Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

POPROSZĘ O SKRAWEK CIEMNEGO NIEBA! PRZECZYTAJ BURMISTRZU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym dziwowisku dostrzegłem Rękę Pana Boga.

 

Pewnego razu gdy szedłem z pracy wieczorem do domu w całym pobliskim rejonie zgasły światła. Awaria jak to awaria, normalka! Jednak jako astronom amator przystanąłem. Wiedząc o tym, że adaptacja oka trochę trwa wpatrywałem się przez jakiś czas w... ziemię.

 

Teraz - pomyślałem – i podniosłem głowę by dostrzec widok, który tylko poeci opisać mogą w swoich wierszach a pisarze natchnieni tym dziwowiskiem natychmiast sięgają po pióro by zacząć opowiadanie jakby nie z tego świata pochodzące.


 

Otóż moje oko dostrzegło wspaniały i potężny pas gęsto skupionych nad moją głową gwiazd. Droga Mleczna przecinała niebo tak majestatycznie, że aż kark bolał mnie od radowania się tym widokiem. Wiedziałem, że spóźnię się do domu. Nie mogłem przegapić tych dziwnych świecących wysepek oddalonych od mojego oka wiele lat świetlnych.

 

Podziwiałem ten wspaniały widok i delektowałem się jego krasą także z innej przyczyny. Otóż w tym dziwowisku dostrzegłem Rękę Pana Boga. Świat zjawisk na którym zawiesiłem swoje oko nie był dla mnie dziełem przypadku lecz Rozumu. Rozumu tak Poteżnego, Którego Siły i Mocy nie jest w stanie zgłębić żaden człowiek!

 

Mijała minuta za minutą a gwiazd jakby było coraz więcj. Rzekłbyś, że tysiące świateł zawisło nad twoją głową!

 

W pewnej chwili ten, a jakże, urokliwy klimat zniknął. Przestałem marzyć a i niejednemu poecie a może i pisarzowi w tym momencie zabrakło twórczej pasji.

Lampy uliczne zapalały się tu i tam i momentalnie niebo pojaśniało. Smutny to był widok dla człowieka, który wie, że z każdym następnym dniem cywilizacja niszczy tak wspaniałe pejzarze.

 

Jednak nie można przed cywilizacją uciec... Nie można się schować...


(...)

 


 

Tym artykułem popieram tych, którzy przez lornetkę, teleskop, czy lunetę obserwują coraz to mniej gwiazd, planet i mgławic, ponieważ roproszone światło miast a także co gorsza, fatalnie oświetlanych jeszcze nie tak dawno ciemnych łąk, nie pozwala na podziwianie Widoków Bożych!

 

Każdego dnia nielogiczne rządy włodarzy odbierają nam kolejne zielone połacie zbędnymi wielkimi okrągłymi lampami. Od lat ludzie zainteresowani astronomią walczą o ochronę ciemnego nieba. Od lat walczą o to by uliczne lumeny skierowane był w dół by oświetlały chodniki a nie rozpraszały się we wszystkich kierunkach w przestrzeni międzyplanetarnej! Ktoś kto kocha ten wspaniały Boży Widok nad swoją głową wie o czym piszę! 

A włodarzom miast proponuję by choć na chwilkę odpalili kompa wchodząc pod poniższe adresy! Okazuje się, że środowisko można zaśmiecać nie tylko papierkami czy różnymi odpadkami a Szefom miast należałaby się czerwona kartka za brak dbania o... pejzarze kosmiczne!

 

Oto specjalna mapa znieczyszczenia Ziemi światłem. Posiada owa mapa wyszukiwarkę miejsca na ziemi a także po prawej stronie odniesienie do minionych lat.

 

Adres:

 

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=8&lat=6844907&lon=1674540&layers=B0FFFFTFFFF

 

Poszukaj na mapie Bieszczady. Dla tych którzy nie wiedzą podpowiem, że leżą one na samym dole Polski po prawej stronie. Zaznacz podgląd "Hybrid". Do góry po prawej stronie masz małe menu mapki. Zaznacz virs 2018. Tak wyglądają Bieszczady widziane ze sputnika oświetlone światłem w tym roku. Zaznacz teraz virs 2017, potem virs 2016 i 2015...

 

Przeczytaj burmimstrzu:

 

https://www.google.pl/search?q=ochrona+ciemnego+nieba+lampy&oq=ochr&aqs=chrome.0.35i39j69i57j0l4.7475j1j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8


 


KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  PRZEZ WIARĘ...

  Napisałeś:

  //Ktoś kto kocha ten wspaniały Boży Widok nad swoją głową wie o czym piszę!//

  Chyba cię zadziwię, ale ja również lubię podziwiać te cudo, które rozłożone nade mną niby ciemne prześcieradło potrafi mienić się pięknymi błyskotkami:-). Posiadam mały teleskopik i raz po raz oglądam te wspaniałe niebo, stworzone przez Boga Ojca i Boga Syna, coś pięknego!

  Kiedy ktoś wspomina na temat nieba i ogromu oraz piękna jaki roztacza się nad nami, zaraz przychodzi mi na myśl ten werset:

  (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.

  List do Hebrajczyków 11/3

  Tak, przez WIARĘ POZNAJEMY, PRZEZ WIARĘ WIEMY, KTO TO WSZYSTKO STWORZYŁ!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • "oddalonych o wiele lat świetlnych" - Wierzysz Stwórcy, czy uczonym w piśmie i mowie płatnym fałszeżom PROFESorom - FARYZEUSZOM?
  .
  .
 • @60grzegorz
  DZIWOWISKA NAD NASZYMI GŁOWAMI!

  Witaj!

  Dziękuję za bardzo ciekawy i ważny wpis. Cieszę się, że również podziwiasz Boży Kosmos Twoim teleskopikiem. Ja co prawda przyznam, że posiadam "tylko" mocną lornetę ale sam wiesz, jak wspaniałe są dziwowiska nad naszymi głowami.

  Wiesz również, że im ciemniejsze niebo tym doskonalsza widoczność i nawet mała lampa znienacka zapalona może zepsuć na kilka minut ten wspaniały klimat.

  Podałeś cytat z Pisma Świętego. I ja również dodam swój na Chwałę Boga Ojca oraz Boga Syna. Taki cytat znienacka!

  Pan Bóg powiedział do Hioba:

  "(31) Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? (32) Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? (33) Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi?"....

  38/31-33

  To taki cytat ze znakiem zapytania dla wielu naukowców, którzy każdego niemal roku zmieniają swoje zdanie na temat zagadnień dziejących się w Głębokim Kosmosie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Krystyna Trzcińska
  KOSMICZNA POTĘGA STWÓRCY!

  Oczywiście Droga Krystyno, że wierzę Stwórcy ale cóż za siłę może mieć ten stwórca (specjalnie pisane małą literą), któremu mógłbym ograniczyć jego pole działania? Zatem mojemu Stwórcy, Synowi Bożemu, nie ograniczam Doskonałości.

  Posłużę się przykładem. Jak daleko od Ziemi Pan Bóg mógł "ustawić" najbliższą gwiazdę? Bardzo daleko, jednak gdyby Słońce zamiast 150.000.000. kilometrów od Nas znajdowało się np. 60 milionów kilometrów, to warunki ziemskie byłyby katastrofalne!

  Jednak to nie tylko odległość Słońca od Ziemi ma znaczenie. Hmmm... Rzekłbym, że nie mniejsze znaczenie ma kąt ustawienia Ziemi względem Gwiazdy Sol! Ów odpowiedni kąt ustawienia Planety sprawia, że podziwiamy zmieniający się na Niej klimat, od wiosny do zimy!

  Mam nadzieję, że wierzysz w to, że światło pokonuje drogę w przestrzeni. Łatwo w tym momencie samemu sobie to udowodnić. I przykładowo: Stań w parku w oddali od drzew liściastych i spróbuj zauważyć odbijające się od owych liści promienie. Tak, tak, owe promienie pokonały dystans 150.000.000 kilometrów i wpadły do Twojego oka. Przemknęły tą drogę w czasie 8 minut z hakiem!

  Gdybym rozkazał Panu Bogu by nie "ustawiał" żadnej gwiazdy setki lat świetlnych dalej, to ograniczyłbym Go w Jego Działaniu. Gdybym Go chciał ograniczyć, to musiałbym rzec, że potrafi ukształtować gwiazdy na peryferiach peryferii Kosmosu ale dalej już nie. Zapewne i określenie "peryferie Kosmosu" jest błędne!

  Jeżeli już o dystansach mowa: Logiczny wniosek wysnuty z obserwacji Naszej Gwiazdy Sol mówi, że wszystkie pozostałe światełka na nieboskłonie są olbrzymie a nawet większe od Słońca. Jednak ze względu na to, że są od Słoneczka bardzo daleko to pozornie mają tą samą wielkość, lecz usadowione są w bardzo różnych odległościach od Ziemi. Tych różnic odległości nasze oko nie zauważy ponieważ nie patrzymy na nieboskłon perspektywicznie lecz raczej "płasko".

  Przykład który możesz zrobić wieczorem! Zapal kilka świeczek i znajdź najdłuższe puste miejsce w mieszkaniu. Wszystkie świeczki na końcu owego pustego miejsca ustaw w różnych odległościach od siebie na przestrzeni przykładowo 1,5 metra. Zasłoń czarnym papierem świeczki tak by było widać tylko ich płomienie i pogaś wszystkie światła elektryczne. Teraz stań sobie parę metrów z przodu i spójrz na wszystkie świeczki na wysokości ich płomienia.

  I co? Okazuje się, że nie widzisz perspektywy i tak na prawdę nie możesz określić w jakiej odległości od siebie świeczki są oddalone.

  I tak samo gwiazdy oddalone są od siebie, jedne bardzo daleko a inne bliżej. Zgodzisz się chyba z tym, że na naszym nieboskłonie nie ma innego wielkiego Słońca? No a jeżeli nie ma to znaczy, że po wielkości punkcików na niebie wiemy, że pozostałe słońca są... bardzo daleko. Więcej niż 8 minut świetlnych z hakiem!

  A wszechpotężne odległości w Kosmosie nic nie ujmują Stwórcy a wręcz udowadniają Jego Potęgę!

  Cześć!

  PS Zauważ, że nie napisałem nic o naukowcach i o nauko(f)cach lecz podobnie jak Galileusz oparłem się ciut ciut na... logice!

  57KO


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  KOLEJNY ŁADNY WERSET!

  (6) Przesuwa ziemię z jej miejsca, tak że jej podstawy się chwieją.

  (7) On każe słońcu, aby nie wschodziło, i na gwiazdy swą pieczęć kładzie.

  (8) On sam rozpościera niebiosa i kroczy po falach morskich.

  (9) On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa.

  (10) Czyni wielkie, niezbadane rzeczy i cuda, którym nie ma miary.


  (Ks. Hioba 9:6-10, Biblia Warszawska)

  ...On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa...Czyni wielkie, niezbadane rzeczy i cuda, którym nie ma miary...

  Tak , to wszystko zasługa Boga Ojca i Jego Syna, Boga Jezusa Chrystusa!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY