Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRZYMIERZE SYNA BOŻEGO Z LUDEM! Nie słuchaj Mojżesza! Cz. 9

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski!

 

W poprzednich swoich artykułach udowodniłem, że Przepisy Starego Przymierza są obecnie nieaktualne.  Dekalog w formie Dwóch Tablic jak i wszystkie przepisy obrzędowe straciły swoją ważność z chwilą Śmierci Syna Bożego na krzyżu!

To, że nie wszyscy mają zamiar przyznać się do tego, że uczą niezgodnie Duchem Nowego Przymierza jest smutne i tragiczne.


ednak jest i druga strona "tego medalu". Ilość wpisów pod poprzednimi artykułami jest słaba co tylko potwierdza fakt, że mnóstwo ludzi nie rozumie Duchowej Nauki Syna Bożego. No i nauczyciele ludu musieliby zrezygnować z kościołów czy synagog, "przepięknych" obrzędów, ślubów kościelnych itp.


Nowe Przymierze zawarte przez Boga Ojca z ludem Bożym za Pośrednictwem Syna to Duch a nie litera.  Nowe Przymierze to świątynia niewidzialna.  Nowe Przymierze to kapłaństwo złożone z ludzi a owi ludzie Najwyższego Arcykapłana mają w Niebie. Jest Nim Pan i Bóg Jezus Chrystus, Który zasiadł po Prawicy Boga Ojca.


ak więc napisałem wyżej:  Nauka Starego Zakonu już nie obowiązuje...

 


 

Kolejne dowody:

 

List Apostoła Pawła do Galacjan!

 

"(15) My jesteśmy Judejczykami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, (16) wiedząc wszakże, że  człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ  z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek".

2/15, 16


"(21) Nie odrzucam łaski Bożej; bo  jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł".

2/21


"(10) Bo  wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (11) A że  przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie (...)".

3/10-13


(19) Czymże więc jest zakon?  Został on dodany z powodu przestępstw, ażdo przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika". 

3/19


"(24) Tak więc  zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. (25) A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika". 

3/24, 25


"(3) Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy poddani w niewolę żywiołów tego świata; (4) lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi, (5) aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili".

4/3-5


(4) Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia;  wypadliście z łaski".

5/4


"(18) A jeśli Duch was prowadzi,  nie jesteście pod zakonem".

5/18KOMENTARZE

 • @
  WITAM ! Autor napisał ;


  (((Nowe Przymierze zawarte przez Boga Ojca z ludem Bożym za Pośrednictwem Syna to Duch a nie litera. Nowe Przymierze to świątynia niewidzialna. Nowe Przymierze to kapłaństwo złożone z ludzi a owi ludzie Najwyższego Arcykapłana mają w Niebie. Jest Nim Pan i Bóg Jezus Chrystus, Który zasiadł po Prawicy Boga Ojca. )))


  I jest to prawdą , i tak zadecydował Bóg Syn i Bóg Ojciec . To człowiek nie wytrwał w Pierwszym Przymierzu i to człowiek , a nie Pan Bóg , nie przestrzegał Pierwszego Prawa Bożego .

  Dlatego musiało przyjść Nowe Prawo i Nowe Przymierze i to jeszcze doskonalsze od Starego Prawa . Jest to DUCH , a nie LITERA . I tak jak napisał autor ,, Nowe Przymierze to świątynia niewidzialna ,,

  Jest nim wspaniały przykład , rozmowa Pana Boga z człowiekiem , mówię tu o rozmowie Pana Jezusa z Samarytanką . / Ani na tej górze , ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu /

  Już za moment , już za chwile wypełnią się proroctwa , już za moment zasłona świątyni rozedrze się na dwie części , już za moment będzie obowiązywać coś zupełnie nowego , już za moment śmierć Zbawiciela na krzyżu wprowadzi Nowe Prawo i Nowe Przymierze , zapieczętowane najdoskonalszą krwią Pana i Boga Jezusa Chrystusa , Ojcowskiego Syna i jest to świątynia Ducha , a nie litera / zakon i jego przepisy / przestają obowiązywać .

  Ewangelia Jana 4, 20-24 ;

  Ojcowie nasi na tej górze oddawali Bogu cześć ; ……
  Rzekł jej Jezus ; Niewiasto , wierz mi , że nadchodzi godzina , kiedy ani na tej górze , ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu …..
  Bóg jest Duchem , a ci , którzy mu cześć oddają , winni mu ją oddawać w Duchu i w Prawdzie ….. / Ew. Jana 4,20-24 /

  I tych przykładów w Piśmie Świętym jest dużo więcej . Wystarczy pomodlić się do Pana Jezusa i poprosić Go o pomoc i zrozumienie . Wystarczy wziąć do ręki Pismo Święte i sprawdzić co tam jest napisane i nie trzeba wcale słuchać ludzi , wyznań czy organizacji , a raczej Pana Boga Jezusa Chrystusa , bo to w nim są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania .

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY