Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PAWEŁ 12 APOSTOŁEM PANA JEZUSA! "ORACZ", OTO MOJA ODPOWIEDŹ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Jezus Chrystus osobiście wybrał 12 Apostołów!

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/148189,berkeley72-demon-w-ludzkiej-skorze-cz-7

 

Witaj!

 

Zawsze z szacunkiem odnoszę się do cytatów Biblijnych i dlatego za przypomnienie ich dziękuję. Jednak czy masz rację, no to już inna jest sprawa! 

PO PIERWSZE:

 

Pan Jezus Chrystus osobiście wybrał 12 Apostołów, których imiona przytoczyłeś. Warte zapamiętania w tym miejscu jest użyte przeze mnie słowo "osobiście"!


bawiciel powołał jednego, potem drugiego... I tak, pewnego dnia było ich 12! Jednak jak wiesz, jeden z tych osobiście wybranych Apostołów czyli Judasz, zdradził Syna Bożego. Zresztą przepowiadali już o tym prorocy Starego Przymierza, że poselstwo Judasza ma wziąć inny.

 

PO DRUGIE:

 

   Apostołowie nie czekając za Wyrokiem Zbawiciela, ba, nawet nie pytając się Go o zdanie używają starotestamentowych zasad (losów) do wybrania jednego z dwóch, których sami sobie ustanowili według... swoich zasad!

 

Czy to było złe? Tak! Jednak Zbawiciel nie pogniewał się za to na nich, lecz udowodnił im, że wybieranie Apostolstwa należy do Niego a nie do człowieka. I tym sposobem sam osobiście wybrał Pawła, gdy objawił Mu się w drodze do Damaszku!

 

PO TRZECIE:

 

Może właśnie Apostoł Paweł w swoim Liście do Galatów sugeruje, że wybranie Macieja na Apostoła było błędem.

 

Cytuję:

 

"(1) Paweł,  apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych, (2) i wszyscy bracia, którzy są ze mną, do zborów Galacji: (3) Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa, (4) który wydał samego siebie za grzechy nasze, aby nas wyzwolić z teraźniejszego wieku złego według woli Boga i Ojca naszego, (5) któremu chwała na wieki wieków. Amen".

 

List Apostoła Pawła do Galatów 1/1- 5

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska 

I tutaj ciekawostka:

 

  Nikt nie ma pretensji do 11 Apostołów, którzy pośpieszyli się z wyborem Macieja ale ludziska mają pretensję do Pawła pomimo, że ów Paweł wiedział bardzo dobrze o tym, że człowiek nie powinien sam wybrać Dwunastego Apostoła w miejsce Judasza.

 

eżeli Paweł jest oszustem i kłamcą, to kim jest ta jedenastka z Piotrem na czele, którzy wiedzieli, że wszystkich Apostołów powołał Zbawiciel osobiście? Jeżeli Paweł jest kłamcą to jakiego przewinienia dopuścili się Apostołowie z Piotrem nas czele, którzy do Jedenastki wybranej przez Syna Boga Ojca sami bez pytania  dołożyli własnego człowieka?

 

Czyż w takim razie nie miał Paweł racji? Owszem miał! I dlatego Apostołowie podali mu rękę na zgodę o czym pisze Paweł w Liście do Galatów.

 

Wiem, wiem.... Paweł to oszust! Sam sobie wymyślił to, że Syn Boży mu się objawił i sam oszukał Galatów pisząc w swoim Liście bzdury.

 

W takim razie również oszustem jest Apostoł Piotr, który chwali postępowanie Pawła!Cytuję:

 

" (14) Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju. (15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i  umiłowany  brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie".

 

2 List Apostoła Piotra 3/14-16

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

 

PO CZWARTE:

 

atem Piotr Apostoł chwali postępowanie Pawła. Chwali jego mądrość jednocześnie sugerując, że w Pawłowych Listach są również trudne sprawy, kórych wielu ludzi nie rozumie. I owe proroctwo Piotra dotyczy również wielu bywalców "Neonowego Portalu", którzy nie rozumieją Apostoła Pawła!

 

Warto zwrócić jeszcze raz uwagę na słowa Piotra. Chwaląc postępowanie Pawła używa ów Apostoł liczby mnogiej pisząc, "umiłowany  brat nasz, Paweł". Hmmm.... Czyżby oprócz Piotra myśleli tak również i inni bracia? A jakże, ponieważ Piotr napisał, że Paweł jest nie tylko jego bratem w wierze ale również bratem i innych uczniów.

 

PO PIĄTE:

 

Napisałem powyżej, że  Apostołów osobiście wybierał Syn Boży! Jednak Macieja i to według zasad starotestamentowych (rzucanie losów) wybrali ludzie.

 

Byłaby to olbrzymia niekonsekwencja w działalności Bożej gdyby wybór ludzki miał tutaj znaczenie tym bardziej, że przykładowo w Apokalisie znowu mamy do czynienia z Dwunastoma Apostołami. Pytanie brzmi:Czy sprawa dotyczy również Apostoła wybranego przez ludzi, czy jednak Paweł miał rację i wyraźnie zasugerował, że jego wybór jest wyborem Bożym?Przypomnę: W tym względzie  stoi za Pawłem poparcie Piotra i innych braci, których Apostoł Piotr miał na myśli.

 

Zatem wszelkie oskarżenia padające pod adresem Pawła, przeciwnicy tego człowieka mogą sobie pomiędzy bajki włożyć!

Inną sprawą jest ta, że mnóstwo ludzi, Apostoła Pawła nienawidzi ponieważ owi ludzie wychodząc z błędnego założenia doszli do wniosku, że Paweł występował przeciwko Nauce Pana Jezusa!

 

No ale to już jest problem fałszywych oskarżycieli a nie mój!

 

eżeli chcesz przeczytaj także mój artykuł pt: "W obronie Apostoła Pawła ucznia Zbawiciela".

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/76487,w-obronie-apostola-pawla-ucznia-zbawicielaKOMENTARZE

 • @Zawisza Niebieski
  NIKT CIEBIE TU NIE PROSIŁ, IDŹ STĄD!

  My mamy dosyć twoich herezji, pisz sobie bzdury u siebie, bruździsz niewiele mniej od Berekleya, oszuście!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  ŻEGNAM ZAWISZO NIEBIESKI!

  Nie będziesz Zawiszo zaśmiecał mojego bloga! Przykro mi to stwierdzić, ale masz u mnie bana za fałsz i obłudę!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  PAWŁOWI OBJAWIŁ EWANGELIĘ SYN BOGA OJCA!

  "(11) A oznajmiam wam, bracia, że EWANGELIA, KTÓRĄ JA ZWIASTOWAŁEM, NIE JEST POCHODZENIA LUDZKIEGO; (12) albowiem nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, LECZ OTRZYMAŁEM JĄ PRZEZ OBJAWIENIE JEZUSA CHRYSTUSA".

  List Apostoła Pawła do Galatów 1/11, 12

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  JAKUB, PIOTR I JAN UZNAJĄ APOSTOLSTWO PAWŁA!

  „(6) A co się tyczy tych, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem - czym oni niegdyś byli, nic mnie to nie obchodzi; Bóg nie ma względu na osobę - otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili, (7) raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi - (8) bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami.

  (9) OTÓŻ, GDY POZNALI OKAZANĄ MI ŁASKĘ, JAKUB I KEFAS, I JAN, KTÓRZY SĄ UWAŻANI ZA FILARY, PODALI MNIE I BARNABIE PRAWICĘ NA DOWÓD WSPÓLNOTY, ABYŚMY POSZLI DO POGAN, A ONI DO OBRZEZANYCH; (10) MIELIŚMY TYLKO PAMIĘTAĆ O UBOGICH, CZYM SIĘ TEŻ GORLIWIE ZAJĄŁEM I CO STARAŁEM SIĘ WYKONAĆ”. 

  List Apostoła Pawła do Galatów 2/6-10

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  PRZYPOMINAM OSKARŻYCIELOM, ŻE APOSTOŁ PIOTR CHWALI APOSTOŁA PAWŁA! ZATEM TO WY JESTEŚCIE W BŁĘDZIE!

  Napisałem powyżej:

  Wiem, wiem.... Paweł to oszust! Sam sobie wymyślił to, że Syn Boży mu się objawił i sam oszukał Galatów pisząc w swoim Liście bzdury.
   
  W takim razie również oszustem jest Apostoł Piotr, który chwali postępowanie Pawła!

  Cytuję:
   
  "(14) Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju. (15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i  umiłowany  brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie".
   
  2 List Apostoła Piotra 3/14-16
   
  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  No cóż, ów Apostoł Paweł nazwany przez Piotra "umiłowanym bratem", według niektórych tutaj będących oskarżycieli, był fałszywym Apostołem. Ciekawe na jakiej podstawie owi "znafcy" tematu zaprzeczają Apostołowi Piotrowi?

  http://m.neon24.pl/b283ea09c2c95a74f97cf2ab85274ff4,13,0.jpg

  To może ja powtórzę pytanie:

  Ciekawe na jakiej podstawie owi "znafcy" tematu zaprzeczają Apostołowi Piotrowi?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux
  NIEPOTRZEBNIE SIĘ O MNIE MARTWISZ ROUX!

  Zawisza miał prawo mnie zbanować. Takie są zasady! A, że kłamie, to już inna kwestia!

  http://m.neon24.pl/20007ecfb8fefacb66d0f477ac1cf993,13,0.jpg

  No ale nie jestem tak do końca przekonany, czy TY o tym wiesz!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:47:27
  Wiem, że Biblia jest napisana pod dyktando Boga, uważam też Pawła za pełnoprawnego apostoła, który podczas swoich podróży misjonarskich powoływał się na Ewangelię spisaną przez apostoła Mateusza .
  Pozdrawiam
 • Ja nie mam problemów z rozpoznaniem
  fałszywych nauczycieli, nawet gdy ci przysięgają że dostali powołanie od Chrystusa, np siostra Faustyna czy faryzeusz Paweł, bo ja wiem (m.in z lektury Biblii) że bardzo należy uważać na przeciwnika Boga i ludzi - szatana. Trzeba analizować sytuacje praktycznie na bieżąco. Nie ufać zjawom, nauczycielom innym niż Chrystus, badać duchy, czy są od Boga.
  Biblię czytam od dość dawna, będzie około 20 lat. Wiem jak zostałem wzbudzony do jej poznawania. Wiem że od początku wykłady Pawła jakoś mi nie licowały z resztą Pism, odkładałem tę lekturę ,,na potem".
  Teraz, po latach widzę to w ten sposób: najcenniejsze w Biblii to Stare i Nowe Przymierze, które to oba przymierza są ciągłością. Natomiast to co pojawia się w Biblii po zakończeniu misji Chrystusa, nie ma już takiego ciężaru gatunkowego, nie jest już Ewangelią, tylko opisem zdarzeń z udziałem apostołów.
  Najważniejsze dzieło apostołów, to przekazanie Ewangelii. Po co Chrystus wybrał sobie Judasza będąc prorokiem? Dokonał tego wyboru nie bez przyczyny. W ten sposób został zamocowany niepisany przekaz. To samo jeśli chodziło o pozostałych apostołów. Bez problemu można by sobie wyobrazić ludzi bardziej odważnych, bardziej błyskotliwych itd.
  Po co Chrystus dał nam przypowieść o siewcy? Też nie bez przyczyny.
  Czy mamy gwarancję że osiągniemy zbawienie? W/g słów Chrystusa, gwarancji takiej nie ma, nawet wtedy gdy Chrystus osobiście wybierze. Bo, jak uczył, szatan będzie próbował zwieść nawet wybranych.
  A kto gwarancje na zbawienie daje? Taką gwarancję daje właśnie Paweł, mało tego, on daje receptę. W/g Pawła, już samo przyjście Chrystusa powoduje: zniesienie Prawa, oraz bezwarunkowe zbawienie dla posługujących się imieniem Chrystusa, takich jak on.
  Oczywiście takie spory można toczyć i toczyć, jestem i na to przygotowany.

  Pytanie brzmi: z jakich pobudek ludzie, mimo iż nauki Pawła przeczą Ewangelii Chrystusa, tak bardzo bronią Pawła?
  Kto ma większy autorytet, to powinno być jasne.
  Ciekawe dla mnie jest to, że choć od 20 lat bez mała wiem jak wygląda Biblia, nie znam jej aż tak dobrze jak zwolennicy Pawła. Nie znam jej na sposób faryzejski. Widocznie nie było mi to potrzebne, albo nie byłem przez nikogo przymuszany do tak wnikliwego badania.
  Z drugiej strony doświadczyłem wielokrotnie pouczeń, nakazów i zakazów, wydawanych przez działanie Boga (czy posłanego przez Boga Ducha Prawdy), a dokładnie pasujących do aktualnej mojej sytuacji, rozterek czy pytań.
  Inne formy komunikacji też do mnie docierały, ale naturę mam bojaźliwą (taką też miał apostoł, który zaparł się i wyparł znajomości z Chrystusem) dlatego preferuję tę delikatną formę pouczania, przez Biblię.

  Mt 17,4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 5 Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»5 6 Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. 7 A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» 8 Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

  Mt 23,5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.

  24 12 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. 25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem13, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą.

  Tymczasem u Pawła brzmi to tak:

  Kor 11 Naśladujcie więc mnie, tak jak ja naśladuję Chrystusa.

  Gal 3,13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie

  Znów apostoł Mateusz
  Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami6

  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?

  Jak już napisałem wcześniej, autorem szerokiej i prostej drogi jaką idzie wielu, ku bramie szerokiej, jest Paweł.
  Zauważyłem jak chrześcijanin z jednego kościoła czy zboru traktuje innego chrześcijanina. Z wyjątkiem ŚJ, wszyscy gotowi chwytać za broń, za namową kapelana czy innego przewodnika, i przestaje istnieć nakaz miłowania bliźniego, czy niedobywania broni.

  Po prostu; albo zachowujesz czujność i trzymasz się nakazów oraz nauk Chrystusa, albo wybierasz drogę szeroką, więc wygodną, czyli wybierasz innego nauczyciela, który posunął się do nazwania Chrystusa przeklętym, choć ten został:
  - wydany przez zdrajcę w ręce planujących na nim Mord Sądowy
  - skazany bez winy, o czym nie omieszkał wspomnieć nawet namiestnik Piłat
  - zmartwychwstał, pokonał śmierć i tym samym udowodnił świadkom swoje posłannictwo

  Paweł, oraz inni nauczyciele, których w/g słów Chrystusa w ogóle nie powinno być, zmartwychwstałego nazywają przeklętym. Bo przeklętym jest ten który łamie Prawo, więc kiedy i jak Chrystus je złamał?

  Tak jak już wspomniałem, można dyskutować bez końca. Ale można usłuchać Chrystusa. Wtedy te dyskusje nie będą potrzebne.

  A propos, do jakiego zboru należysz 57KerenOr? Bo chrzcijanijem jesteś na 100%. Jest jakieś 30000 możliwości, dlatego pytam o denominację.
 • @roux
  ALBO JA ŹLE ROZUMIEM, ALBO TY JESTEŚ FAŁSZYWY CZŁOWIEK!?

  Do Zawiszy tu: http://zawisza.neon24.pl/post/148212,ap-pawel-reformator-chrzescijanstwa

  Napisałeś:

  //Autor, witaj; zaczynając od początku:
  Ewangelia Mateusza została napisana przed 60 rokiem ne, (to pewne), prawdopodobnie w roku 41 ne, pierwotnie w języku hebrajskim, potem sam apostoł Mateusz przełożył ją na koine.

  Pozdrawiam

  PS
  biedny Keren
  nadużycie link skomentuj
  roux 24.03.2019 19:19:04//

  Teraz u Kerena, piszesz:

  //@57KerenOr 23:47:27
  Wiem, że Biblia jest napisana pod dyktando Boga, uważam też Pawła za pełnoprawnego apostoła, który podczas swoich podróży misjonarskich powoływał się na Ewangelię spisaną przez apostoła Mateusza .
  Pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj
  roux 25.03.2019 00:07:19//

  Dla mnie jako człowieka Chrystusowego, nie pamiętam powiem szczerze, żeby Apostoł Paweł gdziekolwiek powoływał się na Apostoła Mateusza, mam już swoje latka i skleroza nie jest mi obca, więc proszę ciebie byś przypomniał mi, gdzie Paweł powołuje się na Apostoła Mateusza!?

  Sam jetem ciekawy.

  P.s W sumie, to te wyrazy ''biedny keren'' które napisałeś do Zawiszy , brzmią jak cytat z polskiego przysłowia; pokorne ciele, dwie matki ssie.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Oracz
  APOSTOŁ PAWEŁ SŁUGĄ BOGA SYNA I BOGA OJCA!

  To może od początku o Twoim komentarzu:

  Porównanie Faustyny z Pawłem jest nietrafione. Właśnie czytając Biblię a przede wszystkim modląc się do Syna Bożego dostrzegłem, że pomimo, iż niektórzy w to nie wierzą to Listy Apostoła Pawła zazębiają się z Nauką Pana Jezusa!

  Piszesz : "Wykłady Pawła jakoś mi nie licowały z resztą Pism"!

  Choćbyśmy czytali Biblię 100 lat a nie mielibyśmy pomocy Syna Bożego w zrozumieniu Jej, to nic nam to nie pomoże. Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że Listy Pawła, (choć w niektórych momentach są trudne) licują mi z resztą Pism!

  Dalej piszesz:

  "W/g Pawła, już samo przyjście Chrystusa powoduje: zniesienie Prawa".

  Nie masz racji! Paweł wyraźnie daje do zrozumienia, że Prawo znosi Śmierć Syna Bożego na krzyżu! Patrz: List do Galatów 3/11-13 i List do Rzymian 7/1-7!
  Zdanie Pawła popiera Ewangelia według Mateusza oraz List do Hebrajczyków!

  Napisałeś, że niezgodna jest mowa Apostoła Pawła z Mową Pana Jezusa, ponieważ Paweł pisze: "Bądźcie NAŚLADOWCAMI MOIMI, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa"! - 1 List do Koryntian 11/1!

  No cóż, naśladować należy Pana Jezusa o czym pisze wyraźnie Paweł ale gdybym miał dać za przykład naśladownictwa tylko papieża i mnie to również powiedziałbym, że lepiej naśladować człowieka wierzącego niż poganina!

  Z drugiej strony patrząc musiała być TA przyczyna skoro Paweł tak powiedział, ponieważ wyraźnie daje Koryntianom do zrozumienia w dalszej części rozdziału, że "głową każdego męża jest Chrystus". Zatem namawia tutaj do służby Zbawicielowi a nie do siebie!

  Inna sprawa:

  Do 1 Listu Pawła do Koryntian 4/15, 16:

  Można być nauczycielem i surowo głosić Słowo Boże, ale ojców w Nauce Bożej jest niewielu. Zatem to Paweł dzięki Łasce Zbawiciela jak ojciec zrodził jednego i drugiego człowieka w Chrystusie Panu! Jednak pomimo, że Paweł używa słów mocnych to zawsze podporządkowuje się pod Pana Jezusa Chrystusa.

  Słowo "ojciec" u Pawła nie jest wystąpieniem przeciwko Panu Jezusowi, lecz dowodem opieki i doglądania trzody Bożej! Paweł po prostu podkreśla, że jest jednym z niewielu, którym bardzo mocno zależy na zbawieniu innych ludzi! Jeżeli takie postępowanie jest wystąpieniem przeciwko Nauce Syna Boga Ojca no to już nie jest to moja wina, że człowiek tego nie rozumie!

  Samo słowo "biskup" użyte w Nowym Przymierzu oznacza "strzegącego" lub "doglądającego". Nie myślisz chyba, że Piotr czy inni Apostołowie nie doglądali po jakimś czasie tych czy innych zgromadzeń którym głosili Słowo Boże?

  Inny temat: No cóż ja nie jestem Świadkiem..., nie zgadzam się z nimi, uważam, że poniżają Boga Ojca i Boga Syna tak jak katolicy, jednak ja również nie mam zamiaru użyć broni przeciwko bliźniemu swemu!

  A Paweł w którym miejscu kazał używać broni przeciwko stworzeniu Bożemu? Wiesz może?

  Piszesz jeszcze:

  "Paweł, oraz inni nauczyciele, których w/g słów Chrystusa w ogóle nie powinno być, zmartwychwstałego nazywają przeklętym". 

  Oj człowieku, Syn Boży zawisł na drzewie! Syn Boży umarł na krzyżu i według Starego Zakonu przeklętym był ten, który w ten sposób kończył swój żywot. Przekleństwo polegało na tym, że i Pana Jezusa nazywano wichrzycielem, kłamcą, fałszywym królem i skazano na śmierć właśnie "na drzewie".

  Zobacz: Księga Powtórzonego Prawa 21/22, 23

  Tak! Niektórzy kapłani izraelscy wydali Pana Jezusa Rzymianom sugerując, że Pan Jezus popełnił grzech i że powinien ponieść śmierć a PRAWO MÓWIŁO, że ten kto wisi na drzewie jest przeklęty przez Boga. Paweł tą starotestamentową zasadę skierował również do Pana Jezusa i to wszystko!

  I dlatego Paweł mówi do Galatów:

  "(13) Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się ZA NAS przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie". 

  3/13

  Innymi słowy: Nasze grzechy Syn Boży zaniósł na krzyż!

  Paweł nie nazwał Pana Jezusa przeklętym ze złości czy nienawiści jak sugerujesz. To PRAWO nazywało przeklętymi tych, którzy za swoje grzechy zawiśli na drzewie!

  Napisałeś jeszcze do mnie:

  "A propos, do jakiego zboru należysz 57KerenOr? Bo chrześcijaninem jesteś na 100%. Jest jakieś 30000 możliwości, dlatego pytam o denominację".

  Gdybyś zapoznał się z moimi wcześniejszymi artykułami to wiedziałbyś, że nie jestem chrześcijaninem. W Dziejach Apostolskich 11/26 przetłumaczono niepoprawnie grecki wyraz "Christianos" na "chrześcijanin" zamiast na "Chrystusowy".

  Zatem jak już to jestem uczniem Chrystusowym! A rejestrowane denominacje mnie nie interesują. Tam jest fałsz i obłuda...!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz 13:51:53 witam
  Wydaje mi się, że już napisałem gdzie Paweł się na Mateusza powołuje. Napiszę o tym notkę, teraz jestem w Katowicach i mam tylko smartfona. Notka taka należy się kilku niedowiarkom włączając gospodina grafa Tołstoja, autorytet za pięć kopiejek.
  PS
  Napisałem "biedny Keren ", bo wiem jak to jest być zbanowanym.
  Pozdrawiam
 • Udało się
  Keren, Ty zawsze masz rację. Po wielu próbach dzięki Twoim też staraniom, udało się. I nie gniewaj się na mnie, jastem szczęśliwy, że się udało.
  Dla nie wtajemniczonych, Keren wie o co chodzi.
 • @63wojciech
  POWODZENIA!

  Wszystko w porządku, ale to Twoja zasługa i... innych!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:47:27
  Owszem dogladano zborów. Nie tylko apostołowie to robili, czym zasłużyli sobie na nazwanie ich przez Pawła szyderczo ,,arcyapostołami". Sam Chrystus dokonał korekt, taką informację przekazując apostołowi Janowi z przeglądu zboru w Efezie:

  Apokalipsa Jana 2,1 Aniołowi1 Kościoła w Efezie1 napisz:
  To mówi Ten, który trzyma w prawej ręce siedem gwiazd,
  Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników:
  2 Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,
  i to że złych nie możesz znieść,
  i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są,
  i żeś ich znalazł kłamcami.


  Jak na ucznia Chrystusa, jesteś 57KerenOr mało frasobliwym i nazbyt pewnym. Nie brakuje Ci nad sobą w/w biskupa? Dobrego biskupa. Pontifex Maximus chyba wypełniał wstępne założenia faryzeusza Pawła.

  Paweł tracił nerwy z tej chęci zbawienia wszystkich, czy, jak największej liczby. Niewielu idzie ścieżką prowadzącą do wąskiej bramy. Judasz też irytował się pewnymi kwestiami, zanim zdradził.

  Z tego co obserwuję następuje niebywałe przyspieszenie wydarzeń i moje marzenie o niedożyciu wielkiego ucisku, może się nie spełnić. Dobre w tym jest to, że wiele rzeczy stanie się jeszcze bardziej klarownych.
 • @Oracz
  PIOTR APOSTOŁ WAM ZAPRZECZA I... KROPKA!

  Witaj!

  Tak Oracz, w wielu, w bardzo wielu kwestiach Biblijnych jestem pewny swoich poczynań w przeciwieństwie do kilku bywalców Neonowego Świata.
  Wiem, że Pan Jezus jest Bogiem i Zbawicielem. Wiem, że posłał Go Bóg Ojciec. Wiem także, (jeśli chodzi o dyskusję o Apostole Pawle), że ów Paweł został bardzo dobrze opisany w Drugim Liście Apostoła Piotra!

  Wiem, ponieważ przeczytałem o tym i wiem dlatego, że zostałem przez Syna Bożego do tego przekonany!

  Cytat o arcyapostołach:

  "(1) Obyście umieli znieść odrobinę niedorzeczności z mojej strony. W samej też rzeczy znosicie. (2) Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, (3) obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi.

   (4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością. (5) Lecz uważam, że ja w niczym nie ustępuję tym arcyapostołom".

  2 List Apostoła Pawła do Koryntian 11/1-5

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  Apostoł Paweł nazwał "arcyapostołami" tych którzy kłamali i fałszywie uczyli o Panu Jezusie a tym samym i o Bogu Ojcu. I choć to byli fałszywi Apostołowie to ludziska słuchali ich więcej niż Apostoła Pawła i innych, który przynosili im Dobrą Nowinę!

  Zatem Paweł mówi Koryntianom, że on w niczym nie ustępuje tym fałszywym arcyapostołom. Niektórzy wysuwają w tym miejscu fatalny wniosek, że Paweł również nazwał się owym fałszywym arcyapostołem a to nieprawda. Paweł wyraźnie odcina się od nich używając zwrotu porównawczego ale pogardliwego, negatywnego.

  Dzisiaj byś powiedział: No ale ja nie jestem gorszy od tych kłamców, prawda!? Skoro oszustów tak łatwo przyjmujecie to czemuż mnie nie mielibyście przyjąć?!

  O korektach dokonanych ponoć przez Pana Jezusa nie wspomnę ponieważ w tym kontekście o którym piszemy, to Ty piszesz dziwne rzeczy!

  Jeśli chodzi o mnie to wystarczy, że mam nad sobą Pasterza Pana Jezusa Chrystusa Ojcowskiego Syna!

  Rozbawiłeś mnie stwierdzeniem:

  "Paweł tracił nerwy z tej chęci zbawienia wszystkich...".

  Tracił nerwy czy walczył o tych ludzi? Tracił nerwy czy pragnął by w zborach nie zasiano kłamstwa i obłudy? Tracił nerwy czy zwracał ludziom uwagę?

  Oracz, czy Ty kiedykolwiek czytałeś Listy Pawła ale tak z namysłem i zrozumieniem?
  Piszecie, (przecież nie Ty tylko) takie fanaberie o Pawle, że po prostu nie wiem czy mam płakać czy też się śmiać!

  Pozwól, że użyję nie najlepszego porównania: A czy Pan Jezus tracił nerwy, gdy poprzewracał stoły w świątyni?

  Co wyście się tak na Pawła uwzięli? Kompletnie go nie rozumiecie...

  A co najważniejsze: Pozytywnie o nim, wyraża się Apostoł Piotr i inni bracia więc jesteście w błędzie i... kropka!

  Przypominam jeszcze raz co powiedział Apostoł Piotr:

  "(14) Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju. (15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i  umiłowany  brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; (16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie".
   
  2 List Apostoła Piotra 3/14-16
   
  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  Zatem skoro dla Apostoła Piotra i innych Paweł był umiłowanym bratem to Wasze dywagacje na ten temat posiadają podtekst diaboliczny!

  Oczywiście pozdrawiam!

  57KO


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 11:24:51
  Zkwituję to krótko. Czytać faryzeusza Pawła, to jak słuchać księdza. Tylko ksiądz jeszcze próbuje zachowywać pozory. Paweł nie. Na okrągło, wbrew nauce danej od Chrystusa powtarza: ,,wiara bez uczynków zbawi". Czyżby szatan miał nadzieję na zbawienie? Nie! Szatanowi chodzi o torpedowanie Bożego Planu!
  Takich Pawłów są na świecie miliony. Chrystus, mimo iż szatan umieszczał podróbki, jest jeden. Jeden jest mistrz, jeden jest nauczyciel.
  Po Sądzie Ostatecznym tego typu dyskusje ustaną raz na zawsze.

  Nie naśladujcie faryzeuszy! Jeśli chcecie dostąpić zbawienia. Jeśli wasza wiara jest pusta, to szukajcie. Jeśli uwikłani jesteście w balwochwalstwo, to czas na opamiętanie jest teraz.
  Nie pokładajcie nadziei w ludziach. Apostołowie do końca, do Ostatniej Wieczerzy nie wiedzieli że wśród nich jest zdrajca i nie wiedzieli kto nim jest, dopóki im tego Chrystus nie wyjawił.
  Chodzi tylko o to, byście żyli w bojaźni przed Bogiem, bo on jest w stanie unicestwić człowieka na zawsze.
  Życie w bojaźni przed Bogiem nie ma nic wspólnego z bajką szatańską, jakoby wiara mogłaby obejść się bez uczynków. Tylko tyle i aż tyle.
  Na tym bazuje kłamstwo faryzeusza trojga imion: Saul vel Szaweł vel Paweł. Jest to misterna robota przeciwnika ludzi i Boga. Już wieki temu poznano się na nim, a jemu podobnych spotkać można wszędzie, jak widać.
 • @Oracz
  JEŚLI NIE ROZUMIESZ MÓW PAWŁA, TO JESZCZE WIELE NIE ROZUMIESZ!

  A przyrównanie Pawła do księdza jest tym, co Keren przytoczył!

  ''(16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie".//

  Tak, Oracz, jesteś jeszcze niewykształcony i nieumocniony w Nauce Pana Jezusa. Wiesz, przypominasz mi kłamliwych świadków którzy na zacytowane słowa proroka Izajasza dotyczącą narodzenia się Boga , czyli Pana Jezusa, nie powtórzą za Izajaszem, BÓG MOCNY, LUB POTĘŻNY.

  Ty natomiast, zacytowane słowa apostoła Piotra w którym wyraźnie mówi o Pawle: ''jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana,'' odrzucasz niczym świadek odrzuca proroka Izajasza, nie sądzisz że jest coś nie tak, przemyśl to a nie wierzgaj przeciw ościeniowi.

  Moim obowiązkiem jest powiedzieć tobie, byś prosił Pana Jezusa o głębsze poznanie Jego Nauk!

  I nie słuchaj pospolitych i babskich waśni, tylko proś Pana Jezusa o pomoc!

  P.s Nie myśl że napisałem to, by ciebie zdenerwować albo wkurzyć ale jest to moim Chrystusowym obowiązkiem bo ja na ŁGARSTWA I OSZCZERSTWA PRZECIW uczniom Pana Jezusa, tak właśnie reaguję.

  Miłego wieczoru.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:02:04
  Zaczyna się robić ,,ciekawie". Bo na przytoczone proroctwo o zborze w Efezie, reakcja jest żadna z twojej i twojej strony. Bo widać, że działacie w duecie jak para jezuitów. Dla wnikliwego badacza sprawa jest oczywista. Myślę, że gdyby wynająć detektywa i zapłacić mu za analizę detektywistyczną tych kwestii to i taki ktoś bez pomocy duchów doszedłby do podobnych wniosków. Co więcej, z analizy licznika widzę, że uprawiacie tu sztukę dla sztuki. Z kolei wklejanie zdjęć zwierząt spokrewnionych z wężem, bo jaszczurka taką jest, jest informacją z gatunku podprogowych, która jednak sporo mówi o waszym i waszym przedsięwzięciu.

  Skoro dostajemy Ducha Prawdy, jak to przekazał Chrystus, to on nam pomaga. Ale jak wiadomo z doświadczenia, gdy pierwszą z brzega zjawę czy inne zjawisko w ciemno klasyfikujemy jako Chrystusa, to kończymy jak siostra Faustyna, zlecając malowanie obrazu Cesare Borgii.
  Przybocznym Pawła nie udało się nawet podać spójnej wersji jego konwersji z płatnego zabójcy Chrystusowych, w wysublimowanego modyfikatora Ewangelii, oraz fałszywego proroka, którego proroctwo nie spełniło się.
  Widać że szatanowi udało się umieszczenie kąkolu tam, gdzie nikt się go nie spodziewał, czyli w Biblii, teraz bardzo zależy mu na obronie tego, czego obronić się nie da.
  Chociaż przyznaję, że znam i takie przypadki, gdzie naprawdę zdolni kaznodzieje, którzy sporo odkrywają, nie poznali się na Pawle. Lecz to wynika już wprost z ich przynależności do którejś z denominacji chrześcijaństwa. Tylko oni wyjmują z jego mów to co im pasuje, a to co nie pasuje, przemilczają.
  Nie wydaje mi się byście byli ze mną szczerzy w kwestii bycia poza kościołem pod wezwaniem Pawła.
  Przeciwnikowi udawało się już dodanie czegoś do Biblii, vide Biblia ks.Wujka, gdzie ksiądz ,,dla dobra Rzymu" dokonał fałszerstwa i zmienił treść, zamiast: potomstwo niewiasty zmiażdży głowę węża, przerobił na :niewiasta zmiażdży głowę węża.
  Tak jak wspomniałem, Chrystus zapowiedział nadejście ,,pana tego świata" i po tych słowach to co następuje po zakończeniu misji, ma nam umożliwić spory niekończące się.

  Jedno jest oczywiste: bez uczynków wiara jest niczym. Taką wiarę posiadają bowiem demony. Wierzą i drżą, ale ich uczynki to nieprawość. Chrystus ostrzegał, że w dniu sądu wielu usłyszy od Niego to samo. Sam nie mam pewności co do siebie. Boję się Boga. Baczę na uczynki, a jednak czasem popełniam błędy na skutek ucisku.
 • @Oracz
  BŁĘDY ORACZ POPEŁNIAMY WSZYSCY, ALE NIE WSZYSCY ....

  Nie wszyscy wiedzą do kogo mamy pójść , by nam te grzechy przebaczył, dobrze że wiesz że Tym Jedynym Jest tylko Pan Jezus.

  Nie chcę być naprzykrzającym się człowiekiem, ale wiedź jedno, że znajomość Pisma Świętego, nie daje nam zbawienia.

  Zbawienie, daje nam i znajomość i WYKONANIE ,CZYLI PRZESTRZEGANIE I DOSTOSOWANIE SIĘ DO TYCHŻE NAUK!

  Zbawienie Daje Pan Jezus i jeśli się do Niego i tylko do Niego modlisz, to robisz PIĘKNIE!.

  Pismo Święte jest jak gdyby znajomością tego, co Pan Jezus od nas chce, jest kodeksem postępowania DUCHOWEGO, BY ODZIEDZICZYĆ ZBAWIENIE. Ale nie wszyscy zostaną pouczeni i wyznaczeni by paść owce, nie wszyscy.

  Znam takich którzy Biblię mają w ręku od 50 lat i chodzą do kościoła, czyli śmiało powiem, że Pan nie Dał takiemu człowiekowi poznać prawdę, do czego zmierzam, ano do tego, że martwi mnie twoja postawa, bo w wielu przypadkach piszesz dobrze, ale to nie wszystko, że w wielu, ale gdy przychodzi do roli Pawła, odrzucasz to, co Pan Jezus WYBRAŁ, to nie jest dobre, co robisz.

  Nie musisz mi wierzyć , twoja sprawa ale powiem tobie, że podeptanie Pawła, jest równoznaczne z podeptaniem APOSTOLSTWA a w takim razie w pewnym sensie, ODRZUCASZ ZBAWICIELA, CZYLI PANA JEZUSA!

  To jest poważna sprawa.

  Tak, wiara bez uczynków jest martwa, to powiedz mi, skoro miłujesz Pana Jezusa (czyli WIARA) to dlaczego odrzucasz Pawła, czyli (tzw UCZYNEK). I nie mów mi czasami że to nie ma nic wspólnego, bo ma!

  I jeszcze jedno, są sprawy Biblijne, których nie da się wytłumaczyć w sposób ludzki, dlatego Pan Jezus mówi : ''by przykładać do Duchowych spraw Duchową miarę'' mnóstwo ludzi tego nie rozumie, bo to, trzeba czuć w inny sposób, ale to już inny temat.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:50:43
  Modlę się tak jak przykazał Chrystus, więc do Boga Ojca.
  I powiem ci, że najwyraźniej masz uszy ale nie korzystasz z nich, masz oczy ale nie widzisz nimi.
  Wiele różnych rzeczy doświadczyłem, chyba po to, bym lepiej wiedział o czym mówię.
  Ja tę miłość do wszystkiego i wszystkich i głupią wiarę że wszyscy dostąpią zbawienia, z szatanem włącznie, kiedyś przechodziłem i inne iniekcje kodu też.
  Dlatego mechanizmy zwiedzenia znam.
  Gdyby nie Bóg, to po kilku sztuczkach szatana, wsiąkłbym w kult maryjny, a do kościółka wydreptałbym ścieżkę.

  Dokładnie pamiętam jak byłem zszokowany cudem który uczynił Bóg, gdy pomyślałem sobie słuchając klechy w radiu, że mam już właściwą ścieżkę i drogę, że zostanę katolickim dewotem. Wtedy nawet nie wiedziałem czy jestem świadkiem cudu uczynionego za sprawą Boga, czy przeciwnie. Teraz to wiem. I nawet domyślam się czemu tak wyraźnych korekt dokonał Bóg. Bo ja wątpiwszy w Jego istnienie, zdałem sobie jednocześnie sprawę, że za głupi jestem by kategorycznie coś stwierdzić i na wypadek gdyby Bóg istniał, będę się dobrze prowadzić. Widać taka postawa była doceniona. Inna sprawa, że jak uczył Chrystus, wyboru sługi dokonuje jeszcze w łonie matki. A jeszcze inna nauka jest taka, że szatan będzie próbował zwodzić nawet wybranych. A kolejna, była o przypadkach gdy człowiek odrzucał powołanie.

  Słusznie napisałeś o przypadkach gdy ktoś czyta Biblię dziesiąt lat i nie wprowadza w życie tego co przeczyta. I takie czytanie na nic się zdaje.
  Od czegoś trzeba zacząć i pamiętam jaki wielki dysonans poznawczy miałem gdy przez Biblię, Bóg pouczał mnie o bałwochwalstwie. Jak sam do siebie powiedziałem; ,,czyli wszystko czego mnie uczono, to dokładna opozycja do woli Boga! Mimo iż POZORNIE wszystko wydaje się niewinne" Następne lata to był mozół wygrzebywania się z wpływu macierzy nierządnic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi.
  A dopiero po ok 15 latach, wpadłem na trop Pawła i jasna dla mnie stała się jego rola. Przy czym, czy był on pierwotnie wzbudzony przez Boga, czy jako faryzeusz zwalczał nauki Mesjasza, będąc przekonanym że słusznie robi, podobnie do katolickiego cenzora nakładającego banicję, to już inna kwestia. Jak znajdę czas to może spróbuję ten temat ugryźć. Pamiętam jednak jak w dość ciekawej dyskusji z dobrze znającymi Biblię chrześcijanami pewnej denominacji, gdy przeszliśmy do rozmowy o Pawle, a była to rozmowa osobista, nie przez internet, to dało się zauważyć dyskretny ale jasny sygnał, kto stoi za ,,poprawioną Ewangelią" przez faryzeusza.
  Za odrzucenie nauki stojącej jawnie w sprzeczności z Ewangelią Chrystusa, u nich wylatuje się ze zboru. I na tym to dyscyplinowanie polega. To wpływ niewidzialnej siły wiadomego pochodzenia.
 • @Oracz
  TO JEST STRASZNY BŁĄD!

  Napisałeś:

  //Modlę się tak jak przykazał Chrystus, więc do Boga Ojca.//

  Nie będę się na ten temat rozpisywał, ale robisz to samo co robią świadkowie, czyli modląc się do Boga Ojca, poniżasz Pana Jezusa i nie wykonujesz Woli Ojcowskiej.

  Teraz widzę dlaczego nie podobają się tobie Mowy Pawła, zapewne przyjdzie czas że i Izajasz ci się nie spodoba, skąd ja to znam.

  Po prostu nie masz miłości do Pana Jezusa, więc tego nie zrozumiesz, ale gdybyś się nawrócił, ZASŁONA MOŻE Z TWYCH OCZU BY OPADŁA!

  Pana Jezusa trzeba wywyższyć, trzeba to zrobić tak jak zrobił to Szczepan, Łotr na krzyżu, Mędrcy którzy tylko Jemu oddali pokłon, Tomasz który rzekł: PAN MÓJ I BÓG MÓJ itd.

  Obrałeś nie tę drogę!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 08:58:24
  No i wiadomo skąd te jaszczurki i węże. Mam nie słuchać Chrystusa, by wywyższyć Chrystusa. Mam słuchać Pawła. Mam nie słuchać proroctw, mam słuchać faryzeusza. Teraz wiadomo kto jest kto.
  Cóż że zbór w Efezie poznał kto podaje się za apostoła, a nim nie jest? Przecież to problem zboru w Efezie, a nie problem Pawła! Paweł ma darmo i z łaski zbawienie. Po to Pawłowie namówili lud, by ten zażądał kary śmierci dla Chrystusa. A potem Pawłowie ogłosili, że za ich grzechy Chrystus zmarł na krzyżu i stał się przeklętym. A wcześniej przeklęte było Prawo, więc zniósł Prawo. Piękna jezuicka robota. Moje gratulacje!


  17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

  7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
  Wy zatem tak się módlcie:
  9 2 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
  niech się święci imię Twoje!
  10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
  11 Chleba naszego powszedniego3 daj nam dzisiaj;
  12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
  13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
  14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
  15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.


  16 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał4. 17 Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. 18 Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz [potrzeba], aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę5. 19 Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM6. 20 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał»7.


  141 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

  71 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały2

  Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

  _------_


  Nie można wywyższyć ponad Boga Ojca Jego Syna. Można przyjąć Syna jako posłańca, gdy się go przyjmie, to poznaje się Boga. Syn daje poznać Boga.
  Ale to już nie dla faryzeuszy nauka. Psom nie daje się tego co święte.
 • @Oracz 23:13:44
  Robisz tak dużo błędów, że ciężko się odnieść...
  Nie czytasz dokładnie. Jeden drobny przykład: // W/g słów Chrystusa, gwarancji takiej nie ma, nawet wtedy gdy Chrystus osobiście wybierze. Bo, jak uczył, szatan będzie próbował zwieść nawet wybranych.//

  Czy próba jest dokonaniem zamierzenia?
 • @Oracz
  NAUKA PANA JEZUSA NAUCZYŁA MNIE...

  Wielu zasad, jedną z nich jest, NIC NA SIŁĘ, ja mówię a wzrost Daje Pan Jezus i choćbym chciał przytoczyć wiele wersetów które są za przysłowiowym ''ZA'' to i tak znajdzie się kilka wersetów które są za przysłowiowym ''PRZECIW'', a więc jakby nie patrzeć, powrócić trzeba do Tego, Który Daje WZROST.

  A więc poznanie które ma człowiek Chrystusowy nigdy( zależy od Zbawiciela) może nie dotrzeć do innego człowieka jeśli ten, nie dostanie tego czegoś, nie dostanie łaski poznania Nauk Zbawiciela.

  Przytoczyłeś modlitwę ''Ojcze nasz"' nie jestem złośliwy, ale zadaj sobie pytanie; Pan Jezus w swych relacjach z Bogiem Ojcem bardzo dokładnie wypowiada się na temat Swego Ojca.

  Będąc więc dociekliwym, zadaję sobie pytanie: Panie Jezu dlaczego wyraźnie nie oznajmiłeś ludziom, że mają MODLIĆ SIĘ DO OJCA MOJEGO, np: ''a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca Mego...

  Przykład Mowy Pana Jezusa

  (6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

  (7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie. (9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest...

  ... A wy tak się módlcie: Ojcze nasz.... dlaczego nie padło w tak ważnej kwestii jak modlitwa, powiedzenie Pana Jezusa, a wy tak się módlcie do Ojca MOJEGO!?

  I choć z pozoru wydaje się to bardzo dziwne co przedstawiłem, to jednak potrafi moje(nie moje Zbawiciela) myślenie wiele poprzestawiać w ludzkim umyśle i tylko ten który zaczyna ''stawać na Chrystusowych nogach, zaczyna się zastanawiać.

  Mam pewien werset który bardzo często kieruje w stronę świadków, dlaczego ktoś zapyta, więc przytoczę go a każdy niech rozważy w sercu swoich i powiem po ludzku: co tu jest grane!?

  Po przeczytaniu tego, człowiekowi któremu zależy na Prawdzie, zada sobie pytanie; Dlaczego i to kieruje do ciebie, z jednej strony Ojcze Nasz i modlitwa do Ojca jak to mówisz ty i świadkowie a z drugiej strony ta mowa:

  ''(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.

  (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

  (21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.

  1 Jana 5/20

  Nie musisz odpowiadać, oczywiście jak chcesz, ale nadal twierdzę, że błądzisz!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Franek Ganek 12:47:39
  Ponieważ były takie przypadki przed Chrystusem, jak i za czasów Chrystusa, casus Judasza Iskarioty (wolna wola, a nie zdalne sterowanie) to odpowiedź nasuwa się sama.

  Szatan posiada moc czynienia cudów, potrafi zgnebić człowieka, a władzę ostatecznie ma nad nim Bóg. Więc ten buntowniczy byt, staje się w rękach Boga narzędziem poddawania próbie. I takiej próbie Bóg poddaje.
  Casus Hioba i wielu innych.

  Jak z nim walczyć, pokazał Chrystus, którego szatan wywiódł na gzyms świątyni i mówił: skacz, nic ci się nie stanie, bo napisano w Piśmie tak a tak.

  Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje2. 6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego3, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków!

  Ja apeluję o przytomność właśnie!
 • @Oracz 14:29:38
  //Ponieważ były takie przypadki przed Chrystusem, jak i za czasów Chrystusa, casus Judasza Iskarioty (wolna wola, a nie zdalne sterowanie) to odpowiedź nasuwa się sama.//

  Nie, odpowiedź nie nasuwa się sama. Ty napisałeś, że nie ma gwarancji bo przepowiadano próby...
  Co to "wybrani": http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1588
  Można się zastanowić czy sens "wybranych do zbawienia" jest taki sam jak wybór Dwunastu Apostołów. I wiemy, że ten, który się zabił miał być zastąpiony od początku.
  Jest tam też rozróżnienie: "(11) Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. (12) Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. (13) Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (14) Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
  (Ew. Mateusza 22:11-14, Biblia Tysiąclecia)


  (64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. JEZUS BOWIEM NA POCZĄTKU WIEDZIAŁ, KTÓRZY TO SĄ , CO NIE WIERZĄ, I KTO MIAŁ GO WYDAĆ. (65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca. (66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. (67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?
  (Ew. Jana 6:61-67, Biblia Tysiąclecia)

  To czy diabeł został pokonany możemy przedyskutować - Judasz zrozumiał swój błąd ale, że był on tak wielki to nie mógł z tym żyć.

  //Ja apeluję o przytomność właśnie!//

  Bardzo dobrze... :-)
  Dzięki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY