŻE TEGO NIE WIEDZIAŁEŚ, BARDZO DOBRZE WIESZ O CZYM MÓWIŁEM!

  A różnica w tym wszystkim jest taka że Zbawiciel WRÓCIŁ DO KRÓLESTWA OJCA, ZRESZTĄ SWOJEGO RÓWNIEŻ BO TAKA BYŁA JEGO ROLA, a Eliasz i Henoch zostali zabrani do nieba ale gdzie, tego nie wie nikt oprócz Ojca i Syna!

  Tak więc powiedzenie I nikt nie wstąpił do nieba, to mowa o Powrocie Zbawiciela na Ojcowskie Łono, czyli tam gdzie był przedtem, natomiast tamci, gdzieś tam, jak mówią księgi apokryficzne, zostali zachowani na jakiś dzień i to wszystko, proste to i kompletnie logiczne!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:26:29
  Nie przekonałeś mnie, pozwolisz, że pozostanę przy słowach mojego Pana i Króla.

  / jak mówią księgi apokryficzne/ one są od Szatana
 • @roux
  NAPISAŁEŚ:

  //Nie przekonałeś mnie//

  To jest twój problem, nie mój, a co do ksiąg apokryficznych, to cytuję te, które są również natchnione i zgodne z Ewangelią Pana Jezusa ale zapewne ty wiesz lepiej, zresztą po co mam czytać znowu: //Nie przekonałeś mnie//

  Więc po raz drugi odpowiem, to twój problem nie mój, ''mało ci jest dane, więc nie rozumiesz'' , proste!

  Wiesz co Roux, w waszych przekładach jest napisane: ''łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho od igły do szycia, niż bogatemu dostać się do Królestwa''.

  Jak mam nazwać taki karykaturalny przekaz , co sądzisz, to jest normalne, czy szatańskie!? Sprawdź to z greką i nie udawaj greka!

  Tak, to jest dopiero księga szatańska i cały jego przekład ten wasz , rodzimy Brooklynski!

  Dla tych którzy chcą zobaczyć jak wygląda ten werset w normalnym Bożym przekazie, podaję:

  ''(24) A Jezus, gdy go takim ujrzał, powiedział: Jak trudno tym, którzy mają majętności, wejść do Królestwa Bożego. (25) Łatwiej bowiem wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego.

  (Ew. Łukasza 18:24-25, Biblia Warszawska)


  Ucho Igielne - to wąska Brama w Izraelu, gdzie wchodzili spóźnieni wędrowcy, tak więc objuczony wielbłąd musiał być ''rozebrany do naga'' i dopiero kiedy pozbył się towaru musiał wejść , prawie klęcząc na kolanach!

  Przez ucho od igły do szycia, nie przejdzie żaden wielbłąd, chyba że świadek naprawdę posiada takie zdolności, no ale znając wasze zdolności na pewno byście dali radę!

  To tyle co do waszego apokryfu, sorry przekładu!

  I jeszcze jedno, ''nikt nie wstąpił do nieba'' ma znaczenie podwójne, wybiegające w przyszłość ale zapewne ciebie nie przekonam , więc dam sobie spokój!

  Zresztą , szukaj najpierw Królestwa Bożego a wszystko inne będzie tobie dane''.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:12:13
  odbiegasz od tematu?
 • @roux
  TO JAK JEST ROUX Z TYMI APOKRYFAMI!

  Dlaczego odbiegam, przecież ty jednym ruchem ręki machnąłeś na apokryfy, mówiąc że są szatańskie, to jak nazwiesz wasz przekład, skoro jest niemądry!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 23:39:22
  Apokryficzne księgi natchnione a cóż to za dziwoląg? Brniesz w herezję. Mógłbyś taką wymienić? Kto uznał jej natchnienie? Prosty temat a gubicie się.
 • @60grzegorz 23:39:22
  Jezus Chrystus powiedział, że nikt przed nim nie wstąpił do nieba. I ja się tego trzymam, Watykan uważa inaczej, to fakt. Całe nauczanie watykańskie jest niezgodne z Biblią, to również fakt niepodważalny.
 • @
  NIE OBRAŻAJĄC, NIKOGO, STWIERDZAM ŻE :

  Stwierdzam że większość tutaj piszących , ma ogromny problem z logicznym myśleniem z którego to myślenia można dużo wywnioskować, ułożyć, sprawdzić ! Jakże więc można zrozumieć Nauki Pana Jezusa skoro logika jest dla wielu obca!

  Choć podstawą Pisma Świętego nie jest MOC BOŻA oparta na logice , to jest ona pożyteczna dla tych, którzy mądrość Bożą chcą zgłębiać pomocnym logicznym myśleniem!

  Wspieranie się takowym myśleniem, może zaowocować w przyszłości poznaniem Nauk Zbawiciela jeśli Zbawiciel na to Przyzwoli!

  Większość takowym dziecinnych zagrywek jakie choćby pokazał Roux, przedstawiając Apokryfy jako nauki szatańskie, są właśnie dowodem na to że niektórych, ba nawet wielu tematów nie można podjąć z danymi delikwentami, ponieważ ich zasób myślenia, lub tok, jak kto woli, jest cieleśnie , w pewnym stopniu zablokowany!

  Puste gaduły i chmury pędzone lada wiatrem, to odpowiednia nazwa dla tych, którzy zanim coś przeczytają, już wydają zły werdykt !

  Ręce opadają, no to, co niektórzy wymyślają, to nie mądrość, lecz przemądrzałość, która dumnie triumfuje i co dziwnego, znajduje poklask !

  Żal mi wszystkich którzy sądzą że kroczą dobrą drogą, oj żal!

  Roux, zapamiętaj sobie, im więcej wiesz , tym bardziej odpowiesz za to, im więcej kłamiesz tym więcej tobie zostanie dołożone!

  Dla mnie na tę chwilę, JESTEŚ KŁAMCĄ!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @roux 23:52:10
  //Jezus Chrystus powiedział, że nikt przed nim nie wstąpił do nieba. I ja się tego trzymam, ...//

  Ja też wierzę słowu Chrystusa.
 • @roux
  ZOBACZ CO TY PISZESZ!?

  Przed chwilą napisałeś:

  //Jezus Chrystus powiedział, że nikt przed nim nie wstąpił do nieba. I ja się tego trzymam, Watykan uważa inaczej, to fakt. Całe nauczanie watykańskie jest niezgodne z Biblią, to również fakt niepodważalny.//

  ...Całe nauczanie watykańskie jest niezgodne z Biblią, to również fakt niepodważalny...chłopie sam sobie przeczysz, przecież to nie nikt inny jak watykan w swojej kompletniej głupocie uznał wiele ksiąg za apokryficzne , skoro więc tak jest i ty mówisz że całe nauczanie watykanskie jest niezgodne z Biblią, to skąd możesz wiedzieć co jest apokryficzne a co nie!?

  Ludzie, pozbawieni jesteście nawet logicznego myślenia!

  Dobra, ja życzę wszystkich spokojnej nocy!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jaromir
  DOWÓD Z APOKALIPSY KŁADZIE NA ŁOPATKI WASZĄ NAUKĘ!

  Przecież Jaromirze Maria to nie "jakiś" Eliasz dla Was. Ona nazwana jest "szczęśliwą między niewiastami" a nie królową Niebios a Hemoch i Eliasz to dwaj prorocy zachowani na czasy przyszłe.

  Pismo Święte to uczciwa Księga. Objawione w Niej mamy zamiary Boskie. I jednym z takich zamiarów jest zachowanie Enocha i Eliasza do czasów ostatecznych.

  Uczciwość Boża Mówi o tym wyraźnie ludowi wierzącemu. Zatem gdyby Pan Jezus zechciał zachować Marię to by nam o tym powiedział.

  Napisałeś do mnie: "Chciałeś argumentów bo twój z apokalipsą dość słaby".

  Doprawdy? Dowód z Apokalipsy kładzie na łopatki Waszą naukę o tym, że Maria jest w Niebie i że w dodatku posiada stanowisko królowej panującej nad Aniołami.

  To ja zadaję kolejny raz pytanie: Dlaczego wokół Tronu stoją Aniołowie a nie ma tam miejsca dla ich królowej? Odpowiem Ci: Ponieważ Maria nie może być ani królową Apostołów ani Aniołów. Maria nie może być pośredniczką łask wszelkich, ponieważ, UWAGA, Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu tylko i wyłącznie Swojego Syna.

  Skoro z tym się nie zgadzasz to znaczy, że nie znasz Ewangelii! Zresztą, Ty faktycznie Jej nie znasz!

  Zatem w Niebie nie ma również JAKIEGOŚ SZCZEGÓLNEGO miejsca przeznaczonego w przyszłości dla Enocha i Eliasza... Ani dla Marii ani dla nich! No i dodam: Nazywanie Marii matką Boga jest iście określeniem diabolicznym...

  Cytat traktujący o Panu Jezusie:

  "12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż NIE DANO LUDZIOM POD NIEBEM żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni»". 

  Dzieje Apostolskie 4:12

  Zatem Pan Jezus i tylko Pan Jezus Pośredniczy pomiędzy Bogiem Ojcem a człowiekiem. Maria w jakimkolwiek pośrednictwie nie odgrywa żadnej roli! Jesteście kłamcami! Tylko Syn Boży jest nam dany!

  Atrybuty "władzy" Marii, które wymienia Twój Kościół narzuca szatan a nie Pan Jezus... szatan a nie Nowe Przymierze. Powiem więcej: Ty i Twoi ziomkowie nie zgadzacie się z Marią. Kpicie sobie z Niej. Nie jesteście Jej posłuszni. Obrażacie Ją.

  Ona w pewnym momencie swojego życia była prorokinią. Ona bardzo dobrze wiedziała jak nazywać będą ją czciciela Boży. Ona powiedziała wyraźnie, że pokolenia zwać Ją będą "szczęśliwą między niewiastami". Wy kpicie sobie z Jej proroctwa i nazywacie Ją dodatkowo Królową Polski i Królową Nieba. Układacie na Jej cześć hymny pochwalne. Ku Jej czci budujecie bazyliki.

  Jesteście Jaromirze kłamcami... Oszustami, którzy nic, kompletnie nic sobie z Marii słów nie robią.

  Dlatego właśnie z reguły po Twoich kilku wpisach wyrzucam Cię ze swojego bloga. Tutaj nie będzie panoszyła się szatańska nauka. To jest moje podwórko!

  Ja nie wkroczyłem w świat Internetu by zdobywać gwiazdki. Nie interesuje mnie jedna gwiazdka ani gwiazdek pięć! Nie interesują mnie pochwały ani "medale"!

  Po prostu zgodnie z Wolą Boga Ojca chcę głosić tą Naukę, Która podoba się Ojcowskiej Potędze! Brednie to możesz pisać u Siebie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @reflexión
  TAK NIE PISZE!

  Napisałeś:

  //Jezus Chrystus powiedział, że nikt przed nim nie wstąpił do nieba. I ja się tego trzymam, ...//

  Nie, tak Pan Jezus nie powiedział, Pan Jezus rzekł;

  (12) Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?

  (13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,

  (Ew. Jana 3:12-13, Biblia Warszawska)

  Napisałeś:

  nikt przed nim nie wstąpił do nieba...nikt przed nim, tak nie powiedział!

  Odpowiedź która może pomóc w tej dyskusji jest zawarta w mowie apostoła Pawła, który znał człowieka i nie wiedział czy był w Duchu czy w ciele, ale został zabrany do trzeciego nieba, ciekawe, Trzeciego nieba, a więc pojęcie Niebo może mieć kilka poziomów, dobra starczy bo i tak będzie kłopot!

  I jeszcze jedno panowie, gdybyście wierzyli Panu Jezusowi, nie było by teraz tutaj żadnego sprzecznego tematu, więc ktoś tu kłamie, bo czyż rozdwojony jest Pan Jezus!?

  Dobranoc!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  TYPOWY FACET Z ZACIŚNIĘTYMI ZĘBAMI!

  Muszę przyznać że logika tego Jaromira podobna jest do Zawiszy, nawet podejście dość sarkastyczne i przypominające Zawiszę!

  Typowy przykład złośliwca, któremu mama nie kupiła samochodzika, więc tupie nogami na co popadnie.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jaromir @60grzegorz
  JAN ZAOPIEKOWAŁ SIĘ MARIĄ! ŚWIADKOWIE... I ... ZMARTWYCHWSTANIE!

  Jaromir powyżej napisał:

  "Ewangeliści po ukrzyżowaniu Maryją się nie zajmowali".

  To oczywiste kłamstwo Jaromirze. Bardzo oczywiste.
  Otóż z krzyża pada polecenie do Jana. Z krzyża pada Rozkaz! Posłuchaj:

  "25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I OD TEJ GODZINY UCZEŃ WZIĄŁ JĄ DO SIEBIE". 

  Ewangelia według Jana 19/25-27

  Tak Jaromirze, Wasze bajki o wniebowzięciu Marii nie trzymają się najmniejszych nawet podstaw.

  Oto okazuje się, że jednak się mylisz. Jan, wierny uczeń Syna Bożego wziął Marię do siebie i od tej pory była dla niego matką a on dla niej jej synem!

  Czyż nie napisałem powyżej, że nie znasz Ewangelii?!

  *

  Do 60grzegorz:

  Roux napisał: "Jezus Chrystus powiedział, że nikt przed nim nie wstąpił do nieba. I ja się tego trzymam...".

  Przypomnę Grzegorzu dlaczego roux tak napisał. Po prostu roux opiera się na nauce Świadków... bo sam jest Świadkiem... A Świadkowie... podobnie jak katolicy nie czekają za "powszechnym zmartwychwstaniem" i "wysłali" już do Nieba mnóstwo osób. To tak w skrócie! I zobacz, czyż podobieństwo nauki Świadków... z nauką katolicką nie jest tutaj widoczne?

  *

  Zadajmy pytanie: Roux, czy w chwili obecnej, teraz, według nauki Świadków... Maria i Apostołowie są w Niebie razem z Bogiem Ojcem oraz z Panem Jezusem?
  Nie chodzi oczywiście o katolickie wniebowzięcie tylko o sam fakt!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  ŚWIADKOWIE I KATOLICY TRĄBIĄ W JEDNĄ ....

  Ja wiem o tym , dlatego nie na rękę jest im to co piszemy!

  U katolików ludzie którzy umarli już wypraszają łaski a u świadków poszło ich już 144 000 tysiące w danym roku, co za dokładność, zapomnieli o tym że są jeszcze inne owce które Zbawiciel musi PRZYPROWADZIĆ, OCZYWIŚCIE Z DOMU IZRAELA!

  Totalny katolicko-świadkowy bełkot i popieranie siebie w niektórych tematach jednoczy ich, myśląc że daje im to przewagę na tymi którzy mają rację!

  Niestety, Nauk Zbawiciela ani watykan, ani brooklyn i reszta, nie da się podporządkować pod mniemania ich ślepych guru!

  Zobacz jak roux po raz kolejny podwinął ogon bo przyrównałem ich przekład do apokryfów, musiało zaboleć, oj musiało!

  Łgarze podstępni, pędzeni wiatrem jak chmura na niebie !

  Matacze i krętacze Słowa Bożego!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 10:05:56
  Chcesz odejść od tematu "wniebowzięcia" Henocha i Eliasza?

  Ośmielasz się wiedzieć lepiej od Pana?

  "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" (Mt 5:37 BT)

  Z żalem stwierdzam, że powtarzasz kolejną naukę watykańską, lekceważysz słowa Pana:

  " Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują" (Mt 8:13 BT)
 • @60grzegorz 10:26:14
  A ilu, Twoim zdaniem, jest archaniołów?
 • @roux 11:30:25
  Zapewne znów powoła się na apokryfy albo zboczy z tematu:)
 • @via vitae
  ZAPEWNE, ZAPEWNE.

  Nie powoła się na nic, dlaczego; nie będę rzucał pereł, ot co!?

  Pytasz o Archaniołów, zacznij człowieku od podstaw, najpierw szukaj Królestwa Bożego, podstaw nie rozumiesz a ja mam tobie tłumaczyć ilu jest Archaniołów!

  Ja mam tłumaczyć ludziom którzy depczą Naukę Zbawiciela, ilu jest Archaniołów, dobre, przecież wy odrzucacie mowy proroków a ja marny pył zwany grzegorzem, mam naprowadzać sektę świadków na co, no właśnie bo nie wiem!?

  Ilu archaniołów, dobre, jak umyjecie nogi byście nie pobrudzili tych nauk to wam wytłumaczę a na razie szukajcie Królestwa!

  via vitae:

  napisałeś:

  //Zapewne znów powoła się na apokryfy albo zboczy z tematu:)//

  Więc myśląc twoim tokiem nie powołam się na apokryfy, więc nie zboczę z tematu, kumacie!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @roux
  CZY MOŻESZ ODPOWIEDZIEĆ?

  Roux, czy w chwili obecnej, teraz, według nauki Świadków... Maria i Apostołowie są w Niebie razem z Bogiem Ojcem oraz z Panem Jezusem?
  Nie chodzi oczywiście o katolickie wniebowzięcie tylko o sam fakt!

  W RAZIE CZEGO DOPOWIEM, ŻE JA JUŻ DAWNO ODPOWIEDZIAŁEM CI NA TEMAT ARCHANIOŁÓW CHOĆ W TEMACIE GRZEGORZ SŁUSZNIE KONKLUDUJE O WAŻNOŚCI SPRAW W DYSKUSJI.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz 13:13:44
  Archanioł, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko jeden. KK twierdząc, że jest ich więcej kłamie lub nie rozumie, bądź nie chce rozumieć.
  BTW
  Pytałem Grzegorza

  PS
  Kto wierzy Watykanowi, ten błądzi
 • @57KerenOr 00:18:20
  Czy ty się zastanawiasz co piszesz?

  "Po prostu zgodnie z Wolą Boga Ojca chcę głosić tą Naukę, Która podoba się Ojcowskiej Potędze! "

  Za nowego "Mesjasza" się uważasz? Ja z woli Boga...? Nikt z nas nie zna Woli Boga Ojca, tylko Jezus tak mógł powiedzieć. I nikt nie wie, co się podoba a co nie Ojcowskiej Potędze.

  Moje wpisy są czysto oparte na logice.
  Tak, Jezus polecił Janowi swą matkę w opiekę, na tym Biblia milknie. Nawet Jan w swojej ewangelii nic więcej o Jej losie nie napisał Możemy przypuszczć, że początkowo przebywała w Jerozolimie, tyle wiemy na ten temat z Biblii, nic więcej.

  Powiem ci tylko jedno. Pisma apokryficzne dowodzą, że Maryja nie została wniebowzięta, ale wiemy to z pism chrześcijaństwa nie z Biblii. Zbyt późno w tekstach chrześcijańskich pojawia się informacja o zaśnięciu Matki Boskiej, a take kult Maryi, by była to informacja znana i uznawana w Kościele pierwszych wieków. Ma rację Grzegorz, że by to ustalić trzeba sięgnąć do pism apokryficznych, a nie Biblii i wymysłów na jej podstawie tworzonych, czego słowami "Może jakieś argumenty Biblijne?" się domagałeś.

  Grzegorz popełnił kolejny kompromitujący błąd. "Natchnione pisma apokryficzne" :) To przecież oksymoron.

  Kolejny błąd, nie rozróżniacie w tej dyskusji "wniebowzięcia" i "wniebowstąpienia"

  "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego" (Jn 3:13 BT)

  "Wniebowzięcie" to przeniesienie do "domu Ojca Jezusa" wolą Boga, "wniebowstąpienie" wolą samej osoby, która tam się przenosiła. Tak więc nikt kto nie zstąpił z Nieba do niego nie wstąpił.

  A teraz, jeśli ci wiedza i logiczne myślenie obrzydłe banuj, bo przecież ty z woli Ojca...
  Napisałeś, że tu twoje podwórko... Czy na swoim podwórku można opowiadać bajdy biblijne i do tego nawoływać ludzi, by w to uwierzyli?
 • @Jaromir
  ZDANIE "NATCHNIONE KSIĘGI APOKRYFICZNE" NIE MUSI BYĆ OKSYMORONEM JAROMIRZE!

  Najpierw napisałeś:

  "Ewangeliści po ukrzyżowaniu Maryją się nie zajmowali".

  Potem po mojej ripoście poprawiłeś swoją wypowiedź:

  "Tak, Jezus polecił Janowi swą matkę w opiekę, na tym Biblia milknie". 

  Zatem udowodniłem Ci, że się pomyliłeś. I to wszystko!

  Inny temat!

  Napisałeś: "Powiem ci tylko jedno. Pisma apokryficzne dowodzą, że Maryja nie została wniebowzięta, ale wiemy to z pism chrześcijaństwa nie z Biblii. Zbyt późno w tekstach chrześcijańskich pojawia się informacja o zaśnięciu Matki Boskiej, a take kult Maryi, by była to informacja znana i uznawana w Kościele pierwszych wieków". 

  Zbyt późno powiadasz w tekstach dawnych pojawia się informacja o zaśnięciu Marii? No to teraz trochę Cię poniosło. Jak myślisz dlaczego tak późno o tym "ludzie piszą"? Powiem Ci: Ponieważ wcześniej ludziska pisali prawdę a potem... wykreowano fałszywą naukę o kulcie Marii. Owe wilki które weszły do zgromadzeń, (owi fałszywi biskupi) doprowadziły do upadku wiary. Na bazie fałszu i obłudy oraz umowy cesarzy z biskupami Rzymu doprowadzono do powstania potężnego molocha zwanego Kościołem rzymskokatolickim.

  Zastraszanie i morderstwa... Miecz i ogień.... Oto siła papieży i biskupów!
  Poniżanie Nauki Boga Ojca oraz Jego Syna – Oto cel papieży i także cel... Twój!
  Zatem widzę, że to Ty masz tutaj zamiar poprawiać zapisy Biblijne. Chciałbyś służyć ludziom słowem doskonalszym niźli jest Słowo Boże? Występujesz przeciwko Bożemu Postanowieniu? Nie zgadzasz się z Synem Boga Ojca?

  Napisałeś jeszcze: "Grzegorz popełnił kolejny kompromitujący błąd. "Natchnione pisma apokryficzne" :) To przecież oksymoron".

  Może zanim napiszesz o kompromitacji Grzegorza to zadaj sobie pytanie dlaczego Juda w swoim liscie nawiązuje do Apokryfu zwanego Henochem etiopskim. A może Juda jednak był mądrzejszy od Ciebie Jaromirze i uznał ów "Apokryf" za Księgę natchnioną lub zasługującą na uznanie!

  I jeszcze dodam:
  Zdanie "Natchnione pisma apokryficzne" wcale nie musi być oksymoronem!
  Oksymoron jest odmianą paradoksu o znaczeniu metaforycznym natomiast jest sens w zdaniu "natchnione Pisma ukryte", lub "natchnione Pisma tajemne". Ale tajemne dlaczego? Ponieważ Pisma owe są mało zrozumiałe, np . jak spora część Księgi Daniela!

  Oczywiście nie każdy Apokryf musi być natchniony. Wręcz niektóry może pachnieć demonizmem ale tutaj nie o takich sekwencjach jest mowa.

  No i powtórzone pytanie: Co widział Juda w Księdze Apokryficznej zwanej Henochem etiopskim, że postanowił odnieść się do pewnego fragmentu tej Księgi? Hmmm... Dobrej nocy życzę!

  No cóż, uważam, że ja w swoich wpisach nie pomyliłem wniebowzięcia z wniebowstąpieniem jednak jeśli o meritum chodzi, to nauka katolicka na temat wniebowzięcia Marii KŁAMIE!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:40:07
  Pisząc o ewangelistach w liczbie mnogiej pisałm o ich dziełach, gdzie nie znajdziesz ani słowa o dalszych losach Maryi, dlatego napisałem, że oni nie zajmowali się, co jest zgodne z kulturą ludów semickich. Jak wiemy, Jakuba nie było pod krzyżem, ale czy możemy zakładać, ż swoją matką się nie zajmował?

  Jeśli chodzi o kult Maryi, to chyba jednak ciebie trochę poniosło w wizji tych wilków. Mamy potwierdzone istnienie kultu w Efezie na początkach IV w a czasy kiedy chrześcijaństwo zaczęło narzucać swoją wizję około wieku później, jedną z pierwszych znanych osób uśmierconych przez chrześcijan była Hypatia z Aleksandrii, początek V w.

  Pisma natchnione to pisama kanonu Biblii, wszystkie pisama pozakanoniczne nie są pismami natchnionymi, Grzegorz popełnił duży błąd. Nie ma natchnionych pism apokryficznych, są pisma pisarzy wczesnochrześcijańskich, ale te pisma nie mają statusu pism natchnionych, dlatego jest to oksymoron, zestawienie dwóch przeciwstawnych pojęć. Żaden apokryf nie jest natchnionym, możemy tylko rozważać, czy powstał on w nurcie chrześcijaństwa, czy też jednym z nurtów herezji, jak gnostycyzm.

  Nie mamy dowodu na to, że dogmat o wniebowzięciu Maryi jest kłamstwem, tego nie jesteś w stanie udowodnić, szczególnie na gruncie Biblii, czego domagałeś się w tym tekście, za to możemy powiedzieć, że nie jest to dogmat na tyle udokumentowany, by był dogmatem, takie jest moje zdanie w tej sprawie.
 • @Jaromir
  OXYMORON I HEREZJA... katolicka!!

  Mam przed sobą Modlitwę Manassesa Jaromirze! To Apokryf! Wspaniałe dzieło nieznanego autora a może Manassesa właśnie. Owa Modlitwa napisana jest w Bożych Duchu, w Bożym Natchnieniu. Nie porównam tego dzieła do wskrzeszanych niby to ptaszków przez Pana Jezusa.

  Słowo Apokryf nie oznacza dzieła niedobrego, lecz Dzieło ukryte, a i niezrozumiałe. I nie do Kościoła katolickiego należy rozeznanie które Dzieło jest Dobre a do tych ludzi, którzy rozpatrują Sprawy Boże w Chrystusowym Duchu.

  Dlatego właśnie napisałem do Ciebie o Księdze Etiopskiej Henocha. Nie odpowiedziałeś mi na zasadnicze pytanie postawione w moim komentarzu. Dlaczego Juda odnosi się w swoim liście do tego właśnie Apokryfu?

  No i Jan się zajmował Marią, i w tym temacie nie miałeś racji... Przestańcie wreszcie owijać w bawełnę sprawy tak proste!!

  Na końcu zaznaczasz:

  "Nie mamy dowodu na to, że dogmat o wniebowzięciu Maryi jest kłamstwem, tego nie jesteś w stanie udowodnić, szczególnie na gruncie Biblii, czego domagałeś się w tym tekście".

  Tak, Wy takiego dowodu nie macie ponieważ żaden nawet najmniejszy skrawek tekstu Nowego Przymierza o wniebowzięciu Marii nie nadmienia. Milczą także na ten temat wcześni pisarze. A co macie? Istnienie kultu z IV wieku? Zaraz zaraz, z którego wieku? Z CZWARTEGO?! Żartujesz sobie Jaromirze? Opieracie się na IV wieku a nie na czasach apostolskich?

  TO DOPIERO JEST OXYMORON CZŁOWIEKU! TO DOPIERO JEST HEREZJA! Wasza herezja!

  http://m.neon24.pl/d5533002af2f7fc08d7f6529840fba9e,0,0.jpg

  Objawienie Dane Janowi rozdział VII! Nie chcesz o tym wiedzieć, prawda? Hmmm... Rozumiem! Skoro Apokalipsa to niemalże w całości proroctwa o czasach przyszłych to nie chcesz wiedzieć... Dlaczego? Ano dlatego, że ludzie wreszcie dowiedzieliby się, iż skoro Maria została wniebowzięta i jest królową Aniołów, to dlaczego w tym rozdziale VII nic o niej Jan nie nadmienia!

  Ona, zw względu na swe wyróżnienie powinna stać obok Pana Jezusa ale Jan o niej milczy. I to jest dowód, którego się boisz! I to jest dowód, który odrzucasz, ponieważ rozerwał Ci trzewia i położył na łopatki całą naukę katolicką o wniebowzięciu Marii.

  No i jak Maria może być królową np. Apostołów skoro, jak uczy Pan Jezus, dopiero zabierze ich do Domu Ojca gdy Objawi się Drugi Raz?
  Skoro Syn Boży Drugi Raz nie przyszedł to nie było zabrania Apostołów do Domu Ojca. To proste i logiczne!

  Dlatego Jaromirze, bez złości napisałem Ci, że nie znasz Ewangelii!

  Napisałeś jeszcze: "Żaden apokryf nie jest natchnionym"... Upsss! Tutaj już Ciebie poniosło!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:02:05
  Trudno rozmawia się z człowiekiem, który nie zna lub przeinacza podstawowe pojęcia chrześcijaństwa. Masz zakodowany obraz katolika, jako człowieka, który nie zna biblii i do wszystkich go przykładasz, a jak trafisz na kogoś, kto zna, to go banujesz, patrz roux, patrz Zawisza, patrz w przeszłości ja.
  Apokryf rzeczywiście nie oznacza czegoś złego, a tylko coś, co nie zostało przyjęte do kanonu, choć kanony w różnych Kościołach (eklezjach) nieznacznie od siebie odbiegają. Pismami natchnionymi nazywamy pisma przyjęte do kanonu, apokryfami, te nie przyjęte powstające w różnych odłamach . Więc apokryf nie może być natchnionym, choć nie oznacza, że nie może głosić prawdy. Mamy wiele pism początkowego chrześcijaństwa, które nie nazwiemy natchnionymi.
  Odpowiadam na pytanie, "Dlaczego Juda odnosi się w swoim liście do tego właśnie Apokryfu?"
  W czasie powstawania listu Judy nie było pojęcia apokryfu, nie było pojęcia kanonu pism natchnionych a pismo było I Juda uznał go za wartościowe dla jego przekazu. Jednak później Kościół nie zaliczył tego pisma do kanonu.
  UDOWADNIANIE NA PODSTAWIE BIBLII, KTÓRA NIE OBEJMUJE CZASÓW ŚMIERCI MARYI, TO DOPIERO HEREZJA CZŁOWIEKU, WASZA HEREZJA.
  "Nie mamy dowodu na to, że dogmat o wniebowzięciu Maryi jest kłamstwem..." Takiego dowodu nie masz ty, bo jaki masz dowód na to, że w apokalipsie wymieniono wszystkich? Tytuły dla Jezusa, dla Matki Boskiej wymyślano różne, masz ich pełno w litaniach i wynikające z różnych wpływów, jak np. Słońce Sprawiedliwości dla Jezusa, pochodzące z kultu solarnego. Z pewnością to nie bibijne.
  Nie wiem, czy nie zauważyłeś, ale to ja powiedziałem, że na podstawie czasu powstania pism, że ten dogmat ma słabe podstawy, więc nie musisz mi udowadniać tego co ja powiedziałem, zaś piękny obraz "...ponieważ rozerwał Ci trzewia i położył na łopatki całą naukę katolicką o wniebowzięciu Marii." Poślij do poetów. Bo dla mnie jest to tylko łapanie się przez ciebie brzytwy tak samo opisowo mógłbym napisać, że „rozerwało ci trzewia, gdy dowiedziałeś się, że w twej nauce nie ma Ducha Świętego a Jezus nigdy nie obiecywał, że on będzie przychodził i nauczał ludzi, sam przecież twierdzisz, że Jezus powróci dopiero w dniu sądu ostatecznego, czyż nie?, Więc twa wiedza nie pochodzi od Jezusa, nie pochodzi od Ducha Świętego, to tylko twoje rozumienie Biblii a jako człowiek jesteś omylny.
 • @Jaromir
  JAROMIRZE, JAROMIRZE...

  JAROMIRZE, to Juda ma rację a papieże się mylą. Zresztą nie po raz pierwszy i niestety nie po raz ostatni.

  Wiem, że siódmy rozdział Apokalipsy obala naukę katolicką dotyczącą wniebowzięcia. I wiem, że Ty również wiesz o tym... Po prostu, TY również wiesz o tym i wszelkie próby Twojego tłumaczenia są dość smutne.

  A.... na koniec: Pamiętasz do kogo modlił się Szczepan? No właśnie, Szczepan swoją modlitwę skierował do Syna Boga Ojca zatem piszesz raczej ŹLE!

  Pan Jezus pomaga i owszem a także naucza i wysyła Swojego Ducha do uczniów i uczennic. Ducha mądrości, miłości, Bożej Radości, Ducha poznania i zrozumienia. No ale TY pewnie myślisz o jakiejś trzeciej boskiej osobie poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem, czyż nie? No nie, takiej boskiej osoby zwanej BOGIEM DUCHEM ŚWIĘTYM po prostu nie ma...

  No to na razie...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 19:15:56
  O ile nie ma między nami sporu, co do słabych podstaw dogmatu o wniebowstąpieniu, o tyle całkowicie się mylisz, co do nauczania Jezusa. Jezus powróci w dniu sądu ostatecznego ani wcześniej ani później, zaś jako źródło wiedzy, nauki, mądrości pozostawił nam w Wieczerniku Ducha Świętego, raz i tylko jeden raz i tylko ten Kościół który go przechował tego ducha mądrości posiada. Czy chcesz to nazwać Osobą Boską, czy też nie? Ja o to spierać się nie będę. Jest jeden Bóg i to wystarczy.
 • @Jaromir
  TRZEBA MODLIĆ SIĘ DO PANA JEZUSA! TRZEBA MODLIĆ SIĘ DO OBLUBIEŃCA! TRZEBA MODLIĆ SIĘ DO SYNA BOŻEGO!

  Napisałem powyżej:

  "Pan Jezus wprowadził Swoje Prawo zmartwychwstania. To Prawo różni się od tego prawa które wprowadził człowiek!

  Gdy Syn Boga Ojca pojawi się drugi raz to wtedy zmartwychwstaną ludzie wierzący wszystkich czasów, począwszy od naszych Prarodziców. Wtedy również wzbudzeni będą Apostołowie. (Ew. wg Jana 14/2, 3)!
  Takie Prawo Wprowadził Pan Jezus".

  Zatem Syn Boży wstąpił do Nieba przed wieloma laty i drugi raz pojawi się gdy przyjdzie u schyłku wieków! Wtedy to w mgnieniu oka zmartwychwstaną ludzie wybrani!

  Nie znaczy to jednak, że człowiek nie powinien modlić się w dobie obecnej do Syna. Przebywanie Pana Jezusa w Niebie nie ma nic wspólnego z modlitwą, którą wysłuchuje osobiście lub przez swoich Aniołów.
  Szczepan po zmartwychwstaniu Syna Bożego zwrócił się do Pana Jezusa... I do Pana Jezusa zwracać się powinni w modlitwie wszyscy ludzie ponieważ Bóg Ojciec uczynił Swojego Syna Pośrednikiem pomiędzy Sobą a CZŁOWIEKIEM!

  ... No i Ducha Mądrości nie posiada Kościół katolicki ponieważ papieże i biskupi wprowadzili mnóstwo złych nauk, które z Duchem Bożym nie mają nic wspólnego. Wspomnę tutaj o modlitwie do Marii, wyrzuceniu z Dekalogu Czwartego Przykazania czy ukryciu przed katolikami Przykazania Drugiego.

  Kościół katolicki to pogański twór utworzony raczej przez szatana a nie przez Pana Jezusa. Wystarczy przypomnieć morderczą Inkwizycję.

  Hmmm... Ja Jaromirze świadomie nikogo nie chcę wprowadzić w błąd a Twoi biskupi i księża, katechetki i katecheci a o papieżach nie wspomnę, celowo wypaczają Nauki Syna Boga Ojca i z premedytacją kłamią ludzi!

  Dlatego Ty, jako katolik nie możesz zrozumieć podstawowych i jakże ważnych Nauk Pana i Boga Jezusa Chrystusa!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY