Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

"IPSA CONTERET" – DLACZEGO KŁAMCY POPRAWIAJĄ BIBLIĘ? Cz. 1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Jezus miażdży głowę węża a nie Maria!

 

 

Ad vocem  Artykułu Rebeliantki pt: „Dlaczego amatorzy "poprawiają" Biblię?".

Praca wyżej wymienionej znajduje się pod adresem:


http://rebeliantka.neon24.pl/post/146878,dlaczego-amatorzy-poprawiaja-biblie

  

Ipsa conteret, czyli "ona  zmiażdży"! Wielkie oszustwo w Bibliii księdza Jakuba Wujka!

 

Księga Rodzaju 3/15  według Biblii Tysiąclecia oraz według przekładu wyżej wymienionego katolickiego księdza!

 

Biblia Tysiąclecia:

 

"15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, 
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: 
ONO  zmiażdży ci głowę, 
a ty zmiażdżysz mu piętę»". 

 

Księga Rodzaju 3/15

 

biblia.deon.pl/

 

Pod powyższym adresem po prawej stronie znajdujemy przypis do Księgi Rodzaju 3/15. Oto on:

 

"W proroctwie tym, zwanym Protoewangelią, czyli niejako brzaskiem Dobrej Nowiny, mowa jest tylko o Mesjaszu i Jego Matce, z zupełnym pominięciem pierwszego mężczyzny. Urzeczywistnia się ono w Maryi, która nie znała męża (Łk 1,34).  Wulgata utrwaliła to maryjne tłumaczenie  wprowadzając zmianę rodzaju:  ipsa conteret - "ONA zmiażdży"

 

 

atem popatrzmy na tłumaczenie tegoż samego tekstu z łaciny według księdza Jakuba Wujka!

 

Księga Rodzaju 3/15

 

"POŁOŻĘ nieprzyjaźń między tobą, a między niewiastą, i między nasieniem twym, a nasieniem jej,  ONA  zetrze głowę twoje, a ty czyhać będziesz na piętę jej".

 

http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Rodzaju/3/1Konkluzja:

 

Biblia Tysiąclecia powróciła do prawidłowego stwierdzenie, że "ONO", czyli potomstwo niewiasty zmiażdży głowę węża. Natomiast Biblia Jakuba Wujka, która przez wiele lat była podstawową Księgą wśród katolików utrzymuje, że "ONA" czyli niewiasta zmiażdży głowę węża! To oczywiste kłamstwo jest, ponieważ potomkiem, o którym czytamy w powyższym proroctwie jest PAN JEZUS a nie MARIA!

 

ednak gdyby ktoś się zastanawiał nad ciężarem nie tylko zresztą Wujkowego kłamstwa, to niech sobie uzmysłowi, że w powyższym źle przetłumaczonym proroctwie odarto z Godności Syna Bożego i Marię postawiono ponad Boskim Majestatem!

 

Powtórzyć jeszcze raz? Ok!

 

ednak gdyby ktoś się zastanawiał nad ciężarem nie tylko zresztą Wujkowego kłamstwa, to niech sobie uzmysłowi, że w powyższym źle przetłumaczonym proroctwie odarto z Godności Syna Bożego i Marię postawiono ponad Boskim Majestatem!


 KOMENTARZE

 • Weź Pan zażyj jakieś Kalmsy albo co
  Co do tłumaczenia ma Pan rację, ale to nie jest wina ks. Wujka, tylko tekstu Wulgaty, Wujek przetłumaczył dokładnie jak stojało po łącinie

  pozdr
 • Autor
  poza tym jest jeszcze inna sprawa - w LXX jest ONO ( potomstwo), ale docelowy przekład (poza psalmami, pozostawionymi w dwu wersjach) św. Hieronima jest z hebrajskiego i ow tekst hebrajski nie był przecież identyczny z dostępną dziś wersją masorecką - nie ma co histeryzować

  pozdr
 • @MacGregor
  TO NIE TYLKO WUJKOWE KŁAMSTWO!

  Napisałem:

  "Jednak gdyby ktoś się zastanawiał nad ciężarem NIE TYLKO WUJKOWEGO KŁAMSTWA zresztą Wujkowego kłamstwa, to niech sobie uzmysłowi, że w powyższym źle przetłumaczonym proroctwie odarto z Godności Syna Bożego i Marię postawiono ponad Boskim Majestatem!".

  No właśnie ów Wujek tłumacząc z łaciny fałsz powtarzający się od wielu lat nie zauważył, że to Pan Jezus jest tym potomstwem? To może on zażył coś...

  Nie słyszałem by papieże orzekli, że Ksiądz Wujek się pomylił! A może Ty wiesz?

  Jednym zdaniem: Ksiądz Wujek powielił oszustwo sprzed lat!  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @MacGregor
  NIE MA CO HISTERYZOWAĆ!?

  Przecież tutaj o prawdę chodzi a przez 300 lat ile razy taki fałszywy cytat może z ambon być czytany?

  Przecież przez te setki lat katolicy posługiwali się fałszywą wiadomością zapodaną przez Hieronima i powielaną przez Wujka!

  I Hieronim i kolejni tłumacze poniżali Syna Bożego przypisując Marii zwycięstwo nad szatanem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  SŁUSZNA RACJA!

  Napisałeś:

  //NIE MA CO HISTERYZOWAĆ!?

  Przecież tutaj o prawdę chodzi a przez 300 lat ile razy taki fałszywy cytat może z ambon być czytany?

  Przecież przez te setki lat katolicy posługiwali się fałszywą wiadomością zapodaną przez Hieronima i powielaną przez Wujka!

  I Hieronim i kolejni tłumacze poniżali Syna Bożego przypisując Marii zwycięstwo nad szatanem!//

  Masz rację, przez tyle lat ile ludzi zostało oszukanych, ale o czym ja mówię, przecież te oszustwo trwa już dwa tysiące lat i nikt oprócz tych którzy wiedzą o co chodzi, tego nie dostrzega i wprost przeciwnie, broni tych duchowych zbrodniarzy!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:46:22
  Mowiac dwa tysiace lat sam wpisujesz sie w powtarzanie klamstwa.To jezeli chodzi o istnienie KK,ktory powstal niecale tysiac sidemset lat temu,a tlumaczenie hieronima jest jeszcze mlodsze.
 • @Herkules
  CZYLI MAM ROZUMIEĆ ŻE ...

  Jeśli nawet pomyliłem się o trzysta lat, powiedźmy, to te trzysta lat przeważa 1400 lat OSZUSTW WATYKANU!?

  Czyżbyś chciał oczyścić ich tylko dlatego, że ja pomyliłem się o lata, chociaż wcale dużo się nie pomyliłem.

  Nawet gdyby powstali oni 1000 lat temu, to ich historia jest podła i nikczemna i nie zmieni to żadnego trzeźwego spojrzenia na tę oszukańczą instytucję.

  Ja oceniam ich nie na podstawie lat, oceniam ich wpierw na podstawie tego , czego się dopuścili oceniam ich na podstawie Nauk Pana Jezusa a lata ich przekrętów dopiero potem dopisuje!

  To są źli i podli oszuści, którzy Chwałę Bożą zamienili na obrazy , figury itd itp. Nie piszę tego złośliwie, piszę by ludzie zastanowili się nad tym, piszę by ludzie zaczęli widzieć ich nikczemne postępowanie i zaczęli ich na podstawie Pisma Świętego, ROZLICZAĆ ZA TO, CO ZROBILI PRZEZ MNÓSTWO WIEKÓW!


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 19:02:17
  Chodzi mi tylko o scisle wyrazanie sie i nie powielanie mitow.
 • @Herkules @60grzegorz
  ZALĄŻEK "PAPIESKIEGO" KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!

  Tak Herkulesie masz rację. Sam czasami się łapię mówiąc o "2000 lat" katolicyzmu rzymskiego a to nieprawdą jest. Te początki były o wiele bardziej zakręcone niż nam się wydaje. Jednak można w bardzo potężnym skrócie powiedzieć, że niektóre zgromadzenia ludzi wierzących w dawnym Rzymie popełniły kolosalny błąd oddając się pod władzę cesarza. Inne natomiast głosiły prawdziwą Bożą Naukę "po lasach i górach", czy jak uczy nas historia ukrywali się w katakumbach.

  Jednak obojętnie jak na to spojrzeć, zalążek rzymskiego Kościoła katolickiego rozpoczął się wtedy gdy mówiąc w przenośni, pierwszy biskup poddał się pod prawa cesarza.

  I wtedy te wczesne, bardzo wczesne korzenie już stały się korzeniami kościoła katolickiego choć nie posiadały hierarchii obecnie obowiązującej.

  Gdy piszę "biskup" o zgromadzeniach ludzi wierzących to odnoszę to do starszego zgromadzenia tak zwanego „strzegącego” porządku Bożego! Ta nazwa w istocie nie ma żadnego przyrównania do obecnie panujących biskupów katolickich.

  Grzegorz napisał:

  "Oceniam ich wpierw na podstawie tego , czego się dopuścili oceniam ich na podstawie Nauk Pana Jezusa".

  Ja również, ja również, choć jak wspomniałem wyżej, sam łapię się na tych 2000 lat jednak przyznaję, że zalążek kościoła katolickiego rzymskiego, cesarskiego, rozpoczął się bardzo dawno temu...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:44:31
  Dziekuje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY