Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 3007 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

NIE ZNACIE EWANGELII BOŻEJ! Kilka słów do "Oracza"!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hmmm.. Niedługo z Nowego Przymierza zostaną według Was tylko i wyłącznie prawdziwe... okładki!

 

Napisałeś:

 

"Żaden apostoł nie może mieć autorytetu większego od Boga. Nie może też żaden apostoł wykładać nauk będących w opozycji do nauk Chrystusa".

 

  Oczywiście!  Żaden Apostoł nie może głosić nauk sprzecznych z Naukami Boga Ojca oraz Boga Syna. To zrozumiałe.  Inaczej ów apostoł by został nazwany fałszywym apostołem!

 

 

A może Ty i wielu Tobie podobnych oskarżycieli Apostoła Pawła, po prostu  nie rozumiecie  Nauk Pana Jezusa?


apewne, skoro jesteście nieprzyjaciółmi Pawła, to zapewne tak jest! Odrzuciliście  zatem w jakiś sposób kilkanaście "Pawłowych Listów" a teraz nie zgadzasz się z Apostołem Piotrem. Macie zastrzeżenia co do słów Łukasza. Nie pasuje Wam Marek... Domyślam się, że niedługo z Nowego Przymierza zostaną według Was tylko i wyłącznie prawdziwe... okładki!

 

Kiedyś napisałeś:

 

"Tak się składa, że 20 lat temu, kiedy jeszcze nie byłem wzbudzony do poznawania Boga i Jego planów, a także Jego woli, pracowałem przy komputerach".


 

No cóż,  odrzucając połowę Nowego Testamentu i kto wie co jeszcze, nadal nie jesteś wzbudzony do poznania Bożych Planów!  Nie może bowiem być wzbudzonym człowiek, który poniża i obraża natchnionego Duchem Świętym Pawła oraz Piotra!


 


KOMENTARZE

 • DO JEDYNKOWICZÓW!
  MOŻE MACIE JAKIEŚ CYTATY Z NOWEGO PRZYMIERZA NA UWADZE?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  JESZCZE RAZ POPROSZĘ O... CYTAT!

  Napisałeś o Apostole Pawle, że "uczył, że uczynki nie mają znaczenia, że zbawienie dotyczy wszystkich i darmo (niezależne od uczynków)".

  Nieprawda, Apostoł Paweł nie uczył wcale, że uczynki nie mają znaczenia. APOSTOŁ PAWEŁ popierał Naukę Pana Jezusa na temat dobrych uczynków, ponieważ jak powiada Jakub, "WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  CZY TY KIEDYKOLWIEK CZYTAŁEŚ NOWE PRZYMIERZE CZY TAK JAK INNI STRZELASZ Z KAPISZONÓW?

  Jednak Paweł uczył, że uczynki mają znaczenie! No i oczywiście popierał Naukę Syna Bożego!

  "(19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.

  (22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. (24) A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. (25) Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy. (26) Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc".

  List Ap. Pawła do Galatów 5/19-26

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  SĄDZĘ ŻE TAK JAK NAPISAŁEŚ...

  Ten i wielu tu innych, strzela z kapiszonów, to chmury bezwodne unoszone lada wiatrem.

  Już kiedyś ktoś tu napisał, że im najlepiej czyta się pierwszą i ostatnią stronę Biblii, jedynie co z niej znają to pierwszą stronę i ostatnią, ale tę z ceną.

  Bardzo bolą ich wypowiedzi apostoła Pawła, wiem że katolikom nie są one na rączkę, zresztą czy tylko katolikom!?

  A tak w ogóle to Keren , nie zauważasz w ich wypowiedziach, rzekłbym powiedzieć odważnie, jakiejś dziecięcej logiki, jakiegoś dziecięcego rozumowania, nie wiem, bo ja mam takie wrażenie jakby to dzieci pisały albo jacyś księża.

  Tak czy owak, musimy znosić tę dziecinadę i nic na to nie zrobimy, o przepraszam , zrobimy, piszemy co sądzimy o tym, bo takie mamy prawo.

  P.s Sądzę że znowu nabrali wody ...no ale z drugiej strony co te bidulki mają na swoją obronę , no co, nawet umiejętne dobranie odpowiednio zważonych wersetów, jest dla nich nie do przedstawienia, to za duży kłopot jak na ich umysł.

  No , chyba że się do Pana Jezusa, nawrócą, czego im życzę!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  ZŁA NOWINA GŁOSZONA PRZEZ UCZNIÓW SZATANA!

  No cóż, niezrozumienie nauk Apostoła Pawła jest w Internecie niebywałe. Można powiedzieć, że istnieje TUTAJ specjalna klika, która swoje strzały kieruje w tego Bożego ucznia, Bożego Apostoła. A zatem pod przykrywką walki z Pawłem w rzeczy samej czyni się kłamcę z Syna Bożego, który Pawła wcale nie powołał.

  Ewangelista Łukasz czy uczeń Marek nie zasługują na żaden szacunek, bo oni również są nieuczciwi!
  No i w dodatku nie liczy się Apostoł Piotr, który z innymi uczniami pochwala Apostoła Pawła tylko liczy się kilku kłamców, którzy w Internet wrzucili fałszywe oskarżenia.

  Ale nic to... Kłamcy i tak zostaną obnażeni a złodzieje Słów Bożych ukarani!

  Kilku TUTAJ obecnych oszustów pisze własną... ale "złą nowinę".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Właśnie znajomość
  Właśnie znajomość Ewangelii pozwala szybko rozpoznać ,,apostolstwo" Szawła. Nie będę jednak po raz 5 tego samego pisał. Zwłaszcza tu.

  Chrystus NIE STAŁ SIĘ PRZEKLĘTY przez to że bez winy go posłano na śmierć, a Zakon NIGDY NIE BYŁ PRZEKLĘTY. Nie ma zbawienia wszystkich. Nie ma zbawienia bez uczynków.
 • @Oracz
  http://m.neon24.pl/ca0fe992fca62afd80a853efcf831db5,13,0.jpg

  CZŁOWIEK ZOSTAJE USPRAWIEDLIWIONY NIE Z UCZYNKÓW ZAKONU, A TYLKO PRZEZ WIARĘ W CHRYSTUSA JEZUSA!

  Napisałeś, że:

  "Paweł głosił inną naukę od Chrystusa. Uczył, że uczynki nie mają znaczenia...".

  http://nowapolska.neon24.pl/post/148447,czy-jezus-przebaczyl-kajfaszowi#comment_1542617

  Ja napisałem pod tym samym adresem:

  "Nieprawda, Apostoł Paweł nie uczył wcale, że uczynki nie mają znaczenia...

  Powyżej na dowód, iż się mylisz przytoczyłem List Ap. Pawła do Galatów 5/19-26 w którym wyraźnie Paweł stwierdza, że uczynki mają kolosalne znaczenie!!!

  Ty nie zważając wcale na słowa Pawła do Galatów nadal uwiedziony fałszywą nauką przytoczyłeś cytat, który wydaje Ci się, że przemawia za Twoimi, (Waszymi) oskarżeniami skierowanymi w stronę ucznia Syna Bożego!

  "3:28 Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu".

  List do Rzymian 3:28

  Stwierdzając, że powyższy cytat jest dowodem na to, iż Paweł uczył, że uczynki nie mają znaczenia jest potwierdzeniem tytułu mojego artykułu: NIE ZNASZ EWANGELII!

  I chociaż wiedziałem, że przytoczysz tego typu cytat (wiesz mi lub nie), zaczekałem, aż weźmiesz pióro do ręki i... popełnisz sromotną gafę!
  Otóż Paweł miał rację, człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę w Pana Jezusa niezależnie od UCZYNKÓW ZAKONU!

  Niezależnie od UCZYNKÓW ZAKONU!!! Paweł wyraźnie daje do zrozumienia, że o uczynki ZAKONU chodzi a nie o uczynki w ogóle! Mylisz pojęcia!

  A cóż to takiego ów niepotrzebny już UCZYNEK ZAKONU? To taki przepis który według Prawa Starego Przymierza był narzucony przez Pana Boga! I przykładowo chodzi o : Obrzezanie, dziesięcinę, zabijanie baranka, obchodzenie sabatu z piątku na sobotę i wiele innych przepisów.

  Cytat inny:

  "(15) My jesteśmy Judejczykami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, (16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony NIE Z UCZYNKÓW ZAKONU, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek".

  List Apostoła Pawła do Galatów 2/15, 16

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  Tak! Apostoł Paweł miał rację pisząc, że żadne ciało nie zostaje usprawiedliwione z "uczynków ZAKONU"!

  Gdy piszesz o Apostole Pawle, że ów uczeń Zbawiciela "uczył, że uczynki nie mają znaczenia" to po prostu chcący czy niechcący kłamiesz, ponieważ ... nie znasz Nauki Pana Jezusa!

  PS

  http://m.neon24.pl/269f0e08279216afc8c577dcd7079c3d,13,0.png Za jakiś czas napiszę o kolejnych Twoich bezpodstawnych oskarżeniach... Najpierw odpowiedz mi na powyższy komentarz!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  NA TEMAT TWOJEGO TCHÓRZOSTWA I KŁAMSTWA NAPISAŁEM POD ADRESEM:

  http://nowapolska.neon24.pl/post/148447,czy-jezus-przebaczyl-kajfaszowi#comment_1542658


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:34:54
  A List św. Jakuba? Ten o uczynkach? Słabi jesteście. I nawet miliardy coca coli tego nie zmienią.
 • @Wican
  CHCIAŁEM CIEBIE UŚWIADOMIĆ..

  Że nadużywanie Coca Coli , może właśnie zakończyć się dla ciebie tragiczne, zresztą po wpisie widać że ci nie służy, polecam napój dla dzieci ''Kubuś" to dobra alternatywa dla ciebie i wielu piszących tu dzieci, bo inaczej tego nie można zrozumieć, czytając takie wypowiedzi jak choćby twoja, mocarzu.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Wican
  PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ SPOKOJNIE, TAK BEZ "NERWANCJI"!

  Rozumiem, że nie doczytałeś. Powyżej w komentarzu pt: "JESZCZE RAZ POPROSZĘ O... CYTAT" przytoczyłem właśnie mowę Jakuba na temat uczynków! I doprawdy coca cola to... słaby argument. Lepsze jest czytanie ze zrozumieniem!

  Zauważ również, że Kolega Oracz napisał, że "Paweł głosił inną naukę od Chrystusa. Uczył, że uczynki nie mają znaczenia..." a to nie jest prawdą. Owszem Apostoł Paweł głosił, że uczynki są niepotrzebne ale chodziło mu o uczynki wynikające z Nauk Zakonu "Mojżeszowego".

  Natomiast Paweł wręcz namawiał do czynienia dobrych uczynków w wielu miejscach w swoich Listach!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 19:58:04
  Zaczepki ad persona daruj sobie.
 • @Oracz
  OSKARŻASZ BOŻEGO UCZNIA O TO CZEGO NAWET NIE MIAŁ NA MYŚLI ZATEM SKORO TO TY NAPISAŁEŚ TO DO CIEBIE MOGĘ MIEĆ TYLKO PRETENSJĘ A NIE DO KUBUSIA PUCHATKA!

  Po prostu źle zrozumiałeś mowę Apostoła Pawła, (jak wielu tutaj będących neonowiczów) i nie masz krzty odwagi by do tego się przyznać!

  Oczywiście oskarżać jest bardzo łatwo! I to nie są żadne zaczepki tylko wykazanie Twojej niewiedzy w temacie!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  KLAKIERSTWO, BYŁO JEST I ...

  Ludzie wynajęci do siania chaosu, sprzeciwiający się zdrowej Nauce Chrystusa, wyzuci z prawdy, oziębli, przekupni, myślący że można wszystkim narzucić to, co myśli guru, to tylko mała namiastka określeń spadających na tych oszustów, którzy myślą, że cały świat jest ciemny.

  Mene, mene, tekel, uparsin.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:26:25
  Nie odpowiedziałeś na pytanie na putanie o List jakuba? Coca cola to tylko szczegół, a pomyliłem cię ze ŚJ
 • @57KerenOr 09:59:23
  Twoja ,,wiedza" potrzebuje: nazwania kogoś kłamcą, po czym zakneblowania mu ust.
  Faryzejska robota.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TAGI

ULUBIENI AUTORZY