Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PANU JEZUSOWI NIGDY NIE ZŁOŻYŁO DARÓW TRZECH KRÓLI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mędrcy, o których pisze Ewangelista Mateusz, nie byli królami i nie wiadomo ilu tak na prawdę ich było.

 

Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli by oddać pokłon Mojemu Stwórcy trzej królowie.


Przez wiele lat zapatrzony w naukę papieży i biskupów uważałem, że tajemnicza gwiazda która prowadziła trzech króli, to była być może kometa lub jakaś koniunkcja miłosna planet. Do dzisiaj zresztą istnieją czasami wręcz zupełnie nielogiczne dyskusje na ten temat.

 

estem szczęśliwy, że odszedłem od organizacji, która swą wszechobecnątradycjąusprawiedliwia swoje odstąpienie od Nauk Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca.


 

A sprawa "trzech króli" dotyczy kościoła katolickiego sprzed 2 lat, jak również sprzed 50 lat, a także sprzed lat 150. Jako młodzieniaszek brałem udział w przedstawieniu obrazującym, (niby to) narodzenie Pana Jezusa. Ubrany byłem, a owszem, w „kapiący złotem strój” a na głowie skrzyła się „złota korona”.  Moi Rodzice wykazali nie lada kunszt  by swojego syna przyozdobić królewskimi insygniami. Kroczyłem dumnie z „darami” i brałem udział w przedstawieniu za które dzisiaj Pana Jezusa przepraszam. 

Piszę do Ciebie młodzieńcze wychowany na katolickiej nauce:  Jeżeli zależy Ci na prawdzie, jeżeli interesuję cię wiara, jeżeli interesuje Cię Bóg Ojciec i Bóg Syn, to wiedz, że nigdy, powtarzam,  nigdy Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli.


Nie dosyć, że tajemniczy  mędrcy  ze Wschodu o których pisze Ewangelista Mateusz w rozdziale drugim  nie byli królami,to nawet nie można powiedzieć ilu tak na prawdę ich było. Ty jednak jako katolik "wiesz bardzo dobrze", że było ich trzech, a na dodatek, znasz ich imiona:  Kacper, Melchior i Baltazar.


Nie przyjacielu, muszę Ci powiedzieć, że papieże przez całe TwojeTwoje życie Cię kłamali, podobnie jak i mnie. A jeżeli kiedyś rozkażą Ci założyć złocistą pelerynę i włożą Ci na głowę królewską koronę to zrzuć to natychmiast by nie brać udziału w kłamstwie.

Na moim biurku leży książka. Jest to Słownik Nowego Testamentu. Dla mnie, to przydatna pozycja do dyskusji z katolikami. Autorem jest  Xavier Leon-Dufour  SJ. Przekładem tegoż katolickiego Słownika zajęła się bardzo znana w światku katolickim osoba a mianowicie  biskup Kazimierz Romaniuk. Gdybyś katoliku spytał czy ów egzemplarz posiada tzw. imprimatur Kościoła to powiem, że pozwolenie na druk i rozpowszechnianie wydał sam Arcybiskup Metropolita Poznański  Jerzy Stroba  22 VI 1979 roku.

 

Ten mój dość długi wstęp do przedstawienia wymienionej pozycji nie jest przypadkowy. Za moment sam przedstawiciel kościoła katolickiego przyzna, że przez wiele lat mnie kłamał i nie myśl, że po tym wszystkim będzie jakieś: przepraszam. Nie, nie, żadnego przepraszam nie będzie!

 

   Na stronie 380, pod hasłem „Magowie”, między innymi czytamy: 

„…Nie można jednak powiedzieć, że byli królami, albo, że było ich trzech”.


Powtórzę:


Czytając wnikliwie dalej nie spostrzegłem żadnego „przepraszam” za wiele lat kłamstwa. Żadnego bicia się w piersi i żałowania za oszustwo!


Ale co tam ja. Jestem zwykłym szeregowym człowiekiem. Tutaj przede wszystkim został obrażony Mój Pan Bóg Jezus Chrystus ponieważ ci "następcy Apostołów” przez wiele lat poniżali Go ucząc fałszu. Powiem dosłowniej, ci tak zwani następcy nic sobie z prawdziwości zapisków Ewangelicznych nie robili i nadal nie robią.


Myślę, że wielu z Was nie zauważa jednej rzeczy. Mianowicie tej o której  nie uczył Mój Zbawiciel. A o czym nie uczył Mój Zbawiciel? Otóż  nie uczył On o przypodobaniu się człowiekowi! Nie uczył o przytakiwaniu! Nie uczył o tym by być tolerancyjnym względem kłamstwa. Nie uczył o tym by stawiać Pana Boga niżej od człowieka. Ekumenizm jednak jako ogólny - nazwę to - nurt, zmierza do, jak się ktoś wyraził gdzieś na forum, „zatracenia tożsamości” .

 

ako uczeń Chrystusowy, jako uczeń Syna Boga Ojca, krzyczę wręcz głośno:


Papieże i biskupi, zacznijcie wreszcie uczyć Drogi Bożej a nie pogańskich tradycji. Papieżu Franciszku, tak Ty jak i Twoi poprzednicy obrażacie Pana Boga. Nie Maria, nie ustanowieni przez Was święci lecz Tylko i wyłącznie Pan Jezus Jest Osobą Posłaną Przez Boga Ojca. Kłamiecie, więc mówię Wam nawróćcie się do Zbawiciela.


Modlitwa do Jana Pawła II to bałwochwalstwo, to szalbierstwo. Zacznijcie wreszcie czytać Ewangelię i modlić się do Pana Jezusa

 


 

Ale przecież nie o katolików tutaj tylko chodzi:


Mahometanie  nawróćcie się do Zbawiciela, do Pana i Boga Jezusa Chrystusa, Którego Posłał Bóg Ojciec. Porzućcie naukę niezgodną z Duchem Boga Ojca, ponieważ poniżacie Jego Syna. Co ja piszę!? Przecież Wy wcale nie uznajecie, że allah posiada syna, prawda? Więc  Wasz bóg nie jest tym samym co Ukochany Ojciec Mojego Zbawiciela.

 

astanawiam się nad tym czy napisałem ten list ekumenicznie!


Gdybyście czasami nad tym również myśleli, to proponuję spokojnie wysłuchać, jak niektórzy obrażają Waszego cielesnego Ojca lub Matkę, albo inaczej, jak niektórzy mówią, że Wasz Ojciec cielesny nie ma Syna czy córki. Proponuję wtedy przez wiele, wiele lat prowadzić spokojny dialog i być zadowolonym z tego, że Wasz adwersarz może wreszcie za 50 lat zrozumie ten niezaprzeczalny fakt i uzna, że jednak jesteś cielesnym synem czy córką swojego ojca.


Wiem, że nie dyskutowalibyście na ten temat tyle czasu?  I słusznie!  Mielibyście rację. Dlaczego więc poniewieracie Boskim majestatem Pana Jezusa i bez przeszkód zasiadacie do stołu z tymi, którzy 50 lat temu i 20, i 10, i 5 i 2 lata temu i obecnie,  mówią nadal, że Bóg Ojciec nigdy nie miał Syna?

 

nowu zastanawiam się nad tym ilu z Was tak na prawdę wie co to znaczy:  Głosić Ewangelię. Nawróćcie się więc do tego Który Umarł i Zmartwychwstał.


Pomimo, że moje słowa były całkowicie nieekumeniczne, to mówię Wam:

Nawróćcie się do Zbawiciela Posłanego Przez Prawdziwego Boga Ojca  YHWH. Nawróćcie się do Pana Jezusa, ponieważ i On odziedziczył to Wspaniałe Ojcowskie "Imię"!

 

Zakończę słowami:

Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli by oddać pokłon Mojemu Stwórcy trzej królowie”.

 

PS

Dawno temu miałem Internetową ksywę „jastrząb” a powyższego wpisu na temat "trzech króli" dokonałem pod adresem:


www.ekumenizm.pl/article.phpKOMENTARZE

 • Ależ masz rację, nowo narodzonego Jezusa nie odwiedzili 3 Królowie,
  ani 3 Magowie, ani 3 Mędrcy, opis pierwszych dni nowonarodzonego Jezusa Mateusz oparł na znanym w tych czasach midraszu dotyczącym Mojżesza. Czy nie widzisz paralelę do słów "Pan powiedział do Mojżesza w Madian: «Wracajże do Egiptu, gdyż umarli wszyscy ci, którzy czyhali na twe życie». 20 Wziął Mojżesz swą żonę i synów, wsadził ich na osła i powracał do ziemi egipskiej. Wziął też Mojżesz ze sobą laskę Boga. " [Wj 4 19-20]?

  Katolicy znają 3 określenia "3 Króli", "3 Magów", "3 Mędrców". Imiona nadano im w średniowieczu. Mateusz opowiadając swój midrasz mówi o nieokreślonej liczbie mędrców. To PiS wymyślił święto 3 Króli, dla katolika jest to święto "Objawienia Pańskiego". Dla przedchrześcijańskich naszych Ojców to Szczodre Gody, zakończenie święta Godowego.
 • @Zawisza Niebieski
  WIARA W TRZECH KRÓLI JEST "DYMEM Z KOMINA"!

  CZYLI JEŻELI JA MAM RACJĘ JAK PISZESZ , TO ZNACZY, ŻE TY JEJ NIE MASZ. Nie może mieć racji dwóch ludzi przedstawiających dwa diametralnie różne poglądy a to, że przyznajesz, że żadnych trzech króli nie było oznacza jedynie Twoją (wybacz) niekonsekwencję historyczną.

  Sprawa ze Starego Testamentu się powtarza, gdyż ówcześni wielcy tego świata obawiali się wyzwoliciela, którym był Mojżesz a późniejsi możni tego świata obawiali się Syna Bożego...

  Nie interesuje mnie PiS... a jeżeli nie było trzech króli to znaczy, że nie było Kacpra, Melchiora i Baltazara a jeżeli nie było Kacpra, Melchiora i Baltazara to według nauki katolickiej "nikt Pana Jezusa w Betlejem nie odwiedził". Jak przestaniesz być katolikiem... (choć Alfa już Ci kiedyś udowodniła, że nim nie jesteś), to wtedy zaczną Cię boleć kłamstwa i szachrajstwa papieży, biskupów i księży. Ja, przynajmniej opieram swoje poglądy na pierwotnych zapiskach historycznych a Wy na "dymie z komina".

  Ale Ciebie przecież zawsze serdecznie...pozdrawiam! :)

  PS

  Jeden człowiek mówi do drugiego: Pana Jezusa odwiedziło trzech króli, Kacper, Melchior i Baltazar.
  Drugi odpowiada: Nie, to byli Mędrcy (magowie), a Ewangelista Mateusz nie podaje ich liczby...
  Zatem drugi człowiek jest człowiekiem prawdomównym a pierwszy człowiek jest kłamcą... Nie ma innej opcji!

  57KO

  PS PS

  Mnie, jako ucznia Syna Bożego nie interesują wierzenia moich praojców! Zresztą pomiędzy pogańskim zachowaniem owych ojców czyli Szczodrymi Godami i wychwalanym w tym czasie bóstwem Welesem a dzisiejszą nauką kościoła katolickiego nic się nie zmieniło.... Szatan tylko wdziewając sukmanę papieską „przemienił się w anioła światłości”!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:36:00
  Zawsze twierdziłem i mówiłem, że mówię zgodnie z prawdą historyczną, nie prawdą jakiejkolwiek ze strony. Nie ważne jest dla mnie, czy to prawda wasza, czy katolicka, protestancka, prawosławna, ŚJ. Moja wiara, wiara w to co wierzę zawsze będzie chronioną moją intymną sprawą. Nie chcę być kaznodzieją, nie chcę nawracać, szukam prawdy historycznej, prawdy, jak to rozumieli ludzie którzy pisali w I w i ci, dla których Oni pisali.

  Zgodnie z wszelkimi danymi analizy Biblii nie było ani 3 ani nieznanej liczby Króli, Mędrców, to jest tylko przypowieść pouczająca wzorowana na przypowieści o Mojżeszu.
  Również Jasełka to tylko teatrzyk. Więc Jezus nie leżał w żłóbku, mateńka nie okrywała go ostatnią chustą przed zimnem, bo wtedy tam gdzie się urodził mrozów nie było i śineg nie padał.
  Jeśli mówię ci, że nie był ani Króli, ani Mędrców, to żaden z tych dwóch ludzi o których mówisz nie jest prawdomówny, i nie ma kłamcą, mamy tylko jednego z tych dwóch człowieka nie rozumiejącego Biblii. Zgadnij który?

  Jeśli ci przyznaję rację, to znaczy, że albo obaj mówimy prawdę, albo obaj kłamstwo. Moja prawda potwierdza, że nie było Króli, bo gdyby byli, to trzebaby określić królami jakich ziem byli, kto im koronę nadał? Bycie królem to znacznie więcej, niż bycie władcą danej ziemi. A o tym ani teksty natchnione ani apokryficzne nic nie mówią. Ja ci mówię, Jezusa w jaskini w jakiej się urodził rankiem odwiedzili pasący zwierzęta, bo wiedzieli, że udała się tam kobieta rodząca i byli ciekawi, może chcieli pomóc. Ostatecznie w tych czasach ludy pasterskie miały dużą wiedzę na temat porodu, stale musieli odbierać porody ich zwierząt, często wymagające interwencji chirurgicznej, mogli pomóc i kobiecie. Ot był poranek, pasterze wyprowadzili swoje stada na pastwiska z zagród chroniących zwierzęta nocą przed drapieżnikami i ze zwykłej ludzkiej ciekawości odwiedzili nowo narodzone dziecię. Nic więcej.

  Jak widzisz prawda o tym kiedy Jezus stał się Synem Boga jest podzielona. Ci, co znali Jezusa w czasie Jego dzieciństwa twierdzili, że został wybrany przez Boga w dniu chrztu. Środowisko Pawła, co nigdy Jezusa nie spotkało twierdziło iż od dnia zwiastowania. Zdanie tego środowiska prezentują pisma kanoniczne.

  Potwierdzenie wszystkich moich słów znajdziesz w NT. Aktualnie mam w moim życiu zawodowym chwilę wolniejszą, postaram się coś napisać, zgodnie z Ewangelią, tylko nie tą zawsze tą, którą zatwierdzono w IV w. pod przywództwem wyznawcy "Sol Invictus", czyli Konstantyna Wielkiego, a zgodnie z biblioznawstwem.
 • @57KerenOr 17:36:00
  "Ale Ciebie przecież zawsze serdecznie...pozdrawiam! :)"
  No cóż, zgodnie z nakazem Jezusa "A Ja wam powiadam: "39Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! 40 Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! 41 Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! 42 Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie." Mateusz 5. Banów nie będę wypominał. Więc również pozdrawiam.
 • @57KerenOr 17:36:00
  Jeżeli nie interesują cię wierzenia praojców, jeżeli nie szanujecie naszej rodzimej wiary. Jeżeli nie czujecie ducha słowiańszczyzny, to nie czujecie polskości. Wyjedzcie do Izraela, chodźcie śladami waszego Joszue i módlcie się do waszego boga ojca Jehowy i kłućcie się tam czy trzech jełopów było, czy też nie było.Przez waszą tępote dochodzi do tego iż w sejmie odbywa się hanuka, że na piedestały wynoszeni są idioci(patrz LW) i przez was jest tak jak jest.
  SŁAWA
 • Mędrcy ze Wschodu / Ewangelia Mateusza 2 rozdział /
  Nigdy mojego Zbawiciela Pana Jezusa , nie odwiedziło trzech króli , ewangelia mówi wyrażnie , że byli to Mędrcy ze Wschodu słońca , mówiąc dokładniej byli to magowie.

  Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król judzki? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon / Ew. Mateusza 2,1-2 /


  Szóstego stycznia jak co roku ludzie będą świętować trzech króli , których nigdy nie było i nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar . Jest to kłamstwo wymyślone przez katolickich nauczycieli !

  Mędrcy ze wschodu , którzy przybyli aby oddać pokłon Panu Jezusowi nie było ich trzech ani sześciu i nie byli żadnymi królami jest to kłamstwo wymyślone przez ludzi !

  Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi ;

  A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta , zasłonięta jest dla tych , którzy giną . W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących , aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa , który jest obrazem Boga . Albowiem nie siebie samych głosimy , lecz Chrystusa Jezusa , że jest Panem , o sobie zaś , żeśmy sługami waszymi dla Jezusa / II List Pawła do Koryntian 4,3-5 /

  Sprawa wiary ,nie jest sprawą wszystkich ;

  Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu : kto bowiem przystępuje do Boga , musi uwierzyć , że On istnieje i że nagradza tych , którzy Go szukają / List do Hebrajczyków 11,6 /

  Obojętnie jak , czy w jakiej formie , by była napisana , czy przedstawiona Prawdziwa Ewangelia Pana Jezusa Ojcowskiego Syna , to i tak ludzie nie uwierzą Panu Jezusowi . Nawet nie chce im się otworzyć Pisma Świętego i sprawdzić co tam jest napisane .

  Nieważne jest dla ludzi to , że Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia i że nie odwiedziło Go żadnych trzech króli , ważne jest tylko to dla ludzi żeby wszyscy się świetnie bawili i żeby każdy się do syta najadł , a tak naprawdę Pan Bóg ich nie obchodzi .

  W Piśmie Świętym jest wyrażnie napisane , iż jedyną drogą do Boga Ojca jest Zbawiciel Pan Jezus Chrystus nikt inny .
  Ja jestem droga i prawda , i żywot nikt nie przychodzi do Ojca , tylko przeze mnie / Ew. Jana 14,6 /

  I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni /Dzieje Apostolskie 4,12 /

  NIGDY PANA JEZUSA , NIE ODWIEDZIŁO TRZECH KRÓLI ANI SZEŚCIU .
 • @goat
  TAK PRZEZ NAS TO WSZYSTKO!

  - Trzęsienie ziemi w Japonii
  -zaćmienie księżyca w gwiazdozbiorze Oriona
  -katar jaki miała księżniczka Lea w gwiezdnych Wojnach
  -rozwój dorożkarstwa w Chinach
  -wpływ monsunów na rozwój dorożkarstwa w Chile
  -kopulacja jeży na Słowacji itd itp, tak, to nasza wina.

  Acha, jeszcze to, zakorkowana Japonia również i starzenie się owiec na Madagaskarze, to również nasza robota, tacy właśnie jesteśmy źli!

  Więcej nie piszę bo mi wstyd, za to wszystko.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

  A
 • @goat 21:23:48
  synku, moja rodzima wiara jest taka sama jak wiara królow Sobieskiego, Batorego, Kazimierza Wielkiego, Bolesłąwa Chrobrego, więc proszę nie insynuuj nikomu, że nie czuje polskości

  ... skaranie Boskie z tymi niedoukami po gimnazjach
 • Autor
  Straszny z Pana zrzęda - to nie kłamstwo papieża, a tradycja ludowa, człeku, opamietaj się
 • @MacGregor 00:35:46
  Synkiem to dla ciebie nie jestem. Gimnazjum to dla ciebie moze szczyt mozliwosci, i nie chce byc zlosliwy, ale przyrownanie wiary nas pogan, do króli, albo pseudokróli to niezle nagiecie. Ale nie dziwi mnie to, bo rzez na Wolyniu to dla was ludobujstwo, ale wymordowanie paru tysiecy pogan i spalenie ich dobytku to juz nie jest ludobujstwem.
  SLAWA
 • @goat 08:06:20
  "rzez na Wolyniu to dla was ludobujstwo, ale wymordowanie paru tysiecy pogan i spalenie ich dobytku to juz nie jest ludobujstwem"

  - "ludobujstwem" nie jest, co najwyżej "ludobójstwem", i dlatego "kłucić" sie nie zamierzam.

  Przyrównywanie Was pogan do królów (wymieniłem Sobieskiego, Batorego, Kazimierza Wlk i Chrobego - który z nich był psuedokrólem?) to w istocie "niezłe nagięcie" :)

  Zapomniał kolega nadmienić o spaleniu pierdyliarda czarownic na stosie, bo to tez dobry argument jest ...
 • @MacGregor 00:33:29
  Prawdą jest, że to PiS zabiegał i głosami jego posłów wprowadzono to święto. To, że stwierdzam ten fakt nie jest oceną PiS. Każdy może sam ocenić, czy to pozytywne, czy negatywne. Ja osobiście uważam, że po tak długim świętowaniu jakie mamy w tym okresie święto takie ani dla naszego odpoczynku ani dla gospodarki nie jest potrzebne. Z drugiej strony jako Polak mogę się cieszyć, że przywrócono nasze przedchrześcijańskie święto.
 • @Zawisza Niebieski
  OTO KATOLICKIE FAŁSZOWANIE HISTORII!

  W dodatku jest to święto, które nie ma absolutnie nic wspólnego z faktami historycznymi zapisanymi w Ewangelii według Mateusza.

  Jednak KŁAMSTWO to chleb powszedni papieży, biskupów, księży, katechetek, katechetów...

  Ale kogo to interesuje? No, kogo?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY