Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BERKELEY72 SPADNIESZ KIEDYŚ Z BARDZO WYSOKIEGO KONIA! Cz. 3

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

KŁAMIESZ CZYTELNIKÓW!

 

http://zakop999pl.neon24.pl/post/148001,wojna-bogow-ucieczka-mojzesza-z-ziemi-izraelowi-obiecanej

 

Wyrzuciłeś mi Berkeley72 kilka komentarzy spod adresu podanego wyżej i w dodatku kłamiesz Czytelników mówiąc, że nie chcę dyskutować. Hmmm! Nie gniewam się!  Po prostu nie masz nic do powiedzenia! Bez moich wpisów (i nie tylko moich) wydaje Ci się, że będziesz miał łatwiej? Nic z Tego. Nie dzisiaj to jutro znajdą się tacy którzy staną jednak w obronie Boga Ojca i Pana Jezusa.

 

Tymczasem kłamiesz Czytelników! I tyle w temacie. Jednak, skoro Ci tak bardzo przeszkadzam to spoko będę odnosił się do Twoich wpisów na moim blogu.

 

A oto moje, usunięte przez Ciebie komentarze! 

Koment  nr 1:

 

@AUTOR

 

"PEWNEGO DNIA SPADNIESZ Z BARDZO WYSOKIEGO KONIA!


 http://zakop999pl.neon24.pl/post/147938,wojna-bogow-eros-kontra-jahwe-prolog


Pod powyższym adresem napisałem do Ciebie komentarz! Przypomnę go tutaj:


"KŁAMIESZ CZYTELNIKÓW!  Przed chwilą źle rozumiejąc cytat Biblijny oskarżyłeś Pana Jezusa o to, że Pan "Jezus nazwał Boga Ojca żydów Szatanem".
I co zabrakło Ci odwagi by przyznać się do błędu?


Wyprowadzasz ludzi na manowce swoim nieprzemyślanym i niesprawdzonym pisaniem!  Owi ludzie również nie namyślając się zbyt długo klepią Cię po ramieniu! Ale... kłamiesz!
O Mojżeszu, Jakubie i Ezawie porozmawiamy może trochę później! Najpierw musisz się przyznać do błędu i herezji na temat opisany powyżej!”. 


W sprawie Twojego kłamstwa postanowiłem napisać oddzielny artykuł ale widzę, że nadal mataczysz i nie masz najmniejszego zamiaru sprostować Twojej fałszywej wiadomości. Dziwię się tylko klakierom, których nie obchodzi to czy piszesz zgodnie z faktami zawartymi w Biblii, czy też nie! Mojego Arta Czytelnik znajdzie na stronie:


http://57kerenor.neon24.pl/post/147981,berkeley72-klamstwa-na-temat-pana-boga-pisze-cz-1


Ale nic to! Nic to! Kiedyś i tak upadniesz. Prędzej czy później!". 

Koment nr 2:

 

@AUTOR

 

"NIE ZNASZ PRZYKAZAŃ Z GÓRY SYNAJ BERKELEY72!


No cóż, najdoskonalszym dowodem braku Twojej wiedzy jest powyżej przedstawiona przez Ciebie numeracja Bożych Przykazań z Góry Synaj!
Święcenie dnia sobotniego czyli siódmego,  nie było nigdy Przykazaniem TRZECIM tylko CZWARTYM.


Czyli tym samym, Przykazanie "Czcij ojca swego i matkę swoją"było Przykazaniem PIĄTYM!


Tak samo złą numerację posiada przedstawione przez Ciebie Przykazanie o brzmieniu:


"Nie będziesz wzywał Jahwe, boga twego nadaremno, bo Jahwe ukarze tego, kto wzywa jego imienia na próżno".  To Przykazanie w Starym Przymierzu widnieje "POD NUMEREM" TRZECIM!  No ale Ty wiesz lepiej. To Twój kłamliwy Artykuł jest na Głównej!


PS


Ja cię kręcę, nie znasz Przykazań z Góry Synaj a o Nich... piszesz! Twój koń coraz bardziej kuleje!".

 


 

Koment nr 3:

 

"@Oscar


PERŁY!


Napisałeś: „Biblia i fakty to bardzo ryzykowne zestawienie.
Wiemy że była wielokrotnie przez wieki "udoskonalana" wg potrzeb ówczesnych Papieży
”. 


Oscarze, Oskarze, doprawdy uważasz, że Biblia została w jakiś sposób strasznie przekształcona przez papieży? Skąd Ty takie wiadomości posiadasz!?  
Wiele, bardzo wiele manuskryptów Starego Testamentu znaleziono w Qumran niezależnie od działalności fałszywej papieskiej instancji!
Tak samo istnieje mnóstwo kopii greckich Nowego Testamentu, które z papiestwem nie mają absolutnie nic wspólnego.


Owszem istnieją przekłady mniej lub bardziej wierne, owszem przyłożył do tego rękę między innymi Kościół katolicki i dlatego w dzisiejszych czasach cenione są przekłady bezpośrednio z oryginału a nie jest aż tak bardzo ceniony pod względem wiarygodności przekład przekładu, np. Biblia Jakuba Wujka, która na język Polski przetłumaczona została z... łaciny!


Oooo!  Dostrzegłem Twój kolejny komentarz! No cóż, jest on dowodem na to, że nie mamy o czym ze sobą rozmawiać!

Zdrowia życzę!". 

Koment nr 4

 

@Berkeley72


TALMUD MNIE NIE INTERESUJE!


Interesują mnie Przykazania z Góry Synaj zapisane w Torze, czyli w Pięcioksięgu. Tam mamy do czynienia z Dziesięcioma Bożymi Prawidłami, które pozwolę sobie tutaj wymienić. Treść Przykazań oddaję wielkimi literami.  Po lewej stronie dziesięcioma strzałkami zaznaczam Przykazania!"(
1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: (2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

 (3NIE BĘDZIESZ MIAŁ CUDZYCH BOGÓW OBOK MNIE! 

 (4NIE BĘDZIESZ CZYNIŁ ŻADNEJ RZEŹBY ANI ŻADNEGO OBRAZU TEGO, CO JEST NA NIEBIE WYSOKO, ANI TEGO, CO JEST NA ZIEMI NISKO, ANI TEGO, CO JEST W WODACH POD ZIEMIĄ! (5) NIE BĘDZIESZ ODDAWAŁ IM POKŁONU I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

  (7NIE BĘDZIESZ WZYWAŁ IMIENIA PANA, BOGA TWEGO, DO CZCZYCH RZECZY, GDYŻ PAN NIE POZOSTAWI BEZKARNIE TEGO, KTÓRY WZYWA JEGO IMIENIA DO CZCZYCH RZECZY


 (8PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU, ABY GO UŚWIĘCIĆ. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

 
 (12) CZCIJ OJCA TWEGO I MATKĘ TWOJĄ, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. 

 (13) NIE BĘDZIESZ ZABIJAŁ. 

 (14NIE BĘDZIESZ CUDZOŁOŻYŁ. 

 (15NIE BĘDZIESZ KRADŁ. 

 (16NIE BĘDZIESZ MÓWIŁ PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU KŁAMSTWA JAKO ŚWIADEK. 

 (17) NIE BĘDZIESZ POŻĄDAŁ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO. NIE BĘDZIESZ POŻĄDAŁ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO, ANI JEGO NIEWOLNIKA, ANI JEGO NIEWOLNICY, ANI JEGO WOŁU, ANI JEGO OSŁA, ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA NALEŻY DO BLIŹNIEGO TWEGO". 


Księga Wyjścia 20/1-17


https://www.biblia.info.pl/biblia.html 

Jak więc widzisz...  Nie znasz kolejności Przykazań  i wprowadzasz swoimi artykułami ludzi w błąd!Twój postulat (co do mojego loginu) zostaje w tym momencie spełniony!


KEREN– Promień


http://www.iwrit.pl/index.php?ww=1&slowo=keren&x=20&y=26&tps=on&ccnb=on


OR– Światło


http://www.iwrit.pl/index.php?ww=1&slowo=OR&x=0&y=0&tps=on&ccnb=on


57– TO MOJA SPECJALNA LICZBA


Zatem wita Cię i... żegna tymczasem, "Promień Światła""!KOMENTARZE

 • @
  A... tak...
  Tak podle czyni Berkley... Mi też usuwał i nie tylko mi.
  Podobnie zresztą jest z Tobą 57KerenOr.
  A mówienie "ja wierzę" to nie to samo co Wiara. Powiedzieć może każdy wszystko. Wykonać też każdy może ale to nie to samo.
  I tyle. Co tu czytać? Tytuł i wstęp wystarczy.
  Trzymaj się... Aha... No, i tak zrobiłeś postępy. Ostatnio widziałem, że nie usunąłeś "bezbożnych zapisów" z komentarzy u siebie, chodziło o Hawkinga chyba czy jak mu tam temu komuś... Ba, nawet podjąłeś próbę ustosunkowania się do jego tez. Lekkiego szoku doznałem... To Ci się chwali... Poza tym - znając mnie nie powinieneś strzelać fochiem zara mnie tu - słabizna.
  Nara, raz jeszcze. Czym się...
 • @Franek Ganek
  TO NIE JEST TO SAMO!

  Od wielu lat usuwam komentarze z klątwami!
  Od wielu lat usuwam komentarze jeśli ktoś poniża specjalnie Majestat Boga Ojca i Boga Syna, czyli kpi sobie w żywe oczy!

  Usunę komentarz również wtedy, gdy ktoś specjalnie przeinacza słowa, których użyłem! To co zrobił Berkeley72 to nic innego jak kpina w żywe oczy:

  Źle rozumując cytat Biblijny stwierdził, że Pan Jezus określił Boga Ojca szatanem!

  Poprosiłem Go o wyjaśnienie sprawy pokazując swój tok myślenia na ten temat!
  Berkeley72 milczy... A ludziska przyklaskują!

  Zatem jeżeli uważasz, że moje czasami kasowanie ma cokolwiek wspólnego z działalnością Berkeleya72 to znaczy, że mnie chyba jednak nie rozumiesz!

  O innych kłamstwach Berkeleya72 nie wspomnę!

  Jednak jeżeli myślisz, że pod względem Biblijnym napisałem cokolwiek niezgodnego z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca, to pisz!

  3maj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:40:52
  Dobrze... Nic nigdy nie jest takie same. Rzeka płynie.
  Mniejsza o to.

  //Jednak jeżeli myślisz, że pod względem Biblijnym napisałem cokolwiek niezgodnego z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca, to pisz!//

  Tak uważam i też takie komentarze usuwasz!
 • @Franek Ganek
  NAPISZ ZATEM CO JA NAPISAŁEM NIEZGODNEGO Z NAUKĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA JEŻELI... TAK UWAŻASZ!

  No i ze swej strony powiem, że nigdy nie usuwam komentarzy pisanych CAŁKOWICIE zgodnie z Nauką Zbawiciela!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  BERKLEY, MANIPULANT!

  Z tymi przykazaniami to się wcale nie pomyliłem, bo czytając trochę jego któregoś z kolei posta, wyczułem że facet omija niektóre przykazania i mówię sobie, ten człowiek nie zna nawet przykazań a zabiera się za ''rozbiórkę Nauk Biblijnych''.

  Zostawię to bez komentarza, ale jest to typowy przykład człowieka który wywraca Naukę Pana Jezusa, czyli , KŁAMCA.

  Wiem Keren, że Franek Ganek się na ciebie trochę boczy, ale ja również chciałbym posłuchać Franka, może odpisze, chętnie też poczytam.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:27:16
  //No i ze swej strony powiem, że nigdy nie usuwam komentarzy pisanych CAŁKOWICIE zgodnie z Nauką Zbawiciela!//

  No i w tym sęk kolego...
  "Zgodne (i to w jeszcze CAŁKOWICIE) z Nauką Zbawiciela" jaką Tobie wydaje się, że jest. Zgodne. Według Ciebie. Jeśli to jest nauka to każdy ma prawo ją sprawdzić. Wysunąć SWOJE twierdzenia na temat tych słów - nauki - biblii.
  Prosto?
 • @Franek Ganek
  NAPISZ!

  Witaj Franku!

  Pozwól, że jeszcze raz powtórzę:

  "NAPISZ ZATEM CO JA NAPISAŁEM NIEZGODNEGO Z NAUKĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA JEŻELI... TAK UWAŻASZ!".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz
  MOŻE JEDNAK FRANEK NAPISZE CO NAPISAŁEM ZŁEGO?

  Zobaczymy!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Berkeley72
  JESTEŚ TCHÓRZEM!

  KŁAMIESZ CZYTELNIKÓW! Źle rozumiejąc cytat Biblijny oskarżyłeś Pana Jezusa o to, że Pan "Jezus nazwał Boga Ojca żydów Szatanem".

  I co zabrakło Ci odwagi by przyznać się do błędu?

  Wyprowadzasz ludzi na manowce swoim nieprzemyślanym i niesprawdzonym pisaniem!

  Ile tu kłamstwa na Neonie24 to głowa mała... O Tobie piszę Berkeley72! O Tobie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY