Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
637 postów 2753 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ODPOCZĄĆ NALEŻY W PANU JEZUSIE A NIE W LITERALNYM SABACIE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawo Mojżeszowe przestało obowiązywać na rzecz Dwóch Przykazań Miłości przyniesionych z Góry Syjon przez Pana Jezusa.

 

Najważniejsza jest wiara w Pana Jezusa i w Boga Ojca. Bóg Ojciec Dał nam Syna Swego byśmy znaleźli w Nim ukojenie i spokój, byśmy byli Synowi Bożemu posłuszni. Do Syna Bożego powinniśmy się modlić. W Synu Bożym powinniśmy odpocząć skoro sam powiada, że to On jest Panem Sabatu.

 

atem ten, kto odpoczywa zgodnie ze Starym Przymierzem od piątku po zachodzie Słońca do soboty po zachodzie Słońca, nie poznał jeszcze duchowej wspaniałej Nauki Zbawiciela!


Ten, kto sabat obchodzi według Prawa danego kiedyś Mojżeszowi, (tak jak robią to przykładowo Adwentyści Dnia Siódmego), jest człowiekiem bardzo słabej wiary. Prawo Boże wyrażone na Tablicach Kamiennych przestało obowiązywać z chwilą Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. (Patrz: List do Hebrajczyków 9/17 i 2 List Apostoła Pawła do Koryntian 3/6-18)!


Adwentyści Dnia Siódmego nie mają zaufania do Pośrednika Nowego Przymierza przychodzącego od Boga Ojca ze Swoją Nauką i opierają się nadal na Pośredniku Mojżeszu i na przyniesionym przez niego Dekalogu! Jest to jednak dowód na to, że Pan Bóg nie pozwala owym Adwentystom z jakichś przyczyn dojrzeć... Siebie!

 


Prawo Dwóch Tablic Kamiennych  przestało obowiązywać na rzecz Dwóch Przykazań Miłości przyniesionych z Góry Syjon przez Pana Jezusa. Czyli ten kto opiera swoje codzienne życie na Dekalogu Mojżeszowym ten nie ma jeszcze usuniętej zasłony ze swojego serca!

 

ednak gdyby "ludy, narody i języki" do Pana Jezusa się zwróciły to zasłona owa zostałaby usunięta!

 

  

KOMENTARZE

 • @ALL
  MACIE PRAWO DAWAĆ PO JEDNEJ GWIAZDCE ALE NIE ZNACZY TO, ŻE MACIE RACJĘ. ZRESZTĄ NIE MACIE CHYBA WŁASNEGO ZDANIA NA TEN TEMAT I PO PROSTU NIE WIECIE O CZYM BY POD TYM WAŻNYM TEMATEM NAPISAĆ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @waran73
  PRYWATNY MAIL OD WARANA!

  Nie zostałem przez Ciebie upoważniony do tego by Twoją uwagę pełną zdenerwowania umieścić pod moim artykułem.

  Jednak jeżeli chcesz to wrzuć ją tutaj, proszę bardzo. Przynajmniej podyskutujemy. A może jakiś inny Adwentysta wreszcie coś napisze na temat? Wiem, że Was zabolało to co napisałem powyżej ale czy to jest moja wina, że odrzuciliście Pana Sabatu na rzecz literalnego, dwudniowego odpoczynku?

  No to na razie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @waran73
  Jak myślisz:

  NALEŻY ŻYĆ ZGODNIE Z DEKALOGIEM PRZYNIESIONYM PRZEZ MOJŻESZA CZY RACZEJ Z DWOMA PRZYKAZANIAMI MIŁOŚCI PRZYNIESIONYMI PRZEZ PANA JEZUSA CHRYSTUSA?!

  Ja radzę: Wybierz Pośrednika Nowego Przymierza, Którym jest Pan Jezus a odrzuć pośrednika Starego Przymierza którym jest Mojżesz!

  Wtedy zrozumiesz...

  Jeżeli chcesz, to przeczytaj:

  https://57kerenor.neon24.pl/post/88248,czy-nalezy-zyc-zgodnie-z-dekalogiem


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Pan Jezus jest Panem Sabatu i w nim należy odpocząć, a nie w literze !
  Witam!

  Kolejne wyznanie , które jest zarejestrowane na ziemi adwentyści dnia siódmego nie czytają Pisma Świętego lub nie rozumieją co tam jest napisane . Jak się okazuje, to nie tylko katolicy nie czytają Pisma Świętego. Adwentyści również posiadają swoich nieomylnych nauczycieli . Szczególnie mówię tutaj o bałwochwalczej wręcz wierze w prorokinię E. White, nazwijmy to bałwochwalstwem .

  Człowiek prawdziwie wierzący w Pana i Boga Jezusa Chrystusa , który wykonuję Wolę Boga Ojca , który przestrzega Prawa Bożego , który modli się do Pana Jezusa , który prosi Go o pomoc i zrozumienie Jego Nauki Świętej . To taki człowiek od razu odróżni prawdziwą naukę od fałszywej , odróżni plewy od ziarna . Gdy człowiek przyjrzy się bliżej naukom papieży, pastorów i różnej maści proroków i prorokiń, to wnet zrozumie, że w jego zborze od wielu lat kwitnie pogaństwo.

  Mówię tutaj o bałwochwalczej wręcz wierze w prorokinię E. White... To nie w sobocie ma człowiek odpocząć tylko w Panu Jezusie i to każdego dnia tygodnia , a nie tylko w sobotę . Adwentystom dnia siódmego, radzę by nie pokładali fałszywej nadziei w starotestamentowym sabacie, ponieważ to Pan Jezus Jest PANEM SABATU i w Nim powinniśmy znaleźć swoje odpoczniecie .Bo tak zadecydował Bóg Ojciec , a nie człowiek .

  TO PAN JEZUS , JEST PANEM SABATU , A ADWENTYŚCI DNIA SIÓDMEGO ODRZUCILI PANA SABATU , ZAWIERZYLI CZŁOWIEKOWI

  To Pan Jezus jest Panem Sabatu i to w Nim należy odpocząć każdego dnia i żadne wyznanie i żadna organizacja zarejestrowane na ziemi i żaden człowiek tego nie zmieni , ba tak zadecydował Pan Bóg! Ludzie wierzący w Pana Jezusa powinni opierać się na Dwóch Przykazaniach miłości . Czytelniku jeśli opierasz swoje życie na przykazaniach z góry Synaj to na pewno nie będziesz zbawiony . Dziś prawo Mojżesza straciło moc . Ja wybieram prawo z góry Syjon z samego Nieba od Boga Żywego .
 • @topstopjuve
  WYSTARCZY CHOĆBY KILKA SŁÓW!

  Dzięki za wpis. Tak! Jeżeli Syn Boga Ojca pozwoli to będę pisał o tych Wspaniałych Sprawach Bożych. Będę pisał, ponieważ Internet jest dobrym miejscem by głosić o Bóstwie i o Potędze Boga Ojca oraz Boga Syna.

  Jednak, jeżeli pewnego dnia przestanę pisać TUTAJ, to przeniosę się TAM lub GDZIE INDZIEJ, ponieważ Rozkaz Zbawiciela mówi wyraźnie by głosić Jego Słowo!

  Mam również nadzieję, że wreszcie kiedyś napiszą komentarze Ci uczniowie i uczennice Chrystusowi, którzy tylko patrzą w ekran monitora i usprawiedliwiają się tym, że nie mogą "sklecić trzech słów" i że są słabi w pisaniu. Nie ma żadnej wirtuozerii w kilku łatwych słowach. Wystarczy tak "od serca" wyznać Pana Jezusa.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27
  ADWENTYŚCI DNIA SIÓDMEGO ODRZUCILI DROGOCENNĄ KREW SYNA BOŻEGO!

  Dzięki za kolejny ciekawy wpis!

  Okazuje się Jassy, że nie tylko katolicy nie czytają ani nie badają Pisma Świętego. I słusznie zaznaczasz w swoim komentarzu, że Adwentyści Dnia Siódmego posiadają swoich nieomylnych nauczycieli, ba, nawet proroków. Ot choćby taka Pani Ellen White, której Adwentyści zawierzyli niczym... Panu Bogu.

  Hmmm! Źle napisałem! Przecież Adwentyści Dnia Siódmego nie zawierzyli Panu Bogu, ponieważ gdyby tak się stało to nie opieraliby swojej wiary na Starym Przymierzu a na Nowym!

  Dla nich, CZWARTE PRZYKAZANIE z Góry Synaj Przyniesione od Pana Boga przez Mojżesza jest ważniejsze od PANA SABATU.
  A przecież wiemy, że to w Synu Bożym powinniśmy znaleźć odpoczynek i spokój a nie w cotygodniowym literalnym sabacie!

  To straszne! Adwentyści, (choć nie zdają sobie z tego sprawy), przyznają, że Przykazanie Czwarte przyniesione przez Mojżesza jest doskonalszym Przykazaniem od Przykazań Miłości przyniesionych przez Pana Jezusa!

  Zaraz, zaraz, czyż Stare Przymierze nie zostało ZATWIERDZONE krwią zwierzęcia a Nowe Przymierze Krwią Syna Bożego? I owszem tak właśnie jest!

  Jednak Adwentyści Dnia Siódmego zawierzyli krwi zwierzęcej a odrzucili Drogocenną Krew Syna Bożego! To bardzo smutne!

  JASSY, na koniec napisałeś:

  "Dziś prawo Mojżesza straciło moc. Ja wybieram prawo z góry Syjon z samego Nieba od Boga Żywego".

  Ja również wybieram prawo z góry Syjon z samego Nieba od Boga Żywego, ponieważ z chwilą Śmierci Syna Bożego na krzyżu, Stary Zakon łącznie z Przykazaniami wypisanymi na Dwóch Tablicach – PRZESTAŁ OBOWIĄZYWAĆ!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  BĘDĘ TO POWTARZAŁ BEZ KOŃCA!

  WIARA NIE JEST SPRAWĄ WSZYSTKICH, ostatnio miałem okazję rozmawiać z tymi ludźmi i absolutnie mnie nie zaskoczyli, bo jak może zaskoczyć ktoś, kto zasiada wspólnie przy jednym stole z watykanem!

  Jak może zaskoczyć ucznia Chrystusowego dany człowiek który robi sobie nieme bałwany obrażając przy tym Pana Jezusa!

  Skoro tak prostych spraw Biblijnych nie rozumie te wyznanie, to mowa o Sabacie jest dla nich nie do zrozumienia!

  Sumując: nie rozumieją podstaw a zabierają się ci ślepi nauczyciele za tematy kompletnie ich przerastające!

  Taki Sabat jaki wprowadzają nie tylko adwentyści, jest kompletnym nie znaniem Nauk Zbawiciela, jest trwaniem cały czas w Starym Przymierzu i dla nich jak dla większości którzy tak sądzą, Pan Jezus jeszcze nie Przyszedł, czyli z Nauką Pana Jezusa nie mają oni nic wspólnego!

  //Ja również wybieram prawo z góry Syjon z samego Nieba od Boga Żywego, ponieważ z chwilą Śmierci Syna Bożego na krzyżu, Stary Zakon łącznie z Przykazaniami wypisanymi na Dwóch Tablicach – PRZESTAŁ OBOWIĄZYWAĆ!//

  Dlatego Keren, Jassy wiemy dobrze , że WIARA, NIE JEST SPRAWĄ...

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @waran73
  ODWAŻYSZ TY SIĘ CHŁOPIE WRESZCIE NA JAKIŚ JAWNY WPIS?

  Przecież podważyłem Twoją wiarę, Twoje poglądy. Wasze poglądy!

  Oczywiście nie mam nic przeciwko mailom ale chyba nauczono Was bronić swojej wiary, czyż nie? A tutaj, teraz, w tym momencie, w tej chwili, możemy porozmawiać no i było nie było, zapewne zetrzeć się także naszymi poglądami!

  No, zapraszam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz
  JAK MOŻE ZASKOCZYĆ KTOŚ, KTO ZASIADA WSPÓLNIE PRZY JEDNYM STOLE Z WATYKANEM?!

  No, potraktowałbym Twój wpis jako wyzwanie... dla nich!

  Również swego czasu zauważyłem, że Adwentyści Dnia Siódmego mają pretensję do katolików o to, że ci wyrzucili z Dawnego Dekalogu Bożego II Przykazanie traktujące o zakazie czynienia sobie obrazów i figur Pana Boga a jednocześnie owi Adwentyści Dnia Siódmego sami malują obrazki... i tu...i tam!

  Żałosne!

  Słyszysz waran73? Co Ty na to?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @topstopjuve
  ONI WIEDZĄ!

  O, nie, nie! W żadnym wypadku nie mogłem pisać "pod Ciebie" skoro się odzywasz.

  Tacy jedni, którzy "czytają czasami Neon" wiedzą bardzo dobrze, o kim piszę! Może kiedyś jak odpalą kompa i przeczytają ten wpis to ruszy ich sumienie.

  A Tobie życzę Pomocy od Pana Jezusa. Ale to Jego Wola jest nie moja! Ważne by trwać w Synu Bożym!

  Pozdrawiam topstopjuve


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @topstopjuve
  WYJDŹCIE Z BABILONU LUDU MÓJ!

  No cóż masz rację. Obawiam się, że kiedyś jako katolik również taki byłem. Nie czytałem Pisma Świętego, tylko jakieś Mszaliki. I ja brałem udział w tej farsie i trudno tak do końca powiedzieć, że było to nieświadome postępowanie.

  Pismo Święte jest obcą Księga dla papieży, biskupów, księży, pastorów i różnej maści nauczycieli.

  No weźmy taki przykład: Jedyną Drogą do Boga Ojca jest Pan Jezus. Można o tym przeczytać w Ewangelii według Jana 14/6. Można także zauważyć, że w Dziejach Apostolskich 4/12 jest zaznaczone, że dane nam zostało "Imię" Pana Jezusa. Tylko Pana Jezusa... Nie "imię" Marii, nie jakiegoś Apostoła, lecz tylko Bóg Ojciec Dał nam Swego Syna!

  W Kościele katolickim nie ma śladowej nawet ilości WIARY lecz liczy się tylko i wyłącznie tradycja papieska!

  Hm... Powiem tak: Gdy w jakimś kościele czy zborze, zgromadzeniu czy grupie, szczególnie zarejestrowanej, powstają fałszywe nauki, zakłamania, to Pismo Święte mówi wyraźnie by stamtąd odejść!

  Wyjdźcie z Babilonu ludu mój... Mówi Pan Bóg! Babilon to symbol zamieszania, nieprawdy, fałszerstwa, knowania, a przede wszystkim odrzucenia Bożych Nauk!

  Owe wyjście ludzi "stamtąd" nie dotyczy tylko Kościoła katolickiego ale i ADWENTYSTÓW, Badaczy czy Świadków...

  Pozdrawiam i dzięki za wpis!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @topstopjuve
  "STWORZENIE NIE WYSZŁO CAŁKOWICIE WYKOŃCZONE Z RĄK STWÓRCY"!

  Napisałeś o katolikach: "Najpierw katechizm...".

  No tak, bez dwóch zdań a Katolicki Katechizm zatwierdzony przez papieża Jana Pawła II ze wszech miar w setkach punktów obraża godność Boga Ojca oraz Boga Syna. Ów katolicki Katechizm stwierdza, że Dzieło Pana Jezusa zwane "człowiekiem", nie było doskonałe!

  Nauka 302 Katechizmu brzmi:

  "STWORZENIE ma właściwą sobie dobroć i doskonałość, ale NIE WYSZŁO CAŁKOWICIE WYKOŃCZONE Z RĄK STWÓRCY. Jest ono stworzone "w drodze" (in statu viae) do ostatecznej doskonałości, którą ma dopiero osiągnąć i do której Bóg je przeznaczył. Bożą Opatrznością nazywamy zrządzenia, przez które Bóg prowadzi swoje stworzenie do tej doskonałości:

  Wszystko zaś, co Bóg stworzył, zachowuje swoją Opatrznością i wszystkim rządzi, "sięgając potężnie od krańca do krańca i władając wszystkim z dobrocią" (Mdr 8,1), bo "wszystko odkryte i odsłonięte jest przed Jego oczami" (Hbr 4,13), nawet to, co ma stać się w przyszłości z wolnego działania stworzeń".

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/

  Zauważ ten fragment:

  "STWORZENIE NIE WYSZŁO CAŁKOWICIE WYKOŃCZONE Z RĄK STWÓRCY".

  Zatem z 302 punktu Katechizmu wynika, że Adam i Ewa nie byli doskonałymi stworzeniami Pana Boga! Nie byli... WYKOŃCZENI!

  Ale... Ale...

  Z nauki nr 377 tego samego Katechizmu wynika jednak, że, uwaga...:

  ""Władanie" światem, które Bóg od początku powierzył człowiekowi urzeczywistniało się przede wszystkim w samym człowieku jako panowanie nad sobą. CZŁOWIEK BYŁ NIESKAZITELNY I UPORZĄDKOWANY W SWOIM BYCIE, ponieważ był wolny od potrójnej pożądliwości, która poddaje go przyjemnościom zmysłowym, pożądaniu dóbr ziemskich i afirmacji siebie wbrew nakazom rozumu".

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/

  Zatem Adam był "NIESKAZITELNY I UPORZĄDKOWANY", czy może był Dziełem Bożym ale NIEWYKOŃCZONYM?!

  To bardzo smutne pytanie!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TAGI

ULUBIENI AUTORZY