Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

"GENTLEMAN" BERKELEY72 PRZECIWKO ORYGENESOWI! Cz. 6

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny...

 

Do artykułu znajdującego się na stronie:

 

http://zakop999pl.neon24.pl/post/148141,wojna-bogow-cuda-boga-co-znika-i-zmartwychwstaje

 


 

PIERWSZY fałszywy cytat z tegoż artykułu:


 

"Badacze Pisma Świętego od lat dokładają wysiłków, aby udowodnić, że Stary Testament zapowiadał nadejście Chrystusa. Poza jednak marginesowymi wzmiankami (np. o tym, że Ezaw z czasem się wyrwie z poddaństwa wobec Jakuba-Izraela), to przecież w Biblii opracowanej przez Lewitów pod kątem bezustannej gloryfikacji sukcesów Czcicieli Skrzyni,  nie może być takich przepowiedni".

  I owszem, Stary Testament (Stare Przymierze) zapowiadał przyjście Pana Jezusa Chrystusa. Jednak Berkeley72 po prostu kolejny raz ignoruje owe ważne zapisy Biblijne na ten temat a Czytelnicy jak zwykle nabierają się na te plewy. Podam tylko dwa cytaty z wielu:

 "(5) Albowiem dziecię  narodziło się nam,  syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca,  Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. (6) Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów".

Izajasz 9/5, 6


https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

" (9) Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska!  Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy".

 

Zachariasz 9/9

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

 

 

 DRUGI fałszywy fragment z tegoż artykułu:


"(...)  Otóż sądząc po jego czynach, Jezus był owocem szczerej, niezaakceptowanej oczywiście przez słynący z kołtuństwa Izrael, miłości Żydówki Marii do tego żołnierza (a ściślej oficera) rzymskiego pochodzenia greckiego, o którym mamy wzmianki zarówno w Talmudzie jak i  u Orygenesa". 

 

powyższej wypowiedzi ma oczywiście wynikać według imć B72 ścisłe założenie, że dawny pisarz Orygenes był tegoż samego zdania na temat pochodzenia Pana Jezusa i uważał, że jakiś oficer rzymski "miał w tym swój udział"! Jednak co tak na prawdę pisał Orygenes na temat oskarżeń dotyczących narodzin Pana Jezusa? Przejdźmy do oryginalnej wersji a nie wymysłów wyżej wymienionego B72.

 Cytat:  "Orygenes przeciw Celsusowi" str. 27 i 28!

"Powróćmy jednak do słów fikcyjnego Judejczyka, który twierdzi, że matka Jezusa została wypędzona przez swego męża, cieślę, pod zarzutem cudzołóstwa, gdy była brzemienna po stosunku z żołnierzem, niejakim Panterą. Zastanówmy się, czy  autorzy tej bajki o cudzołóstwie dziewicy z Panterą i o cieśli, który ją wypędził, nie wymyślili jej wyłącznie po to, żeby móc odrzucić fakt poczęcia Jezusa z Ducha Świętego? 

(...) Było rzeczą zrozumiałą, że ci którzy nie wierzą w cudowne poczęcie Jezusa, musieli w tym miejscu wymyślić jakieś kłamstwo. Wymyślili jednak historię nieprawdopodobną, a równocześnie przyznali, iż Jezus począł się poza związkiem Dziewicy z Józefem. Każdy, kto potrafi odróżnić prawdę od fałszu, łatwo dostrzeże w ich słowach kłamstwo (...)".

http://www.pistis.pl/biblioteka/Origen.pdf

No cóż, zatem wyjaśniłem co tak właściwie Orygenes miał na myśli pisząc o kłamstwach ówczesnych ludzi na temat narodzin Pana Jezusa!

 

Musiałem to wyjaśnić dlatego, że nie zrobił tego Berkeley72 wprowadzając neonowiczów w błąd!  Nadal czekam, aż Szanowny bajkopisarz Berkeley72 przyzna się do źle zrozumianego cytatu. W jednym ze swoich wątpliwej jakości artykułów bezczelny ów bajarz stwierdził, że mój Pan Bóg Jezus Chrystus nazwał swojego Ojca szatanem.


KOMENTARZE

 • witaj Kerenie,
  Proroctw dotyczących Chrystusa jest w ST ponad 400, więc @Berkeley72 mógł tego nie zauważyć ;-)
 • @roux 19:42:44 na przykład
  "(19) moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię" (Ps 22:19 BT)

  " (35) Gdy Go ukrzyżowali, rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając o nie losy" (Mt 27:35 BT)
 • @roux 20:40:36 na przykład
  (1) A ty, Betlejem - Efrata, jednoś z najmniejszych osiedli judzkich. Z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie rządził w Izraelu; a pochodzenie jego - od pradawnych czasów, od dni zamierzchłych (Mich 5:1 Bp)

  "(42) Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem? (Jn 7:42 BT)
 • @roux 20:40:36
  "(20) Wiele nieszczęść spada na sprawiedliwego, ale Jahwe od wszystkich go uwalnia. Szin (21) On strzeże wszystkich kości jego, ani jedna z nich nie będzie złamana. Taw " (Ps 34:20-21 Bp)

  "(33) Lecz kiedy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już nie żyje, nie połamali Mu goleni, (34) lecz jeden z żołnierzy przebił Mu bok włócznią. I zaraz wypłynęła krew i woda. (35) A ten, który to widział, daje o tym świadectwo. A świadectwo jego jest prawdziwe i on wie, że mówi prawdę, byście i wy uwierzyli. (36) Bo to się stało, aby wypełniło się Pismo: Kości Jego łamać nie będziecie. (Jn 19: 33-36 Bp)
 • @roux
  DZIĘKUJĘ ZA BARDZO WAŻNE CYTATY ROUX!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Keren
  ŻEBY PRZYZNAĆ SIĘ ...

  Keren napisałeś:

  //Nadal czekam, aż Szanowny bajkopisarz Berkeley72 przyzna się do źle zrozumianego cytatu. W jednym ze swoich wątpliwej jakości artykułów bezczelny ów bajarz stwierdził, że mój Pan Bóg Jezus Chrystus nazwał swojego Ojca szatanem.//

  Moim zdaniem ów szanowny bajkopisarz nie przyzna się do błędu, ponieważ specjalnie go tu postawiono , by jak każdy poganin, lżył Nauce Biblijnej.

  Tak, czego się nie robi, by postawić Pana Jezusa w złym świetle, skąd my to znamy, ta osoba, to typowy przykład OSZCZERCY!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  OSZCZERCA!

  Napisałeś o imć B72:

  "Ta osoba, to typowy przykład OSZCZERCY!".

  Dodałeś jeszcze:

  "Specjalnie go tu postawiono, by jak każdy poganin, lżył Nauce Biblijnej".

  Może masz rację!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • IDĄC NA CAŁY ŚWIAT , GŁOŚCIE EWANGELIĘ WSZYSTKIEMU STWORZENIU !!! / EWANGELIA ŚW. MARKA 16,15 /
  O Nim to świadczą wszyscy prorocy , iż każdy , kto w niego wierzy , dostąpi , odpuszczenia grzechów przez Imię Jego / Dzieje Apostolskie 10,43 /

  Świadectwo Piotra o Panu Jezusie , może dla niektórych też jest fikcją ??? Jest tu na neonie24 wielu pustych gadułów , którzy wprowadzają innych tu czytających w błąd , zapierając się Pana Jezusa i Jego Nauki .

  Jest to tragedia , że tylu tu czytających ludzi daje się zwieść człowiekowi i jego nauce nieprawdziwej , mowa jest tu o berkeley72 , który głosi fałszywą naukę o Panu Jezusie i o Bogu Ojcu , a na dodatek wielu mu przyklaskuje .

  Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi / Dz. Apostolskie 5,29 /

  Prawda jest tylko w Panu Jezusie , a nie w człowieku ; cytat;

  Mówił więc Jezus do Judejczyków , którzy uwierzyli w Niego . Jeśli wytrwacie w słowie Moim , prawdziwie uczniami Moimi będziecie . I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi / Ew. Jana 8, 31-32 /

  Aby wszyscy czcili SYNA , jak czczą Ojca . Kto nie czci SYNA , ten nie czci Ojca , który Go posłał / Ew. Jana 5,23 /

  Święty , Święty , Święty jest Pan Bóg Wszechmogący , który był i który jest i który ma przyjść / Objawienie Jana 4 , 8 /

  Natchnąłem Go moim Duchem , aby nadał narodom Prawo …… / Księga Izajasza 42, 1-9 /

  // O NIM TO ŚWIADCZĄ WSZYSCY PROROCY !!!! I NIKT Z LUDZI TEGO ZMIENIĆ NIE MOŻE !!!! //

  Berkeley72 pisze nieprawdę i głosi fałszywą naukę o Panu Jezusie i o Bogu Ojcu i wprowadza tysiące ludzi w błąd .

  Berkeley72 głosi swoją naukę ludzką , która to nauka nie ma nic wspólnego z Prawdziwą Wiarą w Pana Jezusa i z Prawdziwą Nauką Bożą , z którą przyszedł Zbawiciel Pan Jezus na ziemię , aby uratować rodzaj ludzki i aby świat był przez Niego Zbawiony , bo tak zadecydował Ukochany Bóg Ojciec , a nie człowiek .

  Każdy tu czytający na neonie24 może to sprawdzić w Piśmie Świętym , kto tu kłamie , Pan Jezus , czy człowiek Berkeley72 .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY