Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

Maria nie była wieczną dziewicą!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko Pan Jezus z Woli Boga Ojca może wam pomóc! Nie papież, nie ksiądz, tylko Pan Jezus!

 

Kim są ci panowie, którzy rozsiedli się na złotych tronach i chcą Marii, i Józefowi odebrać małżeńskie szczęście? Kim są ci panowie, którzy miłości małżeńskiej nie zaznali?


 

Temat, który poruszę jest - jak to się kiedyś mówiło -  od lat osiemnastu lecz doprawdy nie będę miał nic przeciwko temu jak ten artykuł przeczytają również małolaty.


Nigdzie, powtarzam, nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane by Maria, żona Józefa zmuszona była do tej wielkiej a przede wszystkim, niepotrzebnej ofiary. Mam tutaj na myśli jej 
dziewictwo, aż do śmierci.

owodów na to, że Maria wieczną dziewicą nie była w Biblii jest kilka.
Pierwszym i najważniejszym jest zapis starotestamentowy o pierworodnym otwierającym "łono macierzyńskie".
Takim Pierworodnym, Którego urodziła Maria, był Pan Jezus Chrystus. 
To On pierwszy właśnie, otworzył jej macierzyńskie łono. 
(
To dziwne! Ani jeden Apostoł nie wspomina o wiecznym dziewictwie Marii lecz taką naukę wiele wieków po śmierci Apostołów wprowadzą katoliccy papieże).

Dawno temu Pan Bóg Rzekł do Adama i Ewy:
 


"Rozradzajcie się i rozmnażajcie i napełniajcie ziemię". Te słowa, według nauki kościoła katolickiego - Marii i Józefa nie dotyczą!
Czym zawiniło to święte małżeństwo w oczach nauczycieli katolickich? Dlaczego panowie w sukniach, zabraniają im być kochającym się cieleśnie małżeństwem?
Czy uważają miłość małżeńską za brudną i haniebną? 
Możliwe, skoro wprowadzili przymus celibatu. To jest bardzo możliwe!

Rozumiem, że Józef cierpliwie czekał, 
aż Ten, Który otworzy żywot Mariisię narodzi. W jego domu, w jego rodzinie, miał dokonać się cud.
Był więc cierpliwy zdając sobie doskonale sprawę z tego, 
że miłość cielesna z kobietą którą kochał,musi być odłożona na później.

Jak jednak udowodnić, że owo "później" nastąpiło? Jak przekonać katolika, że Pismo Święte Mówi, że Maria z Józefem mieli po narodzeniu Pana Jezusa dzieci, które papieże i biskupi nazywają "kuzynami" Pana Jezusa, lub "dziećmi innej Marii"? 
Tematem dzieci Marii i Józefa w tym miejscu nie będę się zajmował. Może uczyni to ktoś inny w swoim komentarzu…


W tym momencie, jak to się mówi, "przyszedł mi do głowy" pewien fragment Biblii, który jest dowodem na to, że 
Maria i Józef, jak przystało na małżeństwo kochali się cieleśnie a tym samym Maria nie mogła być, jak sugeruje to niemądra nauka katolicka, wieczną dziewicą.


Cytuję:


"Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu Polecił Anioł Pański: wziął 
swoją małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do niej,  porodziła Syna, któremu nadał Imię Jezus".


Ewangelia według Mateusza 1:24, 25


Chcę zwrócić Waszą uwagę, na słowa Apostoła:

"Lecz nie zbliżał się do niej,  porodziła Syna."


W tym zaś zdaniu, kluczowymi literkami są literki "A i Ż". To "aż" jest dowodem na to, że owo seksualne współżycie dokonało się potem, gdy owe "aż" straciło ważność a więc po Narodzeniu Pana Jezusa.

ednak nauczyciele katoliccy dostrzegli ów "dowód" na zaprzeczenie ich nauki. Wymyślili więc dziwną odpowiedź.


W Biblii Tysiąclecia u dołu strony, w przypisie do wyżej wymienionego wersetu 1: 25, czytam:

  "Nie zbliżał...Syna" -  Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jezusa Maryja nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu...".


Żeby lepiej zrozumieć jak bzdurne jest powyższe wytłumaczenie, podam swój, wymyślony przykład:

"Wiesz - mówi Agata do koleżanki - mój mąż był taki cierpliwy, że nie zbliżał się do mnie, 
 urodziłam Jaśka".

Do wymyślonego przeze mnie zdania, proponuję katolicki przypis:


"Nie zbliżał się,  urodziłam Jaśka" - Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jaśka, Agata nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu... ." 

Tak, wiem, to zdanie Mateusza, "aż porodziła Syna", dla papieży i biskupów jest niewygodne.


Kim są ci panowie, którzy rozsiedli się na złotych tronach i chcą Marii i Józefowi odebrać małżeńskie szczęście?
Kim są ci panowie, którzy miłości małżeńskiej nie zaznali, nie poczuli, którzy jej nie rozumieją?
Czy Maria która nie jest dziewicą jest gorsza od Marii dziewicy? Komu to przeszkadza, jeśli nie przeszkadzało Panu Bogu to dlaczego przeszkadza nauczycielom w sukniach?

nam odpowiedź na te pytania. 
Ci panowie nie są sługami Pana Jezusa, tylko Jego przeciwnika.
Zastanówcie się katolicy, dlatego, że jesteście oszukiwani, poniżani i wyśmiewani przez waszych nauczycieli.

Tylko Pan Jezus
 z Woli Boga Ojca, może wam pomóc! Nie papież, nie ksiądz, tylko Pan Jezus, który umarł i zmartwychwstał.

 


Podsumuję:


Maria przestała być dziewicą wtedy, gdy Ten, który otwierał jej żywot się narodził. Potem mogła spokojnie kochać się ze swoim mężem a ich dzieci były owocem małżeńskiej miłości tych dwojgamłodychludzi.

Agata w moim wymyślonym wyżej przykładzie przestała być dziewicą wcześniej. 
To, tak dla przypomnienia, ponieważ panowie w sukniach mogą o tym nie wiedzieć.


 

Powyższy artykuł napisałem również dawno temu pod adresem:


www.eioba.pl/a/2n3l/maria-nie-byla-wieczna-dziewicaKOMENTARZE

 • witaj Kerenie,
  Kolejny dowód:

  "(54) Przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali: Skąd u Niego ta mądrość i cuda? (55) Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? (56) Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko? " (Mt 13:54-56 BT)
 • @roux
  NA POCZĄTKU SYNOWIE MARII TAKŻE W PANA JEZUSA NIE UWIERZYLI!

  http://m.neon24.pl/425f1c7b55d617b7fe08fb727f3784b2,13,0.png

  "1) Potem Jezus obchodził Galileję. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Judejczycy mieli zamiar Go zabić. (2) A zbliżało się judzkie Święto Namiotów. (3) Rzekli więc Jego bracia do Niego: Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz. (4) Nikt bowiem nie dokonuje niczego w ukryciu, jeżeli chce się publicznie ujawnić. Skoro takich rzeczy dokonujesz, to okaż się światu! (5) BO NAWET JEGO BRACIA NIE WIERZYLI W NIEGO.

  Ew. Jana 7:1-5, Biblia Tysiąclecia


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Moim prywatnym zdaniem jako człowieka i mężczyzny rozważanie czy dorosła kobieta
  żona, matka dziecka jest dziewicą czy też nie jest po prostu żenujące.
  Z biblistycznego punktu widzenia ew. Mateusza pisana była dla żydów nawróconych na naukę Jezusa, mimo, że są rozważane 3 wersje językowe, to moim skromnym zdaniem najbardziej prawdopodobny jest aramejski, nie rozróżniający panny, młodej dziewczyny i dziewicy. Tak wiec ja przyjmuję wersję młoda dziewczyna a sprawy ginekologiczne zostawiam ginekologom, nie kapłanom.

  Zdanie Mt 1 25 w tłumaczeniu biblii linearnej brzmi "I nie poznał jej..." a nie jak przetłumaczono to w Biblii Tysiąclecia "lecz nie zbliżał się do niej...". Na podstawie tego zdania nic nie można powiedzieć o dalszym pożyciu małżeńskim Józefa i Miriam. Wiemy, że Jezus miał liczne rodzeństwo. Sprawa wcześniejszego małżeństwa wynika z koptyjskiego apokryfu powstałego w Egipcie na przełomie IV i V w.
 • @Oscar
  WRZUĆ JESZCZE RAZ SWÓJ KOMENT BEZ ODNIESIENIA W TYM WYPADKU DO PANA JEZUSA... WIESZ CO MAM NA MYŚLI!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Zawisza Niebieski
  KPINY KATOLICKIE Z MARII I Z JÓZEFA!

  Tak, co do greki masz rację. Czytałem również...

  Mi nie chodzi nawet o to, że te lub tamte sprawy trzeba zostawić... Mi chodzi o to, że miliony ludzi a szczególnie w tym wypadku kobiet... miliony dorosłych ludzi idzie co niedzielę do kościoła i wierzy w kompletną bzdurę.

  Żadna z tych kobiet się nie odezwie! Żadna nie zaprzeczy... Żadna nie przerwie księdzu... Wszystkie milczą. To dopiero jest bojaźń przed sutanną. Albo inaczej, to jest bojaźń przez tradycją!

  Weźmy przykład: Papież Jan Paweł II Polak, w środowisku watykańskim a nawet wśród Polaków, uważany był za papieża Maryjnego. Nawet tenże dopuszczając się herezji enty raz z kolei, w swoim papieskim herbie umieścił literkę..."M"!

  Owi Panowie z Watykanu tym posunięciem papieża Jana Pawła II byli zdziwieni by nie rzec zaskoczeni. Do dzisiaj musi pod tym względem istnieć jakiś absurd, ponieważ papież, przykładowo Franciszek, czasami specjalnie zwraca się do Polaków z pozdrowieniami... Maryjnymi! Nie żebym słuchał tego gościa... ale obiło mi się o uszy!

  Inna "Maryjna"sprawa: Wymieniony wyżej JPII przed całym światem po zamachu na swoje życie ogłosił, że jedzie do Fatimy podziękować... Marii! Herezja goni herezję! Zresztą z mojego punktu ów papież to po prostu poganin był i tyle i heretyk na dokładkę! O ukrywaniu pedofilii nie wspomnę w tym temacie...

  Ale co jest ważne z punktu Biblijnego. Pierworodny w Starym Przymierzu, był tak zwanym "otwierającym żywot". Zatem i Pan Jezus będąc Pierworodnym otworzył żywot Marii... A później? A później Maria wraz z Józefem kochali się a owocem ich miłości było kolejne potomstwo! Obrażą się zapewne tutaj co niektóre starsze Panie ale powiem wprost: Józef z Marią uprawiali małżeński sex i bez dwóch zdań, było im z tym dobrze!

  A do czego doprowadzili papieże i biskupi? Ano owi oni, pozbawili Józefa i Marię tej normalnej małżeńskiej ludzkiej miłości.
  Owi papieże uznawszy cytat z Biblii mówiący o tym że rodzaj ludzki powinien się rozmnażać zgodnie z Wolą Bożą, orzekli, że owszem świat ma się rozmnażać ale nigdy i przenigdy nie dotyczyło to Marii i Józefa. Oni, owszem byli małżeństwem ale Józef z Marią nigdy przenigdy... nie spał!

  I tutaj mamy do czynienia z posądzeniem tych dwojga młodych ludzi o brak szacunku do zapisu Biblijnego.

  Zatem mój wpis nie jest wchodzeniem Józefowi i Marii pod kołdrę ale krzyczę tutaj z całych sił na ten temat, skoro Wy katolicy nie potraficie tego zrobić! Nie dość, że na każdym kroku obrażacie Boga Ojca oraz Boga Syna to na dodatek kpicie sobie z
  Marii i Józefa... Liczą się tylko Wasze racje a nie interesuje Was to, że jednak Józef z Marią mieli swoje duchowe a także cielesne życie!

  Kropka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:41:09
  Wystarczyło by, żeby KK przyznał, że jego doktryna nie opiera się na Biblii i nie mielibyśmy o czym dyskutować. Tak byłoby chyba uczciwiej

  "(20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. (21) Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów" (1 Ko 10 : 20-21 BT)
 • @roux
  MASZ RACJĘ WYSTARCZYŁOBY PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDÓW...

  No i przykładowo gdyby katolicy modlili się tylko do Syna Bożego a nie do Marii czy papieża do Jana Pawła II to byłoby zgodne z Nauką Syna Bożego a także z Nauką Boga Ojca, Który Syna Swego nam Dał!

  No bo przecież Bóg Ojciec nie dał nam, ludziom, żadnego innego imienia oprócz Pana Jezusa Chrystusa! Po prostu żadnego...

  Narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • DO KATOLIKÓW I NIE TYLKO KATOLIKÓW ...................
  Witam! Każdy uczeń czy uczennica Pana Jezusa / uczniowie Chrystusowi / , którzy modlą się do Pana Jezusa i czytają Pismo Święte , wiedzą znakomicie , że Maria nie był wieczną dziewicą , tak jak to nauczają katoliccy nauczycieli itp.

  No ale skąd mają o tym wiedzieć katolicy i inne wyznania , jeśli się nie modlą do Pana Jezusa i nie czytają Pisma Świętego i na dodatek nie sprawdzają tego co głoszą ich nauczyciele , czy mówią prawdę czy nie ?

  Maria po urodzeniu Pana Jezusa , urodziła Józefowi jeszcze synów i córki , więc jak mogła być / wieczną dziewicą ? / Jest to absurd wymyślony przez katolików , tak to jest jak ludziska wierzą człowiekowi i nauce ludzkiej , a z Panem Bogiem się nie liczą i nie słuchają Pana Jezusa i Jego Nauki .

  Prawdziwe i zgodne z nauczaniem Pana Jezusa przykłady z Pisma Świętego podał , Keren no i roux ;
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  // Czyż matce Jego nie jest na imię Maria , a braciom Jego Jakub, Józef , Szymon i Juda ? A siostry Jego , czyż nie są wszystkie u nas ? ……. / Ew. Mateusza 13, 54-56 / //.

  Kolejny przykład ; ‘’ Jezus i Jego bracia ‘’ w Ewangelii Jana ;

  // Rzekil więc do Niego bracia Jego ; odejdź stąd i idz do Judei, żeby i uczniowie Twoi widzieli dzieła , które czynisz …….. / Ew. Jana 7 , 3-5 / //.
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Maria i Józef byli , kochającym się małżeństwem , a owocem ich miłości były ich dzieci . Nieprawdą jest , że Maria była wieczną dziewicą .
 • A wy sekciarze...
  zapomnieliście już żeby n-ty koniec świata ogłaszać?

  Pieniążki od masonerii nie wpłyną bez obrażania naszej Królowej?

  Nauczyliście się już greki żeby dyskutować o prawdziwym Piśmie Świętym? (rozpoznajecie już w grece różnicę między kuzyn a brat?)
  Może poszukajcie więcej dowodów w "King James Bible" tej pokracznej parodii Pisma.

  Swoją pokraczną naturą oceniacie Niepokalaną? Myślicie że Pan Bóg wybrał kogoś ułomnego na Swoją Matkę?

  Kogoś kto nie potrafił tego co udało się tysiącom zakonnic - życia w czystości?

  Jesteście żałośni i jednocześnie wku..rzający do granic bo musicie pchać się tutaj, gdzie większość z nas to jednak wierzący (pomimo win i grzechów)? Jazda do "strasznicy" wypierdki i nie zatruwajcie "powietrza"...
 • @Korpomuł
  PAN JEZUS JEST NASZYM BOGIEM! MODLIMY SIĘ DO ZBAWICIELA! SŁUŻYMY MU ZGODNIE Z WOLĄ BOGA OJCA, KTÓRY SYNA SWEGO NAM DAŁ, WIELBIMY GO, ODDAJEMY MU ZGODNIE Z WOLĄ BOGA OJCA POKŁON I... SZANUJEMY JEGO WOLĘ I WOLĘ JEGO TATY!

  NO I:

  NIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI... CHODZĄCYMI OD DOMU DO DOMU Z FAŁSZYWĄ NAUKĄ NA USTACH!

  http://m.neon24.pl/092bf6cb257071aa5240a9e5fa253034,13,0.jpg

  No cóż, "adelfos" po grecku znaczy brat tak cielesny jak i brat duchowy! Kuzyn natomiast, to "anepsios" według Wielkiego Słownika Grecko-Polskiego pióra Księdza Remigiusza Popowskiego.

  Jednak przyznaję, że owi sekciarze chodzą po domach i zamiast opowiadać Syna Bożego, opowiadają po raz enty koniec świata. Jednak z nami na ten temat nie porozmawiasz, raczej z rouxem, naszym Portalowym Kolegą!

  Już od dawna niektórzy tutaj będący wiedzą bardzo dobrze o tym, że Świadkami... chodzącymi od domu do domu z fałszywą nauką na ustach – NIE JESTEŚMY!

  Oni nie modlą się nigdy bezpośrednio do Pana Jezusa Chrystusa! Bezpośrednio nigdy, rozumiesz? Nie powiedzą Mu bezpośrednio, że Go kochają... Bezpośrednio nigdy, rozumiesz? No i o tym najpierw należy rozmawiać z ludźmi... a nie o czasach ostatecznych!

  Zatem skoro wyjaśnione zostało, że my do owej grupy religijnej nie należymy to przejdę do sprawy kolejnej!

  Nie czytałem nigdy przekładu King James Bible. Niestety nie znam angielskiego. Jednak jeżeli o parodii mówimy, to jest taki oszukany fragment w Biblii Tysiąclecia na temat Pana Jezusa i Apostoła Piotra. Pozwól, że przytoczę ów fragment:

  "(18) Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą".

  Ewangelia według Mateusza 16/18

  Oj niezłe z Was kłamczuszki! Żeby przepchnąć swój dogmat o tym, że Piotr jest skałą na której zbudowany jest "kościół" dodajecie nawiasowy przypis "czyli Skała" SUGERUJĄC CZYTELNIKOWI, ŻE TO O PIOTRA CHODZI, CHOCIAŻ Z CAŁEGO OPISU WYRAŹNINE WYNIKA, ŻE TĄ SKAŁĄ JEST PAN JEZUS".

  No i proponuję ten nawiasowy dodatek W GŁÓWNYM TEKŚCIE usunąć ponieważ dopuściliście się Kolego Korpomuł niebywałego wręcz oszustwa.

  http://m.neon24.pl/092bf6cb257071aa5240a9e5fa253034,13,0.jpg

  Napisałeś dalej do nas:

  "Myślicie że Pan Bóg wybrał kogoś ułomnego na Swoją Matkę?"

  I znowu kolejna szydera z Twojej strony! Czy Wy myślicie, że można Marię nazwać matką Boga, skoro Zbawiciel istniał już "od początku"? Ciekawe dlaczego Pismo Święte na ten temat matki Boga nic nie mówi? Hmmm... Jesteś żałosny Korponkuł i nie znasz kompletnie Nauki Boga Ojca oraz Boga Syna!

  Syn Boży z Woli Boga Ojca stworzył świat a Maria ma być Jego matką? Człowieku...

  I dalej piszesz: "musicie pchać się tutaj, gdzie większość z nas to jednak wierzący".

  Oj to nieprawda! Wy, katolicy, chcący czy niechcący poniżacie i obrażacie Boga Ojca oraz Boga Syna. Usuwacie w cień Boskie Nauki by ustanowić swoje.

  Była już kiedyś tutaj zakładka "Kościół katolicki" i... upadła z powodu Waszych oskarżeń i jakiejś takiej niemocy pisania na tematy Biblijne! Rozumiem, rozumiem, z Nauki zawartej w Piśmie Świętym jesteście po prostu kiepscy! Natomiast w wymysłach bijecie nas na głowę!

  No tośmy sobie pogadali... Właściwie to ja gadałem a TY napisałeś farmazony i... nieprawdę.

  57KerenOr mówi: au revoir!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57
  A KOPERNIK BYŁA KOBIETĄ!

  Napisałeś Keren:

  //A do czego doprowadzili papieże i biskupi? Ano owi oni, pozbawili Józefa i Marię tej normalnej małżeńskiej ludzkiej miłości.
  Owi papieże uznawszy cytat z Biblii mówiący o tym że rodzaj ludzki powinien się rozmnażać zgodnie z Wolą Bożą, orzekli, że owszem świat ma się rozmnażać ale nigdy i przenigdy nie dotyczyło to Marii i Józefa. Oni, owszem byli małżeństwem ale Józef z Marią nigdy przenigdy... nie spał!//

  Owi papieże to szepce nad szpecami, którzy niejedno już pożycie małżeńskie mieli i jako ci, którzy żyją w celibacie, ''WIELE'' mogą powiedzieć NA TEN TEMAT!

  Zobaczcie jaka ironia ludzkiej głupoty, szatan do tego stopnia odbiera ludziom rozum, że nawet kobiety w podeszłym już wieku, myślą że po urodzeniu, Maria była nadal dziewicą, nie wiem czy śmiać się czy płakać!

  Jednak wybiorę to pierwsze!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY