Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRZYMIERZE SYNA BOŻEGO Z LUDEM! Nie słuchaj Mojżesza! Cz. 5

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skoro uważasz, że Pan Jezus to ktoś większy niż Mojżesz, to dlaczego chcesz być posłuszny Dziesięciu Przykazaniom przyniesionym przez Mojżesza?

 

DWA PRZYKAZANIA MIŁOŚCI OTRZYMANE Z RĄK SYNA BOŻEGO!

 

Dlaczego ludzi wierzących według Zasad Nowego Prawa, nie obowiązują Przykazania Boże w formie Dwóch Tablic danych kiedyś Mojżeszowi? Jak dać prostą i zdecydowaną odpowiedź na to pytanie?


 

Kilka kwestii  związanych z tym ważnym zagadnieniem poruszyłem w pierwszych czterech częściach którym nadałem wspólne miano:  "Przymierze Syna Bożego z ludem! Nie słuchaj Mojżesza!".  Także w niektórych komentarzach piszących tutaj neonowiczów można doszukać się mądrych i zdecydowanych obrońców Nowego Przymierza.

 

   I ta, piąta część cyklu jest zapoczątkowana tym samym tutułem.

 

est takie miejsce w Nowym Testamencie, które pomoże nam odpowiedzieć na wyżej postawione przeze mnie zagadnienie!  Otwórzmy zatem ów Nowy Testament i poszukajmy  Listu do Hebrajczyków!


Proponuję w tym miejscu fragmenty z rozdziału 12.

 

"(18) Nie przystąpiliście bowiem  do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy (19) ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił (20) Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane. (21) A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę". 

 

List do Hebrajczyków 12/18-21

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

auważ Czytelniku, że autor Listu pisze wyraźnie izraelitom a także przecież i nam, ludziom pochodzącym z pogan, że my  nie przystąpiliśmy do Góry Synaj by odebrać Bożych Praw z rąk pośrednika Mojżesza. Nie przystąpiliśmy do płonącego ognia ani do mgły, ciemności i burzy.

 

Ale przecież jest nadzieja...  Czytaj dalej uważnie!

 

"(22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (23) do wywołanych pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach,  do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, (24) do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla"

 

List do Hebrajczyków 12/22 - 24

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 


 

Patrz: Zatem ludzie żyjący według Zasad Nowego Przymierza przystąpili do duchowej Boskiej Społeczności zapisanej w niebie, do wywołanych przez Syna Bożego ludzi, a także do Aniołów...

 

W końcu sprawa najważniejsza i ostateczna:

 

My przystąpiliśmy  do Boga Ojca i  do Pośrednika Nowego Testamentu do Pana Jezusa Chrystusa! Przystąpiliśmy do Niego by z Jego Rąk otrzymać  Boskie Prawa wypisane na Tablicy Serc.


 

Skoro uważasz, że Pan Jezus to ktoś większy niż Mojżesz,  to dlaczego chcesz być posłuszny Dziesięciu Przykazaniom przyniesionym przez Mojżesza?  Skoro uważasz, że Pan Jezus to ktoś większy niż Mojżesz,  to dlaczego nie chcesz przyjąć do swojego serca Dwóch Bożych Przykazań Miłości tylko nadal chcesz opierać swoje życie na Dekalogu?

 


 

Na początku mojego Artykułu „postawiłem zagadnienie”:

 

"Dlaczego ludzi wierzących według Zasad Nowego Prawa, nie obowiązują Przykazania Boże w formie Dwóch Tablic danych kiedyś Mojżeszowi? Jak dać prostą i zdecydowaną odpowiedź na to pytanie?

 

A oto jedna z odpowiedzi poparta cytatem z Artykułu:  Ponieważ my nie otrzymaliśmy Dziesięciu Przykazań z rąk Mojżesza tylko Dwa Przykazania Miłości z rąk Syna Bożego.


 


KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY