Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

SUKCESJA APOSTOLSKA W KOŚCIELE KATOLICKIM NIE ISTNIEJE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PAN JEZUS JEST JEDYNĄ DROGĄ DO BOGA OJCA!

  

ak w dziesięć minut udowodnić, że sukcesja Apostolska w łonie Kościoła Katolickiego nigdy nie istniała? Przeczytaj i zastanów się!

Sukcesja Apostolska: "W katolicyzmie nieprzerwane następstwo biskupów (począwszy od apostołów) prawnie wybranych i ważnie konsekrowanych, którzy strzegą i przekazują depozyt wiary". 

1. Odpowiedz sobie na pytanie: Czy papież jest najwyższym dostojnikiem Kościoła rzymskokatolickiego?


- Twoja odpowiedź brzmi: Tak!


2. Postaw sobie kolejne pytanie: Czy każdy prawnie wybrany papież każdego okresu historii jest i był najwyższym dostojnikiem Kościoła rzymskokatolickiego?


- Twoja odpowiedź nadal powinna brzmieć: Tak!


3. Spójrz na zegarek: Minęła niecała minuta!
4Teraz potrzebujesz wiadomości encyklopedycznej.


  "Linus, Lin, data ur. nieznana, Tuscja (łac. nazwa Toskanii), zm. 23 IX 79 r., Rzym,  papież, męczennik;  pierwszy następca Piotra, biskupa Rzymu;  64-79 r. stał na czele Kościoła rzymskiego".


Encyklopedia powszechna PWN Wydawnictwo Naukowe PWN SA


5. Myślę, że mija 3. minuta!


6. Tenże Linus, zgodnie z punktem 1. i 2. w swoim okresie był najwyższym zwierzchnikiem kościoła rzymskiego. Pamiętasz, Twoja odpowiedź brzmiała: Tak! Zgodnie też z wiadomością encyklopedyczną (punkt 4) stał na czele Kościoła rzymskiego w latach 64-79 n.e. Przyznasz zatem, że na całym świecie nie było wyżej w hierarchii katolickiej stojącego człowieka? No cóż, Twoja odpowiedź nadal powinna brzmieć: Tak!


 

7. Podejdź do półki z książkami. Weź do ręki Biblię, wydanie katolickie (tzw. Biblia Tysiąclecia). Otwórz Ją na stronie 1435. Znajdziesz tam ostatnią kartkę Tablicy Chronologicznej z datą śmierci Apostoła Jana. Było to około 104 roku n. e.
 

 
8. A teraz zastanów się nad poniższymi zdaniami:


Apostoł Jan zmarł około 104 roku n. e. w Efezie (po uwolnieniu z zesłania na wyspę Patmos, na której przebywał od ok. 95 roku n. e.).
Linus był "papieżem" od 64-79 roku n. e.


Po Linusie było jeszcze kilku "papieży", zanim zmarł Jan!  Byli to: Anaklet, Klemens I, Ewaryst (kolejność trzech ostatnich możesz zmienić, no problemo!).

 


 

Przyjmując nadal, że papieże są najwyższymi dostojnikami w łonie Kościoła rzymskiego (patrz, punkt 1 i 2), Linus, Anaklet, Klemens I i Ewaryst, również byli najwyższymi dostojnikami! To logiczna dedukcja!
Przypomnę Ci o czymś: W tym czasie czyli za ich panowania żył jeszcze ostatni Apostoł Pana Jezusa, Jan!


9. Mija 6, a może 8 minuta i Ty już wiesz co napiszę w następnym punkcie! Już wiesz, że ja mam rację, a Ty jej nie masz.


 
10.  Piszę więc: Wymienieni powyżej "papieże", którzy sprawowali swoją władzę gdy jeszcze żył ostatni Apostoł, według Prawa Kanonicznego, według Prawa Katolickiego, według różnych encyklopedii i słowników, stali  wyżej w hierarchii od starego Apostoła Jana.


11. Mija 10 minuta. Wstajesz od komputera i idziesz robić mężowi kolację albo płaczesz czując się oszukana i poniżona. Może nawet masz pretensję do samej siebie i padając na kolana modlisz się do Syna Boga Ojca przepraszając Go za poniżenia jakie z Twojej strony Go spotkały.


Tak! Już to wiesz i możesz krzyczeć na cały głos, że sukcesja Apostolska w Kościele katolickim nie istnieje. No bo jak może istnieć, skoro za czasów kilku "papieży", żył jeszcze ostatni Apostoł, którego hmmm... pominięto w wyborze? Tak! Jana pominięto! A może ów wyraził swoją dezaprobatę w tym temacie? A może jednak ta cała kolejno po sobie następująca lista "papieży" to potężna i ogólnoświatowa katolicka ściema?

 
ednak to ostatnie pytanie nie jest takie ważne. Wszyscy papieże, biskupi, księża, katecheci i różnej maści katoliccy blagierzy odpowiedzą za swoje przewinienia. 
Jest inne pytanie! Jest pytanie ważniejsze i dotyczy... Ciebie!


Oto to pytanie: "Co Ty teraz zrobisz?". 

Uzurpacja  (łac. Usurpatio)!
"Zagarnięcie władzy wbrew prawu, przywłaszczenie sobie prawa do czegoś".Czytelniku, Pan Jezus jest Jedyną Drogą do Boga Ojca. Posłuchaj co powiedział kiedyś do Apostoła Tomasza. Posłuchaj co dzisiaj Zbawiciel Mówi do Ciebie:

 

"(...)  Ja jestem Droga i Prawda, i Żywot,  nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie".


Ewangelia według Jana 14/6


https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


 

KOMENTARZE

 • witaj Kerenie,
  Przekonująco udowodniłeś, co było do udowodnienia.
  Stąd bezsilna wściekłość jednopałów.

  pzdr
 • @
  Witam. Przeczytałem w artykule , że // PAN JEZUS JEST JEDYNĄ DROGĄ DO BOGA OJCA! //

  Tak ! jest to prawdą w Ewangelii Pana Jezusa opisuje jeden z apostołów Jan , że to Pan Jezus jest ;
  Odpowiedział mu Jezus ; Ja jestem droga i prawda i żywot , nikt nie przychodzi do Ojca , tylko prze zemnie / Ewangelia Jana 14 ,6 /

  A od , kościołów , religii , organizacji zarejestrowanych na ziemi , trzymałbym się z dala , dlatego że one nie prowadzą do Pana Jezusa , to drogi do nikąd .

  Bóg Ojciec tylko Syna swego posłał do ludzi i tylko Syna swego dał ludziom ;

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne / Ew. Jana 3,16 / .

  Ojciec Miłuje Syna i Wszystko Oddał w Jego Ręce / Ew. Jana 3,35 /

  Wszystkie organizacje i wyznania zarejestrowane na ziemi nie chcą wykonywać i nie chcą słuchać Woli Boga Ojca , nie chcą przyjść do Pana Jezusa i nie chcą przed nim zgiąć swych kolan , aby mieć żywot.

  A przecież , Bóg Ojciec , tylko Syna swego nam dał !
 • @jassy27
  MASZ RACJĘ: BÓG OJCIEC TYLKO SYNA SWEGO NAM DAŁ!

  I tej sprawy dotyczy również mój powyższy Artykuł chociaż w innym kontekście.

  Papieże i biskupi wytoczyli największe szatańskie działo zwane OSZUSTWEM!
  Ustanowili swoich papieży odrzucając Prawa Boże w tym temacie.

  No i nawet owi kłamliwi papieże nie kryją się z tym, że za czasów rządów rzymskich papieskich uzurpatorów, żył jeszcze Apostoł Jan...

  To się dopiero nazywa bezczelność, ....

  Przypomnę jeszcze raz Twoje słowa:

  "A przecież Bóg Ojciec tylko Syna swego nam dał!".

  TO PRAWDA!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Spadkobiercy
  To co dzisiaj prezentuje koścół, stawia ich w równej linii z inkwizytorami, Kościól katolicki nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem. W czasie mszy jest tylko jedna modlitwa (Ojcze nasz) która jest miła Bogu. Reszta to bałwochwalstwo. Przemieszane modły do Boga, do Marii, Józefa i od niedawna do JPII. Tragedia.
 • @63wojciech
  MODLITWA OJCZE NASZ ALE W USTACH...

  No właśnie 63 wojciech, napisałeś :

  ...W czasie mszy jest tylko jedna modlitwa (Ojcze nasz) która jest miła Bogu...

  Powiem tobie uczciwie i wiem że teraz narobię trochę hałasu ale ta modlitwa którą przytoczyłeś, czyli Biblijna : Ojcze nasz" wypowiedziana w kościele i podczas mszy, jest NIEWAŻNA.

  Ktoś zapyta dlaczego, odpowiedź jest bardzo prosta, ta modlitwa wypowiadana jest nieszczerze gdyż już za chwilę ludzie modlą się do Marii, do świętych, do jakiegoś ducha, do anioła a Biblia wyraźnie nam mówi, że SŁODKI ZDRÓJ NIE MOŻE WYDAWAĆ SŁONEJ WODY!


  Tak więc, ta modlitwa jak i wiele innych modlitw nawet do Pana Jezusa w miejscach gdzie za chwilę są łamane Prawa Zbawiciela, NIE ZNAJDĄ POSŁUCHU I APROBATY W OCZACH PANA JEZUSA.

  TO JEST BAŁWOCHWALSTWO I TAM BOGA NIE UŚWIADCZYSZ!

  Kiedyś 63 wojciechu, inkwizycja kk zabijała ludzi CIELEŚNIE ale nie myśl że ona się skończyła, po dziś dzień kościół katolicki zabija ludzi DUCHOWO, kierując ich w stronę kultów bałwochwalczych !


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:17:34
  No właśnie, po Ojcze nasz mogę wystąpić modlitwy do aniołów, do św. Józefa, św. Eustachego czy św. Kryspina. Ja nie wiem, czy przegapiłem coś? Już jest po końcu świata? Już Jezus Chrystus Józefa czy Eustachego osądził na Sądzie ostatecznym? To są wszystko katolickie fanaberie.
  Ktoś, kto modli się do aniołow, to tak jakby dostał zaproszenie od jakiegoś hrabiego, do pałacu i jakie zdziwienie tegoż hrabiego, że zamiast jemu, to katolik kłania się jego lokajom. Żałosne. Te stare babcie, które klęczą w ławkach i odmawiają różaniec nie zdają sobie sprawy, że z każdym paciorkiem pogrążają się coraz bardziej w grzechu. To wszystko wynika z tego, że katolik nie czyta biblii. Tam Jezus dokładnie powiedział jak powinna wyglądać modlitwa. Nie ma tam żadnego zdrowaś Mario.
 • @63wojciech
  BARDZO TRAFNE SPOSTRZEŻENIE!

  To co przytoczyłeś to dobre i trafne spostrzeżenie:

  //Ktoś, kto modli się do aniołow, to tak jakby dostał zaproszenie od jakiegoś hrabiego, do pałacu i jakie zdziwienie tegoż hrabiego, że zamiast jemu, to katolik kłania się jego lokajom. Żałosne//

  Tak , to jest żałosne ale do tego kłaniania się ''lokajom'' nawołują katoliccy księża!

  A powracając do tematu Kerena, apostoł Jan należał do uczni Pana Jezusa i pobyt swój na wyspie Patmos zawdzięczał zapewne Cesarstwu Rzymskiemu, któremu się nie podporządkował, dlatego ta fikcyjna opowiastka o sukcesji apostolskiej ma naprawdę krótkie nogi i tylko ten który nie zna tych krętaczy, mógłby w to uwierzyć!

  Apostoł Piotr i fikcja że kościół kat. jest zbudowany na nim a także Jan i sukcesja apostolska to kolejne bajki kościoła rzymskiego by tylko zyskać wiernych i ich ogłupić!

  Ale kto z katolików to sprawdzi, kto!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Prymat Piotra to nie to samo co sukcesja apostolska
  ... Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jony. ... Otórz i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr (czyli Skała), i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego... (Mt 16, 17-19).
  Nie Jan stał na czele apostołów ale Piotr i dlatego cała argumentacja przeciw prymatowi papieży w oparciu o to że Jan żył jeszcze kilkadziesiąt lat jest strzałem w płot ma się nijak do całej sprawy.
  Sukcesja apostolska to " nieprzerwane następstwo biskupów (począwszy od apostołów) prawnie wybranych i ważnie konsekrowanych, którzy strzegą i przekazują depozyt wiary". Czyli na chłopski rozum: po apostołach biskupami zostawali ludzie naznaczeni na ich następców i to tacy, którzy nauczali tak jak apostołowie bo byli ich uczniami - stąd wzięło się określenie "ojcowie apostolscy".
  Odwołując się do Klemensa Rzymskiego sam potwierdzasz słuszność stwierdzenia "sukcesja apostolska" bo to przecież Klemens w swoim liście wyjaśnia czym jest hierarchia w Kościele i że jest ona ściśle powiązana z przekazywaniem władzy duchowej wg poniższego schematu:

  Ojciec => Syn => apostołowie => "ci, których apostołowie uznali tego godnymi ze względu na trwanie w jedność i nauce apostołów"

  Jeżeli takiego następstwa nie uznasz za sukcesję apostolską to nie ma co dyskutować.

  P. S.
  Klemens pomimo tego że był w Rzymie interweniował w gminie korynckiej a nie Jan przebywający w tym czasie na egejskiej wyspie Patmos. Dlaczego - bo Kościół pierwotny uznawał autorytet następcy (i ucznia Piotra)
 • @Qivi
  TO MOŻE TROCHĘ INACZEJ.

  Syna , czyli naukę Pana Jezusa, znam, Ojca ze względu na to że, Reprezentuje to samo co Syn, też znam, apostołów ze względu na to że, mają w sobie Naukę Boga Ojca i Boga Syna też znam, znam też tych ludzi którzy mają w sobie prawdziwą naukę, ale naukę kościoła rzymskiego nie znam, a to dlatego że nie ma on nic w sobie, oprócz obłudy i uzurpowania sobie czegoś, czego nigdy nie miał.

  Wspieranie się zaś na Klemensie jest niczym innym, jak powoływaniem się na swoim bajkopisarzu, który zasiadł między wrony!

  Jeśli tego nie rozumiesz, nie ma o czym dyskutować.

  Czyli praktycznie rozmowa zakończona.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  Skoro piszesz "Syna , czyli naukę Pana Jezusa, znam, Ojca ze względu na to że, Reprezentuje to samo co Syn, też znam, apostołów ze względu na to że, mają w sobie Naukę Boga Ojca i Boga Syna też znam" to dlaczego przerywasz ten logiczny ciąg odrzucając uczniów apostołów?

  Wykaż błąd w cytowanym fragmencie listu Klemensa Rzymskiego (specjalnie nie usunąłem koordynatów abyś mógł się odnieść do konkretów).
  "XLIV. l. Także i nasi Apostołowie wiedzieli przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, że będą spory o godność biskupią.
  2. Z tego też powodu, w pełni świadomi, co przyniesie przyszłość, wyznaczyli biskupów i diakonów, a później dodali jeszcze zasadę, że kiedy oni umrą, inni wypróbowani mężowie mają przejąć ich posługę.
  3. Uważamy zatem, że nie jest rzeczą słuszną odsuwać od tej posługi ludzi, którzy wyznaczeni przez Apostołów lub też później przez innych wybitnych mężów za zgodą całego Kościoła służyli owczarni Chrystusowej w sposób nienaganny, z pokorą i spokojem, bez małostkowości, i którym od dawna wszyscy dają dobre świadectwo.
  4. I niemały byłby to błąd pozbawiać godności biskupiej tych, co składają Bogu ofiary w nieskazitelnej pobożności."


  Natomiast pisanie:
  "ale naukę kościoła rzymskiego nie znam, a to dlatego że nie ma on nic w sobie, oprócz obłudy i uzurpowania sobie czegoś, czego nigdy nie miał." sprawia że przyznajesz się do swojej niewiedzy, zamknięcia i zacietrzewienia.

  "Wspieranie się zaś na Klemensie jest niczym innym, jak powoływaniem się na swoim bajkopisarzu, który zasiadł między wrony!"
  Ale proszę wykazać jego działalność "bajkopisarską" na konkretach a nie ogólnikowe stwierdzenia o obłudzie i uzurpacji.

  P. S.
  idę spać - możemy się pospierać jutro wieczorem - kolorowych snów
 • @Qivi
  JA NIE MAM ZAMIARU SIĘ SPIERAĆ.

  Obojętnie jakby na to nie patrzeć, Klemens nawet ten autorstwa Pawła, nie związałby się z takim Cesarstwem Rzymskim jaki zawiązywał się w tamtym czasie i dowodem na to jest Apostoł Jan i zsyłka na Patmos, zapewne w ''nagrodę'' za nie współpracę z ''gorliwymi rzecznikami dobrego''.

  Jest możliwe, że Klemens o którym wspomina Paweł ,poddał się presji Cesarstwa, ale wątpię i w te bajki bo Paweł mówi nam, że ich imiona są zapisane w księdze żywota, dla mnie to dowód że to nie ten Klemens.

  A więc twój Klemens nie uciekł i został kim został, a skoro został, to poddał się władzy, co oznacza że nie był osobą wierzącą, to oznacza że nie miał nic wspólnego z nauką Pana Jezusa, był osobą która miała podszyć się pod apostoła, to tyle i aż tyle.

  Idę spać - ale nie będę się jutro spierać, ty wiesz swoje a ja poznaje ich po uczynkach i tym się różnimy, kolorowych...

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Qivi
  DLACZEGO KŁAMIESZ I SIEJESZ HEREZJĘ NA MOIM BLOGU?

  Ho, ho, ho, Kolego, tak zwany prymat Piotra bardzo ale to bardzo ściśle powiązany jest z sukcesją, ponieważ sukcesja to innymi słowy wybór kolejnego po Piotrze prawnego papieża. Zatem z Waszej strony patrząc bez Piotra jako papieża nie ma początku i bez Piotra nie ma sukcesji!
  Ty chyba jednak nie dość dokładnie przeczytałeś mój artykuł!

  To może ja Ci to wyjaśnię:

  Wyobraź sobie taką wymyśloną scenkę:

  Wybrany został papieżem Polak papież Jan Paweł II zatem wszyscy biskupi katoliccy świata, księża, katecheci i różnej maści inni katolicy poddani są bezpośrednio pod władzę papieża! No ale gdzieś tam żyje sobie ostatni Apostoł Pana Jezusa, Jan, który logicznie rzecz biorąc powinien być także poddany pod papieską władzę i powinien papieżowi Janowi Pawłowi II być posłuszny.

  Ów Apostoł Jan będąc zwykłym śmiertelnikiem powinien powiedzieć, że jest rzymskim katolikiem. Ów Jan musiałby przyznać, że w sukcesji Apostolskiej nie bierze udziału pomimo, że przebywał z Panem Jezusem i był Jego umiłowanym uczniem!

  I również papież Jan Paweł II powinien oświadczyć wszem i wobec, że chociaż żyje jeszcze ostatni świadek Zbawiciela to na mocy postanowienia biskupów nie bierze on udziału w sukcesji Apostolskiej. A to byłaby kolejna herezja!

  Zatem dlaczego oświeconym papieżom rzymskim Duch Boży nie objawił przed wieloma laty, że oto do Rzymu udaje się Jan, któremu należy się sukcesja po Apostole Piotrze skoro to, jak uczycie "pod natchnieniem Ducha Bożego wybierani są papieże"?

  I ważne zagadnienie: W którym miejscu Nowego Testamentu napisane jest, że prymat Piotra dotyczy konkretnie Kościoła RZYMSKOkatolickiego? Wiesz może? Możesz podać taki fragment, że Pan Jezus mówi do Piotra, że Jego władza i stolica papieska rozpocznie się w Rzymie a on jest podwaliną na której opiera się przyszła sukcesja? Czy od tego momentu papież Piotr stał się rzymianinem i zostawiając swoją żonę i całą rodzinę opuścił Izrael i przeniósł się do Watykanu! A może przeniósł się tam z własną rodziną?

  Czy Apostoł Paweł pisząc List do Rzymian nic nie wiedział o papieżu Piotrze urzędującym w Rzymie? Dlaczego Apostoł Paweł pisząc list do Rzymian nie prosi o to by pozdrowić papieża Piotra skoro pozdrawia wiele innych osób? Patrz: Rozdział 16!

  Kolejne pytanie jest następujące: Dlaczego kłamiesz i siejesz herezję na moim blogu?

  Myślę, że to pytanie jest w tym momencie zasadne!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Qivi
  DLACZEGO PAN JEZUS ANI SŁOWEM NIE WSPOMNIAŁ, IŻ KOŚCIÓŁ BOŻY BĘDZIE MIAŁ "SWOJĄ CENTRALĘ" W RZYMIE?

  Czyli również na chłopski rozum:

  Piszesz, że „po Apostołach biskupami zostawali ludzie naznaczeni na ich następców i to tacy, KTÓRZY NAUCZALI TAK JAK APOSTOŁOWIE”. Słusznie piszesz. Dlaczego więc Apostoł Paweł milczy na temat scentralizowanej władzy papieskiej pisząc List do Rzymian? Dlaczego Łukasz w Dziejach Apostolskich pomija tak ważny fakt, jak odwiedziny Apostoła Pawła w rzymskim więzieniu przez papieża Piotra?!

  Dlaczego w ogóle pisząc list do Rzymian Paweł Apostoł "zapomina" pozdrowić tak ważną osobę jaką był papież Piotr?

  Dlaczego to przede wszystkim Pan Jezus ani słowem nie wspomniał, iż Kościół Boży będzie miał "swoją centralę" w Rzymie?

  Piszesz, że "prymat Piotra to nie to samo co sukcesja". Otóż prymat Piotra według katolicyzmu jest ściśle związany z sukcesją, ponieważ papież staje się największych strzegącym wiary w Kościele! Mniejsza w tym momencie z tym, że oszukujecie katolików mówiąc, że Pan Jezus udzielił jakiegoś (papieskiego) prymatu Apostołowi Piotrowi! Owszem, Piotr Apostoł parokrotnie wymieniany jest na pierwszym miejscu ale nawet on nic nie wspomina na temat swojego objęcia władzy w Rzymie i papieskiego panowania nad katolikami na całej kuli ziemskiej!

  Przyznaję, że papieże posiadają swoją sukcesję, która nazywa się sukcesją rzymskokatolicką a nie Sukcesją Apostolską. Ta sukcesja to sukcesja fałszywej nauki, Inkwizycji i morderstw!

  Jednak jeśli rozumiemy sukcesję jako Ewangeliczne a nie rzymskokatolickie "następstwo prawne", to ludzie wierzący wszystkich czasów w tej mierze powinni być sukcesorami Nauki Bożej a wybrani przez Pana Boga ludzie – biskupami, czyli tymi którzy strzegą depozyt wiary! Wszyscy ludzie wierzący w Syna Bożego mają głosić Ewangelię Bożą i opowiadać ludom, narodom i językom "niedościgłe tajemnice Chrystusowe".

  Napisałem "wszyscy ludzie wierzący" zatem wykluczam w tej ocenie rzymskokatolickich biskupów ponieważ owi biskupi nie nauczają tak jak Apostołowie i wierzącymi ludźmi nie są! Zatem nie dziwię się, że do owego szacownego grona papieży nie pasował przed wieloma laty żyjący jeszcze wtedy Apostoł Jan! Nie dziwię się, że Duch Boży nie wybrał go na to papieskie stanowisko, ponieważ nie podobali Mu się tacy sukcesorzy!

  Co ważne: Apostoł Jan otrzymuje polecenie napisania listów do 7 zborów rozsianych w Azji. W ani jednym z nich nie wymienia Rzymu jako specjalnie obranego miasta w który zarządzać ma wybrany przez Pana Boga specjalny biskup! Ani jednemu z 7 zborów nie wydaje Zbawiciel polecenia, że ów zbór ma podlegać pod władzę papieża, czyli największego biskupa w Rzymie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz
  Szkoda że nie odnosisz się do meritum. bo czyż jest odpowiedzią?
  Odpowiedz na pytanie: dlaczego odrzucasz następstwo biskupów po apostołach?
  Z przytoczonego tekstu trudno cokolwiek zrozumieć (postaraj się precyzyjniej formułować myśli - to ułatwi rozmowę), domyślam się że uznajesz że Klemens jest "be" bo współpracował z cesarstwem rzymskim - proszę o dowód w postaci źródła historycznego, które o tym mówi.
  A to że uczniowie apostoła Jana nie mieli nic przeciw kościołowi rzymskiemu potwierdzają ich pisma (wyrażające wiele wzajemnego szacunku) - poszukaj, którzy to ojcowie apostolscy?
  I na koniec mniej więcej w tym czasie gdy apostoł Jan przebywał na Patmos Klemens został zesłany nad Morze Czarne i tam dokonał żywota (wg tracycji z kotwicą u szyi).
  Życzę wszystkiego dobrego. Jak to niektórzy pisują Salut
 • @57KerenOr
  Witam.

  "prymat Piotra bardzo ale to bardzo ściśle powiązany jest z sukcesją, ponieważ sukcesja to innymi słowy wybór kolejnego po Piotrze prawnego papieża."
  Prymat piotrowy to tylko jeden z elementów sukcesji apostolskiej.
  Z Twojego rozumowania utożsamiającego prymat z sukcesją (i odrzucenia obydwóch) wynika wniosek: żaden biskup ustanowiony op śmierci apostołów nie może zostać uznany za "prawomyślnego" (tzn. takiego, który przekazuje nie zniekształcone nauczanie Jezusa), bo skoro następcy i uczniowie Piotra (domyślam się że nie tylko w Rzymie ale także w Antiochii - Ignacy i w Aleksandrii - Marek) przekazywali zniekształcone nauczanie Jezusa, to także uczniowie Jana (Polikarp w Smyrnie i Papiasz w Hierapolis) nie mieli całego depozytu wiary. Nz co zdają się wskazywać pisma Ignacego oraz ich własne.

  Jak by ci to napisać (nie chcę urazić) ale musisz nieco popracować nad warsztatem historycznym. Bo skoro stwierdzasz w swoim artykule, że apostoł Jan albo musiał zostać "papierzem" (chociaż termin ten pojawił się dopiero w III w), albo między nim a biskupem Rzymu był rozłam i to tak głęboki że stawiał bądź Jana bądź Linusa i jego następców poza Kościołem.
  Będąc protestantem doskonale orientujesz się jak funkcjonują wspólnoty - każdy zbór ma znaczną dozę autonomii. Najprawdopodobniej (wskazują na to badania historyczne) tak właśnie funkcjonował Kościół pierwotny. Jednak nie oznaczało to szacunku dla innych wspólnot, większym szacunkiem darzono te Kościoły lokalne, które jako swoich założycieli i nauczycieli (przynajmniej przez pewien czas) miały apostołów. I właśnie stąd się wzięły późniejsze patriarchaty.
  Mógłbym jeszcze dużo napisać ale przecież nie o to chodzi - nie chcesz uczciwie i szczerze przyjąć moich argumentów a obstajesz przy swoim nie udowadniając tego w żaden sposób.

  Może liczysz na zawziętą dyskusję - szkoda czasu i klawiatury.


  Na koniec mam tylko prośbę wykaż mi gdzie skłamałem - będę Ci za to wdzięczny.

  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
 • @Qivi
  POWIADASZ ŻE NIE ODNOSZĘ SIĘ DO MERITUM...

  Ciekawe, a ty zapewne będziesz korzystał z tradycji katolickiej jak to jest w waszym przypadku i na tejże tradycji będziesz mydlił jak to zrobiłeś z Klemensem.

  Widzisz, ja nie mam najmniejszego zamiaru poświęcać czas jakiejś katolickiej tradycji i na podstawie jakichkolwiek domyśleń odkręcać to, co ci oszuści zrobili.

  Nie poświęcę tym oszustom ani chwili i wiem że PO APOSTOŁACH, PRZYSZŁY WILKI !

  To wszystko, życzę również wszystkiego dobrego.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Qivi
  JA TYMCZASEM SKOŃCZYŁEM!

  A gdzie skłamałeś? Wszędzie tam gdzie sukcesję Apostolską odnosisz do Kościoła rzymskokatolickiego pomimo, że papieże kłamią i poniżają Boga Ojca oraz Boga Syna!

  No i tylko tyle...

  Nie odpowiedziałeś mi na kilka zagadnień poruszonych w moich komentarzach zatem nie mam zamiaru tutaj dyskutować o niczym...

  Jednak pokrótce:

  1/ Wiem bardzo dobrze, że Piotr Apostoł nie był żadnym papieżem ani nawet biskupem Rzymu w Waszym katolickim kontekście.

  2/ Setki razy powtarzałem, że nie jestem żadnym protestantem i z protestanckimi sektami nie chcę mieć nic wspólnego! To raczej Wy katolicy spotykacie się z różnej maści przedstawicielami religii, które kłamią i poniżają Boga Ojca oraz Boga Syna podobnie jak wy zresztą.

  Ot, choćby pod poniższym adresem znajdziemy wykaz tych sekt, których przedstawiciele brali udział w ekumenicznym spotkaniu Noworocznym 2019!

  https://ekai.pl/spotkanie-noworoczne-polskiej-rady-ekumenicznej-2/

  3/ Nie zrozumiałeś mnie a' propos działalności Jana i Piotra. Oczywiście, że papieży na początku żadnych nie było. Pisałem jednak według Waszej chronologii a nie według moich wiadomości opartych na historii prawdziwej a nie oszukańczej! Czytaj ze zrozumieniem. Zatem jeśli papieży nie było na początku to nie macie prawa Waszych chronologii papieskich zaczynać od... Piotra!

  A skoro żył jeszcze Apostoł Pana Jezusa Jan a wybrany został inny "następca" Piotra NAD CAŁYM KOŚCIOŁEM NA ŚWIECIE to, to już jest kolejna Wasza herezja. ZRESZTĄ... Tylko Pan Jezus, Syn Boga Ojca panuje nad całą społecznością ludzi wierzących. A Duch Boży pobudza ludzi do działalności Bożej a nie szatańskiej!

  Jak wspomniałem powyżej: "Nie odpowiedziałeś mi na kilka zagadnień poruszonych w moich komentarzach"!

  http://m.neon24.pl/70f79f7e9479ada2fb850e5dca701820,13,0.jpg

  A najważniejsze z nich umieściłem w komentarzu pt:

  "DLACZEGO PAN JEZUS ANI SŁOWEM NIE WSPOMNIAŁ, IŻ KOŚCIÓŁ BOŻY BĘDZIE MIAŁ "SWOJĄ CENTRALĘ" W RZYMIE?"".

  Zatem nie mam zamiaru bawić się w kotka i myszkę. Koniec katolickich kłamstw na moim blogu...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @60grzegorz @63wojciech
  MODLITWA RÓWNIEŻ MOŻE BYĆ OHYDĄ!

  Tymczasem do Waszej dyskusji dodam jeden cytat:

  "(9) U tego, KTO ODWRACA UCHO, ABY NIE SŁYSZEĆ NAUKI, nawet modlitwa jest ohydą". 

  Księga Przysłów (Przypowieści Salomona) 28/9!

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:17:07
  Żeby mieć prawo do dziedziczenia po kimś, trzeba uprawiać tę samą politykę, głosić te same poglądy. Kościół katolicki nie zalicza się do spadkobiercóe Jezusa Chrystusa, bo jego poglądy są niezgodne a czasami wręcz sprzeczne z nauczaniem Jezusa Chrystusa. To, że przykazania są zmieniane, niektóre wyrzucane z dekalogu to nic. Celowo oddalają swoich wiernych od Jezusa Chrystusa wstawiając obce bożki typu Maria, co przez cały pontyfikat robił JPII. Co dzień oddalał wiernych od Zbawiciela, od zbawienia. To ma być sukcesja po Jezusie Chystusie?
 • @63wojciech 20:12:56
  Niektórzy Polacy dziwią się, że w tym kraju nie da się nic zrobić, jest kompletna beznadzieja. Jeśli kraj, naród ofiarowuje sie zamiast Jezusowi Chrystusowi, Marii, to nic dziwnego, że jesteśmy pomiotłem dla całego świata. Po ślubach do Marii zaraz I potem II i III rozbiór Polski. Odzyskanie niepodległości a potem znowu modły do Marii. II wojna i kaźń w obozach i po wojnie w jednostkach NKWD. To nie wystarczyło, nadal Polak katolik modli się do Marii. Nawet jak niektórzy wieszczą, że z naszego kraju zrobią Judeopolonię, to nadal będą się modlić do Marii. Przedziwne i bezczelne, że przy takich modłach chcą czegoś lepszego.
 • @63wojciech 20:30:03
  Katolicy tak żałują JPII, żew ostatnich dniach wystawiony do okna nie mógł nic powiedzeć. A nie zastanawiają się, że przez całe życie nagadał tyle pierdół, że Jezus Chrystus powiedział Dość. Więcej już nie powiesz nic. Całe życie spędził w grzechu. Zawsze twój, to jego hasło. Tylko, że zawsze Marii, a nie Jezusa. Rzadko kto mu to wytyka. Całe życie bałwochwalcze i wmawiał wiernym, że należy się modlić da Marii. I to jest katolicki święty do którego już chyba należy się modlić, sąpisane litanie. Diabeł się cieszy.
 • @63wojciech 20:40:58
  Odnośnie spadkobierców, to tak jak dzisiejszy szef PSL mówi, że jest spadkobiercą Witosa. BUHAHA. Te czasy są jak wczoraj i taka obłuda. A co dopiero tyczy sie katolików i wydarzeń sprzed 2000 lat. Wszystko można przeinaczyć, wszystko można tak dopasować, żeby przede wszystkim była pełna taca.
 • @63wojciech 20:30:03
  Problemem jest to, że nie są zdolni do usłyszenia co się do nich mówi. A mówi się: ktoś tam zuchwale usunął II przykazanie. Ktoś wam cenzuruje nauki Chrystusa, odczytuje je wybiórczo, zawsze te same wersety i zawsze te same wersety przemilcza. Za samo posiadanie Biblii ta skompromitowana instytucja paliła żywcem i rąbała na kawałki (los Jana Husa).

  Niestety, jest tak że latami trzeba się z tego bagna wyciągać, nawet z Bożą pomocą. To nie jest takie hop-siup. Tu paluchy swoje macza szatan.
  Oddawanie czci posągom (jakimkolwiek), ludziom (mówienie per ojcze, ojciec święty), modły do zmarłych (także świętych) to sprzeniewierzenie się Bogu! O tym mówią nauki które są w Biblii.
  To się faktycznie nie mieści w głowie, że ten czy ów może wiedzieć lepiej niż szanowana instytucja, licząca 1700 lat. Ale weź który Biblię i zobacz sam!
  Wszystkie spiski jakie widzieliście to jest NIC w porównaniu z tym, jak świat odciąga ciebie i ciebie, oraz ciebie od Boga! Bylebyś tylko bladego pojęcia nie miał, że idziesz drogą szeroką i prostą ku bramie szerokiej. Prosto na zatracenie!
  Bardzo to frustrujące. Mamy jednak przykład Chrystusa, którego to samo bardzo irytowało.

  Klękanie przed posągiem kobiety z dzieckiem, bądź bez dziecka, to oddawanie czci, nie matce Chrystusa, bo ta dobrze znała Prawo, ale jest to oddawanie czci bóstwom obcym! Od choćby Izydzie z Egiptu. Obelisk na środku watykańskiego placu, jest przywieziony z.. Egiptu! W jakim celu?

  Jednym zmechanizmów trzymających bałwochwalców w szachu, jest ten, który obnażył Chrystus:

  Mt 10,34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

  Na pierwszym etapie to matka i ojciec starają się wybić z głowy, a z czasem mogą zacząć knuć zemstę w/g szatańskiego planu. Dlatego tu Chrystus podaje przepowiednię.
  Sprawdzone: możesz bez problemu ogłosić że nie wierzysz - jesteś ateistą. No to trudno! Ale spróbuj tylko zacząć czytać Biblię, wprowadzać w życie to, co przeczytałeś. Mimo iż nikomu nie robisz krzywdy, z miejsca staniesz się ,,czarną owcą" dla rodziny. Wrogiem publicznym nr 1. No i tu zaczynają się kalkulacje.
  Stąd ta przepowiednia. Pytanie: kiedy to słyszeliście na mszy?
 • @Oracz
  WRÓG PUBLICZNY NUMBER ONE!

  Cytat:

  "Możesz bez problemu ogłosić że nie wierzysz - jesteś ateistą. No to trudno! Ale spróbuj tylko zacząć czytać Biblię, wprowadzać w życie to, co przeczytałeś. Mimo iż nikomu nie robisz krzywdy, z miejsca staniesz się ,,czarną owcą" dla rodziny. Wrogiem publicznym nr 1".

  Bez dwóch zdań - RACJA!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  SKĄD JA TO ZNAM!?

  (34) Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.

  (35) Bo przyszedłem PORÓŻNIĆ człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.

  (36) Tak to staną się WROGAMI człowieka domownicy jego.

  (37) Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.

  (38) I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.

  Ewangelia według Mateusza 10 / 34-38

  Tak na marginesie, kiedyś dawno temu pewien człowiek przez nieznajomość Nauk, zarzucił Panu Jezusowi wprowadzenie nienawiści.

  Do dnia dzisiejszego, jest jeszcze mnóstwo takich ludzi, którzy Zbawicielowi zarzucają, nienawiść.

  Cóż, człowiek który chce znać odpowiedź , znajdzie ją, a przecież jest ona łatwa, tylko trzeba chcieć i prosić!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @
  I KOLEJNY PRZYKŁAD.

  (25) A szły za nim liczne tłumy, i obróciwszy się, rzekł do nich:

  (26) Jeśli kto przychodzi do mnie, A NIE MA W NIENAWIŚCI ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.

  (27) Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.

  Ewangelia według Łukasza 14/ 25-27

  Kolejne wersety, które ludzie źle interpretują!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY