Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

25 XII, ŚWIĘTO KATOLIKÓW, ADWENTYSTÓW I NIEKTÓRYCH ATEISTÓW!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Istnieje pewien rodzaj niewolnictwa bez kajdan i sznurów opasujących ciało...

 

 

   Mój Pan Bóg Uczył, że Jest Jedyną Drogą do Boga Ojca...


Niebawem rozpocznie się pogańskie święto 25 grudnia.
Nikogo to nie interesuje, że powyższy dzień sięga korzeniami pogańskiego Rzymu, czy Persji. Nikogo to nie interesuje, że nigdy Małego Pana Jezusa nie odwiedziło Trzech Króli, którym nadano imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.


esteście katolikami. Przyzwyczailiście się do "wigilii" i grudniowych obrzędów. Nie zdajecie sobie jednak sprawy z tego, że jesteście poganami. Nie interesuje Was Syn Boga Ojca! Nie interesuje Was Ojcowska Wola! Zamiast modlić się tylko do Pana Jezusa, Wy składacie swe ręce w modlitwie do "Marii" czy różnych wymyślonych przez Was świętych!


Bardzo często Wasi papieże opierają się na Dawnych Przykazaniach podanych Mojżeszowi na Górze Synaj. Ale z tych Dawnych Przykazań nie podają Wam Prawdziwego Przykazania II oraz Przykazania IV. Jednak Syn Boży to ktoś większy niż Mojżesz!  Przykazania podane przez Pana Jezusa są doskonalsze od Dekalogu wypisanego na Dwóch Tablicach Kamiennych.


atem jeżeli nadal opierasz się na Zasadach Mojżeszowych to za nic masz Śmierć Syna Bożego na krzyżu! Musisz wybrać: Syn Boży albo Mojżesz? Musisz wybrać: Prawa przyniesione z Góry Syjon przez Syna Boga Ojca albo Prawa z Góry Synaj przyniesione przez Mojżesza?


Biały płaszcz papieża oślepił Wasze oczy, katolicy. On w Waszym życiu, stał się ważniejszy od Zbawiciela, Który Umarł i Zmartwychwstał.
Już niedługo będziecie obchodzić Wasze święto. Między Wami jednak nie będzie Mesjasza Rodzącego się w Betlejem.

 



Mój Pan Bóg Uczył, że Jest Jedyną Drogą do Boga Ojca. Ani Bóg Ojciec, ani Syn Boży, nie ustanowili żadnych innych pośredników, między Panem Bogiem, a człowiekiem. Żadnych! Tylko Syn Boży, tylko On  może zmienić nasze życie. Taka Jest Wola Boga Ojca. W Piśmie Świętym nie ma najmniejszej wzmianki mówiącej o tym, że wolno modlić się do "Marii". No tak,  ale przecież Wy nie wierzycie Bożym Słowom,wy wierzycie tradycji.
Wy wierzycie papieżom, którzy każdego dnia poniżają i Boga Ojca, i Boga Syna.



 

"Maria" w niebie? To kłamstwo! Ale Wy lubicie kłamstwa, chcecie być kłamani i poniżani. Chcecie by biskupi i papieże myśleli za Was. To smutne ale jesteście poganami.


Czy będziecie 24 grudnia myśleć o Panu Jezusie? Czy otworzycie Biblię by sprawdzić, czy to na prawdę Trzej Królowie, Kacper, Melchior i Baltazar przywieźli Panu Jezusowi dary?  No tak, dlaczego mielibyście słuchać Kerena, skoro nie słuchacie Słów Zbawiciela?


W każdym bądź razie już teraz życzę Wam wszystkiego Najlepszego w Nowym, 2019 roku.


 

Istnieje pewien rodzaj niewolnictwa bez kajdan i sznurów opasujących ciało. To niewolnictwo duchowe. O nim właśnie pisałem powyżej a czas pomiędzy 6 grudnia a 6 stycznia następnego roku to czas radości szatana z powodu kłamstw papieskich...


eżeli chcesz, to przeczytaj również:


57kerenor.neon24.pl/post/146728,wigilia-na-trzezwo



KOMENTARZE

 • NIENAWIDZĘ KLĄTW!
  POD ADRESEM, KTÓRY ZAPROPONOWAŁEŚ ZAUWAŻYŁEM KLĄTWĘ ZATEM USUWAM TWÓJ KOMENT TYLKO Z TEJ PRZYCZYNY A NIE Z INNEJ...


  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Widzisz autorze, traktujesz katolików jako ciemny lud, co o niczym pojęcia nie ma
  Zadam ci pytanie, ile świąt związanych z Chrystusem powinno być? Mamy jedno historycznie wyznaczone datą, choć dziś jego data jest zmienna, bo wyznaczana na podstawie kalendarza księżycowego, nie słonecznego. To Wielki Tydzień. Znasz inną datę święta, które powinni obchodzić Chrześcijanie - uczniowie Jezusa? Jako Polak i Katolik, w tej właśnie kolejności wiem, że święta Bożego Narodzenia to święta wynikające z prastatej kultury człowieka, to święta przesilenia zimowego. Zdaję sobie sprawę, iż Śmigus Dyngus wywodzi się z święta wiary Ojców, Jarego. Itd. Wiedząc to, czczę święta związane z Jezusem, święto przesilenia zimowego, skoro nie znam daty narodzin Jezusa przeznaczam dla świętowania Jego narodzin. Czy jeśli do kogoś z rodziny przyjdę z kwiatami w dzień zwykły mówiąc, droga ciociu, w dniu twoich urodzin byłem zajęty i nie mogłem, ale dziś przychodzę złożyć ci życzenia, to tę osobę obrażę?
  Tak więc nie obrażam Jezusa obchodząc jego narodziny w dniu, zupełnie nie związanym z narodzinami, bo daty narodzin nie znam?

  Jezus rzekł "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" [Mt 25, 40] czym wyraził iż czyniąc dobro innej istocie Jezusowi je czynię. Błędem jest zwracanie uwagi na ścisłe procedury, nakazy "prawa". Liczy się czynienie Dobra.
 • @Zawisza Niebieski
  JA TRAKTUJĘ KATOLIKÓW JAK CIEMNY LUD?

  Myślałem, że po tylu latach przebywania tutaj już wiesz o tym, że żadnego człowieka nie traktuję jak "ciemnego luda". To, że z Tobą i z innymi katolikami się nie zgadzam wcale nie oznacza, że Was tak traktuję.

  Piszę tylko czasami, że Wasi nauczyciele Was oszukują. Piszę czasami, że dla Ciebie i dla katolików nie liczy się prawdziwa Boskość Syna Bożego, ale żeby mieć Was za "ciemnych"... Upss! To przegięcie!
  Z drugiej strony patrząc, nie wiem dlaczego miałbym przykładowo papieża Jana Pawła II nie nazywać kłamcą, skoro ów papież, notabene Polak, obrażał na każdym kroku Pana Jezusa i Boga Ojca!

  A może pamiętasz, jak ów Polak po zamachu słał wota do Fatimy. Takim pokazał się przed światem. Po prostu bałwochwalcą był ów On!

  Ani Ciebie ani innych katolików nie interesuje Nowy Testament! Lubicie wymyślone daty i tradycje niepoparte żadnymi Biblijnymi dowodami. Wiesz, napisanie o tym, że "święta Bożego Narodzenia to święta wynikające z prastarej kultury człowieka, to święta przesilenia zimowego" to czyste przegięcie, żeby nie rzec brak podstawowych wiadomości z Twojej strony.

  Jeżeli już mówimy o jakichś przesileniach to raczej powinieneś napisać o tym w odniesieniu do bożka Mitry a nie do Pana Jezusa Chrystusa! Zatem pierwsze kłamstwo: Zastąpienie pogańskiego święta na cześć bożka Mitry, datą narodzin Syna Bożego. No cóż, to raczej brak miłości do Bożego Syna jest, by nie rzec prosto z mostu, że to bezczelność!

  Drugie kłamstwo: Pana Jezusa nie odwiedzili żadni królowie!
  Trzecie kłamstwo: Owi nieistniejący królowie nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar!

  To po prostu byli mędrcy lub dosłownie, magowie, którzy przemierzyli różne Krainy by oddać hołd Panu Bogu a nie Marii tak jak zrobił to papież Jan Paweł II. (Ewangelia według Mateusza 2)!

  Bezczelność: Włożenie do żłobka jakiejś kukły-maszkary, która ma imitować Zbawiciela!

  Na końcu piszesz:

  "Jezus rzekł: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych BRACI MOICH najmniejszych, Mnieście uczynili" [Mt 25, 40] czym wyraził, iż czyniąc dobro innej istocie, Jezusowi je czynię. Błędem jest zwracanie uwagi na ścisłe procedury, nakazy "prawa". Liczy się czynienie Dobra".

  Kolejny raz Zawiszo udowadniasz, że nie znasz Ewangelii. Otóż w powyższym cytacie Pan Jezus mówi o braciach w wierze a nie o katolikach, którzy uprawiają idolatrię, modlą się do Marii, posyłają tysiące ludzi do Nieba i wymyślają mnóstwo nauk niezgodnych z Naukami Boga Syna! Pan Jezus nie mówił o tych, którzy w razie potrzeby modlą się do świętego Floriana czy świętego Antoniego ani do papieża Jana Pawła II. To znowu bałwochwalstwo jest i basta!

  Tak więc obrażasz i poniżasz Boga Syna bezapelacyjnie... Hmmm, piszesz, że liczy się czynienie Dobra!
  A może obrażanie Pana Jezusa i Boga Ojca z wyżej opisanych przyczyn nazywasz dobrem? Żartujesz sobie Zawiszo Niebieski? Po prostu brakuje Ci wiary i...wiadomości...

  Na razie! Autor mówi dobranoc!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:52:44
  Jaki tu porządek, brak śladów wczorajszej dyskusji, a przecież owocna była (w pewnym sensie), ban dla p. Wojtasa, jego nawoływanie o ban dla Ciebie, ileś tam skasowanych komentarzy. Mój został, pewnie dlatego, że wydaje ci się iż udowodniłeś mi niewiedzę. Cała twoja wypowiedź pokazuje twój brak wiedzy w zakresie religii starożytnych, tych jeszcze sprzed Mojżesza. Człowiek neolitu i znacznie dłużej swoje wierzenia opierał na kulcie, w różnej formie, w moc Słońca, Księżyca i pasa Oriona. Wiara była ściśle powiązana z kultem tych elementów a także ze zjawiskami z nimi związanymi, jak przesilenia. W tym przesilenie zimowe rozumiane jako śmierć i narodzenie się boga. Czy to w przedchrześcijańskiej wierze Ojców, czy też w kulturach Morza Śródziemnego. Nie znamy daty narodzenia Jezusa, więc jeśli chcemy ten fakt uczcić, każda data jest dobra. Jak ci napisałem, świąt biblijnych mamy bardzo niewiele.

  Mówisz kukle w żłóbku.. przecież są to jasełka, teatrzyk średniowieczny dla ludu nic więcej. Gdy się modlę myślę o Bogu, gdy oglądam teatr, film, choćby nawet dotykał spraw religii o Bogi nie myślę.

  Ale zajmijmy się sprawami Biblijnymi [Mt 25]. Kolejny raz potwierdzasz, że znasz Biblię ale jej nie rozumiesz. Do kogo mówił Jezus wypowiadając słowa {MT 25; 40}, do wiernych? A byli tam jacyś mu wierzący z wyjątkiem uczniów i drobnej grupki stale podążających za Jezusem jak np. Maria Magdalena. Jezus mówi do ludzi, wyznawców JHWH którzy zaciekawieni zbiegli się posłuchać kogoś, kto ciekawe rzeczy opowiada. Kim są ci „BRACIA MOI najmniejsi”, znowu nie Bracia w wierze, a po prostu ludzie. Jezus nie mówi pomagaj tylko wierzącemu, nie nakazuje najpierw sprawdzić czy człowiek wierzy i od tego uzależnić pomoc. Masz pomagać każdemu potrzebującemu, nie ważne czy on chrześcijanin, muzułmanin, czy może ateista. Jak myślisz, o kim mówi Jezus mówiąc o jałmużnie [Mt 6 2-4]? Tylko o wierzących w naukę Jezusa, jak ty to określasz Braciach w wierze?

  Nigdy nie twierdziłem, że nie znasz Biblii, ty ją znasz, ty ją czytasz, ty ją stosujesz, by innym udowadniać, że tylko twojej jej widzenie „nie obraża Jezusa”. Tyle, że dla ciebie Biblia to martwa księga, zbiór cytatów, bo ty jej nie rozumiesz.
 • DO WSZYSTKICH ...........
  Witam!


  Jeden z komentujących napisał ;

  // Tak więc nie obrażam Jezusa obchodząc jego narodziny w dniu, zupełnie nie związanym z narodzinami, bo daty narodzin nie znam? //


  Pan Jezus chce i pragnie , żeby każdy człowiek wierzący w Niego , pamiętał o Nim każdego dnia i o każdej porze dnia , a nie tylko w czasie jakiejś celebry , tradycji czy obrzędu wymyślonego przez człowieka .

  Pan Jezus nie życzy sobie żadnych świąt czy / urodzin / chce natomiast , żeby ludzie się upamiętali i przestrzegali Jego Przykazań i Jego Prawa .
  Dlatego Pan Jezus , przemawiał do ludzi przez proroków , ludzi natchnionych Duchem Chrystusowym , aby przekazali ludziom to co pragnie od człowieka Pan Bóg .

  Pan Jezus przemawia do ludzi przez proroka Izajasz do Izraela ;

  Uczcie się dobrze czynić , przestrzegajcie Prawa , brońcie pokrzywdzonego , wymierzajcie sprawiedliwość sierocie , wstawiajcie się za wdową / Ks. Izajasza 1,17 /

  Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza , stały mi się ciężarem , zmęczyłem się znosząc je . /Izajasz 1,11-20 /

  Czyżby kolejny raz Pan Jezus się mylił przemawiając przez kolejnego proroka Amosa ;

  Nienawidzę waszych świąt , gardzę nimi i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne . Usuń ode mnie wrzask twoich pieśni !

  Niech raczej prawo tryska jak woda , a sprawiedliwość jak potok nie wysychający / Ks. Amosa 5, 24-24 /

  W Piśmie Świętym nie ma daty urodzin Pana Jezusa dlatego , że Pan Jezus nie chce lub nie życzy sobie żeby człowiek obchodził Jego dzień urodzin . Natomiast chce aby człowiek pamiętał o Nim i o Jego Przykazaniach każdego dnia , a nie tylko w wyznaczone dni przez człowieka .

  Pan Jezus przyszedł na ziemię po to , aby uratować rodzaj ludzki , oddał swoje życie i przelał swoją krew na krzyżu za rodzaj ludzki i nie życzy sobie jakiś świąt czy uroczystości wymyślonych przez ludzi .

  Nie po to przyszedł Zbawiciel Pan Jezus na ziemię , aby ktoś z ludzi obchodził Jego urodziny i to na dodatek nie w Jego dzień urodzin .

  Do wszystkich ; Ludzie obudzcie się, 25 grudnia nie urodził się Pan Jezus i nie było żadnych trzech króli i nie mieli oni na imię ; Kacper , Melchior , Baltazar ??? Grudniowe święta tzw. przez organizacje wyznaniowe / Boże Narodzenie / jest to święto niezgodne i nieprawdziwe z Ewangelią Pana Jezusa Ojcowskiego Syna .
 • @Zawisza Niebieski
  WYJAŚNIENIE!

  Komentarz "mesje" Wojtasa został usunięty za niegrzeczny język. Komentarz Repsola został usunięty za skrót do artykułu z klątwą.

  A Twój jak widzisz pozostał!
  Ja nie wyzywam nikogo od durniów a Wojtas, no cóż...
  Repsola koment również bym zostawił...

  Przecież wszyscy znacie zasady panujące na moim blogu. Nie pozwolę kpić z Pana Boga i nie dopuszczę by tutaj były klątwy... nawet wykropkowane!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27
  DZIĘKUJĘ ZA KOMENTARZ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Swieta
  A ja jestem poganinem i od 21.12 do 06. 01 bede obchodzil Szczodre Gody. Ubiore sobie choinke, wloze sianko pod obrosik, bede dawal prezety swoim dziecia ibratanka, zjen kolacyjke w Wigilje przesilenia zimowego. Nie bede sie martwil czy Joszua urodzil sie teraz czy kiedy indziej, nie bede sie martwil czy kogos obrazam i bede smarzyl sie w jakims piekle. Bo to jest moje swieto, swieto wszyskich Polakow, swieto wszystkich Rodzimowiercow
  Pozdrawiam
 • @goat
  ALE, ALE... NAPISAŁEŚ NIEDAWNO NA TEMAT CHOINKI i KATOLIKÓW:

  "Właśnie tu jest mądrość. Po co (...) obchodzą to święto, skoro w tych świętach nie ma nic dla nich? DZIWIĘ SIĘ, ŻE UBIERAJĄ CHOINKĘ, wkładają sianko pod obrus , dają sobie prezenty (...).

  A teraz piszesz o sobie: "Ubiorę sobie choinkę"...!

  Czy ja czegoś nie rozumiem, czy to może białe jest czarne? :)


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @goat 12:38:58
  Spokojny wpis,
  ale czy jego spokój uspokoi dyskutantów opierających
  swoje myślenie na zapisach, ba, nawet nie na zapisach,
  a na tłumaczeniach zapisów
  i ich kompilacji w interesie władców i dworów?


  Uchodzący za najstarszy znany egzemplarz Biblii, zwany Kodeksem Synajskim, jest w internecie.
  Z liczącego ponad 700 kart greckiego manuskryptu z połowy IV w., ocalało do naszych czasów 400.
  Zawiera on połowę Starego Testamentu w wersji Septuaginty i cały Nowy Testament.

  Ludzie opierają zatem swoją wiarę na
  cząstce/partii artefaktu z IV wieku.

  Mogą?

  Oczywiście, że mogą.

  To nie powinno dziwić w świecie, w którym wielu ludzi opiera swoja wiarę na tym , co obiecują politycy w kampanii wyborczej.
 • @Zbigniew Jacniacki
  WYSTARCZY JEDEN PRZEKAZ EWANGELICZNY!

  Jeśli można się wtrącić....

  Dla człowieka Chrystusowego przydatny i wystarczający pod względem historycznym i moralnym ale patrząc z Boskiego Punktu Widzenia, jest przekaz tylko jednego ewangelisty, Mateusza, Marka, Łukasza lub Jana. Każdy kolejny List jest naszym zaznajomieniem się z myślami i historią ludzi z tamtych czasów i z ich wiarą.

  Dla mnie Biblia sama w sobie w obecnych wydaniach nie stanowi sprzeczności a jeżeli wydaje mi się, że takowe zaistnieją to najpierw się zastanawiam i stawiam sobie pytanie: Dlaczego? Są również przekłady ze świadomym fałszowaniem tekstu...

  W ten sposób patrząc, uniknąłem w swoim życiu wielu niepotrzebnych oskarżeń wypowiedzianych w stronę Stwórcy! A jeżeli czegoś nie rozumiem, to... czekam! Aż kiedyś pewnego dnia...

  Jednak do tłumaczeń wkradły się błędy, które w swoim sumieniu należy poprawić zgodnie z greką: "Chrześcijanina" należy zamienić na "Chrystusowego", "chrzest" na "zanurzenie" lub "pokutę" na "zmianę myślenia"!

  Takie określenia posiadają przekłady tzw. zachodnie... Określenia zgodne z greką...

  Nie wymieniam tutaj sprawy podstawowej jak pomoc Syna Bożego w kwestii zrozumienia...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 10:46:34
  To nie Jezus przemawial do prorokow.Jezeli przeczytac calosc wersetow to zawsze przemawia ich Autor,ojciec Jezusa mowiac: wyrocznia Jahwe.To brzmienie imienia wedlug Biblii Tysiaclecia.
  Imie Jezusa(Jehoshua) jest pochodna imienia Bozego,a nie odwrotnie.Nie jest tez Jemu rowne,bo inaczej nie byloby relacji Ojciec -Syn, a byloby Bracia.
  To nie Syn obdarzyl Ojca niesmiertelnoscia, ale Ojciec dal ja Synowi jak objasnia w natchnieniu apostol Pawel.Sa tacy,ktorzy twierdza,ze ap.Pawel byl wywrotowcem wprowadzajacym wlasnenauki.Czynia tak prawdopodobnie nie umiejac wyjasnic czy tez obali jego nauk,ktore w istocie byly nie jego a samego Boga.Dlaczego wiec ap.Piotr mowi o nim jako umilowanym bracie?
 • @57KerenOr 14:45:58....Nie wymieniam tutaj sprawy podstawowej jak pomoc Syna Bożego w kwestii zrozumienia....
  To ostatnie zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

  Rozmawiajmy o tym, co rozumiemy z naszego życia,
  Ono jest naszym pismem świętym.

  Pouczającym dla innych, bo nie jest zmyślonym, ocenzurowanym, dopasowywanym do woli władców.
 • @Herkules
  NIE WCHODŹ W ZATARG Z BOGIEM OJCEM!

  Jeśli mogę...

  Bardzo trafne spostrzeżenie na temat tego, że Piotr i inni nazywali Apostoła Pawła umiłowanym bratem...

  Co do Pana Jezusa...
  Tak! To Pan Jezus przemawiał przez proroków, ponieważ w prorokach był DUCH CHRYSTUSOWY!

  Dowód:

  "(7) ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi JEZUS CHRYSTUS. (8) Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną, (9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz. (10) ZBAWIENIA TEGO POSZUKIWALI I WYWIADYWALI SIĘ O NIE PROROCY, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał DZIAŁAJĄCY W NICH DUCH CHRYSTUSOWY, KTÓRY PRZEPOWIADAŁ CIERPIENIA, MAJĄCE PRZYJŚĆ NA CHRYSTUSA, ale też mające potem nastać uwielbienie".

  1 List Apostoła Piotra 1/7-11

  Zatem zostało udowodnione, że przez proroków Starego Przymierza przemawiał Syn Boży. Duch Chrystusowy był w prorokach...

  Dawid służył Synowi Boga Ojca!

  Psalm 110/1, 2

  "1) Psalm Dawidowy. RZEKŁ PAN PANU MEMU: SIĄDŹ PO PRAWICY MOJEJ, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! (2) Berło mocy twojej ześle Pan z Syjonu: Panuj wśród nieprzyjaciół swoich!". 

  "RZEKŁ PAN PANU MEMU", czyli Bóg Ojciec Powiedział do Swojego Syna a Boży Syn już w Starym Przymierzu był Panem Dawida!

  Co więcej? Mojżesz znosił cierpienia dla SYNA BOŻEGO!

  Dowód 1:

  "(24) Przez wiarę MOJŻESZ, kiedy dorósł, nie zgodził się, by go zwano synem córki faraona, (25) i wolał raczej znosić uciski wespół z ludem Bożym, aniżeli zażywać przemijającej rozkoszy grzechu, (26) uznawszy hańbę CHRYSTUSOWĄ za większe bogactwo niż skarby Egiptu; skierował bowiem oczy na zapłatę".

  List do Hebrajczyków 11/24-26

  Dowód 2: Przez pustynię lud izraelski prowadził Pan Jezus!

  "(1) A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli. (2) I wszyscy w MOJŻESZA zanurzeni zostali w obłoku i w morzu, (3) i wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli, (4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a SKAŁĄ TĄ BYŁ CHRYSTUS".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 10/1-4

  To ciekawe: Skałą która prowadziła Mojżesza był Syn Boga Ojca!

  No i coś jeszcze! Ewangelista Jan (1/10) bardzo ale to bardzo wyraźnie zaznacza, że Pan Jezus... stworzył świat!

  Dowód:

  "(10) NA ŚWIECIE BYŁ I ŚWIAT PRZEZEŃ POWSTAŁ, lecz świat go nie poznał".

  To przecież Pan Jezus był na świecie... To przez Pana Jezusa świat powstał...

  Pan Jezus otrzymał od Ojcowskiej Chwały tak potężną władzę, że wielu ludzi nie ma kompletnie o tym pojęcia... Pan Jezus Jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały!
  No chyba, że ktoś uważa, że to ODBICIE jest niedoskonałe! No ale w takim razie, ten ktoś wchodzi w zatarg w Samym Bogiem Ojcem!

  Na koniec: Relacja Ojciec- Syn zawsze jest niezmienna! Natomiast jeśli Bogu Ojcu upodobało się dać tak potężną władzę Swojemu Synowi to człowiek powinien zamilknąć na ten temat i nie wtrącać się.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 13:57:47
  No właśnie chyba czegoś nie rozumiesz. Ja powtarzam Ja, jako Rodzimowierca ubiorę sobie choinkę i mam do tego prawo. Jest to nasza tradycja , Rodzimowierców, a nie chrześcijan. Sianko pod obrusem też jest naszą tradycją, a nie waszą.Słowa wasze, nasze też są nie odpowiednie, bo wszyscy wywodzimy się z tej ziemi, naszej Polskiej ziemi , nie znad Jordanu. Więc świętujmy wszyscy razem. Katolicy niech świętują po swojemu,z naszymi Rodzimowierczymi tradycjami (choć w większości nie świadomie) ze strachem przed wielkim Jahwe i piekłem. My Rodzimowiercy po swojemu, z naszymi Rodzimowierczymi tradycjami. Wesoło i radośnie I tu jest właśnie różnica.
 • @57KerenOr 13:57:47
  I jeszcze jedno.Proszę nie katujcie już cytatami z Tanach/ ST i NT, cytatami Joszue oraz przeróżnych świętych , bo większości je znam i nie trafiają one do mnie.
  SŁAWA
 • @Herkules 15:00:37
  To Miłość do Zbawiciela, jest drogowskazem do tego, by Jego Słowa, zapisane w Biblii, traktować poważnie i z szacunkiem . Człowiek który myśli inaczej nie ma Ducha Chrystusowego , nie ma poznania i zrozumienia , taki człowiek wszczyna tylko spory i zwady .

  To Pan Jezus był Bogiem Starego Przymierza, odziedziczył także po Ojcu, Jego znamienite imię JHWH . Panu Jezusowi służyli prorocy Mojżesz , Izajasz , Dawid byli sługami Syna Boga Ojca.

  I ten sam Duch Chrystusowy przebywa po dzień dzisiejszy w uczniach i uczennicach Pana i Boga Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Syna i każdy uczeń wie doskonale do kogo ma się modlić i przed kim ma zgiąć kolano i komu ma służyć !

  Herkulesie ;

  Nie wiem ile jeszcze keren przedstawił by dowodów czy cytatów z Pisma Świętego to tak ludziska nie uwierzą Zbawicielowi Panu Jezusowi . Oni wolą Tradycję od Zbawiciela Pana Jezusa .

  To Pan Jezus i Jego Duch Chrystusowy przebywał w prorokach Starego Przymierza i Skałą , która prowadziła lud izraelski przez pustynię tą Duchową Opoką był Pan Jezus Chrystus , a jeśli ktoś z ludzi się z tym nie zgadza to taki człowiek jest niewierzący i nie zgadza się z Panem Jezusem i z Jego Nauczaniem i z Jego Prawem Świętym .

  To Pan Jezus otrzymał od Boga Ojca wszystko ;

  OJCIEC MIŁUJE SYNA I WSZYSTKO ODDAŁ W JEGO RĘCE // Ew. Jana 3,35 //

  JA I OJCIEC JEDNO JESTEŚMY // Ew. Jana 10,30 //

  WSZYSTKO , CO MA OJCIEC , MOJE JEST // Ew. Jana 16,15 //

  Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli ./Ew. Jana 1-10,11/

  To w Starym Przymierzu Mojżesz , Izajasz , Dawid czy inni prorocy wykonywali Ojcowski rozkaz , wykonywali Wolę Boga Ojca , po prostu służyli Zbawicielowi Panu Jezusowi i czy to się komuś podoba czy nie, taka jest prawda !

  Panie Herkulesie i może to Pan sam sprawdzić w Piśmie Świętym , ale najpierw trzeba zgiąć swoje kolana przed Najwyższym Arcykapłanem , Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem i poprosić Go o poznanie i zrozumienie Jego Nauki . Tylko On Pan Jezus nikt inny daje poznanie i zrozumienie i nie ma w nikim innym Zbawienia , bo tak zadecydował Ukochany Bóg Ojciec !!!!!!!!
 • @jassy27 Keren!
  JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA, DLATEGO NIE MA CZASAMI SENSU KOMENTOWAĆ TEGO!


  //Nie wiem ile jeszcze keren przedstawił by dowodów czy cytatów z Pisma Świętego to tak ludziska nie uwierzą Zbawicielowi Panu Jezusowi . Oni wolą Tradycję od Zbawiciela Pana Jezusa .//

  Jest w Piśmie Świętym taki werset: ''kogo Ojciec nie Pociągnie , ten do mnie przyjść nie może''.

  Tak to Święta Prawda, i choćbyś człowieku całe swoje mienie rozdał, a miłości byś nie miał byłbyś niczym.

  Badacie Pisma bo sądzicie że macie w nich Żywot Wieczny, A DO MNIE PRZYJŚĆ NIE CHCECIE!

  Żeby poznać Króla i Jego Królewskie rozporządzenia, trzeba się do nich dostosować trzeba je poznać a nie zarzucać im jakichkolwiek braków, większość tutaj bywających, tak właśnie robi.

  P.s To bezcelowe walenie cepem, tylko dlatego, że nie znają dekretu Króla , nie ZNAJĄ KRÓLA, NIE CHCĄ DO NIEGO PRZYJŚĆ, nie chcą oddać MU POKŁONU, jak zrobili to Mędrcy ze Wschodu Słońca!

  Jeśli zaś ktoś zna tylko połowę tych rozporządzeń, to nie zna ich wcale!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @goat
  POGAŃSTWO WPISANE W TRADYCJĘ KATOLICKĄ I ODWROTNIE!

  Zauważyłem Twoją nieścisłość i zwróciłem na nią uwagę. I to wszystko!

  Napisałeś: "I jeszcze jedno. Proszę nie katujcie już cytatami z Tanach/ ST i NT".

  No cóż, niektórzy ludzie tutaj będący również woleliby by nie być "katowanym" wersetami... i Naukami Pana Jezusa.

  Dobrze byłoby gdyby taki jassy27 i 60grzegorz a także 57KerenOr zamknęli paszczęki i pozwolili Wam katolikom i Wam innowiercom rozpuszczać swoje wici, czyż nie?

  Ale tak nie będzie przynajmniej tymczasem z mojej strony! Rozumiem, że wersety z Biblii nie trafiają do Ciebie no i widzę, że spokojnie wpisujesz się w tradycję katolicką, oczywiście pod pretekstem rodzimej dawnej wiary...

  TY raczej powinieneś zdobić swój dom podłaźnikami i diduchami a nie drzewkiem "o katolickim kształcie". Ale co tam? Przecież Ty wiesz lepiej!
  Jednak niekoniecznie... Niekoniecznie!

  PS Jeszcze raz: Ubrana choinka w kształcie katolickim nie wynika z wiary Rodzimowierców...

  Czołem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:25:17
  Ty na prawde nic nie rozumiesz. Nie moge wpisywc sie w tradycje katolicka, bo jej nie ma. Tradycja jest Rodzimowiercza, a to katolicy ja sobie zawlaszczyli. Choinka nie jest katolicka i nie wiem jak bys ja przystroil, to nigdy nie bedzie. I prosze nie naginaj moich wypowiedzi, tylko czytaj ze zrozumieniem. Jak bys wiedzial to snopki przystrojone suszonymi owocami ewoluowaly do przystrojonych galazek swierkowych, a nastepnie do obecnego wygladu. Natomiast nigdy nie istnialo cos takiego jak choinka o "katolickim ksztalcie". Drzewka przystrajali Slowianie zachodni, Celtowie, nigdy chrzescijanie. Dopiero w 18 wieku zawlaszczyli ten zwyczaj, jak wiele innych
  SLAWA
 • @goat
  ZAPOZNAŁEM SIĘ Z TWOJĄ WYPOWIEDZIĄ I TYMCZASEM W TEMACIE NIE MAM NIC DO DODANIA...

  Pozdro...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY