Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WŁADZA POCHODZI OD BOŻEGO DOZWOLENIA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

U drzwi naszego serca grzech leży, lecz ty masz nad nim panować!

 

Parę słów do artykułu ze strony:

 

http://zakop888pl.neon24.pl/post/147444,kazda-wladza-pochodzi-od-boga-wedlug-nowego-testamentu 

Czy każda władza pochodzi od Pana Boga? Oczywiście ale tylko na zasadzie dozwolenia Bożego. Zatem gdyby ludzie żyjący na ziemi przestrzegali zasad Nauki Syna Boga Ojca, to mówiąc potocznie "żyłoby się im lepiej".

 

eżeli politycy nie potrafią się pomiędzy sobą dogadać, to w wielu kwestiach Pan Bóg im nie przeszkadza. Dopuszcza do wojen, strajków czy powstań dlatego, że człowiek bardziej posłuszny jest szatanowi niż Jemu! Jeżeli knują i kombinują a także zakładają potajemne stowarzyszenia, które mają gnębić ludzi to poniosą za to karę. Pewnego dnia a będzie to dzień wyznaczony przez Pana Boga a nie przez widzimisię człowieka spadnie na nich kara.

 

Gdy Hiob miał być kuszony i doświadczany, to Pan Bóg rzekł do szatana, że ma Hiobowi nie zabierać życia. Zatem zginęły Hioba dzieci a Hiob nie miał pocieszenia ani od żony swojej ani od przyjaciół, którzy przyjechali go odwiedzić. Jednak rozkaz Boży był by Hiob żył...

 

   Człowiek potrafi zrzucić winę na Pana Boga. Człowiek jest bezczelny. "Dlaczego pozwalasz na to Panie" – pada pytanie?

A ja powiem, że u drzwi naszego serca grzech leży, lecz ty człowiecze masz nad nim panować! Czy to Pan Bóg budował krematoria czy człowiek? Czy to Pan Bóg sprawił, że runęły wieże WTC czy człowiek?


 

Bóg Ojciec i Syn Boży  są sprawiedliwi tylko wielu ludzi Ich nie rozumie. Człowiek kierowany podszeptami szatana woli oskarżenia.

 

Pan Jezus odszedł do Nieba lecz zesłał na lud wierzący szczyptę Swojej Mądrości! Ci ludzie nie chcą być posłuszni szatanowi, który jest panem tego świata. Władza pochodzi od Bożego Dozwolenia, jednak ludzie winni oddawać to co Boskie Bogu a to co ludzkie ludziom!


 

Posłuchajmy pewnego fragmentu z Pisma Świętego:


"(1) Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu [Świętym] na pustyni (2) czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. (3) Rzekł Mu wtedy diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem.


(4) Odpowiedział mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek. (5) Wówczas wyprowadził Go w górę,pokazał mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata (6) i rzekł diabeł do niego: tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. (7)  jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie twoje(8) Lecz Jezus mu odrzekł: Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. 


(9)  Zaprowadził Go też do Jerozolimy, postawił na narożniku świątyni i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół! (10) Jest bowiem napisane: Aniołom swoim rozkaże o Tobie, żeby Cię strzegli, (11) i na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. (12) Lecz Jezus mu odparł: Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".

 

Ewangelia według Łukasza 4/1-12

 

 

Przypomnę co zrobił szatan!

 

Otóż pokazał Panu Jezusowi wszystkie królestwa świata i chciał ofiarować Synowi Bożemu wszystkie podległe mu krainy...

 

atem kto wywołuje wojny? Kto kusi człowieka? Kto człowieka namawia by ten sprzeciwił się Woli Bożej? Szatan, a człowiek zamiast być poddanym Syna Bożego staje się niewolnikiem szatana!

 

 

Nie padaj więc człowieku na kolana przed szatanem i nie wypełniaj jego woli a... zrozumiesz!

 

Nie módl się do Marii tylko do Syna Bożego. Nie dziękuj Marii tylko podziękuj Panu Jezusowi, że oddał życie za Ciebie... Nie rób sobie żadnych idoli, obrazów i figur przedstawiających niby to Pana Boga! Zacznij być posłuszny rozkazowi Boga Ojca, który Syna Swego nam dał!KOMENTARZE

 • KAŻDA WŁADZA POCHODZI OD BOGA , SZKODA TYLKO , ŻE JEST TAK MAŁO LUDZI , KTÓRZY TO ROZUMIEJĄ !
  Sprawa wiary nie jest sprawą wszystkich ludzi .

  Polska katolicka to kraj tradycji i obrzędów wymyślonych przez ludzi . To kraj , który Naukę Pana Jezusa ma za nic , a z Wolą Boga Ojca absolutnie się nie liczy .

  Jeśli zapytasz się katolika o PANA JEZUSA to zaraz uważa cię za światka lub za jakiegoś innego wyznawcę jakieś innej religii wymyślonej przez świat .

  Polak katolik , wie lepiej od Pana Boga , wie jaką drogą ma iść i do kogo ma się modlić , a naukę Pana Jezusa ma za nic . Dla Polaka katolika tradycja jest ważniejsza od Pana Jezusa , Ojcowskiego Daru , umiłowali własną chwałę i własną tradycję. Zapomnieli , że Zbawienie jest tylko w Panu i Bogu Jezusie Chrystusie . Tak zadecydował ukochany Bóg Ojciec.

  Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska /List do Efezjan 5,15 /

  A Duch wyraznie mówi , że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich / I List Pawła do Tymoteusza / .

  //KAŻDA WŁADZA POCHODZI OD BOGA! //

  To dlaczego ludzie nie chcą poddać się władzy , nie chcą wykonywać i przestrzegać Przykazań Bożych , nie chcą wykonywać i przestrzegać Woli Boga Ojca ! To człowiek nie chce , a nie Pan Bóg .

  Cytat ;

  Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim ; bo nie ma władzy , jak tylko od Boga , a te , które są , przez Boga są ustanowione .
  Jest ona bowiem na służbie u Boga tobie ku dobremu . Ale jeśli czynisz zle , bój się , bo nie na próżno miecz nosi , wszak jest sługą Boga , który odpłaca w gniewie temu , co czyni zle .

  Przeto trzeba jej się poddać , nie tylko z obawy przed gniewem , lecz także ze względu na sumienie .

  Oddawajcie każdemu to , co mu się należy ; komu podatek , podatek ; komu cło , cło ; komu bojaźń , bojaźń ; komu cześć , cześć . / List Pawła do Rzymian 13, 1-7 /

  Zgadzam się z tym co napisał keren i jest to prawdą , każdy może to sprawdzić ;

  ///Bóg Ojciec i Syn Boży są sprawiedliwi tylko wielu ludzi Ich nie rozumie. Człowiek kierowany podszeptami szatana woli oskarżenia.

  Pan Jezus odszedł do Nieba lecz zesłał na lud wierzący szczyptę Swojej Mądrości! Ci ludzie nie chcą być posłuszni szatanowi, który jest panem tego świata. Władza pochodzi od Bożego Dozwolenia, jednak ludzie winni oddawać to co Boskie Bogu a to co ludzkie ludziom!///

  Szkoda keren , że jest tak mało ludzi , którzy o tym wiedzą i rozumieją Prawo i Naukę Pana Jezusa . Szkoda , że ludzie nie chcą się z Panem Bogiem zgodzić i nie chcą się do Pana Jezusa modlić i odrzucają Go .

  To Pan Jezus , nikt inny , odsłania przed nami tajemnice , które zawarte są w Nim . To dzięki Panu Jezusowi i Jego łasce, mamy również dostęp do Boga Ojca .


  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zginął , ale miał żywot wieczny ./ Ewangelia Jana 3,16 /.

  Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie ja jestem, tam i sługa mój będzie ; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój . / Ewangelia według Jana 12/26 / .
 • Boże Mój
  Zmiłuj się nad moimi niektórymi rodakami i daj im rozsądny ogląd świata......Taki bardziej realny , nie jasełkowy....
 • @ZBYSZEK49
  MOŻE JAŚNIEJ?

  A mógłbyś wytłumaczyć o co Ci chodzi? Rad bym się dowiedzieć, więc może jednak? Może być kilka słów a może kilkadziesiąt. Twoja wola!

  No i ciekawe jest zagadnienie kwestii kolejnej: O jakim BOGU PISZESZ?

  Tymczasem narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:46:27
  Polecam doskonałą książkę 'Bóg urojony" Richarda Dawkinsa, aby mogliśmy mieć jakaś kontaktową "platformę" przemyśleń.
 • @57KerenOr Jassy!
  TAK, WŁADZA POCHODZI OD BOŻEGO DOZWOLENIA!

  Keren napisałeś:

  //Zatem kto wywołuje wojny? Kto kusi człowieka? Kto człowieka namawia by ten sprzeciwił się Woli Bożej? Szatan, a człowiek zamiast być poddanym Syna Bożego staje się niewolnikiem szatana!

  Nie padaj więc człowieku na kolana przed szatanem i nie wypełniaj jego woli a... zrozumiesz!

  Nie módl się do Marii tylko do Syna Bożego. Nie dziękuj Marii tylko podziękuj Panu Jezusowi, że oddał życie za Ciebie... Nie rób sobie żadnych idoli, obrazów i figur przedstawiających niby to Pana Boga! Zacznij być posłuszny rozkazowi Boga Ojca, który Syna Swego nam dał!//

  ...a człowiek zamiast być poddanym Syna Bożego staje się niewolnikiem szatana, nie potrafi odróżnić co chce Pan Jezus a co chce szatan, dlatego wielu błądzi sądząc że mają rację.

  W tym temacie można również poruszyć wiele spraw ale do niego również należy sprawa przynależności do wyznań, gdzie zasługi przypisuje się organizacjom a nie Zbawicielowi.

  Każda organizacja religijna która nie głosi PRAWDZIWEJ NAUKI PANA JEZUSA, JEST ORGANIZACJĄ ZBUDOWANĄ NA NAUCE SZATAŃSKIEJ!

  Pan Jezus Mówi nam i naucza, że powinniśmy być wolni, nie powinniśmy należeć do żadnej organizacji gdzie prym wiedzie człowiek a nie Zbawiciel, tak jak to jest u katolików, świadków, ewangelików, zielono- świądkowców czy innych.

  To właśnie przez takich którzy poddali się Cesarstwu Rzymskiemu i narzuconych przez niego praw, ludzie słabej wiary, rozpoczęli ''budowę'' kościoła katolickiego, natomiast ci WIERNI I PRAWDZIWI, chowali się po zakamarkach i rozpadlinach by nie dać się zniewolić.

  To właśnie byli prawdziwi uczniowie Pana Jezusa, którzy znali pouczenie Jego, mówiące, o tym że MY JESTEŚMY WOLNI!

  I tacy również wolni byli apostołowie, którzy należeli tylko do Zbawiciela i nikt ich nie związał żadną ziemską siłą, by poddać się szatanowi!

  ZBYSZEK49

  Napisaleś:

  //Polecam doskonałą książkę 'Bóg urojony" Richarda Dawkinsa, aby mogliśmy mieć jakaś kontaktową "platformę" przemyśleń.//

  To jeśli chcesz mieć jakąś kontaktową platformę do przemyśleń, to my polecamy tobie książkę WIELU AUTORÓW p.t: Biblia, wybacz ale ludzkie przemyślenia, mnie nie obchodzą, jestem wolny i nikt mi nic nie narzuci, bo wiem swoje, oczywiście zawdzięczając to Mojemu Bogu i Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi, który wie dużo więcej niż każdy ziemski autor.

  P.s

  Tak, to właśnie na rozkaz szatana, miliardy ludzi pada na kolana!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:30:22
  Boże w "niebiesiech"
  Zmiłuj się nad moimi niektórymi rodakami i daj im rozsądny ogląd świata......Taki bardziej realny , nie jasełkowy....
  Modlitwa ciągle aktualna.
 • @ZBYSZEK49
  UROJENIA DAWKINSA RICHARDA!

  "Problem w tym, że jeśli dwie strony są równie pewne swoich racji, prawda niekoniecznie musi leżeć pośrodku. Nie da się wykluczyć ewentualności, że jedni kompletnie się mylą -a to usprawiedliwia „pasję" tych drugich".

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  Jednak Richard Dawkins zapomniał, że to stwierdzenie nie tylko dotyczy religii (od której ja się odłączyłem przed laty) a także naukowców. I nie dosyć, że niektórzy z nich się mylą to w dodatku świadomie oszukują. Kłania się między innymi "człowiek z Piltdown"!

  ***

  "Jeśli jed­na oso­ba ma uro­jenia, mówi­my o cho­robie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma uro­jenia, na­zywa się to re­ligią".

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  A gdy wielu naukowców uczy, że kiedyś byliśmy galaretą to daje im się Nagrodę Nobla. Gdy wielu naukowców się myli dzisiaj ale nie będą się mylić jutro to nazywa się to metoda prób i błędów. O dziwo wtedy stare książki szkolne należy wyrzucić do kosza zastępując je nowymi!

  ***

  "Religia zdołała skutecznie przekonać ludzi, że jest sobie pewien niewidzialny człowiek - gdzieś tam w niebie - który pilnie baczy na wszystko, co robisz, i obserwuje cię każdej minuty i każdego dnia. Ów niewidzialny człowiek ma specjalną listę, na których jest wypisanych dziesięć rzeczy, których on nie chce, żebyś robił. A jeśli zrobisz którąś z tych rzeczy, to ma także specjalne miejsce, pełne dymu i ognia i płomieni i tortur i męczarni, gdzie wyśle cię, byś trwał tam i cierpiał i smażył się, i krztusił, i męczył aż po wieczność... Ale ten człowiek cię kocha!

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  Czy Richard Dawkins teraz mówi o prawdziwej Biblijnej wierze, czy o kłamstwach kościoła katolickiego! Ot dylemat! Zdaje się, że wiarę w Pana Jezusa ten smutny człowiek przede wszystkim kojarzy z papiestwem a to wielki jest błąd!

  ***

  "Ludzki płód, w którym ludzkich uczuć jest tyle, co u ameby, doznaje o wiele większej czci i ochrony prawnej niż dorosły szympans. A przecież szympans czuje, myśli i-jak wskazują uzyskane ostatnio dane doświadczalne - jest nawet zdolny nauczyć się pewnej odmiany ludzkiego języka".

  Richard Dawkins (z książki Samolubny gen)

  Jednak z ludzkiego płodu wyrośnie "majster" który postawi wieżowce i napisze książkę a małpa zawsze pozostanie małpą dlatego właśnie ludzki płód zasługuje na ochronę większą....
  Ciekaw jestem czy Dawkins zamieniłby się z małpą?

  ***

  "Ktoś mówi, że osobiście doświadczył obecności Boga? Cóż — są tacy, co twierdzą, że widują różowe słonie, ale na nich jakoś nikt nie zwraca uwagi".

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  Współczuję tym, którzy widzą różowe słonie a także współczuję tym, którzy uważają, że powołała nas do życia ewolucja. Naukowcy każą nam wierzyć w kilka kości znalezionych tu i tam choć jeśli ewolucja trwa to nie znajdziesz na ulicy żadnych na nią dowodów. Jednakowoż wychodząc z domu na samym być może początku spotkasz sąsiadkę lub owieczkę. A takie istoty potwierdzają, że Pan Bóg stworzył wszystko według rodzaju swego.

  ***

  "Od dawna zastanawiam się, dlaczego ludzie uważają, że Bóg potrzebuje aż tak żarliwych i brutalnych obrońców. Można by przecież sądzić, że doskonale potrafi zatroszczyć się sam o siebie".

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  Żarliwych? Owszem, ale nie brutalnych tylko nadstawiających drugi policzek. No chyba, że mówimy o papieskiej Inkwizycji lub religijnych wojnach! Ale takie postępowanie nie ma nic wspólnego z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca!

  ***

  "Prawdy ewolucji, tak samo jak wiele innych naukowych prawd, są tak niewyobrażalnie fascynujące i piękne. Czyż nie jest osobistą tragedią aż do śmierci być tego wszystkiego pozbawionym?".

  Richard Dawkins (z książki Bóg urojony)

  ***

  Oczywiście, że to nie jest tragedią. Wystarczy wyjrzeć przez okno. Nie znajdziesz tam ewolucji gatunku, dlatego do samej śmierci... Richard Dawkins bardzo dużo traci... Ów Richard będąc egoistą pozbawiony jest niewyobrażalnych, fascynujących i pięknych widoków Bożych!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 22:52:46
  Dziękuję za zrównoważoną, kulturalną odpowiedź. Jestem ateistą i uważam ze religia powstawała jako zjawisko socjologiczne, niezależnie w wielu zbiorowiskach plemiennych na całym świecie . Stąd wielość tych religii. Nikt nie jest w stanie nie zauważyć, że każda z tych religii jest zasadniczo odmienna i nic nie łączy tych religii nic. Religia niczego nie wyjaśnia, jedynie oddala czas przybliżania się do prawdy o otaczającym nas wszechświecie.
  A prawda ... Prawda nie leży pośrodku ale tam gdzie jest.
  Pozdrowienia.
 • @jassy27 60grzegorz
  JEDNAK PAPIEŻY RADZĘ NIE SŁUCHAĆ!

  Jassy!

  Dziękuję za komentarze poparte rozmyślaniami opartymi na Nauce Pana Jezusa i Boga Boga Ojca.
  Jassy, jak zwykle rzucił kilka ważnych cytatów z Ewangelii, między innymi ten:

  "Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć". / List Pawła do Rzymian 13, 1-7 /".

  Zatem odpowiedź jest bardzo prosta. Dopóki władza nie wystąpi przeciwko mojemu sumieniu to będę jej słuchał, ponieważ "nie na próżno miecz nosi".
  Jednak nie będę posłuszny poleceniom niezgodnym z Nauką Syna Boga Ojca.

  Grzegorz napisał:

  "To właśnie przez takich którzy poddali się Cesarstwu Rzymskiemu i narzuconych przez niego praw, ludzie słabej wiary, rozpoczęli ''budowę'' kościoła katolickiego, natomiast ci WIERNI I PRAWDZIWI, chowali się po zakamarkach i rozpadlinach by nie dać się zniewolić".

  O, tak! Jak uczy Pani Historia niektórzy ówcześni tak zwani ludzie "wierzący" zawiązali pakt z cesarstwem rzymskim. Na podwalinach tej cesarsko - biskupiej umowy, po latach wyrósł moloch zwany Kościołem katolickim! Ów moloch wyćwiczony od wielu lat na podjazdach, zaborach, czy knowaniach, dochodził swoi praw mordując potomków Adama i Ewy!

  Niestety, ludzie, (nie boję się tego powiedzieć) nie poznali się na tych szaleńcach a jednego z nich ubranego w białą sukienkę wywyższali przez ponad 20 lat traktując go lepiej od samego Pana Boga!

  A teraz, po latach okazało się, że ów papież znad Wisły był łotrem przymykającym oczy na pedofilię w Irlandii i w innych państwach! Ale nie to było najgorszym postępkiem rzymskiego oszusta.

  Ów papież nawet w swoim środowisku watykańskim uważany był za papieża Maryjnego. Niektórzy wręcz bezpośrednio stawiali mu zarzuty bałwochwalstwa!
  Zresztą, ów papież pokazał swoją szatańską twarz całej społeczności światowej, wtedy gdy, zamiast podziękować Panu Jezusowi za uratowanie mu życia, pofatygował się do Fatimy by klęknąć przed "Marią".

  Ba, ów oszust z Polski w swoim herbie papieskim umieścił literkę "M". Owa literka miała pokazać światu, że ów kłamca oddaje się pod opiekę "Marii".
  No cóż, papież Jan Paweł II był po prostu oszustem łamiącym Boże Prawidła.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY