Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ŚLADY GWOŹDZI A NIE ŚLADY (JEDNEGO) GWOŹDZIA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu gwoździ...

 

 

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czy-jezus-umar%C5%82-na-krzy%C5%BCu/

 

Pod powyższym adresem widnieje Artykuł pt: "Czy Jezus umarł na krzyżu?".

 


 

By udowodnić Tobie Czytelniku, że Syn Boga Ojca umarł będąc przybity do pala, Świadkowie, którzy mają czelność brać swoją nazwę od Imienia Pana Boga YHWH (Jahwe), serwują Ci rysunek przedstawiający mężczyznę przybitego właśnie do pala.

 

auważ w jak prosty sposób posłana zostanie do lochu ta nauka fałszywych proroków.

 

Jak zaznaczone zostało, na rysunku jest mężczyzna z rękoma podniesionymi nad głowę i przybitymi gwoździem. W tym miejscu powtórzę raz jeszcze: "Na rysunku jest mężczyzna z rękoma podniesionymi nad głowę i przybitymi (jednym) gwoździem".

 

   Otóż rysunek na który patrzysz to... oszustwo!

 

Ale co tam moje zdanie... Niech przemówi świadek tamtych wydarzeń. Niech przemówi Apostoł Tomasz. Posłuchajcie:

 

(24) Ale Tomasza, jednego z dwunastu, którego zwano Bliźniakiem, nie było z nimi, gdy przyszedł Jezus. (25) Toteż drudzy uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on im rzekł: "Jeśli nie zobaczę na jego  rękach  śladu  gwoździ  i nie włożę swego palca w ślad  gwoździ, i nie włożę swej ręki w jego bok na pewno nie uwierzę".

 

Ew. wg Jana 20/24, 25

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html    Biblia Nowego Świata 

"Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu  gwoździ"...

"I nie włożę swego palca w ślad gwoździ"...

 

atem Apostoł Tomasz mówi o gwoździach, które przebiły ręce Zbawiciela a nie o (jednym) gwoździu jak widzisz Czytelniku na rysunku...


PS

 

A oto bałwochwalczy rysunek Świadków... na powyższy temat!

 

https://assetsnffrgf-a.akamaihd.net/assets/m/1102015145/univ/art/1102015145_univ_cnt_1_md.jpg

 

 
KOMENTARZE

 • Co ty masz z tymi gwoździami
  ty to jakiś fakir czy założyłeś nowa sektę
 • @Husky
  APOSTOŁ TOMASZ ŚWIADKIEM TAMTYCH CZASÓW!

  Jeżeli piszę o kłamstwach papieży i biskupów to również odnoszę się także do innych wyznań. Piszę przecież o Świadkach... którzy chodzą od domu do domu z fałszywą nauką na ustach a także o kłamstwach Adwentystów Dnia Siódmego.

  Artykuł powyższy nie należy do najważniejszych pod względem merytorycznym ale jednak udowadnia, że Syn Boży nie został przybity do pala w ten sposób jak chcą Świadkowie...

  Gdy mowa jest o gwoździach a nie o jednym gwoździu to ukrzyżowanie z rękoma rozciągniętymi na boki zostało tutaj moim zdaniem poparte słowami Apostoła Tomasza!

  Jednym zdaniem: Niektóre rysunki Świadków... są bałwochwalcze i kłamliwe...

  I tylko o tym chciałem napisać w swoim arcie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Husky 11:54:17
  Uznajmy że każdy ma jakiś cel w życiu. Celem życiowym autora jest najwidoczniej rozstrzygnięcie nurtującej go/jej (niepotrzebne skreślić) zagadki.

  Byle tylko umiar zachować.
 • eee
  olej tych wyznawców fałszu i demona mamony z ich żałosnymi planami przedstawicieli handlowych, zakłamanymi starszymi etc. Świat jest piękny
 • @57KerenOr 12:06:34
  Jak zwykle świadkom rozumu odjeło . Nic nie znają się na torturach. Tortura krzyża polegała na kilkudniowym, nawet, samoduszeniu przez odpowiednią pozycję ciała. Tortura pala na osuwaniu ciała na rozszerzający się pal ,grawitacją. Pęcznienie drewna pod wpływem wilgoci ciała też miała znaczenie dla zwiększania poziomu bólu. Powielany bełkot jakiegoś idoty spośró starszych
 • gdzie jest prawda?
  może leżeć po środku, czyli Jezus mógł być przybity do pala, po jednym gwoździu na jedna rękę. stawiam tezę: ani krzyż, ani niedokładny rysunek świadków jehowy.
 • @57KerenOr
  BAJARZE Z BROOKLYNU!

  I tak w prosty sposób jak napisał Hasky, fałsz ich można obrócić w humor, tak, w humor tylko z tą różnicą że my uważamy to jako totalna żenada a nie humorystyczne podejście do tematu, które ma złagodzić, no właśnie co, oczywiście , głupotę świadków.

  To jest wszystko co mają na swoją obronę obłudnicy!

  Fakir, sekta, rozumowanie na poziomie szkoły podstawowej.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Kłamstwo wymyślone przez świadków .
  Witam , po raz kolejny kłamstwo i oszustwo wymyślone przez światków , zostało udowodnione cytatem z Pisma Świętego , które przedstawił w swoim artykule keren ;

  ////"Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu gwoździ i nie włożę swego palca w ślad gwoździ, i nie włożę swej ręki w jego bok na pewno nie uwierzę".

  Ew. wg Jana 20/24, 25 ////

  Jeden z apostołów Pana Jezusa , Tomasz mówi wyraźnie w ewangelii o gwoździach , a nie o jednym gwoździu .

  Zbawiciel Pan Jezus został ukrzyżowany na krzyży i ręce Pana Jezusa były przebite dwoma gwoździami , a nie jednym gwoździem , jak podają świadkowie w swoich strażnicach na rysunkach bałwochwalczych , na palu mężczyznę z podniesionymi rękami do góry i przybitymi jednym gwoździem .

  Świadkowie w swoich strażnicach , robią sobie rysunki bałwochwalcze , robią sobie szydere z śmierci Zbawiciela Pana Jezusa i chcą ludziom wmówić kłamstwo i nieprawdę , że Pan Jezus, został przybity do pala, a nie do krzyża , jest to kłamstwo wymyślone przez świadków .


  Przypomnę raz jeszcze słowa apostoła Tomasza:

  //// Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu GWOŹDZI i nie włożę swego palca w ślad GWOŹDZI, i nie włożę swej ręki w jego bok na pewno nie uwierzę////
 • @jassy27 00:38:32
  a co z taka opcja, ze był przybity do pala DWOMA gwoździami w ręce?
 • Ten Pan Bóg odstawił niedoróbkę tworząc czlowieka.
  Co on chciał stworzyć dając człowiekowi ogon, mięśnie wysuwające pazury, trzecią powiekę (jak u gadów)...i w ogóle gadzie cechy.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901199623494-ludzkie-cialo-zbedne-czesci-naukowiec-Boston-Sputnik-Polska/

  Naukowcy twierdzą że to pozostałości ewolucyjne a ssaki są jedną z linii ewolucyjnych gadów, ptaki to inna linia ewolucyjna gadów.
  a przed gadami były ryby...

  ale co oni wiedzą to przecież idioci, każdy ksiądz wie na pewno że ludzi stworzył Pan Bóg. Tylko dlaczego nie wyjaśniają tej fuiszerki w tym dziele stworzenia...po co człowiekowi tyle niepotrzebnych gadzich cech ?
 • @Oscar
  Ooo! BYWAJĄ CAŁKIEM FAJNI NAUKOWCY... OSZUŚCI!

  Witaj Oskarze!

  Oczywiście są naukowcy i.. nauko(f)cy. Z reguły osoba taka jak Ty, ja, lub ktoś inny, otrzyma przesianą w mediach informację, że naukowiec, to przede wszystkim istota ludzka negująca istnienie Pan Boga jako Mocy Stwórczej!

  Na samym starcie piszę, że jest to błędna informacja. No ale media to media, jakąś tam siłę „przekonywania” mają.

  Jednak to nie koniec. Idzie sobie takie Małe Dziecko do szkoły a tam Pani, która nie wierzy w to co mówi, stwierdzi, że owszem pochodzimy od jakiegoś piteka. Wciskają ludzkim umysłom naukę z góry zaplanowaną no ale bywa, że im nie wychodzi i od czasu do czasu kółko ewolucyjne się rozsypuje jak domek z kart! Proponuję zapytać Wujka Google. Hasło: „Człowiek z Piltdown” - i wszystko jasne!

  https://www.google.com/search?q=cz%C5%82owiek+z+piltdown&oq=cz%C5%82owiek&aqs=chrome.5.69i59j69i57j69i61l3j35i39.5490j1j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  I co bardzo ważne: Każą Ci wierzyć w ewolucję gatunku bez najmniejszych nawet dowodów na ten temat. No i są również bezczelni, ponieważ wmawiają Ci, że ewolucji było nie było nie możesz dostrzec na co dzień ponieważ czas-okres tejże trwa miliony lat. No i umysł zwykłego szaraczka został pozamiatany.

  Ale to kłamliwa informacja jest i... bezczelność maksymalna, ponieważ ewolucja skoro trwa to powinna być zauważona! No to wymyślono, że owa ewolucja czyli przepoczwarzanie się trwa... skokowo. No i owi nauko(f)cy znowu kasę mogą trzepać bez najmniejszej obawy o swoje stanowiska!

  He, trochę z... biologio fizykochemii!

  Piszesz o ludzkim ogonie? Jesteś chłopie niedoinformowany!

  Na początek logika. Człowiek posiada jakiś wyrostek zatem ateista szepnie drugiemu ateiście, że to pozostałość po ogonie... Być może o takich naukowcach właśnie wspominasz w swoim wpisie!

  A teraz wielka nauka:

  „Kość ogonowa to jedyna pamiątka po czasach, kiedy nasi praprzodkowie mieli ogon. Okazuje się, że droga ewolucyjna tej części ciała jest BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA niż się do tej pory wydawało.

  NOWE USTALENIA NAUKOWCÓW, opublikowane w czasopiśmie „Current Biology”, pomagają wyjaśnić, dlaczego posiadamy tak dziwny twór jak kość ogonowa oraz dlaczego ogon zanika na pewnym etapie naszego rozwoju embrionalnego”.

  http://przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/ludzie-i-ryby-ogona-nie-maja

  Zatem wczoraj były stare ustalenia naukowców a dzisiaj mamy do czynienia z nowymi ustaleniami. Domyślam się, że za 10 lat ustalenia panów naukowców będą jeszcze nowsze a te dzisiejsze będą nieaktualne. Do bani z takimi teoriami!

  Zatem Oskarze ja nie widzę tutaj „fuszerki” lecz niedojrzałość niektórych naukowców, którzy na siłę chcą udowodnić gawiedzi, że „białe jest czarne”.

  Ciekawostka!

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,32,139791608,139791608,Czy_rodza_sie_ludzie_z_prawdziwymi_ogonami_.html

  Oczywiście nie wrzucam wszystkich naukowców do jednego worka... Zasugerowałem tylko powyżej, że nie wszyscy naukowcy są ateistami... No i rzecz ważna: Okazuje się, że niektórzy światli naukowcy to po prostu krętacze są i... kropka!

  Google: „Naukowcy oszuści”.

  https://www.google.com/search?q=Naukowcy+oszusci&oq=Naukowcy+oszusci&aqs=chrome..69i57.4544j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Tymczasem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:04:16
  Ja nie wierzę w ewolucję ale ją rozumiem... a to istotna różnica.
 • @Oscar
  FSPANJAŁA ODPOFIEDŹ NA MUJ KOMEND!

  Napisałeś:

  „Ja nie wierzę w ewolucję ale ją rozumiem... a to istotna różnica”.

  No po prostu „łapy opadają” po takiej „ripoście”...

  http://m.neon24.pl/d76c7166b8629b4a6283573cd4ecf470,13,0.jpg

  Tak, to istotna różnica... Nie wierzyć ale rozumieć TO w co się nie wierzy...

  Czy napisałem już, że „łapy opadają”? Ano tak, napisałem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @marek13 00:48:55
  marek13 , napisałeś ;

  / a co z taka opcja, ze był przybity do pala DWOMA gwoździami w ręce? /

  Witaj! Dla mnie nie ma takiej opcji ! , ponieważ Pan Jezus był ukrzyżowany na krzyżu i przybity gwoździami , a nie jednym gwoździem. Pan Jezus nie był przybity do pala DWOMA gwoździami ? jak napisałeś , a to jest różnica ! chyba , że ty nie widzisz żadnej różnicy między – krzyżem , a palem - to już nie mój problem , że ty nie rozróżniasz krzyża od pala ?

  W Ewangeliach Pana Jezusa jest wyraźnie opisane , że Pan Jezus został ukrzyżowany , a nie zawieszony na palu DWOMA gwoździami w ręku jak napisałeś marek13 ;

  Cytaty;

  A gdy go wyśmiali , zdjęli z niego płaszcz i oblekli go w szaty jego , i odprowadzili go na UKRZYŻOWANIE / Ew. Mateusza 27,31 /

  A gdy go przybili Do KRZYŻA , rozdzielili szaty jego , rzucając o nie losy / Ew. Mateusza 27,35 /

  Ew. Marka / 15,21 – 15,24 /

  Ew. Łukasza / 23,26 – 23,33 /

  Ew. Jana ;
  Wtedy to wydał go im na ŚMIERĆ KRZYŻOWĄ …….
  A on dźwigając KRZYŻ SWÓJ ……
  A piłat sporządził też napis i umieścił go NAD KRZYŻEM !!! / Ew. Jana 19, 16-25 /

  A nie nad palem jak napisał marek13 . Dlatego nie ma takiej opcji ,/ ze był przybity do pala DWOMA gwoździami w ręce? /

  Pan Bóg umarł na krzyżu , a nie na palu , jak to przedstawiają świadkowie w swoich bałwochwalczych rysunkach w / strażnicach /, które przedstawiają mężczyznę z rękoma podniesionymi nad głowę i przybitego do pala , jednym gwoździem . Jest to nieprawdą i oszustwem wymyślonym przez świadków , chodzących od domu do domu z fałszywą nauką i z fałszywymi rysunkami .

  marek13 , czy to się tobie podoba czy nie , taka jest Prawda i taka jest Nauka Pana Jezusa , taki jest Zakon Jego i takie są Proroctwa Pana Jezusa i nikt z ludzi tego zmienić nie może . I to tyle i aż tyle dla niektórych ……..to aż tyle !

  marek13 , a jeśli czegoś jeszcze nie rozumiesz to możesz poprosić Pana Jezusa , to On ci lepiej wytłumaczy ode mnie , bo to w Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania i to Pan Jezus jest ; Drogą , Prawdą i Życiem Wiecznym . Tak zadecydował Ukochany Bóg Ojciec , a nie człowiek !

  Pozdrawiam.
 • @Leon
  NAJPIERW UCZYNKI WZGLĘDEM PANA BOGA... POTEM UCZYNKI WZGLĘDEM BLIŹNIEGO! TO BIBLIJNA KOLEJNOŚĆ!

  Jeśli chodzi o wulgaryzmy to u mnie ich nie będzie a jeśli o mnie mowa to w moim wpisie nie ma jadu tylko troska o Dobro Nauki Boga Ojca oraz Boga Syna. Po prostu, ten człowiek lub ta organizacja, która bierze swoją nazwę od Imienia Pana Boga a nie postępuje z Boskimi Prawami to, powtórzę, ta organizacja, odważa się na zatarg z Panem Bogiem.

  Z uwagi na to, że poruszyłeś temat ważniejszy od mojego, przejdę do sedna!

  Napisałeś o Świadkach...: "Oni badają studiują a nie klepią zdrowaśki". 

  Zatem najpierw Ci powiem, że nie jestem katolikiem i cieszę się z tego, że wiele lat temu Syn Boży wyzwolił mnie z katolickiej pogańskiej organizacji... Zresztą ogólnie rzecz ujmując, nie należę do żadnego rejestrowanego zgromadzenia.

  Oni studiują? Doprawdy? Szkoda, że będąc tam lat temu około 10. nie spytałeś się o to, czy owi Oni modlą się BEZPOŚREDNIO do Syna Bożego.
  Oni studiują powiadasz? No to spytaj się jakiegokolwiek Świadka... czy kiedykolwiek ów On podziękował BEZPOŚREDNIO Panu Jezusowi Chrystusowi za uratowanie mu życia?

  Oni studiują? To pewnik, który zbadałeś, czy tylko imaginacja?
  No dobra, przykład!

  Pan Jezus jest Oblubieńcem a ludzie wierzący są Jego Oblubienicą. Oblubieniec to MĄŻ a Oblubienica to ŻONA!

  Jednak co to za żona jest, która NIGDY BEZPOŚREDNIO NIE ODEZWIE SIĘ DO SWOJEGO MĘŻA? Co to za Oblubienica? Wyobrażasz sobie przeżyć całe swoje życie z Małżonką a ona ani razu by przez ten czas się do Ciebie nie odezwała? Tak właśnie robią Świadkowie... o których piszesz! Oni nigdy nie zamienią z Panem Jezusem BEZPOŚREDNIO żadnego słowa!

  Oni studiują powiadasz? Żarty jakieś? Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna. Mamy własne kolana zgiąć przed Majestatem Pana Jezusa ponieważ Bóg Ojciec tak postanowił a Ty powiadasz, że oni studiują... Przecież Oni nie mają najmniejszego nawet zamiaru zgiąć kolan przez Synem Bożym!
  I nie piszę tego "z kapelusza" ponieważ ja nie zamykam drzwi Świadkom... tylko z nimi rozmawiam!
  I wiem o tym (jak to się mówi) z pierwszej ręki!

  A może zadam Ci pytanie! Mogę? Oto pytanko:

  Czy uważasz, że należałoby OSOBIŚCIE i BEZPOŚREDNIO zwrócić się do Syna Bożego i podziękować Mu za uratowanie życia?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz @jassy27
  BAJARZE Z WARWICK!

  Grzegorz napisał o Świadkach...:

  "BAJARZE Z BROOKLYNU!".

  Od 1909 roku do roku 2016 Świadkowie... byli bajarzami z Brooklynu. Okazało się, że od 1 września 2016 roku ich Biuro Główne funkcjonuje w Warwick w stanie Nowy Jork zatem są bajarzami z Warwick.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Biuro_G%C5%82%C3%B3wne_%C5%9Awiadk%C3%B3w_Jehowy


  Jassy27

  DZIĘKUJĘ ZA WPIS...

  Napisałeś:

  "W Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania i to Pan Jezus jest: Drogą, Prawdą i Życiem Wiecznym . Tak zadecydował Ukochany Bóg Ojciec, a nie człowiek!".

  Mądre słowa...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr Jassy!
  NIE MA INNEGO IMIENIA DANEGO LUDZIOM!


  //"W Panu Jezusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania i to Pan Jezus jest: Drogą, Prawdą i Życiem Wiecznym . Tak zadecydował Ukochany Bóg Ojciec, a nie człowiek!".

  Mądre słowa...//

  Oczywiście że to mądre słowa, MĄDRE BO PRAWDZIWE!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY