Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

2 LISTOPADA 2018! FAŁSZYWY CZYŚCIEC!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Jezus drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują!

 

Katechizm Kościoła Katolickiego:


   Nauka nr 1030 na temat czyśćca:

"Ci którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba".


   Nauka nr 1031 

"To końcowe oczyszczenie wybranych, które jest czymś całkowicie innym niż kara potępionych, Kościół nazywa czyśćcem(…)".


Na początku przypomnę, że w Liście do Hebrajczyków  9/27, 28 jest napisane:


"27. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
28. Tak Chrystus Raz Jeden Był Ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, Drugi Raz Ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują".


Takie jest Prawo Boże: 
Raz umrzeć a potem sąd.  A jakie jest prawo nauczycieli katolickich?   


Śpieszę z odpowiedzią:

Śmierć, dla jednych niebo, dla innych czyściec i sąd no i jeszcze po drodze, gdzieś tam "piekło".

 


Parę słów do strasznie stylistycznie ułożonej nauki nr 1030.  Spytam Ciebie, który czytasz wpatrując się w ekran monitora:


ak można umrzeć w łasce i przyjaźni z Bogiem a jednocześnie nie być całkowicie oczyszczonym?   Jaką jeszcze muszą uzyskać świętość konieczną do tego by wejść do radości nieba?Chociaż trawestacja tekstu nie jest moim sposobem na walkę z nieprawdziwymi naukami to w tym miejscu powyższą naukę (nr 1030) oddam w inny sposób:


"Ci, którzy są przyjaciółmi króla i obdarzeni są jego łaską i przyjaźnią, ale nie są jeszcze całkowicie pod jego łaską, chociaż są już pewni, że są pod jego łaską, przechodzić muszą jeszcze próbę by być pod królewską łaską".


Hmmm… Szaleństwo jakieś...


Tak! Nauka o czyśćcu jest bardzo dziwna a co najważniejsze, obraża Sprawiedliwość Stwórcy, obraża Jego Majestat i Powagę. 


Kończąc: 


Syn Boga Ojca Ustanowił Swoje Prawo, Prawo Zmartwychwstania. Przyjdzie Pewnego Dnia by zabrać do Siebie ludzi wierzących. Tych, którzy w momencie Jego przyjścia będą żyli, przemieni do nowego życia, a tych, którzy śpią w prochu ziemi, wzbudzi. Takie jest Boże Prawo.


Mówi o tym Apostoł Paweł, w 1 Liście do Tesaloniczan, w rozdziale 4/13-18.


"13 Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. 14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 


15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!". Podsumowując powiem, że nagroda, Którą Obiecał Zbawiciel, dosięgnie wszystkich ludzi wierzących, wszystkich czasów jednocześnie, aby jeden drugiego nie uprzedził w zmartwychwstaniu.


A nauka o czyśćcu? No cóż, jest niezgodna z Duchem Biblii! To raczej... pogańska nauka! KOMENTARZE

 • @
  JEDNO WIELKIE POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM!

  Przytoczyłeś:

  //"Ci którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba".//

  Czy zauważyłeś Keren, ile w tym zdaniu jest BYKÓW, ale nie ortograficznych ani stylistycznych, mówię o BYKACH, porównując je z Naukami Pana Jezusa!

  Czytając to, porównuje je z naczyniem do którego kiełbasę, placki ziemniaczane, budyń, kefir, farbę olejną , trufle , mielone płytki podłogowe, razem to wszystko miksujemy i podajemy gościowi na talerzu i z uśmiechem na twarzy mówimy mu, smacznego!

  I o dziwo, facet po skosztowaniu tego ochłapu, mówi dziękuję!

  Wybacz, ale tego inaczej nie można oddać, widocznie katolicy lubią takie ''JEDZENIE''.

  P.s. Czasami myślę sobie, że lepiej niech oni robią krzywdę temu swojemu katechizmowi, niźli mieli by kompletnie ponieść klęskę tłumacząc Biblię, o której nie mają zielonego pojęcia, tylko to mnie pociesza!

  //(...) ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, (...)//

  Kompletna głupota ludzka podana na ''tacy marnego baru'', który myśli że wszyscy mają ''brak wyczucia smaku".

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Katolicka herezja / nauka / o czyśćcu , niezgodna z nauczaniem Pana Jezusa !!!
  Jestem ciekawy skąd u ludzi wzięło się takie dziwne słowo i pojęcie jak czyściec ? co to jest takiego ? niech ktoś mi to wytłumaczy jak można ???

  Nigdzie ale to dosłownie nigdzie nie przeczytałem o tym w Piśmie Świętym , jak ktoś był by uprzejmy podać mi choć jeden cytat z Biblii na temat tego dziwnego słowa ,, czyściec ,, co to jest takiego?????

  Pan Jezus nigdy nic nie wspominał i nie nauczał nigdy o jakimś czyśćcu , natomiast Pan Jezus uczy , że któregoś dnia przyjdzie znów po to aby zabrać do domu Ojca swego ludzi wierzących i to jest prawdą .

  Pan Jezus ,gdy przyjdzie powtórnie to wzbudzi z grobów ludzi wierzących, a ci, którzy w tym czasie żyć będą, zostaną przemienieni. Jednych przeznaczy do Życia Wiecznego, innych na potępienie wieczne.

  Cytat:

  Nie dziwcie się temu , gdyż nadchodzi godzina , kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos Jego : I wyjdą ci , co dobrze czynili , by powstać do życia : a inni , którzy zle czynili , by powstać na sąd / Ew. Jana 5,28-29 /

  Pan Jezus uczy : Raz umrzeć , a potem sąd takie jest Prawo Boże , a nauka o czyśćcu jest niezgodna z nauczaniem Zbawiciela Pana i Boga Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Syna . Nie ma czyśćca, czy ludzi w niebie, nie ma w niebie twojej mamy ! i twojego taty! nie ma w niebie twojego dziadka ! ani twojej babci ! czy twoich znajomych ! po prosty nie ma czyśćca i kropka . Nauka o jakimś czyśćcu jest to po prost herezja wymyślona przez ludzi !
 • @topstopjuve
  PAN JEZUS Z OJCEM SWOIM , ŚWIAT STWARZALI!

  (10) Na świecie był i świat PRZEZEŃ POWSTAŁ, lecz świat go nie poznał.

  (11) Do SWEJ WŁASNOŚCI PRZYSZEDŁ, ale swoi go nie przyjęli.

  (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,

  (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

  (14) A Słowo ciałem się stało i ZAMIESZKAŁO WŚRÓD NAS, i ujrzeliśmy CHWAŁĘ JEGO, chwałę, jaką ma JEDYNY SYN od Ojca, pełne łaski i prawdy.

  (Ew. Jana 1:8-14, Biblia Warszawska)


  (55) I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym powiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.

  (56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.

  (57) Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?

  (58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.


  (Ew. Jana 8:55-9:3, Biblia Warszawska)

  ..........................................................

  Przykładów o tym że Pan Jezus był dużo, dużo wcześniej jest więcej, wielu z katolików nie wie, że Pan Jezus ze swym Ojcem razem świat budowali(stwarzali), wielu katolików nie wie, że Pan i Bóg Starego Przymierza czyli YHWH, JHWH czy temu podobne , to imię Pana Jezusa, BOGA, Który odwiedził ziemię w ciele, dając szansę ludziom!

  Zresztą skąd oni mają o tym wiedzieć, skoro nawet czysto ludzie relacje, typu dziewictwa Marii nie są do zrozumienia dla nich.

  Bo jeśli kobieta rodzi dziecko, to jasne jest że dziewicą już nie jest, gdyż łono jej zostało otwarte. Skoro więc dorośli ludzie, zepchnięci na margines kłamstwa, uwierzyli w to, to co im można tłumaczyć, skoro nie rozumieją tak prostych spraw!

  No, chyba, że się do Pana Jezusa, nawrócą, czego im życzę!

  ...Na świecie był i świat PRZEZEŃ POWSTAŁ... tak, świat przez Niego powstał!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Autor
  "Kończąc:


  Syn Boga Ojca Ustanowił Swoje Prawo, Prawo Zmartwychwstania."

  Jak można tak fałszować?
  Przecież Chrystus powiedział: "Nie przyszedłem, aby stanowić prawo, ale aby je wypełniać".

  Tych błędów i zafałszowań jest tu tyle, że nie chce mi się nawet analizować i porównywać.
  Więc - albo jesteście durniami, albo fałszerzami.
  I tyle.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  ZAPEWNIAM PANA,

  Panie Wojtas, werset który Pan przytoczył, nie ma nic wspólnego , z Prawem Zmartwychwstania, które to Prawo, Wprowadził Pan Jezus.

  Także nie przeszkadza mi słowo dureń, czy fałszerz, gdyż ludzie Pańskiego pokroju, zapewne gotują się z nienawiści.

  Co do katolickich epitetów którymi raczy Pan obdarzać ''swych wielbicieli'' , radzę meliskę na noc, bo nie tylko łagodzi ona tzw. WERWĘ, ale również i obyczaje!

  Dureń pozdrawia Pana!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas
  MAM NADZIEJĘ, ŻE DURNIOWI ODPOWIESZ NA ARTYKUŁ KTÓRY WIDNIEJE POD PONIŻSZYM ADRESEM?!

  http://m.neon24.pl/3cb395e6c603c79602dce126f85983ee,13,0.png

  https://57kerenor.neon24.pl/post/146182,nie-sadzcie-ze-przyszedlem-zniesc-prawo-albo-prorokow


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY