Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BERKELEY72 – SZANOWANY NA NEONIE OSZUST! Cz. 5

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NIE ODWRACAJ SIĘ JAK ŻONA LOTA!

 

http://zakop999pl.neon24.pl/post/148064,wojna-bogow-trumna-boga-przyrody-cz-5-z-8

 

"Znawca tematu” Berkeley72 pod powyższym adresem napisał:

 

"Sama postać Św. Pawła, jako „faryzeusza obłudnika” jest jak gdyby prefigurowana w Ewangeliach: gdy Paweł chwali się, że „pracowaliśmy we dnie i w nocy, to Jezus szydzi z niego „kto przyłoży rękę do pługa, nie dla tego Królestwo Boże; gdy Św. Paweł bezustannie podróżuje, zakładając i „umoralniając” gminy chrześcijańskie, to Jezus pomstuje „Biada wam, że obchodzicie ziemię i morze aby znaleźć współwyznawcę, a znalazłszy go, czynicie go stokroć gorszym niż uprzednio. Takich przykładów można podać więcej".


 

Wiem o tym, że wielu ludzi na Neonie, Apostoła Pawła nienawidzi. Wiem o tym, że wielu z Was  wyczytując winy Pawła z fusów fuka na niego z każdej strony mówiąc, że ów Paweł psuł wszystkie Boże zamierzenia!

 

Wielu ludzi  Pawła nie szanuje jako ucznia Syna Bożego... Dlaczego? Może dlatego, że Apostoł Paweł uderza w Wasze sumienia? Może faktycznie niektórzy z Was są pijakami, homoseksualistami i lesbijkami? Może niektórzy z Was piszą na Neonie a w zakamarkach domowego ogniska biją własne żony? Może Paweł Was "rozgryzł"?

 

atem powiadasz Berkeley72, że Apostoł Paweł był faryzeuszem obłudnikiem? No może gdy był jeszcze Saulem – faryzeuszem, to może jakaś obłuda w nim była. Nie wiem. Jednak gdy Syn Boga Ojca powołał Go na swego ucznia to od tej pory Paweł stał się innym człowiekiem!

 

Skąd o tym wiem? No ja to wiem z całkiem mądrego źródła. Powiedział mi to sam  Apostoł Piotr! Tak, tak, Apostoł Piotr, nie kto inny!

 

Cytat:

 

"  (14) Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju. (15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i  umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie"

 

2 List Apostoła Piotra 3/14-16

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

   No cóż, Apostoł Piotr nazwał Pawła „umiłowanym  naszym  bratem” zatem nie tylko on tak uważał ale również inni szanowali Apostoła.

 

Oto zasadnicze pytanie:

 

Czy ja mam uwierzyć Tobie Berkeley72 czy może jednak dać wiarę przyjacielowi Apostoła Pawła, który częściej niż Ty miał z nim styczność i więcej na jego temat mógł powiedzieć?


 

Oczywiście uwierzę Apostołowi Piotrowi zgodnie z logiką a Ciebie nazwę oszustem również zgodnie z logiką!

 

 

Napisałeś, że Pan Jezus powiedział, że kto przyłoży rękę do pługa to nie dla tego człowieka jest Królestwo Boże? A....  A może Ty myślisz, że Pan Jezus miał na myśli fizyczną codzienną pracę?

 

Wytłumaczę Ci zatem co Syn Boga Ojca miał na myśli. Sprawę wiary przyrównał do pracy na polu. Jeżeli będziesz trzymał pług orząc ale co chwilę będziesz odwracał się za siebie to nie będziesz pracował dobrze ponieważ nie utrzymasz ciągle równej bruzdy.

 

A teraz sens duchowy:  Gdy przyłożysz swoją rękę do Pracy na Bożym Polu ale będziesz odwracał się i tęsknił za dotychczasowym niezgodnym z Ewangelią życiem, to nie będziesz pracował sumiennie i prędzej czy później wypadniesz z obranej drogi!

 

Apostoł Paweł również duchową pracę dla Pana Boga miał na myśli gdy stwierdził, że pracował we dnie i w nocy!  A Ty myślałeś, że o pracę fizyczną chodzi? No cóż! Przykro mi gdy muszę napisać, że nie masz bladego nawet pojęcia na temat dotyczący Spraw Bożych! Najbardziej bladego z bladych...

 


 

Napisałeś jeszcze:

 

"Takich przykładów można podać więcej".

 

  Tak Berkeley72, spokojnie możesz pisać w następnych artykułach o kolejnych przykładach braku Twojej wiedzy!
KOMENTARZE

 • DO JEDYNKOWICZÓW!
  WIDZĘ PRZYJACIELE, ŻE NIE DYSPONUJECIE ŻADNYM ARGUMENTEM BIBLIJNYM OSĄDZAJĄC APOSTOŁA PAWŁA!

  Nie dziwię się... Oprócz kilku osób, które stają w obronie Boga Ojca i Boga Syna, nie ma tutaj uczniów i uczennic Chrystusowych.

  Zatem (powtórzę), nie dziwię się, że jedynkami tuszujecie swoją niewiedzę Biblijną!

  No a wymieniony wyżej Berkeley72 mami neonowiczów pełną parą!
  Jednak macie prawo dać jedną gwiazdkę bez dwóch zdań. Takie panują zasady na tym Portalu! Ogólnie rzecz ujmując nie zwracam uwagi ani na 5 gwiazdek ani na 1 gwiazdkę! Ale o tym zapewne już wiecie!

  A swoją drogą zachodzę w głowę nad jednym tematem: Jak czują się zarejestrowani tutaj niektórzy ludzie widząc, że poniewierane są na tym Portalu Nauki Boże?

  Zapewne bardzo im przykro... Zapewne! Jednak nawet palcem nie mają zamiaru kiwnąć by... zmienić zaistniałą sytuację. No cóż...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Są ludzie, którzy czytają wręcz uczą się na pamięć Biblię i są ludzie, którzy ją rozumieją
  Widzisz KerenOr, nie sądzę, by było wielu wrogów nawróconego faryzeusza Apostoła Pawła, ale rozumiejąc Biblię i znając historię wiemy, że Paweł był pierwszym reformatorem chrześcijaństwa, którego nauki jak już nie raz wykazałem uczniowie Jezusa pod wodzą Jakuba brata Pańskiego po początkowej akceptacji (ok. 50 roku) odrzucili. Drugim reformatorem był Konstantyn Wielki, ten który zatwierdził kanon Biblii. Tak więc nie wchodząc w spór między Panami nie sądzę, by użycie określenia "oszust" było właściwe.

  Są ludzie, którzy wierzą, i są ludzie, którzy rozumieją w co wierzą.
 • @57KerenOr
  BAJKOPISARZE W NATARCIU!

  Nie można się dziwić takiemu podejściu do tematu, gdyż wielu tu depcze Naukę Pana Jezusa a skąd dopiero apostoła Pana Jezusa, czyli Pawła!

  Jeśli ktoś sądzi że w ilości siła, to ja nie mam zamiaru nikomu wciskać na siłę spraw które go przewyższają, nic na siłę.

  Większość sądzi, że znajomość Pisma Świętego daję praktykę do zrozumienia Nauk Pana Jezusa, tak nie jest, gdyż wielu jest tutaj takich ludzi, którzy lepiej znają Biblię od strony świeckiej niż od strony duchowej.

  Biblia to nie lektura, Biblia to Nauka schowana dla tych którzy Mocą Zbawiciela, otrzymują poznanie tego co w niej zapisane a co najważniejsze, to liczy się WYKONYWANIE TEGO, CO NAPISANE!

  Dla pogan, apostoł Paweł jest BEe.. dla mnie i dla uczniów Chrystusowych i co za tym idzie dla Pana Jezusa, to UKOCHANY UCZEŃ I CUDOWNY APOSTOŁ!

  I CZY TO SIĘ KOMUŚ PODOBA CZY NIE, TO TAK JEST!

  A Berkley, czy Zawisza, czy inni, co ja mogę pomóc na to, że w tych sprawach są KOMPLETNIE, ZIELONI!

  My mówimy, a Pan Daje wzrost, ale ci panowie, go nie dostali!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  OSZUSTWO TO... OSZUSTWO!

  Oszustem i kłamcą jest ten kto wyrywa cytaty Biblijne dopasowując je do własnego rozumowania. A tak właśnie robi Berkeley72.

  Jednak najgorszym kłamstwem, oszustwem i brakiem jakiegokolwiek pietyzmu jeśli chodzi o prawdziwe oddanie cytatu jest oskarżenie padające pod adresem Pana Jezusa, że niby to On swojego Ojca nazwał szatanem. A ja nie pozwolę by ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o Sprawach Wiary poniżał Boga Ojca i Boga Syna. Zatem chyba jednak Zawiszo nie jesteś w temacie.

  Jeżeli w jakiś sposób porównujesz Apostoła Pawła do cesarza Konstantyna to pryska w tym momencie moje jakiekolwiek myślenie o tym, że dbasz jako tako o prawdziwy rys historyczny!

  Napisałeś: "Są ludzie, którzy wierzą, i są ludzie, którzy rozumieją w co wierzą".

  To takie masło maślane Zawiszo? A może są ludzi którzy wierzą, są ludzie, którzy myślą, że wierzą i także są ludzie, którzy robią zamęt i specjalnie kłamią?

  Z tym twoim wykazaniem czegoś tam różnie było... Wielokrotnie uciekłeś z dyskusji.... Ale co tam Ty jak zwykle wiesz swoje!

  TEGO KTO KŁAMIE NAZYWAM OSZUSTEM! A Ty jeżeli chcesz zająć głos to powinieneś dokładniej się do tego przygotować!

  Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • SĄ TAKIE SERCA CO ŻYWO BIJĄ , SĄ TAKIE SERCA CO TRUDU NIE ZNAJĄ , SĄ TAKIE SERCA CO NIE ZAPOMINAJĄ !!!
  Apostoł Paweł był uczniem Chrystusowym , wybranym przez Pana Jezusa , a nie przez człowieka . Apostoł Paweł miał i posiadał Ducha Chrystusowego , którego otrzymał , od Cudownego Doradcy , od Boga Mocnego , od Ojca Odwiecznego i Księcia Pokoju , którym jest Pan i Bóg, Jezus Chrystus , Syn Boga Ojca .

  Dlatego na zdrowy rozum , niech każdy pomyśli , czy Paweł uczeń Chrystusowy mógł kłamać , czy wprowadzać ludzi w błąd , nauczając ludzi Ewangelii Pana Jezusa .

  W Panu Jezusie nie znaleziono nawet chwilowego zaćmienia , to Pan Jezus nikt inny przekazał apostołowi Pawłowi i innym apostołom , uczniom i uczennicom Chrystusowym , swojego Ducha Prawdy i Poznania , bo tak zadecydował Bóg Ojciec , który ukrył w Panu Jezusie wszystkie skarby Mądrości i Poznania .

  Jak w takim razie apostoł Paweł , który otrzymał od samego Pana Jezusa Ducha Prawdy , może kłamać czy wprowadzać ludzi w błąd i głosić Ewangelię odmienną od prawdziwej , jak to ma w zwyczaju tu na neonie24 , Berkeley72 .

  A przecież odmiennej Ewangelii nie ma , jest tylko Chrystusowa , są tylko jacyś ludzie , tak jak Berkeley72 , którzy wprowadzają innych w błąd i nie rozumieją Prawdziwej Nauki Bożej , a na dodatek przekręcają ją i w ten sposób odrzucają Pana Jezusa , którego posłał do ludzi Bóg Ojciec , aby świat był przez Niego Zbawiony .

  Apostoł Paweł pisze w jednym z listów ;

  Baczcie , aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem , opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata , a nie na Chrystusie / List Pawła do Kolosan 2,8 /

  Tak jest , nauka ludzka to drogi do nikąd . Zbawienie jest tylko w Panu Jezusie , a nie w człowieku czy nauce ludzkiej , którą głosi tu na neonie 24 , Berkeley72 i wprowadza ludzi w błąd .

  A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta , zasłonięta jest dla tych , którzy giną . W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących , aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa , który jest obrazem Boga / II List Pawła do Koryntian 4,3-4 /

  Apostoł Paweł był uczniem Pana Jezusa i posiadał Ducha Chrystusowego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawował i głosił ludziom Prawdziwą Ewangelię Pana Jezusa , a nie naukę ludzką . A jeśli ktoś z ludzi myśli inaczej , to ten nie posiada Ducha Chrystusowego .

  Całe Pismo przez Boga jest natchnione ............. / II List Pawła do Tymoteusza 3,16 /
 • @57KerenOr 23:38:36
  Nie wchodzę w dyskusję o sporze z p. Berkeley72 bo musiałbym całą dyskusję przeczytać, a na to nie mam absolutnie czasu. Jeśli chodzi o porównanie Pawła i Konstantyna, nie porównuję ich, obaj wyznaczyli pewne progi w zmianie nauki Jezusa. Paweł wyniósł ją poza Judaizm, Konstantyn wprowadził kościół hierarchiczny na wzór Cesarstwa Rzymskiego, jaki mamy dziś, dodatkowo to pod jego przywództwem ostatecznie zatwierdzono kanon Biblii, choć dyskusje były znacznie wcześniej.

  Jest znacząca różnica między tym, kto wierzy, a tym kto rozumie w co wierzy. Wierzący nie uwzględnia realiów historycznych, kulturowych, wierzy w to, to co wyczyta i zrozumie po swojemu z Biblii, albo ktoś mu to powie np. w czasie kazania. Rozumiejący w co wierzy swoją wiedzę rozszerza daleko poza Biblię i własne jej rozumienie.

  W dyskusji o Pawle wydaje mi się, że dobitnie wykazałem rozejście się tych co z judaizmu od tych co z pogaństwa, czyli kościół po reformie Pawła.
 • @Zawisza Niebieski
  APOSTOŁ PAWEŁ 12 APOSTOŁEM ZBAWICIELA!

  Wyraźnie napisałeś: "Paweł był pierwszym reformatorem chrześcijaństwa....".
  Wyraźnie napisałeś: "Drugim reformatorem był Konstantyn Wielki, ten który zatwierdził kanon Biblii".

  Konstantyn był człowiekiem niewierzącym, który wprowadził pogańską hierarchię z przywództwem płynącym z Rzymu.

  "Z pewnością zainicjował ten proces kładąc fundamenty pod materialną potęgę Kościoła, wyposażył go też w niezbędne instrumenty władzy i niejako wymusił kodyfikacje doktryny".

  https://histmag.org/Konstantyn-Wielki-i-chrzescijanska-rewolucja-w-Rzymie-14585

  Oczywiście chodzi o potęgę Kościoła rzymskiego, który ze względu na uległość stał się powoli tworem typowo pogańskim!

  "Pierwsze bazyliki i baptysteria powstały z fundacji cesarza...".

  https://www.gosc.pl/doc/1600196.Pierwszy-chrzescijanski-cesarz

  Zresztą o działalności cesarza Konstantyna można poczytać w Internecie... O postawionych przez cesarza kościołach o jego morderstwach czy wprowadzonych na siłę doktrynach!

  ***

  Apostoł Paweł uczył między innymi o tym, że Zakon Mojżeszowy jest nieaktualny. Z tego powodu nazbierał sobie wrogów nawet wśród niektórych ludzi ze zborów, którzy uważali, że jakieś przepisy Starego Testamentu należy obchodzić, np: cielesne obrzezania!

  Nigdy nie napisałem, że Paweł nie chciał odejść od nauki judaizmu. Bezsprzecznie w swoich Listach popiera Naukę Pana Jezusa i dobitnie świadczy, że człowiek powinien porzucić Zakon Mojżeszowy na rzecz Prawa przyniesionego przez Syna Boga Ojca! Powtórzę: Ta nauka Pawła stoi w zgodzie z Nauką Zbawiciela!

  Cesarz Konstantyn (i ówczesny kościół rzymski) dozwolili na wprowadzenie do tak zwanego kościoła, bałwochwalstwa czyli przedstawianie Pana Boga pod postacią rysunku lub figury.

  Paweł broniąc Nauki Syna Bożego stanowczo sprzeciwił się tym, którzy wykonują obrazy i figury niby to Pana Boga! Cesarz Konstantyn był heretykiem sprzeciwiającym się Zasadom Bożym.

  Zatem cesarz Konstantyn wcale nie był żadnym reformatorem tylko tym, który podważał Godność Boga Ojca oraz Boga Syna.

  *

  Także właściwie żadnym reformatorem nie był Apostoł Paweł. Jeśli już użyte zostało słowo "reformator", to palma pierwszeństwa w tym względzie należy się Synowi Boga Ojca, Który z chwilą Swojej Śmierci na krzyżu zniósł Zakon Mojżeszowy!

  Apostoł Paweł nie uczył nic nowego o czym nie nauczałby Boży Syn!

  *

  Napisałem powyżej, że Apostoła Pawła poważał Apostoł Piotr i inni bracia.
  Zgadza się taka wersja z Listem do Galatów, gdzie napisane jest, że Apostołowie podali prawicę Pawłowi.... Gdyby Apostoł Paweł był zwodzicielem jak sugeruje kłamliwie Berkeley72 to czyż Piotr Apostoł i inni by nadal pochwalali postawę Pawła?

  Zdaje się, że faktycznie musiałbyś Zawiszo poczytać wszystkie nasze dywagacje... Wtedy dopiero byłbyś w temacie. Będę nazywał oszustem tego, kto świadomie, bez żadnych dowodów mówi, że Pan Jezus Swojego Tatę nazwał szatanem. Takiego kogoś nazwę szarlatanem. Jeżeli zatem do mnie raczyłeś napisać kilka słów to mam nadzieję, że również napiszesz do imć Pana Berkeley72 i również zwrócisz Mu uwagę na to by nie kłamał.

  Zresztą człowiek wierzący nie pozwoli obrażać swojego Boga a jeżeli w dodatku ktoś Jego Boga nazwie szatanem, to ja w tym miejscu mam zamiar poprzewracać stoły "w pogańskiej świątyni na Neonie" i nikt mi w tym nie przeszkodzi!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27 23:49:30
  ,,Z pewnością nie pomrzecie"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY