Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRZYMIERZE SYNA BOŻEGO Z LUDEM! Nie słuchaj Mojżesza! Cz. 7

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Testament jest prawomocny z chwilą śmierci, a nie ma nigdy ważności, dopóki żyje ten, kto go sporządził.

 

TO NIE APOSTOŁ PAWEŁ ANULOWAŁ PRAWO TYLKO PAN JEZUS!

 

I tym sposobem w swych Artykułach poświęconych Nowemu Przymierzu doszedłem do kolejnego, bardzo ważnego tematu dotyczącego... Apostoła Pawła!  

Chcę zauważyć, że są tacy, którzy Pawłowi doklejają łatkę "fałszywego Apostoła". Dlaczego?  Przede wszystkim dlatego, że nie rozumieją Apostoła


Powtórzę: Chcę tutaj dobitnie stwierdzić, że są tacy, którzy na temat postawy Pawła w sprawie Starego i Nowego Przymierza (i nie tylko) "udowadniają", że Paweł głosił zupełnie inne nauki niż Syn Boga Ojca.

 

Swego czasu napisałem Artykuł w którym postanowiłem stanąć w obronie ucznia Pana Jezusa Chrystusa:

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/76487,w-obronie-apostola-pawla-ucznia-zbawiciela

 

 

ednym z zarzutów przeciwko Apostołowi Pawłowi jest to iż, cytuję: „Paweł anulował Prawo, 10 Przykazań oraz przymierza Boga ze swym Ludem".

 

I to jest dowód na to, że człowiek, który powyższe słowa napisał nie zna Ewangelii. Paweł  wcale nie anulował Prawa Zakonnego. Paweł  wcale nie anulował 10 Przykazań Bożych z tegoż Prawa. Paweł w tej sprawie nie miał zupełnie nic do gadania!

 

Prawa Zakonu, w tym Dekalog w formie danej Mojżeszowi, anulował nie Apostoł Paweł tylko Syn Boga Ojca!

 

I tutaj pewne grono ludzi przytoczy cytat....

 

araz, zaraz, to może opowiem troszeczkę o rozmowie sprzed wielu lat z Adwentystą Dnia Siódmego, który będąc już na rozdrożu postanowił opuścić wymienioną przeze mnie sektę.

 

Otóż ów mój znajomy rzucił mi w twarz (nie dosłownie oczywiście) werset wykuty na blachę nie tylko wśród Adwentystów. Oto słowa Pana Jezusa:

 

 " (17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków;  nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić(18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia,  ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie".

 

Ewangelia według Mateusza 5/17, 18

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

Uśmiechnąłem się tylko i poprosiłem kolegę by przeczytał jeszcze raz ten fragment...


 

Otóż Czytelniku, Pan Jezus nie przyszedł znieść, czy rozwiązać Zakonu, lecz przede wszystkim przyjście Syna Bożego było wypełnieniem się proroctw dotyczących Jego Osoby. On je wszystkie wypełnił. Urodził się w postaci ludzkiej według proroctw... Policzony był jako złoczyńca i zawisł pośród złoczyńców na krzyżu według proroctw. A na końcu sam powiedział: "Wykonało się". Mojżesz rzekł kiedyś do izraelitów, że pewnego dnia wzbudzony zostanie prorok, którego lud będzie słuchał...

 

atem Syn Boży nie zniósł Prawideł Zakonu i proroctw o Nim traktujących. 

 Uważaj: 


To Śmierć Pana Jezusa znosi przepisy Zakonu a nie Jego przyjście w ciele ludzkim.  Zasłona świątyni oddzielająca Miejsce Święte od Najświętszego rozerwała się od góry do dołu w momencie Śmierci Zbawiciela. Tym samym Prawa Zakonu przestały obowiązywać na rzecz Dwóch Przykazań Miłości!


 

Czyż  nie pisze o tym Paweł? Czyż  Paweł nie mówi wyraźnie, że Prawo Zakonu straciło moc? Czyż  Paweł nie był powołany po Śmierci Syna Bożego? Czyż nie pisał Listów o zniesieniu Zakonu dopiero  po zakończeniu ludzkiego życia Zbawiciela?

 

Przyjście Pana Jezusa ponad 2000 lat temu nie mogło znieść Prawa danego na Synaju. Dlaczego?

 

Ponieważ Testament obowiązuje dopiero wtedy, gdy ten kto Testament sporządził umrze!

 

Cytat:

 

" (16) Gdzie bowiem jest testament, tam musi być stwierdzona śmierć tego, który go sporządził; 

 

  (17) bo testament jest prawomocny z chwilą śmierci, a nie ma nigdy ważności, dopóki żyje ten, kto go sporządził".

 

List do Hebrajczyków 9/16, 17

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

atem nie mają racji pastorzy Adwentystów Dnia Siódmego i także inni, którzy wmawiają ludziom, że obowiązuje nadal Dekalog dany Mojżeszowi w Formie Dwóch Tablic!

 

No i nie mają racji ci, którzy oskarżają Apostoła Pawła o to, że to on anulował Prawo i 10 Przykazań z Góry Synaj!


Po prostu oni mają oczy a nie widzą...
KOMENTARZE

 • @ DO WSZYSTKICH !
  Witam , autor napisał ;

  // Zatem nie mają racji pastorzy Adwentystów Dnia Siódmego i także inni, którzy wmawiają ludziom, że obowiązuje nadal Dekalog dany Mojżeszowi w Formie Dwóch Tablic!

  No i nie mają racji ci, którzy oskarżają Apostoła Pawła o to, że to on anulował Prawo i 10 Przykazań z Góry Synaj!

  Po prostu oni mają oczy a nie widzą... //

  Tak mają oczy i nie widzą , dlatego że ludzie nie chcą iść , i nie chcą się nawrócić do Pana Jezusa i , nie chcą , poprosić Go o pomoc i zrozumienie Jego Nauki i Jego Przykazań .

  Ludzie nie modlą się do Pana Jezusa , tylko bezpośrednio do Boga Ojca i innych tzw. świętych , którzy są tylko wymyśleni jako tzw. święci , a wcale nimi nie są . A tego robić nie wolno i tak się zachowywać tez nie wolno .

  Dlatego zasłona wciąż leży przed nimi nieodsłonięta , lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta . Ale ilu jest tych , którzy zawracają i nawracają się do Pana Jezusa i tylko do Pana Jezusa , nikogo innego .


  Tak ,lecz umysły ich otępiały…….. Tak , mienili się być mądrymi , a stali się ……….

  Dobrze Izajasz prorokował ; Lud ten czci mnie wargami , ale serce ich daleko jest ode mnie …… , Przykazania Boże zaniedbujecie , a ludzkiej nauki się trzymacie / Ew. Marka 7,6-8 /

  Badacie Pisma , bo sądzicie , że macie w nich żywot wieczny , a one składają świadectwo o mnie......... / Ew. Jana 5,39-40 /

  Szkoda i jest to bardzo przykre , że tak mało ludzi to widzi i rozumie . To Pan Jezus powiedział w Ewangelii Jana , że bez Niego człowiek nic uczynić nie może ; Bo beze mnie nic uczynić nie możecie / Ew. Jana 15,5 /

  SYNOWI BOŻEMU MAJĄ SŁUŻYĆ WSZYSTKIE LUDY, NARODY I JĘZYKI !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY