Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ZAKON PANUJĄCY W MOIM CIELE, JEST WROGIEM PRAWA BOŻEGO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żeby zrozumieć Listy uczniów Chrystusowych i Nauki Syna Boga Ojca, potrzebna jest jeszcze pomoc Zbawiciela!

CZYLI:

DLACZEGO NIEKTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ APOSTOŁA PAWŁA!

 

Trochę na podstawie 7 rozdziału Listu Apostoła Pawła do Rzymian i...


W życiu codziennym rządzą moim postępowaniem dwa prawa.  Pierwszym Prawem  jest Prawo Boże zapisane w moim sercu. I tym Prawem Pana Jezusa Chrystusa chciałbym się kierować zawsze. Zawsze w sposób doskonały chciałbym wykonywać polecenia Syna Boga Ojca i nigdy nie chciałbym popełnić żadnego wystąpienia przeciwko Panu Bogu i bliźniemu! 

ednak, (jaki marny ze mnie człowiek), w moich trzewiach wypisany jest jeszcze  inny zakon  który nie ma kompletnie nic wspólnego z Zakonem Bożym. W moim ciele mieszka jeszcze moja grzeszna natura, która dusi mnie i tłamsi każdego dnia. Ta moja natura której nie chcę podpowiada mi niedobre rzeczy. W moim umyśle toczy się walka dobra ze złem.


Nie chcę myśleć o czymś złym ale szatański podszept wtłacza mi w rozum głupoty. Ten zakon, (to ziemskie przyzwyczajenie którego nie chcę), dobija mnie i niszczy. I gdybym rzekł, że w moim ciele mieszka dobro to bym skłamał. I gdybym rzekł, że panuję nad swoim ciałem to bym zgrzeszył. Nie jestem na tyle silny i nieraz wykonuję to, czego nie chcę. Nie chcę tego czynić, walczę z tym ale często przegrywam i "gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło".

 

Całe jednak szczęście, że  Syn Boga Ojca chroni mnie  każdego dnia i  posiadam  dzięki Jego Łasce inny Zakon  w swoich trzewiach.  Zakon, który sprzeciwia się mojemu cielesnemu zakonowi.

Całe szczęście, że Pan Jezus mi pomaga, ponieważ bez Jego pomocy już dawno bym przegrał i zwyciężyłoby prawo cielesne mojego umysłu!

Niestety bywa również, że "umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu". 

 A Ty Czytelniku i oskarżycielu Apostoła Pawła, nigdy nie miałeś złych myśli? Nigdy nie siedziało Ci coś w głowie i nie mogłeś tego z głowy usunąć?  To właśnie jest twoje prawo które sprzeciwia się Prawu Bożemu, o którym to prawie mówi Apostoł Paweł!

 


Inny temat: Czyżbyście zarzucali Pawłowi to, iż mówienie o zbawieniu w czasie teraźniejszym (za życia) jest błędem?


Hmmm... Grecki wyraz "soterios, soterion", we wszystkich przekładach umownie został przetłumaczony na "zbawienie". Jest to bardzo stare przetłumaczenie więc nie było potrzeby go zmieniać. Wynika ono nie tylko z Biblii ale także z życia codziennego i oznacza również "wybawienie", "uratowanie", "ocalenie" lub "wyzwolenie".


Gdy Seweryn Krajewski śpiewa "zepsuj lub zbaw mnie", to oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że dziewczyna lub miłość do niej może wyprowadzić go na manowce lub go uratować.


https://www.youtube.com/watch?v=IlNmavwEeXI 


Biblijne pojęcie "zbawienia" – "uratowania" posiada dwa znaczenia:


PIERWSZE  dotyczy przyszłości. Gdy Pan Jezus przyjdzie drugi raz to zbawi (uratuje) ludzi wierzących wszystkich czasów.

DRUGIE  dotyczy naszego codziennego życia. Jesteś już dzisiaj zbawiony (uratowany) jeżeli posiadasz wiarę w Pana Jezusa i Boga Ojca oraz popierasz swoją wiarę zgodnymi z Ewangelią uczynkami!

Pamiętacie zdanie Pana Jezusa "Królestwo Boże jest w was"? Otóż Pan Jezus również jak Paweł użył tego zdania w czasie teraźniejszym, ponieważ ludzie wierzący już są wykupieni z tego świata Drogą Krwią Baranka. Zapłacony został za nas okup w postaci Ciała Syna Boga Ojca. Okup ten przewyższa wszystkie inne okupy i gwarantuje nam zbawienie i uratowanie już teraz...  jeśli trwać będziemy w wierze!Tak, Apostoł Paweł nie był żadnym heretykiem.  Ale żeby zrozumieć Listy uczniów Chrystusowych i Nauki Syna Boga Ojca, potrzebna jest jeszcze pomoc Zbawiciela!


Cytat... Apostoł Paweł w 3 rozdziale Listu do Rzymian mówi:


"3:7 Jeśli   przez moje kłamstwo  prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?". 


Czy w powyższym fragmencie Apostoł Paweł przyznaje się do życia w kłamstwie?
Ależ nie. Apostoł Paweł w wersecie 4 tegoż rozdziału przytacza  Psalm 116  mówiący o tym, że w porównaniu ze sprawiedliwości Bożą, każdy z nas jest niesprawiedliwy i kłamie!


atem my słabi ludzie, ludzie z własnymi błędami i upadkami, głosimy Prawdę Bożą...KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  A SKORO KRÓLESTWO BOŻE JEST ...

  Napisałeś Keren:

  //Pamiętacie zdanie Pana Jezusa "Królestwo Boże jest w was"? Otóż Pan Jezus również jak Paweł użył tego zdania w czasie teraźniejszym, ponieważ ludzie wierzący już są wykupieni z tego świata Drogą Krwią Baranka. Zapłacony został za nas okup w postaci Ciała Syna Boga Ojca. Okup ten przewyższa wszystkie inne okupy i gwarantuje nam zbawienie i uratowanie już teraz... jeśli trwać będziemy w wierze!//


  Skoro więc Królestwo Boże jest w nas, to szukajmy, jak mówi Pismo Święte tego co w górze, nie tego co na ziemi.

  Budujmy się więc w dom duchowy, ten który jest w niebie a nie ten na ziemi, skoro więc Królestwo Boże jest w nas, nie ma już żadnych świątyń murowanych, jak Zapowiedział Pan Jezus swym uczniom: ''zaprawdę nie pozostanie tutaj kamień na kamieniu, który by nie został rozwalony!

  Co do Pawła, to rozumiem co ma na myśli Paweł o dwóch zakonach który człowiek wierzący posiada, ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć to, co Pan Jezus nie wszystkim Dał!

  W ogóle Paweł był uczniem głęboko uczuciowym , doświadczonym i bardzo wrażliwym, kiedy to Łaska Pańska spoczęła na nim i został dwunastym apostołem. Wyrzuca sobie wszystkie te niegodziwości które robił jako faryzeusz i te myśli ustawicznie go gnębiły, to widać po jego szczerości kiedy poniża się przed Zbawicielem.

  Tak, wielu Pawła nie rozumie i nie że nie chce, tylko tych wielu ma zakryte i woli usunąć go z kart Biblii niż zrozumieć jego poczynania, porównania, przeżycia itd itp.

  Jednym zdaniem, WSPANIAŁY APOSTOŁ PANA JEZUSA, WSPANIAŁY UCZEŃ!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  PRETENSJĘ NIE TYLKO MAJĄ DO PAWŁA...

  No cóż, nie przyszliśmy tutaj by mówić o Pawle, tylko o Panu Jezusie i Bogu Ojcu! Jednak gdy poniewierany jest i szkalowany uczeń Syna Bożego to należy zająć się tym tematem.

  I co ważne: Owi oskarżyciele wychodzą z bardzo ale to bardzo fatalnego założenia. No przykładowo Kolega Oracz: Pisałem do niego kilka razy między innymi o tym, że Apostoł Paweł mówiąc, że człowiek nie powinien wykonywać uczynków miał na myśli uczynki wynikające z Zakonu Mojżeszowego...

  Jednak okazuje się, że owi ludzie (nie tylko Oracz) przyszli tutaj tylko po to by oczerniać i Pana Jezusa, i Jego ucznia! Może nawet cały zamęt robią... umyślnie! Coraz bardziej jestem o tym przekonany!

  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/148622,maryjo-krolowo-polski#comment_1544370

  *

  Napisałeś: "W ogóle Paweł był uczniem głęboko uczuciowym, doświadczonym i bardzo wrażliwym, kiedy to Łaska Pańska spoczęła na nim i został dwunastym apostołem. Wyrzuca sobie wszystkie te niegodziwości które robił jako faryzeusz i te myśli ustawicznie go gnębiły, to widać po jego szczerości kiedy poniża się przed Zbawicielem".

  I owszem, masz rację ale zauważ, że w tej chwili pretensję owi oni już mają nie tylko do Pawła lecz także do Piotra i do Łukasza! To jest żałosne... Ci filozofowie chcieliby okroić Pismo Święte do tego stopnia, że z Nowego Przymierza by zostało raptem tylko kilkanaście stron!

  A swoją drogą to wielka szkoda, że niektórzy zamiast pisać i stanąć w obronie Pana Jezusa i Boga Ojca, gapią się całymi dniami w ekran monitora...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  ||Ale żeby zrozumieć Listy uczniów Chrystusowych i Nauki Syna Boga Ojca, potrzebna jest jeszcze pomoc Zbawiciela ||


  Bez dwóch zdań . Pan Jezus powiedział w Ewangelii Jana , że bez niego nikt nic uczynić nie może . I tak zadecydował o tym Bóg Ojciec .

  Sprawa wiary nie jest sprawą wszystkich ludzi .

  Przeczytałem również w liście do Hebrajczyków w 11 rozdziale , że ; bez wiary nie można podobać się Bogu .

  Człowiek , bez Pana Jezusa nic nie zrozumie i nic uczynić nie może .
 • // "Królestwo Boże jest w was" //
  Przeczytałem w Biblii również ;

  Nasza zaś ojczyzna jest w niebie , skąd też Zbawiciela oczekujemy , Pana Jezusa Chrystusa , który przemieni znikome ciało nasze w postać , podobną do uwielbionego ciała swego , tą mocą , którą też wszystko poddać sobie może . List Pawła do Filipian 3,20-21.

  Mamy ołtarz , z którego nie mają prawa jeść ci , którzy służą przybytkowi . List do Hebrajczyków 13,10 .
 • @jassy27
  Z CHWILĄ POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA SYNA BOŻEGO NASTĄPI PRZEMIANA CIAŁ!

  Dzięki za ważne cytaty!

  Oczywiście, że nasza Ojczyzna jest w Niebie skąd oczekujemy Zbawiciela, który przemieni znikome ciało nasze...

  No patrz, to bardzo fajny fragment mówiący o tym, że dopiero gdy Syn Boga Ojca przyjdzie wtóry raz to nastąpi przemiana ciał...

  Bardzo ważne zagadnienie! Trzeba zapamiętać ten fragment z Listu Apostoła Pawła do Filipian 3/20, 21!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Hm
  Czyżbyś negował największy dar i jednocześnie zawadę człowieka od Boga?
  Wolna wola bowiem to ona jest powodem wywyższenia człowieka ponad inne stwory Boga i bunt Upadłych.
  Ty zaś negujesz jej potrzebę. Bo my jako jedyni możemy wybierać
 • @gnago
  WOLNA WOLA? NIEWOLNIK WYKONUJE WOLĘ TEGO, KOMU SŁUŻY!

  Za żadne skarby nie neguję możliwości wyboru przez człowieka jednak wola człowieka powinna być podporządkowana pod Wolę Pana Jezusa. Innymi słowy: Jego Wola powinna być moją! Zatem robię to co się Jemu podoba a nie mi!

  Wielu ludzi bardzo źle rozumie pojęcie "wolnej woli". Pan Jezus wyraźnie to wytłumaczył, gdy stwierdził, że nie wykonuje Swojej Woli tylko Wolę Boga Ojca!

  Zatem gdy mówię o sobie jako o uczniu Pana Jezusa to z chwilą powołania stałem się niewolnikiem Syna Bożego a niewolnik nie dysponuje swoją wolą tylko wolą tego, komu służy!


  Jeżeli (jak piszesz o wolnej woli) stała "się naszą zawadą", to znaczy, że z niej źle korzystamy, ponieważ wszelkie stworzenie powinno być podległe Stwórcy.

  Jeżeli wolna wola doprowadziła Adama i Ewę do upadku, jeżeli wolna wola kazała Dawidowi "ukraść" żonę żołnierza, jeżeli "wolną wolą" moich Rodziców przed wieloma laty było "ochrzczenie" mnie zgodnie z tradycją katolicką... to... ja nie chcę takiej wolnej woli, zrzekam się jej. Nienawidzę jej i jest w moim życiu niepotrzebna. Dlaczego?

  Ano dlatego, że chciałbym by "każde" moje podjęcie jakiejkolwiek decyzji było związane z Wolą czyli Pragnieniem Syna Bożego!

  Zatem:

  ZAKON PANUJĄCY W MOIM CIELE, JEST WROGIEM PRAWA BOŻEGO!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY