Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BERKELEY72 – DEMON W LUDZKIEJ SKÓRZE! Cz. 7

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NO COMMENT... NO COMMENT...

 

Zatem skończyłeś Berkeley72? To dobrze, to bardzo dobrze! Dosyć i tak na Ziemi Polskiej kłamstwa, kłótni i rozterek a jeszcze Ty (marny pisarz), dołożyłeś swoją cegiełkę! No i z Twoimi poglądami powinni walczyć obrońcy Prawa Bożego ale mało ich tutaj... Oj mało!

 

Nie od dzisiaj wiem, że tak w istocie to wiara w Pana Jezusa i Boga Ojca niewielu ludzi interesuje! No bo przecież z takimi kłamcami (podobnymi do Ciebie), człowiek wierzący (uczeń Chrystusowy) powinien walczyć ostrzem miecza. Oczywiście Miecz Duchowy mam tutaj na myśli a nie ze stali!


O, taki!

 

"(12) Bo  Słowo Boże jest  żywe i skuteczne,  ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; (13) i nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie, wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę".

 

List do Hebrajczyków 4/12, 13

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


 

No ale popatrzmy coś ty tam znowu "namłodził"!?

 

   Cytat 1  z Twojego Berkeley72 kolejnego artykułu:

 

"O roli św. Pawła w deformacji idei chrześcijańskich pisaliśmy już dość dużo. Tutaj, w zakończeniu „Spisku Bogów”, chcielibyśmy zwrócić uwagę na znany specjalistom fakt, że nauki zawarte w jego „Listach” są prawie dokładną odwrotnością wskazań Ewangelii". 

 

 

To prawda, o roli Pawła pisaliście dość dużo ale były to same oszutwa i kalumnie rzucane pod nogi Apostoła. No i zdaje się, że na Neonie zaczynają powoli takie oszustwa być promowane!

 

Ot mały przykład chorego z nienawiści Berkeleya72:

 

"Gdy Jezus zalecał swym uczniom, by z jego nauką chodzili „nie do pogan, ale do owiec, które poginęły z domu Izraela“, to przedsiębiorczy Paweł na odwrót, „obchodził morze i ziemię, aby wśród pogan pozyskać współwyznawcę, a pozyskawszy go, uczynić go po stokroć gorszym niż uprzednio".

 

Gdy Pan Jezus był na ziemi to prawdą jest, że przede wszystkim Ewangelia głoszona była owcom, które poginęły z domu Izraela czyli izraelitom.  Jednak gdy Syn Boży żegnał się z Apostołami to rozkazał im "nauczać wszystkie narody".


 atem Apostołowie kontynuowali od tej pory Naukę Bożą także między poganami. Tak robił Piotr i tak robił Apostoł Paweł. Zatem Szanowny Kolego Berkeley72,  pała z przygotowania!

 

(...)

 

  Cytat 2... O, nie! Cytatu drugiego nie będzie!

 

Może na dzisiaj skończę! A może nie? To zależy...  Demon trafił na Główną! Administratorzy zostali skołowani a gawiedź przypatruje się igrzyskom!  Wersety Biblijne są zmieniane a Bóg Ojciec i Bóg Syn są oskarżani!

 

 

Niektórzy z Was być może nazywają się ludźmi wierzącymi ale nie mają zamiaru się odzywać. Rozumiem, jesteście tchórzami... Nie, nie będę owijał w bawełnę: Berkeley72 jest oszustem a Wy jesteście tchórzami.  I oczywiście Admini się kompletnie pogubili. No ale już o tym pisałem!
 
KOMENTARZE

 • Widzisz KerenOr, ty czytasz Biblię, lecz jej nie rozumiesz
  stąd wściekasz się na blogera Berkley72, Jezus nauczał wyznawców Judaizmu, do nich skierowana była Jego nauka. Jeszcze silniej Nazarejczyków w układ sekty w Juraizmie kierował przywódca apostołów, Jakub Sprawiedliwy, brat Pański. Naukę Pawła, szerzenie jej wśród pogan rozumianych jako wyznawców innej religii niż judaizmu po pierwotnej zgodzie czasi I wyprawy, w III wyprawie Pawła odrzucono. Łukasz w Dziejach Apostolskich milknie w sprawie dalszego rozwoju Nazarejczyków (kościoła Jerozolimskiego), bo ich kontakty się urywają. Bardzo oględdnie Łukasz opisuje to w Dz. Ap. ale dla czytającego Biblię uważnie jest to oczywiste. Paweł był pierwszym reformatorem chrześcijaństwa, wyniósł go poza judaizm, tak jak również reformatorem był Szymon Mag, bo jemu przypisuje się powstanie gnostycyzmu. Tyle, że później nurt Pawła poparł Konstantyn tworząc z niego religię stanowiącą podstawę tworzenia państw średniowiecznych,która już zupełnie niezgodna jest z myślą przewodnią nauki Jezusa. Jezus nie tworzył struktur hierarchicznych.
 • witaj Kerenie,
  O tych, którzy kombinują po swojemu, jak koń pod górę, wspomina Pismo święte:

  "(3) Jeżeli nawet w ewangelii, którą głosimy, nie wszystko jest jasne, to tylko dla tych, którzy idą na potępienie, (4) dla niewierzących, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie dostrzegli światła dobrej nowiny o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga" (2 Ko 4:3-4 Bp)

  Wklejam dwa komentarze, które zamieściłem u kolegi @Berkeley72, żeby nie "zniknęły"

  @Berkeley72 20:39:17 Gdyby ktoś nie wiedział:
  Ewangelista Mateusz był apostołem Jezusa, tak samo ewangelista Jan.

  Czyżbyś tego nie wiedział? Czy świadomie wprowadzać chcesz czytelnika w błąd?

  Jedenastu apostołów było Galilejczykami, a jeden (Judasz) był Judejczykiem.
  nadużycie link skomentuj usuń
  roux 22.03.2019 21:24:36

  @Berkeley72 20:39:17
  /nosił ksywę "zelota/
  dla tych, których chciałbyś okłamać, chodzi o Szymona Gorliwego lub Kananejczyka

  "(15) Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; (Łk 6:15 BT)
  nadużycie link skomentuj usuń
  roux 22.03.2019 21:40:14
 • @57KerenOr
  OCZYWIŚCIE ŻE TEN JEGOMOŚĆ JEST OSZUSTEM!

  Napisałeś Keren:

  // Wersety Biblijne są zmieniane a Bóg Ojciec i Bóg Syn są oskarżani!//

  Musimy wiedzieć o tym, że ten portal Keren to nie tylko katolicy, świadkowie, zielonoświątkowcy, adwentyści i wiele wiele innych wyznań, ten portal to bez obrazy mówiąc, zbieranina wielu wyznań którym daleko jest do Nauk Zbawiciela.

  Przykład Berkeleya to przykład człowieka kompletnie złośliwego i nic tu już nie da, jakiekolwiek pisanie, gdyż facio chce się bawić!

  Najgorsze jest to, że ów zabawa, może się dla niego źle skończyć. Facet znakomicie się bawi i ja nie dam mu więcej powodów do jego głupawej zabawy!

  Nie piszę tego złośliwie ale ten człowiek, ma zszarganą psychikę i trzeba mu odpuścić.

  W przeciągu wieków, takich jak on było wielu i żaden nie był w stanie swymi marnymi słowami , zaszkodzić nauce Zbawiciela.

  Skoro wielu tutaj przebywających nie szuka Pana Jezusa, to z punktu wiary, to osoby niewierzące, jeśli zaś niewierzące to w żadnej mierze nie można liczyć na nikogo mądrego.

  Ja już o tym gościu nie będę pisał, gdyż takowych trzeba spuścić ze smyczy by się wyhasali. A z praktyki wiemy, że wielu takich tutaj było i po czasie dali sobie spokój, my mamy czas!

  Pozdrawiam !

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  NIE PRZESZKADZAJ ZAWISZO!

  Jeżeli nie razi Cię to, że Berkeley72 kłamie mówiąc, że Syn Boży nazwał Swojego Ojca szatanem to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać!

  Jeżeli nie razi Cię to, że Berkeley72 kłamie pisząc, że Stare Przymierze prócz kilku marginesowych relacji nic nie mówi o zapowiedzi przyjścia Zbawiciela, to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać!

  Jeżeli nie razi Cię to, że Berkeley72 poniża Apostoła Pawła dopasowując cytaty Biblijne do własnego widzimisię, to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać!

  Jeżeli nie razi Cię to, że Berkeley72 nazywa Mojżesza fałszywym prorokiem to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać!

  I nie TY będziesz mi rządził co ja mam napisać! Żeby to zrozumieć trzeba kochać swojego Zbawiciela i Boga Ojca! Żeby to zrozumieć trzeba być osobą wierzącą!

  Dlatego proszę Cię - NIE PRZESZKADZAJ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • 57KerenOr napisał:
  ,,To prawda, o roli Pawła pisaliście dość dużo ale były to same oszutwa i kalumnie rzucane pod nogi Apostoła. (...)"


  Mt 10,1 Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. 2 A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, 3 Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, 4 Szymon Gorliwy2 i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.

  Mt 5,37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie15. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
 • @Oracz
  Witaj!

  Ze względu na objętość mojej odpowiedzi do Ciebie, wrzucę ją jako Artykuł ale dopiero wieczorem ze względu na limit!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • ZAUFAJ PANU Z CAŁEGO SWOJEGO SERCA I NIE POLEGAJ NA WŁASNYM ROZUMIE !!!! / Przypowieści Salomona 3,5 /
  U Zbawiciela, PANA JEZUSA ,znajdziesz poznanie, schronienie, opiekę , prawdę , a przede wszystkim ŻYWOT WIECZNY!!!. Czego nie może dać ci , żaden człowiek na ziemi , żaden nauczyciel na ziemi , żadna organizacja zarejestrowana tu na ziemi i żadne inne prawo ludzkie, czy nauka ludzka ze świata.

  Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska /List do Efezjan 5,15 /

  I tu na neonie24 , mamy jeden z wielu przykładów , mam tu na myśli Pana ,, BERKELEY72 ,, który z Nauką Zbawiciela Pana Jezusa , robi sobie kpinę , a na dodatek jej nie zna i nie rozumie . I tak to jest jak ktoś polega tylko na własnym rozumie i na własnych domysłach , a z Nauką Bożą się nie liczy .

  A Duch wyraznie mówi , że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich / I List Pawła do Tymoteusza /

  To Pan Jezus , nikt inny , odsłania przed nami tajemnice , które zawarte są w Nim . To dzięki Panu Jezusowi i Jego łasce, mamy również dostęp do Boga Ojca .

  Pan ,, BERKELEY72 ,, jest kłamcą i oszustem , który wprowadza ludzi w błąd , pisząc nieprawdę i na dodatek szydzi sobie z Prawa Bożego i z Pana Jezusa i Jego Nauki . Któregoś dnia tak i tak wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej dowiedzą się prawdy i wszyscy będą zważeni .

  Myślę , że to już najwyższy czas zrzucić proch z ….. , i nie rzucać pereł między ….. Pan Jezus nie da się z siebie naśmiewać . Straszna jest to rzecz wpaść w ręce Boga żywego , no ale niektórzy tu czytający myślą inaczej i nie chcą się z Panem Bogiem zgodzić , a szkoda bo Prawda jest tylko w Panu Jezusie .

  Piękny Psalm i piękny przykład do naśladowania ;

  SZCZĘŚLIWY MĄŻ , KTÓRY NIE IDZIE ZA RADĄ BEZBOŻNYCH !
  ANI NIE STOI NA DRODZE GRZESZNIKÓW !
  ANI NIE ZASIADA W GRONIE SZYDERCÓW !
  LECZ MA UPODOBANIE W ZAKONIE PANA !
  I ZAKON JEGO ROZWAŻA DNIEM I NOCĄ ! ………

  DROGA ZAŚ BEZBOŻNYCH WIEDZIE DO NIKĄD !!!
  / PSALM 1, 1- 6 /

  I nic tu dodać i nic tu ująć , jest to prawdą , jest to prawdziwa Nauka Boża , a od bajarzy to ja radzę trzymać się z dala .

  To Zbawiciel , Pan Jezus , jest najdoskonalszym wzorem wiary , a nie człowiek . I nie ma w nikim innym Zbawienia . To Pan Jezus jest , Drogą , Prawdą i Życiem Wiecznym . Tak zadecydował Bóg Ojciec.

  Albowiem z Niego i przez Niego i ku Niemu jest wszystko ; Jemu niech będzie Chwała na wieki . Amen. / List Pawła do Rzymian 11,36 /

  I dano Mu Władzę i Chwałę, i Królestwo , aby Mu służyły wszystkie ludy , narody i języki . Jego władza – władzą wieczną , niezmienną , Jego Królestwo – niezniszczalne . / Księga Daniela 7,13-14 /

  Takie jest Prawo , taki jest Zakon i tacy są Prorocy , czy się to komuś podoba czy nie , nikt z ludzi tego nie zmieni i zmienić nie może , bo tak zadecydował Bóg Ojciec i Bóg Syn , a nie jakiś bajarz , kłamca czy oszust ,, BERKELEY72 ,,
 • @jassy27 60grzegorz
  MANIPULACJA!

  Dziękuję Jassy i Grzegorzu za cenne słowa i cytaty z Pisma Świętego!

  Niestety, wiele osób tutaj będących kpi sobie z Pana Jezusa i z Boga Ojca a spośród nich największym tymczasem jest Berkeley72!
  Jego kłamstwa którymi raczy Czytelników otumaniły co niektórych i jeszcze w nagrodę ów oszust rzucany jest na Główną Stronę!

  Widzę, że nikomu z owych Mocarzy Internetowych, absolutnie nikomu, nie chce się sprawdzić "czy sprawy tak się mają". A szkoda! Widać zatem dobitnie jak łatwo jest sterować ludzkimi umysłami w każdym momencie i w każdej chwili! Widać tutaj dobitnie jak jednostka może manipulować grupą i jeszcze owa jednostka za kłamstwa zostaje nagradzana.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:05:13
  Widzisz, KerenOr, nie wtrącałem się w dyskusję, pozostawiając ją między wami, póki nie zacząłeś mówić rzeczy niezgodnych z przekazem Biblii. Ale OK, pewnie odniosę się do sprawy ap. Pawła i samej Biblii, na razie u siebie.
 • @Zawisza Niebieski
  TAK NIEBIESKI, PISZ U SIEBIE!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  POD PONIŻSZYM ADRESEM ZNAJDZIESZ MOJĄ ODPOWIEDŹ!

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148205,pawel-12-apostolem-pana-jezusa-oracz-oto-moja-odpowiedz


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY