Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PODZIWIAM TYCH KTÓRZY MILCZĄ GDY OBRAŻANE SĄ PRAWIDŁA BOŻE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To rację mają Ci, którzy głoszą Chrystusową Ewangelię...

 

Napisane jest:


"(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce. (25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce. (26)  A każdy, kto słucha tych słów Moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku. (27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki". 

 

Ewangelia według Mateusza 7/24-27

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

 

Cóż to znaczy słuchać Słów Zbawiciela i ich nie wykonywać?

 

Oto jedno ze skojarzeń! Syn Boga Ojca wyraźnie zaznaczył by głosić Ewangelię. A Ewangelia to między innymi Dobra Nowina o zbawieniu. Gdy koniec roku już u drzwi, najdoskonalszym pretekstem do Biblijnych wynurzeń są katolickie święta. Zresztą nie tylko katolickie...

 

Głosić Prawdę o Małym Panu Jezusie który kiedyś przez wiekami przyszedł na ten ziemski padół w ludzkim ciele...

 

Mówić o Mędrcach (magach) przybywających z trzema darami...

 

I tutaj następuje potężny znak zapytania...


 

Otóż fałszywa nauka katolicka a co za tym idzie kłamstwa na temat trzech króli czy wymyślona data narodzin Syna Bożego, lub zwykła kukła położona w kościele imitująca Dzieciątko bije na głowę prawdę historyczną zapisaną w Ewangelii według Mateusza i Łukasza.

 

Potężne głowy znad Wisły wiedząc o tym, że historia Narodzin przebiegała inaczej, nic sobie z tego nie robią. Historycy, poloniści i inne tęgie głowy zasiądą do tak zwanego stołu wigilijnego by kultywować kolejny raz kłastwo i obłudę...

 

  Ale mi właściwie nie chodzi o tych tuzów polskiego społeczeństwa! Oni zmieniają swoją skórę dostosowując się do odpowiedniej sytuacji. Jedni pod pretekstem służenia staropolskim bóstwom zasiądą do stołu by wspominać dawne czasy a inni przykładowo ateiści, w tym dniu zapomną, że są właściwie ludźmi niewierzącymi! Ale przy stole wigilijnym nie powiedzą tego...  Zasiądą obłudnie z Rodziną by nie psuć tradycji!

 

  Ale mi właściwie o nich nie chodzi...

 

Gdy Pan Jezus spytał swoich uczniów za kogo uważają Go ludzie to tak mówiąc prawdę najbardziej ważne było Jego drugie pytanie:A za kogo Wy Mnie uważacie?

 

 

No więc Drodzy tak zwani  uczniowie Chrystusowi siedzący przed monitorem i gapiący się w ekran, zadam Wam pytanie: Za kogo Wy uważacie Syna Bożego?

 

Katolicy zasypują pole Internetowe fałszywymi wiadomościami na temat Boga Ojca oraz Boga Syna...  Katolicy, którzy niemal każdego dnia sobie dokuczają, obrażają i poniewierają ludzką godnością, potrafią na ten czas grudniowy się (fałszywie) skonsolidować... a Wy?

 

A Wy? No chyba nie powiecie, że nie potraficie napisać kilku słów na temat wiary... Chyba nie powiecie, że nie potraficie wysupłać kilku cytatów z Biblii?

 

Gdzie jesteście?  Podpowiem Wam, chociaż może nie powinienem. Nic na siłę, więc może nie powinienem... Wystarczy zwykła wklejka z Ewangelii według Mateusza 2.  Zwykłe kopiuj-wklej z podaniem oczywiście strony Internetowej... Może jeszcze pod spodem dopisanie kilku zdań od siebie i Artykuł gotowy....


Artykuł  a nie komentarz, który ginie w natłoku innych wpisów!

 Czy niedobrze napisałem?Czy jeteście na mnie źli? Wybaczcie ale nie dbam o to...  To rację mają Ci, którzy głoszą Chrystusową Ewangelię...KOMENTARZE

 • "...bije na głowę prawdę historyczną zapisaną w Ewangelii według Mateusza i Łukasza." :)
  Wiesz co? Coraz bardziej mam ochotę napisać tekst o tym jak wygląda prawda historyczna zawarta w Ewangeliach. Wtedy zarówno mit o "natchnieniu Pism" jak i "prawdzie historycznej" pryśnie. Na razie mamy święta, nie w święta takie prawdy głosić.
 • @Zawisza Niebieski
  ZAWISZO, OD WIELU LAT WIEM, ŻE NIE WIERZYSZ TAK NAWET PO KATOLICKU W BOGA SYNA ORAZ W BOGA OJCA ale z zainteresowaniem przeczytałem Twój komentarz, żeby nie było, że "jednych czytam a innych opuszczam!". :)


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Zawisza Niebieski
  OCZYWIŚCIE MASZ CZAS DLA KATOLIKÓW, KTÓRZY W WASZE ŚWIĘTA FATALNE NAUKI GŁOSZĄ, PRAWDA?

  Nie powiesz dzisiaj nic przy stole wigilijnym? Dzisiaj nie jest odpowiednia pora?
  A może tak oficjalnie przyznasz się będącym tutaj katolikom, że nie uznajesz Ewangelii ani Listów Pawła a... i że nie podoba Ci się postępowanie Pana Boga w Starym Testamencie?

  No to tymczasem...

  PS Mój artykuł poświęcony jest tym, którzy znają Prawdę i... milczą w ten Twój pogański czas...:) To do nich piszę i ich mam na myśli...

  No to siemka...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • ZAUFAJ PANU Z CAŁEGO SWOJEGO SERCA I NIE POLEGAJ NA WŁASNYM ROZUMIE !!!! / Przypowieści Salomona 3,5 /
  Każdy więc , który mnie wyzna przed ludzmi , i Ja wyznam przed Ojcem moim , który jest w niebie. Ale tego , kto by się mnie zaparł przed ludzmi , i Ja się zaprę przed Ojcem moim , który jest w niebie / Ew. Mateusza 10,32 /

  Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska /List do Efezjan 5,15 /.

  Ja dziękuje dziś Panu Jezusowi , za łaskę , za wiarę , za to , że dziś mogę głosić Ewangelię Chrystusową prawdziwą i zbawienną dla wszystkich ludzi , szkoda tylko , że nie wszyscy chcą jej słuchać .

  Dziękuję Panu Jezusowi za to , że mogę mówić i pisać prawdę o Jego Królestwie i o Jego posłannictwie od Boga Ojca . I żadna to moja zasługa , pomógł mi Zbawiciel Pan Jezus .

  Pan Jezus powiedział wyraznie i zrozumiale w Ewangelii Jana w rozdziale 15, 5 ; Bo beze mnie nic uczynić nie możecie .

  Jeden z uczni Pana Jezusa powiedział ;

  Głoś słowo , bądź w pogotowiu w każdy czas , dogodny czy niedogodny , karć , grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem / II List Pawła do Tymoteusza 4,2 /

  A więc głoszenie Ewangelii Pana Jezusa , jest moim obowiązkiem .

  Pan Jezus uczy;

  Idzcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody ………./ Ew. Mateusza 28,16-20 /
 • @57KerenOr 21:47:18
  Widzis KerenOr, ja wierzę w słowa Jezusa, czyli w to co nazwałeś Ewangelią Jezusa zapisaną w ewangeliach ewangelistów, także dopuszczam teksty pozakanoniczne. Wierzę, że istniał hipotetyczny tekst Q zawierający wypowiedzi Jezusa, dlatego, że wypowiedzi Jezusa w różnych ewangeliach są zbliżone do siebie, są zgodne, choć same ewangelie są opowieścią ludzi wierzących, ludzi pragnących oddać prawdę o Jezusie, lecz jako ludzie byli ułomni, a czy można wymagać od człowieka, by pamiętał wszystko po upływie 30 lat lub dłużej od wydarzeń?

  Biblia nie jest słowem Boga, jest słowem człowieka o Bogu, słowem człowieka o Jezusie. Stary testament opiera się o wierzenia ludów "żyznego półksiężyca" czyli obszaru ziemi gdzie człowiek poznał rolnictwo, nauczył się uprawiać ziemię, uorawiać trawy, a to stworzyło cywilizacje w których znalazł się lud Izraela w czasie swojej wędrówki po tych terenach. Niewola babilońska, niewola egipska. Stary testament zawiera mądrość tamtych cywilizacji.

  Przy stole wigilijnym z pełną świadomością i moim i mojej rodziny oddawałem hołd moim przodkom, których praca, których myśli, zdobycze doprowadziły do tego kim dziś jestem. Oczywiście mam świadomość, że nie jest to święto wynikające z Biblii a z przedchrześcijańskiej wiary Ojców. Jutro będę obchodził narodziny Jezusa, lecz nie jako rocznicę Jego narodzin, bo obaj wiemy i większość ludzi interesujących się tymi sprawami wie, że nie jest to rocznica, że nie było stajenki, nie było gospody itd. itp. ale jako wspomnienie nieznanego nam dnia, kiedy się Jezus narodził, bo taki dzień historycznie był, choć dziś historycznej daty nie jesteśmy w stanie podać.

  Jak czytałeś mój tekst, to widziałeś, że świętem chrześcijańskim jest Wielkanoc (z wyłączeniem Śmigusa Dyngusa), Wielki Tydzień, nie Gody, choć też nie obchodzimy tego święta w rocznicę wydarzeń a w powiązaniu z żydowskim świętem Paschy (data ruchoma).
  Tu stawiam ci pytanie, czy pamięć męki i zmartwychwstania Jezusa obchodzisz zgodnie z kalendarzem słonecznym, czy też zgodnie z kalendarzem księżycowym, czyli wtedy, gdy z wyliczeń wyjdzie dzień obchodów święta Paschy?

  Paweł był reformatorem nauki Jezusa, reformatorem, którego naukę uczniowie Jezusa, Jakub brat Pański odrzucili, co ci udowodniłem tekstem Biblii, ale można to udowodnić również innymi tekstami kanonu NT.
  Tak jak wielokrotnie pisałem, Ty, Grzegorz, Jassy znacie tekst Biblii, lecz jego nie rozumiecie. Możecie cytować słowa Biblii i to robicie, tyle iż myśli nimi przekazanych nie rozumiecie.

  Tak więc siemka... spotkamy się na gruncie poszukiwania prawdy o tekstach biblijnych, jeśli będziesz chciał tam wstąpić, jak wiemy z historii naszych rozmów wielokrotnie nie miałeś odwagi uciekając za ban. Ja na teren wiary i przekonywania innych o wyższości moich wierzeń nad wierzeniami innych nie wchodzę. Szanuję wiarę każdego.

  Spotkamy się tam gdzie są ci, co szukają Prawdy, a nie uważają iż ją znają, by Ty na pewno Prawdy nie znasz, Tobie się tylko wydaje, iż ją znasz.
 • Mają uszy, a nie słyszą...
  https://youtu.be/waJwM16BGdY
 • @jan
  W ziemskim wymiarze zeczywistosci przed narodami ziemi urzeczywistni sie proroctwo izajasza. albowiem niema innej prawdy poza ta .psalm22 mowi ................................................................................................................... ,,Przypomna sobie i wruca do Jahwe wszystkie krańce ziemi i oddadza Mu poklon wszystkie szczepy poganskie bo wladza krolewska nalezy do JAHWE i On panuje nad narodami,,.. Kulminacja bedzie realizacja Ksiegi Izajasza On zaprowadzi prawoi sprawiedliwwosc i ne bedzie juz niegodziwca

  Trwały pokój mesjański1

  2
  1 Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy:
  2 2 Stanie się na końcu czasów,
  że góra świątyni Jahwe
  stanie mocno na wierzchu gór
  i wystrzeli ponad pagórki.
  Wszystkie narody do niej popłyną,
  3 mnogie ludy pójdą i rzekną:
  «Chodźcie, wstąpmy na Górę Jahwe
  do świątyni Boga Jakubowego!
  Niech nas nauczy dróg swoich,
  byśmy kroczyli Jego ścieżkami.
  Bo Prawo wyjdzie z Syjonu
  i słowo Jahwe - z Jeruzalem».
  4 On będzie rozjemcą pomiędzy ludami
  i wyda wyroki dla licznych narodów.
  Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,
  a swoje włócznie na sierpy.
  Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,
  nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
  5 Chodźcie, domu Jakuba,
  postępujmy w światłości Jahwe!

  cytaty z Bibli Tysiaclecia wydanie drugie poprawione ze slowem wstepnym kardynała Stefana Wyszynskiego
 • @Zawisza Niebieski
  PEŁNA ŚWIADOMOŚĆ SŁUŻENIA POGAŃSKIM PRZODKOM I... PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI!

  Zawisza napisał:


  "PRZY STOLE WIGILIJNYM Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ I MOIM I MOJEJ RODZINY ODDAWAŁEM HOŁD MOIM PRZODKOM...

  JUTRO BĘDĘ OBCHODZIŁ NARODZINY JEZUSA..."!

  Bez komentarza!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:05:07
  "PEŁNA ŚWIADOMOŚĆ SŁUŻENIA POGAŃSKIM PRZODKOM"
  Nie przekręcaj moich słów, nikt przodkom nie służy, nikt nie służy pogańskim przodkom. Wydaje się, że tego nie rozumiesz. Byśmy mogli się narodzić kolejne pokolenia musiały wydać na świat potomstwo, wychować to potomstwo. Ich praca, ich starania ich wkład w naukę potomstwa odzwierciedla się w dorobku rodziny. Czy rodzina ta wydała ludzi inteligencji, czy też potomków co niewiele do dorobku ludzkości wnieśli. Za ten dorobek przodkom należy się wdzięczność.

  Tak, jutro będę obchodził narodziny Jezusa mając pełną świadomość iż nie jest to data kalendarzowa tego wydarzenia. Tak jak za kilka miesięcy będę obchodził pamiątkę śmierci i zmartwychwstania mając również pełną świadomość, że nie będzie to kalendarzowa data tych wydarzeń, (kalendarz słoneczny). Pytanie do Ciebie, a kiedy ty będziesz obchodził narodziny Zbawiciela? Czy może uznasz, że to zdarzenie nieistotne, ważna jest tylko śmierć i męczeństwo, zaś o tym, że nie będzie to również w rocznicę wydarzeń, przemilczysz?
  Data śmierci nastąpiła między 27 a 33 rokiem n.e. Nie wiemy też, czy Jezus umarł na krzyżu w dniu Paschy, czy też w przeddzień? Ewangelie podają wiele sprzecznych informacji dotyczących najważniejszych dla chrześcijaństwa wydarzeń, lecz jednak kiedyś pamiątkę tych wydarzeń musimy obchodzić.

  Rzeczywiście, bez komentarza. Potrafisz podać datę rocznicy śmierci, rocznicy zmartwychwstania Jezusa?
  Proszę cię bardzo:
  MK 14 12-16, w dzień po spożyciu paschy
  J 19:14 w dzień przygotowania paschy


  Czy możesz skomentować to iż Biblia nie podaje precyzyjnie żadnej daty kiedy moglibyśmy pamiątkę danego wydarzenia obchodzić, narodziny, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie? Ty czepiasz się szczegółów, więc proszę, odpowiedz na te szczegóły.
 • @Zawisza Niebieski
  NIEKTÓRZY LUDZIE PIJĄ TYLKO MLEKO A NIE JEDZĄ POKARMU STAŁEGO!

  Nie nie mogę podać dokładnej daty rocznicy śmierci Pana Jezusa. Zbyt dużo na ten temat dywagacji i domysłów. Zresztą nie obchodzę mówiąc krótko "dnia ukrzyżowania" czy "dnia zmartwychwstania" Pana Jezusa Chrystusa! Albo inaczej, pamiętam o śmierci i zmartwychwstaniu Syna Bożego codziennie.

  Napisałeś: "Czy możesz skomentować to iż Biblia nie podaje precyzyjnie żadnej daty kiedy moglibyśmy pamiątkę danego wydarzenia obchodzić, narodziny, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie?".

  Tak, mogę. Ponieważ gdyby faktycznie Syn Boży uznał, że należy dokładnie obchodzić datę Jego urodzin jako człowieka oraz śmierci to bezapelacyjnie by nam to objawił.

  Jednak najprostszym dowodem na to, że niektórym Wola Pana Boga nie odpowiada jest to, że Wy katolicy sami postanowiliście sobie ustanowić Wasze obecne święto. Sami pod pretekstem pogańskiej daty postanowiliście Zbawiciela uszczęśliwić!

  Syn Boży był zapowiadany przez proroków i zależało Mu na tym by w Niego uwierzyć Zawiszo... Zależało Mu na tym by objawić ludziom Boga Ojca. On nie potrzebował i nie chciał by prawdziwi czciciele obchodzili jakieś daty czy powtarzali jakieś czynności np. zanurzenie.

  Zresztą Syn Boży sam osobiście nikogo nie zanurzył... Pan Jezus oczekiwał wiary od swoich uczniów i nie stało się to od razu... Nie natychmiast... Uczniowie Zbawiciela natchnieni Jego Boską Mocą pisali o tym w Listach, głosili po ulicach czy gdziekolwiek indziej. Gdyby tak nie było to niepotrzebne byłoby zesłanie Ducha Świętego!

  Cytat 1:

  "(1) A JA NIE MOGŁEM, BRACIA, PRZEMAWIAĆ DO WAS JAKO DO LUDZI DUCHOWYCH, LECZ JAKO DO CIELESNYCH, JAKO DO NIEMOWLĄT W CHRYSTUSIE. (2) MLEKO WAM DAŁEM, A NIE POKARM STAŁY, BOŚCIE BYLI NIEMOCNI; zresztą i nadal nie jesteście mocni. (3) Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku? (4) Skoro jeden mówi: JA JESTEM PAWŁA, a drugi: JA JESTEM APOLLOSA, to czyż nie postępujecie tylko po ludzku? (5) Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan. (6) Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost. (7) Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. (8) Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę. (9) My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą. (10) Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. (11) Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus". 

  1 List do Koryntian 3/1-11

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  Wy, katolicy również nie rozumiecie tego, że społeczność Boża założona jest na Panu Jezusie a nie na jakimś człowieku. Społeczność Boża nie stoi na Pawle, Apollosie czy PIOTRZE! Społeczność Boża stoi na Bożym Synu! Niektórzy ludzie piją tylko mleko i nie odpowiada im "pokarm stały"...

  Sam widzisz, że postanowienie Zbawiciela jest słuszne lecz Wy nie zgadzacie się z Nim i ustanawiacie sobie własne święta...

  Chrzest (zanurzenie)... Jak wspomniałem wyżej Syn Boży nikogo osobiście nie ochrzcił. Nie został ochrzczony łotr wiszący ze Zbawicielem na krzyżu ale będzie zbawiony! Nie został ochrzczony żaden Apostoł ale będą zbawieni... (co do chrztu wodnego (zanurzenia) Pawła zdania są podzielone)...

  Filip natomiast zanurzył człowieka... Przedstawienie ludziom Boskiej wiary nie polegało na sile, na mieczu. Pan Jezus chciał by Duch Boży, który został zesłany po Jego zmartwychwstaniu dokładniej im wszystko wyjaśnił i... przypomniał!

  Dlatego to Apostoł Paweł namawiał ludzi by urośli w wierze. Dlatego to Apostoł Paweł wyraźnie zaznaczył, że tak w zasadzie nie posłał go Syn Boży aby chrzcił (zanurzał)! Dlaczego? Ponieważ zanurzenie w Duchu Świętym jest zanurzeniem doskonałym i ostatecznym. Liczy się obmycie we Krwi Baranka Bożego a nie w wodzie!

  Apostoł Paweł uczy:

  " (14) Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. (16) Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś. (17) NIE POSŁAŁ MNIE CHRYSTUS, ABYM CHRZCIŁ, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.  ". 

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 1/14-17

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  Okazuje się, że Paweł wyraźnie mówi Koryntianom, że nie został posłany przez Pana Jezusa po to by zanurzał ludzi... Jednak większość ludzi woli mleczko, niż doskonałą Naukę duchową i chrzczą nawet niemowlaki.

  Napisałem powyżej:

  "Nie nie mogę podać dokładnej daty rocznicy śmierci Pana Jezusa. Zbyt dużo na ten temat dywagacji i domysłów".

  Jak należy liczyć czas przebywania Pana Jezusa w grobie? Trzy dni po 24 godziny czy inaczej... I tutaj znowu ludziska się domyślają... Ale nie ja!

  To jest tak jak z tym dowodem z Księgi Machabejskiej na temat modlitwy za zmarłych... Tutaj katolicy dostosowali fragment Biblii do własnych poglądów!

  (...)

  A może było tak jak przeczytałem na pewnej stronie a może nie:

  "Ewangelie zgodnie twierdzą, że Jezus spożył z uczniami wieczerzę paschalną w noc poprzedzającą ukrzyżowanie, a więc w czwartek wieczorem (J.13:2; Mt.26:17). Apostoł Jan mówi jednak, że oficjalne uroczystości paschalne rozpoczęły się dopiero w piątek (J.18:28; 19:14.31).

  Jezus mógł spożyć wieczerzę paschalną dzień wcześniej, dlatego że w piątek po południu, zgodnie ze starotestamentową typologią, On sam miał stać się barankiem wielkanocnym (1Kor.5:7). Jezus powiedział uczniom: "Wiecie, że za dwa dni będzie Pascha i Syn Człowieczy będzie wydany na ukrzyżowanie" (Mt.26:2). Znając proroctwa i starotestamentową typologię, Jezus wiedział, że jako Mesjasz umrze 14 Nisan, dlatego spożył ją dzień wcześniej. Apostoł Jan napisał: "Przed świętem Paschy, Jezus, wiedząc, iż nadeszła godzina jego odejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich aż do końca" (J.13:1)".

  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/godzina.htm

  Być może tak było... A może nie...

  Niełatwo na wiele pytań odpowiedzieć ale wcale owe zapisy nie muszą być ze sobą sprzeczne czy jak twierdzą niektórzy – niedorzeczne!
  Na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że coś nie gra a za miesięcy kilka krzyczymy z wanny: Eureka! Niedawno na podobny temat rozmawialiśmy...

  Pamiętasz rozmowę o Kwiryniuszu? Pisałeś, że dwa opowiadania do siebie nie pasują... Uważam, że można jednak zazębić ze sobą wiele zapisków uznanych za sprzeczne! Podaję adres...

  http://57kerenor.neon24.pl/post/146759,narodzil-sie-chrystus-pan-fakty-historyczne#comment_1511239

  I jeszcze jeden cytat:

  "12) Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu. (13) Każdy, który pije /tylko/ mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. (14) Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła".

  List do Hebrajczyków 5/12-14

  KAŻDY, KTÓRY PIJE /TYLKO/ MLEKO, NIEŚWIADOM JEST NAUKI SPRAWIEDLIWOŚCI PONIEWAŻ JEST NIEMOWLĘCIEM!

  O tym pisałem powyżej...

  Nie wiem, czy tymczasem zadowala Cię moja odpowiedź...

  Na razie!

  PS

  Napisałeś poprzednio: „Tak więc siemka... spotkamy się na gruncie poszukiwania prawdy o tekstach biblijnych, jeśli będziesz chciał tam wstąpić, jak wiemy z historii naszych rozmów wielokrotnie nie miałeś odwagi uciekając za ban".

  Jeśli chodzi o tematy Biblijne nigdy nikomu w dyskusji nie daję bana jeśli są zachowane prawidła odpowiedniej wymiany zdań na moim blogu!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  JA ODPOWIEM: PAN MÓJ I BÓG MÓJ!

  Napisałeś:

  //Za kogo Wy uważacie Syna Bożego?//

  Bardzo dobrze wiemy Keren, żeby opisać to co czuje człowiek Chrystusowy do Pana Jezusa, żaden papier nie jest w stanie tego opisać.

  Słowa które padają w stronę tych których kochamy mogą w pewnym stopniu przybliżyć nam pewną kwestię ODCZUĆ jaką darzymy Pana Jezusa.
  Choć i to będzie jeszcze nie to czym darzymy cielesne istoty, to jednak MIŁOŚĆ DO ZBAWICIELA jest o dużo większą poprzeczką położoną już nie na ziemi a na WYSOKOŚCIACH , dlatego większość ludzi nie zrozumie tego.

  Miłość do Zbawiciela to nie jest miłość do ojca naszego ziemskiego, ta miłość przewyższa wszystkie miłości świata, gdyż posiada w sobie obietnicę Życia Wiecznego a ci którzy chcą odziedziczyć te wspaniałą nagrodę, muszą na nią zapracować!

  Tak więc , podporządkowanie się pod Naukę Pana Jezusa a nie CZŁOWIEKA, daje nam szansę pozyskania MIŁOŚCI jaką może dać nam Zbawiciel!

  Daje nam to pewny kierunek gdzie dostrzegamy w Nim , Boga, Ojca , Tatusia, Zbawiciela i to wszystko czym może być OSOBA, KTÓRA WYZNACZONA ZOSTAŁA PRZEZ BOGA OJCA, NA TE STANOWISKO!

  Przemawiający w ludziach Duch Chrystusowy którego dostaje każdy człowiek który PODPORZĄDKUJE się Zbawicielowi , Naucza nas byśmy wstępowali w Jego ślady a więc nie zboczyli i kontynuowali Jego Naukę!

  Praktycznie to co teraz piszę nie jest żadną nowością, gdyż każdy człowiek na ziemi podporządkowany jest pewnym regulaminom, kodeksom itd, a Uczeń Zbawiciela podporządkowany jest Jego Nauce!

  Dlatego opcja WYBRANIA odpowiedniej Drogi należy do człowieka, Bóg i Zbawiciel Jezus Chrystus, jednak chce, byśmy wybrali Jego Drogę, gdyż każdy dobry Ojciec chce dobrze dla swego dziecka!

  To co dzisiaj i nie tylko dzisiaj w te dni się dzieje i nie piszę tego w żadnej złości, jest OBRAZĄ dla Nauki Zbawiciela mającą swe miejsce głęboko poniżej jakiejkolwiek poprzeczki!

  Dzisiaj po upływie wielu lat od czasu kiedy Pan Jezus , mój Bóg i Zbawiciel ''zapukał'' do moich drzwi a ja POZWOLIŁEM MU WEJŚĆ, pozwoliłem mu wysłuchać Jego Mowy, OTRZYMAŁEM w zamian za to, możliwość poznania Jego Nauki i podejścia do niej z SZACUNKIEM I WIELKĄ SZCZEROŚCIĄ!

  Ja wiem bardzo dobrze, że to co opisuję jest dla wielu niezrozumiałe ale WYSTARCZY NAPRAWDĘ CHCIEĆ WPUŚCIĆ ZBAWICIELA DO DOMU A być może że dany człowiek , zrozumie to, o czym pisze grzegorz.

  Życzę wszystkim w Nowym Roku, by z wielkim szacunkiem zasiedli do czytania Pisma Świętego i prosili Zbawiciela o pomoc w zrozumieniu Jego Nauk, prosili Zbawiciela o zdjęcie zasłony z ich oczu!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  SZACUNEK NALEŻNY BOGU OJCU I JEGO SYNOWI!

  Witaj!

  Napisałeś:

  "Dzisiaj po upływie wielu lat od czasu kiedy Pan Jezus, mój Bóg i Zbawiciel ''zapukał'' do moich drzwi a ja POZWOLIŁEM MU WEJŚĆ, pozwoliłem mu wysłuchać Jego Mowy, OTRZYMAŁEM w zamian za to, możliwość poznania Jego Nauki i podejścia do niej z SZACUNKIEM I WIELKĄ SZCZEROŚCIĄ!".

  *

  Chciałbym tutaj pewną sprawę wyjaśnić. Widzę, że swoją mowę oparłeś na Objawieniu Pana Jezusa, które zostało dane Janowi (Apokalipsa) 3:20!

  Pan Jezus Powiedział:

  "(20) Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli KTO POSŁYSZY MÓJ GŁOS I DRZWI OTWORZY, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną".

  Apokalipsa 3:20

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  *

  To pozwolenie na usłyszenie Głosu Pana Jezusa to Boża Łaska. Pośród setek różnych wyznań... pewnego dnia człowiek usłyszy zawołanie: "Pójdź za Mną".
  Zatem gdy Syn Boży zapuka do drzwi naszego serca i zdołamy usłyszeć Jego Głos to w żadnym, nawet najmniejszym procencie nie jest to nasza zasługa.

  Podam przykład!

  Bardzo prostą sprawą jest rzecz następująca: Załóżmy, że tonie nasze dziecko, lub zostało w płonącym domu, lub... Znajdzie się jednak odważny człowiek na brzegu rzeki czy strażak, który wyratuje naszą pociechę z niebezpieczeństwa... Wtedy ojciec i matka podziękują wybawcom za uratowanie ich dziecka. To proste, prawda? Proste i takie zwykłe.

  Pan Jezus uratował człowiekowi życie. Wyciągnął go z niebezpieczeństwa, jednak ów człowiek nie powie Synowi Bożemu "dziękuję". Mam tutaj w tej chwili na myśli Świadków..., którzy nigdy, przenigdy bezpośrednio do Pana Jezusa nie odezwą się ani jednym słowem!

  Zatem gdy człowiek usłyszy Boskie pukanie to w zasadzie nie jest to jego zasługa. To Syn Boga Ojca w pewnej chwili pozwoli człowiekowi ów "stuk puk" usłyszeć, ponieważ "bez Niego nic uczynić nie możemy".

  Pewnego dnia papież Jan Paweł II został postrzelony przez zamachowca... Jakiś czas potem ów papież pojechał do Fatimy PODZIĘKOWAĆ "MARII" za uratowanie życia...

  (...)

  Tak masz rację, ten komu zostaną objawione Drogi Boże podejdzie do Nauki Syna Bożego z "SZACUNKIEM I WIELKĄ SZCZEROŚCIĄ". Masz rację! Wtedy zasłona z jego oczu spadnie.

  Przestanie taki człowiek słuchać bajek katolickich, czy opuści Organizację Świadków... Jednak odwagę W TEJ SPRAWIE dać może tylko i wyłącznie Pan i Bóg Jezus Chrystus. Z Woli Boga Ojca tylko On.

  Dlaczego? Ponieważ Bóg Ojciec całą swoją władzę przekazał Swojemu Synowi!

  Dowód! Pan Jezus Powiedział:

  "(27) WSZYSTKO PRZEKAZAŁ MI OJCIEC mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i TEN, KOMU SYN ZECHCE OBJAWIĆ".

  Ewangelia według Mateusza 11/27

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  Dzięki za wpis i pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  POWYŻEJ NAPISAŁEM DO TZW. UCZNIÓW CHRYSTUSOWYCH:

  "No więc Drodzy tak zwani uczniowie Chrystusowi siedzący przed monitorem i gapiący się w ekran, zadam Wam pytanie: Za kogo Wy uważacie Syna Bożego?

  Katolicy zasypują pole Internetowe fałszywymi wiadomościami na temat Boga Ojca oraz Boga Syna... Katolicy, którzy niemal każdego dnia sobie dokuczają, obrażają i poniewierają ludzką godnością, potrafią na ten czas grudniowy się (fałszywie) skonsolidować... a Wy?

  A Wy? No chyba nie powiecie, że nie potraficie napisać kilku słów na temat wiary... Chyba nie powiecie, że nie potraficie wysupłać kilku cytatów z Biblii?

  Gdzie jesteście? Podpowiem Wam, chociaż może nie powinienem. Nic na siłę, więc może nie powinienem... Wystarczy zwykła wklejka z Ewangelii według Mateusza 2. Zwykłe kopiuj-wklej z podaniem oczywiście strony Internetowej... Może jeszcze pod spodem dopisanie kilku zdań od siebie i Artykuł gotowy....".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:53:39
  "Nie nie mogę podać dokładnej daty rocznicy śmierci Pana Jezusa."
  Właśnie to ci chciałem pokazać, tak samo jak nie jesteśmy w stanie obchodzić rocznicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa w rocznicę tych wydarzeń, tak samo nie jesteśmy w stanie obchodzić narodzin Jezusa w rocznicę narodzin. Ty i my katolicy obchodzimy Wielki Tydzień w jakimś dniu, który nie jest roczniczą śmierci i zmartwychwstania Jezusa, dlaczego cię dziwi, że my katolicy obchodzimy narodziny Jezusa w dniu nie będącym rocznicą narodzin? Dlaczego obchodzisz Wielki Tydzień w okresie wyliczonym przez KRK? Nie powinieneś go obchodzić, tak jak nie obchodzisz Bożego Narodzenia. Nie widzisz braki logiki w Twoim myśleniu?

  To, że powiązane jest to z pewnymi zwyczajami wywodzącymi się z czasów przedchrześcijańskich wynika tylko z troski, by ludzie łatwiej przyjęli nową wiarę, zgodnie ze zdaniem i odczuciami nawracających lepszą, bliższą Bogu trzeba iść na pewne ustępstwa. Po Mojżeszu Izraelici długo jeszcze wyznawali wielu Bogów, wiarę swoją człowiek zmienia bardzo długo, przez wiele pokoleń i jeśli w warstwie profanum widzi coś bliskiego jego dawnym wierzeniom łatwiej przyjmie?

  Widzisz, ty masz komfort możesz sobie powiedzieć, to jest zgodne z Biblią a to nie, bo wszyscy wiemy czym jest Biblia nikt nie kwestionuje boskości Jezusa. Ale co miał robić Kościół gdy trafiał na ludzi, dla których Jezus był postacią obcą, niezrozumiałą? Mogli nawracać siłą, tyle, czy taka metoda jest zgodna z nauką Jezusa? Mogli nawracać przez przybliżenie pewnych pojęć, pewnych świąt i to robił KRK, stąd w warstwie profanum tyle mamy z wierzeń przedchrześcijańskich, ale w warstwie sacrum mamy mamy czystą naukę Jezusa.
 • @57KerenOr 10:53:39
  Sprawa Kwiryniusza, sprawa niezgodności dnia spożycia Paschy, zaczynasz działać jak Katolicy np. w sprawie rodzeństwa Jezusa. Jakaś późna legenda mówi iż Józef był starczem nie rówieśnikiem Maryi, że miał wcześniej dzieci z poprzedniego małżeństwa. Dorabianie faktów do trudnej do obrobienia teorii. Ja w swoim tekście, który zamierzam napisać podam znacznie więcej niezgodności między opisami ewangelistów. Tezą zaś całego tekstu będzie to, iż Biblia jest zbiorem tekstów różnych ludzi, ludzi którzy na pewno chcieli oddać brawdę o swoim Bogu, ale z przyczyn naturalnych, ewangelie kanoniczne powstawały 30-70 lat po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, ewangeliści nie byli świadkami wielu z wydarzeń, choćby pytanie, którzy ewangeliści byli świadkami śmierci Jezusa na krzyżu i opisali wydarzenia tak jak to widzieli?

  Widzisz, teraz mamy święta, więc nie chcę ranić uczuć innych ludzi wierzących, mój tekst oprę o wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Jek sam widzisz, nawet to, że wiele z zwyczajów Bożego Narodzenia wywodzi się z wierzeń przedchrześcijańskich jest dla niektórych niestrawialne. Początkowo myślałem by tekst ten napisać i opublikować przed Wielkanocą, ale może puszczę go wcześniej. Pokażę ci na kilku przykładach, że ewangelie nie są spójne w opisie wydarzeń.

  Pytasz, "Za kogo Wy uważacie Syna Bożego?" Osobiście uważam za "Syna Bożego", chyba najbliższa jest mi wersja rozumienia tego pojęcia zgodna a Kościołem Jerozolimskim, czyli Jakuba brata Pańskiego i uczniów Jezusa.

  Ja sam w moich poszukiwaniach idę dalej, w ewangelie gnostyczne, w inne herezje jakie pojawiały się w okresie początków chrześcijaństwa, czyli do czasów, gdy Konstantyn na soborze określił nam które teksty są natchnione, a które nie.

  Jak nie raz ci mówiłem moja wiara jest moją prywatną sprawą, nigdy nie zaprzeczam boskości Jezusa, nikogo nie nawracam, nie piszę, że inni się mylą, że kłamną. Ja analizuję pisma wczesnochrześcijańskie w oparciu o kulturę tamtych ludzi, ich rozumienie pewnych pojęć i historię. I o tym piszę. Analiza krytyczna tekstów, nie korygowanie wiary. Szukam prawdy, którą zostawił nam Jezus odrzucając to, co wprowadzili późniejsi reformatorzy. Temat bardzo ciekawy i obszerny. Chcę pisać o różnych herezjach, które powstawały w początkach chrześcijaństwa. Przy czym herezję nie rozumiem tak, jak to rozumiano w czasach reformacji, a jako wszelkie inne rozumienie nauki Jezusa jakie powstało i jakie zapisało się w dzisiejszej doktrynie Kościoła.
 • @Zawisza Niebieski
  ZAPOZNAŁEM SIĘ Z TWOIM KOMENTARZEM A CO NA TEN TEMAT MIAŁEM DO POWIEDZENIA ZAZNACZYŁEM W POPRZEDNICH KOMENTARZACH!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  NIE CHCĘ RANIĆ UCZUĆ...

  Zawisza napisał:

  //Widzisz, teraz mamy święta, więc nie chcę ranić uczuć innych ludzi wierzących, mój tekst oprę o (...)//

  Normalnie nie wierzę ''NIE CHCĘ RANIĆ UCZUĆ INNYCH LUDZI'' tak, bo człowiek i jego nauka jest ważniejsza od Nauki Pana Jezusa, człowiek i jego własne ego, może zmienić to co Bóg ZROBIŁ I WPROWADZIŁ!

  Ciekawe jest to, że nauka PANA JEZUSA JEST OBDZIERANA NICZYM JEGO SZATY PODCZAS UKRZYŻOWANIA, a marnemu ludzkiemu pyłowi jest żal ranić uczucia innych.

  Ja powiem to co mówi prorok Amos : ''nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi''. Dobre, znalazł się obrońca ludu!!

  Chyba ten pan nie czytał mowy Piotra; ''kogo mam więc słuchać, Boga, czy ludzi!?

  Normalnie szok, ci ludzie zieją pogardą dla Zbawiciela a ty czy ja mam im przyklaskiwać, co za obłuda!!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  O OCHOTNYCH LUDZIACH!

  Absolutnie z Tobą się zgadzam... ale niestety jest o wiele poważniejsza sprawa niż wpis Zawiszy, który no nie, muszę to napisać, nie boi się gdy obrażany jest Pan Jezus a boi się obrażać uczucia innych ludzi...

  Tytuł mojego artykułu brzmi:

  "PODZIWIAM TYCH KTÓRZY MILCZĄ GDY OBRAŻANE SĄ PRAWIDŁA BOŻE!".

  Słowo "podziwiam" ma tutaj wymiar ironii skierowanej w stronę tych, którzy mogąc napisać kilka słów na temat Nauki Syna Bożego... jednak w tej kwestii nie mają czasu!

  Ale nic na siłę! Jest napisane, że ochotnego dawcę Bóg miłuje...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • DO WSZYSTKICH ...........
  Jeden z komentujących napisał ;

  //Widzisz KerenOr, ja wierzę w słowa Jezusa, czyli w to co nazwałeś Ewangelią Jezusa zapisaną w ewangeliach……………. //

  Jeśli ludzie wierzą w słowa Pana Jezusa , to dlaczego obchodzą urodziny Pana Jezusa 25 grudnia , jeśli Zbawiciel nie urodził się 25 grudnia , ludzie nie chcą modlić się do Pana Jezusa , a przecież Bóg Ojciec posłał do ludzi tylko swego Syna , Pana Jezusa .

  Szkoda , że ludzie nie czytają Pisma Świętego , nie znają Przykazań Bożych , nie chcą iść do Pana Jezusa i poprosić go o pomoc .
  To Pan Jezus jest na pierwszym miejscu , a na drugim dopiero człowiek . To nauka pana Jezusa jest prawdziwa , a nie nauka ludzka .

  Zawisza napisał również ;

  // Widzisz, teraz mamy święta, więc nie chcę ranić uczuć innych ludzi wierzących, mój tekst oprę o wydarzenia Wielkiego Tygodnia. //

  Pierwsze Przykazanie Boże mówi o Panu Bogu , a drugie dopiero o człowieku . A człowiek stawia na pierwszym miejscu drugiego człowieka , a z Panem Bogiem się nie liczy .

  To człowiek mówi ,, nie chcę ranić uczuć innych …… ,, a gdzie jest Zbawiciel , gdzie jest miłość do Pana Jezusa , gdzie jest Przykazanie , gdzie jest Wola Boga Ojca , który dał nam tylko Syna swego .

  Zawiszo pisma badacie sądzicie , że w nich żywot macie , ale do Pana Jezusa przyjść nie chcecie i jego Naukę odrzucacie i z Bogiem Ojcem się nie zgadzacie . Szkoda i jest to bardzo przykre dla Pana Jezusa , że to właśnie człowiek stawia Pana Jezusa i Jego Prawo i Jego Naukę na drugim czy na trzecim miejscu , a człowieka stawia na pierwszym miejscu ,, nie chcę ranić uczuć innych ……. ,, a gdzie jest Pan Jezus i Jego Prawo Święte ?
 • @jassy27
  NA PIERWSZYM MIEJSCU ZAWSZE JEST PAN BÓG!

  WITAJ!

  Napisałeś:

  "Szkoda i jest to bardzo przykre dla Pana Jezusa, że to właśnie człowiek stawia Pana Jezusa i Jego Prawo i Jego Naukę na drugim czy na trzecim miejscu, a człowieka stawia na pierwszym miejscu, ,,nie chcę ranić uczuć innych"... a gdzie jest Pan Jezus i Jego Prawo Święte?".

  No właśnie!

  Dzięki za wpis...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY