Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

KATOLICKIE LUSTRO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dopóki Syn Boży nie przeszkodzi oszustom z Watykanu, dopóty brnąć będziesz w nauce nie dającej zbawienia!

Mniej więcej Twoje życie wygląda tak:


Gdy się urodzisz, to  nie masz wpływu  na to, że cię ochrzczą.
Gdy masz 8 czy 9 lat to  nie masz wpływu  na to, że idziesz do komunii.


  Potem jest coraz trudniej... Nie zauważasz, że jesteś już zarażony śmiertelnym wirusem zwanym: Tradycja katolicka!


Następnie spotykasz dziewczynę. Ma na imię "Katoliczka"! Zabujany po same uszy nie masz czasu  na myślenie. Wtedy włączasz bieg... wsteczny! Kompletnie nie myślisz  racjonalnie. Snujesz z kobietą plany a zaczyna się od białej sukni i oczywiście od ślubu kościelnego. Może masz swoje zdanie ale miłość jest ślepa. Dla Niej, dla Rodziców, dla Znajomych, łamiesz wszystkie zasady i bierzesz ślub kościelny. 


Teraz jest już tylko gorzej: Chrzcisz swoje dziecko. Posyłasz je do komunii. Przygotowujesz pociechę do... ślubu kościelnego a potem owe umiłowane Twoje dziecko wyprawia ci świetny katolicki pogrzeb!


Podsumujmy:

Chrzest – Nie znasz Nauk Pana Jezusa z przyczyn oczywistych!
Komunia – Nie znasz Nauki Pana Jezusa...
Ślub – Nie znasz Nauki Pana Jezusa...


Umierasz więc jako katolik, który nigdy nie poznał Biblii!  Umierasz więc jako katolik, który nie rozumie Nauki Boga Ojca i Jego Syna.  Umierasz więc jako poganin!


 ednak ksiądz nad grobem wszystkim oznajmia, że Twoja dusza już jest w Niebie! Idiotyczne prawda?


No, mogą być jeszcze inne wersje katolickiego życia...


atem jeżeli w Twoje życie pewnego dnia nie wkroczy Syn Boga Ojca, dopóki nie przeszkodzi oszustom z Watykanu, dopóty brnąć będziesz "przez wiele pokoleń" w nauce nie dającej zbawienia i nadziei!KOMENTARZE

 • @Autor
  Umierasz jak ktoś pełen pychy. Jako ktoś, kto w swej pysze uzurpuje sobie prawo do Sądu Bożego.
  Na szczęście, małe sekty są tylko głośne. A "jeśli krowa głośno ryczy to...". Bardzie groteska niż zagrożenie dla katolicyzmu.
 • @Wican
  KATOLIK NIE ZNA NAUK PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

  W tym sęk Wican, że z góry zakładasz, że jestem pyszny ponieważ w moich komentarzach widoczna jest pewność, której Ty nie posiadasz! Nawet nie potrafisz odnieść się do powyższego tematu, ponieważ gdzieś tam w zanadrzu serca wiesz, że taki właśnie jest katolik jak opisałem go w moim krótkim artykule!

  Tak Wican, katolik nie zna Nauk Pana Jezusa i Boga Ojca. Byłem katolikiem i z dziesiątkami katolików rozmawiałem więc wiem! I to wszystko!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Wican
  GDYBYŚMY NIE BYLI ZAGROŻENIEM DLA KATOLICYZMU, TO BYŚ SIEDZIAŁ CICHO, ALE SKORO BRONISZ NIKŁYCH KŁAMSTW OPARTYCH NA, NO właśnie, nie wiem na czym, raczej urojeniach, to wybacz, ale coś się dzieje i to nic dobrego jeśli chodzi o katolicyzm.

  Chyba zapominasz, że las zapala mała iskierka.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Ojciec Miłuje Syna i Wszystko Oddał w Jego Ręce / Ew. Jana 3,35 /
  Owa tradycja katolicka , o której pisze autor postu ,nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Jezusa , Ojcowskiego Syna , i nie ma nic wspólnego z Nauką Pana Jezusa .

  Katolicy i inne wyznania , zarejestrowane tu na ziemi , religie i organizacje , nie chcą być posłuszne i nie chcą się podporządkować Nauce Pana Jezusa , a z Wolą Boga Ojca absolutnie się nie liczą i nie mają nawet zamiaru jej wykonywać .

  Umiłowali własną chwałę tj. tradycję i własną naukę , niż chwałę Bożą i Naukę Bożą . Dla nich tradycja ojców jest ważniejsza od Ojcowskiego rozkazu i od Woli Boga Ojca .

  Zapomnieli całkowicie o Przykazaniach Bożych i o Ojcowskim darze , którym jest Pan i Bóg Jezus Chrystus .

  A przecież Umiłowany Bóg Ojciec , nikogo innego nie posłał do ludzi tylko Syna Swego Umiłowanego , aby zbawił świat i aby uratował rodzaj ludzki i aby świat był przez Niego Zbawiony.

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne . Ewangelia Jana 3,16 .

  Pan Jezus powiedział w Ewangelii ;

  Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie ja jestem, tam i sługa mój będzie ; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój .
  Ewangelia Jana 12/26 .

  Ojciec Miłuje Syna i Wszystko Oddał w Jego Ręce .
  Ewangelia Jana 3,35

  autor napisał w swoim poście ;

  /////Chrzest – Nie znasz Nauk Pana Jezusa z przyczyn oczywistych!
  Komunia – Nie znasz Nauki Pana Jezusa...
  Ślub – Nie znasz Nauki Pana Jezusa...//////

  I taka jest prawda , i takie są fakty , i każdy może to sprawdzić . Jest to po prostu katolicka tradycja ojców i są to obrzędy wymyślone przez ludzi , które nie mają nic wspólnego z prawdziwą wiarą w Pana Jezusa i Boga Ojca .
 • @57KerenOr 21:27:11
  Jesteś pyszny a nie pewny. I uzurpujesz sobie prawo do sądu Bożego? Kto Ci to prawo nadał?
 • @60grzegorz 22:24:54
  Przez grzeczność się odzywam, a nie z przestrachu.Jesteście słabi i wrzaski tego nie zmienią.kATOLICYZM TRWA PONAD 2000 LAT i potrwa aż do sądu Ostatecznego

  I jakich kłamstw bronię? Czy to wy raczej manipulujecie udając, ze nie ma Listu św. Jakuba? Tego o uczynkach? Takich grupek jak warz są tysiące. Margines marginesu. Wg Was, to Bóg jest małostkowy. A skoro wy dosyć literalnie traktujecie Pismo, to powinniście się obrzezać oraz spożywać mięso z tzw. uboju rytualnego.. Czy jednak jesteście pozerami?
 • @Wican
  BARDZO CIĘ PROSZĘ BYŚ ODPOWIEDZIAŁ MI NA PONIŻSZE ZAGADNIENIA!

  No cóż, gdyby każdy odzywał się w rozmowie tak jak Ty, to nikt nigdy nie głosiłby Ewangelii Pana Jezusa Chrystusa!

  Do niczego nie uzurpuję sobie prawa...
  Po prostu mój artykuł jest taką małą retrospekcją życia katolika, który nie opiera swojej egzystencji na Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca.

  No ale może TY potrzebujesz dowodów?

  http://m.neon24.pl/856a20899356f20e906a840aa7747794,13,0.jpg

  1/ W którym miejscu Nowego Przymierza napisane jest, że wolno modły swoje zanosić do Marii?

  2/ Udowodnij mi, że Pan Bóg dał Mojżeszowi Przykazanie o brzmieniu: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił"?

  3/ Wykaż na podstawie Pisma Świętego, że Małego Pana Jezusa odwiedziło trzech króli o imionach Kacper, Melchior i Baltazar.

  4/ Pokaż gdzie jest napisane, że Bóg Ojciec albo Bóg Syn pozwolili się modlić do jakiegokolwiek człowieka, (np. do papieża Jana Pawła II)?

  (...) To tyle na początek!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Wican
  MOWA JAKUBA O UCZYNKACH JUŻ DAWNO ZOSTAŁA PRZYTOCZONA WICAN... 

  Napisałeś do 60grzegorza:

  "Czy to wy raczej manipulujecie udając, że nie ma Listu św. Jakuba? Tego o uczynkach?".

  http://m.neon24.pl/8934ba192a27ca2fdff40f8d585b4feb,13,0.png

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148463,nie-znacie-ewangelii-bozej-kilka-slow-do-oracza#comment_1542172 

  Pod powyższym adresem w komentarzu pt: "JESZCZE RAZ POPROSZĘ O... CYTAT" napisałem o uczynkach zanim TY zwróciłeś na to uwagę: " Jak powiada Jakub, "WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA".

  Na tej samej stronie widnieje również mój komentarz do Ciebie pt: "PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ SPOKOJNIE, TAK BEZ "NERWANCJI"! Napisałem tam:

  "Rozumiem, że nie doczytałeś. Powyżej w komentarzu pt: "JESZCZE RAZ POPROSZĘ O... CYTAT" przytoczyłem właśnie MOWĘ JAKUBA NA TEMAT UCZYNKÓW! I doprawdy coca cola to... słaby argument. Lepsze jest czytanie ze zrozumieniem!". 

  http://m.neon24.pl/ad5e5d25227491555cddfa21f97fe25e,13,0.png

  Zatem szczerze mówiąc zdaje się, że nie zauważyłeś tego wpisu już z 12. 04.2019!  Ale jeszcze raz przypomnę: Apostoł Paweł wyraźnie głosił, że nie musimy wykonywać uczynków Zakonu i miał na myśli między innymi obrzezanie, dziesięcinę, literalny sabat od piątku po zachodzie słońca do soboty po zachodzie słońca i wiele, wiele innych...

  Natomiast kłamstwem jest, że Apostoł Paweł głosił, że wszelkie dobre uczynki w życiu człowieka Chrystusowego są niepotrzebne! Kolega Oracz nie rozumiejąc tej różnicy oskarżył Apostoła Pawła. Ale nie tylko Oracz uwziął się na Apostoła...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 11:34:10
  Ale o uczynkach to chyba Jakub. Uznajecie Pawła? Tego który faktycznie stworzył coś co przybrałą nazwę Kościoła Katolickiego?
 • @Wican
  http://m.neon24.pl/6c87711ad67752fbfc84d6b6054722a4,13,0.png

  ILE WIKAN TY MASZ LAT? ALBO PRZECZYTASZ KOMENTARZE I ZASTANOWISZ SIĘ NAD ODPOWIEDZIĄ ALBO SIĘ POŻEGNAMY.

  PISAŁEŚ O TYM, ŻE JAKUB MÓWI O UCZYNKACH? PISAŁEŚ!

  MIAŁEŚ PRETENSJĘ O TO, ŻE APOSTOŁ JAKUB NIE ZOSTAŁ PRZEZ NAS UWZGLĘDNIONY? MIAŁEŚ! GDY UDOWODNIŁEM CI, ŻE CYTAT "Z JAKUBA " PRZYTOCZYŁEM JUŻ PARĘ DNI TEMU TO TY SIĘ WYMIGUJESZ OD PRZYZNANIA SIĘ DO BŁĘDU!

  GŁUPOTY PISZESZ, ŻE APOSTOŁ PAWEŁ STWORZYŁ COŚ CO NAZYWA SIĘ DZISIAJ KOŚCIOŁEM KATOLICKIM.

  ALBO UWAŻNIEJ ZACZNIESZ CZYTAĆ ARTYKUŁY I KOMENTARZE ALBO SIĘ POŻEGNAMY!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  JEŻELI NA MOJE PYTANA NIE BĘDZIESZ ODPOWIADAŁ NA PODSTAWIE BIBLII TYLKO NA PODSTAWIE TRADYCJI KATOLICKIEJ, TO KAŻDY TWÓJ KOMENTARZ USUNĘ.

  U mnie nie ma miejsca na katolicką naukę!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:18:54
  Wiedziałem, ze jesteś tchórzem. Sam odejdę, bo tu nie ma dyskusji. Zresztą, jesteś hipokrytą. Atakujesz KK bez zrozumienia nauki zwanej historią. I Jakuba pomijałeś, ale nie będę szukał aby teraz udowodnić. Paweł stworzył coś, co stało się rzymkim KK. Zresztą, żałosny jesteś. Powołujesz się na Biblię, którą stworzyli chrześcijanie, którzy z czasem podzielili się na katolików, prawosławnych (upraszczam), anglikanów.. A jednak kanon Biblii ustalony przez wspólnoty posiadające sankcję apostolską uznajesz. Hipokryzja i po prostu słabość.
  Obaliłem 4 twoje kwestie bez żadnego starania, to grozisz banem? Czytałem, że jesteś tchórzem, do tego bezczelnym. Bo sam banujesz, ale nie masz wstydu i pojawiasz się pod tekstami ludzi przez Ciebie zbanowanych.
  "Dyskutuj" sobie sam ze sobą. Żegnam bez żalu.
 • @57KerenOr 12:22:51
  Sam sobie odejdę, bo twoje sekciarskie tezy obaliłem, a ty jesteś tak zacietrzewiony (ah, te sekciarskie szkolenia dla niedouczonych doktrynerów), że nawet tego nie zauważyłeś tchórzu. A w I punkcie wprost wykazałem tłumaczenie Dekalogu. Ale widocznie, na tych szkoleniach nie byleś.
 • @Wican 12:29:44
  /coś, co stało się rzymkim KK/ stworzył Konstantyn, morderca i bałwochwalca do końca swoich dni
 • @Wican 09:39:58
  /kATOLICYZM TRWA PONAD 2000 LAT / dokładnie 1700 lat, 300 lat robi wielką różnicę
 • @Wican
  TRZYMAJ SIĘ WICAN, POWODZENIA


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Watykan zdycha
  Właściwie niewiele trzeba robić, aby doszło do samounicestwienie korporacji religijnej z centralą w Watykanie. Wystarczy porozmawiać z młodzieżą w Polsce aby uświadomić sobie, że gdy dorosną, to posterunki Watykanu w Polsce opustoszeją. Około 90% polskiej młodzieży jest albo wrogo, albo obojętnie nastawionych do watykańskiej korporacji. Pewna ich część stwierdza że wierzy w Boga, ale w księży, w kościół (w ich rozumieniu watykański) nie wierzą i najczęściej okazują sukienkowym pogardę. Jeszcze przez pewien czas będzie działał system manipulacji i przymusu zaliczenia fałszywego chrztu, fałszywej komunii i fałszywego bierzmowania; bo inaczej nie dostaniesz ślubu kościelnego, ksiądz cię nie pochowa. Ale bawić się w chowanego można i bez sukienkowego.
  A najlepiej do pustoszenia bałwochwalni przyczyniają się sami zboczeni, chciwi, niedouczeni funkcjonariusze Watykanu. Ostatnio po około 5 minutach rozmowy ze mną uciekł na plebanię jeden sukienkowy. Kilkunastu młodzieży którzy zaciągnęli mnie na konfrontację z księdzem ryknęli ze śmiechu widząc ucieczkę księdza. I już im nie muszę tłumaczyć i udowadniać że sukienkowi to nieuki, bo sami to zobaczyli i dzisiaj opowiadają to po mieście.
 • @Wican
  APOSTOŁ PAWEŁ MA TYLE WSPÓLNEGO Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM CO WIEWIÓRKA Z HUMBAKIEM!

  //Paweł stworzył coś, co stało się rzymkim KK. Zresztą, żałosny jesteś. Powołujesz się na Biblię, którą stworzyli chrześcijanie, którzy z czasem podzielili się na katolików, prawosławnych (upraszczam), anglikanów..//

  A toś mnie rozbawił, Paweł i Kościół Rzymski, a to dobre, ja wiem że byście tak chcieli, ale to nie było możliwe, bo nie wyobrażam sobie by Paweł zaprzedał się szatanowi, czy Piotr do którego rościcie sobie jakieś Prawo.

  Chrześcijanie mają tyle wspólnego z Biblią co... no właśnie , wiewiórka z ...

  Pismo Święte nie jest dziełem tak naprawdę, żadnego człowieka, a wymyślona przez człowieka jakaś nacja, zwana chrześcijanin, w Biblii nie ma miejsca.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr
  Dopóki Sekciarze plują na wyznawców Chrystusa, dopóty nie mają prawa uznawać siebie za Chrześcijan.
 • @Zdzich
  CO NAPISAŁEM ZŁEGO?

  No cóż, faktycznie nie jestem chrześcijaninem tylko uczniem CHRYSTUSOWYM!

  Coś zaproponuję:

  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/148553,triduum-paschalne-dni-wyciszenia-smutku-i-radosci#comment_1543503

  Pod powyższym adresem toczy się dyskusja. Napisałem tam kilka komentarzy na temat śmierci i zmartwychwstania. Napisz proszę ale na podstawie Biblii, co napisałem tam złego!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Zdzich
  OJ, ZDZICH..

  Jakaś ty bidulka, ale ci sekciarze wam nagadali, co za brzydale, oj co za brzydale.

  A ile kłamstw wprowadzają i jaką nienawiść sieją, oj biedni my, którzy takie kłamstwa wygadują na nic niewinnych katolików i nic nie winnych księży, oj ja biedny, oj nieszczęśliwy.

  Co mam poczynić by wlać im do głowy to , co Zbawiciel Nauczał i Głosił, ale jak to wlać skoro ich zbiorniczki się skurczyły, jak im wlać skoro otworek do wlania jest bardzo wąski, oj jak biedni są ci sekciarze i jak niezgrabni skoro, NIE DA SIĘ WLAĆ!

  Jeśli więc my jesteśmy sekciarzami którzy chcą dobrze, to kim wy jesteście Zdzich, skoro niemota wasza zatkała wam dostęp do ''zbiorniczka'', powiedz mi kim, lub czym.

  Zdzich, nazywanie siebie wyznawcą Chrystusa jest w twoim wydaniu, kompletnie nie na miejscu, mam nadzieję że nie modlisz się do wiszących bałwanów, bo Mój Pan Jezus, Ten z Betlejem , Nienawidzi czegoś takiego.

  Mojego Pana Jezusa, znam , kim jest twój nie wiem, ale wiem na pewno, że Mój ''mieszka'' w Biblii, twój zapewne w katechizmie.

  Cóż, sekciarz życzy tobie wszystkiego najlepszego.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 14:32:02
  Nie ma dwóch „Panow Jezusów”, 60Grzegorz, i Katolicy nie atakują Chrześcijan innych denominacji. Robią to tylko heretycy, którzy nazywają samych siebie „sekciarz”.
  Prawdziwy Pan Jezus, ten który często ukazywany jest na obrazach i w postaci posagów, nienawidzi heretyków.
 • @Zdzich
  SĄDZĘ ŻE ROZMAWIAM Z CZŁOWIEKIEM DOROSŁYM!?

  Napisałeś:

  //Prawdziwy Pan Jezus, ten który często ukazywany jest na obrazach i w postaci posagów, nienawidzi heretyków.//

  Prawdziwy Pan Jezus ukazywany jest na obrazach i w postaci posągów!?

  Chłopie, wyrzuć katolickie broszurki i zajrzyj do Pisma Świętego, nie ośmieszaj siebie, przecież ty nie masz poznania Pisma nawet na poziomie podstawowym.

  To nie jest złośliwość, tylko dobra rada !

  ''(29) Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobne do złota albo srebra, albo do kamienia, wytworu sztuki i ludzkiego umysłu.

  (Dzieje Apost. 17:29, Biblia Warszawska)

  Zdzich, powiedz mi, czy to jest naprawdę dla was takie trudne, czy robicie to specjalnie, raczej myślę że specjalnie, bo nie wierzę że można być tak , no właśnie, sam sobie dopisz to, co myślę.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY