Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MERRY CHRISTMAS na papierze toaletowym!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Radosnej mszy Chrystusa...

 

Lubię etymologię!  No po prostu bardzo lubię badać dokładny sens znaczenia wyrazów.


I tak, jak wszyscy zainteresowani już bardzo dobrze wiedzą, w Dziejach Apostolskich 11/26 w Antiochii uczniowie Pana Jezusa nie zostali nazwani "chrześcijanami", lecz uczniami "Chrystusowymi".


 

Ostatnio postanowiłem coś jeszcze zbadać. No może zasługa moja w tym wypadku nie jest za wielka ale tu i tam troszkę poczytałem i złożyłem klocki w całość.


Już grudzień a w tymże miesiącu nastąpi niezgodna z Ewangelią Pana Jezusa tak zwana katolicka "Gwiazdka". Lecz o tej "Gwiazdce" później, innym razem.


eszcze jest czas by napisać pięć artykułów! 

Tym razem zajmę się na moment słowami tak zwanymi świątecznymi a najbardziej spojrzę okiem na słynne ogólnonarodowe: "Merry Christmas". Oczywiście wiem, iż we wszystkich filmach, gazetach, w telewizji czy w radiu owe dwa wyrazy angielskie tłumaczone są na: "Wesołych Świąt".


Mniejsza z tym, że co niektórzy w ogóle nie orientują się co to za katolickie święta są. Mniejsza tymczasem z tym! Choć przypomniałem sobie, że i w tym czasie co niektórzy Adwentyści Dnia Siódmego szczególnie mieszkający w Ameryce Północnej również jakieś choinki i świecidełka na tychże drzewkach posiadają!  Ich prorokini Pani Ellen White im pozwoliła.


Ale o "malowanych lisach" tymczasem koniec! To nieważne, że Pan Jezus nie urodził się 25 Grudnia. To nieważne, że nie odwiedzili Go Trzej Królowie. To nieważne, że nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar. Na razie temu tematowi dajmy spokój!


 

Zatem jak świat długi i szeroki, okrzyk "merry Christmas" przebiegać będzie, choć przecież wokół również inne nacje religijne.


Hmm... "Merry Christmas". No cóż, owe "merry", to po prostu staroangielskie słowo oznaczające "wesołość", lub "radość". Ale jakże wyraz "Christmas" przetłumaczyć na "święto", skoro, uwaga, w tym wyrazie znajduje się człon określający Posłannictwo Zbawiciela "Christ" (Chrystus)?


     Rozszyfrowaliśmy więc słowa: "Radość" i "Chrystus".


Pozostało nam owe tajemnicze "mas". Nie no, nie będę przeciągał. "Mass", to po prostu "msza"I oto mamy prawidłowy przekład na język polski ogólnoświatowego grudniowego okrzyku:


"Radosnej mszy Chrystusa"!


Na podstawie:


http://obcyjezykpolski.pl/merry-nie-marry-christmas/

 

  teraz wyobraź sobie Czytelniku, któremu zależy na dobrym Imieniu Syna Boga Ojca, że na ciastkach, piwie, wódce, koszulkach itp. itd, widnieje pokiereszowane "Imię" Posłannictwa Twojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa!


Tak, w szczególności na puszkach z piwem raduje Twoje serce napis: "Radosnej mszy Chrystusa".
 

ednak, gdy Twoje serce jest wesołe i upojone napojem wyskokowym, to ja się smucę. 

PS

 

Napis "Radosnej mszy Chrystusa" na... papierze toaletowym:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1-Rolki-Festiwal-Weso-ych-wi-t-Wydrukowany-Papier-Toaletowy-Tissue-Rolki-Papieru-Toaletowego-Home-Bath/32841378355.html

 

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,95190,7316628,Uczniowie_domagaja_sie_papieru__W_toaletach.html

 

Napis "Radosnej mszy Chrystusa" na... wycieraczce:

 

https://www.google.pl/search?q=wycieraczka+merry+christmas&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5sNKun4TfAhUqw4sKHaJgAuUQ_AUIDigB&biw=1920&bih=938

 

No comment! 

 

KOMENTARZE

 • KPINA!
  NAPIS: "RADOSNEJ MSZY CHRYSTUSA" NA PUSZCZE PIWA!

  http://kocham-piwo.blogspot.com/2016/01/1502-eichbaum-merry-christmas-beer.html


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • KPINA! KPINA!
  NAPIS: "RADOSNEJ MSZY CHRYSTUSA" NA DESCE KLOZETOWEJ!

  https://pl.aliexpress.com/item/3-sztuk-zestaw-Bo-e-Narodzenie-azienka-Toaleta-Seat-Pokrywa-Dywanik-Mata-Bo-e-Narodzenie-WC/32893710583.html?ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=b0382de1-0a2b-411e-b6b5-20077e7232ee&algo_expid=b0382de1-0a2b-411e-b6b5-20077e7232ee-32


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @KPINA! KPINA! KPINA!
  NAPIS: "RADOSNEJ MSZY CHRYSTUSA" NA PUDEŁKU NA ALKOHOL!

  https://www.cart-art-wedding.com.pl/pudelka_dla_firm_na_alkohol_czerwone


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:21:27
  Brawo nowi admini śpią zamiast wywalić do lochu . :(
 • @Repsol
  NIE MA PODSTAW, JESTEM GRZECZNIUTKI JAK MYSZKA!

  https://cafesenior.pl/wp-content/uploads/2014/08/usmiech-emotikony.jpeg


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Repsol 23:33:23
  Co ci się w tej notce nie podoba, to, że nie wiemy którego dnia w roku urodził się Jezus, zaś żadne obliczenia nie wykazują na przesilenie zimowe, ale ustalono, że właśnie wtedy świętujemy narodziny Jezusa Chrystusa, to, że część zwyczajów tych świąt wywodzi się ze zwyczajów przedchrześcijańskich to chyba każdy dorosły człowiek wie.
  Inna sprawa, że autor powtarza się z tymi informacjami jak kukułka. Ale, żeby była to podstawa do lochu? Zresztą nie tylko ja z adminów mamy takie zdanie, bo wczoraj nie było mojego dyżuru, więc przynajmniej jest nasz dwóch adminów.

  Co do określenia "Merry Christmas" to już dawno utraciło ono w rozumieniu potocznym znaczenie związane z Chrystusem. Dziś jest to raczej powitanie świąteczne. To jest to oddzielenie sfery sacrum od sfery profanum o której nie raz mówiłem. Merry Christmas na kubeczku, na puszce napoju nie ma żadnego związku z Chrystusem.
 • @Zawisza Niebieski 11:05:22
  To właśnie bardzo ważna kwestia została poruszona. Ma być tabu czy nie ma być? Bo jak tak popatrzeć na współczesnych rodziców i ich dzieci to chyba to drugie?
  A może to nie w tym rzecz, w ogóle?
 • @Franek Ganek 13:26:54
  A niby na co ma być tabu? Obowiązuje regulamin, na ile czytałem żadne z wyznań nie jest zabronione, zabronione jest obrażanie innych i kilka innych spraw. Z mojej strony nie ma znaczenia kto co wyznaje, jeśli jest to religia zarejestrowana w Polsce, mają prawo głosić stoje poglądy. Jak wiesz, ja często piszę o przedchrześcijańskiej wierze ojców, choć wyznawcą nowopogańskich wierzeń nie jestem. Dla mnie to nasza religijna kultura i jeśli bogowie greccy, rzymscy, egipscy nie obrażają Boga, to czemu miałyby to robić moce słowiańskie?
 • Radosnej mszy Chrystusa / Merry Christmas / do wszystkich ............
  Kpiarze , którzy lekceważą Boże Prawo !!!!!!!
  To nie jest ważne , że owe święta niezgodne z nauczaniem Pana Jezusa i z Ewangelią Pana Jezusa // Bożego Narodzenia // oparte są na kłamstwie ważne jest to , by wszyscy się świetnie bawili .

  Poniżanie i kpienie sobie z Pana Jezusa jest dla nich czymś normalny , wrośli w to jak w swoją tradycję , która nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Jezusa i z Jego Nauką Świętą , z którą przyszedł z samego nieba do ludzi , aby uratować świat .

  A dziś ludziska kpią sobie z Pana Boga, zamieszczając napis ,, Merry Christmas ,, na czy im popadnie i na czym można zarobić kupę kasy , no bo im tylko o to chodzi o kasę i by ich brzuchy leniwe były pełne . A Pan Jezus wcale dla nich się nie liczy , nie liczą się także z Wolą Boga Ojca i z Jego rozkazem ;

  Ten Jest Syn Mój Umiłowany , Którego Sobie Upodobałem JEGO SŁUCHAJCIE ! / Ewangelia św. Mateusza 17, 5 /.

  Ludzie /// JEGO SŁUCHAJCIE /// nikogo innego nie posłał do ludzi Bóg Ojciec tylko swojego SYNA UMIŁOWANEGO /// JEZUSA CHRYSTUSA /// i /// JEGO SŁUCHAJCIE /// !!!!!!!

  TO ON ZBAWICIEL PAN JEZUS NIKT INNY JEST NAJDOSKONALSZYM WZOREM WIARY !!! I NIE MA W NIKIM INNYM ZBAWIENIA BO TAK ZADECYDOWAŁ UKOCHANY BÓG OJCIEC !!! A NIE CZŁOWIEK !!!

  Żaden świadek , katolik , adwentysta dnia siódmego , czy organizacja zarejestrowana na ziemi tego nie zmieni . Wszystkie proroctwa muszą się wypełnić i żadna nauka ludzka tego nie zmieni , są to słowa Boga żywego . To Pan Jezus , a nie człowiek jest najdoskonalszym wzorem wiary .

  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zginął , ale miał żywot wieczny ./ Ewangelia Jana 3,16 /.

  I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni / Dzieje Apostolskie 4,12 /

  Dlatego też Bóg wielce GO wywyższył i obdarzył GO imieniem , które jest ponad wszelkie imię . Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi , i pod ziemią / List Pawła do Filipian 2,9-10 /

  Odpowiedział mu Jezus ; Ja jestem droga i prawda , i żywot , nikt nie przychodzi do Ojca , tylko przeze mnie / Ewangelia według Jana 14,6 /

  Przykazał nam też , abyśmy ludowi głosili i składali świadectwo , że ON jest ustanowiony przez Boga sędzią żywych i umarłych . O NIM to świadczą wszyscy prorocy , iż każdy , kto w NIEGO wierzy , dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię JEGO / Dzieje Apostolskie 10,42-43 /

  Keren napisałeś ;

  //Napis Radosnej mszy Chrystusa na papierze toaletowym , na wycieraczce , na piwie itp. jest to po prostu kpiną !!!//

  Jest to prawdą i ja się z tym zgadzam jest to kpina , kpina i jeszcze raz kpina i naśmiewanie się z Pana Boga .Liczy się tylko kasa nic więcej i nic do tego dodać nie idzie i nie idzie tej głupoty ludzkiej z niczym porównać . Jest to po prostu KPINA !

  Ludzie zapomnieli całkowicie o tym , że Pan Jezus nie da się z siebie naśmiewać ! Oj nie da , ale niektórzy dziś myślą inaczej .

  POZDRAWIAM !
 • Szczodre gody
  To obierzcie sobie inna date na wasze swieto i wtedy sie wymadrzajcie. Nic nie stoi na przeszkodzie byscie adoptowali sobie date 22 lipca, a ze lato. Teraz w RPA tez jest lato
 • @goat
  CO MA PRAŁAT JANKOWSKI DO WIGILII?

  Goat Przyjacielu, my nie musimy sobie obierać żadnej daty po to tylko, by robić jakąś pokazówkę. Wrócę do tego jeszcze ale jeżeli nie wiadomo kiedy Syn Boży się urodził to wyznaczanie daty z "czasów rzymskich" a może jeszcze wcześniejszych, jest błędem.

  Zresztą, tak szczerze mówiąc połowa katolików nie zdaje sobie sprawy z tego, że wigilia, po staropolsku "wilia", to dzień przed ważnym wydarzeniem.

  Ale kogo to obchodzi, że według Was oczywiście, dzień 24 Grudnia, ważniejszy jest od 25 Grudnia.
  Choinki bombki, uciechy, swawole, prezenty, alkohol i ta cała "przed wigilijna" katolicka...szopka!

  Zero wiary... Zero miłości do Pana Jezusa i do Boga Ojca! Bałwochwalstwo i łamanie Bożych Praw, oto codzienny katolicyzm!

  No i do tego... prałat Jankowski, JAK OKAZAŁO SIĘ OSTATNIO, obleśny gbur...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27
  DZIĘKUJĘ ZA WAŻNY WPIS....

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr Jassy!
  DLA NICH NAUKA PANA JEZUSA JEST NIEWAŻNA!

  Napisałeś:

  // To nieważne, że Pan Jezus nie urodził się 25 Grudnia. To nieważne, że nie odwiedzili Go Trzej Królowie. To nieważne, że nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar. Na razie temu tematowi dajmy spokój!//

  Kerenie, to nie jest ważne, kto z nich to sprawdzi, kto z nich zajrzy w tych dniach do Pisma Świętego, kto z nich... itd itd!
  Najważniejsze by zapasy były i pełne lodówki, to jest najważniejsze, ich bogiem jest brzuch!

  W ogóle jak możesz zakłócać im te wielkie dla nich dni, jak możesz ich douczać albo nauczać skoro oni katechizm i nauczanie watykanu mają w jednym palcu, jakie ty, czy ja czy Jassy ma prawo by takimi ''bzdurami'' jakie my piszemy, zakłócać ich nieomylne sumienie.

  Pojedli wszystkie ziemskie rozumy i sądzą że przez pokarm syty , niebo sobie przychylą, niech jedzą, niech piją niech hulają , oni do tego są stworzeni, oni do tego są przeznaczeni!

  Gdyby nie oni, nie było by sądu, sądu przed którym i tak staną i odpowiedzą za to, co uczynili!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE!

  Zapewne masz rację ale może pewnego Syn Boży pociągnie jednego i drugiego. Może ich wybierze. Może im objawi to, że tylko On jest Jedyną Drogą do Ojcowskiej Chwały...

  Tymczasem słusznie piszesz, że lodówki pełne i brzuchy nienasycone ale kto wie co będzie jutro?

  No i dlaczego TUTAJ tak mało jest wpisów popierających Naukę Zbawiciela?

  To jest najważniejsze pytanie!

  Pozdro...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY